Jongejans kreeg twee bussen na ruilhandel Pop CircusTwee dagen verveling VARA-TV MET RUDI, MIES EN DORUS Kamerheer van Koningin bij botsing gedood 4— Bijna alle toeristen over grens Monteur rijdt na ruzie kennis dood Weer transplantatie van hart in de VS VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN MAAN3AG 26 AUGUSTUS Krul zwoord-puzzel zonder zwart 2 3 4 s s 7 8 9 2 I 7 8 Horizontaal: 1. stop-waterboterbloem. 2. enkele - zangwijs. 3. stadje in Bel gië - nauw - scheik. element (afk.). 4. ketting - half (Lat.). 5. de schaduw van een boom - streep. 6. ontzaglijk - meisjesnaam. 7. Europeaan meisjesnaam-slede.. 8. opbep. voor- naamw. - verdieping. 9. bijwoord - vuurspuwende berg - moerasvogel. Verticaal: 1. drinkbeker op hoge voet - bloem. 2. vereniging - schande. 1. grassoort - insektje - voorzetsel. 4. gewicht (afk.) - deel van een auto - overschot. 5. wortel - plaats in Dren te 6. speer - teken in de dierenriem - scheik. element (afk.). 7. muziek instrument - akelig. 8. meisjesnaam - bezitt voornaamw. - Turks bevel hebber. 9. bladzijde - opstootje. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Rome, 5. asla, 9. ora. 10. gen, 11. pen, 12. Bern. 14. mest, 15. kasteel. 19. aleer. 21. stère, 22. risee, 23. Deest, 26. venster, 29. toon, 31. soda, 33. eer, 34. ven, 35. dal, 36. kier, 37. pets. Verticaal: 1. robe, 2. ore, 3. mark, 4. lente, 6 spel, 7. les. 8. anti, 13. Naar- den, 14. merites, 16. Sleen. 17. eerst, 18. sta, 20. pet. 24. Essen, 25. stek, 26. vore, 27. rode. 28. hals, 30. oei, 32. dat (Van een speciale verslaggever) PRAAG Van de ruim vijfhonderd Nederlandse toeristen, die op het moment van de overval in Tsjechoslowakije waren, be vinden zich nu nog slechts enkele tientallen in dat land. Het merendeel kon Tsjechoslowakije vlot verlaten, mede dank zij de convooien die door de Nederlandse ambassadeur in Praag, drs. G. J. Jongejans, werden samengesteld. Reeds op de ochtend van de gewa pende inval kreeg de ambassade veel telefoontjes van Nederlanders, die vroe gen of en hoe ze het land konden ver laten. zo vertelt de heer Jongejans. Er meldden zich veel Nederlanders met eigen auto's aan, totaal ongeveer veertig. Daarvan werd een convooi ge vormd, dat door de heer Jongejans naar de grenspost bij Rosvadov werd geleid. De volgende dag kreeg de ambassa de door een „ruilhandel" de beschik king over twee Tsjechische autobussen: men had nog een voorraad benzine, die werd Ingeruild voor d leselolie plus tijdelijk gebruik van de bussen. Hier mee werden ruim honderd tourlsten naar de grens gebracht De heer Jongejans vertelt, dat tijdens die rit twee Russische barricaden moes ten worden gepasseerd. De Russen be keken alleen de paspoorten. Twee Tsjechische musici, die in Nederland werken en met vakantie in Tsjechoslo wakije waren geweest, werden uit de bus gehaald en moesten achterblijven. Nu praktisch alle Nederlanders uit Tsjechoslowakije z|jn vertrokken houdt HILVERSUM De Vara heeft op haar win terpro gramma weer de show van Rudi Carell geplaatst. De eerste uitzending is 2 november. Dorus zal vier keer het komende seizoen zijn opwachting maken op het scherm. Het worden shows die in zijn eigen eabaret te Rotterdam zijn opgeno- Mies „Kinderen op schoot" keert even- •ens. zij het in iets andere vorm. op het tweede net terug. Nico Knapper zal op vijf zaterdagavonden (Neder land 2) „Cabaret nu" regiseren. De populaire quiz „Per seconde wijzer" keert reeds in september terug (op zaterdag) en maandagavond via Ne derland 1). Mies-en-scène blijft de hoofdschotel op