- Sporthal in mei gereed VLEET Permanente tentoonstelling in Flora te Rijnsburg Geen vrachtwagens meer voor andermans raam I' isserijnieuws bij de Katwijkers tweede waterpolotoernooi in Ds. Westra van Rheneji naar Sassenheim Sassenheimse eerste met rode-kooljurk 4 Binding tussen de kerken behouden Bejaarden Katwijk houden bazaar Vuurwerk alleen oudejaarsavond Raadsvergadering]^ van een kwartier C. Zoetemelk kreeft ere-lidmaatschap NIEUWE LflOSE COURANT DINSDAG 17 SEPTEMBER KATWIJK Gedeputeerde Sta ten hebben het raadsbesluit tot de bouw van een sporthal in Cleijn Duin goedgekeurd. Dit betekent, dat volgende maand al met de bouw wordt begonnen. In mei 1969 kan de officiële opening worden ver richt. Zoals we eerder schreven, is de hal ontworpen door Pellikaan te Tilburg. Op initiatief van de direc teur van Openbare Werken, de heer P. C. Priester, zijn om de eigen lijke hal heen verscheidene bijmim- ten gecreëerd, waardoor twee vlie gen in één klap werden geslagen: meer ruimte en een betere esthetische vormgeving, zoals bijgaande defini tieve tekening laat zien. Katwijk heeft de Pellikaanhal verkozen boven het ontwerp van de Heidemaatschappij wegens de gro tere hoogte, de zwevende vloer die met een nieuw materiaal zal worden bekleed (synthetisch rubber van grote hardheid) en de betere afwer king. De gemeente Noordwijk gaat, zoals we vorige week berichtten, met het ontwerp van de Heidemij in zee. De Katwijkse hal wordt op de toekomst gebouwd. Gerekend is met een inwonertal van 50.000, dat Kat wijk naar men verwacht in 1990 zal bereiken. Foto: D. Kruyt KATWIJK De Jaarlijkse ba zaar van de plaatselijke afdeling van de alg. bejaardenbond wordt gehou den op 26, 27 en 28 september, zo wel 's middags als 's avonds. In Musica aan het Emmaplein. Ope ningstijden: 2.30 tot 5.30 en 7 30 tot 10 uur. Het doel is geld bijeen te bren gen om de vele activiteiten in het komende winterseizoen te kunnen financieren. Een belangrijk onder deel van het werk van de bond is de bejaardensociëteit. De bazaar zal tal van attracties hebben voor jong en oud: rad van avontuur, sjoelbak, schieten, speer werpen, envelopje trekken, verkoop van door de damesleden vervaar digde handwerken, raden naar naam van in Katwijkse klederdracht ge stoken pop. De trekking van de grote loterij geschiedt vrijdagavond 27 septem ber om negen uur. NOORDWIJK Herhaaldelijk komen klachten binnen, dat vracht auto's worden geparkeerd voor een andere woning dan die van de eige naar van het voertuig. Het uitzicht van de gedupeerden wordt hierdoor volledig weggenomen en vooral bij oudere en zieke mensen ontstaan dan een uitermate onplezierige situ atie. B. en W. stellen voor een artikel in de politieverordening op te ne men, waar in het verboden is grote voertuigen te laten staan bij een be woond perceel en wel zodanig, dat het uitzicht van dit perceel voor de bewoners op hinderlijke wijze wordt belemmerd. Eveneens zal verboden worden voertuigen van een bepaalde om vang of voorzien van reclame te la- Daniël Noteboom opent seizoen NOORDWIJK De schaakvereni ging Daniël Noteboom begon het sei zoen met een ledenvergadering en een snelschaakwedstrijd. Voorzitter Th. Admiraal reikte de prijzen uit aan de winnaars in de clubcompetitie. De door hem beschik baar gestelde trofee, die „Zee en Duin"-beker werd gedoopt, ging naar clubkampioen J. Turk. Medailles wa ren voor W. Breukers, die tweede werd, voor C. Scherpenisse, de sterk ste in finale II, voor W. Turk en Th. van Rhijn, die de eerste plaats In groep III deelden,en voor de winnaar in groep IV, M. Turk. De heren Hoogeveen, Bedijn en Leenheer, die eens bij de wieg van Daniël Noteboom hadden gestaan, werden passend in de bloemen gezet. De Noordwijkse schaakclub zal dit seizoen met drie tientallen in de L.S.B. meespelen. Uitslag snelschaakwedstrijd: groep I: 1 W. Breukers, 2 J. Turk, 3 C. Scherpenisse. 