Nog 62 woningen in Rijnsburg VLEET Winkels blijven op zaterdagen open MEAB's MIDDENSTANDSCURSUSSEN KATWIJK AAN ZEE winkelmeisje, 2e en 3e bediende Gaudeamus-week met 20 wereldpremières Neckermami heeft TCH helemaal overgenomen Loonronde niet baseren op groei economie (Nieuwe noodwet naar de Kamer Achtervolgers naar Mexico GELDMARKT BLIJFT KRAP Cmyff heeft last van slechte voeten Dames in Almelo typen voor Den Haag Militairen dupe van sluiting Ypenburg - door het I.M.O. erkende - beginnen vanavond om half acht. „WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES l isserijnieuws bij de C. J. Hagen Gevraagd IWDiC COURANT 4 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1968 f DEN HAAG Er is inder daad een opleving in onze eco- v«omie, maar de zeer gunstige Resultaten van het bedrijfsleven Rnogen niet dienen als basis voor Jhet komende loongesprek. Dat is |fcet standpunt van het Verbond ,van Nederlandse ondernemingen (blijkens een artikel in het orgaan *)e Nederlandse Ondernemer. Dat het goed gaat met 'de economie Aaddem de vakcentralen reeds ge- istateerd. De uitkomsten overtref- i ruimschoots de prognose van het ntraal Planbureau. Op grond hler- n hadden de vakcentralen meege- wld. tdaar bij de komende loonronde «eker rekening mee te zuilen De ondernemers denken daar an ten over. Er bestaat volgens hen een t kans, dat onze economische l gaat afnemen als gevolg van de schermende maatregelen van En- 1 en Amerika. VERTRAGING Bovendien zijn de resultaten tot nu i nog niet zo hoog. dat er >otscheepse investeringsplannen op tapel kunnen worden gezet. De ondernemers wijzen in dit ver and op een rapport van de Orga- isatie voor Europese economische «menwerking, dat een minder opti- istische kijk op de economie heeft i zelfs een grote vertraging van de oei verwacht. Ondanks de devaluatie van het mond is onze uitvoer naar Engeland pet eerste halfjaar van 1968 met forintlg procent gestegen. Ook de ult- fcr naar West-Duitsland steeg be- grijk. DEN HAAG Een wetsont werp is ingediend, dat beoogt de regering bij oorlogsdreiging of oorlog bijzondere bevoegdheden ie geven op het gebied van de arbeidsvoorziening. D« regering is volgens de wet be- jvoegd bet beëindigen en het aangaan Mran arbeidsverhoudingen te beper- Lfcen. Mannen en vrouwen kunnen /worden verplicht niet-militaire prerkzaamheden te verrichten („bur- aerdienstpllcht" In een toelichting zegt de regering Mat de burgerdienstplicht als een fciterste mogelijkheid moet worden fiezien- I Het ontwerp komt in de plaats van •en eerdere noodwet, die begin 1965 idoor de Tweede Kamer werd goed gekeurd, maar door de Eerste amer werd verworpen. Veel senatoren hadden toen he rwaar tegen de bepaling dat burger- dienstplichtigen ook in het buiten land tewerk kunnen worden gesteld. lOit artikel biedt een bezetter een (wettelijke mogelijkheid Nederlanders fehet buitenland te laten werken, t artikel is nu geschrapt. ROTTERDAM In de Doelen wordt saterdag 7 september een con cert gegeven ln het kader van de twintigste Internationale Muziek- week van de nu 23 Jaar bestaande Stichting Gaudeamus, centrum voor hedendaagse muziek. Voor de compositieprijsvraag, die aan deze Muziekweek is verbonden, Is het record-aantal van 121 partitu ren ingezonden van componisten uit 24 landen. Een internationale jury, bestaande uit Klaus Huber, Witold Lutoslawskl, Hans Ulrich Engelmann en Kees van Baaren, heeft 15 van deze werken voor uitvoering tijdens de Muziekweek vrij gegeven. Op 13 september zal de jury. In de Burgerzaal van het Raadhuis te Hil versum prijzen uitreiken van 3.000 tot 500. In totaal worden 35 werken uitge voerd, waarvan er 20 een wereldpre mière zullen zijn. Aan de uitvoering van deze werken werken mee: 5 or kesten met samen 247 leden. 3 koren met samen 132 leden, 9 dirigenten (toevallig dit jaar allemaal Nederlan ders). 