Apeldoorn gaat open anderen voor Oostduits kerk keur'; inval af Uniecollecte nieuwe appèl op ieders stijl geweten Jintan Veel woorden overat de Kont over Brug Inaugurele oratie van prof, C. Augustijn Grotere Franse autonomie op universiteiten Em iroord voor vandaag HISTORISCH SYNODEBESLUIT Jaarvergadering GZB \]C Uw probleem is het onze.... Volgelingen ds. Wakker vertrokken Synode over kiesrecht 'O Ni el meer cloorclieselen Voortaan de wereld als horizon U bepaalt zelf het doel van uw vliegtoc! VRIJDAG 20 SEPTEMBB Doe verantwoording van uw beheer (Lucas 16 2). In de haast en oppervlakkigheid, waarmee wij gewoonlijk leven, vergeten wij maar al te vaak, dat wij eenmaal voor God verantwoording van ons leven zullen afleggen. Wij kun nen niet in de toekomst kijken. Wij weten 's avonds niet eens zeker, of wij de volgende morgen weer wakker zullen wor den. Maar de gelijkenis van de onrechtvaardige rentmeester wil ons erbij bepalen, dat wij van één gebeurtenis zeker kun nen zijn: De Heer zal komen en ons verantwoording vragen van ons beheer. Wat hebt ge gedaan met het leven, dat Ik u gaf? De gelijkenis laat er geen twijfel over bestaan, dat wij dan geen bevredigend antwoord zullen kunnen geven. De boek houding klopt niet. Wij hebben erop los geleefd. Niet eens gedacht aan de mogelijkheid, dat wij eens verantwoording zouden moeten afleggen. Wij zijn schuldenaars voor God, om dat wij het goed, dat ons toevertrouwd was, ons leven, de ga ven die we kregen, vergooid hebben. Wij waren onrechtvaar dig. Er staat eigenlijk ontrouw en in het Grieks is dat het zelfde woord voor „ongelovig". De gelijkenis krijgt een spannend slot door de wijze waarop Christus dan oproept tot trouw, tot geloof. Daarover morgen. Wij lezen vandaag: Ezechiël 18 20-32. «UWE l (Van een onzer medewerkers) HILVERSUM De generale synode van de Christelijke Gere formeerde Kerken heeft gisteren besloten de Theologische Hoge school te Apeldoorn ook open te stellen voor hen, die niet speciaal de wens te kennen geven om opgeleid te worden tot predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerken. (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Vanmiddag heeft dr. C. Augustijn zijn ambt aanvaard als hoogleraar aan de Vrije Universiteit. Tot nu toe was hij lector. In zijn inaugurele oratie sprak prof. Augustijn over Luthers intrede in het klooster. Hierover bestaan verschillende mededelingen, onder Brieven «11e niet zl.ln voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In vcrbadd staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: In welke teksten van de Bijbel wordt verklaard dat de omtrek van de cirkel gelijk is aan driemaal de middellijn? Antwoord: De vaststelling van omtrek en oppervlakte van de cir kel bij een gegeven straal is al van ouds een belangrijk wiskundig pro bleem. Ongeveer twintig eeuwen voor Christus gold bij de Egyptena- ren de waarde 3,1605. De oud-Baby lonische waarde was 3 (dus omtrek driemaal middellijn. Deze waarde treffqn we ook aan in de Bijbel bij de beschrijving van de bouw van de tempel in 1 Koningen 7 vers 23 en 2 Kronieken 4 vers 2. Daar wordt gesproken over de koperen „zee", waterreservoir voor de talrijke rei nigingen. Pas bij de Grieken begon men het probleem met berekeningen te bena deren en men noemde de waarde pi. naar de 16de letter van het Griekse alfabet. Archimedes vond dat pi moest liggen tussen 3 10/71 en 3 1/7. Sindsdien bleef de waarde 3 1/7 in de praktijk in gebruik. Vraag: Een wettelijk geadopterd kind krijgt de naam van de ..nieu we" ouders en wordt dus als eigen kind erkend, dus ook ten aanzien van de nalatenschap der ouders. Doch als zulk een kind wil trouwen met een eigen kind, wat dan? Want voor de wet zijn ze toch broer en zus? Antwoord: Volgens artikel 88a van het Burgerlijk Wetboek