\niLL COSBY Pianist Wayenberg in blakende vorm my 4 Parademan van Hollywood EN TV Zelfs geen 5 (minuten meer fante bemoeit zich ermee Muziek om naar te kijken Poëzie 1968: moderne tv Speciale aanbieding fraaie Bachplaat Verrassende zaalopnamen oude Nederlandse werken Moet je kijken, Frans Halsema Operette Gouden Stem van Gigli Clifford Curzon speelt Mozart ONTVANGEN BOEKEN VANAVOND TE ZIEN /ANAVOND TE HOREN PROGRAMMA'S ZONDAG TE ZIEN ZONDAG TE HOREN ZATERDAG 16 NOVEMBER I96B BIN Cosby, de neger-acteur urt „Dubbel- >n" (en daardoor over de hele wereld, ook i Nederland, bekend) heeft een bijnaam ge- [regen: de parademan van Hollywood. Hij Left het nl. bestaan om een ongehoorde stap wagen. Met rijn tengere vrouw Camille en flfn schattige dochtertjes Erika (4) en Erin Char- (2) heeft hij een prachtige vrtta in het plywood se filmsterren-domein Beverly Hills, [ak bij de Hollywoodse studio's, betrokken. Voor Amerika betekent dit een opzienbarend al, want Beverly Hills, de uitgesproken rijken- Ik van Los Angeles, is het onbetwistbare do- :in van ongeveer 35.000 blanken. Geen kleur ig heeft er ooit ook maar overnacht. Zij rijden k alleen doorheen om heen en weer naar de fudio's te gaan, waar zij in komisch-onderge- i jphikte rollen mogen optreden. Bill Cosby echter heeft zich zo'n geweldige Jlbpulariteit (tevens rijkdom) veroverd met zijn (treden in „Dubbelspion" (de serie die tenslot- toch moest worden gestopt omdat steeds meer •stations ln diverse staten om discriminerende lenen haar niet meer wilden of konden uit- inden), dat voor hem opeens geen rassenhaat ,-r schijnt te bestaan. Om te beginnen legde niemand hem iets in de pa|reg, toen hij zijn „droomvilla" in Beverly Hills i lilde kopen. Ten tweede verhuisden zijn naaste Turen niet: daarover was iedereen ten hoogste pprbaasd. Ten derde laat men hem en zijn jonge ^zin met rust Allemaal ongehoord in Holly- oorroods contreien. Een enkele maal eerder is het voorgekomen, :t tijdens filmopnamen zeer groten onder de •ger-kunstenaars, bijv. Sammy Davis Jr en Ear- ia Kitt. in de buurt van Beverly Hills in een ïestenkwartier verbleven, maar verder heeft zeker in de riante villawijken van deze irnet.de nederzetting der exclusieven, nooit kleurling gezien of getolereerd. TtstlHet geweldige succes, dat hij als hoofdrolspe- Hiek naast Robert Culp mocht optreden (voor het rst in de Amerikaanse filmgeschiedenis) en :m daarbij in populariteit overtrof, heeft Bill osby ongekend zelfvertrouwen gegeven. Hij indient nu te kunnen bewijzen, dat een Ameri- lanse neger de gelijke van hoog-vereerde blan- m kan zijn. Ingewijden vrezen eohter, dat zijn verblijf in leverly Hills niet van lange duur kan zijn, om- ilak)at over twee jaar zijn dochtertje Erika naar dat hooi moet. En een negermeisje tussen de kost- are blanke kindertjes van de Hills.... dat zullen Ie ouders nooit tolereren. Zover gaat hun dulden j_j..an Bill Cosby niet la/c^Een belangrijk element zal ook zijn. in hoever at t Bill Cosby zijn opvallende populariteit kan nmtandhaven. Op het ogenblik gaat het hem goed. idbtfii teert nog op z^n wereldroem van Dubbelspi- et l| DUBBELSPION EFFENDE NIEUWE WEG VOOR HEM Bill Cosby Is de man die zich arrivé voelt als film acteur. Daarom waagt hij wat voor anderen tot nu toe onmogelijk was. Niet alleen voor eigen welzijn, ook als baanbreker voor de hele Amerikaanse neger- bevolking. Op