Hollandse en Duitse MM in koude oorlog Rlad eijenoord doorbrak Engelse tuur slechts tweemaal: 2-0 Kleur in de kinderkamer Startschot Europacup vanavond STRIJD VAN MERKEL EN MICHELS KKELHARD NEWCASTLE IN TWEEDE RONDE 'eijenoord- supporters Iroor rechter Flamingo's tegen Vorwarts Leipzig Ridder Bouwman Zesdaagse in Eindhoven Coulon nieuwe leider in Toekomstronde MILITAIREN TEGEN IRAK EMBB 13 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1968 'an een onzer verslaggevers) ITERDAM Verbaasd vroe- 40.000 Rotterdamse voetbal- bbers zich gisteravond in het A ïoord Stadion af hoe het moge- HKvas dat hun favorieten een week een blamerende 40 neder- ^■hadden geleden tegen Newcastle ^H^d. In het tweede duel in de ^Hje ronde van het tornooi om de ^^Fbeursstedenbeker controleerde (noorci de strijd negentig minuten V De bikkelharde Engelsen wler- [echter een uit acht, negen man ide verdedigingsmuur op die jtterdamse ploeg slechts twee- wist te nemen: 20. Newcastle daardoor over naar de tweede ral in de tweede helft bepaal- (Jde Engelsen zich in hoofdzaak -M^pt in de grond boren van hun waarbij de bal vaak in de tribunes werd ge- Laseroms werd het slachtoffer «n van de grove Engelse charges. minuten moest hij het veld ten met een bloedende kaak na- IcNamee een elleboog in zijn it had geplant. [jenoord overrompelend ge- schrok van zoveel agressivi- jAlleen linksbinnen v. Hanegem aide de keiharde tackles van de |ise defensie met gelijke munt. ijn daarentegen had geen ant- ld op de charges van zijn directe pstander Graig terwijl Wery op rechtervleugel faalde. Spitsen ^Hlvall en Van Hanegem kregen Hoor weinig kansen. ^Hnnv Wl ed ipdvall veruit de beste man in janvalslinie slalomde wel eens Big door de verdediging van castle, maar wanneer de vsnelle cd even gevaarlijk dreigde te werd hij tegen de natte S 98) nat gezwiept. Eindelijk Njenoord bleef echter komen. Op Jmiddenveld deed Janse» voor- lelijke dingen terwijl ook Israel mee naar voren trok. Na 26 'ten was het dan eindelijk raak. 1 belastte zich even buiten het r;hopgebied met de zoveelste schop, handig wipte hij de bal 'eclitpartij in café [STERDAM Vier Rotterdam stonden gisteren terecht voor ■msterdamse rechtbank wegens llijke geweldpleging met vereen- irachten in café Top Capi, in de •rdamse warme buurt. 395) h geval speelde zich op 2D okto- rorig jaar af. De Rotterdammers .orden tot een groep Feijen- A-supporters die een wedstrijd club tegen Volendam had- Ni j gewoond. de wedstrijd waren zij naar het gegaan waar zij een vecht- en partij zouden zijn begonnen, iten hadden de situatie beschre- als een „augiasstal", ilgens de officier was de inboedel het café praktisch in puin gesla- of gegooid. e 47-jarige caféhoudster, die door gegooide koperen olielamp aan hoofd gewond was geraakt, g voorts een hersenschudding, kaakfractuur en enige gekneusde en, waardoor zij zes weken haar k niet kon doen. Een Turk, die in café hielp, werd aan het hoofd ond en was drie weken uit- hakeld. herrie zou zijn begonnen nadat nige strubbelingen waren geweest de prijs van de consumptie, rie maanden gevangenisstraf rvan een voorwaardelijk en beta- van 1200 aan de gedupeerde eleinse eiste de officier van justi- egen de caféhouder Van B. Tegen ll-jarige kelner M.P.W., de 32-ja- vorkheftruckchauffeur C.C.C., de arige bouwvakarbeider