^Trommelaar verstoorde 350 jaar geleden rust in kerk Oude stad (Leiden) wordt langzaam kapot gemaakt Slik de pijn weg. WEEKAGENDA Heidemij. demonstreert nieuwe strandreiniger P astarbeiders stichtten Leidse Lutherse Gemeente Js1 587ste Staatsloterij Lezer schrijft ons Eén gigantische drive-in MATRASSEN LEDIKANTEN C7L lekasm lekasin LEIDSE COURANT DINSDAG 8 OKTOBER 1R68 geen ti LEIDEN Ook omstreeks 1600 werkten er gast- iaCT he{beiders in Leiden. Een aantal van hen, afkomstig >erste" T Duitsland, Denemarken en België, stichtte de altijd Twangelisch'Lutherse Gemeente, die in 1618 aan de n) \%oglandse Kerk gracht, verscholen achter de huizen hij Jh eigen kerkgebouw in gebruik nam. Het was een 3etmeeJhttilkerk omdat toentertijd in ons land het Lutherse "profesf00^ °ffic*eel werd getolereerd. Zelfs het toe- je mhngspoortje met in het latijn het opschrift ..Dit is het Jontjlis van God, dit is de poort des hemels99 moest bij wat if-echtelijk vonnis worden verwijderd. Pas veel later, fwenj 1850, konden de huizenwaarachter de kerk aan- de mkelijk schuil ging, ook verdwijnen. En nu, 350 later, maken de duizend leden van deze Gemeente Met nten maar afrikai hij ?h op om de stichting van hun kerkgebouw te gaan jrdenken. Dat geil jrdenkingsboekje, positl 'midags sitie van sschilders de oewel 1 kerkdienst 'e kind e fietsfr gelegenheid van deze herden- ?nnisve schreven ds. J. Happee en het Joha#eent«lid A. Trippenzee een goed vindfrgd en fijn geïllustreerd boek gynS'= eeuw Evangelisch-Lutherse maa da* deze week verschijnt en zoals ds. Happee ons zei, in al hel re zin een afscheid is van het ïmeenltden. de Nfc deze tijd van groeiende oecu- en ke e is het erg belangrijk het ver- op i n van de Kerken vast te leg- ome om vanuit dat verleden actief emee j Happee, sinds twee jaar dikant van de Evangelisch- herse Gemeente in Leiden, Jl i <*eze maan& het 350-jarig taan van het kerkgebouw aan Hooglandse Kerkgracht gaat herdenken. om iaat, p pnniniimiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniirniiiiirmmimiTTi irorden in de samenwerking der aad ken- Dat dit hoekje ook een af- jjj id is, blijkt bijvoorbeeld wel uit er in te lezen is over de vorige w, toen de Lutherverering on- ïken raardbare vormen aannam". Ie en ir informatie: ds. Happee houdt •erso in het boekje bezig met de ge- lissc edenis tussen 1618 en 1800 en heer Trippenzee beschrijft de gd, na 1800. Speciaal het eerste deel de veel studie en speurwerk. man omslag van het boekje laat het silhouet van een zwaan zien, belangrijk symbool in de Evan- sch-Lutherse Kerk. et kerkgebouw werd gesticht de kerkeraad van de op dat nent vacante Gemeente en er t. H irecies één jaar gebouwd. Ds. ,m: ierus uit Woerden ging voor in aev' inwijdingsdienst. Zijn verslag er' van is bewaard in de archieven (M de Amsterdamse Gemeente, Pi öwel bij de inwijdingsdienst als ens de kerkdiensten daarna ging huurman, die zich het zonlicht all nomen voelde, zo hard mogelijk «en trommel slaan. Dit getrom- Zei duurde voort, totdat de burge- ur. esteren van Leiden besloten, dat trommelaar de Lutherse gemeen- j p nioest „contenteren", wat neer- el- am op het betalen van een flinke jee. adevergoeding of het verkopen zijn huis. grootste bloeitijd van de kerk r'all omstreeks 1650. Toen zijn ook iil, schilderijen in de kerk aange- ;e. icht, onder anderen vervaardigd j Pr Bloemaert en Joris van Schoo- "Jprstenkinderen [Buitenlandse studenten, onder vorstenkinderen, speelden sfcen grote rol in de geschiedenis <an deze Gemeente, zowel in de iventiende als in de achttiende De ouderlingen bezochten [alle buitenlandse studenten uit de "lutherse landen met een groot oek, waarin zij hun naam en hun Itydrage konden vermelden, ter wijl hierin ook hun vaste plaats in de kerk werd beschreven. Er staan verscheidene namen van vorsten in dat boek, zoals die van koning Carolus van Denemarken, die in 1696 een gift van dertig florijnen beschikbaar stelde. Hoe groot de betekenis van de studenten werd, blijkt bijvoorbeeld uit de bepaling, aat