zijn eigen wijze vecht hij voor rechten van de zwarte mens, gelijk aan die van de blanke. on, heeft voor radio- en televisie (gezien die roem) een voordracht over de positie van neger- -acteurs mogen houden (die druk kon worden geëxporteerd en die wij ook zagen), en hij maakt goed-verkochte grammofoonplaten. Maar hij beseft heel wel, dat faam spoedig verbleekt en daarom heeft hij een nieuw verras send plan bedacht. Hij wil volgend jaar de vader rol spelen in een tv-feuilleton dat de familiege schiedenis van een uit 8 personen bestaand ne gergezin verhaalt. Daarmee wil hij aantonen, dat ook een neger-vader een van die echte „Ameri kaanse pappies" kan zijn. De serie zou heten „Hier zijn de Grahams". Bill, die driemaal een onderscheiding kreeg voor zijn rol van Alexander Scott in Dubbelspi on, meent dit alles succesvol aan te kunnen en zo zijn populariteit te bestendigen, maar ook nieuwe wegen te banen voor andere neger-ac teurs. ertef" ard let regent boze brieven bij Franse omroep ORTF, om- plotseling de innig-geliefde „De laatste vijf minuten" tstopt. U weet wel, die span- le detectivegeschiedenissen, le VARA bij ons af en toe laten zien. :n jaren heeft het Franse tubliek zonder ophouden deze verhalen genoten, com- Bourrel (Raymond lex) in het hart gesloten en afgelopen. Zelfs die 5 mi- niet meer! ORTF heeft verklaard, dat al heel wat is om een serie jaar vol te houden. Boven- kan men een programma besluiten als iedereen er dol op is, dan wanneer het bloedarmoede sterft", ja.... daarmee zijn de Fran- :ijkers niet tevredengesteld. Dat laat tante niet onberoerd. Zij zal zich er wel even mee bemoeien. Ook de oude Heenvllet gaat nu intrigeren bij Johan de Witt en probeert de brave ritmeester in een kwaad daglicht te stel len. Vanavond dan voor het eerst bij de VARA op Ned. 2 „Muziek om naar te kOken", d.w.z. de Metropoleshow. U begrijpt het al: Dolf van der Linden diri geert zijn van de radio welbe kend Metropole-orkest en hij zal dat nog herhaalde malen In dit seizoen voor de VARA-tv doen. Er zijn telkens gasten uit bin nen- en buitenland. Vanavond zijn dat de Schotse zangeres Moira Anderson, de trombonist Don Lusher en cabaretier Henk Elslnk. Henk heeft het vanavond erg druk op het scherm, hoewel hij in werkelijkheid optreedt in zijn eigen Amsterdamse Koopef- moolen: vlak vóór ..Muziek om naar te kijken" zit hij in het (eveneens van tevoren opgeno men) VARA tv-programma ..Ca baret Nu". En zo kan een mens met wat technisch vernuft best drie din gen tegelijk (schijnen te) doenl Wie niet tegen dat heel moder ne kan, moet woensdagavond a.s. na half 11 Ned. 1 maar afzet ten, want dan komt de NTS nog een half uur voor de echte lief hebbers „Eigentijds" vertonen. Deze kunstserie omvat dit maal „Poëzie '68", verzen van Gerrit Kouwenaar, Hans Verha gen, Cees Buddingh', Hans Tuynman en minder bekende hedendaagse dichters. Ze wor den voorgedragen door diverse acteurs, o.w. Simone Rooskens, Carol van Herwijnen en Joop Admiraal. Het Ned. Blazersensemble om lijst het zeggen met muziek van Willem Pijper en Jurriaan An- driessen. Jan Venema maakte dit programma klaar voor uitzending. Bij C.N.R. verscheen in licentie van Ducretet Thom son onder no. SKLP 4145 (stereo, ook mono afspeel baar) een waardevolle plaat, waarop één der beste Ne derlandse pianisten, Daniël Wayenberg in een blakende vorm solieert in twee