vrijdagavond. „Ha- di-massa" zal nu elke maand op dinsdagavond via Nederland 1 wor den uitgezonden. Het tienerprogram ma blijft gehandhaafd op de vrijdag avond. De buitenlandse produkties zullen weer bestaan uit „Ironside", „Coro nation Street", „Rawhide" en „De Virginian". De Canadese serie „Wo- jeck'" zal eveneens op het scherm te rugkeren. Nieuw is een Franse serie „Les dossiers de l'Agence O" naar verha len van Simenon. (Zaterdag. Ned. 1). Op het tweede net zullen maandag avond enkele interessante hoofdfilms worden vertoond. Gabri de Wagt zal weer enkele documentaires presente ren. „Achter het Nieuws" na het journaal van acht uur blijft gehand haafd. Verder noemen we nog „Mai- gret" op zondagavond, „het volksto neel". het kunstprogramma „Signale ment" en de rubriek „De jonge on derzoekers". Radio Via de Vara-radio zal zondagavond Iedere veertien dagen weer „klater goud" te zijn beluisteren, een geva rieerd programma van Jelle de Vries. Henk Elsink zal eveneens op zond dagavond nog een aantal keren Vrij Entree presenteren. Op woensdag avond zal Jaap van der Merwe een maal in de maand aandacht besteden aan rebelse liederen. Ina van Faasen en Ton van Duinhoven presenteren deze avond een mentaliteitsprogram ma. Dorus is iedere twee weken woensdagavond te beluisteren. Andere programma's die het ko mende seizoen terugkomen zijn: „Uitgeslapen". „60 minuten voor bo ven de 60". ..Op de koffie". „Olleke Bolleke". ..aritstieke staalkaart", en „VARA's popshow". de ambassade In Praag zich nog bezig met buitenlanders, die komen informe ren naar mogelijkheden om het land te verlaten. Vermoedelijk hebben zgj ge hoord. dat de Nederlandse ambassade (in tegenstelling tot ambasades van diverse andere landen) „zeer hulpvaar dig" Is. Ook lopen veel Tsjechen binnen met brieven, die bestemd zijn voor familie in het buitenland. Deze brieven wor den meegegeven met toeristen of jour nalisten met het verzoek ze ergens over de grens te posten. Wanneer de belangrijke rol van de Nederlandse ambassade bij de bemid deling van vervoersmogelijkheden is afgelopen en de toestand niet verbe tert zal de ambassade als een eenzame Nederlandse kolonie in Praag achter blijven. „Ach. we rooien het wel" zetd de heer Jongejans. die zich over hét ambassadepersoneel en over zichzelf geen zorgen maakt. TERUG Zaterdag zijn twee autobussen met Nederlandse toeristen uit Praag in Am sterdam gearriveerd en zondagavond kwam in Utrecht eveneens een bus vol toeristen aan. I In deze bus bevond zich ook de 33- I jarige geoloog dr. H. J. Kisch uit Lei- I den. die ln Praag het internationale ge- j ologenconrres had bijgewoond. HH ver- i telde gelogeerd te hebben vlakbii het vliegveld van Praag, waar b|j de In val van de buitenlandse troepen „waan zinnig gevlogen werd". De dagen daarop verliep het geolo- gencongres uitermate moeilijk. Veel deelnemers hadden meer belangstelling voor de gebeurtenissen in Tsjechoslo wakije dan voor geologische problemen. Het congres werd vrijdag voortijdig be ëindigd. Dr. Kisch vertelde, dat hii in het cen trum van Praag gezien had hoe de Russen films uit camera's haalden. „De camera's werden geopend met een for midabele schroevendraaier waarmee aan tanks wordt gesleuteld" NIJMEGEN Een verkeersonge luk. dat in de nacht van zaterdag op zondag ln Nijmegen geschiedde cn waarbij een 37-jarige man dodelijk werd verwon^, schijnt met opzet te zijn veroorzaakt. Met twee vrienden in een auto toe rend, zag een 24-jarige elektromon- teur uit Nijmegen zaterdagavond in de Tooropstraat zijn vrouw lopen, die hem enige tijd