Joodse jubilea worden niel] gevierd in Tsjechoslowakije Baptisten bereiden hun evangelisatie-actie voor Textiel steunt boycot vakbeurs Minder huurbelasting wanneer liet inkomen lager is geworden Bij stijgende prijzen lagere loonbelasting Een ivoord voor vandaag Proost en Brandt staakt uitgeven van bijbels Viering 1000-jarig bestaan Verbeteringen onder Dubce Uw probleem is het onze.... Zaterdag opening recreatiecentrum in Lunteren Privé vliegtocht voor f27.50 onvergetelij k 'n half uur vliegen voor f27,50 p. pers. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 19 Dat in goede aardedat zijn zij, die met een goed en vroom hart het woord gehoord hebbende dat vasthouden en vrucht dragen in volharding. (Lucas 8 15). Het rijpe koren is in het Nieuwe Testament teken van de heerlijke eindtijd. ,jDat koninkrijk van U. wordt dat nog wat?" Atheïsten roepen triomfantelijk: Uitgesloten. Sceptici zeggen schouderophalend: Afwachten. Christenenen fluisteren bezorgd: Hopelijk. Vertrapt, verdord, verstikt, dat zegt Christus. Zijn tijdgenoten zaaiden vóór het ploegen en wisten, dat veel vergeefs uitgestrooid werd. Zo gaat het met het Woord Gods, zegt Christus. Het wordt niet gehoord, overschreeuwd, ver geten. Het lijkt evident: God kan Zich niet meer handhaven in deze wereld. En toch, tegen alle waarschijnlijkheid en ervaring in, staat er: Eén ander deel viel in goede aarde, en toen dat opgekomen was, bracht het honderdvoudige vrucht voort. Een onwaarschijnlijk succes tegenover een geweldig echec. Durven wij dat geloven? Zal dat eenmaal zo zijnWij zou den geen reden hebben, om dat te hopen, als het niet al ge beurd was. In Christus Zelf is Gods Woord honderdvoudig tot vrucht ge worden. In Hem werd het Woord vlees, werkelijk en werk zaam. Door zijn gehoorzaamheid overivon Hij doofheid, on verschilligheid en twijfel. De toekomst is al begonnen in Hem. Als ons horen niet maar passief aanhoren is, waar als wij het Woord met een goed en vroom hart horen en vasthouden, dan horen wij tot God als Zijn kinderen, dan worden wij een met de Vader, zoals de Zoon. Wij lezen vandaag Filippenzen 3 12-21. DEN HAAG De naam van de Amsterdamse vennootschap Proost en Brandt gaat uit de wereld van de bijbeluitgaven verdwijnen. De af deling uitgeverij van dit bedrijf is per 1 september overgenomen door de uitgeverij Boekencentrum in Den Haag. Proost en Brandt blijft bestaan als papier- en grafisch bedrijf. Dat wa ren al lang de hoofdactiviteiten. De afdeling uitgeverij bewoog zich sinds de oprichting in 1742 uitsluitend op het gebied van bijbels en kerkboe ken. De overname betekent voor Boe- j kencentrum een zeer aanmerkelijke j uitbreiding van zijn uitgeversactivi- teiten. Bij deze uitgeverij verschij- nen reeds de uitgaven van de Ne- derlandse Hervormde Kerk. waar onder sinds kort ook de liederen bundels. Ook is Boekencentrum eer van de uitgevers van de nieuwe psalmberijming. Een belangrijke tak van Boeken centrum is de uitgave van nerjodie- I ken. onder andere Hervormd Neder- land, Wending. Woord p" Dienst. Kerk en Israë1 Critisch ^"mbnlle- (Van een medewerker) I PRAAG In september bestaat de joodse gemeenschap in Fraae duizend jaar en tegelijk bestaat de oudste synagoge in Europa, de Alt-Neu-synagoge in de Tsjechische hoofdstad zeven honderd jaar. Voor deze feestelijkheden zouden joodse leiders uit de hele wereld worden uitgenodigd, maar in verband met de po litieke toestand gaan de joodse feesten niet door. van het World Jewish Congres. tin. De Open Deur en Het Open Venster. Deense Kerk vier miljoen voor Biafra KOPENHAGEN De B<a«ra-huli> van de Deense Kerk zal ruim vier milioer gulden