uiterst moeilijke werken voor piano en orkest. Hij wordt bij zijn prestatie uit nemend gesecondeerd door het Phiüiarmonia Orkest (later overgegaan in het New Philharmonia) onder Christoph von Dohnanyi. Alleen al de eerste plaatkant, met een weergaloos goede ver tolking van de Rapsodie op een thema van Paganini, op. 43, van Rachmaninoff, een componist, met wie Wayenberg altijd al een bijzondere affiniteit aan de dag heeft gelegd, is de aanschaf van deze opname waard. Met superbe pianistiek, meeslepende muzikaliteit en, in voorkomende gevallen, de ver eiste charme, brengt de pianist de partituur tot leven. Wij zou den deze vertolking zelfs boven die van Anievas, die ook on- DANIËL WAYENBERG langs in combinatie met Rachmaninoff's tweede concert in c verscheen, en die toch Voor da uitzonderlijk lags prija (f 7,90) kan de Bach-liefhebber zijn disco theek verrijken met een zeer geslaagde opname van drie van de mooist# Instrumentale werken van de grote Thomas-cantor. Op het merk Amadeo verscheen nl. in de „Amphora"-serie een plaat (ASA 801, stereo, ook mono afspeelbaar) met de suite no. 2 in b, het tweede Brandenburgse concert in F en het dubbelconcert voor viool, hobo en strijkers In een wel in alle opzichten ook stilistisch geslaagde uitvoering door het „Zürcher Kammerorchester" onder leiding van Edmond de Stoutz. De solistische prestaties van de vermaarde trompettist Adolf Scherbaum, de fluitist André Jaunet (een sublieme Badinerie in de tweede suite), hoboïsten André Lardrot en André Raoult benevens de violist Ulrich Leh- mann zijn van grote klasse. Op een jachtpartij gebeuren vreemde dingen.... Laten we ho pen dat het allemaal boeiend ten tonele wordt gevoerd. De NCRV laat het ons zien op Ned. 1, alvorens zij met het panel van Godfried Bomans een „all round automan" gaat kiezen. Van Antonio Mahaut, die van 1740 tot 1760 als fluitvirtuoos ln Amsterdam leefde, speelt solist Frans Vester diens spirituele Fluitconcert in e, waarbij de solopartij hier en daar nog wat extra werd versierd. De bege leiding berust, zoals bij de «tij pass jenavond kunnen we ons door een brok avontuur ritmeester Buat heenbij ten. la Anna komt over en Bu- lieve vrouwtje Elisabeth be- haar alles over de geheime ispondentie met de Londen- rriend, die haar man voert. Frans Halsema is van avond op Ned. 1 weer middelpunt van een kleur rijke KRO-show, waarin hij allerlei gasten ontvangt, o.a. Jenny Arean, Joe Nex en Millicent Martin. Millicent is een op het Britse scherm heel bekende commedienne, die de ene triomf na de andere viert. Dat zij zich in de show „Moet je kijken, Frans Halsema!" niet verlegen voelt, toont alvast deze foto. Millicent voelt zich zeer op haar gemak op de punt van de vleugel. meeste werken van de plaat, bij het glanzend spelende Neder lands Kamerorkest, hier geleid door Yvon Baarspul. Een dankbaar speelstuk is het clavecimbel-concert van Ni co laas Lentz (plm. 1740), met een opvallende finale en een daar voor geschreven briljante ca dens. Solist ln deze levendige opname is Hans Schouwman en het voornoemde orkest wordt geleid door Leo Driehuys. Wil lem Noske, violist, die als wei nig anderen doorkneed is in de ze materie van vroegere Neder landse muziek, houdt een warm pleidooi voor het geserreerde vioolconcert van Willem de Fesch. Ook hier weer een op vallende cadens nu in het eerste deel. Dirigent is Paul Hupperts. De