Schaakprobleem 4 Huisknecht gooide Verkoopdag in geldkistjes in Oegstgeest diepe waterput DAF33 comfort nu f.4795.- VLEET STILLE RIJN 1-4 LANGEZAAL Bonaparte 2140 2 Echtpaar Westerbeek in het diamant Inspecteur politie Alphen Wegens uitbreiding Rondvraag geen discussie Vestiging van industrieën in Katwijk J aarvergadering Teylingen Leidse timmerman dronken in auto GARAGE VLIETWIJK GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST Chauffeur komt levend onder wagon vandaan Drs. Langeraar tot O. v. J.: vervolg Z wolsman Moeders met droge benen naar consultatiebureau Visserij nieuws bij de Raad Koudekerk NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 OKTOBER 1968 NOORD WIJK Een bejaard echt paar uit het oude dorp van Noord- wijk aan Zee kwam het afgelopen weekeinde tot de ontdekking, dat tijdens hun afwezigheid een geld kistje met enkele honderden guldens spaargeld uit hun woning was ge stolen. De diefstal moet op klaarlichte dag zijn gepleegd. Bij een door de re cherche ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat de dader ter plaatse goed bekend was. Op hun speurtocht kregen de re chercheurs zoveel aanwijzingen tegen een 26-jarige huisknecht, eveneens wonende te Noordwijk, dat gisteren tot zijn arrestatie kon worden over gegaan. Na een langdurig verhoor bekende de man niet alleen deze diefstal te hebben gepleegd, maar enkele maan den geleden ook een geldkist te heb ben ontvreemd uit een villa aan de MZIJZ.cn TAPIJT KAMERBREED ~&tkalott TAPIJT v.a. Ah I p.m. POSTBUS 39 - HILVERSUM Burgerlijke stand Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Gebo ren: Jacob zvB Verschoor en E P J Remmzwaal Prof. Aalberselaan 26: Alison L d v J B Kitt en H F Savage S. Entinckstraat 5: Paulus W z v C Warmerdam en J M Warmerdam Kerkstraat 20: Monica C M d v J van Wouw en C W M Loos Korten- bachstr. 25; Johan H W z v T A Porcken en A M Café Duindoornstr. 31; Cecilia P J d v C M Schouten en P J Duivenvoorde Zeestraat 29d; Erna WdvA van der Niet en M A van den Berg Kerkstraat 85b; Pau lus J P M z v C Peters en T M H Bon Beukenlaan 7; Leonne A H d v T van den Berg en M J de Jong Sohippersvaartweg 17; Anna C M d v M T J Aartman en H C van den Berg Viaductlaan 12; Chantal N A d v J G A Baak en C H M G de Groot Haarl. trekvaartweg 9. Ondertrouwd: D Ketting Rotter dam en A D M Ruven Herenweg 9; J J G Wijnen Dr Schaepmanlaan 11 en M J E Druppers Guldemondvrt 15; A P Vink Prunuslaan 10 en C A M Turnhout St Jacobstraat 38. Overleden: Johannes van Schoo- ten, 94 j Kerkstraat 40; Carolus Temsche 79 j Langevelderweg 27. NOORDWIJKERHOUT In de onder linge competitie van de bridgeclub „Het .Juiste Bod" is de stand na de derde ronde als volgt. Groep Rood: 1 J van Wlerlngen—P Heemskerk 303 pt.; 2 C de Winter—T För- ter 301 pt.; 3 W Schelvis—Th van Aken 288 pt.: 4 mevr. Th Zoetendaal—J v Kam pen 278 pt.; 5 W v d Oetelaar—P Kap- tein 266 pt. Groep Blauw1 H Raaphorst—Th Korte- kaas 182 pt.; 2 G Raaphors—J van Gijls- wijk 178 pt.; 3 J de Vroomen—j willemse 178 pt.; 4 hr. en mevr. J J Bodar 167 pt.; 5 P Broekhof—N van Nes 164 pt. Groep Groen: 1 K v d Veek—P Heems kerk 240 pt.; 2 hr. en mevr. A Kamp 221 pt.: 3 hr. en mevr. J van den Berg 218 pt.; 4 hr. en mevr. Bouwstra 191 pt.; 5 E Peetoom—T Vrolijk 186 pt. NOORDWIJK Bij de laatste schiet wedstrijd van „Blijf voor 't Land" wer den de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klas se N W Caspers 46 punten: 2e klasse G van Went 41 punten: 3e klasse W Stafleu 41 punten in de 2e klasse behaalden G van Went en L Hazenoot een gelijk aantal punten, maar door een beter geplaatst laagste schot werd eerstgenoemde winnaar. In de KSO-competitie werden de wlssel- 'medailcs gewonnen door: le klasse J Luyckx 59 punten; 2e klasse B ter Laak 54 punten. Zuster