Ontmoetingskerk te Katwijk in gebruik Raad Voorschoten behandelde" enkele netelige kwesties Vele Leidse gevels kregen een corsage Gerestaureerde school geopend in Katwijk God verlangt naar de omgang met zondaren Goede handel op veeraar kt Katvvijkse Damclub bestaat 35 jaar B. en W. dragen raadsbesluit ter vernietiging voor aan GS. I Giezen vooral gevraagd in N oord-Ameri k a Protestmars in Lisse Burgerlijke stand van Hillegom Minder gewerkte uren in juli Ongelukkig Overlast Benoemingen aan Leidse universiteit h,r.f if ■J' Weekagenda Den Haag NIEUWE LEIOSE COURANT ZATERDAG 24 AUGUSTUS KATWIJK AAN DEN RIJN On der zeer grote belangstelling, zo wel van de zijde der gemeenteleden, als van genodigden werd gister avond de herv. Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg in ge bruik genomen. Vóór de dienst dankte president- kerkvoogd C. D. van Leeuwen de personen en instanties die bij de bouw betrokken waren, hierna droeg hij het kerkgebouw over aan de centrale kerkeraad. Ds. Baas aanvaardde namens de kerkeraad het gebouw. Geschenken Vervolgens werd een bijbel aan geboden en neergelegd op de daar toe bestemde plaats. Dit gebeurde door een ouderling van de geref. kerk. de heer C. G. Kamerling. Zingend kwam een groep kinde ren, bnder leiding van mej. M. den Dikken, van de Pr. Beatrixschool, aan de achterzijde de kerkzaal bin nen. Met zich meedragend het doop bekken, dat door een der kinderen werd aangeboden. Een vertegenwoordiger van de Jeugdraad, mevrouw Koster, las Mattheüs 28 19. Ds. A. Makkenze, die de algemene leiding had, maakte bekend, dat de diaconie een knielbank met stoelen wilde schenken, waarna een twee tal dames van de herv. vrouwen vereniging Ora et Labora het avond- maalszilver aanbood. Nadat dit gedeelte van de bijeen komst werd afgesloten met kinder zang, begon voor de eerse maal de kerkklok te luiden, ter inleiding van de dienst. Werk gaat door Ds- A. Baas begon de dienst met schriftlezing 1 Cor. 3). waarna hij sprak naar aanleiding van 1 Cor. 3 vs. 9: „Want Gods mede arbeiders zijn wij: Gods akker, Gods bouwwerk zijt gij". Het werk gaat door. aldus de predikant, ook na de bouw van een kerk. iedere zondag. God verlangt naar de omgang met zondaren. Hij wil ze opzoeken en daarom is de kerk nodig. Hij wil ons iedere keer weer ontmoeten in zijn woord. Het bouwwerk, de akker dat is de gemeente. Als mede-arbeiders zullen we de gemeente moeten aanreiken, wat Hij aan ons heeft toegereikt. Daarbii zij te bedenken, dat de heer. lijkheid va nde kerk het kruis is. Toespraken Na de dienst voerde een aantal personen nog het woord. Burge meester A. G. Vermeulen wees er op. dat dit kerkgebouw, een sieraad in de gemeente Katwijk, als belang rijkste taak heeft, de ontmoeting met God. Ds. H. J. van Achterberg sprak namens de classicale vergadering van Leiden. De ring Katwijk van de herv. kerk en de centrale kerkeraad van de herv. gemeente van Katwijk aan Zee was vertegenwoordigd door ds. Jac. de Vos, die in zijn toe spraak wees op het feit, dat predi king en sacramenten alleen via het kruis moeten gaan. Pastoor B. A. Emmelkamp sprak namens het rk kerkbestuur: hij was vergezeld van mgr. Kramer, rec tor van het verpleeghuis Wilbert. Uit naam van de geref. kerken van Katwijk aan den Rijn en Kat wijk aan Zee sprak ds. A. C. van Beek en als laatste sprak de bou wer van de kerk. de heer M. Ouwe hand. Er was voor de genodigden daar na gelegenheid het mooie centrum te bezichtigen. Hedenmiddag van 35 uur is er weer gelegenheid tot bezichtiging. KATWIJK Gisteravond