Democraten door troepen omringd ICCC- jeugd presenteert eigen wijze zich op Angst regeert over van West-Irian het volk Kerken moeten! spreken Groep gereformeerdei achter boodschap van Vredesberaad Pausgeen verbod geboortenregeling Een noord voor vandaag Overleg over formulering van motie van deze glanzende onder- zettertjes (mat fijn irtdisch motiet) in etui voor ieder die nu n nieuwe abonnee opgeeft! Wij zijn bang om te praten I cot-actie van musici MAANOAG 26 AUGUSTUS 1 Als wij leven, het is voor de Here, en als wij sterven, het is voor de Here. Het zij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Romeinen 14:8) Dit is een van die bijbelwoorden, die je een eigenaardige gewaarwording geven, een. soort trilling in je keel, zoals Luthers Vaste Burcht dat ook kan. Of je wilt of niet, je komt in de ban van dit triomflied van deze mens, die met Christus een ander, een nieuw leven gekregen heeft. Als wij leven, het is voor de Here. Wij schijnen voor heel andere dingen te leven. De dokter leeft voor de gezondheid van zijn mensen. De onderwijzer leeft om kinderen te vormen. De wetenschapsman leeft, om de aarde leefbaar te maken. Ouders leven om hun kinderen. Er zijn duizend en een mogelijkheden, waarvoor het de moeite waard is, te leven. En toch hebben wij ons leven niet tot onze beschikking. Door al onze levensbestemmingen heen leven wij voor de Here, staan wij onder zijn heerschappij, weten wij ons in zijn nabij heid, horen wij zijn stem, volgen wij zijn raad. Zo bedoelt Paulus het. Wie zich deze woorden van de apostel eigen wil maken, voor hem betekent elke nieuwe dag een heel bepaalde, meestal heel concrete opdracht. Wij lezen vandaag 2 Koningen 24 17 - 25 12. Humphrey steunt Vietnam-politiek van president Johnson CHICAGO Vandaag ia in Chi cago de demokratische conventie begonnen. Tegelijk met de kandi- daten voor het presidentschap van de Verenigde Staten arriveerden er 6000 man federale troepen, die samen met de nationale garde van Illenois. 5000 man, de orde tijdens de conventie moeten handhaven. De kandidaat met de meeste kansen, vice-president Humphrey, maakte vlak voor de opening bekend, dat hij de Victnampolitiek van presi dent Johnson steunt. „Dat is een fun damenteel gezonde politiek", zei Humphrey, die zich ide laatste maan den over Vietnam voorzichtig heeft uitgelaten. Het beleid van Johnson, dus ook het toekomstige beleid van Humph rey, als hij inderdaad kandidaat en president wordt, is gericht op een „vreedzame regeling, onderhandelin gen en vrede en veiligheid voor ge heel zuidoost Azië". Humphrey kan bij de eerste telling rekenen op 874 van de benodigde 1312 stemmen. McCarthy beschikt Debat Ttjechosloicakije DEN HAAG Vandaag werd door de fractieleiders van de partijen die in de Tweede Kamer zijn verte genwoordigd overleg gepleegd over de formulering van een motie, waarin het Russisch optreden jegens Tsje- cho-Slowakije wordt veroordeeld. Deze motie zal morgen na de ver klaring van premier de Jong worden ingediend. Het ziet er naar uit dat bij de discussie over de situatie in Tsje- cho-Slowakije slechts één motie ter tafel komt. die ook door de opposite gesteund zal worden. Het is nog niet geheel zeker of ook de CPN de regeringsverklaring en de motie zal ondersteunen. De commu nisten hebben zoals bekend de op roep van alle overige politieke partij en in de Kamer, om dinsdag twee minuten stilte in acht te nemen om de solidariteit van Nederland met Tsjechoslowakijke te onderstrepen, niet ondersteund. Het blijft echter mogelijk dat de CPN-fractie de motie wel on dersteunt Een soortgelijke situatie deed zich destijds voor bij de oorlog tussen Israel en enige Arabische lan den. De CPN bepaalde toen ook een koers los van Moskou door de schuld van deze strijd op de oliemonopolies te schuiven. Zoals bekend zal AR-fractieleider