bedraeen. Een collec te in de kerken bracht twee miljoen op. Daarbij komt nog eens ruim twee miljoen, die door de regering ter be schikking is gesteld. Uit F.sbierg is inmiddels een schio met 135 ton ge droogde vis naar Sao Tomé vertrok ken. De liberalisatie onder het regime van Dubcek h'eld in, dat het dui- zend'arie bestaan UiistTr:jk zou worden gevierd Order bet regime van Nov.otnv zou dat r'ft zo het ge- va' zï'n geweest. Tot voor kort '•-•ebben de Joden he' in Tsjechos'owrk"e uiterst moeilijk gehad, maar de liberalisatie is ge paard ro^aan met me°r vrHhHd voor de vijftienduizend zielen tellende joodse gemeenschap. Enigen, van hen. zoals de econoom prof. Ota Sik werd vice-premier en prof. Eduard Goldstücker werd be noemd tot voorzitter van de unie var Tsjechische schrijvers. Deze laatste was de eerste Tsjechische ambassa deur in Israël, maar in het beruchte S'anskv-proces in 1952 werd hij tot viif iaar gevangenisstraf veroordeeld wegens zionistische activiteiten. (Van een onzer verslaggeefsters) T^PE Zaterdag 14 septem- zal op De Jagerstee bij Epe (Gld.) een toogdag wor den gehouden van de Unie van Baptisten Gemeenten. Onge veer 2500 deelnemers worden verwacht, 's Morgens spreekt ds. F. E. Huizinga uit Hengelo (O.) en 's middags ds. H. P. de Boer uit Enschede. Brieven die niet rljo voorzien van naam en adres Hunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd Vragen die niet onderling met elkaar In verband slaan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten- Vraag: Volgens het Burgerlijk Wetboek draagt een natuurlijk kind de naam van de moeder (als het niet erkend of gewettigd is), hoewel er mogelijkheden van naamsverande ringen zijn. Als een natuurlijk kind een zoon is. wordt deze dan wette lijk (wat de naam van het geslacht betreft) toch beschouwd als een gel dige drager van de familienaam zij ner moeder? Is het dus zo dat een familie, die geen mannelijke nakomelingen heeft, in een natuurlijk kind het geslacht ziet voortleven op wettige wijze wat de naam betreft? Antwoord: Het natuurlijke kind draagt In dit geval wel de naam van de moeder, maar de wet behandelt het kind niet ten volle als de voort zetter van het geslacht. Hieruit blijkt dat de nog niet uit onze wet geving verdwenen wetgever van 130 jaar geleden toch tussen de moeder en dit kind een zekere breuk ziet. Laat de moeder geen wettige afstammelingen en geen echtgenoot na. dan erft het natuurlijke kind slechts de helft van de nala tenschap, heeft de moeder ook geen ouders, groo'. ouders of broers of zusters, dan erft het kind drie vier den, 1 eeft de moeder generlei wetti ge erfgenamen, dan erft het kind pas alles. Het kind erft ook niets van de familie der moeder. Heeft de moeder geen wettige kinderen, dan mag zij bij testament het erfdeel van het natuurlijke kind vergroten. Familie van de moeder k.-n het kind bij testament geden ken. Het blijkt dus wel dat de wet geen band tussen dit kind en de familie der moeder ziet, ook al draagt het dezelfde naam. Hoe de familie over dit kind denkt, als het geslacht dreigt uit te sterven, is een vraag voor de familieleden persoon lijk. Vraag: Is er een fanclub van Dan ny Kaye en wat is het adres? Antwoord: Het c jr -esponden- tie-adres van Danny Kave is 7b Wittestraat. Antwerpen, België Wellicht weet men daar ook eer fanclub. Vraag: Weet u ook raad met hout. waarin het weer zit. men zegt ook wel dat er zwart in zit. Ik wou het hout graag wal blanker maken. Antwoord: Met bijt- en andere middelen is dit er niet uit te krij gen. Indien mogelijk, moet u he' hout afschaven tot he", weer blank is. Anders irobeert u het hout me' een stuk glas of iets