Ubezuinigt op bóter, mevrouw Beter met Boter Autodief nam politie in burger in vertrouwen Jeugd van de partij najaarsfeesten Lisse op Klachten over politie^ Leiderdorp ongegrondii per kostelijke kip misschien twee kwartjes - haal boter in huis. Echte* -4 Vrachtauto in sloot Pannekoeken voor ieder in centrum Lijtweg E.H.B.O. Valkenburg kijkt uit naar nieuwe instructeur Politie op de veulen jacht U gebruikt in uw keuken maar iets dat op echte boter willijken P En u smeert het nog op de verdiende dagelijkse boterhammen van uw gezin ook? Tja, Zo spaart u dan per sneetje brood een cent of wat Maar.proeft u wel. Het Smaakt.nou ja. Jammer van aluwmoeite. Boe voortaan gewoon wat voor anderen een goede gewoonte is: NIEUWE IEIDSE COURANT DONDERDAG 26 SEPTEMBER VOORHOUT Woensdagmorgen reed een Voorhoutse vrachtwagen chauffeur de Engelselaan uit om de richting Prinsenweg in te slaan. Te laat merkte hij een vrachtwagen op, die op de Van den Bergh van Heem- stedeweg reed. De 17-jarige bestuur der van deze auto, een Noordwijker- houter die niet in het bezit is van een rijbewijs, had geen ruimte meer om voorrang te verlenen. De Voorhoutse chauffeur haalde extra naar links uit om een botsing te voorkomen, maar kreeg, ondanks deze manoeuvre, een flinke tik waardoor de vrachtwagen in een sloot belandde. De chauffeur bleef droog, de motor verdween onder water. De jeugdige Noordwijkerhouter had niets gemerkt van de gevolgen die de lichte botsing veroorzaakte en werd er door de voorbijgangers op opmerkzaam ge maakt, waarna hij stopte. Bazaar in Musica geopend KATWIJK Vanmiddag heeft de plaatselijke afdeling van de algeme ne bejaardenbond in Musica aan het Emmaplein haar jaarlijkse bazaar geopend. De bazaar is vandaag, mor gen en overmorgen te bezoeken 's middags van 2.30 tot 5.30 en 's avonds van 7.30 tot 10 uur. Het doel is geld bijeen te brengen om de vele activiteiten in het komen de winterseizoen te kunnen financie ren. Een belangrijk onderdeel van het werk van de bond is de bejaar densociëteit. De bazaar heeft tal van attracties voor jong en oud: rad van avontuur, sjoelbak, schieten, speerwerpen, en velopje trekken, verkoop van door damesleden vervaardigde handwer ken, raden naar naam van in Kat- wijkse klederdracht gestoken pop. De trekking van de grote loterij ge schiedt vrijdagavond 27 september om negen uur. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 6.07 en 18.27 uur; laag water 2.09 en 14.22 uur. Muziek voor prinsje KATWIJK AAN ZEE De plaat selijke muziekkorpsen hielden gister avond een rondgang door het dorp naar aanleiding van de geboorte van het prinsje. Drieduizend kinderen met lampions VOORSCHOTEN Gisteravond trok een verlichte stoet door Voor schoten. Ongeveer 3000 jonge Voorschotenaartjes met hun ouders liepen achter de muziek van de Benvenuto harmonie en de drum band aan. Het weer werkte mee In de muziektent stond burge meester L. de Kool, die na een toe spraak optrad als „voorzanger" en ..dirigent". Uit volle borst zongen allen liedjes van „Slaap kindje slaap" tot het Wilhelmus. Om acht uur opende het Cultu reel Centrum de deuren voor het oranje-beatfeest. Op muziek van de „Sharts" bewogen zich ongeveer tweehonderd jongeren. Vanavond houdt de Koningin- Wilhelminavereniging een familie bijeenkomst speciaal voor de oude ren. Er bestaat gelegenheid voor een dansje, een bingo-spelletje en an dere gezellige activiteiten. Deze toe gangavond is gratis, aanvang acht uur. Ook vanavond zal, evenals gis teravond. het gemeentehuis in strijklicht worden gezet. ,Ik moet weg zijn voor politie komt" NOORD WIJK Toen twee poli tiemannen het afgelopen weekeinde 's avonds laat terugkwamen van een puzzelrit, waaraan zij in hun vrije uren hadden deelgenomen, troffen zij op de Menakkerweg een automo bilist aan, die wanhopige pogingen deed zijn wagen uit een naast de weg gelegen slootje te