Uittocht na golf van arrestaties Massamba Debat fgezet weer ai HERGROEPERING NAVO-TROEPEN NOG PREMATUUR Auto vloog uit de bocht: twee doden Vrouw schiet op vriend VOLLEDIG VERTROUWEN IN DUBCEK Een woord in Praag is meer dan duizend in het westen" Dubcek praat Russen naar de mond AKU gaat weg uit Tsiechoslowakije Stemming onder telers bitter Einde perencrisis nog niet in zicht Privé vliegtocht voor f27.50 onvergetelijk! 'n half uur vliegen voor f27,50 p. pers. MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 PRAAG Uit een opinie-onder roek In Tsjechoslowakije is gebleken dat 99 procent van de ondervraagde Tsjechen vertrouwen op partyleider Alexander Dubcek. Een half procent van de ondervraag den heeft geen vretrouwen in de par tijleider, anderhalf procent heeft geen mening. Op de vraag of er voor de Russische invasie gevaar bestond voor een contrarevolutie, antwoordt 93 met grote stelligheid ontkennend, twee procent vindt van wel en vijf pro cent weet het niet. De lijst met namen met mensen die het volste vertrouwen van de Tsje- choslowaken genieten is in deze volg orde: Dubcek, Svoboda, Cernik, Smrkovsky, Cisar en Sik. LONDEN Scotland Yard, de centrale recherche van Londen, zoekt naar 4000 gestolen theelepel tjes. Deze zijn de afgelopen paar maanden langzaam aan verdwenen uit de cantine van het hoofdbureau. Echtgenoten van drie Tsjechi sche leiders na het verlaten van het Hradcany kasteel in Praag, waar ze hun mannen hebben ontmoet. Op de voorgrond, ach ter het autoraam, mevrouw Dubcek, achter het stuur me vrouw Cernik en achterin, de schim van mevrouw Cisar. Schaakgrootmeester (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PRAAG De Tsjechoslo- waakse internationale schaak grootmeester Ludek Pach- man, zeven maal kampioen van zijn land en bekend uit veel tornooien zal zijn strijd tegen de Sovjetbezet ter nooit opgeven. Hü gaf ons gisteren zijn tele foonnummer in Praag - 520947 met het verzoek: „Laat iedereen die onze zaak mo reel steunt mij proberen te bel len. Ik heb dan in ieder geval niet het gevoel alleen te staan"'. Pachman, 44 jaar en sinds 1945 overtuigd communist, wenst niet onder te duiken, te vluchten of illegaal te werken. Hij wil met open vizier strijden hij is te vens journalist en desnoods zijn arrestatie riskeren. „Ik provoceer om gevangen ge nomen te worden", verklaarde hij. „Alleen zo kan ik mij waarmaken tegenover mijzelf en mijn volk". De schaakgrootmeester, die nooit meer tegen Russen zal spe len, voorzag een verdeeld Tsje- choslowaaks volk. Twee commu nistische partijen eigenlijk, die el kaar als gespleten Hussieten (vol gelingen van Hus) zullen gaan bestrijden. „Ik zal trachten dit onheil met papier te vernietigen zonder mij nog langer aan de vertwijfeling over te geven. Dichters en compo nisten moeten op hun manier het zelfde doen. De cultuur moet het laatste woord hebben". Dubcek schetste hij als een tragische gestalte in de Tsje- choslowaakse geschiedenis. Hij stond voor een afgrijselijk dilem ma en wilde z'n volk een bloed bad besparen. Toch had Dubcek volgens hem de uiterste conse quenties van zijn hervormings beleid moeten aanvaarden. Alleen door strijd en door arrestaties zou het Tsjechoslowaakse volk voor zijn geweten gezuiverd kunnen worden. „Alles wordt straks rustig om Tsjechoslowakye". aldus Pach man". De intellectuelen moeten hun verstoorde ziel redden. Eer- gisternacht heb ik naar Wenen kunnen vluchten, maar ik heb geweigerd. Een woord In Praag is meer. dan tienduizend woorden over Praag in het Westen". (Vervolg van pag. 1) Polacek, voorzitter van het vak verbond en tegenstander van de progressieve koers, is wel in de par tijtop gekozen, zij het als kandidaat lid. Husak, die in de Slowaakse com munistische gelederen aanvankelijk de plaats van Bilak innam en die als een