mr. Biesheuvel namens KVP, ARP en CHU het woord voeren. Het is vrij wel zeker dat de vierde regerings partner de VVD met een eigen woordvoerder komt namelijk mr. Toxopeus. over 476 stemmen en de beide andere kandidaten, vredesduif McGovern en havik Maddox over 36 en 13 stem men. Er bestaat onzekerheid over de keuze van Texas. Gouverneur Conal- ly, een grote vriend van Johnson, heeft laten doorschemeren, dat hij de president kandidaat zal stellen als bepaalde voorstellen niet zullen wor den aangenomen. De afvaardiging van Texas beschikt over 104 stem men en kan het Humphrey erg moei lijk maken. NEGERS De conventie zal vandaag moeten beslissen over de toelating van de delegatie van Georgia. Er zijn twee groepen, die elkaar bestrijden. Een onder leiding van kandidaat Maddox, een tweede die wordt geleid door de neger Julian Bond. De verwarring rond de conventie werd vandaag vergroot door een sta king van het vervoerspersoneel. Zestig negersoldaten rijn dit week einde in opstand gekomen tegen hun overplaatsing naar Chicago. De politie heeft 43 van hen gearresteerd. De negers willen niet in Chicago te gen eventuele rassenonlusten optre den. Helikopter redt 53 wadlopers PIETERBUREN s» 53 wadlopers, die gistermorgen in de vroegte tussen de Rottumerplaat en de vaste wal vanwege de lage waterstand met hun boot waren gestrand, zijn door een helikopter van de marineluchtvaart dienst in Valkenburg uit hun netelige positie bevrijd. De helikopter moest daarvoor acht vluchten maken en driemaal op vliegveld Leeuwarden tanken. De wadlopers hadden een tocht over het wad naar Rottumeroog ge maakt en wilden per boot naar Gro ningen terugkeren. Door de krachtige- noordoosten wind was daarvoor ech ter te weinig water. Toestand Eisenhower blijft kritiek WASHINGTON Generaal Eisen hower heeft in de nacht van zaterdag op zondagochtend verscheidene aan vallen van versnelde hartslag gehad en zijn toestand blijft kritiek, zo is gisterochtend door het Wal- ter-Reed-hospitaal in Washington meegedeeld waar de voormalige president wordt verpleegd. ft'por in Knr«na weer max. temp neer gisteren slag Kopenhagen 1. bew 25 8 Londen h. bew. 23 0 Amsterdam zw. bew. 24 0 Brussel geh. bew. 26 0.1 Luxemburg Partis onbew. h. bew. 25 25 0 0 Nice onbew. 26 0 Frankfort regen 26 0.1 Müncheo zw. bew. 22 0 Zürich onbew. 0 Geneve onbew. 23 0 Locarno onbew. 26 0.3 Rome zw. bew. 29 0.2 Madrid h. bew. 33 0 Majorca onbew. 29 0 Spectaculaire parachutesprong Bezinning op christen-zijn (Van een onzer medewerkers) CAPE MAY (VS) Tegelijk met het zevende wereldcon gres van de ICCC wordt ook het werde wereldcongres van de jeugdbeweging van de ICCC gehouden: ICY. de afkorting van International Christian Youth, internationale christelijke jeugd (beweging). Zes jaar geleden ging de jeugdbeweging officieel van stapel. Dat gebeurde tijdens het vijfde ICCC-congres. dat ge houden werd in Amsterdam. De jeugdbeweging (met leden tussen 15 en 30 jaar) presenteert aich hier op een eigen wijze. Cape May is een niet onbelangrijke bad- plaata aan de kust van de Atlantische Oceaan. Heel de stad is vol bad gasten. De saai, waarin de jongeren van de ICCC-jeugdbeweging bij el kaar komen ligt aan de boulevard, midden in de drukte van de strand-business. Op de morgen van de dag, waarop ik dit artikel schrijf, is de stunt uitgehaald, dat een van de jongeren van de beweging met een parachute naar beneden is gespron gen. Het was wel lang wachten voordat hij naar beneden kwam, omdat op het beslissende moment de radio-ap- paratuur van het vliegtuig niet goed werkte. Hij kwam tenslotte toch en belandde veilig en wel precies op de aangegeven plek op het strand. Het was in deze badplaats een hele bele venis! Iedereen in Cape May weet nu, dat ook de ICCC-jeugdbeweging present is en haar vergaderingen houdt De