trekken. Dit lukte niet al te vlot en tussen de bedrij ven door deelde de bestuurder aan de belangstellende en uiteraard in civiel geklede heren mede, dat hij weg wilde zijn voordat de politie kwam, want hij had voor zijn auto geen geldige papieren. Na hem even te hebben aange hoord. vertelden de hoofdagenten hem, dat hij het dan wel bijzonder slecht had getroffen, omdat de poli tie er al was. De jongeman bleek min of meer onder invloed en al gauw kwam vast te staan, dat hij op de krui sing HerenwegZwarteweg waar schijnlijk met grote snelheid uit de bocht was gevlogen en via de ver keersgeleider met zijn auto aan de overzijde van de weg in de sloot terecht was gekomen. Portefeuille De bestuurder, een 21-jarige stu kadoor uit Noordwijk. werd door een inmiddels gearriveerde politie patrouille meegenomen naar het bureau. Op weg daarheen trachtte hij zich te ontdoen van een porte feuille. Niet zonder reden overigens, want toen de bezittingen van de chauffeur wat nader werden be keken, bleek hij twee rijbewijzen bij zich te hebben, die op de naam van anderen gesteld waren. Zijn be wering, dat hij de bescheiden van onbekenden had gekocht, klonk niet bepaald geloofwaardig en de stuka door kwam van de sloot in de cel. Bij een door de recherche inge steld onderzoek kon nl direct wor- Burgerlijke stand Voorhout VOORHOUT Geboren: Elisa beth G C M d.v. D C Berkhout en M A Hoogweg, Prins Bernhardstraat 17; Frederik G, z.v. D van Leeuwen en N H J van Leeuwen, Leldsevaart 7; Mariske E E, d.v. F A v/d Aart en E M P de Roos. W de Zwijgerlaan 15; Moniuqe S F, d.v. J T F v/d Ploeg en M A van SPrang, Jacoba van Belerenweg 86; Robertus e, z.v. E P Spierenburg en E C de boer, Rembrandtlaan 34; Esther J M en An ja S M, dochters v. T J P v/d Ploeg en J M Zandbergen, Prins Bernhardstraat 25. Ondertrouwd: Frietjof Kramer, te Noordwijk en Gijsberta A H M Groenen te Voorhout, Jan Steenlaan 9. den vastgesteld, dat een van de rijbewijzen een week tevoren was ontvreemd ten nadele van een ver tegenwoordiger uit Rijpwetering die zijn op de Rudolf Tappeneeck- weg geparkeerde auto opengebro ken had gevonden. Toen de rechercheurs de kamer van de stukadoor in diens kosthuis grondig doorzochten kwamen diver se bescheiden en goederen voor de dag, afkomstig uit een in augustus jl. te Noordwijk gestolen auto. Minutieus werd verder gespeurd en het bewijsmateriaal stapelde zich ten slotte zo hoop op, dat de jonge man inzag, dat nog langer ontken nen zinloos was. De ontvreemde auto had hij aan een sloper ver kocht. Verder bekende hij te Noordwijk, Haarlem, Scheveningen en in het Limburgse Berg en Terblijt auto's te hebben opengebroken en daaruit goederen te hebben gestolen. Zijn belangstelling ging hoofdzakelijk uit naar transistorradio's en autopapie ren. De nog jeugdige dader is gis teren voor de officier van justitie geleid. LISSE De jeugd heeft gisteren op enthousiaste wijze deelgenomen aan de kinderfeesten. Onder leiding van Lisser Boys en sportclub Lisse werd een schoolvoetbaltoernooi ge houden. De Hervormde school moest de wisselbeker afstaan aan de Wil- heimina-school. Ook de atle- tiek-driekamp van „De Spartaan" trok erg veel belangstelling. Uitslagen: 60 meter hardlopen: 1. Fransca Freriks (Agatha) 90 punten; 2. Ans van Dijk (Annaschool) 92 punten; 3. Petra Veeger (Agatha) 92 p; 4. Yvonne van der Luyt (An naschool) 92 punten. Dit wat de meisjes betreft. De jongens behaal den het volgende resultaat: 1. Paul Grimbergen (St Jozef) 94 p.; 2. Frans Grimbergen (St. Jozef) 94 p.; 3. Ihon May (St. Jozef) 95 p.; 4. Fred van Loo (St. Jozef) 95 p. Vérspringen: Meisjes: 1. Trudy Schalk (Chr. Nat.); 2. Monique Rui- grok (Agatha) 380; 3. Karin van der Veld (Agatha) 378 p., jongens: 1. Frans Grimbergen (St. Jozef) 396 p.; 2. Wim Ruigrok (St. Jozef) 395 p.; 3. Thijs van der Wel (Herv.) 380 p. Balwerpen: meisjes: 1. Monique