2 ensembles en 10 solisten. Op 6 september wordt de Interna tionale Muziekweek geopend met een concert te Utrecht, waar zes pre mières zullen worden uitgevoerd door het Gaudeamus Kwartet, het Rijnmond Kwintet en nog 4 instru mentalisten. Op 7 september treedt in De Doe len te Rotterdam voor de pauze het Groot Omroepkoor op, dat „Traum- deutung" van de Joegoslaaf Vinko Globokar zal uitvoeren, waarbij het koor op verschillende plaatsen in de zaal Is opgesteld en waarvoor 4 diri genten (Marinus Voorberg, Frans Müller, Carel Lout en Meindert Boe kei) nodig zijn. Eveneens in De Doelen te Rotter dam speelt het Noordelijk Filharmo nisch Orkest op 9 september onder leiding van Charles de Wolff 5 mo derne werken, waarbij het „Concert voor piano en orkest" van de Ameri kaan John Cage. Vorig jaar was dit concert een lachsucces. Karl Erik Welin bespeelt het orgel. Deze Gaudeamus-muziekweek wordt ook een concert gegeven door amateur-ensembles, en wel op dinsdag 10 september in „Paradiso" aan de Weteringschans te Amster dam. Op 11 september verzorgt het Ra dio Kamerorkest onder leiding van Roelof Krol een concert in de DEN HAAG Het bestuur van het Nederlandse Olympische Comité (NOC) heeft dinsdag besloten een achtervolgingsploeg bestaande uit de renners Klaas Balk, Piet Hoekstra, Henk Nieuwkamp en Joop Zoetemelk in te schrijven voor de Olympische Spelen ln Mexico Stad. Deze beslis sing werd o.m. genomen naar aanlei ding van de goede prestatie die deze ploeg maandagavond tijdens wieler wedstrijden in het Olympisch Stadi on in Amsterdam, leverde. Als meca nicien is aangewezen de heer P. Aan- dewiel jr. EXTRA VERGOEDING VOOR PERSONEEL (Van onze soc.-econ. redactie) AMSTERDAM Vertegen woordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties in de detailhandel hebben na een jaar •lang moeizaam onderhandelen voorlopig een tussenoplossing bereikt voor een regeling van de vijfdaagse werkweek van het win kl personeel. Er komt geen vrije zaterdagmiddag en geen winkelsluiting op zaterdag middag, maar het personeel krijgt een ruime vergoeding voor extra ge werkte uren. Het werken op zaterdagmiddag na half twee zal voor eenderde extra vergoed worden in vrije tijd. Deze zal opgespaard mogen worden tot halve en hele dagen, aansluitend p •ndere vrije dagen. Werkt het personeel op koopavon den, dan zullen de extra gewerkte uren beloond worden met een extra vergoeding van vijftig procent in geld of in vrije tijd. VERORDENING Bij deze regeling is uitgegaan van een 45-urige werkweek met een werktijd van negen uur per dag als normaal. Op het ogenblik bestaan er in 650 gemeenten van ons land reeds koopavonden. Zo spoedig mogelijk zal de regeling, die geldt als tusseno plossing, worden voorgelegd aan het bestuur van het hoofdbedrijfschap detailhandel. Is dit bestuur bereid de regeling in een verordening vast te leggen, dan zal deze waarschijnlijk nog op 1 januari van kracht kunnen yrorden. De regeling zal tenminste een duur hebben van twee jaar daarna heb ben partijen het recht om verander- '*)gen voor te stellen. Zowel werkge vers als werknemers zijn in principe op hun oude standpunt blijven staan. Elk behoudt zich het recht voor te •treven naar een eigen oplossing. De werkgevers houden vast aan •en rouleersysteem voor het perso neel. zodat de winkels op zaterdag middag open kunnen blijven, de werknemers blijven streven naar een zaterdagmiddag voor het hele Winkelpersoneel. Pndernemers heboid™ *hans hun irkovp op da ucia «aterdag en bovendien is de oude regeling niet langer van kracht, waarin bepaald was dat per jaar zeven vrije zaterda gen gegeven moesten worden en der tien vrije maandagen. Voor de vak bonden waren de extra vergoedingen v oor werken op zaterdagmiddag en op koopavonden dermate belangrijk, dat deze de doorslag hebben gegeven. De vakbonden verbazen zie her overigens over, dat de werkgevers deze dure regeling gekozen hebben, terwijl een uniforme sluiting op za terdagmiddag geen extra kosten zou meebrengen. Afgewacht