4 Th. Admiraal, 5 J. Bizot; groep II: 1 A. Leenheer, 2 A. van Duin, 3 W. Turk, 4 P. Kool, 5 Th. van Rhijn. De aangekondigde wedstrijd van Daniël Noteboom tegen de familie Turk is verschoven naar een later tijdstip. HIMUIDEN De haringviwerU In d« Ierse Zee leverde de laatste dagen slechtere vangsten op. Enkele trellers bevonden zich In de omgeving van het eiland Man en haalden daar ln het gunstigste geval uit een trek tien kantjes scheep. De vaartuigen op de Labadybank moesten met nog minder genoegen nemen. Door de afnemende vangsten moesten heel wat schepen langer van huls blijven dan men van plan was. In de Noord liep het ook niet zo vlot meer. De treilers zochten een groot zeegebied af zonder tot resultaten van betekenis te kunnen geraken Beter ging het met loggers en kotters in de buurt van 54 NB. Zij vingen mooie beetjes schelvis van uitstekende kwali teit. De schepen bij de ST-boeien konden de tong nog steeds niet in grote hoe veelheden machtig worden. Meer dan dertig kilo van deze vissoort en een paar manden andere vis kreeg men uit een trek niet aan dek. Wat er was Aan de Umuider markt verschenen 96 vaartuigen Zij zorgden voor een aanvoer van 8090 kisten vis. waarvan 480 kisten schelvis. 780 kisten wijting. 110 kisten gul en kabeljauw. 2720 kis ten kleine gul. 340 kisten koolvis. 590 kisten haring. 230 kisten makreel. 1690 kisten schol. 95 kisten tarbot, 355 kisten diversen. 1820 stuks stijve kabeljauw en 35.000 kilo tong. Verder waren er 310 kleine kisten schelvis. 400 kleine kisten radio, 159C kleine kisten wijting. 1100 kleine kisten haring en 1000 kleine kisten makreel. Tong Bij de tong belandden de tweetjes na een inzet van vier gulden weer een cent of twintig onder deze grens. De meeste belangstelling ging ook nu uit naar de grootste soort. De top hiervoor lag op f5.58. De tong 1 schommelde tussen f5.14 enf4.78 Di t betekende een teruggang ten opzichte van de voorgaande dagen. De heilbot zakte na een goed begin ^iet f7.50 weg tot f3.70. De grote en -®rootmiddelschol haalden een redelijke top van f57. Later waren zij voor een tientje minder te koop De schol 2 zat met een laagste bod van f 1" weer in de verkeerde hoek Schelvis De grootste twee schelvissoorten Mikten een gemiddelde van zestig gul den. De kleinere exemplaren stonden niet zo in de gunst. Vooral de braad moest het met een laagste notering van f 17 ontgelden. De gul kon het hoge peil van de voorgaande dagen niet handhaven, maar bleef toch ver uit het bereik van de kattencentrale. De kleinste soort zat op de laatste afslag tien gulden boven het minimum De wijting had het niet gemakkelijk. De gestripte soort ondervond met een notering van f 27 tot f 17 de meeste be langstelling. Haring De haring moest met een notering van f29 tot f 14 wat terrein prijsgeven. De goede kwaliteit makreel deed aan vankelijk f42, maar moest later even eens terug. De mindere soort was dik wijls voor f 13 te koop. Zowel de grote als de middelkabeljauw ging op de eerste ronde voor de mooie prijs van f150 van de hand. Vandaag aan de markt Vandaag meldoen zich aan de IJmui- der markt onder meer de KW 156 Vrouw Bregtje met 44 kisten, de KW 132 Jacoba Catharina met 100 kisten, de KW 212 Marlena met 210 kisten cn 150 kleine kisten diversen, de KW 221 Arie Jacob met 290 kisten, de KW 161 Gijsbert Bastiat-n met 150 kisten, dc WR 32 Marco met 80 kistpn. de KW 51 Ora et Labora met 160 kisten. 