kan de Koningin om gewichtige redenen dispensatie verlenen van het verbod om te huwen als de verwantschap door adoptie is ontstaan. Vraag: Wat is de herkomst van de woorden nozem, provo, fans, twens? Antwoord: Nozem komt van het Bargoens nootsum. dat snotneus of groentje betekent. Het woord provo is een afkorting van provoceren of uitdagen, een van oorsprong Latijns woord. Fans is afkomstig uit het Engels en is eigenlijk een afkorting van het woord fanatici of dwepers. Twens is een afkorting van twen ty en duidt op personen die tussen de 20 en 30 jaar oud zijn, gevormd naar analogie van teeners, een af korting van teenagers of personen tussen tien en twintig jaar. Vraag: Hoe kunnen er vrouwe lijke werklozen zijn, daar er een nijpend tekort is aan werksters, verpleegsters, verzorgsters, enz. in het hele land? Antwoord: Niet iedereen kent elk vak. niet iedereen is geschikt voor elk werk, niet iedereen kan zich verplaatsen naar de stad of het dorp, waar wel geschikt werk te' vinden is. andere van Luther zelf en van Me- lanchton. Het is echter onmogelijk, aan de hand van deze mededelingen de gang van zaken met genoegzame zekerheid te reconstrueren, aldus prof. Augustijn. Wel kan men de verschillende tra dities betreffende Luthers intrede nagaan. Zij blijken mede beïnvloed te zijn door de interpretatie, die van het gebeuren wordt gegeven. In de oudste berichten is het ver haal van Luthers intrede een beke ringsgeschiedenis. Luther wordt gete kend als een tweede Paulus. Luther zelf beschouwt zijn intrede als de consequentie van de goddeloosheid, die onder het pausdom heerste. Me- lanchton ziet Luther als de vrome humanist en de intrede als een uiting van deze gezindheid. Comelis Augustijn, geboren 18 juni 1928 te Rotterdam, studeerde theolo gie aan de Vrije Universiteit. In 1962 promoveerde hij cum laude op het proefschrift „Erasmus en de Refor matie". Deze publikatie werd ook be kroond door het Legatum Stolppia- num. Van 1954 tot 1963 was hij gerefor meerd predikant te Schipluiden. Daarna was hij verbonden aan de theologische faculteit van de VU, eerst als wetenschappelijk hoofd ambtenaar en sinds 1966 als lector. De nieuwe hoogleraar doceert de algemene kerkgeschiedenis tot 1650. de methodologie en historiografie der kerkgeschiedenis en is ook belast met de opleiding tot het leraarschap in het godsdienstonderwijs. PARELS 95 ct. H. TEN HERKEL N.V. HILVERSUM Dit historisch besluit werd uitein delijk genomen met één stem tegen (diaken Joh. van Vulpen). Toch wer den in de discussie van verschillende zijde nog bezwaren naar voren ge bracht. Zij kwamen erop neer, dat men vreesde dat de eigen studenten geïnfecteerd zouden kunnen worden. Ook zou de levensstijl kunnen veran deren. Ds. M. C. Tanis (Barendrecht) vond het niet voldoende, dat van aanko mende studenten instemming met de I de gereformeerde belijde- I nisgeschriften zou worden gevraagd. Hij was van mening, dat het aanbe veling verdiende met hen een gesprek te voeren en in dat gesprek I aandacht te besteden aan de levens stijl. Vooral omdat in de studenten- I wereld „de secularisering steeds gro- ter wordt". Ds. P. N. Ribbers uit Enschede, rapporteur van de commissie, die de i behandeling van deze zaak had voor bereid, zei hierover dat in de I voorstellen duidelijk wordt gezegd, I dat studenten die geen christelijke gereformeerd predikant willen wor den, onder het toezicht van het colle ge van hoogleraren vallen. Houden zij zich niet aan de regels, dan wordt hun de toegang tot de colleges ont zegd. Nadrukkelijk werd ook vastgesteld, dat het admissie-examen voor wie christelijk gereformeerd predikant wil worden blijft bestaan. Er zal dus vanaf het begin onderscheid worden gemaakt tussen twee categorieën stu denten. Ouderling L. Pieper (Gouda) ging j nader in op de