Offerbereidheid wordt misbruikt D'66 reikt PPR Beurs groot verontï tekort ist over begroting Foutieve waardering van slechthorenden duidelijk de hand JONGEMAN OM NIETS AFGETUIGD Ton Sij brands nog zonder puntenverlies ALCOHOL EN TABAK DUURDER FINANCIEEL WEEKOVERZICHT tappezege in Ronde van de Toekomst voor Belg Coulon :ht GEEN LINKSE CONCENTRATIE Goede zaken op najaarsbeurs Eddv Merkx nam leiding over ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 De Dam, te Amsterdam was vrij dagmiddag het middelpunt van een vrolijk Indiaans dansfeest. De Amerikaanse Rocky Moun- f tain Dancers gaven een staaltje van hun kunnen weg onder grote belangstelling van passe rende Amsterdammers en wat late vakantiegangers. ïster AMSTERDAM De effectenbeurs was deze week goed gestemd vanwe ge de vrij gunstige berichten inzake de ontwikkeling van de conjunctuur, de bonus van de Kon. Olie en de voortgaande fusiedrang. Af te wach ten is overigens, hoe op Prinsjesdag de staatsbegroting zal worden opge nomen. Men is ter beurze verontrust door het gerucht over een groot te kort op het nieuw budget. De strijd om Wilton-Fijenoord - Bronswertc is in het afgelopen week eind tot een eind gekomen. De hu welijkskandidaten zijn zo wijs ge weest om de hoofden bij elkaar te steken en de vrede te tekenen. Wij achten de oplossing in deze omstan digheden de best mogelijke en be treuren het alleen, dat er zoveel ru moer nodig was om tot dit compro mis te komen. Wanneer iets duidelijk geworden is. dan wel dit. dat een fusie nimmer onder dergelijke omstandigheden moet geschieden. Er is nu geen moge lijkheid geweest, om alle factoren in de overwegingen te betrekken. Op het laatst moest men „knopen door hakken" en dat gaat meestal op ruwe wijze. Tonelen, zoals bij Wilton's overname zich hebben voorgedaan, zijn niet verheffend, ook in sociaal opzicht niet en het is dringend nodig, dat er voorzieningen worden getrof fen, liefst in de private sector (Veree- niging voor de Effectenhandel!), die een ordelijke gang van zaken bij een evt. fusie van ter beurze genoteerde fondsen waarborgen. De aandeelhouders Wilton -Fije- noord-Bronswerk hebben van het ge harrewar ongetwijfeld geprofiteerd, daar het uiteindelijk bod van VMF en Rijn-Schelde een verbetering be tekende. De koers van Wilton steeg THONON-LES-BAINS Een de- arrage op enkele kilometers voor finish, waardoor hij een orsprong van 150 m kreeg op een oepje van vijf renners, heeft de lg Michel Coulon de overwinning geleverd in de eerste etappe van Ronde van de Toekomst, een berg- over 144 km met start en aan- mst in Thonon-les-Bains. - m Aiïe beslissende ontsnapping werd al II/ 40 km ingeleid door de Zwitser w f ich Spahn en de Fransman Daniel ucreux, die uit het peloton ont- leri uchtten. De Belgen Michel Coulon, douard Janssens, Lucien van Impe .AST 1 Roger de Vlaeminck, de Fransen i erf ian Pierre Danguillaume en Stepha- "DC f Abrahamian en de Russen rofku lexander Ivatsjine en Vitali Vy- ''«h 'ski voegden zich kort daarna bij de 'Plopers. Op de top van de 1163 m von #>ge Col des Gets bedroeg de )udt t Jorsprong van de vluchtelingen op ■wo" i hoofdmacht al meer dan een mi- uut. iqe'vl De. uits'ag van de eerste etappe is: irot Michel Cou*bn (Belg) de 144 km in 46,35 (met 20 sec. bonificatie), 2. A- .„fc-rrahamian (Fr-) 3.46,53 (met 10 sec. dins. n 3" De vlaeminck (Belg.) 3.46,58 net 5 sec. bon.), 4. Ducreux (Fr.) z.t., Van Impe (Belg) z.t.; 6. Ivachine illem lusl.) z.t., 7. Opdebeeck (Belg.) z.t. nd. 3 De Russische schaakgrootmeester vvjjfl oris Spasski heeft vrijdag in Kiev epi. vierde partij voor de finale van et kandidatentornooi tegen zijn indgenoot Viktor Kortsjnoi gewon en. Spasski heeft in de tweekamp iet 31 de leiding. DEN HAAG Handige lieden maken steeds meer misbruik van de offervaardigheid der Neder landse bevolking. Terwijl de be delarij als gevolg van de sociale wetten overbodig is geworden, neemt het aantal