presentatie van de jeugdbewe ging naar buiten is evenwel geluk kig! niet alleen tot dit rekla- me-achtige stuntwerk beperkt. Na een avondvergadering ging men de straat op om met de jeugdige bad gasten, die in groten getale iedere avond langs de boulevard trekken, te spreken. Belangstelling voor die gesprekken was er genoeg! Tot laat in de avond waren er overal groepen van iongeren te zien, ln gesprek over de 1- 'schap van het evangelie. Wij, als leden van de internationale christelijke jeugdbeweging, roepen op tot reformatie, niet tot revolutie; tot de waarheid van God, niet tot de valse filosofieën van mensen." Scholen Studeren Naast dvut presentatie naar buiten is er ook de onderlinge bezinning. In de middagen wordt er niets gedaan. Dan kan iedereen, die dat wil, rich vermaken op het strand. Des mor gens wordt er evenwel hard gewerkt en gestudeerd. De onderwerpen, die aan de orde komen, mogen er zijn. D« titels van de referaten zijn: Bij bel-getrouwe jeugd in een eeuw van secularisatie; het evangelie-antwoord aan het existentialisme; het christendom tegenover het commu nisme; de christelijke school en het moderne onderwijs; de christelijke boodschap in een revolutionaire eeuw; het compromis in moderne evangelisatiebewegingen; de uitda ging" van de reformatie. Op grond van de bezinning op deze onderwer pen worden resoluties opgesteld, waarin de jeugd haar standpunt in deze" onderwerpen onder woorden probeert te brengen. Secularisatie Bijzonder interessant is de resolu tie over de secularisatie. Positie wordt gekozen tegen de secularisa- tie-lheologie, zoals deze b.v. te vin den is bij iemand als Harvey Cox. Letterlijk wordt gezegd: „De secula- risatie-theologie, zoals deze wordt voorgestaan door Cox in zijn boek The Secular City en door anderen, betekent een voortzetting van vroe gere afdwalingen van het bijbelse ge loof in modernisme, Schriftkritiek en neo-orthodoxie. Het zoeken naar waarheid „op straat", zoals deze theologie doet, is als zodanig al een afdwaling van Gods waarheid, geopenbaard in de Schrift: de kerk wordt daardoor meer deel van de wereld dan licht voor de wereld". Daar blijft men evenwel niet bij staan. Naast deze afwijzing ziet men ook duidelijk een positieve roeping op het terrein van het gewone, „seculiere" leven. De resolutie eindigt met de woor den: „Gods opdracht voor de christen is de aarde te onderwerpen en alle sferen met inbegrip van die van het gewone leven in overeenstem ming te brengen met de beginselen van Zijn Woord. Gods opdracht is het evangelie te prediken in zijn volle rijkdom (Math. 28 18—20) door de prediking, dat ook alle ter reinen van het gewone leven ver nieuwd kunnen en moeten worden. Een duidelijke onderstreping van de positieve roeping van de christen was ook aanwezig in het referaat over het christelijk onderwijs. Een systeem van christelijk onderwijs, zoals wij dat in ons land kennen, is vrijwel uniek en wordt vrijwel ner gens elders ter wereld gevonden. In de Verenigde Staten kent men een schoolsysteem, dat tot voor kort „christeliik" gekleurd was, doordat Bijbellezing en gebed er een plaats in innamen. Enkele jaren geleden kwam hierin verandering doordat bijbelle zing en gebed in de scholen werden afgeschaft. Door Ara Euredjian. iemand uit de Libanon, die momenteel in de Vere nigde Staten studeert, werd in zijn toespraak met grote klem gezegd, dat het niet voldoende is. dat in de scho len weer de bijbellezing en het gebed worden ingevoerd iets, waar de Amerikaanse jongeren van ICY zich bijzonder voor hebben ingezet maar dat er een heel nieuw type van scholen moet komen. Het gaat niet slechts om scholen, waarin men een vriendschappelijke houding tegenover de bijbel inneemt. Na zijn drie dagen durende reis naar Bogota in Zuid-Amerika keerde de paus weer in Rome terug, waar grote