Gastenboek I _^Kiesinger: paraatheid NAVO moet worden verhoogd Bonn kan atoombom maken CPB na 30 jaar: ook nu dienst aan samenleving [CINZANO Prinses vliegt uit erkende vakbond bij NS meepraten iet ïag ARTSEN IN NIEUW PAND Hevige gevechten in Mexico-City 17 EEN CONVENTIONELE AANVAL WEL MOGELIJK RUSSEN IN STAAT TOT SNELLE ACTIE bomaanslagen in foid-Slavië werk |van extremisten Feestrumoer iii de ether Lolke Os inga naar Biafra DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 MCf'/M lh> i'0'fnnmth ia MiV'win' 3°SS^6,oO< ^95 ELGRADO De ontploffing irdoor gisterochtend vroeg in het traal station van Belgrado dertien tsen werden gewond, was het k van extremistische Zuidsla- he emigranten die vanuit Frank en West-Duitsland opereren. Dit gisteren de Zuidslavische minister binnenlandse zaken, Stijacio, in parlement. Ie explosie in het station was chtiger dan vorige aanslagen. De >e machine ontplofte om twee uur het bagagedepot toen het station wel geheel verlaten was. De wei- mensen die zich in de wachtka- bevonden renden in paniek buiten. Onder de dertien ge lden bevinden zich twee politie- men. BONN De Westduitse bondskanselier. Kiesinger. heeft gisteren opgeroepen tot verhoogde waakzaamheid van de NAVO en gewaarschuwd dat een conventionele aanval niet langer onmogelijk schijnt. De bezetting van Tsjechoslowakije heeft de situatie ten nadele van de NAVO veranderd. Ongeveer 20 Sowjet'divisies bevinden zich in Tsjechoslowakije. waarvan een groot deel vlak bij de grens met West-Duitsland ter hoogte van een gebied dat betrekkelijk zwak door de NAVO wordt beschermd. „Deze Sow jet-troepen hebben een hoge graad van paraatheid, waardoor zij met buitengewone snelheid kunnen optreden", al dus Kiesinger. Van eenzijdige vermindering van de militaire sterkte en aanwezigheid van de NAVO in Europa kan onder dg huidige omstandigheden geen sprake zijn, meent hij. De bezetting van het buurland is een grove schen ding van het internationale recht, waardoor een ernstige politieke crisis is ontstaan. Aan deze gevaarlijke cri sis kan pas een einde komen wanneer de onwettige bezetting van Tsje choslowakije is opgeheven, zo zei de bondskanselier. Verwarring Rusland wil volgens Kiesinger door een propaganda-offensief de aan dacht van haal* gewelddadige inter ventie afleiden. Moskou probeert in het Westelijke bondgenootschap ver- warring te stichten, de VS van hun Europese partners te verwijderen en niet in de laatste plaats de Bondsre publiek te isoleren. Rusland had het voorgesteld alsof er sprake was geweest van een West- düitse inmenging in de ontwikkeling in Tsjechoslowakije. Niemand, zeker niet in Tsjechoslowakije zelf. ziet in deze campagne iets anders dan een poging van de Russen om zich een EEG blijft voor de Bondsregering een belangrijk Dolitiek doel. Er moet worden gezocht naar tussenoplossin gen om toetreding te vergemakkelij ken. De Bondsregering houdt vast aan haar voorstel voor een handelspoli tiek „arrangement" en zal dit ook opnemen met de Franse delegatie on der leiding van president De Gaulle, die eind deze week naar Bonn komt. UITNODIGING NA DEBAT IN SER Van onze soc.-econ. redactie) jUTRECHT De directie van Nederlandse Spoorwegen teeft snel haar conclusies ge- f'bkken uit het debat dat de SER V jrige week vrijdag over de po- jie van de categorale (niet bij vakcentrale aangesloten) dus niet erkende Federatie jpin Spoorweg Vakverenigingen left gevoerd. •vod ereOe SER sprak weliswaar niet uit dat NS onmiddellijk een ondernemlngs- id moesten instellen en daarin ook n van de FSV opnemen, maar 1 dat uiterlijk in mei 1970 de nieu- overlegstructuur, die vergelijkbaar •net een ondernemingsraad, bij de een feit moest zijn. Duidelijk klonk irbij het geluid door, dat de NS het vooroverleg ook leden van de dienen te betrekken. Op 15 oktober )it laatste was ondanks aandringen D de organisatiecommissie van de !R nog niet gebeurd. Erkende