geleden in de steek had gelaten. Zij was in gezelschap van haar vriend, een 20-jarige metse laar. alsmede van een 37-jarige ken nis uit Groesbeek. De echtgenoot reed naar een café om daar twee kameraden op te ha len. Met zijn vijven dachten ze het drietal wel een afstraffing te kunnen geven. Dit laatste bleek echter niet mee te vallen. De metselaar greep een vuilnisem mer als verdedigingswapen en de Groesbeker trok een zakmes. Deze gestes bleken voor het vijftal vol doende bedreiging om een en ander tot een woordenwisseling op straat te beperken. Nadat de echtgenoot met zijn vrienden was weggereden, draaide hij de auto en deed als of hij op het drietal wilde inrijden. Vervolgens keerde hij zijn auto nogmaals en zwenkte inderdaad het trottoir op. Hij raakte de 37-jarige Groesbeekse kennis, die bij het groepje behoorde. De man werd zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse overleed. De automobilist deed aanvankelijk bij de politie aangifte van bedreiging door de drie wandelaars. In de loop van de nacht kwam het ware verhaal eruit. Hij is ingesloten op verdenking van doodslag. Hoorspelen Op zaterdagavond zullen tal van interessante hoorspelen worden uitge zonden. Het zondagse hoorspel voor de jeugd wordt in ere hersteld. Ook de gesproken portretten zullen op woensdagmiddag weer te beluisteren j zijn. Een nieuw programma is „Pop Eye" dat zondagmiddag speciaal voor de jeugd zal worden uitgezonden. RICHMOND/VS Een woordvoer der van de universiteitskliniek van Virgina heeft zaterdagavond meege deeld dat daar een harttransplantatie is verricht. De operatie duurde^ vier uur en de toestand van de patiënt is bevredigend. De namen van donor en patiënt zijn niet bekend. VERDUN In het Franse Brabant sur Meuse. Is een Nederlandse auto ln botsing gekomen met een vrachtwagen. De twee inzittenden, de 73-jarige H. A. A. baron Collot d"E«cury. kamerheer van de Koningin, en z||n 76-jarige echt genote kwamen om het leven. De baron woonde in Kloosterzande en vervulde tal van openbare functies. Zo was hij lid van het bestuur van de j kamer van koophandel voor Zeeuws- I Vlaanderen, vertegenwoordiger van de KNAC en consul van de ANWB. ROOSENDAAL Op de Nispense- weg is een bromfietser tegen een auto gereden. De 50-jarige bromfietser, A. Ribbens, kwam om het leven. ULVENHOUT In Nieuw-Ginneken is de 73-jarige F. Verhulst met zijn fiets tegen een auto gereden. Hij was op slag dood. REUTUM De 24-jarige H. van der Aa uit Ootmarsum botste met zijn auto frontaal tegen een wagen, die op de verkeerde weghelft was geraakt. De man was op slag dood. AMSTERDAM De 82-jarige G. Pastor overleed in het ziekenhuis, na dat hij door een tram was overreden. MIDDELBEERS Op de provinciale weg naar Oosterbeers raakte de 20-jari- ge M. de Kroon uit Oirschot met zijn auto van de weg en kwam in de Beer- ze terecht. Hij verdronk. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Het Electric Pop Circus, dat zich het afggelopen week- end in drie tenten op het Haagse j Malieveld heeft afgespeeld, is dezelf- ide weg gegaan als de jammerlijk mislukte „Kltohgarden". Maar hef „Pop Circus" was het eigenlijk nog J erger gesteld. j Het bezoekersaantal voor die twee I dagen moest op een kleine 1500 man gerekend worden. Maar niet alleen de popminnende jeugd liet afweten, ook belangrijke muzikale trek pleisters als „The Crazy World of Arthur Brown" en de „Tyrannosaurus Rex" kwamen niet opdagen. Arthur Brown was. naar het verhaal luidde, in een verkeerd vliegtuig gestapt en had vervolgens geweigerd in een an der gecharterd