Eredoctoraat voor mr. Van Ewijk OP 3 OKTOBER ORGELS NAAR DE KAASMARKT KVP Leiden wil samenwerking met AR en CH WEEKAGENDA Annie Weststeyn naar Israël Bonaparte PRISMA7 Scholen vrij na geboorte Oranjetelg jcen parade KAMERBREED Middenstandsshow in Zoeterwoude In Leiden komen wonen DAMESBEURS kjlEUWf LEIDSC COURANT DINSDAG 17 SEPTEMBER 1W« j LEIDEN In de Pieterskerk is (ie gistermiddag in aansluiting op de van ectoraatsoverdracht het eredoc- gel oraat in de rechtsgeleerdheid uit- de i jereikt aan mr. O. W. Ewijk, hoofd /j an de stafafdeling Wetgeving Nieuw Burgerlijk Wetboek van het s van Justitie. Het was gel liet alleen een grote teleurstelling nenk' '°°r „jonge doctor", maar in aakt) terdi niet mindere mate voor de Leidse Universiteit, die hem deze eerbe wijzen zo graag persoonlijk had willen uitreiken, dat hij wegens ziekte verhinderd was deze plech tigheid bij te wonen. De kenteke nen van deze waardigheid werden nu in ontvangst genomen door zijn vriend, dr. J. P. Bannier uit Was senaar. Voor deze uitreiking toon de o.a. de minister van Justitie mr. C. H. F. Polak, zijn belangstel ling. In zijn toespraak herinnerde de promotor, prof. mr. H. Drion, eraan, dat in de afgelopen eeuw de senaat van de Leidse universiteit dertien eredoctoraten in de rechtsgeleerd heid heeft verleend. Een meerder heid hiervan wegens staatkundige verdiensten, de overige op grond van belangrijke wetenschappelijke studiën op het gebied van de rechts wetenschap. Thans, aldus prof. Drion, heeft de Senaat wegens verdiensten op het gebied van de wetgeving, en dan in het bijzonder de privaatrechtelijke wetgeving, besloten een eredoctoraat in de rechtsgeleerdheid te verlenen aan mr. Van Ewijk. Zeldzaam vermogen Centraal daarbij heeft gestaan zijn jarenlange, moeilijk te evenaren ar beid aan de totstandkoming van het nieuwe Burgerlijk Wetboek, waar aan hij zich in zijn hoedanigheid van raadsadviseur in algemene dienst van het ministerie van justitie met de volle overgave van zijn persoon heeft gewijd. Juist door deze hoeda nigheid van ambtenaar kon het be lang en de hoge kwaliteit van zijn arbeid niet naar buiten treden. Maar allen die met hem geroepen zijn of waren het nieuwe Burgerlijk Wet boek van de grond te brengen, kwa men reeds bij het eerste contact on der de indruk van zijn uitzonderlijk vermogen. Wetgevingsarbeid stelt de hoogste eisen aan de meest karakteristieke bekwaamheden van de goede jurist. Aan deze eisen heeft, aldus prof. Drion, mr. Van Ewijk op zeldzame wijze voldaan. Dr. J. P. Bannier las de woor den voor, die mr. Van Ewijk zou hebben, gesproken als hij aanwezig had kunnen zijn. De heer Van Ewijk gaf daarin onder meer uiting aan zijn verrassing over en dank baarheid voor het besluit van de senaat, dat zijns inziens vóór alles eer betoont aan het grootsedoor prof. mr. Meijers begonnen werk, waaraan hij mag medewerken. LEIDEN Na de geboorte van het tweede kind van prinses Beatrix geldt voor het openbaar onderwijs te Lei den de vrijafregeling die landelijk is aangekondigd. Gebruikelijk is dat het bijzonder onderwijs zich bij deze regeling aansluit. Gebeurt het bekendmaken van de geboorte tijdens de nieuwsuitzending van 's morgens zeven uur dan heeft de jeugd dezelfde dag vrijaf. Gebeurt het na die nieuwsuitzending dan heeft zij de volgende dag vrij. Bij de aan kondiging op zaterdag of zondag wordt op maandag vrij gegeven. Heeft de aankondiging plaats op vrijdag na de nieuwsuitzending van zeven uur, dan krijgen de scholen die al een vijf daagse schoolweek hebben geen extra vrij. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johan Ca rel zv B M Goslings en M A Mees; Linda Mariëlle dv W M T Zilverentant en A Elzink; Caroline dr H Bartels en A J Essink; Lauderix Marinus zv L M van der Linden en A C van Nobe- len; Monique dv J C Luijenburg en H C Kroeze Johannes zv J F Breede- veld en J S C Bonnet; Astrid dv M W Aafjes en G Sijbring; Robert René zv L Ouwehand en C I van der Plas; Elisabeth dv J Siera en A Colpa; Karin Jacoba dv N van Dooren en C van den Oever; Sabine Alexandra dv A C Boer en A P van Pelt; Rob bert Johannes Bernardus zv J B Te- brugge en J J H Warmond; Johanna Geertruda Cornelia dv G J J Bakker en G A M Ham; Richard zv T W Pet en W van Zeist... Dina Maria dv M Anneeze en M J de Bruijn; Ludorus zv L Campfens en M P Kooien; Edwin zv J Bijlsma en S Breeuwsma; René Alexander zv J van Ispelen en J M van de Vlekkert; Berlinda dv J C van Rossum en G S P Molenkamp; Anton Daniël zv F W G Leeman en L Knoop; Johannes Theodorus Maria zv T H M van Veen en A M van Brecht; Mirjam Jantje dv A Lange- laar en J Roest; Yvonne dv P C Donker en C Boekkooi. Gehuwd: R F K Neef en H Have; H Q Conley en L M Huizinga. Overleden: A RR Swagers 82 jaar man; P Schellingerhout 77 jaar man; A J B Goosen 12 jaar zoon; P F den Otter 73 jaar man; J M Vendeloo 54 jaar man; W Loos 76 jaar wed van E J van Ruiten; M Verkoren 57 jaar echtgenote van J. Schipper; W Roos 73 jaar man. LEIDEN GAAT een rustige 3 okto ber tegemoet. Het wordt een in alle onderdelen vreedzaam feest. Er komt geen parade dit jaar. Geen zitdemonstraties dus, geen doeken, borden of pamfletten, geen rookbommen. Er is in de hele Feestwijzer geen onderdeel aan te wijzen dat de gemoedsrust zou kunnen verstoren. waan dingii rimiq wegelge{ heet, dat de parade niet door gaat in verband met de beperking n je der overheidsuitgaven. De minister part k°n alleen toestemming geven ook voor troepen uit het eigen garni- rden zo<?n- Het bestuur: „Beter geen pa lege rade dan een parade die in verge- lijking met wat wij in Leiden op dit gebied gewend waren, het aan kijken nauwelijks waard zou zijn". Het klinkt wat onprettig voor ons „garnizoen", maar het ként zijn beperktheid. de ge rond lijke Dat de parade is vervallen, vinden wij niet zo verschrikkelijk. Be langrijker dan de handhaving van een traditie achten wij nog de rk waarborg dat de gehele burgerij ongestoord en plezierig feest kan vieren. En als wij dan nog beden- mini ken dat bij de herdenking van de- of ze geschiedenis er steeds weer de worl nadruk op wordt gelegd dat Lei- den niet door militair optreden ad' werd ontzet, dan kan het verval- len van de parade bezwaarlijk als een aantasting van de essentie van het feest worden gezien. •;|Het bestuur in een perscommuniqué: „Wij verwachten uit de nodige re acties, dat die traditie spoedig weer hersteld zal zijn." Wij zien die reacties niet komen, laat staan dat ze zo geladen zou den zijn dat dc minister volgend jaar een-twee-drie z'n toestemming tot het weer houden van een para de zou geven. De parade als vast onderdeel heeft een geruisloos einde gevonden. We hebben er vrede mee. Er is niet eens een hiaat in het programma door ontstaan. LEIDEN Als er 3-oktober-tap- toe is, op 2 oktober, wordt de voet balwedstrijd AjaxNürnberg door de televisie uitgezonden. Dat zou een terugslag in de belangstelling voor de taptoe en de kermis kun nen betekenen, maar het bestuur van de vereniging verwacht toch dat dit wel zal meevallen, want K. en G. is van plan met een zeer speciaal nummer in de taptoe uit te komen, dit ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. De taptoe- wisselprijs is dit jaar voor de beste speeltuinvereniging. Half 8 vertrekt de taptoe van de Kaas markt. De kermis omvat dit jaar meer dan 125 attracties. Meer nog dan vorig jaar. 