«Prof. Diepenhorst slaat jerste paal voor de LOI MUlilfc, WEEKAGENDA Gazan's gratis les in kleding-economie GAZAN Twee wijkgemeenten in Hervormd Leiderdorp N-Vieuw gebouwencomplex in LEIDERDORP F Onderwijs in de astrofysica Geref. ouderling in hoorcommissie LEIDSE COURANT EPTEMBjyfl LP erse arü VRIJDAG 13 SEPTiMBW WB» kunt I 'bmmRK i Irammerdammer na geluk overleden MMERDAM De 73-jarig« is gistermiddag in het aca- ziekenhuis in Leiden over- aa nde verwondingen, die hij orgens had opgelopen, toen hij zijn fiets onder een militaire ia u eer met oplegger was gekomen, 'senhe ongeluk gebeurde op de split- Rijksweg-Akerboomseweg toen de weg wilde oversteken. IETERWOUDE Ds Doorn, als reserve-Iegerpredikant in gaat, moet in Breda opko- In deze opkomstperiode zal l worden meegedeeld, welke standplaats zal zijn. LEIDERDORP Prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst, oud-minister van ondertvijs en loetenschappenheeft gistermiddag aan de Leidse Dreef de eerste paal geslagen voor het nieuwe gebouwencomplex van de Leidsche Onderwijsinstellingen. Dit gebouwencomplex zal drie gebouwen omvatten een bedrijfsgebouw, een kantoor- en een drukkerij gebouw. Het bedrijfsgebouw, dat 100 meter lang is en 36 meter breed en dat voornamelijk zal worden gebruikt voor magazijnruimte en expeditie, zal verder bestemd worden voor een Loitel. Dit Loitel, een eigen verzonnen naam, is een speciaal in gerichte afdeling voor cursisten, die de laatste trein naar huis niet meer kunnen halen en hier kunnen overnachten. Het kantoorgebouw bestaat uit zes bouwlagen en heeft een vloeropper vlakte van 5400 vierkante meter. In dit gebouw wordt de administratie gevestigd. Eind 1968 wordt met de bouw hiervan begonnen. Het druk- Vrijdag 13 september koorzaal: ledencongres D'86. |.J .-gebouw, Levendaal 101: tlenerso. It. 14 tot 18 Jaar. Ouderensoclëtelt 5 of pep" Jaw en ouder. Zaterdag 14 september >orzaal: ledencongres D'66. LJ.-gebouw, Levendaal 10 Jdëtelt voor 17 Jaar en ouder, nlusclubhuls, rndla. mld- fustrumconcert plaati 'GEEST Het Witte Huls. 2 tot - fuut; schaaksoc. Palamedes. CmQ I Zondag 15 september -gebouw, Levendaal lOl: ouderen- voor 20 Jaar en ouder. Maandag 16 september Burcht, Nieuwe Rijn, 8 uur: po- trefpunt. Dinsdag 17 september 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- Ned. Gemeenten. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. ■atlecentrale. Woensdag 18 september uwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: kuur soc. raadsvrouw, markt, 9 u.: opening fokveedag en ^tentoonstelling. Opleiïelpenkade 6. 8 uur: afd. Tuinbouw Plantkunde, films Herman Klelbrlnk. DRSCHOTEN Kasteel Duivenvoor- kamermuzlek, Phlllpp Emanuel inble. T Donderdag 19 september Mne Gehoorzaal, 2.30 uur: afd. Lelden Hulsvrouwen, lezing over Felix Tlm- nans. hooraaal, 8 uur: K. en O., Res.-Or- met Jan Wijn plano. .ntine Clos en Leembruggen, Derde (Mare), 7.30 u.: ruilavond illca. Vrijdag 20 september n Verder Gehoorzaal, 8 u.: K. en O., lezing .Alaska. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie- )c„ 14 tot 18 j. en ouderensoc., vanaf Zaterdag 21 september ibgebouw Ons Bulten (via Pieter 1, 4 tot 10 u.: tentoonstelling zvf"" frult Mater-Sprenger. 14.0CH. J.-gebouw, Levendaal 101: mld- vanaf 17 Jaar. r. 85. 3 tot 5 u.: afscheid H. van bij woningbouwver, De Een- IE St. Agathakerk, 8.15 u.: Or- ig Bollenstreek, orgelbespeling Sl- mmm^de Zee en Ernest Gervais. Zondag 22 september Ibgebouw Ons Buiten (via P. ktraat). 10 tot 7 u.: tentoonstelling en fruit Mater-Sprenger. Jeugddorp Igddorp zuid-west (Voorschoterweg, t zwembad De Vliet). Geopend elke ksdagmlddag van 2 tot balf 5 en elke I Mag van 10 tot 4 uur voor Jongens en (Jes van 5 tot omstreeks 13 jaar. toegep Apotheken t>n voor spoedeisende gevallen: en vonv, Apotheek. Haven 18, tel. 20085. [zaterdag-, zondag-, avond- en nacht- ►t van apotheek R. van Breest Smal- verstiurg te Leiderdorp wordt waargeno- idoor de Haven Apotheek, Edl Ocgstgeestse Apotheek en Apotheek fahoten zijn de gehele week geo- J Doktersdlenst zaterdagmorgen 10 uur de eigen irts raadplegen. Daarna, tot zondag- 24 uur, de dokterstelcfoon bellen, 5 Behandeling na ongevallen i poliklinische oehandeling na ungevai- Mordt van dinsdag 12 uur Cs middags) Woensdag 12 uur waargenomen dooi IDlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui teterdag 12 uur door het St. Elisabeth- Bjnhuts (Hooigracht) Op andere werk- en op zondagen door het Acade- !h Ziekenhuis. :ndi jntii Films MERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik ben 'sglerig (18 Jaar); vrijdag- en zater- 'ond 11.30 uur: The servant (18 Jaar). 