B. van P. >ij verstek tegen de 38-jarige aan- ïr A.N., twee maanden waarvan voorwaardelijk en betaling van aan de caféhoudster, wier mate- schade op 2000 gulden was :hat. De rechtbank doet op 1 ok- ir uitspraak. houd lijven 4.25) kjM Ove Kindvall, de gevaarlijkste aanvaller van Feijenoord, in duel met doelman McFaul en Burton van Newcastle United. over het nvurtje waar de attente Kindvall de bal in het doel schoof: 10. Even leken de Engelsen onder de voet te worden gelopen, maar Feije noord zakte terug. Boskamp uitstekend gestart gaf steeds on zuiverder passes af terwijl Moulijn vrijwel niet meer aan de bal kwam. Niettemin kon het Stadion na tien minuten in de tweede helft weer op veren toen v. d. Heide ingevallen voor Laseroms juist op tijd rea geerde op een slim dieptepassje van Wery. De Engelse defensie aarzelde en Feijenoord leidde met 20. De Engelse muur wankelde. Ten koste van vele overtredingen, waar tegen de zwak leidende Westduitse arbiter Frltz niet optrad, bleef men overeind. Na 27 minuten had Israel voor 30 kunnen zorgen, maar voor open doel miste hij grandioos. Feije noord realiseerde zich dat de strijd verloren was. Acceptabel Het spel verflauwde daardoor. De Rotterdammers, die, wanneer zij even de kans kregen, tot alleszins acceptabel spel kwamen, wisten zich nog slechts zelden een kans te schep pen en de Engelsen die vooral in de slotfase tot irriterend tijdrekken overgingen, haalden het einde zonder kleerscheuren. Na afloop wenste trainer Peeters van Feijenoord geen commentaar te geven. ,.U heeft in de wedstrijd ge noeg kunnen zien. Daar kunt u uw conclusies uit trekken", riep de woe dende Feijenoord-trainer. MüNCHEN Bij de loting voor de Europese batfketbaltornooien voor landskampioenen en bekerwinnaars, die dinsdag in München is gehouden, heeft landskampioen Flamingo's (he ren) Vorwarts Leipzig als tegenstan der voor de eerste ronde gekregen. Als Flamingo's de volgende ronde be reikt, komt de Haarlemse ploeg uit tegen de Russische kampioen. Landskampioen AMVJ (dames) treft in de eerste ronde de kampioen van Polen. De eventuele volgende te genstander is de winnaar van de kampioen van Oostenrijk tegen Stan dard Luik. DEN HAAG Bij koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau ds. O. Bouwman, predikant van de gerefor- j meerde kerk te Nijverdal. Ds. Bouwman is deze maand met emeritaat gegaan. In een wedstrijd voor de eerste divisie van de Engelse League heeft Tottenham Hotspur dinsdagavond In Coventry met 2—1 gewonnen van Coventry City. NEURENBERG Vanavond valt het startschot voor de strijd om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen en dito trofee voor de bekerwinnaars. Dit jaar voor het eerst worden alle wedstrijden op dezelfde dag gespeeld, waarbij de Nederlandse bekerwinnaar ADO slechts bij hoge uitzondering uitstel heeft gekregen tot morgenavond om daarmee een tv-uitzending van FC Nürnberg tegen Ajax moge lijk te maken. Nu enkele Oostcuropese landen hun teams hebben teruggetrok ken, vallen er in belde competi ties drie wedstrijden af. Het pro gramma voor de eerste ronde die vandaag worden afgewerkt telt dertien wedstrijden: Nürnberg Ajax. Trondheim Rapid Wien, Malmö —AC Milaan. Zürich Kopenhagen. Boekarest Spar- tak Trnava, St. Etienne Celtic Glasgow, Manchester United FC Waterford, Athene Jeuncs- se