's Morgens van 8.15 tot 8.45 uur treden Up-Kiki en Tante Els op KEIJZER TAPIJT EEN ~£hkalotl TAPIJT POSTBUS 39 HILVERSUM LEIDEN Op de gisteravond gehouden vergadering van de afdeling Leiden van de KV'P is besloten eind oktober of begin november een delegatie van het bestuur een gesprek te doen hebben met afgevaardigden van de plaatselijke besturen van ARP en CHU. Doel is de mogelijkheden te bestu deren van christen-democratische samenwerking op gemeentelijk niveau volgens het „recept" van de groep van Achttien. Aan de orde komen onder meer: gemeenschappelijke fractievergaderingen, Verkiezingen, ledenvergaderingen en propaganda. Mocht men op een of meer terreinen tot een akkoord komen, dan zullen de ledenvergaderingen zich kunnen uitspreken. op het Bevrijdingsplein, voor de zeep jeugdige feestgangers wel te verstaan. De groten dus achter aan! Van 9 tot 9.30 uur op de Lage Morsweghoek P. C. Hooftlaan, van 9.45 tót 10.15 u. op de rol- schaatsbaan P. Bothstraat (Noord) en van 10.30 tot 11 uur op de Zee manlaan. Om 9.30 uur is er trampoline springen in de Doezastraat (bij het gewestelijk arbeidsbureau). Een keur van springers zal naar Leiden komen. Ongevaarlijke bromfiets-behen digheidswedstrijden kan men zien om half 9 op het Levendaal, tus sen Kraaierstraat en Rijnstraat. Dat worden geen races. De nadruk ligt op het behendig manoeuvre ren met de bromfiets. Tien orgels Het ochtendfeest vermeldt ver der een draaiorgelconcours op de Kaasmarkt, half 10. Het bestuur hoopt, dat er tien orgels naar Lei den komen, waaronder een groot concertorgel uit Tiel en het uit Luik afkomstige orgel „De Limo- naire 1900". Bij elk orgel zal de voorzitter van de Kring van Draai orgelvrienden, mr. Romke de Waard, een toelichting geven. Bij de uitdeling van haring en witte brood zullen aan ongeveer 6500 personen 3500 broden en 13.000 haringen worden verstrekt, vanaf half 8 in de Waag. De belangstel lenden komen uit alle geledingen van de bevolking. Er zullen ook weer heel wat oud-Leidenaars van de partij zijn. Mevrouw L. Wijling-Oudshoorn, wonend in de Drie-Octoberstraat, werkt bijna vijftig jaar mee aan de uitdeling. Het zal niet nodig zijn, de harin gen in de week te leggen. Zij moe ten alleen nog worden schoonge maakt. Om 8 uur is er weer Koraalmu- ziek in het Van der Werfpark (er is behoefte aan zangers en zange ressen!) en om half 11 de herden kingsdienst in de Pieterskerk. Dit jaar is er geen parade. Het is te duur. De historische optocht heeft als titel „Van smeekschrift tot hand vest'. Optochtvoorzitter Han de Wilde vroeg ons, er bij de lezers op aan te dringen, dat zij, voordat zij de optocht gaan zien, de be schrijving in de Feestwijzer le zen. Zij begrijpen er dan veel meer van. Om 8 uur 's avonds biedt het bestuur de leden een variété-revue in de Gehoorzaal aan met o.a. Ria Valk, de Spotlights en de Flintsto- nes. Ten slotte wordt om 11 uur het grandioze vuurwerk afgestoken. De vrouwen van de bestuursle den zullen aan de vooravond van de feestdag weer feestgaven uit delen in rust- en verpleeghuizen. Academische examens LEIDEN, 16 september Doet. ex. Engelse taal- en letterkunde: mej. E A Keus (Lelden), mevr. E C C Kramer- Plokker (Lelden): kand. ex. Engelse taai en letterkunde: de heer N Kortland (Hoogvliet); doet. ex. geschiedenis: de heer P D J van Iterson (Rijswijk). PRISMA II Internationale allure - waterdicht - incabloc Bhockproof - onbreekbare veer - moderne vlakke wij zerplaat doublé 119.- edelstaal 125.- 2/ Gouden herenhorloge, fraai bewerkte wijzerplaat met gediamanteerde cijfertekens 365.