ver- jrsbonden. waarmee de NS-directie de personeelsraad het overleg voert, jren voor een uitnodiging aan de V uiteraard niet erg geporteerd. t)c directie heeft thans de knoop (rgchakt en de FSV geschreven, be id te zjjn tot een gesprek over hel linemen van de federatie aan het elaal overleg en de erkenning van te categorale vakbond. Het gesprek gepaald op 15 oktober. Reserve Ils te verwachten was hebben de ie vervoersbonden met reserve mengde gevpelens van deze stap igenomen. Dat de NS-directie zo ia de SER-vergadering heeft ge- :rd houdt waarschijnlijk verband vrolijke dames die et congres, dat de FSV zaterdag over een eisenprogram aan de ectie. e directie heeft nu op eigen ini- gehandeld en laadt niet de op zich, door de knieën te gaan druk van een eisenprogram. endien hebben de Spoorwegen in financieel moeilijke jaren een solidariteit onder het personeel om tot een zo goed mogelijk be- esultaat te komen. Bij de erken- kbonden is 75 procent van het vegpersoneel aangesloten, heer J. Dassei, voorzitter van de ;tants-christeljjke bond van ver- jcrsoneel, meent dat de FSV nog i-eel meer gedaan had dan af doen aan een constructief leid. Erkenning zou gepaard moe- lan met een meewerken aan con- Negeratleten I eisen aftreden van Brundage SOUTH LAKE TAHOE „Het noodzakelijk dat Avery Brun- tge aftreedt als voorzitter van het iternationaal Olympisch Comité", ibben 21 Amerikaanse negerat- ten en hun trainer Stan Wright nsdagavond in een communiqué ïkend gemaakt na een gesprek in ■in trainingskamo South Lake Bhoe. De negeratleten zijn ge- ihokt door een verklaring van rundage voor de t.v. Brundage ad gezegd, dat iedere sportman, e tijdens de spelen moeili'kheden ?roorzaakt. naar huis wordt ge tuurd. structieve oplossingen. De FSV zal nu zelf ook met mogelijke verbeteringen moeten komen. de NS een onderzoek instellen naar de ernstige grieven van de machinisten. De vorige week publiceerde de FSV een brochure waarin een samenvatting van deze grieven werd gegeven. Vol gens de erkende bonden werd in deze brochure echter geen recht gedaan aan de feitelijke situatie. (Van onze radio- en tv-redaclie) HILVERSUM Is het wonder, dat de nationale ctherprogramma's een slechte roep hebben bij het kijk- en luisterpubliek? Wat er gisteren voor radio en televisie gebeurde ter ere van de geboorte van prinses Beatrix' tweede zoon was voornamelijk zend tijd verknoeien. NTS en NRU brach ten er niets van terecht. Zoals allang was aangekondigd, zou de NRU een uur radiozendtijd op Hilversum I en II nemen, direct als de geboorte officieel werd aangekon digd. Dat gebeurde om 8 minuten voor 10. Vervolgens klonk het Wil helmus en minister De Jong sprak een mirjuut of twee een gelukwens uit Redelijkerwijs hadden de uitzen dende omroepen daarna hun pro gramma kunnen vervolgen, maar nee, we kregen een uur ecjit-Nederlandse feestmuziek, met de geijkte kinder liedjes en veel marsen. Eén minuut werd gebruikt voor „een reportage" van Jan Zindel uit Utrecht: hij liet eventjes een paar ,op de koningi.-. wachtten", zeggen dat zij niet nieuwsgierig maar wel belangstellend waren. Om kwart voor 11 nam de NRU afscheid en de omroepen moesten toen wel tot II uur nog meer plaatjes draaien om weer in hun programma patroon te geraken. Waarvoor dit „nationale programma" dus nodig was, weet geen mens. De NTS liet om 1 uur. en dat was fijn voor velen, een foto van de jong geborene zien: om 2 uur zelfs nog KIESINGER alibi te verschaffèn. aldus Kiesinger in zijn toespraak in de Bondsdag. Het Kremlin was er njet eens in geslaagd de grote communistische partijen el ders in de wereld te overtuigen. Hereniging De Russen hadden West-Duitsland van een vijandige houding jegens de socialistisché landen beschuldigd, en gewaarschuwd dat het zijn politiek zou moeten wijzigen. Als hiermee be doeld werd dat de Bondsregering het idee van vreedzame hereniging van' Duitsland moest laten varen, „dan