Esch, Floriana Relpas Lan- ti, Manchester City Ferne- bahce, Valur Benflca, Ander- lecht Glentoran en Real Ma drid Limassaol. Verder worden de volgende wedstrijden gespeeld voor het tornooi voor bekerwinnaars: Bor deaux FC Köln. Izmir Oslo. Pressbug BOR, Piraeus Reykjavik, Partizana Turijn, Belfast Nörrkoping, Dunferm line Nicosia, Shamrock Rovers Freja Randcrs, Sliema Wan derers Rümerlingen, Lugan0 Barcelona, Brugge West Bromwich Albion. Cardiff City, c— FC Oporto. EINDHOVEN Ook Eindhoven I krijgt een zesdaagse wielerwedstrijd. De Stichting Zuidnederlandse Ont- I moetingen zal volgend jaar het Vlaamse festival openen met een I zesdaagse in de Philips-jubileumhal. I Een onderzoek heeft uitgewezen dat I in de hal een wielerbaan kan worden I gebouwd. De zesdaagse, waarvoor 20 septem ber het startschot zal worden gege ven, wordt mede in het kader van de feesten voor de 25e bevrijdingsdag en de opening van het nieuwe stadhuis te Eindhoven gehouden. De organisa tie van de wedstrijd, waaraan Neder landse en Belgische koppels deelne men, is in handen van Ton Vissers, ploegleider van Willem II/Gazelle, en Siem Waardenburg. GERARDMER De vijfde etappe van de Ronde van de Toekomst is dinsdag gewonnen door de Fransman Alain Vasseur. Hij had voor de 195,5 km van Belfort naar Gerardmer 5 uur 50 min. en 29 sec. nodig. In de eindspurt zegevierde Vasseur over zijn landgenoot Robert Bouloux. De Italiaan Boifava, die als 24ste met een achterstand van negen minuten op de winnaar binnenkwam, moest de leiding in de algemene rangschik king afstaan aan de Belg Michel Coulon. Het algemeen klassement na vijf etappes luidt: 1. Coulon (Belg) 23.07.41; 2. Thalmann (Zwits) op 18 sec.; 3. Boulard (Fr) op 23; 4. Fabri (It) op 40; 5. Gilson (Lux) op 1.01. René Pijnen tweede NIEUWERKERKEN De Neder landse amateur René Pijnen is dinsdag in het Belgische Nieuwerker- ken tweede geworden in een interna tionale wegwedstrijd om de grote prijs Meert. Pijnen werd in de eindsprint van de volledige groep verslagen door de Belg Francis Yperseel, die de 165 km aflegde in 4 uur 30 min. Jan Krekels werd negen- ROTTERDAM Het Nederlands militair voetbalelftal speelt in de eerste wedstrijd van de voorronde om het wereldkampioenschap mili tair voetbal een uit- en een thuiswedstrijd tegen Irak, het land waar men de afgelopen maanden te gast is geweest tijdens de finales. Bij winst speelt Nederland tegen de win naar van de ontmoeting België Luxemburg. Koffieleut Wat is koffie zonder koffie-stroop? 'n Slap drankje. Voor de velen die snelfilter-koffie zetten even dit: Buisman heeft naast haar bekende blau we busje nu ook een an dere verpakking met heel fijn gemalen kofficstroop speciaal voor snelfilter. Mag u om bepaalde re den geen koffie gebruiken of verdraagt uw maag het slecht? Probeer eens Idee-koffie. De koffiebo nen zijn zonder gebruik van chemicaliën vóór het branden van schadelijke stoffen ontdaan, bezitten nog wel coffeine. Hebt u een koffie-verbod, vraag eerst uw arts. Idee-koffie wordt vervaardigd bij Darboven, Amersfoort. Paint-ln plastic-bekertjes nodig. Schilderskielen maken we van plasticfolie (lap dub belvouwen en halsopening uitknippen), met een stuk touw om het middel ge houden. Schilderen werkt be vrijdend zal dèt een fijn feest worden. Talens vertelde er bij, dat hotel-, bedrijfsdirecties