tweede plaatkant wordt Ingezet met het Concerto Gros- so in g, op. 3 no. 1 van Pieter Hellendaal, welk werk juist de laatste tijd nogal eens op de programma's verschijnt (Rotter dams Phllharmonlsch en Ned. Kamerorkest). Het Utrechts Symfonie Orkest geeft er onder Hupperts een over het geheel genomen goede uitvoering van, maar de opnamekwaliteit is hier ondanks de latere opna medatum (12 december 1963) toch iets minder dan bij de meeste andere werken. Merkwaardig ls, dat bij de vertolking het Slot-menuet en het eraan voorafgaande Presto worden omgewisseld evenals door het Nederlands Kameror kest onder Zinman), tengevolge waarvan ook enkele maten aan het slot van deel 2 komen te vervallen. Een aantrekkelijk stuk mu ziek blijkt het sluitstuk van de reeks, te weten een Allegro voor vier strijkkwartetten, in een Ietwat aan Mendelssohn her innerende stijl gecomponeerd door Johannes van Bree '1801-1857). De zeer goede weer gave van dit originele werk be rust bij het Amsterdams Ka merorkest onder Felix de No bel. Dat de echte ouderwetse „Wie- ner-Operette" nog springlevend is, bewijst de belangstelling die de liederen daaruit, afkomstig van de tijd tussen de beide we reldoorlogen nog altijd trekken. En niet alleen bij de oude gar de, maar ook bij de jongèren. Met „Weltstar Operette", een langspeelplaat met liederen uit bekende operettes van Franz Le- har, Carl Millöcker, Eduard Künneke, Franz von Suppé en Johann Strauss (Sohn), heeft Elektrola (stereo SME 1002, f8,90) een aantrekkelijk over zicht gegeven. Artiesten van naam als Anne- liese Rothenberger, Nicolai Ged- da, Rita Streich, Hermann Prey, Erika Köth, Fritz Wunderlich, Renate Holm, Sari Barabas en Kurt Böhme zorgen samen met het Symphonie-Orchester Graunke en Die Berliner Sym- phoniker voor goede vertolking, waarnaar het plezierig luisteren ook zeer goed was, willen stel len. Opnametechnisch laat de plaat trouwens ook niets te wensen over: ruisvrij, heldere doorzichtige orkestklank en schitterende levende piano klank. Als welkome aanvulling staat op de andere plaatrijde de, betrekkelijk weinig opgeno men, vaak zo aanstekelijk hu moristische, Burlesque van Ri chard Strauss. Ook hier weer voortreffelijk pianospel, gra cieus èn imposant, en kleurrijk orkestspel. In de Audio-visuele reeks (grammofoonplaten met bij geleverde partituren) van Donemus verscheen als tweede nummer dit jaar (6802) nu eens niet muziek van tijdgenoten, maar een collectie oudere werken. Al leen al uit muziek-historisch oogpunt is deze plaat waar- devoL Wat verder bij deze plaat opvalt, is de vaak ver rassend goede weergave, terwijl de meeste werken al in 1960 zijn opgenomen (tij dens zaalconcerten). Opnamen te beluisteren van een nieuwe plaat van Benjami- no Gigli, dertien jaar nadat hij zijn zangcarrière afsloot, is een genot, beslist niet alleen voor uitgesproken muzieklief hebbers. De bekende liederen op de derde grammofoonplaat van de serie Gouden Stemmen van His Master's Voice (XLPH 1003) moeten velen kunnen bekoren. Niet minder dan drie „Ave Maria's", die van Bach-Gounod, Ceccont en Schubert, zingt de Italiaanse tenor. Verder zijn onder andere opgenomen: „Pa- nis Angelicus" van Franck, „Ombrai mai fu" van Handel en A gnus Dei" van Bizet. Niet alleen zeer muzikaal, maar ook ingehouden zingt Gigli die ln 1957 is overleden i de religieuze en andere lie deren. Op Decca (Stereo SXL 6345, ook mono verkrijgbaar) verschenen twee van de mooiste Mozart-pianoconcerten, te weten dat in A. K.V. 488 en dat in c, K.V. 491 gecompo neerd in 1786, ongeveer terzelf- dertijd als de opera „Le Nozze di Figaro". De uitvoering berust bij de musicus-pianist Clifford Curzon die indertijd nog bij de ver maarde Arthur Schnabel stu deerde en het London Sym phony Orchestra onder Istvan Kertesz (zelfde orkest en diri gent als bij de destijds be kroonde Mozart-opname van Vladimir Ashkenazy). Het is ge lukkig, dat men besloot deze concerten weer met Curzon, die er vroeger al een goede plaat van maakte, zij het dat de or kestbegeleiding daarbij wat „week" was onder Krips, uit te brengen. Het spel van de pianist ls bij zonder stijlvol, uiterst muzikaal en puntig, terwijl het orkest hem steeds goed partij geeft. Het dramatische element, in het middendeel van K.V. 488, en ln de geladen hoekdelen van K.V. 491, wordt door Curzon veel be ter getroffen, dan door vele van zijn collegae. Het ons ter beschikking staande exemplaar vertoonde een lichte ruis, maar overigens niets dan lof voor de uitsteken de kwaliteiten van de plaat. CLIFFORD CURZON Bij Born N.V. Assen verschenen als pocket de science fiction romans Laarzen in de nacht van Philip Dick (190 blz. 2,95) en De nacht van het licht van Philip Farmer (188 blz. ƒ2,95), de extra detectives Rouwkrans voor Amerika van Richard Raine (256 blz. ƒ2,95) en Het einde van een marskramer van Arthur Upfield (251 blz. 2,95), de detectives Dynamiet van Gilles Perrault (189 blz. ƒ2,25) en Wijs niet naar Patricia van Hugh Pentecost (192 blz. ƒ2,25), de westerns De Wachtende strop van Paul Lehman (158 blz. ƒ1,95). De wetteloze grens van Allen Elston (158 blz. L95)T Vogelvrij in Saguaro van Lewis Patten (158 blz., 1,95) en Het boze oog van John Pickard (155 blz. 1,95) en de paperbacks Hoog spel met de duivel van Martin Caidin (255 bla. 7,90) en Dodendans in Utopia van Richard starnes (222 blz. 5,90). John Macquarrie: De beginselen van de Christelijke theologie in drie delen. Deel 1: „Filosofische theologie" (236 blz.), deel 2: „Symbolische theologie" (246 blz.) en deel 3: „Toegepaste theologie" (189 blz.). Uitgave J. J. Romen en Zonen. (Drie deel tezamen 39.) Jong gedaan, kinderwerk en beginnerswerk van 28 auteurs. Uitgave Querido, Amsterdam. (84 blz. 2,90) Jean Genet: Wonder van de roos. Uitgave „De Bezige Bij". Amsterdam (302 blz. ƒ17,50). Cesare Pavese De duivel op de heuvels. Uitgave „De Bezige By", Am sterdam (174 blz. 12,50). Vladimir Nabokov: Geheugen, spreek. Uitgave „De Bezige Bij" Amster dam. (279 bis. 14,50) Anke Servaas: Kinderzaal, (18e druk 302 blz), Kinderen die over zijn (11e druk, 290 blz.) en Moeder Liesbeth (13e druk, 318 blz.). Uitgave Hollandia, Baarn. Elk deel ko6t ƒ9,90. Edward - Albee: Alles voor de tuin in vertaling van Ernst van Altena. Uitgave Bert Bakker/Daamen N.V. Den Haag. (230 blz. ƒ9,50) Zeggen en schrijven, paperback met bijdragen van en over auteurs van wie de Arbeiderspers werk publiceert. (Grote ABC 121, 218 blz. 3,90). Stan Barstow: Er is nog tijd, roman over modern (mislukt) huwelijk. Uitgave de Arbeiderspers, Amsterdam. (256 blz. ƒ7,50) Hugo Kocher: De roep van het oerwoud, jeugdboek uit reeks „Mensen en dieren in vreemde landen" van Callenbnch, Nijkerk. (113 blz„ geïll. ƒ5,90) Folke Mellvig: Het geheim van de grot, het Zweedse jeugdverhaal over de „Kullamannen" met foto's uit de ook hier vertoonde televisieserie. Uitgave Callenbach, Nijkerk. (140 blz. ƒ5,90) ptyt 1 KRO mjn g van r t en befo 5 linen tmd. lijke •e l m betek leven I k ron I ns tuk> i br uur reisfilm over Colombo. uur feuilleton „Mijn broer en ik". uur show „Moet je kijken, Frans Halsema!" uur Brandpunt. uur Cabaretaria. 