'O (2.30, 7 en 9.15 uur).- Carmen als (18 Jaar). :OR (2.30, 7 en 9.15 uur): Rebel ln :n (18 jaar). i 8 uur): De kanonnen van ine (14 jaar); vrijdag- en zater- nd 11.30 uur: The Terrer (18 Jaar). ■HO (2.30, 7 en 9.15 uur): De bruid het zwart (18 Jaar). (ANON (2.30. 7 cn 9.15 uur): Ikde :'es (18 jaar). Molenmuseum De Valk Jpencl elke dag vp« 10 tot S uur, 'd. gesloten, zond van tot 5 uur, september. Bezoekuren ziekenhuizen Jtdemlscb ziekenhuis voor patiënten flasse ia, lb en 2e: dagelijks 10 30- FU.W—16 en 19—20 uur patiënten ln klasse s. maandag, V. oensdag, donderdag en vrijdag 1815- 19 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16, zondag 3lgemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vnjdar 18.45—19 30. uur. zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dageUJgs 10 30—11.30, 14—16.30 en 1B—20 uur. Op de afdelingen verloskunde an kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 laar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Elisabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tol 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks vaD hall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag li tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rijnoord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehosptttum, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 tol half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en s avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zon- dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Mobiel A.N IV.B.-kantnor Elke donderdag van 19—16 uur bij mo len De Valk Musea en Hortus Museum volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u-, ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u., zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): ten op Tentoonstellingen Lag. landbouwschool Boerhaavelaan: vanaf 16 sept. beroepen-tentoonstelling (hele week tijdens schooluren). Trappenhuis Rapenburg 73. schilderijen Henk van der Vet tot 26 september. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11. ten toonstelling schilderijen en lichtdrukken Alfred Eikelcnboom, van 13 sept. tot 4 oktober. KijKsmus. Volkenkunde: ecmertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-hlstorlscbe facetten van het Mexico van vroegei en nu), tot 1 december Lakennai, van 5 juli tot 22 september Negen Leidse fotografen. Blbllotheekflllaal Houtkwartier (Kager straat)- tot 15 september expositie Leid se kunstgroep Colourform (hard-edge olieverf, tekeningen en etsen) - maan dag 1-5 u., dinsdag en vrijdag H-12 en 1-5 u„ woensdag 9-12, 1-5 en 19-20.30 u. De Lakenhal: tentoonstelling van sculp turen en druksels van David van de Kot, en van volumes van Pieter Geraedts Jr. van 17 aug. tot 15 sept.. dag. 10 tot 17 u. zond. 13 tol 17 u. Rapenburg 94. galerie 1 Dulvenbuys Klelnplastiek rosea van den Haak en gra flek. tekeningen en aquarellen van Ab Steenvoorden (van 23 aug. tol 15 sept dlnsd tot en mei zond. 2 tot 9 uur) Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen RudJ Polder, van 6 tot en met 28 sept., dlnsd. tot en met zat. 9 tot 8 u. Jeugdbultencentrum De Korte Vliet. Vlletweg 5: Kunstgroep Colourform, teke ningen. schilderijen en etsen van Nico Langezaal, Henk Hollebeek. Marjam Hlel- al en Wl) Blommerde, van 10 t.ejn. 20 sept., maand, t.e.m. vrijd. 