Braai bij Christenvrouwen NOORDWIJK Op een vergade ring van de Christen Vrouwenbond, afdeling Noordwijk aan Zee. die in het Verenigingsgebouw werd gehou den, vertelde zuster Braat over het werk in de Van den Berghstich- ting, waar ruim veertienhonderd pa tiënten worden verpleegd. Haar cau serie werd toegelicht met dia's. Het was een boeiende avond. Als blijk van waardering kreeg Zr. Braat een platenbon aangeboden ter aanvulling van haar discotheek voor de patiënten van de stichting. LISSE In nauwe samenwerking tussen het „Comité Activering Jeugd werk" (C.A.J.) en het „Inter Paro chieel Jeugdwerk" (I.P.J.) zullen ook dit seizoen enige cursussen worden gehouden ten behoeve van hel jeugd werk, waaraan zowel leid(st)ers als leden van verenigingen gratis kun nen deelnemen. Het C.A.J. en I.P.J. denken aan cursussen als handen arbeid, volksdansen, boetseren, hout snijden, poppenkastspel, bloemschik ken en andere activiteiten. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij het C.A.J.voorzitter G. van Houten. Kanaalstraat 200. of de secretaris de heer G. Rikkers, Barentszstraat 80: voor het I.P.J. bij de voorzitter, de heer G. P. M. Dames en bij de secretaris, de heer N. Zonneveld, Prinsessegracht 103. Met de belang stellenden, die zich tot uiterlijk 6 november kunnen opgeven, zal t.z.t. •en conlactavond worden gehouden. Boulevard. In dit kistje bevond zich een bedrag van ongeveer f 5000. De vermiste geldkistjes werden door de rechercheurs in een ongeveer vier meter diepe waterput teruggevonden. Door omstandigheden was de man in financiële moeilijkheden geraakt en tot diefstal gekomen. Het ont vreemde geld had hij grotendeels gebruikt voor het betalen van schul den en uitgaven ten behoeve van zijn gezin, dait onkundig was van 's mans dubbelleven. KATWIJK De raadscommissie die het reglement van orde voor de raadsvergaderingen heeft herzien, heeft daarbij gestreefd naar vereen voudiging van de raadplegingen door een uitvoeriger indeling in hoofd stukken en verbetering van de lees baarheid door kortere zinnen en zo veel mogelijk beknopter formuleren. Nieuw is, dat zoveel mogelijk de tekst van toepasselijke bepalingen van de gemeentewet en kieswet bin nen het kader van de tekst van het reglement zijn geplaatst. Ten aanzien van de rondvraag stelt de commissie voor de monde linge rondvraag te beperken tot be knopte vragen. De rondvraag gaat naar het oordeel van de commissie teveel tenderen naar een discussie. Voor meer uitvoerige vragen bestaat de mogelijkheid die schriftelijk te stellen. KATWIJK Om een grossierde- rij in levensmiddelen en nonfoodar- tikelen te stichten met werkgele genheid voor veertig tot tachtig per sonen, heeft Dirk van den Broek NV te Amsterdam verzocht een perceel industrieterrein in 't Heen te mo gen kopen. Het gaat om 5000 vier kante meter aan de Ambachtsweg. Koopsom f 230.375. Van Rhijn Katwijk N.V. wil langs dezelfde weg een perceel grond van 6000 vierkante meter kopen. Prijs f 50 per vierkante meter. Van Rhijn Katwyk N.V. is van plan ter plaatse in samenwerking met de Katwykse Betonmortel Cen trale een betonfabriek te stichten. SASSENHEIM Op de gister avond gehouden jaarvergadering van de gymnastiekvereniging Tey- lin sprak voorzitter Oudshoorn zijn teleurstelling uit over de slechte op komst. De secretaris noemde in het jaarverslag de aankoop van een nieuwe springplank verheugend. Het belangrijkste punt in het verslag was wel de herdenking van het twintigjarig bestaan. De heer L. A. Ter Meer schonk ter gelegenheid van het jubileum een beker, waar aan door het bestuur een bestem ming zal worden gegeven. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek, dat de vereni ging financieel gezond is. De dras tische huurverhoging voor de gym nastieklokalen zal tot contributie verhoging leiden. Het ledental bleef vrijwel stabiel; 402 tegen vorig jaar 411. De aftredende bestuursleden mevr. T. Langelaan-Vischer en mevr. J. v .d. Vlugt-Van Velzen werden her kozen. In de vacature-Ria v. Ruiten werd gekozen mej. L. v. d. Vlugt. Bij de rondvraag vroegen leden om uitbreiding van de keurturnploeg. DEN HAAG Samen met een vriend zat een 20-jarige Leidse tim merman in een auto. Hy stuurde zelf. In Warmond, waar het net kermis was. laveerde het tweetal door de drukke Dorpsstraat, die voor het ver keer was afgesloten. Tegen een ker mistent kwam de timmerman tot stilstand. „U was volkomen zat", zo consta teerde de Haagse politierechter aan de hand van het politierapport. De officier vond, dat verdachte iemand had kunnen doodrijden. Het was le vensgevaarlijk in een dergelijke feestdrukte met de auto te gaan rij den. De eis was, zoals gebruikelijk twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd, waarin het rij bewijs al was ingenomen. De rechter veroordeelde conform de eis. VOORHOUT Ds. Adr. Oskamp, Hervormd predikant te Voorhout, leidt maandag om 3 uur de middag- dienst voor de NCRV-radio. Zijn toe spraak is getiteld: „De oogst en de arbeiders". OEGSTGEEST De handwerk- club van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden te Leiden en Oegstgeest heeft gisteren de jaar lijkse verkoopdag gehouden. Dit maal in het Oegstgeester ge meentecentrum aan de Lijtweg, waar kerkzaal en entreehal vol doende ruimte boden om de vele artikelen aantrekkelijk uit te stallen. De opbrengst was f2700. Ongeveer vijftien dames uit Lei den en Oegstgeest hebben in club verband het gehele jaar door hand werken gemaakt, die ter versterking van de kerkekas ten verkoop wer den aangeboden. Andere gemeente leden stonden ook een groot aantal artikelen af voor de bazaar, zodat er een ruiime keuze voor de bezoekers was. Bovendien kon men zijn geld ook kwijt aan verlotingen, sjoelbak ken, roosjes plukken, enzovoort. Ter afronding van de dag werd een gezellige gemeente-avond ge houden. Na korte inleidingen van mevrouw M. J. A, Portheine-ter Kuile en ds. M. J. Wagenvoorde ver telde de heer L. Zitman over het te stichten bejaardencentrum. Mevrouw J. D .van Vliet-Akker- man uit Leiden droeg vervolgens een aantal gedichten voor (Annie M. G. Schmidt), terwyl de avond werd besloten met een rad van avontuur. Vliegreis voor half miljoenste bruidspaar AMSTERDAM De Felicitatie- dienst bezocht gisteren, zoals wij al meldden, het halfmiljoenste bruids paar sinds de oprichting van deze dienst, elf jaar geleden. Het aan staande echtpaar, de 20-jarige se cretaresse Mirjam Lourens en de 22-jarige tuinman H. Kuypers. kreeg behalve de gebruikelijke geschenk jes van de deelnemende bedrijven een feesttaart aangeboden alsmede een compleet verzorgde vliegreis. Directeur P. Weduwer hield in het Amsterdamse Apollotheater een toe spraakje. ZOETERWOUDE De tafelten nisvereniging P.I.T. '54 houdt zater dag weer een inzameling van oud papier. De beste propositie onder de vijf mille Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar. DAF55, DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat u wenst) ZP705- 57 a Naam: Adres:Plaats: In «nvtlopp* londtr postzegel zenden aan OAF. 2000. Eindhovsn. Officieel dealer voor Voorschoten en Zoeterwoude. Gerard Douplantsoen 22 Voorschoten - 01717-4455 Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegstgeest, Rijnsburg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) Leiden - Telef. 