vliegtuig over te stap pen. De groep ..Dragonfly", dat zijn gro te bekendheid onder meer te danken heeft aan de bizarre beschildering van de groepsleden zou ook optreden. Ze hebben zelfs nog even op het podium gestaan, maar vlak voor hun optre den ging op een ander platform een modeshow beginnen. Dit stond „Dra gonfly" blijkbaar niet aan en ook zij verdwenen uit het „Pop Circus". The Move Een pleister op de wond voor de jongelui, die tenslotte een tientje be taald hadden alleen om te horen dat hun favorieten niet zouden komen, mocht wel de Engelse formatie „The Move" genoemd worden. Hun in- 1000: Kolonel Plimmp drukwekkend optreden maakte veel jzat aan zyn bureau in zijn goed. sober ingerichte werkka- Verder leek het programma van mer, op een zéér geheim (adres, ergens in de grote het „Electric Pop Circus" meer op een twee dagen durende auditie van minder bekende popgroepen. De groep „Stuka" bleek nog een van de weinigen te zijn, die van improvise ren wisten. Het „Electric Pop Circus" dat 's middags om 2 uur een beetje begon te rollen en 's avonds tegen half twaalf wegebde, moet als „flop" beti teld worden. In de middaguren ging iedereen maar van verveling buiten liggen slapen, terwijl er in de tochti ge tent steeds dezelfde platen werden gedraaid via een slechte installatie. Een slepende talentenjacht moest zorgen voor de middagattractie. Uit eindelijk kwam er toch nog een win naar uit de bus, de 4 man tellende bluesgroep „Het Ongerief". De ver kiezing van miss en mister Pop-Eye bracht enige geestdrift onder de van verveling uiterst vermoeide gelede ren. Een bedrukt fluisterende Hans van Resteren, die ide organisatie van het „Electric Pop Circus" in handen had, gaf na enige aarzeling wel toe, dat. het circus niet bepaald aam de (ook niet hooggestemde) verwachtingen had voldaan. „Ja, waarom komen die groepen niet, vraagt u. Weet u het, ik weet het niet" aldus Van Resteren. Waarom dan toch een popfestival als de organisatie van te voren al zo gammel was? Hans van Resteren „Wij willen foch graag iets voor 'de Haagse jeugd doen". Vanavond om halfacht brengt de Vara op Nederland 1 een nieuwe aflevering in de serie Dregnet: de verfil ming van een oorspronkelijke zaak uit de politiedossiers van Los Angeles. Alles lijkt in orde met de werving van medewerkers door een zekere Bonnie Bates. Maar toch Nederland I. VARA 7.31 uur Een aflevering van de politie-serie Dregnet: Zwendel of niet? 8.45 uur Rowdy Yates en Wishbone zijn de belang rijkste figuren, die in de reeks Rawhide de moeilijkheden rondom een pril huwelijk tot oplossing brengen. 10.25 uur Openingsceremonie van de Democratische conventie uit Amerika (NTS). Nederland 2KRO 8.20 uur Openluchtcircus in kleur. 8.45 uur Pola Negri en Albrecht Schoenbals in de film Mazurka in bioscoopsuccessen van weleer. Hilversum J. NRU. AVRO 8.30 uur Boy Edgar en zijn Big Band in Jazz in actie. 9.30 uur Een documentaire over de geluidshinder onder de titel De Welzijnsbarrière. Hilversum 2. NCRV 8.30 uur Opnamen van het Symfonieorkest van de Hessische Omroep. 9.30 uur Lichte muziek door Gordon Frank en Buddy Greco. 10.40 uur Avondoverdenking in de reeks Met conflicten leven. 