15 tot 17 en 20 tot 2 u., zat. 10 tot 12 u., woensd en zond gesloten. LEIDERDORP Plantsoen Eikenlaan, 4 tot 25 september: beeldententoonstelling Caroluskrlng. kerijgebouw wordt in 1969 gebouwd. In dit gebouw met een oppervlakte van 5000 vierkante meter komt het Ned. Drukkerijbedrijf. Verwacht wordt, dat het gebou wencomplex, dat het architectenbu reau J. van Tubergen te Noordwijk heeft ontworpen en dat wordt ge bouwd door Weminks Beton- en Aannemingsmaatschappij te Leiden, begin 1971 klaar zal zijn. Er zal in teamverband worden gebouwd. Het schema is zodanig opgesteld, dat tel kens wanneer een bepaald onderdeel is gereedgekomen, deze afdeling zal worden overgeplaatst. In totaal ko men 600 tot 700 mensen in het ge bouw te werken. Momenteel heeft men ongeveer 450 man personeel. Het bedrijfsgebouw hoopt men over een jaar te betrekken. Grote vlucht Aan dit eerste-paal-slaan ging een korte bijeenkomst vooraf, gehouden op een salonboot van Afivauna, die in de Zijl nabij de bouwplaats lag gemeerd. Aanwezig was van Leider- dorpse kant loco-burgemeester C. Meerburg met wethouder J. Nie- vaart. Van het Leidse gemeente bestuur waren de wethouders C. Piena en S. San-nes er. President-directeur en oprichter van de LOI, de heer I. J. Sloos, voerde als eerste het woord. Hij zei, dat zijn devies altijd dat van de Kon. Ned. Wielrenunie was geweest: „Doortrappen en recht vooruit kij ken". De nieuwe huisvesting van de LOI zag hij als van groot belang, maar nog belangrijker is, zo zei hij, de aanvaarding van het schriftelijk onderwijs als een speciale sector in het totale patroon van het Neder landse onderwijs. Daardoor is het mogelijk geworden, dat dit onder wijs zo'n grote vlucht kon nemen. Hij deelde mee, dat dezer dagen de eerste internationale leergangen van de LOI zijn begonnen, en wel in Parijs, Wenen, Kopenhagen, Düssel- dorf en Barcelona. Loco-burgemeester C. Meerburg heette de LOI welkom in Leider dorp. Oorzaak voor de vestiging van dit bedrijf hier noemde hij het nij pend gebrek aan ruimte. Bij iedere paal, die in de grond wordt geslagen, wordt de LOI hechter in Leiderdorp verankerd. Hulpmiddel Notaris E. Spier, commissaris van de LOI, bracht de directie dank voor de wijze, waarop zij het beleid in de loop der jaren heeft gevoerd. Hierna was het woord aan prof. Diepen horst, die in een geestige speech na der inging op de gevaren van het eerste-paal-slaan. Met name de juri dische aspecten van deze zaak. Hij hoopte niet, dat als later het gebouw zou gaan verzakken hij hiervoor aansprakelijk zou worden gesteld. Hij vroeg zich af, wat het onder wijs, afgezien van de verheerlijking van de bul en van het intelligentie quotiënt eigenlijk wilde. Naar zijn mening stelt het onderwijs de mens in staat volwaardig mens te zijn. De mens moet daar komen, waar hij krachtens zijn aanleg toe in staat is. Deze instelling, aldus prof. Diepen horst, is daarbij een hulpmiddel. „Met grote sympathie slaat niet al- LEIDEN Prof. dr. J. M. Green berg, hoogleraar in de natuurkunde en de sterrenkunde aan het Ronsse- laer Polytechnic Institute te Troy in de staat New York, is voor de periode van 1 september 1968 tot 1 maart 1969 benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in de astrofysica. Prof. Greenberg, die in 1922 werd geboren, behaalde in 1948 de graad van physical doctor aan de Johns Hopkins University te Baltimore. 'een een hoogleraar, maar slaan ook tele andere mensen uw verrichtin gen gade." Directeur I. J. Sloos overhandigde prof. Diepenhorst uit waardering een boekwerk, getiteld „De Odyssee". Als curiositeit vermeldde hij nog, dat hij 50 jaar geleden zijn eerste stappen op het gebied van de econo mie zette aan de hand van een boek van prof. P. A. Diepenhorst. Professor Diepenhorst aan de heimachine. Tot slot gaf de heer R. Sloos na mens de directie een kleine uiteen zetting van het te bouwen complex met alle mogelijkheden. Na het slaan van de eerste paal volgde nog een receptie op de salonboot. LEIDERDORP De kerkeraad van de hervormde gemeente heeft bij het breed moderamen van de classicale vergadering van Leiden het verzoek ingediend een tweede predikantsplaats in Leiderdorp te vestigen. De heer Van den Hoek, die naar Zuidzandc is vertrokken, was hier namelijk geen predikant maar hulpprediker. Er is al contact opge nomen met de commissie voor het bcroepingswerk van de generale sy node. De kerkeraad stelde ook al een Aankoop