mensen dat zeep, pleisters en prentbrief kaarten voor „gehandicapten" verkoopt, snel toe. In de meeste gevallen gaat het hele maal niet om gehandicapte mensen en daarom richt het Centraal archief en inlichtingenbureau inzake het inzame lingswezen een waarschuwing tot allen die regelmatig langs de deur kopen. In negen van de tien gevallen blijkt het namelijk niets met „sociale arbeid" of „liefdadigheid" te maken te hebben. „WERKSTUDENTEN" Het inzamelingswezen constateert, dat er steeds meer „werkstudenten" langs de deur colporteren met dure abonne menten op maandbladen om „hun stu die te bekostigen". De abonnementsprij zen van deze bladen bedragen soms twee keer zoveel als in werkelijkheid het geval is. Het Centraal archief neemt in zijn jaarverslag opnieuw stelling tegen de verkoop-activiteiten van door gehan dicapten vervaardigde artikelen. Een van de bezwaren hiertgen is dat de pro- duktie van gehandicapten in grote hoe veelheden wordt opgekocht door ge heel op commerciële basis opgezette Tegen sterk verminderde prijzen ove- verkoopkan toren. Onderzoekmethoden deugen niet CJ (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN Het klopt niet iet de huidige onderzoekmethoden, ie op slechthorende kinderen wor- en toegepast. Nog steeds komt het oor dat een kind. van wie de slecht- lorendheid niet ontdekt is, te laag tordt gewaardeerd. Wat in feite een verminderde restatie door ontoereikend hoorver- logen is, wordt opgevat als een te- ort aan intelligentie. Ten onrechte ijn op deze manier kinderen van ormale intelligentie op een school foor moeilijk lerende kinderen ge- laatst. Dit schrijft dr. A. P. J. M. van den lorst in zijn gisteren verdedigde iroefschrift Horen en Taal, een ver- [elijkend onderzoek bij normaal en lechthorende kinderen van vijf en even jaar. waarop hij bij prof. dr. J. Snijders, aan de Rijksuniversiteit Van Groningen promoveerde. Dr. Van den Horst, zelf slechtho- 'end, merkt op, dat het de psycho- oog ontbreekt aan specifiek op deze gehandicapten afgestemde en goed geijkte middelen voor onderzoek. Hij ontwierp een aantal proeven ftn te onderzoeken of het kind zuive re tonen al dan niet van elkaar kan onderscheiden, of dier en objectgelui den (piano) kunnen worden herkend, of nabootsingsgeluiden (tiktak van klok bijv.) konden worden gekend. In alle gevallen waren het niet de ge- jj bruikelijke tests. Ook al acht de pro- movendus de proeven nog niet zon der meer acceptabel het aantal 'roefpersonen was te beperkt ze 'ieden belangrijke aanknopingspun ten voor verdere research. Dagelijks gehoor Aangezien ons land 300.000 slecht horenden telt, heeft dr. Van den Horst hier belangrijk werk geleverd. Hij stelt, dat bij het onderzoek uitge gaan moet worden van het „dagelijks gehoor" van de slechthorende. Heeft hij een gehoorapparaat dan dient hij dit tijdens het onderzoek ook te ge bruiken. Verder verdient het o.m. aanbeveling het gehoor van slechtho rende kinderen, die men op een ge wone lagere school wil handhaven, ook te onderzoeken in de klasseruim te en onder omstandigheden waarin zij de lessen moeten volgen. Dr. Van den Horst is verbonden aan het Gemeentelijk Audiologisch Centrum te Amsterdam en bij scho len voor auditief gehandicapten in dezelfde gemeente. Hij is voorts hoofdbestuurslid van de Ned. Vereni ging van Slechthorenden en is een fervent ijveraar voor verbetering van het maatschappelijk klimaat voor de ze groep gehandicapten. rigens. Op de liefdadigheid van het publiek wordt dan een beroep gedaan deze artikelen tegen sterk verhoogde prijzen (soms 400 procent) af te nemen „ten behoeve van de gehandicapten". De winst komt dan meestal terecht m de kas van het (beslist niet gehan dicapte) verkoopkantoor. „WILDE" ACTIES Er blijken ook steeds meer lieden te bestaan, die niets afweten van maat schappelijk werk of sociaal-medische arbeid, maar die toch vlot „wilde" in zamelingsacties houden, waarbij een deel