tussenfiguur moet worden 'beschouwd, slaagde erin tot de hoog ste partüregionen door te dringen.. Hetzelfde deed Lenart, de laatste premier onder Novotny. Cisar heeft ontheffing gevraagd van zijn functie van tweede secre taris van de party. Hij zal zijn staats ambten 'blijven vervullen. Vrees Hoewel partijleider Dubcek, pre mier Cernik en parlementsvoorzitter Smrkovsky nog zitting hebben in het partijpresidium, wordt voor hun po litieke leven toch gevreesd, eveneens trouwens voor dat van president Svo boda. Radio Praag gaf gisteravond tien tallen namen door van personen die hun zetel in het centrale comité had den opgegeven of kandidaat waren gesteld. Hoe hun gezindheid was of is kan nauwelijks worden gezegd omdat het veelal om vrij onbekende partijfunctionarissen gaat. In een radiorede heeft Dubcek de Russen gisteravond totaal naar de mond gepraat. In de komende maan den, zo stelde hij, moeten niet de fouten van de afgelopen maanden worden herhaald. Het Moskouse ak koord zal moeten worden nageko men. Er zullen in Tsjechoslowakije geen nieuwe politieke partijen of stromingen worden toegestaan. De aan handen en voeten gebon den partijleider beleed herhaaldelijk de vriendschap van Tsjechoslowakije met de socialistische landen zonder ook maar een keer de Sowjetunie met name te noemen. Het eerste slachtoffer in de rege ring is Josef Pavel, die minister van binnenlandse zaken was. Hij legde zijn ambt zaterdagavond neer waar bij hij als motief gebruikte niet in staat te zijn samen te werken met de Russische geheime dienst die de onder zijn ministerie vallende Tsje choslowaakse geheime dienst weer volgens het overbekende Bolsjewis tische patroon tracht te activeren. De onderminister van binnenlandse zaken, dr. Jan Zaruba, zou zich van het leven hebben beroofd nadat hij had geweigerd documenten aan de Russische geheime dienst te geven De orthodoxe communist Piller, RUMPT De 58-jarige mevrouw T. Verploegh uit Rumpt is zondag avond bij het oversteken van de pro vinciale weg in Enspijk door een au to gegrepen. Zij overleed ter plaatse. die na de inval van de Russen van al zijn functies ontheven werd, werd onmiddellijk bereid gevonden de plaats van Pavel in te nemen. Piller werd ook gekozen tot lid van het partijpresidium. De minister van buitenlandse za ken, Hajek, die op het ogenblik in Zwitserland zou zijn, geldt voor de Tsjechoslowaakse partijleiding als gevlucht. Zijn plaatsvervanger. Vac lav Pleskov is tot waarnemend mi nister benoemd. Vluchten De golf van arrestaties, die over Tsjechoslowakije slaat, heeft vele li beraal georiënteerde intellectuelen alsnog doen besluiten het land te verlaten. Om legaal de grens te kun nen passeren heeft men echter een uitreisvisum nodig dat door de po- litie-autoriteiten wordt afgegeven. Tot nog toe kon men zo'n stempel zonder inmenging van de bezettende macht gaan halen maar deze week wordt dit vermoedelijk heel anders. Bovendien zijn er op alle wegen naar de grenzen militaire controleposten ingesteld. Wie ook op de vlucht is of voor lopig is ondergedoken, is een deel van de 4.000 Tsjechoslowaakse journalisten en schrijvers. Er cir culeren geruchten dat er liefst 40.000 namen op de arrestatielijs- ten van de Russen staan. Het schrikbewind dat de bezetter van plan is te voeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingeluid met de arrestatie van elf vooraan staande publicisten. Voor het gebouw van het Tsjecho slowaakse persagentschap CTK ont plofte gistermorgen in alle vroegte een kneedbom. Er werden zo'n vijf tig ruiten vernield, de meeste van de huizen aan de overkant. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. Provocatie De explosie, die alleen in de di recte omgeving te horen was, wordt door veel Tsjechoslowaken als een provocatie van de zijde van de Rus sen gezien om het bestaan van een contra-revolutie te bewijzen. De nog altijd gesloten kantoren van het CTK worden dag en nacht scherp bewaakt door Sovjet-militairen. Na de geheimzinnige ontploffing patrouilleerden meer Russische pant serwagens door Praag. De bevelheb ber van de bezettingstroepen heeft BRUSSEL De Navo zal binnen drie weken besluiten of tactische her groepering van haar troepen nood zakelijk is na de dramatische ontwik kelingen in Oost-Europa. Zaterdag vergaderde de Perma nente Navoraad te Brussel voor de achtste keer. De leden waren van mening dat hergroepering thans pre matuur is. Zij houden het op een politiek van afwachten. Intussen hadden Turkije en Grie kenland al aangedrongen op ver sterking op korte termijn van de Navo-verdediging in hun gebied om zo beter de gevolgen te kunnen op vangen van verdere ontwikkelingen in Oost-Europa. De leden van de Navo zouden het nog niet eens zijn over dt noodzaak van wijzigingen in de strategie. Amerika is voorstander van „op bouw van de Navo-troepen in Euro pa". Het meent dat het militaire evenwicht tussen Oost en West is verstoord. In Oost-Europa bevinden zich meer Russische troepen dan ooit sinds de tweede wereldoorlog. De militaire bezetting van Tsjechoslo wakije bracht Russische strijdkrach ten in een land, waar zij niet eerder waren geweest. Vooralsnog bestaat er volgens Washington geen zekerheid, dat de Russische en andere troepen spoedig in hun opstelling zullen terugkeren, zoals die een half jaar geleden be stond. HEEMSTEDE Een uit de zeven tiende eeuw daterend koetshuis en twee daaraan grenzende woningen, op de grens van Heemstede en Ben- nebroek, zijn gistermiddag in de as gelegd. Ook een nabijgelegen woning waar acht patiënten verblijven van de rk psychiatrische inrichting voor jongens De hartekamp ging in vlam men op. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De brandweer had na twee uur het vuur in bedwang. laten weten dat zijn troepen pas uit Praag zullen worden teruggetrokken, als alle opschriften die na de inval zyn aangebracht, verdwenen zijn. Dat men in de verbonden landen van het Warschau Pact met alle ge weld wil aantonen dat Tsjechoslo wakije het slachtoffer geworden is van een contra-revolutie, blijkt uit een publikatie in Neues Deutschland (Oost-Berlijn). Daarin wordt gezegd dat de Russische troepen in Praag van de daken af met mitrailleurs beschoten worden. Tegelijkertijd wordt melding ge maakt van het sneuvelen van twee journalisten, beiden van het pers agentschap Novosty. Ze worden oorlogscorrespondenten genoemd. Het radiostation Dresden, dat over al in Bohemen en Moravië goed te beluisteren is, meende gisteravond te moeten uitleggen dat de aanwe zigheid van de Sowjet-troepen in Tsjechoslowakije nooit als een be zetting kan worden aangemerkt. De bijna aandoenlijk klinkende logica van de Oostduitse commen tator kwam hierop neer, dat de zonen van de Russische soldaten, die Tsjechoslowakije in 1945 van de nazi's bevrijd hadden, onder geen omstandigheden de bezetters van hetzelfde Tsjechoslowakije konden zijn. HONDERDEN DODEN BIJ FELLE STRIJD IN KONGO-BRAZZAVILLE BRAZZAVILLE yolgens di plomatieke kringen in Kongo- Kins jassa is president Massamba Debat van Kongo-Brazzaville voor de tweede maal binnen een maand afgezet en in hechtenis genomen. De president was begin vorige maand door een militaire staatsgreep ten val gebracht, maar werd later door de militaire leider, kapitein Ngouabi, weer in zijn funktie her steld zij het met sterk beperkte be voegdheden. Vrijdag en zaterdag is in Brazza ville hevig gevochten tussen honder den leden van een uiterst links ge noemde jongerenorganisatie en het leger. De rebellen, die m Cuba zou den zijn opgeleid, hadden zich in een kaïmp verschanst. Volgens ooggetuigen zyn de mees te rebellen gedood. Er zijn zelfs