VLEET Burgemeesterswoning nu bij raadhuis Lisse getrokken Dubbel zilver bij HBG Lis, De Spaarbanken in dit gebied werken samen om u meer service te geven! Een spaar girorekening bijvoorbeeld. Jongens van 17 stelen auto's i bij de Ook Henry Dunant op thuisreis Leraar loopt door glazen wand meuwf iBDSE courant DONDfRDAO to 0«T0» Verzorgd Na de koffie nodigde de burge- meeeter de raadsleden uit de aan bouw (pand-Eenhuis) bij het gemeen tehui! te bezichtigen. Het is verras send, wat in deze oude burgemees terswoning is tot stand gekomen. Een royale entree voor het publiek, dat nu van de nieuwe Ingang gebruik moet maken. In het verlengde daarvan een wachtlokaal voor hen, die bur gemeester en wethouders willen spre ken of contact wensen met de ge meen cesecretaris. Beneden is het „representatieve ge deelte" ondergebracht: de kamers voor de burgemeester, de B. en W.- kamer en de kamer voor de gemeen- Bromfietsster botst tegen vrachtauto LEIDEN Gistermorgen om tien uur is een 48-jarige inwoonster van Leiden op haar bromfiets in botsing gekomen met een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde op de hoek Johannes Poststraat-Montgomery- ■traat. De bromfietster werd naar het aca demisch ziekenhuis gebracht met een hersenschudding en een hoofdwond. Niet de hele Bijbel letterlijk nemen LIS8E In gebouw Rehoboth. hield de afd. Bollenstreek van de Christenvrouwenbond gisteravond een streekvergadering. De heer 8. van der Land uit Leiden sprak over het onderwerp ,,Hoe langer hoe gekker". Hij stond stil bij de moderne jeugd, de moderne lite ratuur en de moderne theologie. De moderne jeugd is dezelfde als die van twintig jaar geleden. Men is in elk opzicht in de con tramine, wat een normale reactie is: nozems, provo's en momen teel een groep, die geweldloosheid voorstaat en verdovende middelen gebruikt. Ook sommige schryvera gebruiken verdovende middelen. De hedendaagse literatuur ken merkt. zich soms dor grofheid. Men kan zich afvragen of grove din- Sen toch een goed effect kunnen ebben. Wat de moderne theologie be treft, merkte de heer Van der Land op. dat het fout is alles in de bijbel figuurlijk op te vatten. Even goed is het fout alles letter lijk op te vatten. Er wordt veel gestreden over bijkomstige zaken. Hij was van mening, dat evangeli seren belangrijker is dan theologi seren. Hoogste punt bereikt van zwembad in Lisse LISSE De bouw van het over dekte zwembad gaat verrassend snel. Gistermiddag werd het hoog ste punt bereikt en dat moest ge vierd worden. Burgemeester Be rends klom in de cabine van de Lier en wist onder aanwijzing van des kundigen een reusachtige bint van 54 ton op het hoogste punt van het bouwwerk te brengen. Directeur J. C. van Steijn zei. dat men mei 1969 met het bad hoopt klaar te zijn. In de kantine van de sporthal bracht de burgemeester een dronk uit op het bereiken van het hoogste punt. Schaakclub Zwarte Pion LISSE De schaakclub Zwarte Ion hield wedstrijden in Morgenzon aan de Heereweg. P. Koster won van Jac. Goedemans en zit nu wat vaster in het zadel (44 punt uit vijf wed strijden). Verdere uitslagen: Poule A: G. Scholte—II. van Diemen 1—0, C. PaardekooperN. van de Meij 01, R_ Oost—W. Goedemans 44. In poule dwong J. de Ronde D. Straathof een remise af. H. van Dijk wun van K. Tulen en gaat met 4 pun ten uit vier wedstriiden aan kop. Maandagavond staat behalve de wedstrijd tegen Die Leifhen ook nog het volgende wedstrijdschema op het programma: H. van DiemenG. de Jeu, Sj. v. d. Hooijen—Th. van Vel- zen. K. Tulen—Chr. Boogerd. D. Straathof—H. van Dijk en J. Mole naarJ. de Ronde. Polyesterbedrijf Wema bestaat tien jaar LISSE De Wema Polyesterver- werkende industrie en handel bestaat tien jaar. De heren Gerrit van Werk hoven en Barend Mastenbroek (van daar Wema), die al jarenlang be vriend zijn, hebben kans gezien vas- t* voet aan de grond