moet nog worden of alle geledingen van de werkgevers- en werknemersorganisa ties thans akkoord gaan met deze tussenoplossing, die voor onbepaalde tijd geldt. KRO-Studio te Hilversum, waar 4 van de 5 werken een première zijn. Het Utrechts Symfonie Orkest on der leiding van Paul Hupperts speelt 12 september in de Rotterdamse Doe len een concert, met Theo Bruins als solist het „Pianoconcert" van Kees van Baaren. Op 13 september ls in het Hil- versumse Raadhuis het afslui tingsconcert van het NCRV-Vocaal Ensemble onder directie van Marinus Voorberg, waarna de burgemeester van die stad de prijzen zal uitreiken. Het bestuur van Gaudeamus heeft besloten na de gebeurtenissen ln Tsjechoslowakije de uitnodigingen aan officiële instanties en aan com ponisten, afkomstig uit de landen, die aan de Inval in dat land hebben deel genomen, in te trekken. De jonge organist-pianist Karl-Erik Welin, die in 1934 in Zuid-Zweden werd geboren, zal op vrijdag 6 sep tember het orgel in de Grote Doelen zaal te Rotterdam bespelen. Zijn pro gramma bestaat uit werken van Emil Sjogren, Frangois Couperin, Bengt Hambraeus, Johann Sebastian Bach, Dietrich Buxtehude en Arne Mellnös. Tijdens een onderhoud zei hij, dat zeer waarschijnlijk de meeste Neder landse orgelliefhebbers hem om zijn vertolking van de klassieke werken wel zullen gaan haten, maar hij hoopte toch ook, dat er wel enkelen zouden zijn, die hem zouden bewon deren. Hij vond het orgel in De Doe len te Rotterdam één van de mooiste instrumenten, die hij op zijn vele rei zen had bespeeld. G. M. Dersjant Op tv samenvatting voetbalwedstrijd HILVERSUM e. De NTS zendt vanavond om kwart voor elf op Ne derland 1 een samenvatting uit van de interland voetbalwedstrijd Luxemburg-Nederland, die in het Feijenoordstadion wordt gespeeld. Weekstaat Ned. Bank AMSTERDAM Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank blijkt, dat de ultimo-opvragingen aan de matige kant zijn geweest. De chartale circulatie steeg namelijk met 216 min. tot 8569 min. De vorige week bedroeg de stijging ƒ92 min. ondanks de betaling aan rente en aflossing op gevestigde schuld ad ƒ80 min., is het saldo van de schatkist met 125 min. toegeno men tot ƒ221 min. Dit door de afna me van schatkistpapier door de ban ken. De goud- en deviezenvoorraad ging met ƒ48 min., zijnde het saldo van dollartransacties, omhoog tot ƒ7105 min., waarvan ongewijzigd 6113 min. aan goud. De rekening „andere ingezetenen" daalde met 6 min. tot ƒ43 min. De banken hebben, als ge volg van de krappe geldpositie. ge bruik moeten maken van dure voorschotten, waar voor een bedrag van 173 min. werd opgenomen. Hierdoor steeg de rekening voorschotten tot 185 min. Het saldo van de banken bij de centrale bank geeft een belangrijke daling te zien en wel van 124 min. tot 20 min. De krappe positie van de geldmarkt weerspiegelt zich in de verhoging van het tarief voor dag geld. hetwelk thans 4'/« procent be draagt. De geldmarkt is nog steeds krap. Geldkringen verwachten hierin voor de komende dagen weinig verande ring. (ln duizend, guldens) 2/9 23.8 Activa: Goud 6.113 123 6 113.423 Vorderingen ln goud enz. 973 636 933.417 Buitenl. betaalm. 144 160 Guldensvorder. op buitenl. 272.465 265 497 Papier in disconto 87 776 93.064 Papter door bank gekocht 1 379 000 1.379 000 Voorschotten en beien. 184.655 11.816 Nederlandse munten 22.464 24.144 Passiva: Bankbiljetten 's Rijks schatkist Banken in Nederland Andere ingezetenen Banken in buitenland Andere nlet-lngezetenen Saldi buitenl. geld Totaal goud en deviezen 7.105.31 waarvan convertibel 973.71 Dekkingspercentage 79.5 8 8.353.776 3 95.728 7 144.072 9 48.710 7 41 797 0 6.664 9 8.940 7 7.057 774 0 933.577 80.98 Binnen tien jaar heel Europa (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het grote Duitse postorderbedrijf Necker- mann heeft de eerste stap naar een Europese onderneming gezet in Nederland. Vandaag heeft de heer P. Neckermann