2 VARA uur aflevering Coronation Street. uur Bij Dorus op schoot: kinderen zingen. uur Cabaret Nu. uur „Muziek om naar te kijken": Metropole orkest en solisten, uur (kleur) aflevering serie „Wojeck": Wie is Art Morrisson? ituunti mevl weer erg t niet het i leest taal. »ersum I KRO ir verzoekplatenprogramma. uur muzikale herinneringen Vrijbuitelingen. lor liedjesprogramma, uur Goal, muzikaal sportprogramma. Pensum II VARA uur koren zingen. 5 uur hoorspel „Iets van tweemaal hem". uur Metropole-orkest speelt. 40 uur hoogtepunten uit voorbije programma's. RADIO VANAVOND Hilversum I. 402 m. KRO. 18.30 Nieuws. 18-48 Actualitei ten. 19.05 Stereo: Week van de Koorzang: Zwols Madrigaal koor. 19.30 Sjook. Jonge renprogramma. J0.0O Verzoek platenprogramma. 21.50 Muzi kale en andere herinneringen. 22.00 Liedjesprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22,42 Overweging. 22.45 Muzi kaal sportprogramma met commentaren en reportages ma. 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.16 Commen taar op het nieuws. 18.22 Licht instrumentaal trio. 18.45 Week van de koorzang: Meisjeskoor. 19.05 Lichte grammofoonmu- zlek. 19.30 Nieuws. 19.35 Ar tistieke Staalkaart. 20.15 Week van de koorzang: I. Slttards mannenkoor: II. Klein wenkoor Krommenie. 21.05 Iets van tweemaal hem. hoorspel. 22.00 Stereo: Metropole orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Hoogtepun ten uit de programma's de afgelopen 14 dagen. 23.15 Stereo: Licht mtmggaat ma. 23.55-24.00 1 TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.58 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. KRO: 19.06 In kleur: Tussenlanding - Colombo. TV-Ieullleton uit de Duitse se rie relsfllms Start frel19.30 Mijn broer en lk. TV-spel. STER: 19.56 Reclame. NTS 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. KRO: 20.20 In Kleur Moet Je kijken. Frans Halse ma muzikaal amuse mentsprogramma. 21.15 Brand punt. 11.40 In kleur: HU en ZIJ - De oude Griek, TV-leulUe- ton. 22.05 Cabaretaria, maan delijkse klelnkunstkalender 22.50 Evangelie. NTS: 22.55-23.00 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. VARA: 19.03 Coronation Street. TV-feullle- ton. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20 16 Reclame. VARA: 20.20 BIJ Dorus op schoot. 20.40 Cabaret Nu (Co-produktle BRT-VARA). 21.15 Metro- pole-orkest en solisten. 21.40 Achter het nieuws. 22.05 In kleur: Wojeck: Wie ls eigen lijk Art Morrison?, TV-feullle- ton. NTS: 22.55-23.00 Jour naal. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Stereo: Klas sieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Gewijde muziek (gr) 10.00 Eu charlstievlerlng. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Promenade-or kest. 11.47 Buitenlands com mentaar. 11.57 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Stereo: NCRV-vocaal ensemble. 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de Jeugd. 13.30 Stereo: planorecital. 