te krijgen. De Wema is in hoofdzaak een toe leveringsbedrijf. Na 5 jaar in Lisse in een klein houten gebouwtje te hebben gewerkt, betrok men voor de fabricage een bollenschuur in Hllle- gom. Aan de Heereweg heeft men sinds drie Jaar een verkoopkantoor. tesecretaris. Het ziet er allemaal bij zonder verzorgd uit. De receptie is ook op de begane grond. De heer P. de Koning zetelt hier. Aanwinst Op de bovenverdieping zwaait de heer S. P. Broersen de scepter als chef van de afd. Financiën. De wethouders zullen van de voor malige burgemeesterskamer gebruik maken. Nu Is het niet meer nodig, dat de gemeente-secretaris naar de raadszaal trekt om de wethouders gelegenheid te geven spreekuur te houden. Verder ia er een nieuwe tele fooninstallatie en werd de centrale verwarming vernieuwd. De raad is ingenomen met de aan winst, die tot stand is gekomen on der leiding van het architectenbureau Leen Tol. De fa. Horsman en Mar seille was de uitvoerder. Deze firma bood een vlaggenstok met standaard aan. Staalconstructies beschadigd LEIDEN Twee leden van het Leids Academisch Kunstcentrum heb ben bij de pölitle aangifte gedaan van beschadiging door baldadige jon geren van twee in het Van der Werf- park opgestelde staalconstructies, waarvan de waarde f 15.000 zou be dragen. IJMUIDEN Eindelijk zwom de haring in de Ierse wateren weer eens buiten de visserijzonc. Dat was vooral het geval in de buurt van Kinsdale. Toen de scholen het beschermde ge bied verlieten, werden zij opgewacht door de Nederlandse vissers, die on verwijld de netten overboord zetten. Over de resultaten had men niets te klagen. De dagvangsten liepen uiteen van 10 tot 250 kantjes. Ten noorden van Terschelling was het opeens raak voor de spanvissers. Eén combinatie presteerde het uit een trek 600 kisten scheep te halen. Ande re spannen trokken tachtig tot 200 kisten op. Het hele spul ging met de grootst mogelijke snelheid op IJmui- den aan om van de goede prijzen te kunnen profiteren. Heel wat minder voorspoedig ver liep de haringvisserij voor de ha ringschepen in de buurt van 55 NB. De schippers van de schepen die al op weg naar de Ierse Zee waren maar terugkeerden toen in dit gebied zater dag redelijke vangsten werden ge meld. zullen nu wel spijt als de haren op het hoofd hebben dat zij niet heb ben doorgezet. Schelvis De treilers tussen 56 en 57 NB kon den weer mooie hoeveelheden schelvis bemachtigen. Tussen de bedrijven door werd wat makreel en kleine haai opgehaald. De grotere kotters, die wat zuidelijker zaten, eisten een behoor lijke portie van de schelvis kon hieraan op. In sommige gevallen kon hieraan wat gul, wijting en ook wat schol worden toegevoegd. Onder de Nederlandse kust opereer den voornamelijk de kleinere eenhe den. Ten opzichte van de voorgaande dagen wisten zij meer kleine gul en wijting te verschalken. Platvis kwam in deze omgeving vrijwel niet voor. Tong De loggers en kotter» bij de route boeien noteerden door elkaar geno men trekken van dertig kilo tong en een mand of vijf andere vis. Hierbij speelde de schol een voorname rol. De tarbot was heel moeilijk te achterha len. Ook de kabeljauw liet zich in deze contreien bijna niet zien. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 14 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 2450 kisten vis, waarvan 30 kisten schelvis. 380 kisten dichte wijting. 220 kisten kleine gul. 10 kisten haring. 1250 kisten spanharing. 120 kisten makreel. 90 kisten piapjes. 150 kisten schol, 140 kisten diversen. 