Ds. Landsman: Het moet vooral veel eenvoudiger Dubcek sprak met Russen BIJENKORF KOOPT GALERIES-ZAKEN Jintan TV-UITZENDINGEN SPELEN IN GEVAAR Woord christelijk9 geschrapt uit ICV Prof. ir. Van den Broek zeventig jaar Fedor den Hertog kan niet aarden in Mexico Gouden handenvoor vrijwillige lezers Republica Holanda99 Maatschappelijk werk: steeds aanpassen Eerste pocket voor Koningin Derksen verbaasd over zeer snelle Westduitse ploeg HULDE AAN JANS(S)EN Post met Schulze op derde plaats Rationeel bouwen ten behoeve van een gemeenschap Miljoenen uren gegeven voor blinden 13 VRIJDAG 4 OKTOBER 196S MOSKOU De eerste bijeenkomst ran Russen en Tsjechoslowaken in Moskou is gisteravond beëindigd. De besprekingen worden volstrekt ge heim gehouden. Vandaag zou het ge sprek worden voortgezet. De delegatie die gisteren naar het Kremlin vertrok, stond toch onder leiding van Dubcek. De besprekingen waren al enkele malen uitgesteld, waarschijnlijk omdat Praag geen ge hoor wilde geven aan de Russische wens Dubcek thuis te laten. Bij het overleg in Moskou zal het in de eerste plaats gaan om het opma ken van een balans, d.w.z. dat de Rus sen willen weten hoever men in Tsjechoslowakije gevorderd is met de uitvoering van dè in Moskou geteken de akkoorden, eind augustus. In de afgelopen weken heeft de Russische pers op steeds dreigender toon haar ontevredenheid te kennen gegeven over de manier waarop de leiders in Praag zich van hun verplichtingen kwijten. Van Russische zijde nemen aan de besprekingen onder andere Brezjnef, Kosygin en Podgorny deel, terwijl de Tsjechische delegatie bestaat uit Dub cek, Cernik, Husak en Koucky. De Koningin bladert het jubileumboekje Uitzicht op mor gen door, dat ze zojuist uit handen van ds. F. H. Landsman heejt ontvangen. H.M. was gisteren de hele dag in het Scheveningse Circustheater waar het jubileum van de Nationale raad voor maatschappelijk wel zijn werd gevierd. -SCHEVENINGEN Er is een voortdurende bezinning en aanpas sing nodig om de structuur van de welzijnszorg in overeenstemming met de tijd te doen zijn. Dat hebben de afgelopen zestig jaar wel geleerd: van de tijd af dat de organisatie „Vereeniging van Armenzorg en Wel dadigheid" heette tot nu toe onder de naam „Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn". En we hebben zojuist een werkconferentie achter de rug die over toekomstige structuren ging... Het is allemaal nodig. Maar laten wij daarbij het hoofddoel toch goed vasthouden. Het gaat om de rechten van de mens en om de medemènse- lijkheid. Door de toenemende (overi gens noodzakelijke) institutiona lisering en bureaucratisering die we al maar verder willen perfectioneren dreigt de mens hoe langer hoe meer in de kou te komen staan! Dit was met zoveel woorden de kern van het betoog van ds. F. H. Landsman dat hij als voorzitter van de jubilerende NRMW gisteren ter opening van het in het Circustheater gehouden congres hield. Het kerke lijke en particuliere initiatief in deze dient volgens hem in samenwerking Om positie te versterken AMSTERDAM Het Bijen- korf-Hema-concern heeft alle negen warenhuizen in Neder land van de Galeries Modernes van de Belgische Grand Bazar overgenomen en gaat ze nu zelf exloiteren. Hoewel de koopsom niet is bekendge maakt, wordt deze in beurs- kringen geschat op 15 miljoen gulden. Galeries Modernes heeft vestigin- ren in Amsterdam, Rotterdam-Cen- um, Rotterdam-Hoogvliet, Gronin- ïen, Utrecht, Arnhem, Rijswijk, Énkhuizen en Gorkum, alsmede een centraal voorraad- en distributie centrum in Vianen. In deze zaken werken 1400 personeelsleden, die allen in dienst kunnen blijven. Volgens directeur-generaal J. Bons heeft De Bijenkorf de Galeries-zaken opgekocht „om daarmee de positie van dit bedrijf in de detailhandel voor de toekomst te versterken". Met de Galeries mee telt