bekendge maakt dat het bedrijf de Textiel Centrale Hulst (TCB) heeft op gekocht. De TCH is geliquideerd. Van de zeventig personeelsleden gaan er 54 naar Neckermann. De Duitsers willen binnen tien Jaar heel Europa bestrijken met al hun bedrijven. In Nederland wordt gestart met slechts textiel en een klein assortiment andere artikelen. Mocht dit aanslaan dan zullen suc- cessievelijk ook de andere Necker- mann-bedrijven zoals het reisbu reau, een verzekerings- en een be leggingsmaatschappij en ook de ver koop van systeembouwhuizen hier worden ingevoerd. Na Nederland zullen de andere lan den van Europa worden benaderd. Er zullen, als eerste oplage, 220.000 grote catalogi worden verspreid in ons land. De heer Neckermann zei niet van plan te zijn andere bestaande post orderbedrijven over te nemen. „Wij hebben er geen interesse voor". Voor lopig zal de verzending van bestelde goederen evenals de inkoop geheel via het hoofdbedrijf in Frankfurt lopen. Niet uitgesloten is dat later Neder landse fabrikanten zulen worden be naderd. Neckermann produceert na melijk niets zelf. De Neckermann-groep beeft een jaaromzet van 1,5 mijard mark. Er zUn zeventienduizend medewerkers in dienst. Toch werd het bedrijf Pu in 1950 opgericht. Er zjjn in Duitsland nog 32 warenhuizen en 85 andere ver kooppunten van Neckermann. AMSTERDAM Voetbal schoenen stonden gisteren op de tafel van de president van de Amsterdamse rechtbank, voor wie een kort geding diende van de Ajacied Johan Cruyff tegen de NV Cor du Buy sport uit Baarn. Deze NV heeft bij Ajax conserva- toor beslag doen leggen op de gage van Cruyff omdat deze volgens Du Buy een contract over het dragen bij wedstrijden, en trainingen van een speciaal merk voetbalschoenen (Pu- ma). gratis door Du Buy aan Cruyff geleverd, niet is nagekomen. Daar door heeft Cruyff de overeengeko men boete-bepaling 250,per keer, overtreden. Het gaat hierbij om 28 keer met een totaal boetebedrag van ƒ24.000. De NV verkreeg bij het contract ge durende twee jaar de exclusieve pu- bliciteitsrechten. De raadsman van Cruyff. mr. J. Nolen jr., «telde dat de voetballer toen hij het contract in 1967 sloot nog minderjarig en onerva ren was. De president, mr. U. W. H. Stheem-n. merkte daarover op: „Hij wist U*# wel Jjjqp lp iocasseren". Volgens mr. Nolen was het beslag onrechtmatig gelegd en hij vroeg op heffing daarvan. Voorts beriep hij zich op overmacht van Cruyff, die slechte voeten heeft. Deze zijn door het dragen van de bewuste voet balschoenen verder bedorven. De clubarts adviseerde de schoenen niet meer te dragen en de trainer verbood het Cruyff. De raadsman van Du Buy, mr. Van Noort, ontkende met klem dat er me dische motieven zijn om niet de schoenen van dat bewuste merk te dragen. De arts heeft volgens hem de verklaring afgegeven omdat Cruyffie dat zo graag wou. Bij het dagelijkse bestuur van Ajax was het door mr. Nolen genoemde verbod niet bekend. Mr. Van Noort stipte nog aan dat op grond van een tweede doch niet in het geding zijnde contract Cruyff van elk verkocht paar voetbalschoen van dat bewuste merk ƒ1.75 krijgt Hij heeft inmiddels 17 mille ontvangen. Cruyff kon zelf de behandeling van het kort geding niet bijwonen, omdat hij als reserve voor het Nederlands elftal is aangewezen, zo deelde zijn raaien-m mee. De president doet nakaijt ween Begin dit jaar heeft de TCH naar een samenwerking gezocht met Neckermann. De Duitse onderneming zou een warenassortiment ter beschik king stellen en zou de daarbij beho rende bladzijden uit de catalogus aan TCH leveren. Ondanks deze hulp was de Textiel- centrale niet in staat tijdig voor herfst en winter een nieuwe eigen catalogus te laten uitgeven. Hulp was tenslotte nog alleen maar mogelijk (na overleg met aandeelhouders en de Ned. Mid- denstandsbank) als Neckermann de TH helemaal zou overnemen, hetgeen nu een feit is geworden. De bedrijfsleiding is gezamenlijk Duits-Nederlands. Directeur