10 stuks stijve kabeljauw en 3000 kilo tong. Verder waren er 30 kleine kisten schelvis, 676 kleine kisten ha ring, 91 kleine kisten makreel en 4 kleine kisten hake. De tong was iets duurder maar het verlies van de voorgaande dagen kon nog niet worden goedgemaakt. De slips zakte na een inzet van f 4.26, weg naar f3,95. Ook nu was de beste note ring voor de grootste soort: f 5.44. De kleinmiddel kon net de vijf gulden niet halen. Het scheelde een cent. LEIDEN Twee zeventienja rige Leidse jongens hebben zondag op het Utrechtse Jaagpad een auto, ontvreemd. Zij reden ermee naar Breda waar ze de wagen lieten staan om lif tend te voet naar Teteringen te gaan. Daar werden ie aangehouden door de politie. Drie weken geleden waren ze in Den Haag al betrapt bij het rijden in een gestolen auto. Promotie in Leiden LEIDEN Aan de Leldae Uni versiteit ifl gisteren de heer B. J. Hoff, wetenschappelijk medewerker eerste klasse bij de faculteit der Letteren (Algemene Taalwe tenschap), tot doctor in de letteren gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „The Carib Language. Pho nology, Morphonology, Morphology, Texts and Word Index". Promotor was prof. dr. E. M. Uhlenbeck. De promotie geschiedde cum laude. De dissertatie bevat een beschrij ving van het klankstelsel en van het woordklassensysteem van een Indi aanse taal: het Caraïblsch. Schol Bij de schol ging de meeste be langstelling uit naar de grote en de grootmiddel. Op de eerste afslag werd hiervoor f72 betaald. De schol 2 had met vijftig gulden een uitstekende start. De finish was niet zo goed. Meer dan f25 werd er toen niet voor een kist uitgegeven. De haring stond er aanvankelijk met een hoogste bod van f 40,40 best op. Toen de spanvissers in de loop van de morgen binnenliepen daalde de vraag. Op de laatste ronde moest met f24.40 genoegen worden genomen. Door de korte reisduur zat er voor de combinaties, toch een goede besom ming in. Makreel De goede kwaliteit makreel werd door de rokers voor zestig gulden per kist afgenomen. De mindere soort had het niet zo gemakkelijk. Veelal werd hiervoor slechts f 13.60 betaald. De schelvis was met uitzondering van de braad best aan de prijs. De grootmid del ging met een gemiddelde van bij na f75 strijken. De kleinmiddel deed daar maar een paar gulden voor on der. De braad verknoeide het gunstige beeld door een notering van f 28 tot f 17. Wijting Ook de wijting kon niet veel goed doen. De dichte soort werd op de laatste afslag naar een lage koers van f 12 gedrukt. De gul handhaafde zich zonder moeite. De grootste soort was op de eerste ronde onder f 66 niet te koop. De middelgul zat met een note ring van f55 tot f50 ook stevig te paard. De kleinste soort hield de kat- lencentrale op een behoorlijke afstand. EERST WERD F 48 betaald, daarna f 40. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJ muider markt onder meer de KW 144 Cornells den Duik met 300 kleine kisten diversen en de KW 206 Yvonne Yolanda met 260 kisten en 230 kleine kisten diversen. Conferentie Een week lang hebben 300 vertegen woordigers van 42 landen in het Duitse Bremen over vissershavens en markt problemen gesproken. De zaak was met Duitse grondigheid voorbe reid. De afgevaardigden kregen ruim 50 inleidingen te verwerken. Het was niet alleen leerzaam voor de representanten van de ontwikke lingslanden, ook de deputatie» uit de westelijke visserij landen gingen wij zer heen dan zij gekomen waren. Een van de conclusies was dat in vele landen voorrang gegeven dient te worden aan de bouw van kotterha- vens. Veel indruk maakte de opmerking van Nederlandse zijde, dat het veel beter is een ontwerp voor één ge lijksoortige have n te maken dan steeds maar conferenties te beleggen over de theorie van de best geoutil leerde visserijhavens en de daarbij behorende inrichtingen. LISSE De raad heeft gisteravond tn een ijltempo de agenda afgewerkt. Hierna ging men de aanbouw van het raadhuis (pand Eenhuis) bezichtigen. De meeste agendapunten gingen „onder de hamer door". Bij het punt grondverkoop In de Poelpolder voor de bouw van 41 garages vroeg de heer M. Montagne (Prot.