350 kleine kisten diversen en 70 stuks stij ve kabeljauw, de KW 33 Limanda met 200 kisten en .00 stuks stijve kabel jauw. de KW 67 Arie met 61 kisten, de KW W116 Vertrouwen met 62 kisten, de KW 8J Vrouw Immetje met 52 kis ten. de KW 201 Tatjana met 225 kisten en 190 kleine kisten diversen, de WR 57 Johanna Cornelia met °2 kisten, de KWW 180 Solea met 160 kisten, de IJM 18 Gelria met 8ó kisten, d KW 8 Dei ning met 225 kis'en en 220 kleine kis ten diversen, de KW 185 Tokio met 180 kisten, de KW 152 Soli Deo Gloria met 255 kisten de VL 34 Anita met 55 kis ten en 332 kleine kisten diversen, de VL 105 Elisabeth met 45 kisten en 220 kleine kiste diversen c.. de VL 73 Elly met 80 kisten en "?80 kleine kisten diversen. In S-l eveningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten schelvis. 50 kleine kisten schelvis. 250 kisten wijting. 100 kleine kist euwijting. 900 kisten kleine gul. 600 kisten schol. 20 kleine kisten ma kreel en 8000 kilo tong. ten staan op plaatsen, waar het ui terlijk anzien van de gemeente wordt geschaad. Het college denkt daarbij aan dorpspleinen, voor mo numenten, bij plantsoenen en in meer open gedeelten van de gemeen te. Tafeltennis TOV NOORDWIJK Het eerste beker team van de senioren van de Noord wijkse tafeltennisvereniging TOV boekte een 64 overwinning op NSSS A uit Noordwijkerhout. Het tweede team had minder succes. Het speelde gelijk tegen Slagvaardig B, maar leed een 82 nederlaag tegen Reflex A uit Lisse. De uitslagen van de junioren-wed. strijden waren: TOV AGossima A 4—6; TOV B—De Treffers B 9—1; Sparkler A—TOV C 2—8; TOV D— St. Vooruit B 100. Man onder vallende boom in Katwijk KATWIJK Gistermorgen om tien voor tien is de 44-jarige bosar- beider Cornells van Rijn, Adriana- straat 1, in de Pan van Persijn, on der een vallend stuk boom terecht gekomen. Op advies van een arts van het vliegkamp Valkenburg is hy naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. HU klaagde over rugpyn. De heer Van Rijn was samen met boswachter Van Rijn bezig met het stukzagen van een omgewaaide boom, die in een andere boom was blijven hangen. Officiële opening Raiffeisenbank KATWIJK AAN ZEE Burge meester Vermeulen hoopt donderdag middag om vier uur de vernieuwde en uitgebreide Raiffeisenbank aan de Voorstraat officieel te openen, 's Avonds is het vernieuwde gebouw voor een ieder te bezichtigen. Het lag aanvankelijk in de' bedoe ling de opening in april te verrich ten. In verband met het overlijden van de heer D. J. Kleen werd zij uitgesteld. Bowling tot één uur 's nachts NOORDWIJK De heer W. A. M. Faase heeft de gemeenteraad ge vraagd zijn bowlingcentrum in de wintermaanden tot ëén uur 's nachts open te mogen hebben. B. en W. stellen voor aan dit ver zoek te voldoen en tevens te bepa len, dat de bars van Huis ter Duin, Palace en Rembrandt 's zomers tot vier uur 's nachts open mogen zijn. WARMOND De postduivenver