kwestie welke be- voegdheden aan het examen te Apel doorn zouden kunnen worden ver bonden. Wat de commissie voorstel de, is niet afgestemd op het nieuwe onderwijssysteem. Dat zal eens goed bekeken moeten worden. Ds. H. van der Schaaf (Dordrecht) vroeg of er een mogelijkheid zal kun nen worden geschapen voor doctorale studie. Voor studie in Apeldoorn bestaat belangstelling in kringen van veront ruste gereformeerden en onder som mige vrijgemaakte studenten in Kampen. Ook jongeren in de Gere formeerde gemeenten hebben al inte resse getoond. Daarnaast biedt de studie ook een mogelijkheid voor christelijk-gerc- formeerde jongeren, die wel theologie willen studeren, maar geen predikant willen worden, maar bijvoorbeeld le raar godsdienotonderwijs. Recreatie Bij de behandeling van het rapport van evangelisatiedeputaten kwam de recreatie ter sprake. Ds. J. Westerink wees op de grote problemen, waar voor de kerken in de recreatiecentra staan. Een kleine kerk als Haamstede moet zomers aan zeshonderd vakan tiegangers plaats bieden. Ds. Chr. Verhage uit Den Haag-Centrum bracht omgekeerd de zomermoeilijkheden van de gro- te-stadskerk ter sprake. Sommige kerkleden zie je vier maanden lang niet in de kerk. De synode gaf deputaten opdracht, de kerken in de recreatiecentra te stimuleren tot het vervullen van hun taak, om het evangelie te brengen aan recreanten, maar zij dacht daar bij speciaal aan die recreanten, die geen lid van de Christelijke Gerefor meerde Kerken zijn. Over de vraag hoe men moet han delen ten opzichte van de eigen kerk leden, zal de synode zich nog nader beraden. België Bij de deputaten was ook een ver zoek binnengekomen, evangelisatie werk in België ter hand te nemen. De voorzitter van het deputaatschap, ds. J. H. Velema, zei dat deputaten in Nederland al werk genoeg hadden, maar zich toch niet aan dit werk durfden te onttrekken. Verschillende jongeren uit de Christelijke Gerefor meerde Kerken nemen al deel aan het zomerwerk in België. Prof. dr. W. H. Velema meende, dat de verantwoordelijkheid bij plaatse lijke kerken moet worden gelegd. Besloten werd deputaten te mach tigen de plaatselijke kerken in het zuiden te begeleiden, zo nodig te steunen, indien deze het werk in Bel gië ter hand gaan nemen. Israël De synode hield zich ook bezig met de evangelieverkondiging onder (Van onze kerkredactie) KAMPEN Gisteravond zijn weer enkele gezinnen van de Oud-Gere formeerde Kerk van Kampen-IJssel- muiden vanaf Schiphol vertrokken naar Zuid-Afrika. Zij zullen zich daar voegen bij hun voorganger ds. T. Wakker. Enkelen zijn hen al voorgegaan en in oktober zullen weer verschillende gezinnen naar Zuid-Afrika vliegen. Gisteren gingen veehouder B. van Dijk met vrouw en zeven kinderen en chauffeur J. Riezen met vrouw en twee kinderen. Van Dijk wil in Zuid- Afrika een nieuwe toekomst opbouwen als boer. Riezen kan werk krijgen bij een zwager. Van Dijk zei bij zijn vertrek na drukkelijk. dat hij niet wegging "om de werkloosheid te ontlopen", zoals aanvankelijk beweerd werd, dat het motief van ds. Wakker en zijn ge meente zou zijn. Men voelt zich in Nederland niet meer thuis. Intussen beluisteren de achterge bleven leden van de gemeente de Israël. De synode besloot in principe goedkeuring te verlenen aan het be raad en de samenwerking van dit deputaatschap met de hervormde raad voor de verhouding van kerk en Israël en de gereformeerde deputaten voor de verkondiging van het evan gelie onder Israël. Hierbij kwam ook de positie van de kerk van Groningen ter sprake, die als zendende kerk optreedt. Er gingen in de synode stemmen op, uit te spreken dat Groningen niet meer als zendend kerk functioneert, maar op voorstel van ds. D. Biesma besloot de synode deputaten op te dragen deze zaak zo snel mogelijk in overleg met de kerk van Groningen