van het opgehaalde geld soms in eigen zak verdwijnt. Het archied noemt deze mensen „weldoeners". Onder de categorie „weldoeners" rang schikt het archief ook „evangelische groepen, die gebedsgenezing voorstaan en door verkoop langs de deur van organen, brochures en grammofoonpla ten niet onb«langrijke sommen binnen weten te halen." LIVORNO Ook na de vierde ronde van het tornooi om het Euro pese kampioenschap dammen in Li- vorno is de Nederlander Tonny Sij brands ongeslagen. Vrijdag zegevier de hij over de Fransman Hisard. De Nederlander voert met 8 punten uit vier partijen de ranglijst aan. Inmid dels is definitief komen vast te staan, dat de Russische deelnemers niet naar Italië zullen reizen om aan het tornooi deel te nemen. De uitslagen van de partijen van de vierde ronde zijn: Fanelli (It.) Fedl (lOost.) 2-0, Algliardi (It) Kleinmann (Belg.) 1—1, Sijbrands (Ned) Hisard (Fr.) 2—0, Verse (Fr.) Vitru (It) 2—0. De partij Okrogelnik Ned.) Ba- jolle (Fr.) werd uitgesteld wegens ziekte van de Nederlander. De stand aan de kop van de rang lijst na vier ronden: 1. Sijbrands 8 punten. 2. Verse 7, 3. Fanelli 6. De Concorde, supersonische reus en produkt van Brits-Franse samenwerking, is ?iu ook in En geland in het daglicht gekomen. Het is de Concorde 002, gebouwd bij de Filtonfabriek van de Bri tish Aircraft Corporation in Bristol. Het toestel werd voor het eerst bij daglicht bewonderd door de ruim 2.000 werknemers van de fabriek. deze week van 190 tot 201 pet., onge veer overeenkomend met het net to-bod, terwijl Rijn-Schelde van 162 tot 157 daalde. VMF van 162 tot 157 pet. Men verwacht aanbod van de zijde van houders van om te wisselen aand. en eert. Wilton en daarom zijn de koersen van Rijn-Schelde en VMF wat ingezakt. Vereenigd Bezit Een bericht inzake de overneming van Vereenigd Bezit van 1894 door het Rott. Beleggings Consortium is dezer dagen te wachten. Vereenigd Bezit van 1894 is al een oude beleg gingsmaatschappij. die echter eerst in 1954 een algemene beleg gingsmaatschappij werd. De ontwik keling is vele jaren behoorlijk ge weest. maar de koersontwikkeling heeft de laatste jaren teleurgesteld, wat te wijten is aan een minder slag vaardig beleid dan andere beleg gingsmaatschappijen. Het lijkt ons daarom aanvaardbaar, dat men zich laat overnemen door Robeco/Rolinco. welke tot de reuzen op het gebied van beleggingsfondsen behoort en in ternationaal georiënteerd is in de be leggingen. Men verwacht echter niet, dat een spectaculair bod op de aan delen Ver. Bezit zal worden uitge bracht. Van de internationale aandelen sprong Koninklijke Olie er duide lijk uit met een koerswinst van 50 punten. Het fonds verbeterde van 185 tot 195,60. De reden van deze opvallende koersverbetering was te zoeken in de bonus van 12Vi procent uit de agi o-reserve, welke de houders van aan delen ten deel zal vallen. Het inte rim-dividend is onveranderd op 3.25 bepaald. Als men rekent, dat vorig jaar de Koninklijke een agio-bonus van 10 pet. uitdeelde en nu weer 12Vs pet., dan is het duidelijk, dat de aan deelhouders mogen delen in de groei van dit wereldconcern. De koers van Olie stond aan het begin van het jaar ƒ155 en is inmiddels geklommen tot 195, dus een verbetering van 200 punten. Daarbij dient men dan nog rekening te houden met de bonus van 10 pet., die aan het eind van 1967 is gegeven. Olie-industrie De gang van zaken in de internati onale olie-industrie is goed. Dat blijkt ook uit de winsten van de Amerikaanse concerns, terwijl de nu verstrekte bonus aan de houders van aandelen Koninklijke als een bewijs mag worden uitgelegd, dat het bestuur gunstig over de toekomsti ge ontwikkeling denkt. Van de andere internationals was Philips 12 punten beter. Dit fonds kwam van 144.70 op 147,70. Unile ver, AKU, en Hoogovens deden niet kalmer aan. Opmerkelijk was het, dat laatstgenoemd fonds ongevoelig bleek voor de berichten inzake een tijdelijk uitvallen