anders af t< krabben, mits het n et te diep zit Als het mooie stukken hout zijn haal er dan een vakman bij. Er wordt ook veel gemusiceerd op deze dag, die vooral als voorberei ding is bedoeld van de grote evan gelisatiecampagne. die in 1969 zal worden gehouden. Op de toogdag. die om tien uur begint zal onder andere Henri Blackmon zingen. Toespraken, spel, muziek en zang zullen de aanwezigen inspireren om straks „uit te gaan" en om „te hande len" naar het thema van de lande lijke evangelisatiecampagne „Hande lingen '69 Gaat dan heen". Opdracht Men wil met dit thema uitdrukking geven aan de gedachte, dat de apostolische opdracht om uit te gaan om het evangelie te verkondigen nog steeds geldt. Bovendien wordt herin nerd aan het bevel van de Heer in de gelijkenis van de talenten: „Doet handeling totdat ik kom". Het hoogtepunt van de campagne i '•alt In het voorjaar van 1969 van 9 tot 23 maart, wanneer de plaatselij ke gemeenten evangelisatieacties on- I dernemen, nadat ze daar eerst zijn I voorbereid. Boekjes Voor dat doel zijn enkele brochures en boekjes geschreven die als lei draad en als studiemateriaal zullen worden verstrekt. Onderwerp van studie en bezinning zal in het bij zonder zijn de vraag hoe de mens van vandaag met het oude evangelie kan en moet worden benaderd. In oktober zal een extra nummer van het evangelisatieblad „De Zaai er" verschijnen dat op grote schaal zal worden verspreid. Ook is het de bedoeling om tijdens de directe evan gelisatie-arbeid in het voorjaar van 1969 een speciale Handelingenkrarit te laten verschijnen. Verschillende vormen van evangeli satie zullen worden gebruikt, onder an dere de steeds populairder wordende koffiebar-evangelisatie. Verder zul len veel zang- en muziekgroepen uit binnen- en buitenland medewerking verlenen, zoals een koor uit Houston (Texas in de V.S.). Verandering Sindsdien hebben de joden het in dat land niet gemakkelijk gehad. On der Dubcek is daar echter verande ring in gekomen. Het land dat een stelselmatiee vlucht van joden had gekend zette toen zelfs zijn grenzen open voor joodse vluchtelingen uit Polen en bood hun gelijkwaardig werk aan. De 93-iarige opperrabbijn van Bo- hemen en Moravië, dr. Richard Fe- der, kreeg een nieuwe woning in plaats van zijn kleine tweekamerflat en de opperrabbijn van Slowakije, dr. Elias Katz, ontving van president Ludvik Svoboda die met een Israëlische vrouw is getrouwd een gelukwens bij het kerkelnk meerder jarig worden van zijn zoon. Onmiddellijk werd toestemming gegeven tot tweewekelijkse bijeen komsten voor bijbelstudie, waar de joodse gemeente in Praag reeds jarer. om had verzocht, en dr. Frantislav Fuchs de voorzitter van de joodse gemeenten in Bohemen en Moravië en dr. Benjamin Eichker, de voorzit ter van de joodse gemeenten in Slo wakije kregen toestemm-'ng een bij eenkomst in Genève bij te wonen Voor hst eerst was het voor de Tsjechische joden mogelijk internatio nale contacten te onderhouden, hoe wel er in het land zelf al geen sprake -«eer is van geestelijk joods leven. De laatste jaren is slechts cén huwe lijk synagogaal voltrokken en werden maar twee Viodse jongens in een sy nagogale dienst meerderjarig voor de joodse wet. Brief De joodse gemeenschap in Praag dateert reeds van 965. Uit dat jaar is een brief bekend van Ibrahim ibn Jakub, de joodse afgezant van de ka lief van Cordoba, die schrijft dat hij in Praag Turkse, Griekse en joodse kooplui heeft ontmoet. De Alt-Neu-synagoge. in 1268 in vroeg-gotische stijl gebouwd, is het oudste joodse bedehuis in Europa evenals de 25 april 1439 in gebruik genomen joodse begraafplaats in Praag de oudste is waar nog ter aar