mensenmenig ten hem verwelkomden. Geës corteerd door politie reed hij naar het Vaticaan. maar om scholen, waarvan het hele onderwijs op christelijke basis staat: christelijke scholen. In een resolutie, die nog behandeld zal worden, wordt ook op de stichting van deze christe lijke scholen aangedrongen. Zo probeert men zich in de ICCC-jeugdbeweging konkrete facet ten van het christen-rijn. die in de nabije toekomst aan de orde zullen moeten komen, in te denken. Niet allen zijn in de jeugdbeweging evén enthousiast over deze uitspraken met betrekking tot het „gewone" leven, waarin de christen staat. Er zijn er, die zich het liefst van uitspraken op dit terrein onthouden en hier mgar heel moeilijk een taak van ..de christen zien. Hetzelfde is trouwens ook aan de orde in de „grote" ICCC-beweging. Maar de uitspraken komen er toch en de bezinning op de beleving van het christen-zijn op allerlei terreinen van het leven gaat door. Binnen de ICCC neemt de jeugdbeweging in dit op zicht niet de minste plaats in. AMSTERDAM Het Gere formeerd Vredesberaad gaat geheel akkoord met de verkla ring van het interkerkelijk vredesberaad over" de inval in Tsjechoslowakijl*. Dit wordt gezegd in een verklaring, die is ondertekend door prof. dr. J. Ver- kuyl voorzitter, ds. R. J. van der Veen vice-voorzitter. J. Simorise secretaris, dr. B. J. Brouwer, J. van Etten. ds. D. de Heer. dr. O. Jager. ds. P. Joziasse, B. van Kaam. J. C. Lodder, ds. E. H. Nagel. drs. A, Schippers, ds. N. A. Schu- man, prof. dr. ir J. Smidt, drs. H. R. Stroes en dr. J. J. Verdonk. Gelijk bekend had het moderamen van de generale synode van de Gere formeerde Kerken bezwaren tegen de inhoud van de verklaring, waarom het een eigen kanselboodschap opstelde. Naar wij vernemen is de voorlezing van deze boodschap in diverse kerk diensten voorafgegaan door mededelin gen. die er op neer kwamen, dat men deze gang van zaken betreurt. Niet in alle gereformeerde kerken is de bood schap voorgelezen. Boodschap De gereformeerde kanselboodschap luidt: In de afgelopen week bereikten u de ontstellende berichten dat een vijftal leden van het Warschau-Pact Tsjecho- slowakije heeft bezet. Door deze daad ..Moreel verantwoorde en redelijke ivijze" BOGOTA De encycliek Hu- manae Vitae verbiedt ouders niet, om op moreel verantwoorde en redelijke wijze het kindertal te be perken. Dit heeft paus Paulus gezegd in zijn rede. waarmee hij de conferentie van Latijnsamerikaanse bisschoppen zaterdag heeft geopend. „De grote meerderheid van de kerk heeft de encycliek gunstig en in ver trouwensvolle gehoorzaamheid aan vaard en begrepen, dat de wet die wij hebben bevestigd, een sterke mo raal en een moedige geest van opof fering vereist", zei de paus. Hij legde er de nadruk op. dat vrouwen een pil mogen gebruiken om bijvoorbeeld ongeregeldheid in de menstruatie te genezen. De encycliek vormt ook geen belemmering voor verder wetenschappelijk onderzoek. De paus, die ook nog sprak over sociale en economische hervormin gen, is zondagmorgen in Rome terug gekeerd. Het Belgische episcopaat komt deze week bijéén om zijn standpunt ten aanzien van de encycliek te bepalen. Naar verluidt zou het de mening van zijn Nederlandse collega's delen. Ook de Duitse bisschoppen vergaderen deze week. Bij een autobotsing gisteren nabij kamp'Lintfort is de achttienjarige L. van Nienhuis uit Maasbree om het leven gekomen. Twee andere inzit tenden van de auto werden ernstig gewond. Ik geef op als |>0O nieuwe abonnee: Ate beloning voor mijn ekfivrteit ontvang Ik eon set onderzetterljos. De nieuwe abonnee krijgt onze krant SOEKARNOPOERA «Wij zijn bang om te praten, omdat wij dan gearresteerd zullen worden." Deze uitspraak van een lid van de vertegenwoordigende raad van West-Irian tekent de situa- tie die op dit moment, ruim een jaar vóór de volksstemming, in