Ruigrok (Agatha) 26 meter; 2. Joke Kortekaas (Anna) 24 m; 3. Petra Veeger (Agatha) 24 m. Jongens: 1. Frans Grimbergen (St. Jozef) 36 m; 2. paul Grimbergen (Jozef) 34 m; 3. P. de Klerk (Jozef) 30 m. Atletiek-driekamp: Meisjes: Aga tha I 3491 punten; 2. Anna II 2807 p.; 3. Agatha IV 2713; 4. Willibrord I 2387; 5. Agatha II 2341; 6. Willibrord V 2337; 7. Willirbrord II 2316; 8. Chr. Nat. 2308. Jongens: 1. Jozef I 3953; 2. Ned. Herv. I 3299; 3. Jozef II 2910; 4. Willibrordus I 2822; 5. Willirbrod. I 2533; 6. Jozef III 2447; 7. Chr. Nat. I OEGSTGEEST De padvlndsters en padvinders van het N.P.G. en de N.P.V. hebben een origineel plan bedacht om hun kas te versterken. Op zaterdag 28 september zal in het Gemeentecentrum, Lijtweg 9 te Oegstgeest, een pannekoekendag worden gehouden. Van 12 tot 19 uur is de sociëteit aldaar omgetoverd in een restaurant waar ledereen, die van pannekoeken houdt, van harte VALKENBURG Gisteravond kwam de Koninklijke Ned. Vereni ging voor E.H.B.O., afdeling Val kenburg. voor haar jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord richt te de voorzitter, de heer A. L. van Delft, een bijzonder woord van dank aan burgemeester M. A. van der Have, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, dat zo bereidwillig was geweest, geheel op eigen initiatief, de raadszaal voor deze gelegenheid beschikbaar te stellen. De voorzitter was bij zonder verheugd, en met hem het gehele bestuur, dat het afgelopen cursusjaar zo veel cursisten telde en dat zij alle twaalf voor het Vaardighcidsdiploma waren ge slaagd. Dit aantal was in de voor afgaande jaren drie tot viif: slechts in het begin van de jaren veertig was dit aantal hoger, toen er acht tien cursisten slaagden. Uit de groei van het aantal cur sisten blijkt toch wel. aldus de heer Van Delft, dat de E.H..B O. een voorname plaats in ons leven moet en mag hebben. Vervolgens gaf hij het woord aan de burgemeester, die traditiegetrouw de diplomats aan de geslaagden zou overhandi gen. Hij feliciteerde het bestuur en de cursusleider met het grote aantal geslaagden. De theoretische kennis werd de cursisten bijeen gebracht door dokter G. van Delft: de praktische kennis door de heer A. L. van Delft. Geslaagden: mevr Bleeker. mevr. Van Crugten. mej D»cters van Leeuwen, mej. Gravekamp. mevr Huber. mevr De Jone-van der Born, mej M Noort. mej Van Oos- trom. mevr Oiidshoorn-van der Bert. mej De Roode. mevr Vegt- Snel en mevr. Van der Westen. Namens de cursisten snrak mevr Van Crugten een woord van dank en overhandigde als hl ijk van waarderine aan de cursusleiders en aan degenen die hen hebber bijgestaan een aar^wheidje De heer Van Delft bedankte dokier Van Delft nog voor de ho-oHwil ligheid deze cursus te leiden De nieuwe cursus start op woens dag 2 oktober. Een ieder die be langstelling heeft kan zich opge ven bij de secretaresse, mevr. Oes- terholt. Frankenburg 4. De heer Van Delft vestigde er nog de aandacht op, dat het voor de geslaagden nu nog niet Is afge lopen. Om E.H.B.O.'er te blijven Is het beslist noodzakelijk door te blijven gaan. Om twee jaar voor verlenging van het diploma in aan merking te komen dient men min stens achtmaal per jaar een cur susavond of oefening mee te maken, Vervolgens kregen de penning- meesteresse, mevr. Van der Cloos- ter Sloet tot Everlo, en de secre taresse. mevr Oesterholt-Vis, ge legenheid hun jaarverslag te geven. De aftredende leden werden bij acclamatie herkozen. Aftredend wa ren: mevr. Van der Clooster Sloet tot Everlo, de heer C. Ouwersloot (2e voorzitter) en de heer G. van Es (2e secretaris). In de rondvraag vroeg de heer Mizee of de afdeling niet zelf een pop kan aanschaffen voor het oefenen van kunstmatige ademha ling. De gelden, ruim tweehonderd gulden zouden volgens hem mis schien verkregen kunnen worden door de gemeente om een hogere subsidie te vragen. Uit de vergade ring