is de heer P. Lang. Er is een maatschappelijk aandelenkapitaal van 750.000 ge vormd voor de NV Neckerman-Neder- land. Alle aandelen zijn in hnaden van land. Ale aandelen zijn in handen van Neckermann Versand KgaA. ALMELO In Almelo is een ex periment van start gegaan dat lande lijk als een novum wordt beschouwd. In een gebouw naast het paleis van justitie begonnen vijf typistes en een sectie-chef met administratieve werkzaamheden voor het parket van de officier van justitie ln Den Haag. De dienst ressorteert onder de Al melose officier. Hij wordt deze maand nog uitgebreid met vijf typis tes. Dagelyks worden administratie bescheiden van Den Haag naar Al melo gebracht. Het streven is de werkzaamheden per dag af te ron den en dezelfde dag de bescheiden naar Den Haag te zenden. Deze werkwijze is het gevolg van een schrijnend tekort aan typistes in Den Haag. In de residentie werd al geruime tijd gewerkt met krachten van uitzendbureaus, maar de erva ringen hiermee waren blijkbaar niet al te goed. In Almelo kwamen in het voorjaar 35 sollicitaties binnen op een adver tentie voor een typiste. Er volgde overleg tussen Almelo en Den Haag en er werd besloten Haags admini stratief werk in Almelo te laten uit voeren. Op een nieuwe oproep voor typistes reageerden niet minder dan 140 dames. DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid W. M. van Harselaar van de Boeren^rtijgroep Harmsen heeft de minister van defensie verzocht militairen, die door de sluiting van het vliegveld Ypenburg worden overgeplaatst naar Soesterberg, een renteloos voorschot van 4000 te verstrekken voor de aankoop van een eigen woning. Volgens de heer Van Harselaar is de kans groot dat de overge plaatste militairen door de woning nood in Soesterberg jarenlang heen en weer zullen moeten reizen „of genoegen moeten nemen met een wefkeifldhuweliik". Puzzelrit Katwijk KATWIJK AAN ZEE Uitslagen puzzelrit, georganiseerd door de auto- en motorclub Voorschoten: Klasse A: W. Meyer. Leidschendam 372 strafpunten; 2. H. Jansen, Leid schendam 378; 3. J. van Gennep, Haarlem 440: 4. S. Kroese, Kromme nie 469; 5. A. Pont, Alphen aan den Rjjn 492; 6. J. Jansen, Oudorp 504: 7. C. van der Lingen, Wormer 516; 8. A Verkijk, Den Haag 520: 9. J. Remmelzwaal, Womer 538; 10. G. Broekhuizen. Haarlem 548. B-klasse: 1. Assink. Voorschoten 302 p.; 2. J. N. Paes. Leiden 339; 3. Th. J. Kattevilder, Delft 385; 4. W. Seis, Leiderdorp 385: 5. S. v. Duin, Katwijk aan Zee 391; 6. Engelen- Velders, Katwijk aan Zee 404; 7. D. C. van Leeuwen. Katwijk aan den Riin 419; 8. E. J. M. Salari, Den Haag 437; 9. B. Bijkerk, Scheveninigen 460; 10 A J. F. Stuiver. 's-Gravenhage 461. Poederprijs: Paardenkoper te Noordwijk met 1082 strafpunten. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 1.54 en 14.22 uur; laag water 10.11 en 22.34 uur. KATWIJK AAN ZEE De Rün- monders hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van Vilvoorde af. Af stand 142 km. In concours 197 duiven. De uitslag: Gebr Geijteman 1 8 9 21 30 31 37. P de Mol 2 3 4. J Zuijder- duijn 5 10 13. K de Vreugd 6 49. A Plug 7 33 34 39. J Nijgh 11 46 47. J Verhoef 12 18 25. K Geijteman 14 17 22 24 26. H M Tjebbes 15 38. Gebr Kuijt 16. C van Dijk 19 35 45 48. M La.igmuur 20. B Mulder 23 27 41. T Guijt 28. W van der Niet 29 Verhoef- Koopman 32 44. A L de Vreugd 36. van Duijn 40. M Kerpershoek 42. P Schaap 43. RIJNSBURG De woningbouw vereniging Spinoza heeft van het ministerie van Volkshuisvesting toe stemming gekregen om nogmaals 62 woningen te bouwen op de nog res terende grond van plan west II. Evenals bij de nu in aanbouw zijn de 62 woningen zullen er een blok in drie woonlagen en een blok in vijf woonlagen worden uitgevoerd, ook de indeling en inhoud zullen ge lijk zijn. Helaas zal 't niet mogelijk zijn beide blokken van een lift te voorzien. Daarvoor liggen ze, in te genstelling tot de nu in aanbouw zijnde woningen, die door een brug