en vere nigingsbesturen zo'n paint-in met veel succes lanceerden. Aan de slag dus na de aandeelhou dersvergadering. de saaie jaarverslagen van pen ningmeesters. en secreta ressen. Als laatste agen-, dapunt: de paint-in. Schoon In iedereen schuilt een scheppend mens. Bedenk dit als u zit met het orga niseren van een party, ju bileum, bruiloft, jaarver gadering en wat voor bij eenkomsten er dan ook in ons lieve landje gehouden worden. Laat uw gasten aantre den voor de paint-in. Dit is een spel met kleur en verf, waaraan ieder actief kan deelnemen. U zorgt voor een oud kleed of golfkarton op de grond als u niet over schuur of zol der beschikt. Ter plaatse zijn schilderskarton, te kenpapier, verf, palet, Wij zijn een schoon volkje. Óok fabrikanten weten dat en zoeken naarstig naar nieuwe mid delen, om ons nog schoner te houden. Swartega Dreumel komt met een pot Antiseptic hand- clcanscr. Het spul ziet eruit als ouderwetse groe- den te reinigen van inkt, de pot, deze lik is voldoen de om vuile en droge han den te freinigen van inkt, olie. verf, vet. hars, teer creosoot en rubber-prepa raten. Er zit een eigenaardig luchtje aan, maar dat hin dert niet, want als u flink met de cleanser gewreven hebt en de vlek is opge lost, kunt u de handen normaal wassen. Een pot kost ƒ1.65 bij drogisten, kruideniers en supermar kets. Dit mag in geen hand tasje en auto-dijzak ont breken: het piepkleine en velopje mejt reini gingsdoekje voor de schoenen. Het doekje is geprepareerd met een soort was. We wrijven er één paar (lederen) schoe nen mee in; uitwrijven overbodig! Om de prijs behoeft u het niet te la ten: tien cent per sxuk, onder de naam No time. Zuurstofcrème Ancos Wassenaar intro duceerde in ons land een nieuwe crème, die ontwik keld werd in de laborato ria van Antoine in Parijs. Fransen roepen niet ach en wee over luchtvervui ling maar doen er wat aan. Snakt uw huidje naar de zuurstofrijke lucht, waar van het in de vakantie zo ruim zijn deel kreeg? Deze nieuwe crème be zit het vermogen om zuurstof uit de lucht tot diep in de huid te laten doordringen. Echt iets voor stadsmensen, zegt de fabrikant. Allicht, buiten lieden krijgen het ook niet. Zuurstof, bedoelen we. Slankeliin-melk De Nederlandse Melk Unie brengt een nieuw soort melk in de handel onder de naam Slank-O-Mel. Deze melk heeft niet veel uitstaande met de ouderwetse tapte melk. Slank-O-Mel is na melijk allesbehalve ma ger. het bevat meer eiwit ten dan gewone melk, veel vitaminen en voe- dingszouten en slechts 0.2 pet. vet. „Gewone" melk bevat 3.2 pet. vet. Kijk eens in de koelbox bij uw melkhandelaar naar plastic zakken met groene opdruk. Slank-O-Mel houdt u slank en spekt de porte monnee: dertien cent per liter goedkoper dan „dag melk", namelijk 47 cent per literzak. Bij die zak-verpakking behoort, zoals u weet, een plastic schenkkan. Heeft de melkhandel ook voor ƒ0.50. Gratis verstrekt de N.M.U.. Postbus 9010 Amsterdam een boekje over magere-melkproduk- ten. Even vragen per briefkaartje. Leder-make-up Leder is prachtig mate riaal. Dank zij de welvaart zien we op het ogenblik veel lederen bankstellen en fauteuils in de handel. Het levert geen stof op. staat warm en chic. Toch vergt het wel enig on derhoud. Want net als ons huidje droogt leder uit: uitgedroogd leer vertoont al SDoedig