had de officiële opening plaats van de grondig gerestaureerde Farèlschool. Deze is al een jaar in gebruik, maar door allerlei oorzaken werd de opening steeds weer uitgesteld. Voorzitter Nic. Parlevliet van het Geref. Schoolbestuur, die onder anderen drs. R. Kramer en .wet houder H. Haasnoot welkom kon heten, sprak met waardering over de medewerking van het gemeente bestuur. Hij vond het prettig, dat de school goed „draait" onder leiding van de heer J. Benschop. De heer Kramer ging nader in op de positie van het christelijk onder wijs. Een nauwkeurige plaatsbepa ling is nodig, vond hij. De plaats van de christelijke school wordt bepaald door de opdracht van Christus. Deze opdracht brengt een veelzijdige ver antwoordelijkheid met zich mee voor schoolbestuur en personeel. Onderwijsinspecteur A. Boogaard wees er op, dat het nodig is de school aan te passen aan de huidige maatschappij. Hij vond het een N/oor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - Rijnsburg KATWIJK AAN DEN RIJN De Katwijkse damclub KDC heeft h i seizoen 1968/1969 geopend. In de ledenvergadering, in De Roskamp, wees voorzitter J. Schoneveld erop. dat dit seizoen belangrijk zal wor den in verband met het feit, dat KDC 35 jaar bestaat, en wel op 3 februari. Er zal ook een vijftallencompetitip worden gespeeld. Daardoor zullen ook derde-tiental-spelers" wed strijd ervaring kunnen opdoen. Tot wedstrijdleiders werden be noemd de heren J. Sconeveld Pzn voor het eerste tiental, J. Heemskerk voor het tweede en A. Oexman voor het derde. Voorts werd nog van gedachten gewisseld over de plannen om te komen tot schooldammen. gunstige ontwikkeling, dat openbaar en christelijk onderwijs elkaar gaan waarderen. Nadat ook schoolhoofd D. J. Brou wer had gesproken, die leuke dingen vertelde over de dependances, werd een rondgang door het schoolge bouw gemaakt. KATWIJK AAN ZEE De col lecte ten bate van Biafra heeft in de Hervormde kerken f 11.097,40 op gebracht; het personeel van Over- duin bracht f 114.65 bijeen. LEIDEN De weersgesteldheid was de afgelopen dagen zeer goed te noemen en in het bijzonder wel gis teren: het was volop zomer. Mochten wjj de afgelopen weken schrijven, dat het aantal bezoekers (toeristen) uitermate groot was, gisteren was het aanmerkelijk stiller, enerzijds het ge volg van het einde van de school vakanties en anderzijds verblijven de vakantiegangers nu langs de kust. Maar ook de boeren die nog niet geheel klaar zijn met het inhalen van het hooi blijven natuurlijk in de nabijheid van de boerderij om maar niet te spreken van de mensen, die momenteel de oogst aan het bin nenhalen zijn. Toch kon men over het algemeen over een goede handel spreken. Vooral de slachtvee-afdelingen de den het goed. Bij het rundvee deed de vraag het, maar op de wolvee-af- deling de mindere aanvoer. Vette kal veren waren er heel veel. Bleven de prijzen in vele sectoren gelijk, de prijzen van de schapen en de geiten trokken iets aan. I. J. W. Schonenberg arts AFWEZIG TOT 16 SEPTEMBER De praktijk wordt waargenomen door VOORSCHOTEN Aan het slot van de zeer lange raadsvergadering deelde burgemeester L. de Kool de raad mee, dat hy het door de raads leden aangenomen voorstel tot terugbetaling van de parkeerbydrage, die is ingevorderd by de Algemene Bank Nederland, ter vernietiging zal voordragen aan Gedeputeerde Staten omdat het gehele college van burgemeester en wethouders van oordeel is, dat dit raadsbesluit in strijd is met het algemeen belang. ,,Het besluit is genomen op vrijdagavond en thans is het