de Bijen korf-groep nu rond 75 verkoop magazijnen en winkels, waarin bij na 10.000 mensen werken. De ge schatte jaaromzet bedraagt een klei- Ine 800 miljoen gulden. In grootte blijft het concern het tweede algemene warenhuis na Vroom en Dreesman, dat tweemaal zo groot is, 20.000 mensen in dienst heeft en een omzet heeft van naar schatting 1,5 miljard gulden. In het Bijenkorf-concern werkten voor de overneming van de Galeries zaken 8500 mensen. De omzet be droeg ruim 650 miljoen gulden, voor meer dan de helft uit de 50 Hema- laken. Naast die 50 Hema-filialen bestond het concern uit drie Bijenkorf- warenhuizen (twee zijn er in aan bouw: in Eindhoven en in Amstel veen), tien Perry van der Kar-zaken (die juist een samenwerking zijn «angegaan met Railtour-Holland en voor de komende winter reizen met bijbehorende uitrusting aanbieden), de confectie- en lingeriefabriek en -groothandel S. I. de Vries met vijf vestigingen en de grossierderij Van der Hart in Arnhem. Met de overneming van de Gale ries is vrijwel een einde gekomen aan de Belgische penetratie op de Nederlandse markt. In 1964 nam Vroom en Dreesmann al de vijf ves tigingen van Priba-Nederland over van de Belgische groep Au Bon Marché-l'Innovation. Men kan wel aannemen dat de Belgisch-geaarde exploitatie van dit soort winkels het in Nederland ken nelijk niet doet. Reorganisaties bij de Galeries Modernes liggen dan ook voor de hand. (Van een onzer verslaggevers) met de overheid vobral veel eenvou diger te worden georganiseerd. Hele dag De Koningin gaf door haar aanwe zigheid gedurende de hele dag blijk van haar warme belangstelling voor het maatschappelijk werk. Haar werd door de voorzitter als eerste het jubileumboekje „Uitzicht op morgen" overhandigd, waar we in ons blad van gisteren aandacht aan gaven. Felicitatiewoorden waren er van de minister van CRM, mevrouw dr. M. Klompé die er de nadruk op legde dat bij beslissingen in economisch en technisch opzicht ook sociale en cul turele overwegingen in de beschou wing betrokken moeten worden. Pas daarna gaat het om specifieke voor zieningen voor de bevordering van het welzijn. Eenzijdige nadruk op dat laatste is onjuist omdat het gevaar van „lapmiddel" daarbij niet gering is. Het welzijnsaspect moet veel meer ingebouwd worden in de bestaande basisinstituten van de samenleving. Inspraak Zij pleitte voor meer inspraak van de bevolking en een grotere rol voor vrijwilligers. Verder waarschuwde zij tegen het denken vanuit groeps- of instellingsbelangen, voor afzondering: het gaat om een waarlijk nationale zaak. Tenslotte verstigde ze er nog eens de aandacht op, dat de overheid in de toekomst behoefte zal hebben aan andere vormen van overleg, dan de bestaande. Ze hoopte dat de NRMW aan deze ontwikkeling samen met de overheid gestalte zal weten te geven. Uitvoerig werd verslag uitgebracht over hetgeen twee dagen discussie en bezinning op de functie en structuur van het maatschappelijk opbouw werk hebben opgeleverd. Een nogal abstract geheel, verpakt in vakjar gon, waaruit als een novum de figuur van een „sociale makelaar" oplichtte, die behoeften en voorzieningen op maatschappelijk terrein vraag en aanbod derhalve tot elkaar zou moeten brengen. Pakpaard Zijn taken zijn niet mis: bemidde ling, voorlichting, signalering, beeld vorming, ordening, opbouw, indivi- duële adviezen en ook nog zoiets als ombudsman. Zo op het eerste gezicht eerder een pakpaard, een manus van alles, dan een nieuw specialisme... Het „ernstige" gedeelte van het congres werd waardig afgesloten met een inleiding van prof. dr. C. A. van Peursen. onder het motto: perspectie ven voor een verantwoordelijke maatschappij. We zullen moeten groeien tot een verantwoordelijk weten, zo zei hij onder meer. Aan het veranderende maatschappijbeeld zijn steeds nieuwe noden inherent. Noden die „men" nog PARELS 95 ct. H. TEN HERKEL N.V. HILVERSUM Wppr in F»'ro«*:i Copenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg S»rijs Wee frankfort Htlnchen Zürtch «enève Locarno Wenen Innsbruck Rqme Madrid Majorca zw. bew. motregen geh. bew. mist mist half bew. geh. bew zw. bew. mist zw. bew zw. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. (Van onze soc.-econ. redactie) LUXEMBURG Na drie dagen vergaderen heeft de ledenvergadering van het In ternationaal Christelijk Vak verbond gisteren met overgro te meerderheid van stemmen besloten tot het schrappen van de C uit de naam van het ICV. De nieuwe naam is nu gewor den Wereldverbond van de ar beid (WVA) Bij de stemming waren slechts twee tegenstemmers en twee ont houdingen. Het dagelyks bestuur van 'het ICV had zich reeds eerder voor de naam wijziging uitgesproken. In de pre-ambule van de begin selverklaring, die daarna aan de orde kwam wordt omschreven dat het WVA weliswaar van huis uit een christelijke organisatie is, maar dat thans ook leden aanvaard kun nen worden ongeacht ras of geloof ook al gaat het hier om niet-chris- tenen. Bij de stemming over deze pre-am'buie was slechts een Neder landse stem tegen en er waren zeven onthoudingen. „Gevoelig" Van Eibergen (CNV) vond het een uitermate belangrijke beslissing, die zoals "hij verklaarde in zijn ver bond bijzonder „gevoelig ligt". Toch had hij de overtuiging dat het hier om een goede zaak ging. De pre ambule zou de nodige garanties bieden, dat elke aangesloten orga nisatie zijn eigen aard en wezen zou kunnen behouden. Jacques Alders van het NKV had dat volgens hem hierin de liefde met de pre-ambule geen moeite, om- voor de lijdende mens en de arbeider in het bijzonder voorop staat. Hij had daarbij het woord christelijk niet nodig. De beslissing over het gehele beginselprogram moest vandaag nog vallen, maar algemeen werd aange nomen, dat de 279 afgevaardigden van de"~75 organisaties uit 66 landen, die ruim 13 miljoen werknemers vertegenwoordigen, ook de beginsel verklaring zelf met overgrote meer derheid van stemmen zouden aan vaarden. niet ziet. maar die ontdekt moeten worden. Spitsen we de oren daar niet op en turen we daar met de ogen niet naar, dan komen we onherroepe lijk terecht in een onwereld. De discussie moet minder gaan over welke wegen we in zullen slaan als wel over de vraag waar we sa men terecht willen komen. Een soort gelijke vraag die Alice in Wonder land aan de kat stelde is nog altijd hyperactueel. Met een programma van sociaal getinte chansons uit voorbije jaren en een receptie in het Kurhaus werd het jubileumcongres besloten. MEXICOSTAD s= Jan Derksen blikte een tikje verbaasd naar zijn stopwatch. Een voortreffelijke prestatie had hij wel verwacht van de als een bliksemschicht over de Olympische baan gaande Duitse ach- tervolgingsploeg. Dat Karl Link, Karlheinz Henrich, Jürgen Kissner en Rainer Podlesch echter na een wat moeilijk verlopen eerste ronde op een tijd van 4.23.9 zouden uitkomen, verraste de Neder landse baancoach toch duidelijk. „Ik geloof dat ik beter niet had kunnen kijken", zei de oud-wereldkampioen der beroepssprinters. „Zoiets depri meert toch wel even. Die Duitsers zijn momenteel zeker tien seconden sneller dan mijn jongens." MEXICO-STAD Leijn Loe- vesijn kreeg dezer dagen een I brief van een verpleegster uit J Nederland, die hem aanmoedigde I om bij de Spelen zijn best te doen. Zij schreef onder meer: I „Neem een voorbeeld aan Jan f Jansen. Die kan sterven op zijn fiets". De briefschrijfster bedoelde ongetwijfeld Jan Janssen met twee essen. In de ploeg werd dan ook hartelijk om de verschrijving gelachen omdat Loevesijn beslist ijveriger is dan zijn tandemmak ker Jan Jansen met één s. Deze reageerde prompt met: „Wat la chen jullie toch. Dat mens weet tenminste wat van wielrennen..." AMSTERDAM De twee schaakbon den ln de hoofdstad, de Amsterdamse schaakbond en de Hoofdstedelijke schaak bond zullen na dertien Jaar weer samen gaan. In 1955 trad de Amsterdamse schaak bond uit de KNSB na een verschil van mening over de bestedlngspollUek van de landelijke bond. Een aantal Amsterdamse schaakclubs kon zich met deze stap niet verenigen en richtte toen de Hoofdstede; Jijke schaakbond op. ■H- Els Noorduyn werkt als Neder landse atlete hard om straks by de Spelen in Mexico een sterk figuur te slaan. W.