Spoedig hele jaar door groene haring te koop 1 kil ïSy VLEET Bijbelstudie is nodig om de anti-Christ te onderkennen Andere regeling grof vuil in Zoeterwoude Fantastische ontdekking van biologen Ander dier „zorgt voor enzymen AA Ji< 'J" Visser vaugt oud kanon I isserijnieuws bij de Uw /d+utebe*t vote s/raAen» STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Ds. Cirkel sprak in Alp hen Clubhuis voor Noord wijkse Hockeyclub Koudekerk wordt doorgelicht IKSPAAR HIJ SPAART ZIJ SPAART nn WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank 51/2 Burgerlijke stand m WEUWE LEIDSE COURANT 5 ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1WB I.V ■tratit ji elf» c (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN Het ziet er echt mar uit, dat men op oudejaars avond 1969 behalve van oliebol len ook zal kunnen genieten van een onvervalste groene haring. Dat zal dan voor het eerst in de geschiedenis van de haring zijn. Een ongedachte mogelijkheid gaat werkelijkheid worden dank- rij knap speurwerk en moedig volgehouden experimenten in de laboratoria van het instituut voor visserijprodukten TNO. De eerste stap op de weg naar deze wereldprimeur die van grote invloed op de haringhandel kan sijn. is in 1959 gezet door dr. A. F. M. Luypen. die toen aan de Leidse universiteit promoveerde op een studie over de natuurlijke rijping van haring. Tot op dat ogenblik was van de haringrij- ping weinig bekend. arva!i Rezel TJIT DE studie van dr. Luypen bleek, dat bij de haringrijping een hoofdrol wordt gespeeld door enzymen, die zich in de rezel van de haring bevinden. De rezel is een maagaanhangsel, enzymen zijn stoffen die de snelheid van be haalde organische reacties kunnen njzlgen. Dat er bij een natuurlijke gang van zaken niet het hele jaar door [groene haring is, is een gevolg t«an het feit. dat de enzymwerking van de rezel afneemt naarmate de haring geslachtsrijp wordt. In mei en juni is de enzymwer- fcfng het grootst, maar naarmate Uk. ER volgende maanden de hom ttf ktdt zich ontwikkelt, neemt de Invloed van de rezel af. Het gevolg ie. dat de haring dan niet rijpt, dat wil zeggen, dat het eciale aroma dat de smaak van 1 groene haring kenmerkt, niet vot stand komt. Ander dier QP DAT punt van het onderzoek gekomen, heeft men zich in d<e laboratoria afgevraagd, of het tttet mogelijk zou zijn door toedie ning aan de haring van dezelfde enzymen uit een ander dier de rijping kunstmatig te bewerkstel ligen. Om deze vraag te kunnen be antwoorden, heeft men proeven ,*et drie varianten opgezet: 1. gekaakte maatjesharing ,dat wil teggen in mei en juni gevangen haring waaruit een deel van de in gewanden is verwijderd, maar niet de rezel; 2. gestripte haring, dal is haring waaruit alle ingewanden en ook de rezel zijn weggenomen; 3. gestripte haring waaraan en zymen uit de alvleesklier van een zoogdier zijn toegevoerd. Uitstekend HZ. BLEEK, dat door het na tuurlijke rijpingsproces via de rezel uit de gekaakte haring uit stekende groene haring was ont staan. De gestripte haring was door het wegnemen van de rezel niet gerijpt en praktisch oneetbaar. De gestripte haring waaraan de enzymen uit een ander dier waren toegevoegd, was heerlijke groene haring geworden. De proeven werden voortgezet met gestripte ijle haring (vangtijd januari en februari), gestripte vretende haring (maart, april), ge stripte volle haring (juli, septem ber) en gestripte kuitzieke haring oktoberdecember). Steeds ont stond na toediening van de en zymen een goed eetbare groene ha ring. Grote schaal JJIERMEE WAS duidelijk ge worden dat het rijpingsproces kunstmatig tot stand kon worden gebracht en dat het mogelijk was geworden het hele jaar door op grote schaal haring te produceren. Het enige verschil tussen in mei en juni gevangen groene haring en kunstmatig bereide groene haring uit andere perioden is, dat de