scheurtjes. Kleine, een fabriek in Leiden, komt nu met een verzorgingscrème op de markt, die het leer voedt en het zijn oorspronke lijke glans en kleur terug geeft, namelijk Jeka le dercrème. Kaarsenslijper Hier ziet u een kaarsenslijper. Met dit kleine handige hulpmiddel kunen we kaarsen pasklaar maken op elke kandelaar zonder de kaars te verbrokkelen, hetgeen met een mesje maar al te gauw gebeurt. Kaarsen zijn in, als romantische toets of gastvrij gebaar aan tafel. Dit apparaatje helpt u voor slechts 2.45. Er is Nederlands octrooi op aangevraagd: héél nieuw dus. De naam? „A- miga." Plafond- bekleding Ziet u zuchtend op te gen het plafond, dat ei genlijk afgestoken moet worden, maar ja. die rom mel? Dan wijzen we u graag op een nieuw pro- dukt namelijk plafondbe- kleding „Lamin". Het bestaat uit een verbinding van polystireen met vinyl, heeft een isolerende wer king (35-40 pet. minder warmteverlies), is vochtwe rend, schimmelbestrij- dend. geluiddempend. Dat klinkt hoopvol, nietwaar. De vinyltoplaag neemt vocht op en is geheel af- wasbaar. Ze wordt geleverd op behangselrollen van 10 meter lengte en 1 meter breedte. De prijs komt op 6.90 per m2. Gebracht door Goudsmit Hoff N.V., Rijen (N.B.). Wordt op de zelfde wijze verwerkt als behang, aan te brengen op vele ondergronden. (Van onze sportredacteur Meindert Leerling) NEURENBERG De strijd om de Europese voetbalbeker is een keiharde zaak. Er is maar één ding belangrijk: de volgen de ronde bereiken. Dat is zonder meer het hoofddoel en daarvoor worden alle wetten zonodig met voeten getreden. Een duel om de Europacup is heel wat meer dan een voetbalpartijtje op zich. Het voospel wordt zo doende tegenwoordig al veel interes santer dan de wedstrijd zelf. Op de voorgrond staan nog altijd de spelers die elkaar binnen de witte lijnen be kampen, maar in feite is dat ten on rechte. Zij zijn langzamerhand niet meer dan marionetten in de handen van de grillige clubtrainers die voor wat de technische voorbereiding betreft alle volmachten in handen hebben. Zij ook stellen de elftallen samen, zij ook houden de spelers tot kort voor de wedstrijd in het ongewisse wie er wel en wie er niet mee mag doen. I Het wordt straks dan ook niet zo zeer een wedstrijd tussen de eerste FC. Nürnberg en Ajax, als wel een I directe persoonlijke ontmoeting tus- sen de roemruchte en geldverslinden- de Oostenrijker Max Merkel (40.000 j marken per maand) die nu voor het tweede jaar de Duitse kampi- oensploeg te Nürnberg traint, en de onverstoorbare Rinus Michels, de man die Ajax de laatste jaren naar ongekende successen stuwde. Cr erneen Twee coaches die in vele opzichten j van elkaar verschillen. Ook twee I voetbal kenners die enkele dingen met elkaar gemeen hebben. Zij verstaan ieder hun vak tot in de Ajax bereidt zich in alle rust voor op het Cup-duel tegen FC Nürnberg in het Stadtische Stadion te Bay- reuth. Op de voorgrond doelman Bals die door trainer Michels stevig onder handen wordt genomen. I een onzer verslag geefsters) TRECHT Op de 1st geopende vak- ,Het Kind" tot tiet donderdag in de ana- en Merwedehal hebben beminnelijke ichtse werkstudenten iraktische leiding. Zij de grote massa •ekers wegwijs in de me verscheidenheid artikelen. ant het is moeilijk tussen de grote aan- ïn kinder- en wan- vagens, kindermeube- boxen, wiegen, tna- sen. baby-, kleuter- kinderkleding