14.10 Viatoen en visie: literair klankbeeld. NRU: 14.30 Sportreportages cn --uitslagen en lichte granimo- foonmuzlek. CVK: 17.00 Kerk dienst van de Vrije Evange lische Gemeente - Leeuwar den. 18.00 Convent: Over en uit de kerk. 1KOR: 18.30 tig Jaar R.K.-kerkmuziek, zing. 18.45 Kerk veraf dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Moderne gewijde muziek (gr). 19 30 Waar blijven we?, lezing. 19.45 Stereo: Columbia Symfonie-orkest en solist (oDn.). 20.05 Kerkliederen KRO: 20.30 Stereo: Stereoclub: tips voor stereo-lans. 22.00 Kruispunt: kerkelijk magazi ne. 22.30 Nieuws. 22.40 Medede lingen. 22.42 Overweging. 22.47 Muzikale Informatie voor ken ners en liefhebbers. 23.55-24.C" Nieuws. Hilversum II. 2298 m. VARA 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geer weer. (Om 9.00 Sportmedede- llngen). 9.45 Humanistisch Ver bond. De overdrijvende gene ratie. toespraak. IKOR: 10.00 Kimderdlenst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 Radio lournaal waarin: De toestand In de wereld, lezing. 13.25 In fo: advies- en Informatieru briek. 14.00 Dans-ensemble. NRU: 14.15 Stereo: Concertge bouworkest en solisten. (In de pauze: plm. 15.10-15.30 Cursus muzleklulsteren). VARA: 16.30 Stereo: Strijkorkest. 17.00 Ste reo: Platenprogramma voor stereo-liefhebbers. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws. NRU: 18 05 Mededelingen. 18.10 Sport reportages en -beschouwin gen. VARA: 18.30 Vrij Entree: cabaretprogramma. NRU: 18.50 Bij nader inzien, lournallstcn- forum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Programma over de mu ziekdagen ln Donaueschln- gen. AVRO: 20.30 Rits. een open programma. 21.30 Stereo: Omroeporkest en zangsollste. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojour naal. 22.55 Licht gevarieerd platenprogramma. 2J.55-24.00 Nieuws. Hilversum m. 240 m. en FM-kanalen. AVRO: 1.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara -Madrid: voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene - Belgra do: voor de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02-18.00 Licht muziekprogramma. (Om 17.00 Nieuws: 17.02-17.05 Radio journaal met toto-uitsla gen TELEVISIE MORGEN Nederland I. KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucharistleverlng. NTS: 15.00 journaal. 15.02 Weekjournaal met titels voor slechthorenden. 15.25 Monitor: ontspanningsprogramma. (Ge deeltelijk ln kleur) 16.55-plm. 17.30 Biljarten-Europees kam pioenschapteam Pentathlon. 18.55 in kleur: De Fabel tjeskrant. IKOR/CVK/RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kin deren. IKOR/CVK: 19.05 Zin gend geloven: koorzang. NTS: 19.30 Sport. 20.30 Journaal. NCRV: 20.35 Ritmeester Buat. TV-feullleton (3). 21.15 Ge vraagd: adviezen bij het solli citeren. 22.15 Koorzang. NTS: 22 20-22.23 Journaal. Nederland IT. NTS: 18.55 In kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. 19.03 De Vrijbuiters, TV-feullleton voor de Jeugd. AVRO: 1930 Eindstrijd. TV-fllm. 10.43 Jonge mensen op weg naar het concertpo dium. 21.20 Peyton Place. TV-feullleton. 22.13 Gesprek op zondag. NTS: 22.40-22.43 Jour naal. BelglC- Kanalen Nederlands: 2 en 10. 11.00-11.40 Eucharistie viering vanuit het Karmelie tenklooster te Brugge. 14.30 Voor boer en tuinder. 15.00 De heersers van Venus, tv-feullle- ton voor de jeugd (5). 15.15 Gevarieerd zondagmlddagpro- gramma. 17.15 Tienerklanken presenteert: Das Junge Chester (II). 17.40-18.05 Interna tionaal Volksdansfestlval te Mlddelkerke (II). 