met elkaar verbonden zijn, te ver van elkaar verwijderd. Het blok van 5x7 werd wel van een lift voor zien, het blok van 3x9 niet. Beide blokken worden wel uitge voerd met centrale verwarming. Het blok van 35 wordt gebouwd als wo- ningwetbouw, het blok van 27 als premie-verhuurwoningen. Voor de bouw van deze laatste is het bestuur er onder garantie van de gemeente in geslaagd de financiering rond te krijgen door een lening bij het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds. Het werk is opgedragen aan Ma- rel's bouwbedrijf N.V. Katwijk die het eerste blok van drie woonlagen van dit plan over een week of 4-5 hoont op te leveren. Wanneer het laatste blok, waar van de oplevering over een jaar is gepland, een feit zal zijn, zit Rijns burg wat bouwmogelijkheden be- (Examen 1969) IN Inlichtingen en inschrijvingen Vanaf 7 uur. in het leslokaal bij de Fa. van Rijn, Princestraat 27. Katwijk a. Zee, telefoon 3819, waar u zich ook kunt opgeven voor de cursussen: DUITS EN| ENGELS voor beginners en gevorderden. Reeds vele duizenden malen is onomstotelijk bewezen: Vraag gerust vrijblijvend inlichtingen bij de „MEAB". o.l.v. M. v. d. HORST, HERENGR. 4, LEIDEN. Tel. 30660-34784 IJMUIDEN De haringvisserij op de Noordzee leverde weinig of niets op. Heel wat beter liep het in de Ierse Zee. De KW 141 Willy spande de kroon. Dit vaartuig haalde in een paar uur meer dan 300 kantjes scheep. Deze gunstige melding was voor de schippers van de eenheden op de Noordzee het sein koers naar de Ierse wateren te zetten. De Labady-bank was het meest begeerde doelwit. In de Noord was de koolvis veruit in de meerderheid. Van deze vissoort werden grote hoeveelheden boven wa ter getrokken. In enkele gevallen kon den hieraan enkele manden makreel worden toegevoegd. Rond vis Kabeljauw, gul en wijting waren hier buitengewoon schaars. De grote kotters in de omgeving van 57 NB lieten rede lijke trekken rondvis aantekenen. De gul had de overhand. Voor deze vissoort moest men in het Nederlandse kustge bied niet zijn. Dit gebied oefent daar om steeds minder aantrekkingskracht op de loggers en kotters uit. Een deel van deze vaartuigen zoekt het thans meer uit de wal, een ander deel pro beert het in de omgeving van de ST- boeien met de jacht op platvis. Tong Dit lukte niet erg. Vooral de tong liet in toenemende mate verstek gaan. Het werd al als een hele prestatie be schouwd indien er uit een trek 25 kilo van deze vissoort kon worden op getrokken. Dikwijls moest met de helft of nog minder genoegen worden genomen. Aan bijvis werd voornamelijk schol scheepgezet: door elkaar geno men vijf manden per trek. Sommige vaartuigen vingen daar wat tarbot bij. maar over hield het bepaald niet Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 19 vaartuigen. Ze zorgden voor een aanvoer van 1900 kisten vis, waarvan 12 kisten schelvis, 430 kisten wijting. 115 kisten gul en kabeljauw, 510 kisten kleine gul, 8 kisten makreel, 490 kisten arts te Katwijk AFWEZIG tot 24 sept. Vervangers de artsen J. BERGMAN. TeL 2921 en H. M. HUETING. teL 2102. schol, 25 kisten tarbot, 110 kisten diver sen, 225 stuks stijve kabeljauw en 10.000 kilo tong. Verder waren er 5 kleine kisten schelvis, 235 kleine kisten wij ting, 1350 kleine kisten haring en 36 kleine kisten makreel. Top Alle tongsoorten bleven boven de vier gulden. Voor de grootmiddel scheelde dat overigens maar weinig. Na een inzet van f4.71,- werd op de laatste afslag niet meer betaald dan f4.03,-. De meeste belangstelling ging uit naar de tong 1. Hiervoor werd een top genoteerd van f 6.71,-. De kleinmid- del was met een hoogste bod van f 6.04, eveneens goed in trek. Bij de schol slaagden alleen de grote en de grootmiddel er in boven de vijf tig gulden te komen. De kleinmiddel en de schol 1 zaten daar juist onder. Het gemiddelde over deze vier soorten was redelijk. De schol 2 viel met een notering van f 32,- tot f 18 weer eens uit de