177 Toch was de onderzoeker tot de ontdekking gekot mede door verzekeringen van Leksejkow en van de j< man zelf, dat er van werkelijk bewust hypnotiseren en opleggen geen sprake was. Want Freek mocht dan al in si zijn met zijn ogen en stem zichzelf en anderen voor aanval te vrijwaren, wanneer hij begon de dieren iet léren, had hij dezelfde hulpmiddelen nodig als elke teur. Met bonzend hart en terwijl Freek het eigenlijk g< had gevonden en alleen op uitdrukkelijk verzoek had gestemd, was de arts ook eens na Freek binnen] om traliede ruimte gekomen, waar de jonge man met tijgers spelen zou. Maar het had Freek de uiterste n gekost, de dieren de indringer op hun terrein van het lijj houden. En alleen met zijn armen om de beide tijgers i, en zijn fluisterende mond dicht aan hun kleine kattent was het de onderzoeker mogelijk gemaakt tot op een i pas afstand te naderen, toen had Freek hem haastig waarschuwd, daar hij de tijgers niet langer in bedi houden kon. Meermalen, wanneer de dieren weer in hun hokkep en de onderzoekingen van De Wieck ten einde voor die wat betrof de dieren, trachtte de arts, die zich vooi jongeman zelf eigenlijk nog meer interesseerde dan voor geval, wat meer van diens innerlijk wezen te wetei komen. Maar op dit punt bleek Freek zich te pantsf misschien nog meer dan hij zelf wel wist. De dokter ki niet verder dan tot conclusies, getrokken uit enkele om ge gezegdep van de jongeman zelf. Een zonnige jeugd scheen hij niet gehad te hebben, vader was dood, zijn moeder in leven en hertrouwd klaarblijkelijk met haar zoon in onmin, vermoedelijk invloed van haar tweede man. Was dit de teleurstelling de jongen tot zijn vlucht van de mensen had gedreven?) waren er nog andere dingen, misschien geestelijke geld liefde? Was er wellicht iets met een meisje geweest? vermoedde De Wieck, en dit vermoeden werd nagen| zekerheid, toen Freek bij een voorzichtig polsen in richting, zich nog meer terugtrok en er bijna iets van scl kwam oVer zijn gezicht. Doch dat hij hypergevoelig, uiterst nerveus was, bleek uit alles, al gedroeg hij zich het algemeen zeer ingetoomd. Hij scheen van oorspi kunstzinnig aangelegd, had zich vroeger zeker tot ki aangetrokken gevoeld, misschien alleen omdat zijn schilder geweest was, misschien om een al dan niet gil aanleg, maar ook met dit had hij blijkbaar afgedaan. 1 paar maal scheen hij op het kantje van zenuwziek gewe te zijn, aanvallen van neurose. Hij leek nu rustig, missen louter door de omgeving, maar De Wieck vermoedde eeij rnog dat het niet zozeer de omgeving op zichzelf als wel d« deze omgev.ng gewekte verwachting was, het gestimulee) 'krachtsbesef en deze diertesten met een man van wetenschap als toeschouwer, want zonder twijfel was eerzuchtig en trots.1 Op een morgen tegen Kerstmis vond de arts Freek in wagen gebogen over een tekening. Hij scheen hem nog verwacht te hebben. Met een hoogrode kleur op zijn wai schoof hij snel een boek over het papier, sprong op begroette de medicus. Wat werd daar zo haastig verstopt? Een minnebrief? De dokter lachte vrolijk, zag de kleur op Freeks wai hoger worden, de uitdrukking in zijn ogen alsof hij betrapt. O nee, een tekening. Het klonk gewild onverschillig. Freek trok het boek en schoof het papier naar de arts toe, Maar dat is prachtig! Enthousiast bekeek De Wieck de schets. Grof lijnei van naar achter verschimmende hekken; uitgewerkt ei voorgrond een jonge man op één knie naast een grote' ningstijger, die het trotse hoofd blazend geheven hi evenwel de mensenarm om zijn hals en de strelende niet scheen te ontwijken. Het opmerkelijkste vond de het gezicht van de jonge man, het leek wel van binnc. geschetst; nog nooit had de dokter zijn wezen zo bttv gezien als op 'leze meesterlijke tekening. - Ongelofelijk! Wie heeft dat geschapen? Heb je ér 1 voor geposeerd? ■an| l.