-BERLIJN Na de eerste nacht van de Zesdaagse van Berlijn bezet het West duitse paar Kemper/Rudolph de eerste plaats met 64 punten. Met minder punten, maar ln dezelfde ronde volgen het Duitse koppel Bugdahl/Wolfshol en Peter Post met zijn Duitse ploeggenoot Schulze. BIJ de neutralisatie van vrijdagmorgen was de stand: 1. Kemper/Rudolph (W-Dld) 64 pnt.. 2. Bugdahl/Wolfshol (2-Dld) 35. 3. Past/Schulze (Ned/W-Dld) 27. op 1 ronde 4. Lykke/Eugen (Den) 24 pnt.. 5. Fritz en Louis Pfenninger (Zwlts) 19 pnt.. op 2 ronden 6. Koel/Duyndam (Ned) 25 punten. De andere koppels hadden drie of meer ronden achterstand. In dc eerste zeven uren van de Zesdaagse werd 231,540 km afgelegd. ROTTERDAM Vandaag is prof. ir. J. H. van den Broek zeventig jaar geworden en hoewel hy een geboren en getogen Rotterdammer Is en zyn werk of liever gezegd dat van het Rotterdamse architectenbureau Van den Broek en Bakema bepalend is voor een groot deel van de na-oor- logse architectuur ln de Maasstad, gaat zyn persooniyke betekenis daar heel ver bovenuit. Want by het werk van dit archi tectenbureau denkt men evenzeer aan het raadhuis van de Westduitse stad Marl, aan het Hansaviertel in Berlijn, aan Philips in Eindhoven, aan Van Ommeren in Antwerpen, dit laatste dan niet in associatie met prof. Ba kema maar met ir. J. A. Brinkman. Prof. Van den Broek aanvaardde in 1948 het ambt van hoogleraar in de architectuur te Delft om dit ambt in 1964 ner te leggen. Niet wegens de leeftijd waarop een hoogleraar ge acht wordt met emeritaat te gaan, ook niet om gezondsheidsredenen, maar omdat hij er zelf zin in had. Hij wilde zich weer geheel geven aan zijn creatieve taak als ontwerpend en uit voerend architect. Menselijk Prof. Van den Broek is wel eens aangeduid als analyticus, die de vorm van een gebouw poogt te bepalen langs rationele weg. Maar dan toch zeker een rationele weg, waarin de mens met zijn verlangens en gevoe lens een integrerende component is. Juist om dit laatste en om de ma nier waarop hij deze „rationaliteit" op zyn leerlingen wist over te dragen trokken zijn colleges grote belang stelling. De menselijke component in dit ra tionalisme leidde tot „split-level" bouw van woningen. Zoals zijn com pagnon prof. Bakema het uitdrukte: „moderne huizen, waarin tóch plaats is voor Sinterklaas". Diezelfde menselijke component leidde tot de Lijnbaan, het Rotter damse winkelcentrum, dat in vele andere steden in Nederland werd na- I gevolgd en dat ten slote een begrip werd voor een modern stratencom- plex waarin het ondanks alle strakke I lijnen gezellig is. Prof. Van den Broek ziet een ge- I bouw niet als een kunstobject. Maar hij ziet het wel als een orga nisme. dat er niet strak en zakelijk staat in zichzelf, maar dat er is ten behoeve van een gemeenschap. Het is een factor en zelfs een bijzonder be langrijke factor in de menselijke sa menleving. Bescheiden Daarmee heeft prof. Van den Broek het zich nooit gemakkelijk gemaakt. Een dergelijke opvatting betekent een grondige studie van de gemeenschap waarin een bouwwerk moet worden geplaatst en ook een inzicht in de sociologische verhoudingen in die ge meenschap. Het resultaat van een dergelijke beschouwing werd bijvoor beeld het stadhuis van Marl, ontstaan uit een prijsvraag. Opvallend