moet ik in alle duidelijkheid zeggen dat wij dat niet kunnen doen, en dat ik niet kan aannemen dat uit dit gerechtvaardigde streven een vijan dige houding jegens de Sowjetunie blijkt", zei de kanselier. Bonn zou weer tot overlég met Oost-Berlijn bereid zijn als er verbe tering kwam in hét politieke klimaat. ..De dag van hereniging zal aanbre ken, omdat niemand in staat is de wil van een groot volk tot herwin ning van zijn eenheid te wrekep". Gevaarlijke stagnatie Kiesinger drong er in zijn rege ringsverklaring voorts bij de Westcu- ropesc volken op aan. af te rekenen met de gevaarlijke stagnatie die sinds enige ti.id het werk van de Eu ropese eenmaking verlamt. De toetreding van Engeland en de drie andere kandidaatlanden tot de De laatste van de vier Oranje prinsessen, die nog bij haar ouders woont, heeft serieuze plannen in Canada te gaan wonen. Gisteren vertrok zij naar dat land om zich te oriënteren over de mogelijk heden van een professionele zang opleiding. Prinses Christina (21) heeft, zoals bekend, haar studie in de pedagogie aan de Universiteit van Groningen afgebroken. De voorkeur van de Prinses gaat uit naar Canada: ze heeft er vaak haar vakanties doorgebracht en ook in de afgelopen maanden heeft zij diverse malen korte bezoeken aan dit land gebracht. Haar reis was al veel eerder vastgesteld en de geboorte van een nieuwe prins heeft daar geen wijziging in ge bracht. Op haar oriëntatiereis wordt zij vergezeld door haar particuliere secretaresse, mejuffrouw N. M de Vlieger, en mevrouw Phia Berg hout, directrice van het Inlerna- tionale toonkunstenaarscenlrum Queeckhoven in Breukelen, die haar zal adviseren bij liet zoeken naar een geschikt opleidingsinsti tuut voor de zangkunst. Verwacht wordt dat prinses Volgens geleerden in Oost-Duitsland OOST-BERLIJN Vijf Oostduitsc natuurkundigen hebben gisteren in een verklaring gezegd, dat West-Duitsland in staat is op korte termijn atoombommen te vervaardi gen, en zelfs ook de mogelijkheid heeft over te traan tot zelfstandige produktie van waterstofbommen. West-Duitsland beschikt momen teel zonder leveranties uit het bui tenland al over een hoeveelheid pluto nium die geschikt is voor vijf tot zes bommen van het Nagasaki-type" (20.000 ton tnt.) Met de levering van verrijkt uranium zou dit aantal wor den verhoogd tot 33 na 1970 zelfs tot 92, zo zeggen de professoren Max Steenbeck, Klaus Fuchs. Justus Mühlenpfordt. Karl Rambusch en Karl Alexander. „Als Duitse geleerden, die gezien hebben hoe het genie van de Duitse wetenschap voor het voorbereiden en voeren van twee wereldoorlogen is misbruikt, hebben wii de plicht erop te wijzen dat in de Westduitse bondsrepubliek alle voorwaarden worden geschapen voor een begin op de kortste termijn met de produktie van kernwapens" verklaart het vijf tal Christina begin volgende week terugkeert om met haar ouders de resultaten van de reis te be spreken. Zij zou van plan zijn sa men met mejuffrouw De Vlieger een zelfstandige huishouding in Canada op te zetten. Op de foto de Prinses met haar secretaresse in een passagierskarretje op Schip hol. (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Minister drs. J. A. Bakker (verkeer en waterstaat) heeft vanmorgen aan de Utrechtse Burge meester Reigerstraat hel nieuwe pand geopend van de Nederlandsche Vereeniging van Artsen-Aütomo- bilisten. Deze nieuwe behuizing was noodzakelijk door de groei, die de vereniging sinds de oprichting in 1924 i heeft doorgemaakt. Telde zij in 1945 nog slechts 4000 leden (artsen, tand artsen en dierenartsen), thans is dit al aangegroeid tot ver over 4e 16000. Ook het werkgebied van de vereni ging is uitgebreid. De vereniging be zit o.m. alle aandelen van de NV Schadeverzekerlngsmaatschappij SVA AA. de NV Assurantie- en Financie- ringsdïenst A.V.A.A., de N V Reis- en Passagebureau R.V.A.A. en de NV Levensverzekeringsmaatschappij L.V.A.A. Sedert 1947 beschikt