Bejaarden genoten van kostelijk snertmaal VLEET 79-kosten^ De Mantelspedalist Wie heeft naam voor Noordwijkse ijsbaan? Bloedplasma door de lucht naar Leiden Drie polders bouwer nu één gemaal I isserijnieuws bij de De Jeu in bestuur van KNSB-district Son ja Z werd vrijgesproken V oorschotense KW -vereniging heeft financiële problemen dit is één van die veie, echt mooie mantels die slechts 95 Katwijker kreej schedelletsel vechtpartij NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 NOVEMBER Dit jaar bijna driehonderd deelnemers KATWIJK AAN ZEE Onge veer 280 bejaarden hebben gister middag in hotel Riche genoten van een snertmaaltijd, hun aange boden door het echtpaar Deute- kom. De heer Deutekom, die tweemaal per jaar een gratis maaltijd voor de bejaarden orga niseert en daar zelf ook veel ple- zier in heeft, kondigde het voor jaarsdiner alweer aan, een stamp potfestijn De opkomst was zo groot, dat de gasten over de drie grote zalen moesten worden verdeeld. Deze middag nam burgemeester A. G. Vermeulen het voorzitterschap van het comité autotocht bejaarden over van de heer J. van Rijn. die deze functie vervulde sinds het overlij den van burgemeester Duiker. Veel goeds Burgemeester Vermeulen zei al veel goeds te hebben gehoord van de halfjaarlijkse maaltijden, maar nu hij er zelf was, kwam hij tot de ontdekking, dat de helft hem nog niet was aangezegd. De burgemeester prees de spon taniteit en belangeloosheid van het echtpaar Deutekom, dat met zijn traditionele geste de bejaarden een groot plezier doet. De heer C. de Jager vertolkte de gevoelens van de bejaarden in rijm-, vorm, waarbij de heer en mevrouw Gemeente Voorhout Toepassing artikel 20 van de wederopbouwwet Burgemeester en wethouders van Voor hout doen mededeling van hun voor nemen om in afwijking van het be stemmingsplan „Plan Boekhorst"met toe passing van artikel 20 van de Weder opbouwwet vergunning te verlenen aan J. IÏ Zwetsloot. Boekhorstlaan 21, alhier, voor het bouwen van 3 woonhuizen aan Schoonoord, kadastraal bekend gemeente Voorhout Sectie A nrs. 1569. 1570 en 1571 Het plan ligt gedurende 10 dagen ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen geduren de bovengenoemde termijn eventuele bezwaren tegen de voorgenomen be slissing by burgemeester en wethouders indienen. Voorhout, 12 november 1968 Burgemeester en wethouders voornoemd, G. A. STOLWIJK, burgem. J. W. v. d. AARDWEG, secr. J. v. d. Plas TANDARTS heeft woensdag 13, vrijdag 15 en vrijdag 22 november geen spreekuur. RIJNSBURGERS iedere woensdagavond om 8.00 uur Vrije Evangelisatie Samenkomsten in de bovenzaal Katwijkerweg 15 A.s. woensdag spreekt K. ADELMUNT Evangelist te Rotterdam. Iedereen is hartelijk welkom- Deutekom nog eens extra in het zonnetje werden gezet, evenals trouwens het personeel, dat op deze middagen geheel belangeloos werkt. Tal van middenstanders stellen gra tis ingediënten ter beschikking. Tweede-voorzitter J. van Rijn bood mevrouw Deutekom bloemen aan. De bijeenkomst werd vervol gens afgesloten met het drinken van een kop koffie, waarbij de heren in de gelegenheid werden gesteld een sigaartje op te steken. De heer KI. Jonker sprak het slotwoord. SASSENHEEVI Het district Sas- senheim van de Koninklijke Neder landse Schaatsbond is uitgebreid. Na korte discussie werd gisteravond op de in Sassenheim gehouden be stuursvergadering