de wordt besteld. Een andere synagoge is de Pin- kas-synagoge. In een van de muren staan 77.297 namen gegrift van joden uit Tsjechoslowakije, die door de na zi's zijn vermoord. Oorspronkelijk waren er drie namen meer. Maar de dragers van deze namen bleken later tot de overlevenden te behoren. Het Joods Staatsmuseum in Praag heeft het rijkste bezit aan judaica (joodse gebruiksvoorwerpen) in de wereld. Alleen reeds aan synagogale kleden, die werden gebruikt als voor hangsel van heilige arken bezit het ruim vijfduizend stuks. Ook het zil ver uit 153 opgeheven joodse ge meenten in het land is naar dit museum gebracht, dat eerst een sy nagoge was. Het Joods Staatsmuseum is in feite het enige, dat nog aan het duizend herinnert. Joods leven is er nauwe lijks nog. hoofdzakelijk omdat er bij na geen kinderen zijn. jaar joodse leven in Tsjechoslowakije Zondagavond vielen bij een dorp ten noorden van de hoofdstad naar schatting zestig guerrillastrijders in een hinderlaag van Zuidvietnamese regeringstroepen, die in het daarop volgende gevecht door Amerikaanse artillerie werden gesteund. Vier Viet- cong-strijders sneuvelden. Het afgelopen weekeinde zijn in Saigon speciale voorzorgsmaatregelen genomen omdat men er rekening mee hield dat de Vietcong gisteren de dag waarop de communisten hun on afhankelijkheid vierden in de aan val zouden gaan. Niet Saigon, maar DEN HAAG Wanneer het inkomen minder is geworden, zal de huurbelasing voor bewoners van woningwetwoningen ook la ger worden. Minister Schut van Volkshuis vesting en staatssecretaris Grapper- haus van Financiën hebben deze concessie gedaan nadat in de kamercommissie ernstige bezwaren waren geuit tegen het wetsontwerp om bewoners met een behoorlijk inkomen in goedkope huizen een huurbelasting te laten betalen. De huurbelasting zal 1 januari 1969 ingaan, zo blykt verder uit de nota van wijziging, die bij de Tweede Kamer is ingediend. Ontheffing Godsdienstvrijheid Grieken beperkt (Van onze kerkredactie) ATHENE Op verzoek van de synode van de Gr lekse Orthodoxe Kerk is het artikel in het ofttwerp nieuwe Griefcse grondwet, dat handelt over de godsdienstvrijheid gewij zigd. In dit artikel werd oorspronkelijk gezegd, dat elke „bekende" godsdienst vrijheid veniet, behoudens drukwerk, dat beledigend is voor de ..christelijke religie". Op voorstel van de Griekse Orthodoxe Kerk is hier aan toegevoegd „en speciaal voor het Grieks-Orthodoxe geloof". Op 29 september moet het Griekse volk over het ontwerp-grondwet beslissen. UTRECHT Hoewel het deze zo mer reeds provisorisch als zodanig in gebruik is geweest, is zaterdag de officiële opening van het vakantie centrum voor gehandicapten, bejaar den en vermoeide huisvrouwen in Lunteren. Het centrum is gebouwd in op dracht van de Recreatiestichting van de Gereformeerde Kerken in Neder land en is een uitbreiding van het bekende congresoord „De Blije We- re't". Nu is er dus een tweede kerkelijk recreatiecentrum voor gehandicapten in ons land. want in *»et voorjaar werd in Doorn het F. D. Roosevelt- huis van de Hervormde Kerk geo pend Beide centra zijn het vervolg op de vakantieweken voor gehandicapten, die de diakonaten van beide genoem de kerken enige jaren geleden begon nen te organiseren. De heer J. de Vries, tot voor kort voorzitter van de deputaten voor al- gemeen-diacnnale arbeid van de Ge reformeerde Kerken zal zaterdag de opening verrichten. De totale bouw kosten zijn 2,7 milioen en het aantal bedden is 210. Reeds 2000 gasten heb ben deze zomer in het centrum in de Lunterse bossen vakantie gehouden, velen voor het eerst van hun leven. I voor de ondernemer. De vrije tijd wordt dan