be richten over driehonderd doden. De troepen van Ngouabi schijnen zich overigens aan wandaden te heb ben schuldig gemaakt. Ngouabi sprak in een door radio Brazzaville ARNHEM In verband met de toestand in Tsjechoslowakije heeft de AKU zich voorlopig teruggetrokken uit dat land. Personeel van het be drijf was er betrokken bij de bouw van een nylontextielgarenfabriek in Huménne en een polyester-textiel-ga- renfabriek in Senica. De AKU levert apparatuur en technische kennis voor de bouw van beide fabrieken. Het personeel kon eind vorige week ongehinderd naar Nederland terugkeren. De voor de bouwprojecten-bij AKU in Nederland verblijvende Tsje choslowaken, een kleine 30 man, zijn afgelopen week naar hun land terug gekeerd. De gevolgen van de gebeurtenissen in Tsjechoslowakije zijn voor de sa menwerking van AKU met de daar gevestigde ondernemingen nog niet te overzien. De bouw van de fabriek in Senica bevindt zich in eenbeginstadi um, terwijl de bouw van de chemlon- fabriek in Huménne zich in een ver gevorderd stadium bevindt. De AKU-mensen en de andere on der garantie van de AKU werkende Nederlanders hebben Tsjechoslowa kije verlaten na overleg met dé di rectie van Chemlon. Er is een afspraak gemaakt dat zij zo spoedig mogelijk zullen terugkeren. Ongelukken op de weg LIESHOUT Vrijdag is in Lieshout een auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom ge botst. De twee inzittenden, de 35-jarige G. v. d. Heuvel en de 32-jarige J. v. d. Biggelaar, beiden uit Lieshout, werden opslag gedood. De auto moet met een hoge snel heid hebben gereden, meent de poli tie. Ook werd geconstateerd dat bei de mannen onder invloed hebben ge reden. JUBBEGA In Jubbega is gister morgen de 39-jarige J. de Vries uit Drachten met zijn auto gebotst tegen de auto van de 53-jarige A. Bergsma uit Jubbega, die linksaf sloeg. De heer De Vries was op slag dood. Zijn vrouw en drie dochters werden zwaar gewond, evenals de heer Bergsma en zijn dochter. Geen voorrang UITGEEST De 20-jarige mejuf frouw I. de Wit uit Wormer is zater dagavond op de Geesterweg te Uit geest, bij een autobotsing om het le ven gekomen. Haar 20-jarige verloof de F. Westerhoven uit Wormerveer, werd ernstig gewond. Het vermoeden bestaat dat de botsing is ontstaan doordat de bestuurder van een andere auto, die de oprit naar de rijksweg wilde inrij den, geen voorrang verleende. De bestuurder van deze auto, een inwo ner van .Alkmaar, kreeg een lichte hersenschudding. Beide auto's wer den vernield. HARSKAMP Vrijdagavond is de 71-jarige mevrouw A. van Beekhui- zen-Meijer uit Groningen bij een frontale botsing op de Harderwijker- weg in Harskamp om het leven geko men. Zij zat naast haar zoon in een auto, die door een uit tegenover gestelde richting komende auto werd aangereden, doordat deze plotseling de andere rijbaan opkwam. De bestuurder hiervan werd zwaar ge wond. Beide auto's werden totaal vernield. Tegen motorcarrier SAPPEMEER In het academisch ziekenhuis in Groningen is zaterdag de 3-jarige Marianne Westerbaan uit Sappemeer overleden als gevolg van een verkeersongeluk. Het kindje kwam bij het spelen in haar woon plaats onder het achterwiel van een motorcarrier terecht. BERGEN OP ZOOM Zaterdag avond is op de Langeweg te Kruisland de 12-jarige P. J. Brou wers uit Kruisland door een achter opkomende auto die met dimlicht reed. aangreden. De jongen liep met een vriendje omgeroepen communiqué tenminste over „vergissingen", begaan bij het ville hevig gevuehten tussen honder- Hij riep zijn mannen op zich te onthouden van „akties, die de repu tatie van het leger zouden schaden' en dreigde met strenge straffen, als zijn bevel niet zou worden opgevolgd. Kapitein Ngouabi had een dag eerder felle 'kritiek op president Massamba Debat geleverd, omdat deze de rebellen niet tijdig tot over gave