besloten om aan de bestaande verenigingen toe te voegen de clubs van Woubrugge, Hoogmade, Nieuwe Wetering, Al kemade, Rijnsaterwoude, Rijpwete- ring en Oud Ade. Het merendistrict blijft echter gehandhaafd. De heer H. de Jeu, voorzitter van Woubrug ge, werd in het bestuur gekozen. Verder hield men zich bezig met de schaatsagenda. De volgende wed strijden werden toegewezen. Alke made: kortebaan junioren; Noord- wijk: koppelwedstryden senioren; Lisserbroek: langebaan; Warmond: koppelwedstrijden junioren; Leider dorp: kortebaan senioren; Oud Ade: school wedstrijden; Rijpwetering: kortebaan dames. Woubrugge wordt in reserve gehouden. De landijsbaan in Noordwijk zal op 30 november worden opengesteld. Na eis van 3 jaar DEN HAAG Het Haagse Ge rechtshof heeft de 27-jarige Son ja Z. uit Amsterdam vrijgesproken van de haar ten laste gelegde op zettelijke zware mishandeling van haar echtgenoot, die de oorzaak van diens dood zou zijn geweest. Het Hof achtte de opzet niet bewezen. Sonja Z. is op vrije voeten ge steld. De advocaat-generaal bij het ge rechtshof mr G J de Lint, die tij dens de behandeling van de zaak op 30 oktober drie jaar gevange nisstraf tegen Sonja had geëist, zal geen beroep in cassatie instellen, het gerechtshof deed in de zaak te gen Sonja Z. vervroegd uitspraak. Op 27 januari van dit jaar zou Sonja in een hotelkamer in Rotter dam haar echtgenoot, de 36-jarige Noorse zeeman Ragnar O. tijdens een vechtpartij met een tafeltje op het hoofd hebben geslagen. De rechtbank in Rotterdam ver oordeelde Sonja Z. in juni conform de eis van de officier van justitie tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. VALKENBURG Vanavond om 8 uur worden in de kleine zaal van het Dorpshuis onderlinge wedstrij den gehouden van de schaakvereni ging. VOORSCHOTEN De Koningin Wilhelminavereniging verzorgt alle festiviteiten bij gebeurtenissen in en rond het vorstenhuis. Het zwaar tepunt van de feestviering is het jaarlijkse Koninginnefeest. Voorschoten is na de laatste We reldoorlog sterk gegroeid en helaas is de Koningin Wilhelminavereni ging niet meegegroeid. Van de ruim 5.500 gezinnen zijn maar 1.000 gezinnen lid van de vereniging. De vereniging heeft steeds volks feesten georganiseerd. Ieder pro gramma-onderdeel is toegankelijk voor iedereen, lid of geen lid. Voor schoten heeft een jonge bevolking: 3.500 kinderen bezoeken een la gere school. Al deze kinderen krij gen jaarlijks een presentje van de K.W.-vereniging. De vereniging ontvangt uit de gemeentekas een bescheiden bijdrage in de vorm van een subsidie. Dit jaar is er een gat geslagen in de kas van de K.W.-vereniging, omdat ook de geboorte van de jongste telg van het koninklijk huis in Voorschoten met veel feest en luister werd gevierd. Brief Het bestuur van de Koningin Wilhelminavereniging wil nu pro- berert het ledental te vergroten. Binnenkort zullen huis-aan-huis worden bezorgd: een brief, een stortingskaart en een antwoord- envelop. In de brief wordt de be woners. die nog geen lid zijn, ver zocht lid te worden en hun con tributie, die maar ƒ2,50 per jaar bedraagt, automatisch te laten over schrijven, waardoor bezuinigd kan worden op de incasso. Voor de laatste oorlog was vrij wel ieder Voorschotens gezin lid van de K.W.