het aan de ouderlingen en diaken toegevoegde college van acht inspectoren uit vier studenten moest bestaan. Nog steeds wordt net zilveren Avonomaalsstel uit 1631 gebruikt. Niet-Gemeenteleden, die dit in teressante boekje in hun bezit wil len hebben, kunnen hiervoor te recht bij boekhandel De Kier. Schilderijen W/AT de auiis taande herdenking betreft, vertelde ds. Happee ons, dat hierin de creativiteit zowel in de Kerk (hoe willen wij verder?) als in de besteding van oe vrije tijd een belangrijk aanknopingspunt is geworden voor het programma. En dit mede, omdat deze Kerk een van de weinige protestantse kerken is, waarin scnilderijen zijn te zien. Het zijn alle religieuze werken, die de hele scala van de geloofsbelijde nis behandelen, van Adam tot aan het laatste oordeel en de hemelse vreugde. Op de op 25 oktober met een con cert te openen schilderijententoon stelling zal werk zijn te zien van een aantal Gemeenteleden en wel van drie beroepsschilders (mevrouw F. W. C. Teding van Berkhout-De Meyere, dochter van een predikant uit het begin van deze eeuw, de tachtigjarige A. C. Rosemeier en de jonge schilder Rein Dool) alsmede van een aantal „zondagsschilders": wagenmaker J. J. G. de Groot, mi litair Peter van Ark, bloembollen handelaar G. J. Holtz, onderwijzer Maarten Trippenzee, huisvrouw l. C. Geenjaar-Goddijn en wijlen de he ren Lukas Verkooren, C. J. van Hoorn en R. de la Court. Concert £OALS gezegd, wordt de tentoon stelling geopend met een con cert. Er worden werken uitgevoerd van Johann Sebastian Bach. De uit voerenden zijn Leny Stevens-Rid derhof (sopraan), Han Kapaan (ho bo) en Annie Blankenstein-Offen- berg (orgel). De openingstijden van de expositie zijn: zaterdag 26 okto- Enige tijd geleden werd het inte rieur van de Lutherse kerk (die 350 jaar bestaat) gewijzigd en meer aangepast bij de nieuwe liturgische opvattingen. Ds. Haan, die nu in Amsterdam werkzaam is, heeft in liturgisch opzicht baanbrekend werk in de Leidse lutherse gemeente ge daan, in nauwe samenwerking met de cantor-örganiste, me vrouw Blankenstein-Ofjenberg. Het was het streven van ds. Haan van de kerkdienst tot in alle onderdelen een eredienst te maken. De lutherse liturgie trok ook leden van andere kerken naar het thans jubilerende kerk gebouw 8 oktober 1968 Derde klasse Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs 25,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 400,—— zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende öp: 5.000.is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 10.000,is gevallen op het nummer: 25.000,— is gevallen op het nummer: 50.000,is gevallen op het nummer: 100.000,is gevallen op het nummer: 87* 12 95 56 70 169 188 657* 9409 013594 056182 095318 002860 071971 064740 064896 082464 086629 De extra prijs van 500.000,— is gevallen in de serie A op het nummer: 019510 Let wel: op dit nummer zij twee prijzen gevallen. Burgemeesters kustplaatsen kwamen kijken Willi ber en zondag 27 oktober van 3 tot 5 uur en maandag, dinsdag en woensdag daarop van 7 tot 9 uur. Het verdere herdenkingsprogram ma vermeldt een reünie van oud leden der jeugdverenigingen op 27 oktober en een herdenkings dienst op 31 oktober, 's avonds om half acht; hierin gaan voor: ds. J. H. Smit Duyzentkunst, ds. H. J. A. Haan (vroegere predikanten van Leiden) en ds. J. Happee. Rest ons te vermelden, dat de duizend Gemeenteleden verspreid wonen in elf burgelijke gemeenten; het merendeel woont echter in Lei den en Oegstgeest. Tussen de hon derd en tweehonderd leden bezoe ken de kerkdiensten. DEN HAAG Burgemeester, wet houders en andere vertegenwoordi gers van Noordzeekustgemeenten van Schiermonnikoog tot Cadzand heb ben gistermiddag op het strand van Scheveningen een strandreinigings- machine bekeken, die door de Ko ninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij is ontwikkeld. Met de ont wikkeling van het prototype van de strandreiniger, die zijn baantjes trok onder de kritische blikken van de le den van de Vereniging Contact Noord zeekustgemeenten. is ongeveer een jaar gemoeid geweest. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 7 oktober Geslaagd voor: doet. ex. rechten, vrije studler.: de heer A du Preez Louw (Oegstgeest). VALKENBURG Deze week zal de E.H.B.O., afd. Valkenburg, een huis-aan huis-collecte houden voor de aanschaf van een pop voor het oefenen van kunstmatige ademha ling en andere materialen. Een week geleden was ik op een middag getuige van het volgende voorval: een voetganger die bij groen licht het zebrapad Apothe kers dijk overstak, werd van achte ren aangereden en tegen de grond geworpen door een jeugdige wiel- rijdster, die, eveneens bij groen licht, komend van de Bostelbrug, r echts- afsloeg naar de Apothekersdijk. De voetganger krabbelae overeind, en kon doorlopen. Dergelijke niet tot het politierap port doordringende gebeurtenissen zijn mede een gevolg van een ver keer ssy steen., dat geen rekening houdt met menselijke fouten, door dat het denken in voertuigstromen maatstaf is. De bescheiden kwets bare weggebruiker, de voetganger, wordt zelfs in zijn domein bij uit stek, het stadscentrum, als een nood zakelijk kwaad beschouwd, geïmpo neerd als men is door de autofile, die men zichzelf toch op de hals heeft gehaald. Na de versmalling en „afgrende ling" van de trottoirs twee jaar ge leden toont de automatische ver keersregeling rond de Prinsessekade nu hiervan de sporen: aparte groene fasen voor de voetgangers zijn niet mogelijk, want dat zou ten koste gaan van de voertuigcapaciteit van het kruispunt. Herziening van dit beginsel lijkt wenselijk. Een oplossing is er alleen, wanneer de autoriteiten naar het in zicht handelen, dat het wezenlijke probleem in de oude binnenstad is: hoe kunnen zich zoveel mogelijk personen ongehinderd verplaatsen, en niet: hoe verplaatsen wij zoveel mogelijk voertuigen De verlegging van de vaarroute om de stad heen brengt ons geen stap verder; het is volstrekt onaan nemelijk, dat het aantal voertuigen gelijk blijft, als de wegencapaciteit toeneemt. De ervaring heeft anders geleerd! Het staat vast, dat een oude stad toch nooit geschikt kan worden gemaakt voor een toenemend mas saal gebruik van auto's, zelfs al zou men de helft afbreken voor wegen en parkeerterreinen. Het is zelfs hoogst twijfelachtig, of d uitvoering van het Leidse wegenplan wel een oplossing zal geven voor de binnen stad, wanneer het aantal voertuigen blijft toenemen. Niet alleen op lange termijn zijn de vooruitzichten slecht: de voetgangers-oase Haarlemmer straat dreigt straks een fata mor gana te worden, moeizaam bereik baar door de opstoppingen in de omringende straten; de buslijnen zitten immers ook in de knoop? Als gevolg van de recente par- keermaatregelen in de stad komen er 1700 auto's bij voor „kortpar- keren": omdat deze auto's ook moe ten rijden, kan men nu spijtig vast stellen, dat het spitsuur bijna de hele dag duurt. Het Leidse verkeer heeft ook iets te maken met de volksgezondheid. De bomensterfte in de binnenstad is ontstellend; op de Apothekersdijk en Stille Rijn zijn de meeste bomen dood of omver gereden; op de Nieu we Rïjrl, Oude Rijn, Botermarkt, Mare, Oude Vest, Oude Singel en Turfmarkt dreigt hetzelfde. Zou het leefklimaat voor de mens hier nog wél gezond zijn? Toch zijn de problemen in onze betrekkelijk kleine binnenstad niet zo onoplosbaar, als men het wel eens doet voorkomen. Wij kunnen, in dit geval, slechts het voorbeeld van Rome volgen en van de city een voetgangersdomein maken, aangevuld met het nood zakelijke minimum van motorvoer tuigen (bussen, taxi's, vrachtauto's zonder aanhangers! personen auto's voor doktorer. en invaliden) en (brom)fietsen. Dit vervoer on dervindt dan geen vertraging meer. Als vastliggende gegevens kunnen gelden: 1. de looptijd van parkeerterreinen rond het centrum bij de singels en invalswegen, tot de blauwe steen op de Breestraat bedraagt tien minuten (zonder oponthoud op de kruispun ten); 2. de rijtijd per fiets is vijf minu ten (idem); 3. met de auto kost het onder de huidige