- NIEUWE WETERING ,JIet was zo'n tijd geleden, ik wist eigenlijk al niet meer waarover ik had geschreven". De twaalfjarige Annie Weststeyn is nog steeds verbaasd over het feit dat haar opstel, dat zij enige maanden geleden schreef, met een eerste prijs werd bekroond. Vóór de grote vakantie, toen zij nog in de zesde klas van de Chr. school zat, gaf hoofdonderwijzer R. Brunt alle kinderen de opdracht een opstel over een bijbels onderwerp te schrijven. Van de Vereeniging tot Verspreiding der Heilige Schrift in Amsterdam had hij wedstrijd-formulieren ontvangen. De kinderen hadden de opstellen al geruime tijd ingeleverd toen hij op het laatste moment besloot ze te laten mee dingen naar de prijzen, en ze op te sturen naar Amsterdam. Israël Enkele weken geleden kwam Annies zusje Mieke, die nog steeds op de 28 leerlingen tellende lagere school zit, thuis met de boodschap dat meester Brunt's avonds langs zou komen voor Annie. Niemand van het gezin West steyn uit de boerderij aan de Voorweg dacht nog aan het opstel en het was dan ook een grote verrassing, toen bleek dat de jury Annies opstel „De toren van Babel" bekroond had met een eerste prijs: een veertiendaagse reis naar Israël. Het is volkomen nieuw voor Annie. Zij is nog nooit in het buitenland ge weest. 21 oktober zal zij met negen andere prijswinnaartjes per vliegtuig vertrekken. Vier daarvan hebben ook een opstel geschreven, de vijf anderen stuurden een tekening in over hetzelfde onderwerp. Dinsdag 17 september Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 18 september Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Veemarkt. 9 u.: opening fokveedag en zuiveltentoonstelllng. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Tuinbouw en Plantkunde, films Herman Klelbrink. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, kamermuziek. Phllipp F.manuel Ensemble. Donderdag 19 september Kleine Gehoorzaal. 2.30 uur: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen, lezing over Felix Tim- Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Res.-Or kest met Jan Wijn piano. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgr. (Mare). 7.30 u.: rullavond philateltca. Vrijdag 20 september Schouwburg. 8 uur: cabaret Harlekijn (Herman van Veen). Bovenzaal Zuiderkcrk. 8 uur: afd. Cen trum Christenvrouwenbond, mej. G Bei- mers te Leiderdorp over sociale toestan den In Griekenland. Foyer Gehoorzaal. 8 u.: K. en O., lezing over Alaska L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: tle- nersoc., 14 tol 18 j. en ouderensoc., vanaf 20 jaar. Zaterdag 21 september Clubgebouw Ons Bulten (via Pieter Bothstraat), 4 tot 10 u.: tentoonstelling bloemen en fruit Mater-Sprenger. L. II. J.-gebouw, Levendaa! int: mid- densoc.. vanaf 17 Jaar. Breestr. 85, 3 tot 5 u.: afscheid H van Weizen bij wontngbouwver. De Een dracht. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. LISSE - St. Agathakerk. 8.15 u.: Or gelkring Bollenstreek, orgelbespeling Si mon de Zee en Ernest Gervais Zondag 22 september Clubgebouw Ons Bulten (via P. Bothstraat). 10 tot 7 u.: tentoonstelling bloemen en fruit Mater-Sprenger. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101? oude rensoc.. vanaf 20 Jaar. Jeugddorp Jeugddorp zuid-west Voorschoterweg, naast zwembad De Vliet). Geopend elke woensdagmiddag van 2 tot half 5 en elke zaterdag van 10 tot 4 uur voor Jongens en meisjes van 5 tot omstreeks 13 jaar. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags i tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth- ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik ben nieuwsgierig (18 Jaar): vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: The servant (18 Jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Carmen als baby (18 jaar). LUXOR (2 30, 7 en 9-15 uur): Rebel tn ketenen (18 Jaar). REX (2 en 8 uur): De kanonnen van Navarone (14 Jaar)vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: The Terrer (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De bruid gaat In het zwart (18 jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Ikde markies (18 Jaar). Molenmuspum De Valk Geopend elke dag v»« 10 tot 5 uur. maand, gesloten zond van i tot 5 uur. tot 15 september Bezoekuren ziekenhuizen 11.30. -is e ie s maandag vrijdag 18 15— 19 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30-10 uur 18.45—19 30 UUI zondag 15.30—17 uur Klassepattenten op de dagelllgs 1030—1130 14—16.30 en IO—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergt-neeskunde kunnen Kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten tn het oelang van de patlénien Kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk dij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3 dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van tl tot 12. 2 tol 1 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde Klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 lot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van hal) twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rijnoord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuur]e voor vaders van 6 tol half 7 KATWIJK Zeehospitium, jongkilnlek dagelijks van half 3 tot hair 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van half 3 lot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 6: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tol half vijf Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORD wijk Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon- dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. Mobiel A.N IV.B.-kantoor 10—18 uur bU mo- Musea eo Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 kassen zaterdags en zondags geslo ten rentoonstellingen landbouwschool Boerhaavclaan: beroepen-tentoonstelling Lag. (hele week tijdens schooluren). Trappenhuis Rapenburg 73: schilderijen Henk van der Vet tot 26 september. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: ten toonstelling schilderijen en lichtdrukken Alfred Eikelenboom. van 13 sept. tot 4 oktober. Kijksinus Volkenkunde, comertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot I december Lakenhal, van 5 Juli tot 22 september Negen Leidse fotografen Galerie Van der Vltsi. Botermarkt 3: schilderijen Rudi Polder, van 6 tot en met 28 sept., dlnsd. tot en met eau 9 tot 6 Jeugdbultencentrum De Korte Vliet Vlletweg 5: Kunstgroep Colourform, teke ningen. schilderijen en etsen van Nico Langezaal, Henk Hollebeek, Marjam Hlei- al en Wil Blommerde, van 10 t.e.m. 20 sept., maand, t.e.m. vrijd. 15 tot 17 en 20 tot 2 u., zat. 10 tot 12 u„ woensd en zond. gesloten. LEIDERDORP Plantsoen Eikenlaan, 4 tot 25 september: beeldententoonstelllng Caroluskrlng. Leidse Reddingsbrigade viert gouden jubileum LEIDEN De Leidse Reddingsbri gade bestaat vijftig jaar. Ter gelegen heid hiervan recipieert het bestuur op zaterdag 28 september. Voorzitter Van Egmond en wedstrijdleider Klinkhamer stelden functies beschikbaar LEIDEN De afdeling Leiden van de Nederlandse Volleybalbond heeft sinds vrijdag een nieuw gezicht Nieuw omdat het niet meer de be schikking heeft over de bestuurs leden voorzitter J. van Egmond en competitieleider J. Klinkhamer, die na respectievelijk 17 en 15 jaar een streep onder hun functie zetten. Namens het landelijke hoofdbestuur dankte de heer P. M. van Dorst de scheidende afdelingvoorzitter, die bovendien jarenlang districtsvoorzit ter is geweest. Vanaf de oprichting is de heer Van Egmond bij de afdeling Leiden be trokken geweest, wat door de nieuwe voorzitter, de heer J. Veeger werd gememoreerd. Ook de heer Klink hamer werd bij de hulde betrokken, vooral voor de grote hoeveelheid werk, die hij heeft moeten verzetten door de groei van de afdeling van twintig naar 147 teams. De heer Van Egmond ontving van de heer Van Dorst de