-vereniging. De nieuw- ingezetenen komen veelal uit een stad en zijn onbekend met de 'dorpse' activiteit, die deze vereni ging in ere houdt en waaraan ook nieuwe Voorschotenaren graag deelnemen. Het hoeft niet duurder te zijn I Wintermantels en mantelpakjes met of zonder bont van 59,95 tot en met 89,95 Terlenka Regenmantels 49,95 met "Borg" voering 59,95 Bontmantels extra mooi en uiterst voordelig Den Haag Rotterdam Haarlem Amersfoort Breda Tilburg Utrecht Lelden LeidenHaarlemmerstraat 163 NOORDWIJK De Noordwijkse IJsclub heeft een prijsvraag uitge schreven voor het bedenken van een naam voor de nieuwe ijsbaan van de NIJC aan de Gooweg. Deze baan zal binnenkort officieel worden ge opend. Suggesties moeten vóór 15 nov. a.s. worden ingediend bij Gelijk spel TOV NOORDWIJK In een meer ze nuwslopende dan mooie wedstrijd, heeft het eerste team van de Noord wijkse tafeltennisvereniging TOV gelijk gespeeld tegen SVE 2. Na een 1o voorsprong, kwam TOV ach ter te staan met 42, maar de Noordwijkers wisten vervolgens de stand tot 54 op te halen. De winst ontging hun echter, daar de laatste set door TOV in drie games werd verloren. De overige uitslagen: Phoenix 4 —TOV 2 2—8, TOV 3—SML 1 4—6, Docos 5—TOV 4 8—2, TOV 5— NSSS 3 0—10. Bij de junioren wa ren de uitslagen: St. HogerTSB 1 —TOV 1 10—0, TOV 2—De Tref fers 2 82, Avanti 3TOV 3 55. TOV 4—De Treffers 3 10—0, NSSS 1 —TOV 5 3—7, St. Vooruit—TOV 6 3—7, TOV 7—De Treffers 6 7—3, Avanti 7TOV 8 5—5. NOORDWIJK Bij de laatste schiet wedstrijd van „Blijf voor 't Land" werden de volgende schutters met de buks win naar van een wisselmedaille: ie klasse: A van Egmond 45 punten. 2e klasse: L Hazenoot 44 punten. 3e klasse: W Stafleu 42 punten. In de KSO-competitle werden de wissel- medailles gewonnen door: le klasse: J Wassing 58 punten. 2e klasse: C Lassooy 57 punten In de le klasse behaalden J Wassing en P Slingerland beiden 58 punten, maar door een beter geplaatst laagste schot werd Wassing winnaar. LEIDEN Een vliegtuig van de Royal Air Force heeft gisteren bloed plasma naar Leiden gebracht, dat afkomstig was van een universiteits kliniek in Keulen. Het vliegtuig landde op het marinevliegveld Val kenburg. Het bloed zou door een helikopter worden overgevlogen, maar deze raakte bij de Duits-Nederlandse grens in slecht weer verzeild en moest landen. Omdat het bloedplasma binnen drie uur in Leiden moest zijn, werd de Royal Air Force te hulp geroepen. Binnen twintig minuten was een vliegtuig in de lucht, veertig minuten later landde het op Valkenburg. RECTIFICATIE Annastraat 11 - Secr. Varkevisserstraat 67 f Tel^25^^^Katwijl^ar^Ze^^^Tel^42^ secretaris-penningmeester P. C. van Dam, Kerkstraat 9. Voor de meest sprekende naam en ook voor de beide volgende zijn leuke prijzen beschikbaar. De verkoop van ijskaarten begint op 30 november a.s. Het lidmaat schap tegen een contributie van f 4 per jaar staat alleen voor Noord wijkers open. NOORDWIJK De collecte in de dankstond van de Herv. Geref. Evangelisatie, waarin voorging ds. G. Boer te Katwijk aan Zee, heeft opgebracht f 1112,86. Molens verliezen hun functie BENTHUIZEN/HAZERSWOUDE/ZOETERWOUDE De Oud Groi nendijkse of Barepolder, de Bent en Delft of Generale Polder en de Po! der Nieuw Groenendijk gaan een f 520.00 kostend gemaal bouwen in Hogeveense Vaart nabij de boerderü van de heer N. Kaptein aan Rijndijk te Hazerswoude. Na aftrek van de diverse subsidies dienen polders, die in principe hebben besloten tot