^Ingrijpen van Sowjetunie l(was blunder op blunder Middenstand bezint zich op tegenactie feach-in over Tsjechoslowakije Druk seizoen voor Stadsgehoorzaal Dr. Roest lector WEEKAGENDA H. Keereweer onderscheiden Tractor torpedeerde auto op Rijndijk Auto ontvreemd Instellingen kregen geld uit postzegelactie Prof. L. Kukenheim rector magnificus Leidse slachter veroordeeld Cash and carry in Voorschoten Zilver voor A. Benning R „U LEIDSE COURANT WOENSDAG A SEPTEMBER 1968 doel- rak ia al (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het was wel duidelijk, dat de sympathie van de aan- vezigen gisteravond in de Stadsgehoorzaal tijdens de teach-in van le Alg. Lcidse Studenten Vereniging over de crisis in Tsjechoslo- wnkije lag bij de bevolking van dit land. Ook de genodigde forum- j eden maakten daar geen geheim van. De zaal was voor een teach-in ;eer goed bezet. Vanaf de balkons luisterden ook de groenen van in tudentenverenigingen (gedwongen) mee naar hetgeen beneden 1»-" ver<* ee^gd. De aangekondigde sprekers waren op één na allen gekomen. Al- j een Igor Cornelissen, specialist voor Vrij Nederland op het gebied •t vJvan rechtse en linkse splintergroepen, had laten weten niet te zullen hem«omen, omdat hij iets tegen teach-ins heeft. Even voor acht uur kondigde discussieleider Pieter Jan Kuyper «(vergadervoorzitter van de Leidse Studentenraad) de eerste spreker eent<aan. Dr. A. L. Constandse, verbonden aan de Gids. gaf in een tien- 1 Ro|minuten-inleiding een historisch overzicht over de ontwikkelingen Prajln Tsjechoslowakije gedurende de laatste jaren onder de dictatuur g||vna Novotny en de liberalisatie van Dubcek. li bei Het gaat er by het Russische ingrijpen om, dat de maatregelen, overeengekomen in Cierna en Bratislava, maar daarna niet genomen, nu wel zullen worden genomen. De militaire samenwerking en econo- fcggjmische integratie wegen voor de Sovjetunie het zwaarst, hoewel i leijdeze met het ingrijpen blunder op blunder heeft gemaakt, tisch stod Strategisch jj Jhr. kolonel De Savornin Loh- uschjgn (militair medewerker van het Alg. Handelsblad), die als een ïeetje vreemde eend in de byt zat n een verder eensgezind forum, iets dieper in op de strategi- aspecten. Hij noemde Tsjecho- Jowakije militair gezien van grote letekenis voor Rusland. I> e« ling f ïow i Al Allereerst wilde hij wel even recht zetten, dat het Warschaupact niet is opgericht als reactie op de Mavo, maar als reactie op de toe- ling van West-Duitsland tot de tjredin, 'Navo. lavo. Het ingrijpen van Rusland ^rerd noch door interne, noch door externe factoren noodzakelijk ge naakt. Voor de Oost-West-verhou- ding heeft dit alles tot gevolg, al- .lus de kolonel, dat de Russen voor- N Jopg nie op de Tsjechen hoeven t"t« rekenen. Of er verder verschui vingen zullen zijn in de machtsver- (O.)houdingen, moeten we afwachten. Ik heb misschien een koel aan- doend betoog gehouden, zei hij, maar we moeten deze dingen ver- Enu standig bekijken. Het betoog van kolonel De Savornin Lohman ont lokte wel enige discussie. Onder meer werd gesteld, dat het ingrij- ikulpen misschien ïiiet was doorgegaan, 7 als in de Navo een politieke actie op touw was gezet door het uittreden van Nederland of andere kleine landen. Het verweer hierop was, dat er een fundamenteel verschil is tussen het pact van Warschau en de Navo, omdat ondanks het uittreden uit het pact de bilaterale verdragen blijven bestaan. Angst Een andere vraag was of we in het Westen niet de vrees van de Russen onderschatten voor Duits land en het opkomend nazisme, ge zien de laatste winst van de NPD I bij de verkiezingen. Als militair, zo i verweerde de kolonel zich, geloof ik niet in