van enkele Hoogo vens. waardoor de produktie een ver mindering ondergaat. Volgens de di rectie is echter deze tegenvaller van geen grote betekenis en zal een en ander spoedig overwonnen zijn. Heinekens Bier heeft gemeld, dat in de eerste zes maanden van het lopend jaar de winst met 24 pet. is toegenomen. De groei in deze sector is uitermate bevredigend te noemen. Toch heeft de koers van Heinekens deze week weinig gereageerd op het gunstig bericht. Er trad een verbete ring in van 738 tot 750 pet. Van der Grinten Chem. Onderne ming ging met een reuzensprong voor uit. De koers verbeterde hier van 167,50 tot 186, dat wil zeggen met 92 punten, want het zijn stukken van. ƒ20 nominaal. Ongetwijfeld zijn hier insiders aan het kopen, die meer we ten over de gang van zaken dan tot dusver bekend is. Van Berkel avanceerde van 160 tot 170 pet. Over deze overneming circu leren ook fusie,-geruchten. Nijver- dal-Ten Cate maakte een aardige vooruitgang door te stijgen van 92 tot 104 pet. Nationale-Nederlanden heeft het bod op een Schots verzekeringsbe drijf verhoogd. Bedoeld concern heeft een verzekeringsbestand van ca. 1 miljard. Met het bod, dat de Nationale heeft uitgebracht, is circa ƒ32 miljoen gemoeid. De koers van Nat. Ned. steeg deze week van 700 tot 713 pet. Zeer vast was in de verzekerings sector Assurantieconcern Rotterdam (Van Marle), welk fonds gisteren al leen al 32 punten avanceerde. Ook hier zijn fusiegeruchten in het spel. Eerste Nederlandsche heeft een fusie-onderh^ndehng ontkend, maar toch komt er telkens weer speculatie ve kooplust opzetten. De staatsfondsenmarkt was beter gestemd, ontanks de geruchten inza ke een groot deficit op de a.s. staatsbegroting. Als dat gerucht juist is. dan zou de kapitaalmarkt volgend jaar weer met grote overheidsemis- sles mogelijk worden belast. De gunstige visie van prof. Zijlstra op de conjunctuursontwikkeling had een weldadige invloed op de algemene stemming. Met spanning wacht de beurs op de Miljardenota Welke lasten zullen het bedrijfsleven weer worden opgelegd? Geruchten gewa gen weer van verhoging van de be lasting op „het hoofd van Jut", te weten tabak, benzine en alcohol. (Van onze parlementsredactie) LEIDEN Mr H. van Mierlo heeft vanmorgen op het politiek con gres van D'66 de PPR duidelijk de hand gereikt. Hij benadrukte dat zoals het ontwerp-resolutie van D'66 aangeeft de politieke vernieuwing niet aan de top maar aan de basis van de partijen tot stand moet ko men. Maar dat betekent niet aldus de heer Van Mierlo, dat het hoofd bestuur van D'66 het recht verloren heeft met welke partij dan ook te praten over alle mogelijke politieke zaken. „Met name geloof ik dat het van het grootste belang is dat ons hoofd bestuur nauwe contacten onderhoudt met de PPR. Het is de vraag of de opvattingen tussen D'66 en de PPR over de weg naar politieke vernieu wing werkelijk zover uiteenlopen. Dat is nog nooit onderzocht. Laten we in ieder geval niet verge ten dat de PPR de enige is geweest die na de verkiezingen de consequen ties van hun denken hebben getrok ken en een daad van vernieuwing heeft gesteld. Als anderen in andere partijen dit ook gedaan hadden, had den we er nu anders voorgestaan", aldus mr. Van Mierlo. De verhouding van D'66 tot PPR zal ongetwijfeld een belangrijk punt uitmaken van het congres. Op het bestuursvoorstel om geen topgesprek over een linkse concentratie te begin nen maar de meningsvorming van onderop te stimuleren, is een reeks amendementen ingediend. Het verst gaat een voorstel van de afdeling Amsterdam waarin om officiële con tacten met het hoofdbestuur van de PPR gevraaed wordt Daarnaast lig gen er voorstellen om in ieder geval een commissie in te stellen, die de mogelijkheid voor tapgesprekken over een linkse concentratie blijft onderzoeken. Houding tot PvdA Aanzienlijk minder toeschietelijk was de houding van mr. Van Mierlo tegenover de PvdA. Voor een linkse concentratie