omstandigheden gedurende een groot deel van de dag gemiddeld minstens tien minuten, inclusief het zoeken van een parkeerplaats en daarna lopen naar het reisdoel. Conclusie: het tijdstip is aange broken om de prioriteiten te wijzi gen; eerst voetgangers, openbaar vervoer en fietsers, daarna de ove rige voertuigen in volgorde van be lang, voor zover er plaats is en zo lang de reistijd de vijf minuten niet te boven gaat (proefondervindelijk en zonder racen!). Op deze wijze kan het probleem worden opgelost zonder dat de binnenstad verkom mert door een fragmentatie-proces van doorbraken en tijdelijke par keerterreinen en door een walmende ch( os in de straten. Gelukkig behoeven wij met deze oplossing niet t wachten tot het verkeers- en vervoersplan voor de agglomeratie gereed is. Het gebied binnen de singels kan nu heel goed afzonderlijk worden beschouwd, het vervoerstramien ligt al sedert jaren vast. Trouwens, een pretentieus en omvangrijk onderzoek garandeert geenszins een goed resultaat, wél uitstel van beslissingen. Ook zijn geen uitgebreide studies nodig om in te zien dat parkeer garages rond het centrum wellicht nuttig zijn, als de ruimte voor par keerterreinen ontbreekt, maar dat zij in het Leidse centrum het ver keersprobleem al gauw vergroten of slechts voor plaatselijke bewoners gewenst zijn. Als in Leiden het inzicht over wint, dat de oude stad economisch, sociaal en als leefcentrum langzaam ADVERTENTIE Haarlemmerstraat 111 j De strandreiniger met trekker i» uitgevoerd met verende stalen tan den, gemonteerd op een snel draaien de haspel. De'tanden slaan tot een diepte van 12 centimeter door het zand en halen er ongerechtigheden uit, die ze op e?n stalen zeefband wer pen. Uit metingen is gebleken, dat de strandreiniger een produktle van ongeveer een hectare per uur zal heb ben. De Heidemaatschappij gaat in da komende maanden verder met expe rimenteren en verwacht de strand reiniger voor het komende seizoen operationeel te hebben. Ondermeer zal worden nagegaan of de machine ook geschikt kan worden gemaakt voor het opruimen van olieresten. De strandreiniger zal volgens een woordvoerder van de Heidemaat schappij rond f 50.000 gaan kosten, in dien er slechts enkele exemplaren van vervaardigd zullen worden en on geveer f 15.000 als een serie van on geveer honderd kan worden afgezet. kapot wordt gemaakt door het hui dige onintelligente verkeerssysteem, kan een andere oplossing tenminste worden beproefd. Enorme verkeers- circuits, volgens plan van molen De Valk tot Rapenburg, van Morssingel tot Langegrachz en van Jan van Houtbrug tot Hooigracht zullen slechts het gevaar oproepen, van de stad een gigantische „drive-in" te maken. Van dat laatste beleven wij nu een voorproefje, zonder succes overigens. W. VAN ROOIJEN. Marislaan 11, Leiden. de snelle en zekere pijnverdrijver Dinsdag 8 oktober Zaal Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, huishoudelijke vergadering (met bestuursverkiezing). Stadhuis, 7 en 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecent rale. Foyer Gehoorzaal, 2 uur: afd. Lelden Ned. Ver. Hulsvrouwen, modeshow. Den Burcht, 8 uur: forumavond over conflict Nigeria - Biafra, Neth. Students Bureau for Intern. Co-operation (NESBIC). Woensdag 9 oktober Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 10 oktober Jacobazaal Den Burcht. 8 uur: De Na tuurvriend, ledenvergadering. Gehoorzaal. 8 uur: Chr. Oratorium vere niging Con Amore, Requiem van Verdi. Zaal Levcndaal 14 (naast Synagoge), 8 u.: district Lelden Expegé, bingo-avond. Schouwburg, 8 uur: K. en O., toneel groep Theater met „Eindeloze liefde". Gehoorzaal. 10 tot 5 u.: landelijke vrou wendag Bond Geref. Vrouwenvereni gingen. Vrijdag II oktober Schouwburg, 8 uur.: K. en O., toneel groep Theater met „Eindeloze liefde". L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: half 8 bezoek aan brandweer (tlenersoc.): oude- rensoc. café boven. Zaterdag 12 oktober L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: half 8 middensoc.. lezing met films over Delta werken. OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Zondag 13 oktober L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: half 8 ouderensoc.. café boven. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel 21313 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de OegstgeesUc Apotheek zijn de gehele week geopend. IrUKflOurii Jeugddorp zuid-west t Voorschoterweg, naast zwembad De Vliet). Geopend elke woensdagmiddag van 2 lot half 5 en elke zaterdag van 10 tot 4 uur voor jongens en meisjes van 5 lot omstreeks 13 laar Behandeling a» ongevallen De polikliniscne ochandehng na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Ce middags, tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrtjdag tl uur tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): The Fox (18 jaar): vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Dr. Strangelove (18 Jaar). Ltdo (2.30. 7 en 9.15 uur): De dagen van het geweld (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur); Nudlsten- paradijs (18 Jaar). Rex (2.30 7 en 9.15 uur): De legende van generaal Custer (14 jaar); vrijdag en zaterdagavond 11.30 uur: Raspoetin. de waanzinnige monnik (18 Jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Met jouw tanden ln mlin nek (18 Jaar) Trianon (2.J0, 7 9.15 uur): De olie- magnaat (alle leeftijden). Bexoekureo ctekenhulzcD Academisch ziekenhuis voor pntlemen in klasse la. Ib en 2e: dagelijks 10 so il.30. 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten In klasse 3 maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19 dinsdag 18—14, zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrijdag 18.45—19 30 uur. zaterdag 1530— 16J0 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelljgs 10 30-11 JO. t4—16J0 en 19-K> Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 13 laar niet worden toe gelaten. tn het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 1 tot 8: eerste klas dagelijks van tl tot 13, t tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekennuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot S en 's avonds van kwart voor 7 tol half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot I en I avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 3 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8: eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden, dagelijks van half twee tot hall drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag u tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rijnoord - alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot hall 8 Kinderafdeling dagelijks van J tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot tbc- afdellng dagelijks van half I tot nalf 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot I. zaterdag en zondag van hall drte tot half vijf Longkllniek en tbc-afdellng Kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDW1JK - Sole Mlo klasse-ps- tlénten dagelijks van 3 tot half 8 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlCnten zon- dgs van l tol 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van hall 7 tot half 8 en zaterdags van I tol half 8. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u„ ook zaterdag, zondag van I tot 6 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van to tot 5 u. ook zaterdag zondag van l tot 6 uur Sttd Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van I tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 13 en van 3 tot 8 uur. kasten zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Lakenhal, tentoonstelling beelden R. J. Maingay en etsen Benno Randolfl, open 28 sept tol 23 okt. dag 10 tot 17 uzon dag 13 tot 17 uur Kijksmus volkenkunde: sctnertentoon- «telling viva Mexico (kenmerkende cui- 'iiur-hlo,.ruche facetten van net Mexico van vroeger en nu), tot 12 Jan. 1969. Galerie Duivenhuya Rapenburg 94: prenten van graficus Monttjn (tot 18 ok tober), dlnsd. tot en met zond. van 3-9 u

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3