zou hebben gedwongen. De president deed vrijdagavond via de radio een beroep op de strij- AMSTERDAM In de vroege morgenuren van zaterdag heeft de 23-jarige T. H. P. met een pistool getracht een al geruime tijd durende ruzie met haar in Suriname geboren 29-jarige vriend S. P. H. R. te beslechten. De man werd in zijn been geraakt en daarna nog afgetuigd door de 19-jarige D. T. P., een broer van heR.me werd in het Wilhelmina Gasthuis behandeld en later bij de politie voor verhoor ondergebracht. Broer en zuster zijn opgesloten op aanklacht van toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. dende partijen het vuren te staken. Daarna heeft men niets meer van hem gehoord. In Kongo-Brazzaville is de toe stand al geruime tijd gespannen. De militaire staatsgreep van een maand geleden heeft daar geen verande ring in kunnen brengen. De hoogste macht in het land be rust nu bij een door het leger in het leven geroepen „nationale raad voor de revolutie". ROTTERDAM De peren crisis op de Nederlandse veilin gen, die vorige week woensdag is begonnen, duurt voort. Hoe lang dit nog het geval zal zijn weet niemand. Dat hangt af van de prijsontwikkelng in de komende tijd. Op het ogenblik is deze nog alles behalve gunstig. Grote hoe veelheden peren worden er sinds woensdag uit de markt genomen ingevolge deze EEG-crisisrege- ling. Op grond van informaties bij de belangrijkste Nederlandse percnvcl- ling wordt geschat dat er de vorige week vanaf woensdag tot en met vrijdag tussen 1 en l'/i miljoen kg. peren uit de markt xljn genomen. Verschillende veilingen kwamen aan hoeveelheden van 50 ton per dag. Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen heeft de crisisregeling voor peren in overleg met de fruit veilingen opgesteld. Zij had verwacht dat het gevolg van haar regeling, waarbij de uitkeringsbedragen waren vastgesteld op klasse II kwaliteit, zou zijn, dat de klasse I kwaliteit ver kocht zou worden. Dat blijkt niet het geval te zijn. Daarom is besloten de ophoud- en vergoedingsprijzen voor klasse I kwaliteit met ingang van vandaag niet meer te baseren op de kwaliteit II maar op de kwaliteit I. Dit bete kent dat de telers hogere vergoe dingsprijzen zullen ontvangen. Sanering midden op de weg. Levensgevaarlijk gewond werd hij naar het ziekenhuis te Roosendaal vervoerd, waar hij is overleden aan de opgelopen verwon dingen. Over berm geslipt GROENLO Vrijdagnacht is in Groenlo een personenauto in een flauwe bocht geslipt, in de rechter- berm terechtgekomen en vervolgens op het linkerweggedeelte frontaal te gen een tegenligger gebotst. Een van de vier inzittenden van de tegenlig ger, de 30-jarige G. D. Lentink uit Rekken, werd op slag gedood. Zijn echtgenote, die de auto bestuurde, en zijn schoonouders werden ernstig gewond. Ook de bestuurder van de auto die in een slip raakte, een inwo ner uit Zeddam. werd ernstig ge wond. VOLLENHOVEN De 55-jarige K. Mooiweer uit Genemuiden is in de nacht van zaterdag op zondag in Vol lenhoven door een auto gegrepen. Hij was op slag dood. ZALTBOMMEL Zaterdagavond is de 60-jarige wielrijdster A. D. Ver voren uit Rumpt bij het oversteken van de provinciale weg 38 door een personenauto aangereden en gedood, j Van trekker gevallen STEENWIJKERWOLD De 25-ja rige A. de Boer uit buurtschap De j Pol te Steenwijkerwold is zaterdag- j middag verongelukt. Hij zat op een wagen achter een landbouwtrekker, die door zijn werkgever werd bestuurd. Op de trekker bevond zich i een tank met water, die men naar de koeien in het land zou brengen. Vlak I voor de woning van de heer De Boer i kantelde in de bocht de tank. Het slachtoffer werd met de tank van de wagen gedrukt en kwam met zijn hoofd op de weg onder de tank te recht. EDE De 69-jarige heer H.