-i Freek keek naar buiten door het wagenvenster; een <J kere decembermaand lag over de circusstad. Ik heb in) geheel niet geposeerd. De tekenares is Arnolda Vrede. Voortdurend op zijn hoede tastte de arts verder, het j hem of hij aan de rand van het wezenmysterie van jongen stond. Arnolda Vrede... een bekende naam... Wordt vervq oi Lappie Loep en de pruikebollen 25) De veldwachter, baardeloos, rende naar het marktplein waar Jonas juist bezig was zijn flesjes in de mars te pakken. „Of U mee wil 'komen naar het gemeentehuis", zei hij. „De burgemeester wil U drin gend spreken; het gaat over het haargroeimiddel." „Ik kom onmiddellijk!" riep Jonas en zijn gezicht klaarde helemaal op. „Die wil natuurlijk ook een proefje van bewijs hebben, dat mijn haargroeimiddel echt goed is. zei hij zachtjes tegen Lappie, maar die schud het hoofd. „Dat denk ik niet Jonas. De mensen zullj wel geklaagd hébben Jonas pakte de beide marsj en liep, samen met de veldwachter, naar het gemeen tl huis. Lappie bleef staan en dacht diep na. „Ik gelooj dacht hij, „dat Jonas in moeilijkheden tkomt. Ik wou c' ik een middel wist om hem te helpen TELEVISIE VAVWOYD grammofoonplatenpr ogramma draadomroep vanavond VAN 18 -20 UUR T. Peter TsJaikowskySym- phonte nr. 2 In c kl.t. op. 17. n Sergei Prokofiev: Concert voor nr. 1 ln listen: 17.00 Platenprogramma voor automobilisten; 17.s5 S.O.S.-berichten. Hilversum II. 298 m. nckn 7.00 Nieuws: 7.10 Het levende woord: 7.15 Stereo: Seml-klas- sleke muziek(zr.i; 7.39 Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws: 18.16 Radiojour naal 18.30 Stereo: Tafelmu- ziek: 19.30 Nieuws: 19.33 R.V.U.: Vergroting van de mo- en Jazzorkest (opn.): 31.00 Musonette: licht muziekprogramma; 21.30 Docu mentaire over geluidshinder; 22.10 Lichte grammofoonmu- zlek; BOND ZONDER NAAM: Nederland I. NTS 18.50 Ba rend de Beer; STER: 18.56 Re clame: NTS: 19.00 Journaal; STER: 1930 Reclame: IKOR/CVK/RKK: 19.06 Ken merk. informatierubriek over kerk en samenleving: VARA: 19.31 In kleur: Dregnet. poli- - ----- tle-TV-feullleton: STER: 19.56 zangsollste Reclame: NTS: 20.00 Journaal; c gr.t. op. STER: 20.16 Reclame VARA: 20.20 Achter het nieuws: 20.45 Rawhide. TV-feull!eion; 21.35 Documentaire film over West-Afrika; dansorkest Henri Sesers met 7.00 Nieuws e:n ochtien^fy' lezing; NRU: 22.30 Nieuws: zangsollste: NTS: 22.20 Jour- nastlek, 7.20 Stereo. .Ljcnte AVRO: 22.40 Radiojournaal: naai: 22.25-22.55 RADIO S MOR «FA 402 m. AVRO: NRU: 22.30 Nieuws: zangsollste: 22.40 Radiojournaal: naai: 22.25-' NRU: 23.55 Stereo: Jazzmuziek Verkiezingen, met commentaar; 23.25 Radlo- rama: veertiendaags minl-ma- gazlne: 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II. 29* m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje, 18.46 Actualiteiten; 19.00 portage wereldkampioenschap wielrennen te Rome; 19.05 Ste reo: Metropole-orkest (opn.): 19.30 Stereo: Lichte grammo- foonmuzlek: 19.50 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.): 20.10 Stereo: Russisch Volkskoor uit de Oeral (gr); 20.30 Stereo: Symfonie-orkest van de Hessische Omroep (opn 21.30 Stereo: Lichte grammofoon- muzlek; 22.00 Amusementsmu ziek fopn.i: 22.10 Literama: kroniek over boeken, schrij ver» en toneel: 22.25 Reportage wereldkampioenschap wielren nen te Rome; 22.3n Nieuws- 22.40 Avondoverdenking; 23.00 Stereo: NCRV-Vocaal ensem ble (opn.): 23.30 Jazz: 23.55-24.00 Nieuws Nederland II. NTS: 18.30 Ba rend de Beer: STER: 18.56 Re clame: NTS: 19.00 Journaal; KRO: 19.03 Vissers en vogels, natuurfilm: 19.35 In kleur: BIJ de Marine. TV-feullleton: NTS: 20.00 Journaal: STER: 20.16 Reclame: KRO: 20.20 In kleur: Mensen tussen hemel en aarde. openluchtcircus; 20.45 Bioscoopsuccessen van weleer: NTS: 22.15-22.20 Jour naal. Nieuws; 7.32 Actualiteiten .4o Stereo: Balletmuziek (gr.). 