te rege len. (Van een onzer medewerkers) HILVERSUM De christelijke gereformeerde synode heeft zich gis teravond langdurig beziggehouden met het vrouwenkiesrecht. Deputaten ter bestudering van het kiesrecht der gemeente waren in hun rapport tot de conclusie geko men, dat de zusters der gemeente niet langer mogen worden uitgeslo ten van het kiesrecht. De commissie van rapport uit de synode beval aan, de conclusies van het deputaatschap niet te aanvaar den. Deputaten hadden niet voldaan aan de opdracht, die de vorige syno de hen had verstrekt (de argumen tatie in hun rapport is erg summier). Daarom stelde de commissie voor, de zaak opnieuw door een deputaat schap te doen onderzoeken. Twee van de vier particuliere synodes hebben daarop ook aangedrongen. Prof. dr. B. J. Oosterhoff, voor zitter van het deputaatschap, verzet te zich met alle macht tegen dit commissievoorstel, omdat het zou be tekenen dat de zaak weer drie jaar zou stagneren. Op voorstel van ds. J. H. Velema (Apeldoorn) werd dit punt weer te rugverwezen naar de commissie, die het in overleg met deputaten nog opnieuw zal bekijken, zodat de zaak op deze synode nog weer aan de orde zal komen. (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT De Gerefor meerde Zendings Bond heeft ruim anderhalf miljoen gulden f 1.580.000) ontvangen van de actie Kom over de Brug. Daar van is reeds 650.000 uitgekeerd. Maar dat neemt niet weg, dat er gisteren op de jaarvergadering van de GZB in de Hervormde kerk heel wat Aroorden zijn gevallen over het meedoen aan zo'n gezamenlijke actie. Zendingsdirector ds. H. Harkema uit Zeist legde echter uit waarom de GZB wel had meegedaan. Aan twee belangrijke voorwaarden werd bij de actie voldaan. Het was een kerkelijke actie en de rooms-katholieke kerk deed niet mee. Dit laatste zei hij niet uit anti-pa- pisme, zoals hij verzekerde, maar omdat hij in de huidige ontwikkeling ln de rooms-katholieke kerk niet een evangelische vernieuwing ziet, maar een humanistische doorbraak, waar „wij als kerk van de reformatie niet mee in kunnen stemmen". Makassar noemde hij een b van de islam. In de drie jaar i er woont zijn er twintig nieuv nen moskeeën gebouwd, het geld bij elkaar is gezamel de islamieten. De christenen zich bewust worden te getui een overwegend islamitisch ln plaats van zich in een wanen. Gemeente-opbouw gaat in dijag bij zendingsarbeid voorop, i hij. In Makassar is bijvoorbee organisatie opgericht voor meente-opbouwwerk. Er wor^miss voorlichtend blad uitgegeven, cursussen voor zondagsschool! cursussen in catechisatie e zinswerken. Per zondag komei kinderen naar de zondagsschol, er zijn ongeveer honderd leid leidsters. Ds. Schipper is studentenpre in Makassar. Maar door omst heden komt dit werk pas het half jaar van de grond. vaD gilDE krijj m p V oorzitter Het was gisteren de laatste maal dat ds. K. van der Pol uit Lunteren de vergadering leidde. Hij treedt uit het bestuur. Een nieuwe voorzitter is er nog niet, want dit moet uit het bestuur worden gekozen. Er waren wel mutaties in dat bestuur, omdat na de verkiezing dr. C. A. Tukker uit Kinderdijk als lid de plaats van ds. Van der Pol innam, ds. J. de Lange uit Rijssen die van de overleden ds. H. A. van Bemmel en ds. J. H. Vlijm uit Krimpen aan de IJssel, die van oud-zendingspredikant ds. D. J. van Dijk uit Woudenberg. Ds. A. Schipper, die als afgevaar digde van de Toradjakerk de Gere formeerde Oecumenische Synode in ons land heeft bijgewoond, vertelde 's middags over zijn werk in Makas sar op Celebes. ials „Duitse deelnan rrj zeer kwetsend^™ onen ïolo' olart scho ioJ het len - olrij Bezorgd Hij sprak er zijn bezorgdheid over I uit, dat de kerk in Indonesië er een j met nominale leden zou zijn. Na de communistische staatsgreep zijn na melijk de christenen verplicht