de vrees van de Russen. Het is meer de angst geweest, die een grote rol heeft gespeeld, maar in terne politieke aangelegenheden hebben geleid tot de bezetting. Wel moeten wij het vuurtje, dat al zo heet is, in het Westen niet verder opstoken. Hiermee doelde hij ken nelijk op een niet direct versterken van de Navo. Drs. H. L. Verhaar, medewerker van het Oosteuropesche instituut in Amsterdam, liet zijn licht schijnen over de economische facetten van Ts j echoslowakij e. Na de pauze, waarin iedereen zijn al dan niet verhitte gemoederen wat kon bekoelen met een verfris send drankje, werd een brief in het Duits voorgelezen van een Tsje chische marxist, die deze had ge stuurd naar vrienden in Europa. 0,1 Ketterij Wouter Gortzak, redacteur van De Groene, kreeg vervolgens de ge legenheid nader in te gaan op de ideologische aspecten aangaande de kwestie Tsjechoslowakije. Wat zich het afgelopen jaar daar heeft afge speeld, is jarenlang grondig voor bereid. Belangrijk is, dat het de beweging zelf niet aan kritiek heeft ontbro ken. Deden de Russen hun verleden af door de fouten toe te schrijven aan één bepaald persoon, en was de partij als zodanig onfeilbaar, de Tsjechen hebben niet geaarzeld hun eigen partij in staat van beschuldi ging te stellen. Daarmee was de eerste en belangrijkste ketterij ge steld. De Tsjechen gaven namelijk niet- communisten het recht samen met communisten het verleden aan kri tiek te onderwerpen, zoals gebeur de in het manifest van 2000 woor den. Toen was het hek van de dam. Dit was een inbreuk op een tot traditie geworden dogma. In Tsje choslowakije was men bezig met een zoeken naar een humaner socia lisme. Daarom was het ook een uit daging voor het Westen. Verleiding Prof. Karei van 't Reve, corres pondent in Moskou voor het Parool, noemde het frappant, dat de Russi sche leiders er niet in waren ge slaagd één Rus van naam naar voren te schuiven, die bereid was de interventie goed te keuren. De Russen zijn bang geweest, dat er van Tsjechoslowakije een aansteke lijke werking zou uitgaan. Die be dreiging was gewoon te groot. In intellectuele kringen bestaat grote sympathie voor de Tsjechen, maar de weinige mensen, die actief heb ben gedemonstreerd, zijn opgepakt. Tot slot hield mevrouw Fenna van der Burg van het Polemologisch instituut in Groningen een kleine inleiding over de internationale po litieke gevolgen. De Ver. Staten en de USSR staan beide bloot aan de verleiding van macht. Als de in vloedsfeer van een van hen in ge vaar wordt gebracht, komt men in de verleiding de macht die men heeft te gebruiken. Een goed voor beeld van Amerika is de politiek in Zuid-Amerika. waar de regeringen (conservatieve) militair worden bijgestaan door experts en CIA-ac- tiviteiten. Dolkstoot Tussen Amerika en Rusland ont staat een identiteit van belangen in LEIDEN De heer H. Keereweer vierde gisteren zijn veertigjarig jubi leum bij J. J. Krantz en Zn. N.V. Hij werd gehuldigd in restaurant De Doe len, waar directeur G. W. Borgemees- ter onder anderen burgemeester Van der Willigen welkom kon heten. De burgemeester vond het prettig te kun nen meedelen, dat de heer Keereweer de bronzen medaille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau, is toegekend. Hij speldde hem de onderscheiding op, waarna de heer Borgemeester sprak. Deze roemde de trouw van de heer Keereweer aan het bedrijf en bood hem een envelop met inhoud aan. Dit voorbeeld werd gevolgd door de heer M. Boers, die de personeelsvereni ging vertegenwoordigde. het belang van de wereldverdedi ging, echter met het gevaar van de status quo. Geen verandering van de huidige situatie. Met dit ingrij-, pen heeft de Sowjetunie het kapi