50330 UTRECHT De 47-jarige Utrecht se vrachtwagenchauffeur A. van Rijnsoever heeft vanochtend een ongeluk overleefd, terwijl ooggetui gen van het ongeluk al aannamen dat hij was omgekomen. Zyn met sintels geladen vracht auto kwam op het industrieterrein Lage Weide in botsing met de ach terste wagon van een op een indu- striespoor achteruit rijdend goede rentreintje (drie wagons en een lokomotief). De vrachtwagen kan telde en werd door de wagon ver morzeld. De kabine van de auto, waarin de heer Van Rijnsoever zich bevond, werd nagenoeg plat gedrukt. De brandweer zaagde de chauffeur uit zijn benarde positie. Hij bleek slechts enkele schaafwonden te heb ben opgelopen. KATWIJK Opnieuw doet zich de gelegenheid voor de gemeente voor percelen grond met opstallen in het saneringsgebied Katwijk aan Zee te verwerven. Het betreft de aankoop van het perceel Hoogstraat 5 van de heer E. de Jong. Koopsom f 14.900. En de aankoop van het perceel Logger- straat 5 van de heer IJ. Hoek. Koop som f 10.500. DEN HAAG Drs. A. H. Lan geraar, aan wie op de aandeelhou dersvergadering van de EMS als lid van de raad van bestuur ontslag werd verleend, heeft zich tot de officier van justitie gewend met het verzoek over "te gaan tot vervolging van de heer R. Zwolsman, president commissaris der maatschappij en van diegenen, die zijn naam in het openbaar in opspraak hebben ge- brahet. Tevens zal hij een vordering in stellen tot nietigverklaring van het besluit der aandeelhoudersvergade ring, waarbij hem ontslag werd ver leend. Aldus een mededeling van de raadsman van drs. Langeraar mr. L E. Hes Bzn. SASSENHEIM Er is weer een diamanten bruidspaar: de heer en mevrouw P. Westerbeek-Klijn, Parklaan 51, die op 12 november 1908 in het huwelijk traden te Heemstede, waar de ouders van de bruid woon den. De huwelijksbevestiging had plaats door de bekende dr. A. H. de Hartog, later hoogleraar te Amsterdam. Gedurende heel hun huwelijk heeft het bruidspaar te Sassenheim gewoond. De bruid was hier voor haar huwelijk vier jaar als onder wijzeres werkzaam. Zij is geboren te Zwammerdam, waar haar vader hoofd was van de christelijke school. De bruidegom kwam met zijn twin tigste jaar uit Voorhout naar Sas senheim. Zijn hele leven heeft hij in de bloembollenexoort gewerkt. Na zijn schooljaren bij zijn vader, voor wie hij al gauw op reis ging naar Duitsland, Engeland en Zwitserland. Hij werkte vervolgens een aantal ja ren voor eigen rekening; de zaak werd door twee van zijn zoons onder de naam G. en P. Westerbeek voort gezet in 1947. Uit het huwelijk wer den vier zoons pn één dochter gebo- voetsporen van hun vader gedrukt- Twee van hen te Sassenheim, onder wie wethouder P. Westerbeek, één in Jen Haag en één is al 32 jaar in Pinetown, North Carolina (USA) farmer en kweker van gladiolen en pioenrozen. De dochter woont in Den Haag. Er zijn 18 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Verdienstelijk De bruid heeft zich behalve voor haar gezin ook op ander gebied in Sassenheim zeer verdienstelijk ge maakt. In geval van nood sprong zij bij als onderwijzeres. Verder was zij dertig jaar presidente van de plaat selijke afdeling van de Christen Vrouwenbond, waarvan zij nu nog ere-presidente is. Van de Prol. Ohr. Bejaardenkring was zij acht jaar presidente, welke functie zij enkele jaren geleden neerlegde. Bruid (83) en bruidegom (85) genieten beiden nog een goede gezondheid- Ondanks zijn hoge leeftijd gaat de heer Wes terbeek ieder jaar nog met zijn zoons mee naar de omgeving van Hamburg en Dusseldorff. voor be zoek aan zijn oude relaties. Een bijzondere vreugde voor het diamanten bruidspaar is wel, dat het feest ook wordt bijgewoond door de zoon en schoondochter uit Amerika en hun kleinzoon, die als Ameri kaans militair in Duitsland dienst doet. De heer De Feyter van de rijkspo litie hield voor leden van de UW-bejaardensociëteit een lezing. Hij wees op het belang van goede zichtbaarheid in het verkeer, speci aal ook bij duisternis. Is men donker gekleed dan kan een witte sjaal of een krant in de hand