zon- anticommunistische staatsgreep zijn namelijk de christenen verplicht zon dags naar de kerft te gaan en de isla- I mieten moeten naar hun moskeeën. PARIJS De Franse rege ring is het gisteren eens gewor den over een reeks hervormin gen in het onderwijs die gericht zijn op grotere autonomie voor de universiteiten en deelneming op veel bredere schaal van de studenten. Dit heeft gisteren de regeringswoordvoerder Joëll le Theule meegedeeld. De hervormingen zijn vervat in een ontwerp van wet dat later deze 1 nationaal niveau. De staat raakt ech ter het dagelijks toezicht op de facul teitsbegrotingen, de leerprogramma's en het interne toezicht kwijt. Deze verantwoordelijkheden komen aan de gekozen raden en hun voorzitters. De decentralisatie van de controle in Parijs was één van de fundamente le eisen van de studenten tijdens de mei-betogingen. Zij werden hierin door vele docenten gesteund. W>or in Enropn weer Kopenhagen h bew Londen h. bew. Amsterdam Bruss Luxemburg Parijs regen regen regen Nice Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruc» Rome Madrid Majorca h. bew. geh bew mist mist geh bew geh hew onbew I. bew onbew. 1 bew onbew (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT In de week van 7 tot 12 oktober is er weer Unie collecte. Maar: een Uniecollecte nieuwe stijl, die zeventig procent van de aandacht op het buiten land gaat richten. Het beroep van het buitenland voor steun aan christelijk onderwijs kan niet genegeerd worden. Daarom be tekent de komende Uniecollecte, net als in het verre verleden, een regelrecht beroep op een ieders geweten. Nu de scholen in ons land be hoorlijk door de i overheid gesub- I sidieerd worden is de Uniecol lecte oude stijl strikt genomen niet meer nodig. Dan mogen we ook iet meer „door dieselen". stelde gisteren terecht dr. B. Rietveld, de Unievoorzitter. Of om het met de woorden van de volijverige mevrouw W. M. Ridder bosde Rooij, die mede voor pro jecten in het buitenland zal helpen I adviseren, te zeggen: we mogen die collecte, die tot nu toe nog altijd een half miljoen placht op te brengen „niet uit gewoonte of bijgelovigheid blijven gebruiken", j Vandaar dus een geheel ander, ge- engageerd appel dat onze krant door enkele artikelen om en nabij de col lecteweek zal helpen onderstrepen, terwijl de NCRV van haar kant het zelfde zal doen. Waarheen Waar gaat het buitenlandse geld heen? Voor een fors deel naar Indo nesië, waar, na een enorme kwati- tatieve verbetering, grote behoefte aan kwalitatieve verbetering blijft bestaan (Midden-Java, Soemba, Ti- mor, buitengewesten). Andere pro jecten: kweekschool: Suriname bouw schoolokalen Nes Ammim, Israël, kweekschool onderwijzeressen, Leso tho (vroeger Basoetoland), uitzending leraren naar Zambia, gebouw chr. school Madrid, steun schoolraad in Australië. Nieuw-Zeeland, Tasmanië en ten slotte: steun aan scholen in België, w.o. Genk. In vele gevallen hebben de giften meervoudige waarde, omdat de Ne derlandse overheid in het kader van haar fondsen verder subsidiëren zal in projecten, indien deze voor 25 pro cent door particulier initiatief zjjn gedekt. Voor het binnenland zal 30 pro cent beschikbaar kunnen zijn. Onder meer om er het project Doorn mee te helpen verwezenlijken, waar Bar- temeüs voorzieningen voor het meer voudig gehandicapte kind wil tref fen en voor de uitbreiding van het internaat voor schipperskinderen te Rotterdam. preken van hun voorganger op de 1 "laand aan het parlement aal worden toegezonden. Volgens Le Theule voorzien een aantal maatregelen ech ter in 'een ruimte voor initiatief door de regering'. Vorige week werd de regering niet eens over*het ontwerp dat door mi nister van onderwijs Fauré is op gesteld. De conservatieve vleugel in de Gaullistische partij en enkele le den van het kabinet, die voorstander