talisme een dienst bewezen. De opmerking van Toxopeus, die zei, dat eens temeer met het op treden van Rusland werd bewezen, dat democratie en communisme niet kunnen samengaan, noemde Fenna van der Burg een dolkstoot in de rug van Dubcek. Tegelijkertijd wordt hier ook een gevoel van op luchting uitgesproken, zo in de trant van „stel je voor, dat het toch eens waar zou zijn". Een herleving van de koude-oor- logsfeer vond zij absoluut verkeerd. Ook in de Sowjetunie lopen vele Dubceks rond. We moeten het hen niet moeilijker maken dan ze het al hebben. De ontwikkeling in Tsje choslowakije is mede een gevolg van de ontspanning tussen Oost en West. Deze zal zich zeker voortzet ten, zij het op zeer lange termijn en met de mogelijkheid van terugval. De grenzen van 1945 moeten wor den erkend en we moeten de com munistenangst van ons afschudden. Als aan die twee voorwaarden wordt voldaan, kan men de ont spanning bevorderen. Vuile communist Hierna kwamen uit de zaal de reacties los. Iemand zei, dat Svobo- da held van de Sowjetunie is, wat in Nederland wil zeggen: vuile com munist. De zaak Tsjechoslowakije mag openlijk-alleen in linkse krin gen worden besproken. Rechts heeft wat dit betreft geen enkel recht van spreken. Kolonel De Savornin Lohman had hier zichtbaar bezwaar tegen. Langzamerhand ontstond een discussie over en weer tussen de forumleden, die een voor een hun zegje deden, waarna iemand uit de zaal dan weer reageerde. Duidelijk werd evenwel gesteld. ZOETERWOUDE Op de Rijn dijk werd gistermiddag om half zes een personenauto letterlijk ge torpedeerd door een tractor, waar van de bestuurder zonder uit te kijken de weg opreed. De auto werd totaal vernield en de tractor kantelde maar niemand werd ge wond. Er ontstond een grote file. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Kees zn v J Siera en F Boom, Jacobine Wilhel- mina Christina dr v G Stammers en A C Seriier; Adriana Elisabet dr v B van Gunster en en AA Faas: Cor nelia Elizabeth dr v D van der Vijver en L E Warns; Suzan Desiré dr v H J P de Baat Doelman en H W Obbes; Robers-Jan zn v G H Ta ling en S S M Koppert;- Elisabeth Jacoba Theodora dr v R M J Linde man en E Schreuder: Arthur Karei zn v F Lahr en S R I Kleinkramer: Esther dr v W P Crama en A J E Noort. Overleden: H J M Meijers, 83 jaar. man; T Bedijn. 44 jaar, man; J J de Water, 79 jaar, man; P Jon- geleen, 83 jaar. wed van A Corne- lisse; J van Zijl, 86 jaar, wed van M H Benlum: J Vogelenzang, 70 jaar, man; M Bezemer, 64 jaar, man. Bromfietsers botsten LEIDEN Op de Morsweg sloeg gisterochtend plotseling een 16-jarige bromfietser linksaf. Een achter hem rijdende bromfietser, een 42-jarige Leidenaar, kwam hierdoor te vallen: de man brak een sleutelbeen. LEIDEN Een 22-jarige etaleur uit Rotterdam liet zijn auto onbe heerd achter langs rijksweg 4A, na bij het benzinestation, omdat hij pech had. Toen hij terugkwam, bleek de pecht mee te vallen: zijn auto was verdwenen. Het kenteken is XX 52-83. LEIDEN Als resultaat van het vele werk dat gedaan is door leden van het plaatselijke comité voor de Zomerpostzegels, overhandigde me vrouw H. Lubach-Lehman de Lehns- feld dinsdagmiddag in bijzijn van burgemeester Van der Willigen een bedrag aan twee Leidse instellingen. Mevrouw Korthals-Hemming, pre sidente van de Federatie van vrij willige vrouwelije hulpverlening, sprak een openingswoord. Een bedrag van f 800,werd in ontvangst genomen door ds. M. J. Wagenvoorde, vertegenwoordiger van de Vereniging Vrijzinnig Hervorm den te Oegstgeest. Hij vertelde, dat het geld bestemd was voor een sociologisch onderzoek in Oegst- geest door mej. Van den Ent-Kante been, die hierover tevens een scriptie