kunstmatige groene haring minder vet is. Alleen de haring die in het voorjaar wordt gevangen is bij zonder vet en op het vetgehalte hebben de betrokken enzymen geen invloed. Groene haring wordt echter niet in de eerste plaats gekenmerkt door zijn vetgehalte, maar zoals wij al schreven, door zijn speciale aroma. Dit aroma wordt kunst matig evengoed verkregen als bij het natuurlijke, rijpingsproces. Praktijk Jr-jET ONDERZOEK is het labora toriumstadium nu te boven. Het project kan op grote schaal in de praktijk worden toegepast. Het ligt in de bedoeling de en zymen gelijk met het zout toe te voegen, waardoor de zaak zo een voudig wordt als het maar kan. Voor de haringhandel openen zich door deze ontdekking weidse perspectieven. Bij het natuurlijke rijpingsproces is men gebonden nan een bepaalde periode, maar bij de kunstmatige rijping kan men deze periode versnellen of ver langzamen al naar gelang de do sering van de toe te dienen en zymen. BRUSSEL Een Belgische treiler heeft in het mondingsgebied van de Schelde, 30 myl ten noorden van Zee- brugge, een bronzen Nederlands kanon uit de zeventiende eeuw op gehaald. Het kanon weegt 800 kg en draagt als opschrift „Zeelandia 1660 - Jo hannes Burgerhuvse". De treiler, de Z-424 „Zeepaard" heeft zyn vangst in Zeebruggc aan land gebracht. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AA ZEE - - Zondag: hoog water 8.22 en 20.51 uur; laag water 3.5- en 16.10 uur. Maandag: hoog water 9.34 en 22.14 uur: laag water 4.47 en 17.20 uur. Volksgezondheid WACHTEN is alleen nog op, het ministerie van sociale za ken en volksgezondheid. Deskun digen van deze dienst zullen bin nenkort nagaan of de kunstmatig gerijpte haring even zuiver is als de haring waarop het natuurlijke rijpingsproces werd toegepast. Ei- zijn geen'aanwijzingen waar uil zou kunnen worden afgeleid dat dit onderzoek ongunstig gaat De groene haring, tot nog toe alleen een voorjaarsdelicatesse. zal door toedoen van Neder landse biologen weldra het hele jaar door te verkrijgen zijn. uitvallen. De vereiste toestemming moet er evenwel zijn. Daarna zal het ongelooflijke spoedig gewoon worden: groene haring het hele jaar rond. later zijn zij er u dankbaar voor Ook voor hen leidt de weg naar grotere welvaart via het geregeld sparen (ook van kleine bedragen) bij de de spaarbank die u, behalve een hoge rente, de grootst mogelijke veiligheid biedt. een SOCIALE INSTELLING zonder WINSTOOGMERK. Ouderen, hebt u al kennis gemaakt met het Algemeen Premiespaarplan met een premie van 20 pet. Nadere inlichtingen op onze kantoren. katwijk aan zee: PRINCESTR. 28 - W. DE ZWIJGERLAAN 59 - School SUURMONDSTR Katwijk a. d. rijn: rijnstraat 36. IJMUIDEN Zelfs vishandelaren, die zich op en top IJmuidenaren voe len, liepen vrijdagmorgen met ont hutste gezichten door het hallencom plex. Zij kregen slechts 10.000 kilo tong voorgeschoteld. Op Urk werd echter niet minder dan 80.000 kilo aangevoerd, zo'n enorm verschil is tot dusverre nog niet aan den dag getre den. Men werd nu wel op een bijzon der duidelijke wijze met de neus op de feiten gedrukt. Deze situatie is ontstaan door het invoeren van de vrije zaterdag. De Urkse schepen lieten eerst individueel maar nu in de totaliteit IJmuiden links liggenl De reders hebben een organisatie opgebouwd die IJmuiden als aanvoerhaven voor fijnvis naar het tweede plan heeft gestoten. Een teleurgestelde handelaar merkte op: „Nog even en we krijgen hier hele maal geen tong meer". Dat was na tuurlijk overdreven maar het gaf de stemming goed weer. Hier komt nog bij dat de Urkers voornamelijk op tong vissen. Heel wat Katwijkse een heden hebben deze vissoort de laatste weken gelaten, voor wat hij is en hebben zich op de visserij op rondvis in de buurt van 55 NB geworpen. Maar toch is de toestand veranderd op een wijze, die destijds niemand ver wachtte. De weinige treilers die