18.15 Klem, klein kleutertje. 18.35 Sportre- portage. 19.05 Daktarl. tv-feull- leton voor de jeugd (19). 19.55 Mededelingen. 20 00 Journaal 20.15 Sporlweekend. 20.40 De lange tocht van Sammy, fami liefilm 22.25 Poézte ln 625 lij nen: 't Can Verkeren: evocatie van Bredero als dichter van zijn tijd. 23 05 Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en mo derne muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten: 7.50 Overweging, 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Ochtend gymnastiek voor de huisvrouw: 9.35 Waterstanden) NRU: 10.00 De komende week. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. U.30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevari eerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Me dedelingen t-b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.05 Schoolra dio. 14.30 stereo: Mezzo-so praan, viool, altviool en cello. 13.00 Hervormde mlddagdlenst NRU: 15.30 Informatie over Noord-Brabant, afgewisseld met muziek. (16 00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd 18.00 Stereo: Meisjeskoor met Instrumentaal sextet. 18.19 Uit zending van het GPV. Hilversum n. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Uitgesla pen: lichte grammofoonmuzlek en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Stereo: Uit geslapen (verv.). 9.00 Stereo: Moderne orkestwerken (gr). 10,00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Ra dio Kamerorkest. VPRO: 12-00 Blauwe maandag: gevarieerd programma. 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12 29 Stereo: Muzikale aan winsten. 12.50 Tien voor één, gesprek. 13.00 Nieuws. 13.11 In formatie: ontwikkelingswerk. 13.20 Pro memorie, praatje. 13.25 Wiener Festwochen 1988: klassieke en moderne kamer muziek. 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Promenade-orkest en solist. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Jazzmuziek ln ou de stijl (gr). 16.00 Nieuws. 16.02 Cello en plano. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Draalorgelmuzlek (gr), 17.40 Overheidsvoorlich ting. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10 00 Nieuws. 10 03 Popmuziek. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (Of Los). KRO: 18.00 Nieuws. 13 03 Actualiteiten. 13.08 Licht platenprogramma 14.00 Nieuws. 14.03 Popmuziek 15.00 Nieuws. 15.03 Pop- en countrymuziek. 16.00 Nieuws 16.03 Popmagazine. 17 00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenpro gramma. TELEVISIE MAANDAG Belgl6. Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 14.05-19.13 Ned. 1 NCRV 7.05 uur (CVK/IKOR) koorzang in Enschede. 8.35 uur derde deel tv-spel Ritmeester Buat. 9.15 uur sollicitatierubriek: een allround automan gevraagd. Ned. 2 AVRO 7.05 uur (NTS) jeugdfeuilleton De vrijbuiters. 7.30 uur Duits tv-spel (einde oorlog) Eindstrijd. 8.45 uur Willem Duys presenteert jong talent 9.30 uur twee delen Peyton Place. Hilversum I KRO 8.05 uur (NCRV) Zondagavondzang. 8.30 uur Stereoclub. 10 uur Kruispunt religieus magazine. 10.47 uur Adio. serieuze muzikale informatie. Hilversum II AVRO 7.35 uur (VPRO) programma over de muziekdagen in Donaueschingen. 8.30 uur Rits, jongerenprogramma. 9.30 uur Omroeporkest en solisten in operamuziek. 10.55 uur Theo Strengers presenteert ,,'t Mag geen naam hebben".

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17