de V.V.A.A. over een eigen technische dienst, die keuringen en taxaties van auto's en caravans verricht ten behoeve van de leden. Ook op ander gebied (vooral op dat van de verkeersveiligheid) is zij actief. Bcuuiene zien. om z uur zeiis nog een tweede. Ook kon men het hoofd de Rijksvoorlichtingsdienst het van Studenlenonlusten duren voort officiële bericht zien voorlezen, waar na weer minister De Jong aan het woord kwam voor zijn gelukwens. En vervolgens moest er nodig een uur worden gevuld met oude docu mentaires over Nederlandse kastelen en portretten van kinderen van Oranje. Iets nieuws kon er niet van af, al toonde het journaal even iets van drukte bij het ziekenhuis en het vertrek van de koningin. De uitzen ding werd met herhaling van het nieuws en nog eens weer de geluk wens van de minister-president tot over 2 uur gerekt. Dat er geen heel grote drukte werd gemaakt van de geboorte van deze tweede prinsenzoon is wel begrijpe lijk. maar NTS er NRU moeten dan ook niet doen alsof Morsen met zendtijd nm de schijn op tc houden is een kwalijke zaak. De NTS maakte iets goed met uit zending van een vrolijke show mei vele bekende Nederlandse artiesten ..Een boeket voor grote mensen", 's middags tussen half 6 en half 7 Dat was tenminste nieuw en speciaal voor deze dag gemaakt werk. MEXICO In de stad is het woensdagmiddag weer tot hevige gevechten gekomen tussen honder den studenten en de oproerpolitie. Er zouden twee doden zijn. De op roerpolitie poogde met traangas en de wapenstok de studenten uiteen te jagen. Van gemelde plannen van de stu denten om desnoods gewapenderhand de oproerpolitie uit instellingen van hoger onderwijs, met name de Santr Tomas technische hogeschool, te ver drijven. is niets terechtgekomen Maandae leidde de bezetting van de ze school door hel leeer tol de he vigste gevechten die de Me^i^aanse In 30 ipa'- eekend heeft. De studenten hebben voor morgen een massale n-elestbetoeln? georea-' niseerd tenen bezetting van hun «eholen e- bezet ens V u'r het grootste O- r .niversi- telt vormde het sein tot een golf van j gewelddadige betogingen. De studen- I ten ageren al twee maanden lang te gen inmenging In universitaire aan gelegenheden en vermeende wreed heid van de politie. Hoewel de stemming onder de stu- i denten fel tegen de resering is ge keerd. blijven gematigde studenten- leiders hun aanhang voorhouden, dat de Olvmpisrhe Snelen niet in gevaar j mogen worden gebracht. Arsenaal onulekt De politie deelde gisteren nog mee dat bii invallen in technische scholen in het noorden van de stad een groot arsenaal wapens ontdekt is. De partij buitgemaakte wapens bestond uil 1.300 met de hand ver vaardigde brandbommen, een machi negeweer met munitie, 40 pistolen, drie lichte geweren, dum-dumkogels en 15 messen Ook werden chemica liën gevonden, die vermoedelijk bestemd waren voor het maken van bommen. WASHINGTON - De Ameri kaanse minister van defensie. Clark Clifford, heeft gisteren gezegd, dat er geen Dlannen bestaan om de Ameri kaanse rroeoensterkte in Vietnam in de naaste toekomst te verminderen. Clifford gaf antwoord op vragen van inurrs'lsten ove: een verklaring van de Amerikaanse afgevaardigde Mei vin Lpird een rennbl'keln dal de rcfpr-no-Tohnsnp voornemens zou zlin 90 000 man Amerikaanse troepen uit Vietnam terne te laten keren in het verloop van de voleende negen maanden in het kader van de nor male rouleringsprocedure. Vt as gisteren in deze rubriek liet woorJ aan drs. R. Zijl-tra. voorzitter van de CBTB, vandaag verlenen «c gastvrijheid aan de presidente van de Christelijke platte landsvrouwen- en meisjesbond (CPB), mejuffrouw J. vun Leeuwen. Oók al in verband niet een jubileum. Mejuffrouw Van Leeuwen nam in 1964 de leiding van de bloeiende CPB op zich. Daarnaast is zjj o.m. lid van de Tweede Kanier en secretaresse van bet provinciaal comité Zuid-Holland-noord van de Vrije Universiteit. VOLGENDE WEEK, om precies te zijn: op 5 oktober, zal de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond dertig jaar bestaan. Dit feit zal op 17 oktober in de Expo-hal in Hilversum worden gevoerd, onder andere omstandigheden dan bij de oprichting, met een andere naam, maar met een goeddeels gelijke, zjj het in vele opzichten sterk uitgebreide taak. In een andere tjjd ook, die vragen doet opkomen als „een vrouwenorganisatie, hoe lang nog?'