versnipperd over twee halve dagen en de zaterdag als be- 1 langrijke ve^koopdag gaat groten- i deels verloren. Economisch zag hij voor volgend I jaar grote moeilijkheden. De nieuwe omzetbelasting wordt per 1 januari ingevoerd, de sociale verzeke- ringspremies gaan omhoog en boven- J dien moeten de lonen nog een reële j verbetering ondergaan. Hij vroeg zich af. hoe dit allemaal uit de pro- duktiviteitsstijging betaald kan wor- I den. „De verhoging van de medische I kosten gaat sreller dan de verbete- ringen van de medische voorzienin- I gen." Voor de toekomst geloofde hij, dat j de minimale bedrijfsomvang, die een redelijk ondernemersinkomen garan- I deert, steeds hoger zal komen te lig- I gen. Bedrijven, die achterblijven in groei, zullen weggesaneerd worden. (Van onze sociaal-conomische redactie) WAGENINGEN Na de bon den van r.-k. en prot. chr. meubi leringspatroons heeft gisteren ook de Nederlandse bond van christelijke detailhandelaren in textiel in zijn jaarvergadering de openstelling van vak- en jaarbeurzen op zondag ten scherpste afgekeurd. De voorzitter van de meubile- ringsbond, de heer E. van Tellingen, zei dat zijn hond de vakbeurs voor woninginrichting „Interdecor". die zondag open gaat. zal boycotten. Alle leden worden opgewekt de beurs niet te bezoeken. ..Er zijn nog wel andere wegen dan deze beurs om onze inko pen te doen", aldus de heer Van Tel lingen. In de jaarvergadering van de tex- tielbond deelde het hoofdbestuurslid Den Hertog uit Woerden mee, dat hij zich met zijn hoofdbestuur en zijn bond volledig achter het standpunt van de meubileringspatroons schaar de. Hij persoonlijk had in brieven aan standhouders al laten weten niet naar de beurs te komen, omdat hij de openstelling op zondag een grove be lediging achtte voor de leden van zijn bond. De heer Den Hertog hoopte, dat alle leden zo zullen reageren. Hij verbaasde zich er over, dat ondanks de discussie in de Tweede Kamer over deze aangelegenheid en het gesprek van de minister van econo mische zaken met de jaarbeursdirec tie. toch maar rustig voortgegaan wordt op de ingeslagen weg. Hij JJ| U hoopte, dat boycot van de beurzen de j„komstenbelastinq enerzijds en jaarbeursdirectie misschien tot ande- - - J re gedachten zal brengen. De huurbelasting (de minister spreekt van een huurdersbijdrage) wordt berekend over het inkomen van twee jaar geleden. Dit is be lasting-technisch noodzakelijk. De onbillijkheid was nu, dat bij een plotselinge daling van het inkomen toch de volle belasting zou moeten worden betaald. Wanneer nu het inkomen in het Meer mavo-scholen avondonderwijs DEN HAAG Het aantal door het rijk gesubsidieerde avondscholen voor mavo zal, als de financiële mid delen dat toelaten, geleidelijk worden vergroot. Dat deelt staatssecretaris mr. J. H. Grosheide mee in antwoord op vragen van het tweede kamerlid C. F. Kleisterlee (kath.). Op dit moment kan de staatssecre taris nog niet zeggen of dit alle bij zondere avondscholen voor ulo (ma vo) in T otterdam zal betreffen. jaar van opheffing niet meer dan 80 procent bedraagt van het inko men twee jaar daarvoor kan op verzoek ontheffing worden ver leend. Deze kan pas na twee jaar worden verleend, omdat dan pas het inkomen voor het gevraagde jaar vast staat. Maar de concessie is, dat in afwachting van het ver lenen van ontheffing uitstel van betaling wordt verleend. De peildatum van de heffing is 1 mei van elk jaar. De termijn van betaling is -van vijf maanden terug gebracht tot drie maanden. AMSTERDAM Het openbaar debat tussen minister Veringa en studentenvertegenwoordigers, dat op 19 juni in Utrecht voortijdig werd afgebroken toen een student de