de samenvoeging van et administratief orgaan, een bedrag van f 135.000 op tafel te leggen, II gemaal gaat dienen voor 840 hectaren grond, gelegen in de gemeenti Zoeterwoude, Benthuizen en Hazerswoude. Door de bouw van het nieuwe ge maal, waarmee over twee weken wordt begonnen door het bedrijf „Oranjewoud" uit Heerenveen, wor den de functie van de door de familie Van Rijt bewoonde molen van de Barrepolder of Oud Groenendijkse Polder, de functie van de molen en sluis van de Eent en Delf of Gene rale Polder (familie Rademaker) en die van de molen in de Polder Nieuw Groenendijk (familie Kraan) opgehe ven. Het is mogelijk, dat de Rijnlandse Molenstichting plannen koestert met de molens van de Barrepolder en de Polder Nieuw Groenendijk; de mo len van de Bent en Delf of Generale Polder is tot ondergang gedoemd; deze rijst nu als een peperbus in de omgeving op. De directie over de bouw van het nieuwe gemaal zal worden gevoerd Leidse studenten voor muzikale toernee naar Amerika LEIDEN Er wordt een Leid se studenten-muziekgroep ge vormd, die in het komende voor jaar een concertreis naar de Ver enigde Staten gaat maken. Het uitstapje ivordt mogelijk gemaakt door een Amerikaans universitair fonds, dat elk jaar een land op universitair gebied in de belang stelling plaats. Vorig jaar was dit Duitsland en in 1969 valt ons land de eer te beurt. De Leidse groep zal veertig le den tellen en bestaan uit een ka merkoor en een strijkensemble. Er wordt een programma samen gesteld van werken van Neder landse componisten. Het program ma zal de periode van 1550 tot heden omvatten. Ds. Van Drie beroepen LEIDERDORP Ds. J. van Drie, heeft een beroep gekregen naar de geref. kerk van Assen en van Cas- tricum. IJMUIDEN De treilers, die nabij het Skagerrak op makreel visten, kwamen wat dat betreft bedrogen uit De blauwpüpjes lieten lelijk verstek gaan. Toch waren de schippers niet ontevreden, want volkomen onverwacht verschenen behoorlijke scholen haring ten tonele. De Nederlandse vissers wisten hiervan een redelijk graantje mee te pikken. Enkele spanschepen haalden in de buurt van de Galloper eveneens wat haring scheep. De paar treilers in de Noord moesten het ter hoogte van 60 NB voornamelijk van koolvis hebben. Wat meer naar het zuiden werd een beetje schelvis gevangen. De logger- en kottervloot trok er weer op uit. Een deel probeerde het in de kustwateren, een ander part om de Oost, waar men wat tong hoopt te achterhalen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 80 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 8210 kisten vis, waarvan 1100 kisten schelvis en piepers. 410 kisten wijting, 245 kisten gul en kabel jauw, 480 kisten kleine gul. 1400 kisten koolvis, 1900 kisten haring, 35 kisten makreel, 1220 kisten schol, 90 kisten tarbot. 50 kisten haai, 490 kisten diversen, 1100 stuks stijve kabeljauw 38.000 kilo tong. Verder waren er 480 kleine kisten schelvis en piepers, 340 kleine kisten wijting. 1044 kleine kisten haring en 216 kleine kisten makreel. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 153 Francina met 370 kisten en 150 kleine kisten diversen, de KW 39 Wilhelmina Johanna met 750 kisten en 200 kleine kisten diversen, de VL 112 Bets en Gerda met 750 kisten, de KW 90 Al- nilam met 69 kisten, de WR 33 Tiny met 74 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 116 Vier Gebroeders met 61 kisten, de KW 161 Gijsbert Bastiaan met 73 kisten, de KW 112 Marlena met 48 kisten en 62 kleine kisten diversen, de KW 55 Jacob met 32 kisten, de WR 32 Marco met 40 kisten, de WR Jo hanna Cornelia met 35 kisten en de KW 132 Jacoba Catharina met 31 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten schelvis en piepers. 80 kleine kisten schelvis en piepers. 200 kisten wijting, 50 kleine kisten wijting, 50 kisten kleine gul, 350 kisten schol. 15 kisten diversen. 25 stuks stijve kabel jauw en 11.000 kilo tong. Noorwegen Het Noorse parlement heeft een wets ontwerp goedgekeurd voor een bij komende subsidie van een miljoen kroon voor de visserijbedrijvigheid. Door dit fikse steuntje in de rug zal beter het hoofd geboden kunnen wor den aan de buitenlandse concurrentie. Hiermee is de totale subsidie voor 1968 gebracht op 230 miljoen kroon. Het wettelijk geregeld minimumloon voor de Noorse visser werd van 125 kroon tot 175 kroon per week verhoogd. Lowestoft De bekende Waveney vismarkt in het Engelse Lowestoft, die oud en der dagen zat is. zal spoedig met de grond gelijk worden gemaakt. Zo spoedig mogelijk zal een nieuw complex wor den opgetrokken. Ook de haven wordt verbeterd. Dit werk bevindt zich thans in de laatste fase. Duitsland In West-Duitsland zoekt de visserij naar steeds verdergaande vormen van samenwerking. Dat is nodig geworden door de slechte resultaten van de laat ste tyd. Heel wat rederijen zijn als onafhankelijke onderneming niet meer bij machte zich staande te houden. Twee grote rederijen te Bremerhaven, de Gemeinwirtschaftliche Hochsee- fischerei en de Hochseefischerei Kampf. zullen voortaan gezamenlijk optreden. Eerstgenoemde maatschappij heeft tien vaartuigen in de vaai't. Hiervan zullen er vier worden verkocht. Kampf zal van de 12 eenheden vier treilers uit bedrijf nemen. Ook de rederij Cranzer Fischdampfer te Hamburg en de. Hochzeefischerei Kiel met samen 26 vaartuigen, waar onder verscheidene fabrieksschepen. zullen gaan samenwerken. Een van de voordelen van dit samengaan is. dat de aanvoer bet?r over beide havens kan worden gespreid. Engeland De Britse regering voert bespre kingen met de andere landen van de vrijhandelszone over de visimport in Groot-Brittannië Een werkgroep heeft als leiddraad een rapport opgemaakt over de subsidies in de lidstaten. Noorwegen is voor het Verenigd Ko ninkrijk de voornaamste visleverancier. Om deze belangrijke plaats te be houden verleent de Noorse regering subsidies, die schommelen tussen 16 procent en 40 procent van de waarde van de uitgevoerde produkten Hier door ontstaat voor de Britse vissers een moeilijk te overwinnen concur rentie. In Engeland beraadt men zich nu over een oplossing van dit lang niet gemakkelijke probleem. Ierland In Ierland wordt hard gewerkt aan een modernisering van de verouderde vloot. De wateren rondom het eiland zijn rijk aan haring, maar de aftandse schepen kunnen er niet uithalen wat er inzit. De afgetakelde eenheden zul len worden vervangen door beter voor hun taak berekende grote kotters, die zullen worden uitgerust met een uit gekiende opsporingsapparatuur. door het Hazerswoudse architect® bureau J. Dekker. Bestuur en ing landen van de drie polders, gist® in vergadering bijeen in restaura ..Groenendijk", hebben besloten lening aan te gaan. Ir. Krul van 1 hoogheemraadschap