- Kluun uit Hilversum is gistermiddag in Ede gegrepen door een auto. Hij had zijn auto geparkeerd en wilde de straat oversteken naar het hotel toen hij werd aangereden. Weer In Enronn Clapps Favorite en Precoce de Tre- voux, twee op het ogenblik erg be langrijke rassen, die vorige week uit de markt werden genomen tegen prijzen van 19 cent per kg boven 60 mm en 14 cent per kg beneden 60 mm, zullen ook met ingang van van daag uit de markt worden genomen voor resp. 24 en 20 cent per kg. Dat betekent dat de teler 5 tot 6 cent per kg meer ontvangt. Ook de prijzen voor klasse I kwali teit van de overige rassen zijn dieno vereenkomstig verhoogd. De stemming onder de Nederlandse peretelers is bitter. Hun kostelijke produkten moeten worden vernietigd omdat er geen markt voor is. Vast staat dat een sanering binnen de fruitteelt een absolute noodzaak is. Daarom is er ook zoveel animo voor de regeling van het O en S fonds waarbij subsidie wordt ver leend om oude boomgaarden op te ruimen. Wanneer dat op grote schaal ge beurt en bovendien de overheids subsidies in EEG-verband gelijk ge trokken zouden worden, is er kans dat er weer sprake zal kunnen zijn van een rendabele fruitteelt, zo is algemeen de gedachte in telerskrin gen. Geen verkiezingen in Griekenland SALONIKI Premier Papadopoe- los van Griekenland heeft zaterdag avond in een rede in Saloniki ver klaard, dat er geen algemene ver kiezingen gehouden zullen worden na het referendum op 29 september over de nieuwe grondwet. „De revolutie van 21 april moet eerst al haar doelen bereiken en dit is niet mogelijk onder een parlemen tair bewind, zelfs als de regering in de kamer de volstrekte meerderheid zou hebben". Papadopoulos kondigde aan, dat alle voormalige politici die op het ogen blik zyn gedetineerd, voor het re ferendum zullen worden vrijgelaten. HARDINXVELD De Statenkring Dordrecht van de SGP belegt voor de raadsleden uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden woensdag 11 sep tember een bijeenkomst in gebouw Nebo te Hardinxveld-Giessendam. Het is de bedoeling daar het ont- werp-streekplan voor dit gebied te bespreken. Getracht zal worden te komen tot een gelijkluidend stand punt in alle gemeenteraden. De bij eenkomst begint om half acht Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort München Ztirich Genève Locarno Rome Wenen Innsbrüek Madrid Mallorca h. bew geh. bew regen regenbui regen h. bew. I. bew. onbew. mist h. bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. tenbui regent li. bew Noteert u voor een rondvlucht: Indien u anderen meeneemt, hier invullen: langer wil vliegen, dit invullen: Bij voorkeur op een: ochtend middag avond ochtend middag avond Ik heb reads betaald per: giro kontant Ik kom per: P auto train Op zondag wordt niet gevlogen. HOE EN WAT Er wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers dia geen dolle stunts uithalen maar u In een modem, comfortabel vliegtuig laten genieten van uw „luchtdoop". Er kunnen 3 passagiers tegelijk mee. Als regel Ie het mogelijk in de 25 minuten vliegtijd ook over uw woonplaats te vliegen. Terwijl men op z'n beurt wacht is een gezellig restaurant en oen zonnig terras ter be schikking, vanwaar men het at- en een vliegen kan volgen. Alle gewenste Inlichtingen volger te kriji_ als herinnering een Oorkonde v Aan het eind van de vlucht wordt handlgd. Uiterlijk twee dagen voor u aan de beurt bent krijgt u de instaokaart thuis. de kragt: per giro ol aan het bureau.r Luchtdoop over- Bij de Indeling voor de vluchten "behoett men dan niet op een combinatie ie wachten. Tweedot driemaal'n half uur aaneen vliegen is mogelijk als men het dubbele of d'iedub- Busltia U vertrekt op de halve aren van bet Centraal Station naar het vliegveld; zaterdag S minuten later. Duur van de rit naar bet vliegveld ongeveer een half uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5