discussie met een rookbom ver stoorde, zal spoedig worden voort gezet, waarschijnlijk reeds op 12 september. De „tweede ronde" is niet in Utrecht maar in Amsterdam of in Leiden. Het debat zal worden her vat op het punt waar het in Utrecht is beëindigd Onderwerp was zoals bekend, de democratisering van het onderwijs. Da Nang vormde echter het doelt van de Vietcong, die 31 zware rak« ten op de stad afvuurde waardoor doden en 46 gewonden bijna alj maal burgers vielen. Nederland wal ied< Maar in die 1000 jaar joo< geschiedenis is er wel een band i weest tussen de joden van Praag 1 die van Nederland. De banken in I Alt-Neu-synagoge, in de zeventienL eeuw vernieuwd, zijn uit Amsterdfj afkomstig. En op 25 mei 1745 besloot keizeif' Maria Theresia het besluit tot vavat banning van de joden uit Bohemfcori in te trekken, nadat de Staten-GerT j raai der Nederlanden tegen de ufl. drijving hadden geprotesteerd verzoek van de joodse gemeent^aai van Amsterdam. Den Haag en Rdmii terdam. Maar ook hieraan zal ondjjn de nieuwe omstandigheden in Praj niet worden herinnerd, omdat gey11' aandacht wordt geschonken aan bei I de uitzonderlijke jubilea. ovi nu RANDOLPH (VS) Dr. Dougl Horton (77), bekend Amerikaa kerkleider, is overleden. Horton lei oei de internationale congregationistisch in de fusie, waaruit in 1957 de Vei1 nigde Kerk van Christus ontstonl Hij was vier jaar voorzitter van a jj. internationale congregationalistischan raad en zes jaar voorzitter van commissie voor geloofsbelijdenis a^gt kerkorde van de Wereldraad. ting itht A NED. HERV. KERK Beroepen te Dinteloord (toez.): Tromp te Goudriaan en Ottoland: Veenendaal (vac. dr. C. Graafland)^. J. J. v. d Grift te Ermelo. Bedankt voor Oud-Alblas: H. Bultman te Sommelsdijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Nijkerk (vac, drs. Koffeman) en te Winterswijk: Jonge te Emmer-Compascuum; te Nir kerk (vac J. Koppe): J. W. Genuit t Drachten Aangenomen naar Bruchterveld (0 )1 kand. H. S. Munnik te Den Haag. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Bedankt voor Ommen en voor Enu matil: P. Schelling te Wetsinge. ^o! CHRIST. GEREF. KERKEN V») Aangenomen naar Nijmegen: kand W. J. Buijs te Leiden, die bedankt' voor Veen wouden. Wper in Cnrnpa tree» Kopenhagen licht hew. Londen on bew Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort MUnchen Zürlch Genève Locamo Wenen Innsbrück Rome Madrid Mallorca bew regenbui ml si regen half bew. motregen regen regen regen onweer mist regen tlcht bew. geh. bew. zw. bew. nee(ee he Waardering Kamerlid Scholten: TH^KWAWT^geeftUvleu«^l (Van onze sociaal-economische redactie) WAGENINGEN De rege ring is voornemens bij de indie ning van de Rijksbegroting voor het volgend jam een automati sche koppeling aan te brengen tussen de hoogte van de loon- en Bijval Het CHU-Kamerlid, mr. W. Schol- ten. die in deze vergadering aanwezig was. betuigde zijn instemming met de houding van de bonden. De heer G. van Muiden. secretaris van het Nederlands christelijk onder- nemersverbond zag in het streven naar openstelling op zondag een libe- ralisatiebelcid. dat de tendens heeft zo mogelijk 7 maai 24 uur per week geonend te zijn. Hij vond het geluk kig. dat hier ook de r.