van Rijnland ir. Fonteyn van de cultuurtechnisc dienst hebben de bestuursleden ingelanden van de drie polders gi termorgen ingelicht over de nieui situatie. Noordwijker veroordeel DEN HAAG „Ik sla je hi stikke dood", zo luidde de med< ling van een 25-jarige koopman Noordwijk tijdens een vechtpai gevolg van ruzie in een café tussi een broer van de koopman en h bedreigde slachtoffer. Het bil niet bij de bedreiging. Toen gaf de koopman de teg< stander, die onder invloed drank verkeerde, zo'n klap, dat di tegen de straat viel en een breuk" de schedel opliep. Als gevolg vi deze mishandeling had de koopm zich voor de Haagse politierechi te verantwoorden. Volgens een mededeling van broer van verdachte zou deze h slachtoffer slechts een stomp hebb< gegeven om de vechtenden te schi den. Het slachtoffer, iemand u Katwijk, kwam wel heel slecht t recht, maar daarvan had de koo man zich niets aangetrokken. I man moest een maand in een zi kenhuis worden verpleegd. De officier van justitie eiste weken gevangenisstraf. Het voni werd conform de eis. DVV Sassenheim SASSENHEIM Door het scheid van enkele bestuursled droeg de jaarvergadering van buurt- en speeltuinvereniging Dv een bijzonder karakter. De Jac. Oudshoorn (een van t richters) en W. J. W. Beyk, 22 jaar penningmeester is gew< legden hun functies neer. F" bestuursverkiezing werd de G. W. van der Zwaan herkozen; 8is De vereniging telt nu 375 lede be! Vooral door de bebouwing v „de Kooi" verwacht men een fli ke groei van het ledenaantal. 0< bp financieel is de vereniging gezor f"' Tot slot vertelde de voorzitter ie over het sinterklaasfeest (30 vember) en de kerstverloting (iov« december). hij Kritiek van Teylingt op verhoging zaalhuif'i SASSENHEIM Op de mat bezochte vergadering van de v< leybalvereniging Teylingen we kritiek geuit op de verhoging v de zaalhuur. Een verhoging van contributie werd beslist van hand gewezen. Teylingen beschikt over di gel speeluren op donderdagavond f da vier trainingsuren op vrijdagavon Aan de competitie nemen vi teams deel. De wedstrijden wordf in de sporthal in Leiden gespeel Trainer T. Veldstra, die enthousia bezig is het spelpeil op te voere kreeg veel lof toegezwaaid. ha Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 8.17 en 20 uur; laag water 3.45 en 16.11 uur. Bazaar Quick Boys KATWIJK AAN ZEE Donde dag, vrijdag en zaterdag a.s.. hou de voetbalvereniging Quick Boys het clubhuis op het sportpa Nieuw-Zuid een groot opgezette b zaar. Agenda Hillegom HILLEGOM De Hoofdst Operette geeft vrijdagavond Treslong een opvoering van Czardasfürstin" van Emmerich man. Donderdag 21 novel spreekt in huize Weltevreden J. Boersma voor de ARP en Cl over de „Toekomst van de chrii lijke politiek". De ANWB begint in decern!, met de tweede cursus „Pech ondi weg" in de r.k. lagere school ai de Garbialaan. Men kan zich al melden bij het ANWB-kanti Schotersingel 117a, Haarlem, foon 023-60250. LISSE Donderdagavond half acht begint ds. W. Suyker met zijn bijbellezingen in het ki gebouw aan de Tulpstraat. Vooi zal iedere donderdagavond een bellezing worden gehouden. LISSE Ds. W'. Suyker gistermorgen in aanwezigheid leden van de kerkeraad, de bol commissie en de aannemers de ste paal geslagen voor het jeL, gebouw van de Geref. Gemeente, deze paal zullen nog 73 palen gen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4