van een harder optreden tegen de studenten zijn, hadden veel kritiek. Gekozen raden Er zullen op de univesiteiten ge kozen raden komen voor het bestu ren van de leer- en onderzoekinstel lingen. In elke faculteit zullen de voorzitter en de leden van de raad bij geheime stemming worden geko zen. Studenten hebben pas stemrecht nadat zij hun eerste jaar hebben vol tooid en bovendien is voor hen een quorum van 60 procent vereist. De raden zullen bestaan uit lectoren, studenten, leden van de stad die niet doceren en mogelijk enkele bui tenstaanders. Het toezicht op de nationale diplo ma's blijft aan de staat, die ook over de stichting van nieuwe faculteiten beslist en over benoeming en ontslag van volle leden van de stad. Bovendien blijft de regering ver antwoordelijk voor de begroting op èfti ar. rig (Van onze kerkredactie y smo BERLIJN Volgens efJJj nog onduidelijke berichten gelopen zondag in Oostc eksc kerken een kanselboodi^ voorgelezen, waarin de bez< van Tsjechoslowakije bet wordt. In deze boodschap wordt mei betreurd, dat Duitse troepen invasie hebben deelgenomen moet, volgens de verklaring, v Tsjechoslowaken wel bij kwetsend zijn geweest. Uit de berichten zou men o] nen maken, dat het een bo< betreft, die is opgesteld door ding van het oostelijke deel kerk van Berlijn-Brandenburg. In ieder geval blijkt uit bei in de Oostduitse pers, dat Seij ser, de Oostduitse staatssei voor kerkelijke zaken, de w mend bisschop voor Oost-Berlij Pu brecht Schónherr van te vorei gewaarschuwd voor konsekwenties", voor het boodschap zou worden voorj Een ander bericht in de Oosj pers is, dat een driedaagse dag-ontmoeting, die volgende ln Oost-Berlijn zou worden den, op last van de autorite^ afgelast „wegens de gespannen politieke situatie lijn". H NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Alblas: A J. Mul der te Nieuwer ter Aa: te Halle 'classis Doetinchem) - toez.: A. Stegenga te Vianen. Aangenomen naar Vriezenveen 'vac A. J. v. Oost): G. J. Overgaauw te Leersum; naar Schoonhoven 'vac. H. Jongerden»: H. C. Bultman te Som- melsdijk: de benoeming v. d. synode tot legerpredikant te Eindhoven: J. J. Poort te Kamerik. Bedankt voor Tholen: L. Blok te Rid derkerk. ANN ARBOR Gisteravond is in de medische afdeling van de univer siteit van Michigan het hart van een 37-jarige man overgeplant in het gaan. Maar voor wie nu al wil storten lichaam van de 47-jarige Philip Bar- volgt al vast bet gironummer: 5166 num. De familie van de donor en de ten name van de Unie Een school met ploeg van 22 chirurgen willen onbe- den Bübel, te 's-Gravenhage. kend blijven. Deze leerlinge van een huishoud school in een der ontwikkelings landen vraagt uw hulp. Vele teams zullen er straks op uit Er wordt gevlogen net ervaren verkeersvliegers die in een modem, comfortabel vliegtuig laten genieten Er kunnen 3 passagiers tegelijk schikking, vanwaar men het al- en aan vliegen kan volgen. Alle gewenste inlichting»? over lijndiensten ol over leren vliegen zijn ter plaatse le krijgen. Aan het eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde van Luchtdoop c handigd. Uiterlijk twee dagen voor u aan de beurt bent krijgt u de inslaokaart thuis. Betaling aan de krant: per giro ol aan het bureau. Wie alleen ol met z n tweeën wil vliegen zonder andere passagiers, moet natuurlijk voor drie personen betalen. Op de bon dan eenzelfde naam drie-o! tweemaal vermeld!. Bij de indeling voor de vluchten behoeft men dan niet op een combinatie te wachten. Jwee- ol driemaal 'n hall uur aaneen vliegen is mogelijk als men het dubbele ol driedub iele betaalt Buslfju S3 vertrekt op de halve oren van bet Centraal Station naar het vlief zaterdag 5 minuten later. Duur van de rit naar het vliegveld ongeveer een ha li

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2