en elgoed nog de echte 'veautés te ontdekken. was niet zoveel uws. Wel werd eens ra onderstreept dat de van de saaie kinder- ren en braaf roze- en mekleurige kinderka- r» voorbij is. Alles op beurs is even kleu rig, fleurig en rijk aan dessins. Kinderledikanten rood en groen gebeitst, ma trassen. reiswiegjes en boxen in een felle kleur of een bloemig dessin. Kinderstoelen met een oud-Hollands idee door bloemetjesdecoratie en een echte schommelwieg naar oud patroon met boerenbontestof bekleed. Niet zo kleurig, maar wel gedistingeerd waren de kinderwagens. De lage blijken hun langste tijd gehad te hebben en nu is het Engelse model met de hoge wielen favoriet. 17e eeuw Als of de geschiedenis zich herhaalt, wordt in de kleuter- en kindermo de weer naar volwassen voorbeeld kleding ge maakt. Alles in minia tuur dan. Leren over- gooiertjes. bontjasjes, hoedjes, mofjes en biki ni's maken het kind van 1968 weer een beetje dat' „volwassen" mensje uit de 16e en 17e eeuw. De stoffen waren ech ter lang niet ouderwets. Integendeel, wij zagen veel kunststoffen als dio- len, draion, trevira 2000 en de gloednieuwe stof helanca met badstof, die op een speciale manier geweven is. Een van de voordelen is bijvoorbeeld dat deze stof zeer ge makkelijk te wassen is. En dan tenslotte toch nog een nieuwtje op de beurs, namelijk de weg- werpluier in broekvorm. De wegwerpluier was al lang niet meer nieuw voor de Hollandse moe ders. Deze luier is echter tweemaal zo duur als de gewone wegwerpluier, maar volgens de stand houder ook twee keer zo handig, omdat deze luier zonder meer door pasge boren baby's gedragen kan worden. De plastic broek is hiermee overbo dig geworden. puntjes. M.M., de initialen van Max Merkel, kent elke voetbalfan in Duitsland. Maar ook Ajax heeft zijn M.M.; Marinus Michels. M.M. is in Duitsland langzamerhand een to verspreuk geworden, waarmee je voetbalkampioenen kan kweken. Max Merkel vond dat beneden de maat en heeft zijn spelers ver buiten Neurenberg de laatste dagen aange- Maar bezorgd vraagt men zich in de sfeervolle Beierse speelgoedstad die Neurenberg heet af, of de Neder landse M.M. even inspirerend en to verend kan werken. Er zijn echter ook grote verschillen tussen Merkel en Michels. Merkel, de showman met de donkere bril, de branieschopper, die geen kans voor bij laat gaan, om aan de weg te tim meren. Rinus Michels, de zwijgzame, de onopvallende Ajax-coach, die met een grote boog om alles heen loopt wat maar naar publiciteit riekt. En loopt hij in de val dan weet hij vol doende, gemeenplaatsen te verzin nen pm niets te verraden van de ge dachten die al maanden door zijn hoofd spelen. ■fe Koude oorlog Net zo min als FC Nürnberg tegen Ajax heeft gespeeld, zo hebben Mer kel en Michels als coaches tegen over elkaar gestaan. Ieder op zich, hebben zij de koude oorlog gevoerd en ook al hebben geen van beide teams in de laatste weken duidelijk kunnen ma ken in topvorm te zijn, toch moet zelfs de ingewijde toeschouwer vol spanning afwachten of dit allemaal uiteindelijk niet iets te maken heeft met „zandstrooierij in de wederzijdse voetbaloogjes". In de alweer enkele weken op gang zijnde Duitse voetbalcompetitie heeft FC Nürnberg in 1900 opgericht, 6500 leden en vorig jaar winnaar van de negende nationale Duitse voetbal- titel