toon. De haring bevond zich in de premiekisten. Het betrof een uit stekende kwaliteit, die tot een notering van f27.20,- tot f23.20,- op teleurstel lende wijze werd beloond. Makreel De makreel moest met een nog lagere koers tevreden zijn. Op de eerste ronde werd niet meer neergelegd dan f 25.20. Op de laatste ronde was deze notering ongeveer zeven gulden gezakt. De dich te wijting speelde met een koers van f 15 tot f 12 niet veel klaar. De ge stripte soort zat met een top van f23 beter te paard. De gul was weer duurder. De groot ste soort schommelde tussen f53 en f45,-. De kleine gul was voor de kat- tencentrale met een notering van f 37 tot f32 een onbereikbaar ideaaL De kabeljauw trok zich aan deze grotere belangstelling onvervaard op De eerste ronde werd besloten met een top van f 140,-. De regels grote kabel jauw moesten met een notering van f96 wat terrein prijsgeven. De kleine regels herstelden zich met een koers van f 76,- op niet verwachte wijze. Vandaag aan de markt Vandaag meldde zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 81 Jo hanna Henderika met 1550 kisten en 807 kleine kisten diversen. Het gros van de lading van dit vaartuig bestond uit koolvis. In Scheveningen In Scheveningen viel bijzonder wei nig te beleven. Slechts één treiler ver scheen aan de loswaL Dit vaartuig zette 150 kleine kisten diversen in de markt. Hoog loon. 3 weken vakantie per jaar. 6% vakantietoeslag. Banketbakkerij J. v. d. Velden, Voorstraat 21, Katwijk aan Zee. treft, behoudens wat nieuwbouw op te saneren gedeelten, zonder grond. Alleen als het gemeentebestuur en Flora alsnog tot overeenstemming komen, zal het mogelijk zijn althans een gedeelte van de grote schare woningzoekenden nog te helpen. Rijnsburgse damclub RIJNSBURG In een zaal van Avondrust werd gisteravond onder leiding van de voorzitter de heer J. Kromhout een ledenvergadering ge houden van de Rijnsburgse damclub. In zijn openingswoord bracht d« voorzitter twee gebeurtenissen van het afgelopen seizoen in herinnering: de overwinning van J. v. d. Kamp bij de wedstrijden in de feestweek en het feit, dat Daan Kromhout kampioen is geworden bij de afge lopen zaterdag in Dordrecht gehou den wedstrijden om het jeugdkam pioenschap van Nederland. Rien Kromhout werd achtste. Het tweede team, dat is gepromo veerd zal een zwaar seizoen tegemoet gaan. De penningmeester, de heer A. Samson, deelde mee. dat het er financieel niet zo slecht voorstaat, maar een rede tot juichen is er ook niet. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van Kees v. d. Bosch, di« bedankt had. J. v. d. Kamp gekozen. Er werd besloten, dat volgende week donderdag het le team tegen het 2e een vriendschappelijke wed strijd zal spelen. In en uit Noordwijk NOORDWIJK Ingekomen: Plusje, ev van Velzen, van Heemstede naar Tramsteeg 57; Bavetaar W van Lelden naar Hogeweg wd „Margaretha"; de Maar E. van De Bilt (U). naar Beeklaan 240; Batterink, J van Den Haag naar Zwarte- weg 20: Brunt, C van Haarlem naar Zwarteweg 20; de Geus, J van Den Hel der naar Marjoleinstraat 12; Pesman M van Schagen naar Zwarteweg 20: van Vemde, G van Warmond naar Vuurtoren- plein 4a. Oude Veldhuis e.v. van den Berg, van Llsse naar St. Jeroensweg 29; Parvex, M, van Bloemendaal, naai De Grent 36: van der Sluis, J, Van Amster dam naar Zwarteweg 20; Goené w.v. Miste, C, van Rotterdam naar Langevel- derlaan 1; Hendriks wv de Man, A van Rotterdam naar Langevelderlaan 1; Loh- kamp, E van Duitsland naar Vuurtoren, plein 156; Külman. H van Vught naar Langevelderlaan 1; Zorn, W van Katwijk, naar Quarlcs van Uffordstraat 2. Vertrokken: Laros, A van Stljn- tjesdutnstraat 19 naar 's-Gravenhage: Ra ven, H van Langevelderlaan 1 naar Ge leen; Steenvoorde. A, van Zandvoort- sestraat 45 naar Blaricum: Alleman, A van Voorstraat 77 naar Ossendrecht; Be rends, A van Langevelderlaan 1 naar Rot. terdam; van Kempen, M van Langevel derlaan 1 naar Noord wijkerhout; de RoolJ. M van Langevelderlaan 1 naar Noordwijkerhout; Claus. L van Oranje Nassaustraat 13 naar Heemstede; Segers, J van Zwarteweg 20 naar Drlebergen- Rljsenburg; Caspers, J van Jaquea Urlua- straat 29 naar Doorn; Tlmmere e/v v Seggelen, A van Hoogwakersboestr. 