nuttig zijn. Zaterdag houden de padvinders voor de zestiende keer een oliebollen- actie. LEIDEN Het probleem van van daag is van zeer recente datum: 1968! Componist: Jac- Haring. Wit geeft mat in twee zetten. Wit: Kh8, De7. Tb4, Tel, Le2. Pb7. Ph7. pionnen c3, c6. e4, g3 (11 stuk ken). Zwart: Ke5, Da6, Lh5, Pb8, Pe8, pionnen d5, e6, f5. g7 (9 stukken). Oplossingen moeten, voorzien van naam en adres, uiterlijk vrijdag 8 november a.s. binnen zijn bij: M. D. Etmans, Cronesteinkade 32, Leiden. Onder de goede oplossers wordt een prijs van f 15,verloot. Voor de receptie die op zaterdag 9 november 's middags van half vier tot half zes in het Jeugdhuis plaats vindt, zal ongetwijfeld grote belang stelling bestaan. ALPHEN Voor dc functie van inspecteur van gemeentepolitie te Alphen aan den Rijn heeft burge meester R. M. Gallas, ingaande 1 november benoemd de heer G. D. H. van Woudenberg, inspecteur van gemeentepolitic, ambtenaar 2e klasse te Soest. Omdat aan de heer Van Wouden berg reeds twee maanden geleden door de burgemeester van Soest, op verzoek eervol ontslag uit de politie dienst, ingaande. 1 november is ver leend, kan de benoemde functionaris op zeer korte termijn in dienst treden. Het gevraagde en verleende eervol ontslag te Soest hield verband met de benoeming van de heer Van Wou denberg tot inspecteur-korpschef van politie te Meppel, ingaande 1 novem ber a.s. Om persoonlijke redenen heeft hij met instemming van de burge meester van Meppel afgezien van liet aanvaarden van de functie van korpschef in die gemeente. De heer Van Woudenberg werd op 16 oktober 1930 te Utrecht geboren. Na zijn H.B.S.-opleiding zette hij te Utrecht zijn eerste schreden op het politiepad. Hier was zijn verblijf van korte duur. want al spoedig werd hij toegelaten tot de officiersopleiding aan het destijds te Hilversum ge vestigde Rijks Instituut voor hogere politie-ambtenaren. Na met goed evolg het examen aan dat instituut te hebben afgelegd, werd de heer Van Woudenberg, in gaande 181957, te 's-Gravenhage als adjunct-inspecteur van politie be noemd. Ongeveer vijf jaar later verliet hij het Haagse korp- en aanvaardde hij een benoeming bij het korps van de buurgemeente Voorburg. In 1965 volgde zijn aanstelling tot inspecteur van politie te Soest. De heer Van Woudenberg studeert reeds enige jaren rechten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Het ligt in zijn bedoeling deze studie voort te zetten. Evenals in Soest zal de heer Van Woudenberg in Alnlien aan den Rijn belast worden met de leiding over de algemene dienst en optreden als ver vanger van de korpschef, de heer N. G. Groothurse. Hij is gehuwd en heeft één kind. ALPHEN De collecte, vorige week in onze gemeente gehouden ten bate van het werk van de Novib, de internationale hlparbeid heeft, zonder Aarlanderveen en Zwammerdam, f 1915,55 opgebracht. Sjaloomschool in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De heer J. J. Bosman, voorzitter van de stichting R.K. scholen Zoeterwoude-dorp deel de gistermiddag bij de opening van de nieuwe school in het Westeinde mee, dat deze school de naam Sja- loom (vrede) zal dragen. De suggestie hiertoe kwam van de heer J. Blok, hoofd van de school. Burgemeester J. A. Detmers sprak zijn waardering uit over deze nieuwe school en over de prestaties, die het personeel in de oude school heeft geleverd. Binnenkort verbouwing Dorpshuis Ter Aar TER AAR Bij de gemeente is bericht binnengekomen, dat de gTondverkoop aan het natuurbad „De Aarweide" door Gedeputeerde IJMUIDEN De haring onder de Nederlandse kust verplaatste zich van het mlnutieveldje ter hoogte van Zand- voort naar de omgeving van Scheve- ningen. De scholen bevonden zich ook wat verder uit de wal. De vangsten voor de spanvissers waren over het algemeen lager