kwam het voorstel om de gel den voor de aanschaf van deze pop en meer oefenmaterialen bijeen te brengen door een huis san huis collecte. Het bestuur neemt deze suggestie in overweging. Verder zal getracht worden oefenavonden te beleggen voor gediplomeerde E H B O ers. Voor de zoveelste maal bracht de heer A. L. van Delft de noodzaak naar voren een nieuwe instructeur te zoeken. De heer Van Delft doet dit werk nu al bijna 30 jaar en vindt dat met een jaar of vier viif toch wel een ander deze taak van hem moet kunnen overnemen. Om instructeur te worden moet men minstens vier jaar in het bezit zijn van het Vaardigheidsdiploma. Wie interesse heeft voor een in structeurscursus kan zich wenden tot de heer A. L. van Delft. Hoofd straat 124. welkom Is. Gedacht wordt vooral aan alle huismoeders, die nu eens niet zelf die dag een warme maaltijd hoeven te bereiden en met man en kroost gezellig komen eten in het Gemeen tecentrum. En ook aan hen, die wei eens „uit eten" willen gaan en zich zelf willen trakteren op panne koeken. De padvindsters en padvinders, die niet graag voor zichzelf collecteren hopen nu door deze „pannekoeken- instuif' het zo begeerde doel te be reiken. Aardgaskachels voor de B. G. Cortslaan LEIDERDORP De 54 premie- huurwoningen aan de B. G. Corts laan, die eigendom zijn van de ge meente, zijn voorzien van een ver warmingsinstallatie, waarvoor ge bruik gemaakt wordt van de in de keukens geplaatste, met cokes te sto ken kachels. Nu het aardgas op steeds ruimere schaal voor ruimteverwarming wordt gebruikt, menen B. en W. dat het aanbeveling verdient alle cokes kachels te vervangen door gas. De plaatsing van 54 aardgaskachels met bijkomende voorzieningen vergt een investering van f 75.080, waar van de lasten niet voor rekening van de gemeente kunnen worden geno men. Deze lasten, die B. en W. op ongeveer f 156 per woning per jaar becijferden, zouden voor rekening van de huurders dienen te komen. Op grond van het resultaat van een enquête onder de bewoners, ach ten B. en W. het verantwoord dat alle 54 woningen worden voorzien van een aardgaskachel, hetgeen im pliceert dat alle huurders de daar uit voortvloeiende huurverhoging zullen moeten betalen. Begroting Leiderdorp LEIDERDORP De begrotingen voor de bedrijven en de algemene dienst zijn in concept vastgesteld De begroting voor de algemene dienst vertoont de volgende cij fers: gewone dienst ink. f 7.883.111,10 uitgaven f 7.918.111,10 nadelig saldo f 35.000, kapitaaldienst ink. f 32.206.681,16 uitgaven f 33.430.664,66 nadelig saldo f 1.223 983,50 2435; 8. Willibrord. II 2152. In de Poelpolder werd een rolschaatswedstrijd gehouden. Er waren 60 deelnemers. De prijswin naars waren hier: jongens 7-9 jaar: 1. Bertje van Vliet, Haarlem; 2. Dick Bemelman; 3. Leo van Rooi jen; 4. Ad Wassenaar; 5. Ronny Zoet. Meisjes 7-9 jaar; 1. Conny Brugge- man; 2. Claudia v/d Kroft; 3. Tona v/d Voort: 4. Maureen Mens; 5 Lidia Veenis. Jongens 10-12 j.: 1. Wim Zui derduin; 2. Paul de Bruin; 3. Ton Timmerman; 4. Theo Zwetsloot; 5. René Geljon. Meisjes 10-12: 1. Anne- mieke v/d Lans; 2. Annemlek Sloot- beek; 3. Judy Arnoldus; 4. Nelleke van Kesteren; 5. Jolanda Holtes. Gelukstelegram Leidse Oranjevereniging LEIDEN De Leidse Oranje vereniging heeft prinses Beatrix en prins Claus het volgende tele gram gezonden: „Bestuur en leden van de Leidse Oranjevereniging wensen u van harte geluk met de geboorte van uw zoon en hopendat hij voor spoedig en tot aller vreugde mag opgroeien. Moge voorts deze blijde gebeurtenis de band tussen het Oranjehuis en het Nederlandse volk versterken". NOORDWIJK Geschrokken automobilisten deelden de politie mee, dat oo de Lageweg een paar veulens losliepen. Ze leverden groot gevaar op voor het verkeer over het donkere weggedeelte. Een politiepatrouille ging op on derzoek uit en wist de veulens met grote moeite weer in de weide te krijgen. Volgens de te Leiden wo nende eigenaar was de afrastering stuk gereden. Daardoor waren zijn viervoeters in de gelegenheid ge weest de vrijheid te kiezen. Forumavond Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE In de Oude Kerk aan de Hoofdstraat wordt vanavond om kwart over acht een forumbijeenkomst gehouden, ge organiseerd door het Convent van Kerken. Het gaat over de Kerk van morgen. SASSENHEIM Een Leidenaar verleende gisterochtend met zijn auto bij het Postviaduct geen voor rang aan een andere auto, bestuurd door iemand uit Zoetermeer. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De inwoner van Zoetermeer liep snywonden op. Loco-burgemeester Meerburg: ntle hi is «evT|C •n de /C i van f Onderbezetting een landelijk verschi jnsel LEIDERDORP Loco-burge meester C. Meerburg heeft schrif telijk geantwoord op vragen van het raadslid J. W. Boot over het functioneren van de rijkspolitie in Leiderdorp. Volgens de heer Boot zou de bevolking in toenemende mate klagen over het „lange uit blijven" van de politie bij ongeluk ken en dergelijke. Als voorbeeld noemde de heer Boot een ongeluk op het kruis punt Acacialaan, vlak bij het politie bureau. Het zou volgens hem toen twintig minuten hebben geduurd voordat een politieman aanwezig was. Ook hinderde het hem, dat men bij telefonisch inroepen van po- litiehulp vaak te horen krijgt, dat men een nummer in een andere ge meente moet bellen. In zyn antwoord zegt loco-burge meester Meerburg, dat de kern van alle vragen voortspruit uit de on derbezetting van de groep, een on derbezetting die een landelijk pro bleem is. Ingaande op de feitelijke vragen, verklaart de heer Meerburg dat van klachten van de plaatselijke bevol king over het lange uitblijven van politie-assistentie noch hem, noch de vroegere burgemeester, noch de groepscommandant hebben bereikt. In het gesignaleerde geval was on gevraagd binnen tien minuten een politieman aanwezig, die toen al de verkeersgroep om assistentie h» vraagd. Het groepscommando i in Leiderdorp. Aangezien 3 gemeenten omvat kan v politiepersoneel niet worden g« ken. Van hogerhand wordtjVan paald waar de leden van de j zullen wonen teneinde een op^DEI efficiency te bereiken. tanni fetbc iet 1 Bromfietsers in ziekenhuis NOORDWIJK Op d» Hern kwam een 24-jarige bestuurde)! een bromfiets te vallen. Zij» ster jarige vrouw, liep daarbij zoder verwondingen aan een voet oparin zij naar het academisch ziekefd. te Leiden moest worden gebrapv. Op dezelfde weg botsten etkei bromfietsen tegen elkaar opJ>°lt« 22-jarige chauffeur uit Noorljjle' brak daarby een been. Hij P® naar het academisch ziekenhii Leiden vervoerd. Een der brorr werd bestuurd door een verp 1/ ster van de Van den Berghsticl Ook zij liep letsel op, terwijl collega, die op de duo zat, een senschudding kreeg. LISSE De afd. Lisse vijjd{ Christenvrouwenbond hield j? avond de eerste vergadering i^ seizoen. De heer Dekker van de ting Zonnehuizen vertoonde dia'^è deze huizen. Volgend jaar zal stelveen een verpleegtehuis m«Gr( bedden worden gebouwd. .rgai Verder werd gesproken ovsLra] winterprogramma. Het plan be^cie volgend voorjaar een bustocht ken naar „Ons Dorp". endi LISSE Het comité „In de rechte straat" Leiden e.o. houdt morgen om 8 uur een dia-avond in de HOBAHO- hal. Ds. H. J Hegger (ex-priester) zal een toelichting geven. M Du t>rg |>v« fcv« log los hel Rn Pa te Re bo „ie hi B< pe Hf In tr ell O Waarom heet een boterham een boterham dacht u? Omdat hij met echte boter het allerlekkerst is. Botermals f f ~f gebraden kip, l* #f knus thuis of in N J beroemde restaurants Dacht u dat iemand het zou wagen daar iets anders dan échte boter voor te gebruiken? Flinterdunne flensjes Een smeltend klontje boter er op Uw tong zegt u: het még gewoon niet anders, het kan gewoon niet lekkérder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6