op dit moment voelde de fractieleider niets. Een combinatie van PvdA. D'66. PPR en eventueel de PSP zou door de burgers ervaren worden als een com binatie van een socialistische meer derheid met een christen-radicale, een orthodox marxistische en een pragmatische randversiering. Voor een combinatie met de PSP zag hij evenwel nog „speciale moei lijkheden". Daarbii wil een linkse concentratie naar een meerderheid streven. Gezien de politieke verhou dingen noemde mr Van Mierlo het een gigantisch stuk zelfbedrog om te verwachten dat die meerderheid er in zit. De Democraten-leider meende dat het volkomen reëel was om te stellen dat een linkse concentratie er op dit moment nog niet inzit. De kiezers voor zo'n concentratie zouden uit het confessionele blok moeten komen. Wantrouwen In feite zouden de PPR en D'66 moeten trachten deze kiezers te ver krijgen. De PvdA heeft dit volgens mr. Van Mierlo al jarenlang tever geefs geprobeerd. In een linkse con centratie zijn echter juist de PPR en D'66 een stuk van hun authenticiteit kwijtgeraakt. Het wantrouwen van de kiezer zal hierdoor extra gevoed worden. Men zal zeggen: „Met veel tamtam heeft D'66 de politieke ver nieuwing gepropageerd en anderhalf jaar later gaat zij op in een concen tratie, die overheerst wordt door een oude partij". D'66 houdt vast aan het streven naar een linkse concentratie maar dit kan pas besnroken worden als alle gegevens duidelijk liggen en de kan didaat-partners in zichzelf geloof waardig zijn in hun poging een wer kelijk vooruitstrevende machtsbun deling te maken. Mr. Van Mierlo zei niets te voelen voor een linkse concentratie, die wanneer zij geen meerderheid haalt alsnog besprekingen met de ARP opent. Dan vervallen we weer in het oude systeem van onderhandelingen achteraf. Vernieuwing De vernieuwing van het Neder lands partijwezen dient voor D'66 thans voorop te staan. In dit opzicht is er een andere volgorde gekomen. Tot nog toe hadden de staatsrechte lijke punten duidelijk het hoofdac cent: de gekozen minister-president en het districtenstelsel. „D'66 blijft deze punten belangrijk vinden maar wat ik niet meer geloof, is, dat we in staat zullen zijn deze twee punten in de grondwet te krijgen als we niet een flink stuk verder zijn met rea lisering van andere punten", betoog de de heer Van Mierlo. De huidige politieke verhoudingen zijn verstard. De burger voelt zich onmachtig. Van belang is het dat de mensen die nu afzijdig blijven, wor den gestimuleerd om mee te denken. Deze groep is nu te klein. Dat is de zwakte van ons politiek bestel. Daar om wil D'66 de politieke discussie zoveel mogelijk activeren. Er moet een revolutie gemaakt worden; een vreedzame revolutie die kanalen graaft van de burgers en hun frustraties naar de centra van de macht, aldus mr. Van Mierlo. De nieuwe haarlijn gelanceerd door het Syndicat Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Creation zal La Catogane heten. Deze lijn kan zowel op kort als op lang haar worden toege past. Het accent ligt op het achter hoofd, waar soepele krullen ar tistiek opgestapeld worden. Een permanent-wave soutien of mo deling is nodig om het kapsel houdbaarheid te verzekeren. Polak en Van Gennep: twee uitgeverijen (Van onze correspondent) AMSTERDAM De uitgevers J. B. W. Polak en R. O. van Gennep, die tot dusver in één fonds samen werkten, zullen hun werkzaamheden per 1 januari splitsen in twee ge specialiseerde uitgeverijen. De heer Polak zal zich hoofdzake lijk toeleggen op literair-weten- schappelijk werk en judaica, terwijl zijn collega Van Gennep vooral pu blicaties op het gebied van politiek en belletrie het licht zal doen zien. De uitgeverij Polak en Van Gennep, die ruim zes jaar geleden werd ge sticht, is een der progressiefste in het land geworden. UTRECHT De resultaten van de gisteravond geëindigde najaarsbeurs in Utrecht zijn in het algemeen be vredigend geweest en veelal hoger aangeslagen