zich in de Noord ophielden haalden in hoofdzaak koolvis boven water. Af en toe werd de eentonigheid doorbroken door de verschijning van een -"paar mandjes kabeljauw, gul en wijting. De eerste genoemde grotere kotters hebben in vele gevallen hun reis beëindigd met mooie beetjes in de ruimen. Tussen de rondvis bevond zich dikwijls een aan trekkelijke hoeveelheid schol. De log gers en kotters bij de ST-boeien no teerde door elkaar genomen trekken van 25 kilo tong en een mand of zes andere vis. in hoofdzaak schol. Tarbot viel hier bijna niet te bemachtigen. Onder de Nederlandse kust was het weer een stille boel. Slechts enkele vaartuigen stroopten dit gebied in hun jacht op van alles wat af. Enkele spanvissers slaagden er de laatste da gen in mooie trekken aan haring scheep te zetten. Verscheidene combi naties lagen al aan de IJmuider loswal met in totaal 2300 kisten. Dat was voor de handel een niet verwach te meevaller want de treilers lieten in dit opzicht volledig verstek gaan. De haringtreilers in de Ierse Zee moesten met wat geringere vangsten genoegen nemen. Een paar fortuinlijke vaartui gen bereikten een dagvangst van tachtig kantjes. De meeste schepen konden het niet verder brengen dan een totaal van vijftig kantjes. Overi gens is het in deze omgeving een drukke boel geworden. Het gros van de Nederlandse haringtreilers is hier nu te vinden. Vandaag verschenen aan de IJmui der markt 22 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4700 kisten, waarvan 350 kisten schelvis. 260 kisten wijting. 70 kisten gul en kabeljauw, 350 kisten kleine gul. 720 kisten kool- vis, 2250 kisten spanharing, 20 kisten makreel, 380 kisten schol, 50 kisten tar bot. 145 kisten diversen. 140 stuks stij ve kabeljauw en 9300 kilo tong. Ver der waren er 90 kleine kisten piepers. 60 kleine kisten wijting en 185 kleine kisten makreel. Bij de tong wist de slips de laatste plaats over te doen aan de grootmid del. Laatstgenoemde soort zat tussen f4.50 en f4,30, de slips tussen f 5,01 en f 4.37. De beste notering was met f 5.96 voor de tong 1. De grote tong was met een top van f5.70 ook goed in trek. De heilbot haalde een mooie koers van f8.70 en liet nu eens de tarbot achter zich. Hiervoor werd in het gunstigste geval f 6,50 betaald. Bij de schol ging de meeste belangstelling uit naar de klein-middel en de een tjes. Op de eerste afslag werd f56 betaald. De grote en de grootmiddel bleven drie gulden achter. De twee tjes deden 't voor hun doen met een notering van f42 tot f25 niet slecht. De haring van de spanvissers leverde aanvankelijk een mooie prijs van f 34 per kist op. Later zakte de koers tot f 22,60 maar het gemiddelde gaf wei nig reden tot klagen. Voor de goede kwaliteit makreel werd op de eerste ronde bijna zestig gulden betaald. De mindere soort was voor f 13,40 te koop. De schelvis daalde verder op de prijzenladder. De braadschelvis haalde niet meer dan f 26 en was op de laatste afslag al voor f 17 te krijgen. De dichte wijting bleef met grote moeite een paar kwartjes boven het minimum. De gul was voor de katten- centrale een onbereikbaar doelwit. De grootste soort haalde een top van bij na zestig gulden. De kleine gul zetelde op de laatste afslag na een inzet van f 40 ongeveer vijftien gulden boven het minimum. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 50 kisten schelvis. 150 kisten wijting. 250 kisten kleine gul. 50 kisten haring. 27 kleine kisten haring. 100 kisten makreel. 650 kleine kisten makreel, 220 kisten schol. 100 kisten diversen en 5500 kilo tong. ALPHEN In de consistorie van de Adventskerk hield het Hervormd Verband op Geref. grondslag zijn jaarvergadering. Voorzitter G. J. Kar dol wees in zijn openingswoord op het zijns inziens verontrustende feit, dat het doen en denken op kerkelijk terrein steeds meer worden beheerst door de resultaten van de wetenschap. Wij beroven zo God van Zijn plaats en zetten de mens in het middelpunt. Er is zo weinig gelovig luisteren naar wat God in Zijn Woord tot ons zegt. De heer Kardol wekte de aan wezigen op, in vertrouwen op God. de gemeente te helpen opbouwen en te bewaren bij haar belijdenis. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat in de situatie waarin het gereformeerde deel van de Alphense Hervormde Gemeente verkeert, wei nig verandering is gekomen. Het bestuur blijft bij de centrale kerke- raad aankloppen om de her vormd-gereformeerden een reële plaats in de Gemeente te geven. De penningmeester kon een tevre den geluid laten horen. Velen uit de gemeente blijken door hun lid maatschap of door giften de vereni ging een financieel gezonde basis te geven. De aftredende bestuursleden, de heer B. Burggraaf, A. van Eek, A. Griffioen en N. Bode- werden herko zen. Het bestuur werd uitgebreid met drie leden, nl. de heren J. p. van de Lee, H. Nieuwenhuizen en P. van Splunder. Laatste dingen Het hoofdpunt van de vergadering vormde het referaat van ds. J. H. Cirkel, Hervormd predikant te Bode graven, over „De anti-Christ". Spre ker begon met op te merken, dat zijn onderwerp thuishoort in de eschatologie, de leer van de laatste dingen, dus over wat in de eindtijd ADVERTENTIE Heeft u wel eens echte oude Leidse kaas geproefd? De Landbouwer NOORDWIJK De Noordwijkse Hockeyclub beschikt sedert enkele dagen over een eigen clubhuis. Het bevat onder meer twee kleedkamers en een sfeervolle kantine. Het is in enkele maanden tijd door de leden zelf tot stand gebracht. Vrijwel elk weekeinde was men er bezig. Burgemeester mr. J. N. Bonnike heeft het gebouw geopend. Nadat de NHC-vlag was gehesen, traden de leden aan voor het spelen van een tweetal demonstratiewedstrijden. De openingsbully werd gewonnen door mr. Bonnike, die niet alleen een en thousiast supporter, maar ook een goed hockeyer bleek te zijn. De Noordwijkse Hockeyclub 'telt op het ogenblik ongeveer 120 leden, onder wie een adspirantenteam. Interkerkelijke forumavond NOORDWIJK Het convent van Kerken in Noordwijk houdt donder dagavond 26 september een openba re forumavond in de gerestaureerde Hervormde kerk aan de Hoofdstraat. De avond begint om kwart over acht. Het forum zal bestaan uit verte genwoordigers van de rooms-katho- lieke en de reformatorische kerken. Als grondmotief geldt de vraag: „Zullen de Kerken in de nabije toe komst moeten veranderen en, zo ja, hoe zal dat gebeuren? Mens geen avonturier RIJNSBURG Ds. K. Sierink uit Utrecht sprak voor de Geref. vrou wen- en mannenvereniging over het onderwerp: „Gods plan met de mensen". De hoofddoel van de mens is leven tot Gods eer. aldus ds. Sie rink. De mens is geen avonturier, die maar moet afwachten, waar hij terechtkomt, maar hij is een pel grim, die een bepaalde bestemming heeft. Na deze inleiding volgde een bespreking. De bijeenkomst, die stond onder leiding van de heer D Nooteboom, werd in de Petrakerk gehouden. Voor Cenlrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - Rijnsburg gaat gebeuren. In de bijbel wordt met de eindtijd bedoeld de tijd tus sen Hemelvaart en wederkomst van Christus. Zowel in het Oude als in het Nieu we Testament komen wij beschrij vingen van typische gebeurtenissen uit deze eindtijd tegen. Wij mogen deze dingen naspeuren om hierin Gods heilsplan met ons te ontdek ken, om op te merken hoe God ook in de historische gebeurtenissen zijn raad vervuld. Bestudering van deze dingen met dit doel is geen onwetti ge nieuwsgierigheid. Het geeft een geweldige troost aan Gods volk, dat, temidden van het verwarrende we reldgebeuren rondom ons. zich veilig weet bij die God, die alles regeert. Ten slotte gaat het in die eindtijd niet over de strijd tussen Oost en West of welke andere combinatie van werelddelen, maar tussen God en de duivel. Tussen de door God gegeven