de hoofdstad van het voormalige Nederlands Nieuw-Guinea heerst. Men merkt weinig van de ver broedering tussen de Papoea's en de Indonesiërs, die door de Indonesische autoriteiten vaak wordt gepropageerd. Met uit spraken van hoge militairen en regeringsleden in Djakarta, maar ook met een uitspraak van de op volger van de Nieuw-Guinea- raad, de vertegenwoordigende raad. In de straten van Soekarnopocra, het vroegere Hollandia. merkt men overigens weinig van spanning. Het aantal militairen schijnt laag te zijn. hoewel Papoea's graag bereid zijn ver slaggevers te vertellen dat er 20.000 betaalt: paf kwartaal O per maand Inzenden aan Buraau van dit biad militairen in West-Irian zijn gelegerd. Generaal Edhie, de man die op Java met succes verschillende opstanden heeft onderdrukt, vertelt dat er slechts 9000 soldaten zijn. Bij hoge bezoeken zijn er in de straten van de hoofdstad inderdaad weinig militairen te zien. Maar dat komt. volgens de bevolking, vanwege het hoge bezoek. Met het openlijke verzet valt het wel mee. Er zijn naar schatting nog maar 2000 opstandelingen over, die, be wapend met geweren uit de tweede wereldoorlog, de Vogelkop onveilig maken. „Maar die hebben we ér zo onder" meent generaal Edhie optimistisch. Hij vergeet, dat de openbare mening in West-Irian de verrichtingen van de rebellen nauwlettend gadeslaat en. waar het enigszins kan, daadwerkelijk steun verleent in de vorm van voed sel en medicamenten. Djakarta zegt. dat er in totaal slechts j 300 Papoea's gevangen zyn gezet, „om sluiting b(j Indonesië noemden". Van dat zü zich een tegenstander van aan- hen zyn er 150 overgebracht naar kam- I pen op Java. „Wy zullen ze wel nooit meer terugzien", zegt de „man in de straat". Djakarta tilt niet zo zwaar aan het verzet. Men heeft ver trouwen in generaal Edhie. De volksstemming volgend jaar zal worden uitgevoerd naar In donesische begrippen en wat dat betekent, weet men heel goed. West-Irian zal, ook na het „raadplegen" van de be volking, Indonesisch blijven. DEN HAAG Mr. E. Jurgens is kandidaat gesteld voor het voorzitter schap van de Politieke Partij Radica len. De heer Jurgens is momenteel vice-voorzitter van deze partij. Het opstellen van een voordracht voor het voorzitterschap was nodig doordat drs. P. C. W. M. Bogaers zich op medsich advies moest terugtrekken. De heer Jurgens '32) is wetenschap- umnjnst-owm muuunacuc uiju- neliik medewerker aan de Universiteit J tairen. ttan een vrije meningsuiting VRIJE OUD-GEREI. GEM. UnorHat hii uit de bes'aa' niet ->p het eiland. Duizenden De laatste tijd duiken er steeds meer illegale pamfletten op, waarin de be volking wordt opgeroepen dc nage streefde onafhankelijkheid niet te ver geten en volgend jaar bij de volksstem ming nee tegen de ..t gen. ..bezetters" te zeg- NED. HERV. KERK Beroepen te Beesd (toezj, G. A. Zui- dam te Nieuweroord: te Vroomshoop (vac. I. J. Wisse). N. Kooreman te Rhe- nen! te Wanneperveen (toez.). P. Mie- dema. em.pred. (leraar) te Trenton (Can.). Emeritaat verleend aan A. A. de Bruijn te Norg. A. Burger te Frede- riksoord en aan dr. A de Wilde te Zaandijk REMONSTR. BROEDERSCHAP Aangenomen de bennpming tot direc- Inderdaad. Bezetters Zo noemt de teur volkshogeschool te Havelte, S. doorsnee Papoea de Indonesische mili- Vuvk të Oosterbeek werd het internationale recht met vo ten getreden. Aan het Tsechoslowaakse volk won de mogelijkheid ontnomen in vrijhe over eigen toekomst te beslissen. H geweld zegeviert. Het is opnieuw g( bleken hoe ver we ook in Europa no verwijderd zijn van de vrede die ons i het Koninkrijk Gods wordt beloofd. Laten we daarom vurig bidden voel het volk dat nu zo zwaar wordt t>4 proefd. Laten wij bidden voor hen di dit onrecht begaan opdat ze zich vak" hun kwade wegen bekeren en vergal, ving ontvangen. Laten wij bidden dat de