-Chr.) of er voldoende maatregelen genomen «Ijn voor de naam van een wijk of om geving. Kan men deze garages niet gun gebruiken als verkooplokalen, aoals de andere garages dit ook doen la samenwerking met Alverha. Alle» b In kannen en kruiken, iel de voorzitter. Men mag deze garage» alleen en uitsluitend gebruiken voor ■tailing van de auto. Do firma Th. Langeveld zal een weg aanleggen naar het industrie terrein aan de 1ste Poellaan. De heer P. van Leeuwen (P.v.d.A.) wees erop, dat er wel zwaar verkeer over deze weg zal gaan. Is alles volgens bestek geregeld en wordt erop gelet, dat de voorschriften nageleefd worden? De voorzitter kon de heer Van Leeuwen geruststellen. Het bestek is door de dienst Openbare Werken Lisse opge steld. JilEU LEIDEN Gisterochtend om zeven uur vertrok de „J. Henry Dunant" van Dordrecht naar Gennep. Deze lange reis bood de uit Leiden en om- gering afkomstige patiënten een aan eenschakeling van „natuurschilde- rtjen". In Gennep liet de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis zich niet on betuigd. Er werden Limburgse vlaa ien uitgedeeld, die door de meisjes van een huishoudschool waren ge maakt. Avonds kwamen de keizer en keizerin van het Sint Martinus Gilde alamede de schutterskoning op bezoek. Vendelzwaaiers traden bij deze gelegenheid met veel succes op. Ook verscheen het harmoniekorps „Unitas et Fidelitas" ten tonele, dat enkele marsen liet horen. De dagslui ting werd verzorgd door de deken van Gennep. De J. Henry Dunant is vandaag aan de thuisreis begonnen. In trappeluiis gevallen LEIDEN Gistermiddag is een 65- jarige vrouw in het trappehuis van een pand aan de Willem de Zwijger laan misgestapt en gevallen. Met een hersenschudding heeft men haar naar het academisch ziekenhuis vervoerd. LEIDEN Gistermiddag om twaalf uur ia een 44-jarige leraar van MSG in het eigen schoolgebouw door een glazen wand gelopen naast een gla zen deur. Hij liep diepe vleeswonden aan het linker been op en is naar het diaconessenhuis gebracht. LISSE De heren P. Schoone en A. Th. van Bezu, heiden werk zaam bij de HBG in Lisse, vier den gisteren hun 40-jarig jubi leum bij dit bedrijf. In café-res taurant De Nachtegaal werd 's middags een bijeenkomst ge houden. Burgemeester drs. A. J. Berends had voor beide jubilaris sen een koninklijke onderschei ding meegenomen, de zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje-N assau. Directeur P. S. van Leeuwen sprak namens de directie. Hij ken merkte de heer Schoone als een heid in zijn werk. De Bezu is een man met een varing. H\j is een leidinggetel i figuur op het in- en M reau. Namens het de heer P. van Bi schenken aan. Met deze betalingsrekening kunt u bij een van de 15 spaarbanken in het Delta-gebied gegarandeerde spaar bank-cheques krijgen met een spaarbankpas. Elke cheque is tot maximaal 50,— gegarandeerd. U kunt deze cheque voor alle doeleinden gebruiken overal in Nederland. En zonder dat de spaarbanken daar ook maar iets voor rekenen. Ook automatische overschrijvingen zoals bijvoorbeeld huur, verzekering, enz., kunnen via een betalingsreke ning worden verricht. Van elke mutatie ontvangt u een handig dagafschrift thuis. Met een betalingsrekening hebt u weinig contant geld meer in huis nodig: het staat rente-gevend op de Spaarbankelk moment van de dag tot uw beschikking! Meer dan 200 kantoren van de Spaarbanken in het Delta-gebied staan klaar om u alle gewenste informatie te geven. De Spaarbank te Rotterdam Spaarbank Anno 1820 Schiedam Spaarbank Vlaardingen Nutsspaarbank Maassluis Spaarbank te Dordrecht De Spaarbank te Gorinchem Nutsspaarbank Alblasserdam Spaarbank te Delft Nutsspaarbank te Tholen Vlissingsche Nutsspaarbank Nutsspaarbank te Middelburg Nutsspaarbank Middelharnis-Sommelsdijk Nutsspaarbank Zierikzee Nutsspaarbank Gouda Leidse Spaarbank 'n publicatie van de BONDSSPAARBANKEN, SAMENWERKEND IN HET DELTAGEBIED

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4