eniging Warmond hield maandag een wedvlucht vanaf Soignier, af stand 185 km. In concours waren 148 duiven. Ze werden om 10 uur gelost. Aankomst eerste prysduif 12.31.20 uur, laatste prijsduif 12.50.00 uur. De uitslag was: Mol v. d. Zuiden 1 2 en 6. J. den Dunne 2 4 en 7. A. v. d. Drift 5 en 8. J. Colsen 9 en 10. KATWIJK In verband met het feit, dat de Boskoopse waterpolo club RZ en PV Boskoop 25 jaar bestaat, nam de waterpoloclub Kat wijk zaterdag deel aan een polo- toernooi aldaar. Samen met Woerden, Boskoop 2 en BZ en PC 3 uit Bodegraven, speelde Katwijk 1 in poule 3. De eerste wedstrijd tegen de Bode- graafse spelers werd met 52 door Katwijk verloren. Tegen Bos koop 2 ging het heel wat beter. Van dat zevental won men met 71. De wedstrijd tegen Woerden 3 werd tenslotte met 2—0 gewonnen. Door deze uitslagen eindigden de Kat wy kers op de tweede plaats. De aanvoerder van Katwijk 1, Dick Timmermans ontving een her inneringstegel. Winnaar van de poule werd BZ en PC 3 uit Bode- Grote collectie fuchsia's NOORDWIJK De maandelijkse vergadering van de afdeling van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde stond in het teken van de fuchsia. De zaal van Het Hof van Holland was omgetoverd in een lust hof. waarin meer dan vijftig grote fuchsia's in talloze variëteiten ston den uitgestald. Het was een collectie van de heer H. van Wieringen. oud-bloemist te Voorhout. In zyn causerie stelde de heer Van Wieringen vast, dat de fuchsia, vanouds belletjesplant ge heten, weer zeer modern is. Er is een Nederlandse Fuchsia Vereniging, die tentoonstellingen organiseert. Er zyn goede contacten met fuchsia liefhebbers in het buitenland. Fuch sia's zijn gemakkelijk te kweken planten, bijzonder geschikt voor jeugdwedstrijden. In deze bijeenkomst had de be oordeling plaats van de uit stekken gekweekte coleus. De eerste prys was voor mevr. Postema, tweede de heer C. de Monyé. derde de heer J CasDers. Voor het puntenstelsel was veel materiaal ingezonden. Een camelia van mej. Van Hoven behaalde 7": punt, mevr. Van Rhijn-Van Gugten kreeg 8 punten voov een schaal met bloeiende begonia's, terwijl 7 punten werden toegekend aan de heer M Verwey voor een vaas met gemeng de bloemen, aan de heer J. Schipper voor diens inzending chrysanten en aan de heer H. Janson voor een in zending tomaten. Secretaris P C. van der Most van Spijk vertoonde kleurendia's, die he* plantenleven aan de Cóte d'Azur lieten zien. NOORDWIJK Volgens de poli- tie-verordenlng mag in Noordwijk geen vuurwerk worden afgestoken. Men heeft van dit verbod nooit wat gemerkt. Op oudejaarsavond werd er op los geknald dat het een lieve lust was. De formulering „afsteken" maakte het dc politie trouwens moeilijk proces-verhaal op te ma ken. De gemeenteraad wordt nu voor gesteld het bij zich hebben van on verpakte rotjes en ander vuurwerk strafbaar te stellen. Op de avond van de jaarwisseling zal vijf uur lang 'n algemene ontheffing van dit verbod gelden. graven met zes punten, Katwijk 1 behaalde vier punten. Woerden 3 één punt en Boskoop 2 één punt. Katwijker in de Middellandse Zee verdronken KATWIJK AAM ZEE Bij het zwemmen in de Middclandsc Zee in de buurt van Tunesië is de 38- jariee Cornelis Guyt' uit Katwijk verdronken. De heer Guyt. die ongetrouwd was voer als matroos-kok op de sleepboot Cornelis Willem van Wys- muller Terwijl de sleepboot stillag dook hij in zee waarna hy niet