8.00 Nieuws: 8.11 Oude gewijde muziek (gr.): 8 30 Nieuws. 8.32 Vakantletlps: 8.45 dichte grammof oonmuzlek: 9.30 Fll- harmon'sch ortcest^-s-an T^ew vork (gr): 10.00 Theologische etherleergang 10.35 Stereo Moderne kamermuziek (opn): 11 on Nieuws: 11.02 Voor de zieken: 11.55 S.O.S.-berlchten: KRO: 12.00 Gevarieerd pro- cramma: (12.22 Wil van het land: 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar...): 14.0o Ste reo: Licht gevarieerd muziek programma (opn.): 14.30 Muzi kaal middagmagazine: (16.00-16.02 Nieuws); 17.00 Oyer- „u- heldsvoorllchtlng: 17.10 Voor De de kinderen; 18.00 Stereo: Me- Belet?. Nederlands progr. Kanalen: 3 en 10. 18.55 n.m. Zandmannetje; 19.00 Zanzibar, ieugdfeullleton: 19.30 Atelier: 19.55 Weerbericht20.no Nieuws; 20.30 De vluchteling, feuilleton: 21.20 Na het mira kel. documentaire: 22.10 Inter nationaal Muziekfestival van Bergen 1968: Filharmonisch or kest van Moskou. 22.55 Nieuws. grammofoonmuziek: VPRO: 7.54 Deze dag: AVRO: a.nr Nieuws: 8.11 Radiojournaal 8.20 Stereo: Lichte grammo foonmuziek: (8.30-6.33 De ««- "coitst groenteman); 8.50 Morgen wij- tropole-or^st m BMist. ding: NRU: 9.00 Documentaire Hilversum m.9M I.v.m. de 60ste verjaardag van FM-k.nalem president Johnson. 9-35 Wa- eramma- (10 00-10.03 Nieuws); texstanden; 9.40 Muziek uit de w«; 11.03 Licht pla- Mlddeleeuwen en Renaissance {'^r„Vamma:12.W) Nieuws: (opn); AVRO: UMI Voor de ^^„«programma: 13.00 kleuters: 10.10 Arbeldsyltaml- 13 03 Gevarieerd pla- n.er. '»r ££u2,5j' tenprog'ramma(14.00 Nieuws): II.55 Beursberichten. 12.00 Ste- xieuws; 13.03 Er - Jee - us ssKmirtLje'-" Snortrevue: 13.00 Nieuws: 13.11 Radiojournaal: NRU: 13.30 De lichte Muze belicht: Italiaanse «uccessen van de laatst- 15 laar: 14.35 Prix Italia: moder ne muziek (opn.l: AVRO: 15.00 Stereo: Fragmenten uit Don Fasauale. opera van Donlzeti! (gr.l. 16 00 Nws.. 16 20 Stereo: Residentieorkest en so- stad Gravendrecht„Ja jja gromde hy. „Ben J je hoofd van de B.G.D., of- Itewel de Bijzonder Ge- jheime Dienst, en dan schiet (er alleen maar een sobere werkkamer voor je over. Maar je geheime agenten baden in weelde. En toch heb je ze nodig, die sna ken Hij greep de. B.G.D.-telefoon, draaide een nummer en zei: „Juf frouw. geeft u me even een spoedlijntje met agent 009De bedoelde juffrouw was blijkbaar zeer goed thuis in de war winkel van zeer geheime telefoonnummers, want nog geen drie tellen later was er al verbinding. „Met geheime agent 009 zelfklonk er een stem aan de andere kant van de lijn. „Fijn, dat je -thuis bent, 009," zei de kolo nel. „Wat voer je uit op het ogenblik?" „„Ik drink een drankje en lees een boek," antwoordde 009. „Wat voor een boek?" informeerde de kolonel.'— „Een boek over me zelf," antwoordde 009. „Een afschuwelijk flauwekul-boek dus. De schrijver heeft blijkbaar geen flauw idee van hoe het werkelijk toe gaat in ons geheime-agenten-ileven. Hij 'denkt, dat het één groot feest is van Smidje Verholen en de Knap-Mutat« ijskoude wiskie-soda en exotische dames op tropen temperatuur. Maar zake. U belt mij niet voor niks op. Is er werk aan de winkel?" „Gevaa werk," zei kolonel Plimmp. „Kom met me dineren in het Hitz-Rilton H Dan zal ik je alles uitleggen. Het dossier „smidje Verholen" bevalt niet." En diezelfde avond troffen agent 009 en kolonel Plimmp elkaar i luxueuze eetzaal van het Hitz-Riilton Hotel." m M aTEI.EVISIEi MORGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6