dan op de voorgaande dagen. Toch konden sommige combi naties redelijke hoeveelheden naar zich toehalen. Het gros van de buit werd in het nabijgelegen Scheveningen aan de markt gebracht. IJmulden kreeg minder te verwerken. In de Ierse wateren viel voor de Ne derlandse vaartuigen nog niet veel eer te behalen. De activiteiten werden ver legd van de Labadybank naar de Donegalbaai, maar deze verhuizing is in de resultaten nog niet tot uitdruk king gekomen. Slechts enkele eenheden konden wat haring naar zich toehalen. Hierdoor raakten de ruimen échter al lerminst gevuld. Koolvis Ter hoogte van 60 NB bleef de kool- vis troef. Van deze vissoort konden uit een trek van zestig manden zeker vijftig manden worden gezocht. De rest bestond uit wat gul, kabeljauw en wijting. Haring en makreel kwa men in deze buurt niet voor. De treilers in de omgeving van 58 NB moesten het voornamelijk hebben van schelvis. De overheersing van deze vissoort was evenwel niet zo groot als van de koolvis meer naar het noor den. Hier lag het gemiddelde per trek op 45 manden. De schelvis ging vergezeld van mooie beetjes kleine haai, makreel, gul en wijting. Grotere kotters Tussen 54 en 55 NB waren verschei dene grotere kotters met moedgevende resultaten in actie, 'in dit gebied gaf de schelvis ook de toon aan. Het be trof voornamelijk de kleine soorten. Sommige vaartuigen konden hieraan lekkere beetjes gul en wijting toe voegen. Een enkele keer ging deze rondvisstroom vergezeld van wat plat vis in de vorm van schol. Op vijftig mijl ten noordwesten van IJmuiden was het voor sommige vaar tuigen ook raak. De IJM 45 De Hoop 1 wist hier tussen maandagmorgen en dinsdagavond een buit aan schelvis en wijting te vergaren die op de IJmuider afslag ongeveer f4500 waard bleek te zijn. Tong De loggers en kotters bij de route boeien en om de Oost zaten op voort varende wijze achter de tong aan doch deze inspanning werd niet naar even redigheid beloond. In het gunstigste geval kreeg men uit een trek dertig kilo tong en een mand of vijf andere vis aan boord. Heel wat keren moest met nauwelijks de helft genoegen wor den genomen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 12 vaartuigen. Zij zorgden voor een schrale aanvoer van 40 kisten dichte schelvis. 60 kisten wijting. 70 kisten kleine gul, 140 kisten treilharing. 600 kisten spanharing. 160 kisten schol. 60 kisten diversen, 10 stuks stijve kabel jauw en 2500 kilo tong. Verder waren er 45 kleine kisten schelvis. 95 kleine kisten wijting en 275 kisten haring. Ondanks de geringe tongproduktie bleven de prijzen aan de matige kant. Niet één soort kwam boven de vijf gulden. Met uitzondering van de grote tong werden de vier andere soorten zelfs onder de drie gulden gedrukt. Ten opzichte van de voorgaande da gen wisselden de slips en de groot middel van positie. Ditmaal moest eerstgenoemde soort zich met een no tering van f3.82 tot f3.61 zich het slechste gemiddelde laten aanleu nen. De grootmiddel schommelde tus sen f3.92 en f3.67. De tong 1 haalde een hoogste bod van f 4.59 en liet hier mee de andere soorten achter zich. Schol De schol wón wat terrein t rug De grote en grootmiddel bereikten een top van 62.-. Onder de f 58 konden de af wachters niet terecht. De schol 2 herstelde zich met een notering van f 41 tot f 28 van de klappen van de laatste dagen. Voor de haring werd een grotere belangstelling aan de dag ge legd. De top lag op f35, voor minder dan f26 was het niet mogelijk aan z'n trekken te komen. De spanschepen haalden dan ook mooie besommingen. De makreel was bijzonder slecht ver tegenwoordigd. De koers steeg tot f 54.