41 naar Zwolle; MelJvogel e/v Nleuwenhul- zen. D van Llndenholstraat 12 naar Kat wijk; Verheul, J van Langevelderlaan 1/20 naar Heemstede; Houwer, A van. Zwarteweg 20 naar Noordoostpolder, Em- meloord: Kamper, M an Langevelderlaan 1 naar Katwijk; Heemskerk. A van Duln- damseweg 20 naar Oegstgeest; van der Laan, B van Voorstraat 133 naar Oegst. geest; Wtllms, I van Dulndamseweg 12 naar Oegstgeeet; Crocnendljk, C van Broonkhorststraat 28 naar Heeswljk; Harms, B van Zwarteweg 20 naar Ter- munten: Hoex. G van Langevelderlaan 1 naar Haarlem; Rosmolen, C van Linden- plein 10 naar Valkenburg (Z-H); de Jong. A van Noraweg 20/1 naar "s-Gravenhage: Schut e/c Boellaard, M van Zwarteweg 22 naar Voorhout. BinnenverhuizLng: van den Berg, M van St. Jeroensweg 29 naar Pickéstraat 55. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Te Lel den: Johannes Cornells Engelbertus Maria, z v F van Schie en P Nahon, Oranjeweg 10. Te Leiden: Arjen Jelle, z v J Passchier en J Feenstra, v d Mortelstraat 23. Te Leiden: Robert, z v P van 't Wout cn J van der Zwart, Dr H van Neslaan 88. Cornelia Johan na Maria, d v C Noordermeer en E Sledsens, Nieuwe Zeeweg 31. Maria Anna, d v J Vink en A Knijnenburg, Voorstraat 121. Roger Michel Ernst, z v M Karsten en B Moerkerk, Golfweg 1. Petronella Josina Veronica, d v M de Ridder en J Hoogervorst, Zeger de Moorstraat 46. Esmaralda Jean Petro nella, d v J Weidema en J Hendriks, Zeger de Moorstraat 37. Esther, d v N van der Niet en D Vooijs, Gladiolus straat 17. Neeltje Cornelis, d v W Vink: en M Vlieland,, St Duinstraat 44. Ondertrouwd: Arie Plug, Noordwij kerhout, en Helena Maria van Roon, Petrus Andries Jacobus Pont en Pe tronella Maria Borst. Cornelis Jacobus Goumare, Tiel, en Gertruda Aartje Hubertine van Dam. V.Tillem Jan Koe mans en Johanna Wijkstra. Anton Hoogstraten, USA. en Gerardina Fran- cisca Ouwerkerk. Hendricus Wilhel mus Petrus Caspers en Wilhelmina Cornelia van der Zalm. Getrouwd: Te Lisse: N M L T van den Berg en G E M Oude Veldhuis. Lisse. Te Bodegraven: M Both en T Edelman. Bodegraven. E J M van Seggelen. Den Haag. en A C Timmers. Te Voorhout: M J J J van der Linden en M C E de Winter, Voor hout. E van Gelder de Neufville, en R Pronk. W J van Utrecht, Alphen a d Rijn. en G H erhoef. E L Boel laard. Leiden, en M J Schut. J W J Haasnoot en J E Looper. In en uit Katwijk KATWIJK Gevestigd F de Haas van Rijnsburg naar Kerkstraat 43. C Sip an Amsterdam naar Zuidstraat 77, H van Rijn van Garderen naar Tortellaan 27, A van Doornik van Haarlem naar Fa zantstraat 25. E Been van Garderen naar Prins Bernhardlaan 68. J Heuseveldt van Oegstgeest naar Borgerstraat 61. F Breemerkamp van Den Helder naar Dah liastraat 6d. A Demlrtaban van Turkije naar Tramstraat la, A Kandll van Lisse naar Slulsweg 35. M de Bruljn van Rijnsburg naar Emmastraat 10. A Serlie van Vlaardingen naar Prins Bernhardlaan 220. Vertrokken: C van den Brink van Fa- gelstraat 45 naar Amsterdam, C Strizko van Hoorneslaan 518 naar Ned. Antillen W van den Etjsden van Talmasitraat 60 haar Duitsland. P GulJt van Banc- kertstraat 32 naar Lisse. G Derksen van Boulevard 83 naar Haarlemmermeer. D C Bax van Koekoeklaan 33 naar Neede. A van der Boon van Jan Tooropstraat 8b naar Neede, C Heemskerk van Varkevls- serstraat 126 naar Rijnsburg. J Vooijs van Blommcwsstraat 2 naar Assen. W Batte* van De Visserstraat 41 naar Darmstadt. A van Duijvenbode van Louwestraat 43 naar Piinacker, w Vink van Molenweg 1 naar Vlaardingen. J Savelberg van Boslaan 93 naar Den Haag. J van Rooijen van Tor tellaan 19 naar Hilversum, W Zorn vati Irenelaan 12 naar Noordwijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4