Christus en de door de dui vel naar voren geschoven an ti-Christ, die niet alleen politieke macht heeft, maar ook een valse leer meebrengt. Ds. Cirkel ging uitvoerig in op de ze steeds feller wordende machts strijd. Gingen aan de Christus vele typen vooraf, die Hem als het ware afbeeldden, zoals Melchizédek, Mo- zes en David, aan de anti-Christ gaan ook typen vooraf, die zijn beeld vertonen. Deze worden ons bijvoorbeeld getekend in de profe tieën van Ezechiël en Daniël en in het laatste bijbelboek Openbaring (het getal 666). De komst van de anti-Christgaat gepaard met een grote verdrukking van Gods kerk. Discussie In de discussie die op dit referaat volgde, drong ds. Cirkel met klem aan op grondige bijbelstudie. De bij bel leert ons, dat de anti-Christ zich zal voordoen in de gedaante van het Lam, maar hij spreekt lasterlijke dingen. Hij is dus moeilijk aan zijn uiterlijk, maar wel aan zijn woorden te herkennen. Daarom is het noodza kelijk dat wij met Gods Woord in de hand, de dwalingen binnen en bui ten de kerk onderkennen en weten te weerleggen. ZOETERWOUDE De weinig opwindende raadsvergadering van gisteravond leek nog wat „vuurwerk" te krijgen toen dr. T. Pley toe stemming verkreeg tot een interpellatie. Dit betrof de overneming van straten van de N.V. J. D. v. d. Mijl sr. aan de Hoge Rijndijk. Deze zaak was in behandeling geweest op de vorige vergadering en werd toen goedgekeurd „onder opschortende voorwaarde". De voorzitter van de Vrije Lijst-fractie ging er echter mee akkoord dat het college zich eerst zal beraden op de vragen om er dan in de volgende vergadering op terug te komen. Het vergaderen op vrijdag komt de raad niet bepaald gelegen. Van de elf raadsleden ontbraken de he ren J. Bosman, G. Koek, A. v d Poel en B. v d Veer. De voorzitter ver zekerde dat het bijeenkomen op vrijdag een eenmalige zaak is. By de aanvang van de vergade ring herdacht de voorzitter de on langs overleden heren C. Paarde- kooper en P. v Bemmelen. Bjj de ingekomen stukken was een schrijven van de plaatselijke centrales van het NKOV over het in drinkwater voorkomende man gaan. Verzocht werd niets onbe proefd te laten om een eind te ma ken aan dit euvel dat veel onge rief veroorzaakt. Mede naar aanlei ding van uitpsraken die deze week zijn gedaan op de vergadering van het Waterleidingbedrijf De Rijn streek zei de voorzitter dat er ver betering inzit. Met het spuien wordt getracht de nog aanwezige voorra den uit de leiding te krijgen. Nog maals stelde de vorzitter vast dat mangaan wel hinderlijk is maar niet schadelijk voor de gezondheid. Toegevoegd was een voorstel om de overeenkomst met de NV Stik- voorts Bouwbedrijf te wijzigen. Hierdoor zal in aansluiting op fase A in het plan Westeinde ook een gedeelte van het bouwrijpmaken van fase B. mogelijk worden. Het voorstel tot votering van een krediet voor herstel van de kade aan de Uiterdijk i.v-m. een kwel, leidde tot een aantal raadgevingen KOUDEKERK Dinsdag 17 en woensdag 18 september wordt in het gebouw van de voormalige open bare school aan de Dorpsstraat een bevolkingsonderzoek gehouden op tuberculose. Dinsdagmiddag van 14 tot 16.30 uur; dinsdagavond van 19 tot 21.30 uur: woensdagmorgen van 9 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16.30 uur. De kosten van de röntgenfoto bedragen f 1,75. Het is jammer, dat slechts één avond voor dit onderzoek beschik baar is. De Stichting FOTU en het gemeentebestuur hopen toch, gezien het grote nut van dit onderzoek, dat ook de buiten de gemeente werken de ingezetenen zich kunnen vrij ma ken. Hun die wel een oproep voor de avond hebben ontvangen, maar in de gelegenheid zijn overdag te ver schijnen, wordt aangeraden dit te doen. opdat een aantal personen, dat overdag beslist niet kan. alsnog bij de avondgroep kan worden inge deeld. De ingezetenen, die slecht ter been zijn, kunnen naar