haat en d angst onder de volkeren moge wordq* weggenomen. Laten wy bidden om ér vrede, laten wij ondanks alles blyvdt/: bidden dat de vrede in Christus hier iT. deze wereld een, zij het nog voorlopig)* gestalte krijgt Oproep Blake (Van onze kerkredactie) GENÈVE/PRAAG - De oecrf taris-generaal van de Wereldraajj van Kerken, dr. Eugene Carsof Blake, heeft de ledenkerken va%, de Wereldraad in Rusland, Tsjtf choslowakije, Hongarije, Oo: Duitsland, Polen en Boelgarije telegram opgeroepen, uitsprake| te doen ten aanzien van de intejii ventie in Tsjechoslowakijc. Een telegram van meeleven, dat <j Wereldraad en de confessionele reldbonden woensdag naar de Tsjf chische kerken gezonden hebber kwam in Genève terug met de aant# kening, dat besteling onder de huidi ge omstandigheden niet mogelijk i De Praagse christelijke vredescoij/' ferentie heeft scherp geprotesteei tegen het onrechtmatige indring! y van Russische en andere Oosteun pese troepen in Tsjechoslowakij „De wederrechtelijke bezetting v Tsjechoslowakije is een groot ve grijp jegens de grondregels van e 1 vreedzame internationale sa men I!l ving en een ernstige bedreiging v de wereldvrede", zegt deze organi: 11 tie. LOZERN Een groep beroemi11 musici heeft zaterdag bekend g|D maakt niet meer in de vijf landen d" Tsjeohoslowakije zijn binnengevall' c te zullen optreden totdat deze landi ii hun troepen hebben teruggetrokki i en de wettige regering van Tsj i choslowakije weer in haar funct i hersteld is. Het initiatief tot de actie is uitgi^ gaan van de in Tsjechoslowakije g< boren dirigent Rafaël Kubelik. H wordt gesteund door Yehudi Meni hin, Otto Klemperer, piejrre Fourni< Paul Clecki, Nikita Magaloff, Frai Martin en Nathan Milstëin. Ook Igi Strawinsky heeft Rafaël Kubelik zi adhesie betuigd met dë boycot-acti ICV vraagt moed en vastberadenheid BRUSSEL De Europese org nisatie van het Internationa Christelijk Vakverbond heeft de aa gesloten vakverbonden .(in Nederlai het NKV en het CNV) verzocht er l hun regeringen op aan te dringen e< vastberaden en moedige houding aa te nemen in de kwestie-Tjechoslo wakije. Voorts verzocht het ICV de val' centrales eventuele betrekkingen mi' orgonisaties in de vijf landen, d Tsjechoslowakije hebben overvalle aan een onderzoek te onderwerpe van Amsterdam Voordat hij uit de KVP trad. was hij voorzitter van de kring Amsterdam van deze party. bes'pa' niet -,r het eiland. Duizenden Papoea s. d e de Indonesiërs openlijk aanvallen, zijn in kampen geïnterneerd. Bedankt voor Kampen 'vac. wijlen G. J Zwoferink), L. M. Keesmaat te Rotterdam-Zuid. ff est-lrian De kogel is door de kerk. Indone wil geen referendum in het voorma ge Nederlandse gebied. De verklari van de heer Suharto spreekt boekt len. In uw krant kon men lezen een zendeling werd uitgewezen om< hii teveel zag en hoorde. Indonesië wil geen afstand m< doen van dit gebied, dat is wel duit lijk. De gehele situatie is zo slet geworden, dat de toestand op I ogenblik geüjk is aan de zomer v 1944 in Nederland, toen ons land w leeggeroofd door de bezetter. En d terwijl er voor augustus 1962 West-Irian .nog voldoende te eten te drinken was. Orr'er het Nede landse gezag leed er in Indonesië West-Trinn geen mens honger. Ook weer blijkt hoeveel waarde men mt hechten aan een plechtige verklari van Indonesië tegenover Nederland de VN. Vroeger werd Nederland verwet een koloniale uitbuiter te ziin. De l ren in Djakarta kunnen zich die be teling in elk geval nu we! op de boi spelden De enige manier nm nog ic te bereiken is m.i. te eisen dat Wes Irian vrij komt onder liet dreigeme dat anders alle ?e1-**'»ke «-feun a Indonesië zal woeden 'ngefvoi^pn Iets voor minister r.«inp od de eers volgende algemene vergadering \l de Vere-'-r^p Nafes? Wassenaar I. E. Oosterlli

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2