schreef. De Stichting Opvang en Huisves ting Surinaamse Studenten te Lei den, waarvoor een bedrag van f 2000,beschikbaar was gesteld, werd vertegenwoordigd door de heer Braam. Hij gaf een beeld van de moeilijkheden, die kleurlingen hebben, wanneer zij in Leiden een kamer zoeken. De stichting heeft enkele panden gehuurd om Suri naamse studenten te huisvesten, maar deze woningen zijn vaak zo bouwvallig, dat er veel geld voor nodig is om ze bewoonbaar en brand veilig te maken. dat men de contacten met Rusland en andere landen niet moet verbre ken, maar deze juist moet bevorde ren en onderhouden, omdat verbre king ervan geen enkele zin heeft. De zaal druppelde langzaam leeg. Dr. Constandse keek in zijn spoor boekje naar de laatste trein en ver dween. Ook het publiek maakte aanstalten om naar huis te gaan. Alleen de volhouders gingen nog door tot na het middernachtelijk uur. EHBO-cursus in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De plaatse lijke EHBO-afdeling heeft dringend behoefte aan meer geoefende le den. mede in verband met de vele ongelukken op de Rijndijk. Op 30 september begint een nieuwe cur sus in „De drie eendjes", waar voor men zich kan opgeven bij mevr. De Winter, Julianapark 5, tel. 3661, en mevr. Verheugt, Park Die Leythe 13, tel. 33606. LEIDEN Voor het academiejaar 1968/1969 is tot rector magnificus van de Leidse Universiteit benoemd prof. dr. L. Kukenheim Ezn. Het rectoraat zal op maandag 16 septem- bere door de huidige rector magni ficus, prof. dr. P. Muntendam, in de Pieterskerk aan hem worden over gedragen. Prof. dr. J. Goslings zal gedurende dit academiejaar secretaris van de senaat zijn. Sfeer in 't gezin De JSieuwe Leidse" er in I LEIDEN Hoewel de zomer officieel nog niet is geweken, zijn de eerste activiteiten in de Stadsgehoorzaal reeds merkbaar. Min of meer officieel begint dit speeljaar zondag 8 september met een voorstelling (onder auspiciën van de K.R.O.) van een Fillippijnse dansgroep. Het streven van de leiding der Stadsgehoorzaal om activiteiten en evenemen ten van meer dan lokade betekenis aan te trekken, komt hoe langer hoe meer naar voren. Dit jaar worden diverse grote congressen in Leiden gehouden, zoals van de politieke partij D'66, van de Jehova's Getuigen en het Leger des Heils. De danswereld maakt meer ge bruik van de Gehoorzaal, niet alleen door danswedstrijden balavonden van plaatselijke dansscholen, maar ook voor landelijke kampioenschap pen van amateurs en professionals. De belangstelling van de radio en televisie voor de Stadsgehoorzaal wordt groter. Diverse uitzendingen DEN HAAG De politierechter heeft een 34-jarige slachter uit Lei den veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De slachter had op 9 mei van dit jaar met zijn auto na het drinken van vijf glazen bier vreemde capriolen gemaakt, waarna hij door de politie was aan gehouden. „Ik begrijp nu wel, dat ik beter had kunnen gaan lopen", verklaarde hij tijdens de behandeling van zyn zaak. VOORSCHOTEN De Algemene Winkeliersvereniging „Voorschoten" gaat zich positief opstellen tegen het verschynsel „cash carry De actie tegen de verkoop van goederen in schuren zal niet worden ge voerd door middel van een prijsduiking, maar door meer dienstverle ning aan de consument, zo werd besloten. Het ging er tijdens de vergadering van de winkeliersvereniging, waar bij vrijwel alle Voorschotense be drijven zijn aangesloten, soms fel aan toe. Het bestuur klaagde, dat van gemeentewege aan deze zaak niets wordt gedaan. Verscheidene keren heeft het bestuur per brief aan B. en W. vragen gesteld en in formaties verstrekt. De antwoorden, voorzover ontvangen .waren volgens het bestuur, uiterst vaag. Men was van mening, dat vestiging van deze bedrijven in Voorschoten misschien eenvoudiger is dan elders. Juridisch advies Nu is op de Veurseweg het cash carrybedrijf F.T.