dan de voorjaarsbeur* van vorig jaar. Er is volgens de directeur van da beurs, drs. J. H. D. van der Kwast, duidelijk sprake van een opleving van de conjunctuur. Voor het eerst duurde de beurs zes in plaats van acht dagen en ging de beurs op zon dag open. Het zakelijk bezoek op zondag was zeer groot. Alleen de re- clamebeurs kreeg minder bezoek. Het buitenlandse bezoek was op zondag zelfs het grootst van alle beursdagen. Volgens de heer Van der Kwast heeft openstelling op zondag duidelijk de behoefte daaraan van de kleine middenstand aangetoond. Gedwongen roofoverval te bekennen Van onze Haagse redactie UTRECHT Vier Zeistena- ren hoorden gistermiddag zware straffen tegen zich eisen voor terreurdaden tegenover een 18- jarige metselaar gepleegd. De laatste. J. Teseling. eveneens uit Zeist, werd in de nacht van 22 juli on lafharige wijze afgetuigd en vervolgens gedwongen een roofover val te bekennen, die hij on een van de verdachten zou hebben ge pleegd. De mannen, de 25-jarige elektro- monteur A. C. K., tegen wie een ge- vaneenlsstraf van 12 maanden werd geëist. de 26-jarisre timmerman J. v. S. (9 maanden), de 34-iariee schilder G. H. (9 maanden) en de 34-iariee buffetchef D. H. (6 maanden), lokten hun van niets wetende slachtoffer naar een genarkperd staande auto en gaven hem een Dak slaag. De verbouwereerde en van nijn krimpende ioneeman werd vervol gens verweten twee iaar tevoren een roofoverval od de timmerman te heb ben gepleegd. Op ziin voorstel om „dan maar" gezamenlijk naar de oo- litie te gaan. gingen ziin aanvallers niet in. maar ze stonden hem tenslot te wel toe zich naar z'n huis te bege ven. Bos Ver kwam de metselaar n«et. Vlak voor z'n woning green het viertal, dat hem achterna gereden was, hem op nieuw vast, sleurde hem in de wagen, en bracht hem naar een afgelegen olek in een bos. Daar werd hij net zolang afgetuigd tot h(j toegaf de roofoverval te hebben gepleegd. In het huls van de elektromonteur werd Teseling gedwongen een schrif- 'elijke bekentenis af te leggen. Men waste hem toen het bloed van z'n ge zicht, gaf hem een schoon overhemd, en bracht hem naar het politiebureau In Zeist om zichzelf aan te geven. Terreur Bij het verhoor bleek al spoedig dat de metselaar niets op z'n geweten had. Z'n overvallers werden nog die zelfde nacht van hun bed gelicht en zijn hiina twee maanden gedetineerd gebleven. De president van de Utrechtse rechtbank zei dat hij dit soort ter reurdaden tot de ergste misdrijven rekende. De daders moesten dan ook „ongelooflijk zwaar" worden aange pakt. „Met klimmende verbazing en ontsteltenis", aldus de president, „heb ik het dossier gelezen." ROSAS De Bele Eddie Merckx heeft i"oor een overwinning in het tweede eedeelte van de zesde etappe, een tijdrit over 45 kilometer van Fi- eueras naar Rosas de eerste plaats in het aleemepn klassement van de Ronde van Cat^lonië overgenomen van de Italiaan Oirrior.di Merckx 'egde le -fstand af in 58 m'nuter en N) <eoonden Gimondi en zijn 'and::enoot Cerrett. eindieden resnrriïevpliik tweede en derde, de Bel° Po~pr S'veris won het 152 km lanee --erst» edeelte van de etaDDe dat Ie van Vich naar Figueras voerde. D Spanjaard Pe ruana werd tweed Dp alepmene rapeprh'kking luidt: 1. Merckv Pelet '8 3( 36: 2. Gimondi (It) °8 31 09" C ^errrtfi fit) 78 34 27; 4 Ocana *50 ?8 55 5 Penirena (Sn?8.3C 57 IR Haast (Ned 28 52 23: 13. Den Hartog (Ned.) 29.00 °8. Geen Bid^^orse nine"en in hekertarnooien SOFIA In navolging van de I Poolse voetbalbond heeft de 3 il- gaarse bond besloten Levski (landskampioen) en Spartak Sofia (bekerwinnaar) uit de Eurooese be- kertornooien lerug te trekken De Bulgaarse voetbalbond stelt in een communtané dat d# Furoneso voetbal unie de Ruleaarse oloeeer discrimi neert door de nieuwe lotfnc voor de eerste ronde van de tornooien waar door West- »n O' 'vuropese ploegen elkaar niet ontmoeten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9