. ueen christel ij ke organisatie, waarom en waartoe nog? Uit alle delen van Nederland was op 5 oktober 1938 een aantal vrouwen en meisjes, vertegenwoordigende 46 afdelingen met 1100 leden naar Utrecht gekomen om samen na een zestal jaren van pionteren met ontwikkelings- dagen en -weken de Bond van Christen Boerinnen, Boerendochters en Plattelandsvrouwen en -meisjes op te richten. Een moedige daad na enkele jaren van intensief ploeteren van vrouwen als de dames Barger, Brants; Ten Heuvel en Jonkvrouwe Sloet van Marx- veld, om maar enkele namen te noemen. Vrouwen, die mede door hun werk binnen de Federatie, de huidige CJVF, en onder aandrang van de bekende professor P. A. Diepenhorst, hadden begrepen, dat het de hoogste tijd werd, dat aan het ontwaken van het platteland in positieve zin richting werd gegeven en dat ook de platte landsvrouwen niet achter mochten blijven in ontwikkeling, kennis en inzicht als gevolg van de nog beperkte opleidingsmogelijkheden op het Pl Het was dan ook in ander opzicht toen een moedige daad, omdat deze gesteld werd aan het eind van een uiterst moeilijke tijd, die voor het platteland (denk aan de landbouwcrisis) juist de noodzaak van een zich bezinnen op de eigen taak en plaats binnen de gehele Nederlandse samen leving alleen maar had beklemtoond. De boeren en tuinders moesten op hun bedrijven met de veelheid van nieuwe mogelijkheden gaan worstelen, maar zij moesten hierbij hun vrou wen, hun gezinnen achter zich weten! ALLE PLATTELANDSVROUWEN De ontwikkelingsweken trokken aanvankelijk vooral de boerendochters, later ook hun moeders. De eersten hadden immers op de landbouwhuishoud- scholen al een begin gemaakt met het zich vormen van een eigen oordeel over alles wat zich in de plattelandssamenleving maar ook daarbuiten afspeelde, alsook met de voorbereiding op een eigen inbreng in het gezin, maar tevens op het bedrijf. Immers, de taak van de plattelandsvrouwen het merendeel was toen nog agrarisch was (en is!!) veelomvattend: niet alleen huisvrouw en veelal ook moeder, maar hiernaast ook nog mede-bedrijfsgenoot De CBPB stemde haar activiteiten duidelijk hierop af. In de na-oorlogse jaren dienden zich de ontwikkelingen en veranderingen op het platteland in een wel zeer versneld tempo aan. Er werd van de plattelandsvrouwen gevraagd een meedenken in de moderne bedrijfsvoe ring, een aanpassing aan de nieuw geschapen behoeften en mogelijkheden. Dit betekende mede met het zich instellen op de komst van de indus trieën vaak een loslaten van tradities op een breed terrein. De CBPB is vat) meet af aan al deze veranderingen positief tegemoet getreden. Het betekende als logisch gevolg ook een omzetting van de CBPB in CPB: de agrarische vrouwen mochten bij deze ontwikkeling niet ge- isoleerd komen te staan en zo moest het ook in de naam tot uiting komen, dat de CPB alle christen-plattelandsvrouwen in haar gelederen wilde op nemen. En dit is duidelijk aangeslagen: na de aderlating in 1961, toen enkele duizenden meisjesleden uittraden om samen te gaan werken met de jongen» in de CPJ, is de Bond nu uitgegroeid tot bijna 19.000 leden. KARAKTER EN TAAK ONGEWIJZIGD Uit de geschetste ontwikkeling tot dusverre valt reeds af te leiden, dat de CPB van meet af aan een enigszins ander karakter heeft gehad dan de overige christen vrouwenorganisaties. Meer een soort vak-organisatie, die de leden ook voor haar beroep (dat van huisvrouw en boerin!) wilde vormen en scholen en die naar buiten