panden Groenesteeg LEIDEN Aan de gemeenten zijn te koop aangeboden het woonhuis, erf en winkelwoonhuis met naastge legen woning aan de Groenesteeg 87, 100 en 102. De eigendomsverwerving van deze percelen is voor de gemeente van be lang, aangezien deze gelegen zijn in het gebied, begrensd door de Heren gracht, Nieuwe Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel, ten aanzien waarvan een saneringsplan is vastgesteld. hoorcommissie samen. Deze bestaai uit leden van de kerkeraad en enka- le gemeentelden. Bovendien besloot de kerkeraad met grote instemming een ouderling van de geref. kerk al> adviseur tot deze commissie uit t« nodigen. De kerkeraad acht de geref. visie van grote betekenis, juist omdat van de nieuwe predikant gevraagd zal worden waar mogelijk met da geref. en andere kerken tot samen werking te komen, aldus het van daag verschenen nieuwe herv. kerk blad Ontmoeting. J. Kooi verricht hulpdiensten Als de tweede predikant in herv. Leiderdorp zijn intrede zal hebben gedaan, zullen twee wijkgemeenten worden gevormd. Men beoogt daar mee een verbetering in het bestuur en in de organisatie van het kerke- werk. De wijkkerkeraden zullen zich meer met het pastorale werk in da gemeente kunnen bezighouden, ter wijl dan de centrale kerkeraad meer van het bestuursbeleid en de zake lijke kanten daarvan voor zijn reke ning kan nemen. In verband met het vertrek van de heer Van den Hoek is aan de heer J. Kooi, hulpprediker te Leiden, ge vraagd catechisaties waar te nemen. De heer Kooi is daartoe bereid ge vonden. Als iemand in Nederland het recht heeft onderricht te geven, u wegwijs te maken, in de aanschaf van kleding, dan is het wel GAZAN, de groot-kledingfabrikant van 1880. Een industrie met een produktie-kapaciteit van 9000 stuks kleding per week; Herenkostuums, Kolberts, Blazers, Pantalons. Herenjassen. Damesmantels, Pakjes etc. etc. WAT BETEKENT GAZAN'S ECONOMIE VOOR U? Een vraag die voor tienduizenden Nederlandse partikulieren geen vraag meer is, maar een absolute zekerheid van belangrijke voordelen. Die totale produktie van GAZAN'S fabrieken gaat niet meer naar de winkeliers; ze gaat LINEA RECTA NAAR U partikuliere gebruiker. Dat bespaart u niet alleen zeer veel geld, nee het bespaart u bovendien ergernis van allerlei aard. Door GAZAN beschikt u dagelijks over ongelimiteerde, uiterst gevarieerde kollekties. Ieders wens hoe vreemd ook, hoe hoog ook kan zomaar ingewilligd worden. Alle denkbare modellen in alle (ook bijzondere) maten zijn in oneindig veel dessins en kleuren altijd aanwezig. De bediening geschiedt door vakkundige beschaafde adviseurs. Ruilen is te allen tijde toegestaan en eenvoudige veranderingen worden gratis en met spoed uitgevoerd. NEEM DIE GAZAN-LES TER HARTE EN U BENT EEN „CUM LAUDE" KLEDINGKOPER VOOR U EN UW GEZIN. Dat ONZE FABRIEK UW VOORDEEL is kunt u reeds zien aan de beknopte „cijferlijst". Voor 79 gulden reeds heeft Gazan een mooi en echt goed herenkostuum, het duurste kostuum dat Gazan in zijn kollekties heeft, kost maar 129 gulden. Een wereld van mogelijkheden ligt tussen die 2 prijzen. Uiteraard zijn er Pantalons, mooi, modem of klassiek als u wilt, in wol enTerlenka. Deze massale kollektie is geprijsd tussen 19.75 en 29.75 Een machtige Demi-saison of Autocoat kost maar 59.50. voor die lage prijs mag u gerust uiterst kritisch zijn. Dan... een hoofdstuk apart; DE DAMES AFDELING: Juweeltjes van mode-prestaties in Najaars- en Wintermantels met of zonder bontgamering, Mantelpakjes in honderden modellen, in honderden dessins maar de prijs is alleen aan Gazan voorbehouden, daar kan niemand aan tippen. Uitnodiging: De nieuwe naj'aarskollekties hangen voor u gereed en wees er van overtuigdu betaalt niets meer dan de winkelier, j' Confectiefabriek Gazan uw gratis Ieraar in kleding-economie Reeds 16 vestigingen in 15 steden in Nederland en België: «Rmmen Den Haag Rotterdam Schiedam Utrecht Haarlem Bergen op Zoom Dordrecht Breda Eindhoven Arnhem Hengelo Woerden In België: Antwerpen en Lier. In nw omgeving: Den Haag, Waldorpstraat 488 - tel. 070-650911

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5