-. Schelvis De schelvisproduktie bestond alleen uit braad. De schaarste leidde tot een betere notering van f 40 tot f 24. De gestripte wijting trok zich hieraan goed op. Op de eerste afslag moest veertig gulden worden betaald. Later moest hiervan een tientje worden prijsge geven. De noteringen voor de gul gin gen eveneens omhoog. De grootste soort haalde met een koers van f 55 tot f 52 door elkaar genomen een tientje meer dan op de voorgaande dagen. Polen De Poolse visserij zal dit jaar een nimmer gekende produktie van tegen de 400 000 ton bereiken. Op het ogen blik hebben de haringschepen al on geveer 100.000 ton buitgemaakt. De vangsten moeten nog verder omhoog gaan. Voor 1970 wordt gestreefd naar een produktie van 450.000 ton. vijf jaar later moet het 100.000 ton meer zijn. In 1980 moeten de Poolse vissersvaar tuigen rond een miljoen ton bij elkaar vangen. In dat geval kan de binnen landse visconsumptie per hoofd van de bevolking van 6.6 kilo naar 8 kilo per jaar worden gebracht. Een deel van de produktie zal tot vismeel worden verwerkt. De export van vismeel kan 35 procent stijgen. De distrubutie in het binnenland loopt nog niet vlot. Hierin hoopt men verbetering te brengen door het aan tal verkooppunten met 3000 eenheden te verhogen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 25 kisten schelvis. 70 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw. 850 kisten ha ring. 360 kleine kisten haring 110 kisten makreel. 70 kleine kisten makreel. 150 kisten schol en 2000 kilo tong. Staten is goedgekeurd, maar dat de goedgekeurd voor de geldlening ver bouwing van het Dorpshuis was op gehouden. Toch kon de voorzitter meedelen, dat telefonisch bericht was ontvangen, dat de goedkeuring kon worden verwacht. De bouwonderneming firma v. d. Velden en De Jong te Leiderdorp wil nog meer huizen gaan bouwen in het uitbreidingsplan Aardam-West.. De gemeente verkoopt aan deze firma grond voor 49 woningen en negentien garages voor de prijs van f 494.900. Waar het oude huis van A. Heemskerk heeft gestaan, dat de gemeente destijds heeft aangekocht voor de sloop, komen nu twee nieuwe vrijstaande woningen voor de heren H. van Tol en P. Noordermeer Samen moeten ze voor de grorvd f 14.000 gulden betalen. In het gebouw, dat tijdelijk dienst doet als gemeentehuis moet ook de rijkspolitie nog een kamer als bu reau hebben.. Dit voor de huurprijs van f200 per jaar plus kosten ver warming en schoonhouden. Er werd een krediet beschikbaar gesteld van f 2100 voor drie lantaarns op de parkeerplaats voor het Dorps- huis. De slechte toestand van de Anjer- straat zal worden verbeterd, zodat moeders (met kinderwagens) met droge benen in het consultatiebureau van het Wit-Gele kruis kunnen ko men. De raad keurde een krediet goed van f 15.750 hiervoor. In de rondvraag kreeg de heer Den Hollander te horen, dat het pad langs het nieuwe postkantoor zal worden opgeknapt. De heer Fransen, die opnieuw de parkeerplaats in Langeraar ter sprake bracht, kreeg te horen, dat hier een plan voor komt. Samen met de bouw van een nieuwe winkel aldaar. KOUDEKERK Hedenavond 8 uur zal de raad van Koudekerk bij eenkomen. Agenda: geldleningen voor de bouw van het verzorgingste huis voor bejaarden: Verkoop grond aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen". TER AAR Uitslagen klaverjas- wedstrijd voetbalvereniging TAVV: B. Versluis 5804 punten, H. Treur 5709, C. Roos 5677, mevrouw v. d. Haven-Voordouw 5665, G. van Dijk 5241, Th. Hogervorst 5231, H. Spek 5166, Th. Hoogeveen 5120, D. de Blaey 5100, B. Valentyn 5091. van ons bedrijf op de Stille Rijn 1-4 wordt onze Radio-, Televisie- en Electro zaak van Haarl.straat 79 per 1 nov. a.s. VERPLAATST naar Uw adres voor de grootste sortering in radio's - televisie - platenspelers - radiocombinaties - stofzuigers - wasautomaten - koelkasten - electr. huish. apparatuur - verlichting, enz.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7