-Drankenservice ge huisvest in voormalige kippeschuren: binnenkort wordt het cash carry bedrijf Hoogvliet op de Papelaan geopend en in de Pauwenstraat wordt de vestiging verwacht van Autorama van J. v. d. Marei. Onder leiding van de heer C. Fortanier, die voor het eerst na zijn ziekte achter de bestuurstafel zat en de heer Griffioen wisten de winke liers afstand te nemen van personen: LEIDEN Vanmorgen reikte burgemeester Van der Willigen aan de heer A. Benning. die op 7 juni zyn veertigjarig jubileum by Riedel vierde, de zilveren eremedaille, be horend by de orde van Oranje-Nas sau. uit. Hy releveerde, dat de jubi laris is opgeklommen van „bestuur der" van een hondekar tot produk- tiechef. Verder spraken onder an deren nog directeur Th. Wetting en de heer J. van Nood. die het perso neel vertegenwoordigde. De heer Wetting bood de heer Benning een envelop met Inhoud aan. Voor het werk van de jubilaris bestaat aller wegen grote waardering. zij waren bereid de hand in eigen boezem te steken. De Voorschotense winkelier wil zich niet laten verpletteren door de cash carryzaiken en het groot winkelbedrijf Albert Heijn, dat thans in het centrum een pand bouwt, maar zal de serviceverlening uit breiden. Besloten werd een juridisch ad- Cash and carry voor winkeliers LEIDEN De heer W. van den Wijngaard heeft in het pand Mid delstegracht 89 een grossierscentrum voor zoetwaren geopend, een zoge naamd „cash and carry"-bedrijf. Het is uitsluitend bestemd voor winke liers. Op de openingsreceptie heeft de heer Van den Wijngaard vele zaken relaties de hand kunnen drukken- Orgel Zuiderkerk in gebruik LEIDEN Zoals wij hebben bericht, wordt dinsdag 10 september het nieu we orgel van de Gereformeerde Zui derkerk aan de Lammenschansweg in gebruik genomen. Hiertoe wordt 's avonds om 8 uur een bijeenkomst gehouden in<le kerk. Jeugdraad voor Lisser Boys LISSE Het dagelijks bestuur van Lisser Boys heeft besloten tot het instellen van een Jeugdraad. Daarin zullen alle aanvoerders van de junioren met de heren A. van der Pol en P. Roodenburg als vertegen woordigers van het bestuur van Lis ser Boys zitting hebben. De Jeugd raad zal maandelijks bijeenkomen om alle problemen te bespreken. Het bestuur heeft voor de win ter campagne een zestal klaverjasavon- den vastgesteld. Verder heeft het de heer H. van Eysbergen tot „gast heer" van Lisser Boys benoemd om het bestuur bij alle wedstrijden te vertegenwoordigen. LISSE In Salvatori wordt don derdagavond om 8 uur een gemeen te-avond gehouden van de Geref. Kerk, waarop de plannen voor het bouwen van een kerk worden be sproken. LISSE De fotoclub Bollenstreek komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in de filmzaal van het Bloembollen laboratorium. Er zullen dia's worden vertoond van de clubtocht en van de vakantie. Puzzel prom inen ten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 24 augus tus zijn: 1. T. Verduijn, Da Costastraat 37. Alphen aan den Rijn; 2. R. H. Schipper, Corellistraat 49. Leiden; 3. mevr. J. Kaptein, Bronck- horststraat 31, Noordwijk. viseur in te schakelen om te onder zoeken of er geen maatregelen kun nen worden genomen tegen vesti ging van zaken in niet goedgekeurde ruimten. Alle leden van de winkeliersver eniging krijgen een enquêteformulier ten behoeve van een algemene slui tingstijd op de zaterdag. Tevens zullen contacten worden gelegd met de politieke partijen. zullen plaats vinden, waaronder van de Europese danskampioenschappen. Al 41 concerten De concerten zijn ook