Zilveren Bondsspeld. Mevr. F. de Jongh (Z'woude) overleden ZOETERWOUDE Gistermorgen overleed in het Diaconessenhuis op 67-jarige leeftijd mevr. F. de Jongh- Parlevliet. Van de oprichting tot nu was zij lid van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Zingt den Heere". Hierin vervulde zij vele jaren een bestuursfunctie. Bij het 40-jarige be staan, werd de overledene onderschei den met de orde van Oranje-Nassau in goud. Ook de meisjesvereniging mocht een lange reeks van jaren van haar bestuurskwaliteiten profiteren. ZOETERWOUDE Een 12-tal za ken neemt deel aan een middenstands- show die deze week in Ons Huis aan de Dorpsstraat wordt gehouden. Er is een grote verscheidenheid aan branches. Diverse demonstraties zul len een bezoek aan deze show nog aantrekkelijker maken. Voor velen zal het ook een eerste gelegenheid dit fraaie gebouw ook eens inwendig te zien. De opening wordt donderdag om 8 uur verricht door burgemeester J. A. Detmers. De openingstijden zijn donderdag 2023 uur, vrijdag 20 23 uur, zaterdag 1417.30 uur en van 1923 uur. LEIDEN Gevestigde personen: O C C Lammers Llsnet, Hasebrockstraat 10; J Kuljs, Hogowoerd 46a; H A van der Moo- ren, Joubertstraat 16a; L de Jonge, Nieu we Beestenmarkt 23; H F M ten Bensel, Roomburgerweg 15: J L M Rtjkelljkhul- zen. Beethovenlaan 17: KJ Ha velaar. Schubertlaan 134; A Overdorp-Ru waard. Prinsenstraat 31a; M I Gardeslen, Jan van Goljenkade 25; J B M Mlddelman-Nassy. Morsstraat 58: NP Bolton, E M van Ingen; F P van Beveren. Utr. Haagpad 10; J w Fooke. Meerburgerkade 10; A G M Rutten, Tesselschadestraat 23a; C G Koenen. Trompstraat 14; S Hoogeveen. Dulvenbodestraat 8; F B Bak els. Heren gracht 43: A J F van Kulk, Paramarl- bastraat 53: J G van der Wielen. Boer- haavelaan 152; M van der Linden. Vijf Meipleln 84; M M Veerlnga, Klokspaan- weg 14; O Lopes Cardozo, Hoge Rijndijk 136: Jonkvrouw M C Wlchers, Groenho- venstraat 23: G T J Bos. Rijn en Schieka- de 108: G D van Albada. Thorbeckestraat 48: F J Hakkenberg. KUkspaanweg 18: D Bos. Hogewoerd 120; T Harmsen, Fa- gelstraat 35; K A Bakker, Opaalstraat 116; M N van Ruler, Opaalstraat 116; T W Klaasen, StaUonsweg 11-13; J J L van der Want. Lange Mare 87a; A M A G F Nlenhuis, Witte Singel 95; B P M Meeu- wesen. RJJnsburgerweg 31b: F C Entzln- ger. Herengracht 43: W A Chandon Jans- sens-Mulder. Opaalstraat 132; K Polman. Witte Singel 27; H Muls, de Laat de Kanterstraat 22: W J Spiers, Merelstraat 48; J F de Ruljter de Wlldt, Oude Singel 58: j Moesman, woonwagenkamp; M van Zoelen, Hoge Rijndijk 175; K S Broeke- ma. Hoge Rijndijk 251: EE M Voordouw, Houtlaan 55: H Klngma, MlddeLstegracht 20; M van Duuren, Lammenschansweg 28; J J H Belt, Noordetnde 2a; I Cancrlnus, Kanaalweg 9; E M van der Zwan, Schu bertlaan 235; J Petersen. Noordetnde 2a; R J Linthorst Homan, Schelpenkade 41; T S Deloor, Vreewijkstraat 29; R P j Paan akker. Langegracht 103; J B C de Klerk. Hugo de Vrlesstraat 65; J Plug. van der Waalsstraat 31: C J M van Velzen, Hoge Rijndijk 235; E A L'Amle-Fruneaux, Ho gewoerd 191: A P F G de Ble, Noordelnde 2a; A F Gumbs. Hogewoerd 154; B L Mlloud, Kraaierstraat 2: Roukema C. Noordetnde 2a: M P Volker, Witte Singel 89; DMA van dor Lee. Witte Singel 27; M J A Vreuls. Diamantplcln 27; A Amla. Groenesteeg 32: H A M van Dam, Zuidsingel 16: M A Baztout. Groenesteeg 43: R Imbos, Stieltjesstraat 3; W Slmmer6. Schimmelstraat lla: A Jeremlasse, Apo- thekersdljk 31; C W C M Clollna, van Oldenbarneveltstraat 31; E O Lijde, Hoge woerd 154; A C G van den Brand, Hoge Morsweg 101; J B M de Bruijn, Samuel de Zee'shof 7: R F Bender, Noordelnde 2a. RESERVEER NU AL een middag of avond op 20 of 21 september HOUTRUST DEN HAAQ

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3