-k. vakgenoten een nrotest laten horen. De heer Van Tellingen vreesde, dat na de openstellingen van de beurzen op zondag spoedig ook de toonzalen I en andere vormen van detailverkoop 1 zullen volgen. Voorzitter Oegema noemde sluiting j op zaterdagmiddag van de textiel- winkels een belangrijke stap achter uit zowel voor het personeel als de inflatie anderzijds. Dit betekent, dat wanneer de lonen stijgen als gevolg van prijsstijging (inflatie) men niet een deel van deze loonstijging behoeft af te dragen aan de fiscus, omdat men dan in een ho gere belastinggroep valt. Automatisch zal dan een correctie in de heffing van de loon- en In komstenbelasting gelden, zodat over de compensatie van de prijsstijgingen in de lonen geen extra belasting be- taa'd behoeft te worden. Het CHU-Kamerlid W. Scholten. die gisteren in de jaarvergadering van de Nederlandse bond van christelijke detailhandelaren in tex tiel het woord voerde, zei met waar dering hiervan kennis genomen te Hii geloofde dat er eer. actiever en dynamischer overheidsbeleid ten aanzien var de middenstand nodig is. F' moet plaats komen voor een ge zonde mededinging en een uitbrei ding van de kredietmogelijkheden voor goede, gezonde ondernemingen, die grote behoefte hebben aan werk- Noteert u voor een rondvlucht kapitaal. Hij vroeg zich af, of staats secretaris Van Son wel voldoende nieuwe initiatieven ontwikkelt. Gehuwde vrouw De heer Scholten vond ook een snelle verhoging van de belasting vrijstelling voor de gehuwde vrouw nodig, die haar man in zijn onderne ming helpt. b.v. bij de winkelver koop. Meer mogelijkheid vroeg hij ook voor belastingvrije reserverin gen. De voorgestelde verhoging van het tarief der vennootschapsbelasting voor kleine N.V.'s met een winst van minder dan ƒ50.000 achtte de heer U Scholten een ongemotiveerde lasten- jj verzwaring voor het midden- en jj kleinbedrijf. In de toekomst moet gestreefd worden naar aftrek van een u zo"»naamd nrimair dividend. Voor de invoering van de BTW in 1969 vroeg hij speciaal in de textiel een zo soepel mogelijke toepassing en w een milde correctie van eventuele fouten, die de ondernemers maken. In het algemeen stelde de heer Scholten, dat er te weinig aandacht wordt geschonken aan de belangen van het midden- en kleinbedrijf, wanneer het gaat om het fiscaal be leid. -g- De Grieks-orthodoxe patriarch Bene- dictos van Jeruzalem cn de leden van zijn geestelijkheid hebben Griekse pas poorten aangevraagd. Tot nu toe had den zij Jordaanse paspoorten. Indien u anderen meeneemt, hier invullen: langer wil vliegen, dit invullen: Bij voorkeur op een: ochtend O middag avond ochtend middag avond Ik heb reeds betaald per; giro konlanl Ik kom per: I auto trein lp zondag wordt niet gevlogen. abonnees. Er wordt gevlogen met ervaren verkeertvllegere die geen dolle stuni3 uithalen maar i In een modern, comfortabel vliegtuig laten genieten van uw „luchtdoop". Er kunnen 3 passagiers Iegelijk mee. Als regel is het mogelijk in de 30 minuten vliegtijd ook boven uw woonplaats Ie vliegen. Terwijl men op z'n beurt wacht is een gezellig restaurant en een zonnig terras Ier be schikking. vanwaar men het af- en aan vliegen kan volgen. Alle gewenste inlichtingen over lijndiensten ol over leren vliegen zijn ter plaatse Ie krijgen. Aan het eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde van Luchtdoop over handigd. Uiterlijk twee dagen voor u aan de beurt bent krijgt u de instaokaart thuis. aan de krant: per giro ol aan hel bureau. en ol mei rn tweeën wil vliegen zonder andere passagiers, moet natuurlijk wel voor dne personen betaien. Op de bon dan eenzelfde naam drie-ol tweemaal vermelden. 1 Bij de indeling voor de vluchten behoell men dan riet op een combinatie Ie wachten. Twee- ol driemaal'n halt uur aaneen vliegen is mogelijk als men hel dubbele of driedub- bele betaalt. fs M3&'W i Ut VmiïmSm Buslijn S3 vertrekt op de helve oren van bet Centraal Station naar het vliervel zaterdag 5 minuten later. Duur van de rit naar het vliegveld onget eer een half uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2