meer boven kwam. Samen met de bemanningen van andere schepen heeft de bemanning van de Cornelis Willem tot zondag avond laat zonder resultaat naar de drenkeling gezocht. Maandagavond is de sleepboot in Malta aangekomen. Het doel van de reis is Zuetina in Lybië. Voorhout viert najaarsfeest VOORHOUT Met een grote lam- pionnenoptocht werden de Voorhout- se najaarsfeesten ingezet. De Oranje vereniging had duizend lampions uitgedeeld, wat veel te weinig bleek, en met medewerking van de muziek korpsen St. Cecilia, de Wilbcrt-drum- mers uit Oegstgeest. D.W.S. uit Rynsburg, De Harpe Davids uit Noordwykerhout en het Trompetter korps uit Alkmaar, slingerde de kilo meterslange optocht zich door het dorp. Aangekomen bij het feestterrein aan de Boerhaavestraat. luisterden de Voorhoutse burgers naar de feest rede van burgemeester G. A. Stol wijk. Toen hij uitgesproken was spatte hoog in de lucht een grote vuurpijl uiteen, en daarmee waren de feesten ook officieel geopend. Op hetzelfde moment begon in di verse cafés het prijsklaverjassen, bil jarten en bridgen. In het dorp gaven de gast-muziekkorpsen verschillende demonstraties. Ook de etalagewed strijd en fotowedstrijd „Wie is wat en wat is wie" trokken grote belang stelling. ..De muziek blijft klinken" RHENEN Wegens vertrek naar Sassenheim heeft ds. A. Westra j dagmiddag in de Cunerakerk afscheid genomen van de herv. gemet van Rhenen. Hij had als afseheidstekst gekozen Openbaring 22 17 ent] waar ondermeer staat: „En de Geest en de bruid zeggen: „Kom! Hij, deze dingen getuigt, zegt: ja, ik kom spoedig. Amen, kom, Here Jei Deze preek is een korte herha ling van de boodschap die wy hier vijf jaar hebben gebracht, zo zei ds. Westra. Dwars door alle duisternis van het menselyk bestaan hebben blijdschap, zekerheid en overwin ning het laatste woord. Wy moe ten de wereld leren, dat Jezus de grote overwinnaar is. Feitelijk gebeurt er vandaag niets bijzonders: de gemeente blijft en Jezus blijft. Hij neemt geen afscheid Dienaars gaan en komen, het in strument kan veranderen, maar de muziek blijft klinken. Jezus gaat met zijn gemeente mee. Dienaren zyn slechts wegwyzers. Wij gaan u nu verlaten, maar Christus komt. Voorwaarts reisge zellen, hoort naar de stem van de SASSENHEIM De openingsavond van de Vereniging van Huis vrouwen in „Ontmoeting", stond in het teken van groente en fruit. Eerst zong het koor de nummers waarmee het in mei van dit jaar te Leiden een eerste prys behaalde, waarna dc heer Hemmes van het produktschap voor groenten en fruit uit Den Haag een korte inleiding hield over de doelstelling en het werk van dit produktschap- Vervolgens werd een zestal dames uitgenodigd om op het podium slaatjes te bereiden. Er werden pryzen toegekend voor het leukste arrangement. Het hoogtepunt van de avond volgde hierna: een bijzonder leuke show door vijftien dames, die kostuums toonden, door hen zelf vervaardigd en gegarneerd met groente en fruit Hiervoor waren allerlei toepasselijke namen bedacht. Hongaarse Rhapsodie (met Spaanse pepers) en Symphonie in purple (avondjurk van rode-koolbladeren). Voor laatstgenoemde creatie kreeg mevrouw Heuer een eerste prijs: mevrouw Van Schooten ontving voor haar creatie met winterpeen en erwtjes een tweede prijs en mevrouw Van Zonneveld won met haar japon van groene-koolbladeren een derde prijs. Katwijk: 35222 KATWIJK In augustus nam het aantal inwoners van Katwijk toe met 42, van 35.180 op 1 augustus tot 35.222 op 1 september. Door geboorte en vestiging steeg het inwoneraantal met respectievelijk 68 en 175. Het daalde door overlyden en vertrek met respectievelijk 25 en 176. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdagavond wordt cm half zeven in het verpleeghuis De Wilbert een pro testantse kerkdienst gehouden met als voorganger ds. A. Baas. Familieleden van de bewoners van De Wilbert zijn in deze dienst welkom. VOORHOUT „De Vliegende Voorhouter" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde op maandag 16 sep tember. Gelost werd om 10.30 uur. Aankomst eerste duif 12.31.00. In concours 228 duiven. De eerste tien waren: Th. v. Schie 1; Fr. Meeuwen oord 2; H. v. Gerven 3; N. Dyssel- bloem 4: A. Diemei 5-7; P. Warmer dam 6-9; gebr. v. Schie 10. Tot slot van de avond was er een quiz met vragen over tuinbouwpro- dukten en de voedingswaarde hier van. Hieraan namen twintig vrou wen deel. Het produktschap liet zich niet onbetuigd: alle vrouwen, die hun medewerking verleenden aan deze geanimeerde avond, kregen een mand fruit mee naar huis. Goede Herder: „Heb goede Ik heb de wereld overwon: Zo gaan wy verder met góede r u hier in Rhenen, wij ginds in i senheim". Toesprak Burgemeester Bosch van thai opende de ry van sprekers. 1 was de predikant dankbaar voor]| persoonlijke gesprekken die hij i hem had. Hij zou zich de domiij in herinnering houden al fietse door Rhenen met een of twee 1 deren by zich, en joviaal naar i bekende wuivend. Namens de classis Doorn vo< ds. G. Kaatstra uit Amerongen 1 woord. „Wy hebben u met vreugl ontmoet, maar vijf jaar is een kq tyd. Wy predikanten zyn altijd s het reizen en trekken. De heer S. Tigchelaar van plaatselyke geref. kerk memore< dat in de afgelopen vyf jaar sterk begrip is gegroeid tussen l ders van dezelfde Heiland, gaat niet meer op, als gescheid groepen op te trekken". De heer Steenhouwer sprak mens de kerkeraad van Sassenhei Hij heette de predikant welkom ij diens nieuwe gemeente en wei de Rhenense kerkeraad toe, dat vacature spoedig zal zijn vervuldj De herv. jeugdraad liet zich vei genwoordigen door de heer „De jonge gemeente waardeert u I bijzonder, omdat u ongecomplice< bent. U wist 't eigenbelang altijd j de achtergrond te schuiven". Laatste spreker was ds. N. Koor) man, de andere herv. predikant vj Rhenen, „Dank voor alles wat u i en voor ons hebt gedaan. U hebt] met uw hele persoon ingezet in al taken van arbeid. De gemeente hel dat in dankbaarheid aanvaard daarvan blijk gegeven". Ds. Mackaay in Oegstgeest OEGSTGEEST Drie jaar geleden werd in de raad voor de zending i de herv. kerk het idee geopperd een actie voor zending en werelddia< naat te organiseren. Het uiteindelijke resultaat was „Kom over de brugf dat in de derde week van maart 1968 zo'n succes werd. Ds. P. J. MackaJ die onder meer als voorzitter van het landelijke actiecomité zeer naia bij deze zaak was betrokken, wist er gisteravond voor de afdeling Oegf geest van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in het gemeentece| trum aan de Lijtweg veel van te vertellen. Voornaamste uitgangspunt bij de langdurige en vaak moeizame voor bereidingen was: alle kerken samen voor het front van het Nederlandse volk te laten zien wat zij aan zen ding en werelddiaconaat doen. Op 't tweede plan kwam: geld verzamelen voor dit werk. Toen in mei 1967 