het onderzoek centrum worden gebracht door se cretarie-ambtenaren. Zij zullen zo mogelijk worden doorgelicht om streeks 16 uur op woensdagmiddag. Een aardige bijkomstigheid is, dat het avondonderzoek is verschoven naar dinsdagavond 17 september, in verband met het feit, dat Ajax Neurenberg ongetwijfeld zeer velen op woensdagavond aan een ander scherm zal kluisteren! waarmee het college rekening zal houden. De raad ging akkoord met het voeren van een procedure in zake pachtontbinding voor een per ceel weiland in de Loethe. Vuil Dr. Pley informeerde naar de mo gelijkheid tot het aanleggen van een tweetal tennisbanen aan de Nieuwe- weg. B en W zien een initiatief uit de burgerij gaarne tegemoet. Dr. Pley maakte zich ook zorgen over de vestiging van een nieuw over slagbedrijf aan de Hoge Rijndijk, waardoor er een gevaarlijke uitrit is bijgekomen. Er zal een andere regeling ko men voor het ophalen van grof vuil. zo deelde de voorzitter mee op een vraag van de lieer Van Vliet. De hoeveelheden die worden aangebo den zijn onvoorstelbaar groot. De heer v. Vliet vroeg ook door het aanbrengen van pijlen het verkeer op de Dorpsstraat beter attent te maken op de onlangs getroffen ver keersmaatregelen. De voorzitter ant woordde dat ter verduidelijking de zer dagen reeds een voorwaarschu- wingsbord is geplaatst. User <1 „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm Alpheuse Scliaakelub ALPHEN De Alphense Schaakclub hield in haar clublokaal ln de Opstan- dingskerk ter opening van het nieuwe schaakseizoen weer onderlinge snel schaakwedstrijden. Hieraan werd door 34 leden, onderverdeeld in S groepen, deel genomen. De volledige uitslagen lulden Groep l: 1 P de Jong 7 uit 10. 2 D Post- huma 6123 A D Kardol S.1C Brunt «Va, 5 J v d Wijngaard 3. 6 J van Harten 3 Groep 2: 1 N J van Gorselen 4li uit 2 H de Ruiter 4. 3 A Post 3ty. 4 P L Wa genaar 3ty, 5 J Wiegman 3. 6 W de Rui ter 1 Vis, 7 J van Ofwegen 1. Groep 3: I J G Kardol Sty ut 0, 2 w W Lammers 5. 3 Th Ausems 4. 4 A N de Bruin 3. 5. N Brceveld 2. 6. J J van Noort 1, 7 C Dozy ty. Groep 4: 1 P J Wijnbeek Sty uit 6. 2 A L van Vliet 4. 3 Br v d Laar 4. 4 C H Knook 3ty. 5 P de Ruiter 2. 6 W G Kam pers 1. 7 B J Slofstra 1. Groep 5: 1 L G J Tetteroo 4 uit 6. J J W van Dijk 4. 3 A v d Kemp 4, 4 J P Hop 3ty. 5 L Montsma 3. 6 A Haasnoot lty.7 H VerhelJ 1. Donderdag 19 september as. begint de nieuwe onderlinge wintercompetitie, die ook dit jaar weer dubbelrondig ln vier groepen van 12 en een Jeugdgroep zal worden gespeeld. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, zodat nieuwe leden direkt kunnen worden ingedeeld. VOORHOUT Geboren: Maria J d v L H A Kromhout en C T Aker boom: Melisa G S A M. d v T W Augustinus en G J Bilsen; Johanna M M, d v J P M van Wieringen en P A M Koolloos; Helena G, d v W G C Huijts en H M J Duivenvoorde; Adriana E, d v B van Gunsteren en A A Faas. Ondertrouwd: Wilhelmus M v d Ploeg en Wilhelmina M Floor, beiden wonende te Voorhout. Gehuwd: Egon Otten. oud 29 jaar en Margaretha MAT Warmenhoven, 28 jaar Leonardus van der KJugt. *3 jaar en Suzanna J M v Dijk, 21 jaar; C R L Noordermeer en Wijnanda m A van Gerven; Johannes P W Zuid hoek en Maria W W Meijer. Overleden: Helena Maria Petronel- la Staphorst, 94 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN tn de Geref. Kerk, Rijnstraat 18, wordt zondagavond een dienst gehouden ter afsluiting van de jeugd week en aan het begin van het eigenlijke ver enigingswerk. Voorganger is ds H. Sweepe te Scheveningen. De jeugd heeft een werkzaam aandeel bij schriftlezing, declamatie, zang en col lecte. Verder werken mee de trom pettist W. D. Noteboom, Rijnsburg en de organist A. van Veen. De dienst begint om 7 uur. Na afloop is er een broodmaaltijd, waarbij o.l.v. ds. Sweepe nader op de preek zal worden ingegaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5