drie keer verloren, twee maal gewonnen en eenmaal gelijkgespeeld, pakt als nooit tevoren. „Ik heb ze niet door de gehaktmolen gehaald", vertelde hij gisteren, „maar dat scheelde niet veel." waardige deelnemer aan de Europa cup is. Ja zelfs meer, het wil laten zien dat het een van de sterkte clubs van Europa is. Het Duitse publiek gelooft daar niet zo bijster in. Ajax is voor hen vrij onbekend en van Europa cup-sfeer viel op een regenachtige dinsdagavond, behalve een wat ver dwaalde, zingende Ajx-supporter, nog niets te bespeuren. Dat werd in de loop van vandaag anders want toen arriveerde de grote Nederlandse voetbalschare, die als een zwerm op Neurenberg is neergestreken. •fe Waanzinnig Rus*ig iit Intussen heeft Ajax in Pegnitz op veertig kilometer van Neuren berg stadion met zijn totale capaci teit van 63.000 (slechts 14.000 zit plaatsen) zich rustig en kalm gepre pareerd op de eerste Europacup wedstrijd van dit Jaar. Het is voor de vijfde keer dat Ajax deelneemt en men is langzamerhand wel zo'n beetje aan de zaken gewend. Na grote dagen als tegen Liverpool en Real Madrid wil men hier In Duitsland laten zien dat het een Er ts voor vannacht geen hotel plaatsje meer vrij. „Het is een waan zinnige boel", vertelde mijn hoteldi recteur. „Zelfs in de hoogtijdagen als in de vakantie hebben we niet zo'n bezetting gehad als vandaag. Er kan geen kip meer bij." Wie nog niet van een slaapplaatsje is voorzien, zal ver de ommelanden in moeten, want zelfs bij het VW-kantoor krijgt men nul op het rekest als men voor deze Europa cup-nacht om een kamer komt vra gen. Maar mogelijk heeft men niet eens behoefte om te gaan slapen wanneer overigens onverwacht het succes voor Ajax groot is. De kans op een lage score bijv. 0—0, 11 of 21 voor FC Nürnberg wordt op het ogenblik nog het meest waarschijnlijk geacht. 0 Dc zesde partij voor de finale van het kandldatentornooi tussen de Russen Boris Spasski en Viktor Kortsnol is dinsdag in Kiev bij de 41st« zet afgebroken. Spasski heeft een voorsprongen S'/ï1'/«. Minister Schut: geen bod Tien Gemeten (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Volgens minister Schut (volkshuisvesting en ruimte lijke ordening) heeft het gemeente bestuur van Rotterdam geen bod ge daan op het eiland Tien Gemeten in het Haringvliet. Hij antwoordt dit op vragen van Tweede Kamerlid Vellen- ga (soc.). De minister, die schriftelijke in lichtingen kreeg van B en W van Rotterdam, deelt verder mee dat over een dergelijk bod geen overleg is ge weest met de gemeentebesturen van Zuid-Beijerland en Goudswaard, waartoe het grondgebied van Tien Gemeten behoort. Bouwfonds werkt aan goedkope woning UTRECHT Er wordt door het Bouwfonds van de Nederlandse Ge meenten gewerkt aan plannen voor een serie woningen met lage stich- tingskosten voor de minder draag- krachtigen. De subsidie voor deze woningen, die in kwaliteit niet mo gen onder doen voor duurdere wo ningen. zal worden verhoogd. Voorlo pig wil het Bouwfonds 2500 van deze woningen bouwen. De maandelijkse lasten bedragen 86 tot 145. Er blijkt grote behoefte aan woningen met lage stlch- tingskosten (ƒ3000 tot ƒ5000 eigen geld). Met name in het westen, waar de woningnood nog het hoogst is en men aan hogere lasten gewend Is. bestaat veel belangstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13