daarbij is de bescheiden heid van prof. Van den Broek. Nie mand weet bij een bouwwerk van het architectenbureau, wat nu eigeniyk van prof. Bakema afkomstig is en wèt van prof. Van den Broek. Dat gaat niemand wat aan, zegt hij er zelf van. MEXICO-STAD Het gaat niet goed met Fedor den Hertog. De Ne derlandse kampioen op de weg en in de persoonlijke achtervolging kan niet aarden in Mexico, ver weg van zijn vrienden in Nederland. Fedor is in de Olympische ploeg één van de velen en daarin ligt misschien de oorzaak van zijn lijdzame optreden. Hij kampt In derdaad af en toe met een pijnlijke keel maar dat euvel treft bijna elke nieuweling in Mexico, die nog niet voldoende geacclimatiseerd is. De leiding van de ploeg nu gelooft niet meer zo in de kwaaltjes van Den Hertog en donderdagm. 1dag heeft er een gesprek plaats gevonden, waarbij chef d'équipe Arie Zwartepoorte de coureur uit Gelderland erop heeft ge wezen, dat hij nu snel wat zal moe ten laten zien. „Het gaat niet aan, dat we steeds maar een plaats voor Den Hertog in de ploeg open houden terwijl hij nauwelijks zijn best doet", had Mid- delink al in de ochtenduren gezegd, toen Den Hertog halverwege een koers van 120 km op het vlakke au tocircuit van de fiets stapte en geen redelijke verklaring voor zijn opge ven had. Zijn „nou, ik ben afgestapt, dat zien jullie toch wel", klonk be paald onprettig. Onder handen Deze opmerking was de aanleiding voor de chef d'équipe om Fedor on der handen te nemen. „We kunnen moeilijk iemand anders voor hem du peren", zo zei Zwartepoorte. Het feit, dat Den Hertog 's ochtends veel te laat beneden was gekomen om met de andere leden van de ploeg naar het autocircuit te kunnen gaan had zijn zaak ook geen goed gedaan. Nadat men even had gewacht besloot Middelink te vertrekken. „Fe dor moet maar op de fiets nakomen". De Nederlander verscheen inderdaad op het autocircuit, waar de koers toe vallig een uur was uitgesteld, zodat hij met de anderen kon vertrekken. Veel liet hij niet zien. Rondenlang reed Den Hertog aan de staart van het langgerekte peloton. Slechts één keer, vlak voordat hij afstapte, werd hij midden in de groep gesignaleerd. Geen Nederlanders De koers werd gewonnen door de Belg Roger de Vlaeminck, die met ruim verschil en grote overmacht de spurt won van een vluchtgroep, die twintig kilometer voor het einde was ontstaan. In die groep zaten geen Ne derlanders. Die waren wel af en toe onderweg actief geweest maar toen de definitieve slag viel schitterde Oranje door afwezigheid. Joop Mid- GENÊVE De Mexicaanse autoriteiten hebben onverwacht de rechten voor rechtstreekse televisie-uitzendingen van de Olympische Spelen naar Europa met 750.000 dollar (ongeveer 2,7 miljoen gulden) verhoogt tot 5.250.000 dollar (meer dan 16 miljoen gulden). Door deze kostenstyging is het mogeiyk dat de uitzendingen worden bekort, of, in het ongunstigste geval, dat rechtstreek se uitzendingen geheel komen te vervallen. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG -Het was giste ren tien jaar geleden, dat de Commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz de eerste studio opende van de Nederlandse Blindenbibliotheek aan de Noordwal in Den Haag. Ter ge legenheid van dit lustrum heeft de directeur van de bibliotheek, de heer J. van Rossem, aan een aantal trouwe vrijwillige mede werkers, die de boeken voor de blinden op de band inlezen een gouden onderscheiding uitge reikt: de lezende handen, die het symbool zijn van de bibliotheek. Het gesproker) boek en de gespro ken krant (de bibliotheek geeft elf pe riodieken uit) is voor de niet-zienden, die het brailleschrift niet meester wa ren, een uitkomst gebleken. Voor vele blinden ging een nieuwe wereld open. Geen wonder, dat juist deze afdeling van de blindenbibliotheek snel groei de. De heer Van Rossem