dit jaar ryk vertegenwoordigd. Op dit moment zijn reeds overeenkomsten voor 41 concerten gesloten. De modewereld vindt ook weer haar weg naar de Gehoorzaal. Op de agenda staan modeshows van damesbladen en plaatselijke modezaken. Er komt ook een grote autoshow. Het streven van de leiding der Stadsgehoorzaal om ook overdag activiteiten aan te trekken, heeft een sterke stimulans gekregen door grote cursussen. Diverse feesten zullen weer plaats hebben, waar onder het 55-jarig bestaan van UVS. LEIDEN By K.B. Is dr. P. Roest, sinds 1961 docent in de didactiek van de godsdienstige vakken aan de theolo gische faculteit van de Leidse univer siteit, benoemd tot buitengewoon lec tor In de theorie en praktyk van de godsdienstige vorming. Van 1944 tot 1952 was dr. Roest predikant te Nootdorp en gods dienstleraar bij het v.h.m.o.; daarna volgde zijn aanstelling tot predi kant-adjunct-directeur van de Van •t Lindenhoutstichtingen „Neerbosch" te Nijmegen en studiesecretaris van de Hervormde Raad voor de Cate chese. Aan de R.K. universiteit te Nijmegen legde hij in 1956 het doc toraal examen in de opvoedkunde af. Dit ja..r promoveerde hy aan de universiteit van Amsterdam tot doc tor in de sociale wetenschapen. Dr. H. F. P. Knaap, wetenschap pelijk hoofdmedewerkers aan het Kamerlingh Onnes Laboratorium, is benoemd tot gewoon lector in de ex perimentele natuurkunde. Dr. B. C. Damsteegt, wetenschap pelijk hoofdmedewerker bij de lite raire faculteit, is benoemd tot ge woon lector in de Nederlandse taal kunde met als speciale opdracht d« directie van hét talenlaboratorium der Leidse univerrite't. Woensdag t september Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Gymnastieklokaal Stadhou ders laan school. 8 uur: Installatie school hoofden A. C. Bouwman en J. Bekooy. LHJ-gebouw. Levendaal 101: Nader tot kunst. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelllng. Breestraat 19. 8 uur: afd. Lelden chr. plattelandsvrouwen. J. H. A. van Dijk over het prot. Interkerkelijk thuisfront. LEIDERDORP - Plantsoen Eikenlaan. 7 uur nam.: opening beeldententoonstelllng door loco-burgemeester - wethouder C. Meerburg. Donderdag S september LHJ-gebouw. Levendaal 101: Jeugdwerk Leython. cabaret. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelllng. Vrijdag 6 september Nieuw Minerva. 8 uur: Bruidshuis Sloes, modeshow bruldstollctten en bruidsmeis jesjurkjes. LHJ-gebouw. Levcndaal 101: jeugdwerk, Leython. beatflower. Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jan Welmers m.m.v. Herman Schey. bas-bari ton. Zaal Konlngskerk. 7.80 uur: rullclub voor verzamelaars. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toons telling. Zaterdag 1 september Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonslelllng. Jeugddorp Jeugddorp zuid-west (Voorschoterweg. naast zwembad De Vliet). Geopend elke woensdagmiddag van 2 tot half 5 en elke zaterdag van 10 tot 4 uur voor Jongens en meisjes van 5 tot omstreeks 13 Jaar. Welke apotbeek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35. tel. 30136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Behandeling na ongevallen De poliklinische oehandeMng na ongeval len wordi van dinsdag 12 uur ('s middags) tot woensdag 12 uui waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabeth- zlekenhuls (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Le gen darme de St. Tropcz (alle leeftijden vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: The young one (18 Jaar). LIDO (2.30. 7 en 9 15 uur): Bruggehoofd Beach Red (18 Jaar). LUXOR (2-30. 