het definitieve besluit tot de actie was genomen, begon voor het actiecomité het „praktische" voorbereidingswerk. Over wat daar allemaal bij kwam kijken (afspraken over verdeling van de opbrengst, oproepen van me dewerkers, samenstelling van publi- katiemateriaal, het bekend maken van de actie bij het Nederlandse volk. het vinden van een g< naam voor de zaak e.d.) gaf ds Ma kaay imponerende informatie. Zoals bekend, wil men probers de op dit terrein gegroeide bindiij tussen de deelnemende kerken tt itl behouden en zich bij volgende gel genheden opnieuw gezamenlyk pet presenteren. Wegens ziekte van de president leidde mevrouw W. E. Penning-i Aarts de bijeenkomst, die werd ii geleid met een meditatie over Ma theüs 25. Voor het uitstapje naiera Rotterdam op 10 oktober is alsn^j0, opgave mogelyk. Rijnsburg De jaarlijkse bloe- menvaktentoonstelling komt te vervallen. Inplaats daarvan komt er het hele jaar door gelegenheid tot exposeren op de voor de kan tine van veiling Flora uit rode baksteen opgetrokken ruimte. Achter de bloemenvaktentoon- stellmgen wordt een punt gezet omdat het doel van deze exposities is bereikt: het overbruggen van de stille periode oktober-december. In 1957 werd in oktober en no vember voor f 649.000 geveild, in dezelfde periode van 1967 3.337.000 Flora stelt de tentoonstellings ruimte (bijna 90 vierkante meter) ter beschikking aan iedere leve rancier van plantmateriaal of tech nische artikelen op het gebied van de tuinbouw. Dit betekent, dat de selectie kweker van anjers, chrysanten, fresia's enzovoort zijn produkt kan laten zien op het tijdstip waarop de bloemen op hun best zijn. Op de foto een beeld van de expositieruimte. OEGSTGEEST Binnen een kwade tier was de openbare raadsvergad ,er ring van gisteravond geopend en g sloten. Unaniem ging men akkoo met het aangaan van een geldlenirtf S van f680.000 en het houden van eiea begroetingsbijeenkomst voor nieuv sj. ingezetenen. Bij het eerste punt vestigde de he Brouwer (prot.-chr.) nog eens de aar dacht op de urgentie van de sporl H accommodatie, voornamelijk de korpej balvelden: bij het tweede voelde vrouw Muntingvan der Hoog (lil ervoor ook belangstellende oudeP11 ingezetenen (bijvoorbeeld degenen djeef zich in de laatste vijf jaar hier vestii00] den) uit de nodigen. L WARMOND Een van de vool 1 naamste punten van de algemeij ledenvergadering van het Wit-Gejpf| Kruis was het vertrek van de hefo C. Zoetemelk, die vanaf 1952 penningmeesterschap van deze vei eniging heeft vervuld. VoorzittqBI A. A. Willemse dankte de scheiden! penningmeester namens het bestui en de leden heel hartelijk voor jL wijze waarop hij al die jaren ziftch werk heeft verricht. In het bijzondj noemde hij het aandeel dat de hi Zoetemelk heeft gehad in de aé bouw van het nieuwe wykgeboui Uit erkentelijkheid bood de vo< zitter hem het ere-lidmaatschap a: Ook kreeg hij een boekenbon. Tot nieuwe penningmeester is heer C. A. Neefjes benoemd. De aftredende bestuursleden, mj vrouw Witsenburg-v. d. Wal en d heer A. A. Willemsen. verden hei kozen. Als lid van de kascommissie k< de vergadering de heer J. A. Luyten. Nadat de heer A. C. Merl een keurig verzorgd jaarverslag uitgebracht sloot de voorzitter bijeenkomst. Hoog r|i laag water te Kat^jk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 12.34 laag water 7.47 en 20.19 uur foe

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4