kon dan ook in zijn woord van welkom astrono mische getallen noemen. Tot gisteren leende de bibliotheek 1.546.000 band jes uit Rolt men deze bandjes uit, dan komt men tot de maan en hal verwege terug. Tegen de tijd dat de eerste bemande ruimtevlucht naar de maan is geslaagd, hebben wij de afstand heen en terug met onze bandjes ook al afgelegd, zei de heer Van Rossem. Op het ogenblik lezen 2.300 blin den. slechtzienden, andere gehandi capten en bejaarden het gesproken boek. Voor hen hebben de lezeressen en lezers de afgelopen tien jaar mil joenen uren gegeven om de niet-zien- den hun lectuur te verschaffen. Pioniers De eerste, die de onderscheiding ontving, was ir. J. Meijer uit Delft, die een groep studenten om zich heen wist te vergaren voor het lezen van studieboeken. Uit zijn initiatief ontstond de studio in Delft. Mevrouw M. C. Muller-Lpverland uit Gro ningen is een pionierster uit Gronin gen. waar de bibliotheek sinds okto ber 1966 een studio heeft. Dan moeten genoemd worden de mensen van het eerste uur, de heer B. Mojet-Havelte en mevrouw N. de la Rive Box-Kotte, die reeds aan de experimenten meededen voor de eerste studio werd geopend. Zij wa ren ook de eerste lezers van het Al gemeen Gesproken Weekblad (ruim 1.100 abonnees), ruim tien jaar gele den in een met gordijnen afgeschoten ruimte. Verder ontvingen de gouden lezen de handen: mevrouw G van Da- len-Lanting. G oningen; de heer J. Polman, Den Haag; mevrouw A. Wolsak-van Dorp, Hilversum; me vrouw A. H. Oberstadt-Witsen Elias, Den Haag; mevrouw J. Wester- man-Holstijn, Den Haag; mejuffrouw G. Buringh Boekhoudt, Hilversum; mevrouw H. J. J. van Brakel-May, Den Haag; mevrouw C. Wallis-de Vries, Den Haag, mevrouw G. Blom-Bijl, Den Haag en mevrouw I. van Woerden, Den Haag. delink grapte: „Ach, we zijn toch aan het trainen nietwaar? Straks tijdens de Spelen trA'nen ze voor de wereld- kampioenschaJ.,'Pen in Uruguay". Zijn stem had echtêv' een ondergrond van zelfde plek een dubbele Nederlandse bitterheid. Twee jaar gekv.'en had ht] op de- triomf van Rinie Wagtmans en Den Hertog meegemaakt. Nu won baan renner Henk Nieuwi'amp. die ruim driekwart van de kcet's achterin had gefietst, de spurt vaMl het peloton. Het was een schrale De 36-jarige Ethiopiër Abebe Bi- kila enorm hard om zich te kwalifi ceren voor de marathon-loop. Hy won in Rome en Tokio goud. maar raakte dit jaar wat uit de roulatie door een blindedarmontsteking. Bikila moet met nog drie andere landgenoten in een 30-kilometer kwalificatieloop nog uitmaken welke drie lopers op de marathon mogen starten. MEXICO-STAD Het was na tuurlijk goed bedoeld maar het klonk wat vreemd in de oren van de Nederlandse wielerofficials en chef de mission Dokkum toen donderdag tijdens een wielerwedstrijd op het autocircuit van Mexico-City de om roeper aanVondigde. dat Piet Aan de- wiel van de ..Republica Holanda" ziin 49ste verjaardag vierde. Er was geen tolk aanwezig zodat het enige moeite kostte om de spea ker er van op de hoogte te brengen dat ons land een Koninkrijk is en geen republiek. Overigens werd deze grap maar matig door de jarige geapprecieerd. De bescheiden rijwielmonteur uit Amsterdam liep woedend weg toen hij begreep wat er uit de luidspre kers kwam en het kostte heel wat overredingskracht om Aandewiel op het erepodium te krijgen, waar hij van de vele toeschouwers een over dreven hartstochtelijk applaus kreeg. De verjaardag van Aandewiel was beeonnen met een aubade door de he'e wielerploeg, die vals het „Lang zal hij leven..." in de vroege ochtend uren aanhief. Aandewiel. die het liefst zijn geboortedag geheim had gehouden, was evenwel toch ontroerd toen chef d'equipe Zwartepoorte he ra een brief van thuis overhandigde met gloednieuwe foto's van zijn twee kin deren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13