7 en 9.15 uur): Ik ben nieuwsgierig (18 Jaar) REX (2.30, 7 en 9.15 uur): De terugkeer van de wreker (14 Jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur- Liefdesspel (18 Jaar), STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Samen uit. samen thuis (alle leeftijden). TRIANON (2-70. 7 en 9.15 uur): Wat deed Je toen het licht uitviel? (alle leeftijden) Molenmiueum Os Valk Geopend elke dag van 10 tot 5 uur. maand, gesloten zond van i tot 5 uur. tot 15 september Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. Ib en 2e: dagelijks 10 3»- 11.30. 14.30-16 en 19—20 uur Voor patiënten Id klasse s maandag woensdag, donderdag en vrijdag it 15- 19 dinsdag 1314. zaterdag 15—16. zondag algemeen chrisieluke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19 30 uur zaterdag ïS.io— is.so uur zondag 1530—17 uur. Klassepatlenten op da vrouwenkliniek dagelUgs 10 30-11 30. IS—16.30 en 30 uur Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten. in hel oelang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dtaconessenhui9 Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks van II tot 12. 3 tot 7 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van Kwart voor 7 tol half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonda van ktvart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8: eerste klaa dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van bait twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van tea tot zeven Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-RIJnoord- alle klassen dage lijks va nhalf 5 tot half 6, op zondag van t tot half 8. Kinderafdeling dagelljka van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een hatfuurje voor vaders van 8 tot half KATWIJK Zeehospitium, jongklinlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbe- afdcllng dagelijks van half 8 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en talerdag en zondag van half 3 tot half 5: Revaltdate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tz»t half vijf Longkllnlek en tbc-afdellng Kinderen woensdag van 7 tot 8 en sater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo kiaa»e-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 8 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon- dgs van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 7. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half I. Mobiel A.N W.B.-kantoor Musea en Hortos Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 9 uur Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tol u.. zon dags van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tol 12 en van 1 tol I uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten ren toonstellingen Rljksmus. volkenkunde, zomertentoon- stelimg viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot t december Lakenhal, van 5 juli tot 22 september. Negen Leidse fotografen. Bibiiotneefcfitiaai Houtkwartier (Kager- straat)- tot 15 september expositie Leid se Kunstgroep Colourform (hard-edge, olieverf, tekeningen en etsen) maan dag 1-5 u., dinsdag en vrijdag 9-12 en l-S u.. woensdag 9-12. 1-5 eD I9-J0J0 u. De Lakenhal: tentoonstelling van sculp turen en druksels van David van de Kop en van volumes van Pieter Geraedta Jr„ van 17 aug tot 15 sept., dag. to tot 17 u„ zond. 13 tol 17 u. Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuyt: Kieinpiastiek Iosca van den Haak en gra fiek. tekeningen er aquarellen van Ab Steenvoorden <van 23 aug tot 15 aept.. dlnsd tot en met zond 2 tot 9 uur» Galerie Van der Vllst. Botermarkt J: schilderijen Rud! Polder, van 6 tot en met 28 sept., dinsd. tot en met zat. 8 tot f LEIDERDORP Plantsoen Eikenlaan. 4 tot 25 september: beeldententoonatelling Caroluskrlng.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3