probeerde allerlei misstanden, die hierbij een belemmering vormden, uit de weg te ruimen. De statuten zeggen het onder meer zó: „haar leden de christelijk-sociale roeping in deze tijd meer bewust te maken en werkzaam te zijn in het belang van de ontwikkeling van haar leden op het terrein van gezin, bedrijf en samenleving" Niet alleen geestelijke, maatschappelijke, culturele en staatkundige vraagstukken kwamen dus aan de orde. maar evenzeer de huishoudelijke en vakvoorlichting. Dit verklaart ook waarom de CPB van oudsher zo'n actieve rol heeft gespeeld op het terrein van de huishoudelijke voorlichting, het streekverbeteringswerk, maar ook de nieuwe takken van voorlichting, zoals agrarisch-sociale en economisch-sociale. sterk heeft gestimuleerd. Een nauwe samenwerking t.a.v. déze taken met de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond lag uiteraard voor de hand. Een nieuwe ontwikkeling, waarmede de CPB als eerste van de vrouwen organisaties naast de afdelingsavonden, bcsturenconferenties, e.d. begon, zijn de kadercursussen onder de titel de CPB-wegwijzer waar in een combinatie van schriftelijke en mondelinge lessen vorming wordt geboden t.a.v. leiding en beheer var de vereniging, leiding en beheer van gezin en huishouden. leiding en beheer van het maatschappelijk leven. Van het behandelen van de diverse bestuurstaken en het oefenen in discussiegroepen tot gezinsbudgettering en arbeidsrationalisatie, van de sociale wetten, de algemene biistandswet tot de geestelijke stromingen en van spreken in het openbaar, de verschillende samenlevingsvormen tot de sociale kaart toe, dit alles komt ln de basis- en enkele vervolgcursussen aan de orde. compleet met huiswerk en afsluitingsdagen. Tot dusverre hebben zo'n 1031 leden reeds een basiscursus gevolgd! ONVERS r,n noORC \N Hieruit bliikt wel. dat de CPB nog niet is uitgewerkt en ook voorlopig nog voldoende persoeetief ziet voor een vrouwen-organisatie met het karak ter en de taak als van de CPB Tedere vrouw die zichzelf respecteert, zal los van een nog verdergaande emancipatie trouwens hehoefte hebben aan bijscho'ing op vele terreinen, maar ook op haar specifieke vakterrein. Uiteraard zal hierbii zoveel mogelijke samenwerking moeten worden gezocht. Met de mannen (zie boven), maar ook met de andere vrouwen organisaties. Dc CPB, waarom en waartoe nog? Meewerken aqn Gods plan met deze wereld houdt concreet in. de samen leving steeds meer hervormen naar de wetten van Zijn Rijk. Dat is niet alleen een persoonlijke opdracht, maar ook een gemeenschappelijke. Als gelovigen tezamen kunnen wij vanuit de christelijke organisatie tot een gemeenschappelijk handelen komen en de kernbegrippen van het Evangelie, zoals naastenliefde, verantwoordelijkheid en gerechtigheid beter gestalte geven. In een maatschappü. waar alles zó in beweging is en waar de kaders worden gebroken in de stad èn op het platteland, nationaal en internatio naal. wil de CPB ook na haar 30-jarig bestaan zijn arbeid blijven aan passen aan de eisen van deze dynamische tijd. De methodiek van zijn werk is hiertoe sterk apologetisch ingesteld. De wereld van vandaag is andesr geworden en de christen-plattelandsvrouwen zullen ook nu deze dienst aan de samenleving moeten wóórmaken. terwille van zichzelf, maar bovenal van de ander. I.AREN (NH.) De heer Lolke Osinea is naar San Thnmé vprtrokk-n nm ruaf'-a te kunnen he- l-ptlfpn B"l Mlddpl- t'onn heeft hem verzocht te komen he'nrn. Aanvankelijk was het de be^npUng. dat de heer Osinga dokter K. Rei- nierse zou helpen in Uburu. Deze is echter al uitgeweken naar San Thomé op weg naar Nederland. De heer Ocinga heeft twee jaar met ziin pchinennte hef ieugdwerk Polpïrl PnH T'n.-nnn.-t In Nigeria tot ar. ~-.«...:i,VpMp'(r het hen onmogelijk maakte. Daa-na teruc In Nederland heeft deze Fries de jeugdactie van Kom over ae Brug geleid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9