zaterdag, zodat aan de gemeentewet is voldaan van melding binnen één dag na 's raads beslissing", aldus de burgemeester. Dit betekende een sensationeel slot van een vergadering, waarin de ingekomen mededelingen de meeste tijd vroegen. In de Schoolstraat is een super marktgebouw verkocht aan een bankinstelling. Aan de hand van artikel 119 van de oude bouwver ordening heeft het college van b. en w. een bijdrage van 25.000 ge vraagd in de kosten van aanleg van een vijftal parkeerhavens. Om een supermarkt te veranderen in een bankgebouw was de goed keuring van b. en w. nodig. Het pand is aan zijn bestemming ont- LEIDEN De Leidse bloembakkenwedstrijd, die de Leidse Bloemist- patroonsvereniging en de Leidse afdeling van de Kon. Ned. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde ook dit jaar onder het motto „Geef uw gevel een corsage", hielden, is een groot succes geworden. Er waren ruim honderd deelnemers méér dan vorig jaar. NOORDWIJK De kunstenaar Krijn Giezen heeft tijdens een expo sitie in Haarlem twee grote wandkle den verkocht, één aan de gemeente Haarlem en één aan het Frans-Hals museum. Giezen heeft onlangs ook geëxpo seerd op de Benelux-tentoonstelling in het Belgische Oostende. Half ok tober gaat hy in Duitsland expose ren. Op Curasao heeft Giezen een per manente tentoonstelling. Via deze expositie wordt regelmatig Werk-van hem verkocht naar Amerika. In de afgelopen week heeft de des kundige jury de laatste 250 bloem bakken aan een keuring onderwor pen en op punten gewaardeerd. Hier bij bleek, dat de bewoners van flats helaas, aldus de jury nog niet tot een collectieve deelneming zijn gekomen, waardoor een wedstrijd tussen de di verse flats mogelijk zou zijn gewor den. In november worden de uitslagen bekend gemaakt en de prijzen uitge reikt. LISSE Vrijdagavond Werd te Lisse een jeugd-protestmars gehou den tegen de bezetting van Tsjecho- Slowakije door Rusland. Initiatief hiertoe werd genomen door B. de Weerd en G. van der Zwan. De AKO uit Lisse begeleidde de stoet. Naarschatting namen rond 500 jeug digen aan de mars deel, voornamelijk leerlingen van scholen. Spandoeken werden meegevoerd met opschriften als: ..Russen, dit vrag enwij: Laat de Tsjechen vrij", „Tsjechen houdt moed", „Russen, temt uw communis me", e.a. Vanaf het H.B.G.-plein ging de mars door de Kanaalstraat, Van der Veldstraat, Nassaustraat en Heere- weg naar het bevrijdingsbeeld aan de Oranjelaan, waar bloemen aan de voet van het monument werden gelegd. B. de Weerd, een der initiatiefne mers, hield een korte toespraak. In de stoet liepen ook leraren bij het middelbaar onderwijs mee. De politie regelde het verkeer. Wist U dat kaas gemaakt in de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende <?e beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 Weekagenda Katwijk KATWIJK Dinsdag 27 augustus: or gelconcert door Charles de Wolff uit Gro ningen In de Nieuwe Kerk aan de Voor straat. Aanvang 20 uur. Woensdag 2S augustus: Carillonbespe ling van 8-9 uur n.m. door Hessel H de Harder. Vrijdag 30 augustus: Bridge-drive voor badgasten in hotel Rlche. georganiseerd door de bridgeclub De Brug. Inschrijving vóór dinsdag bij sigarenmagazijn Dtek Parlevliet. Zuidstraat 38 (tel 2594). Aan vang 19.30 uur. Zaterdag 31 augustus: Puzzelrit auto's motorrijwielen, scooters en bromfietsen. Inschrljfardres: Paviljoen Tennispark. Sportlaan eind Boulevard. Startplaats bij he tnschrljfadres. Aanhang Inschrij ving tussen 2.30-3.30 uur n Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 4.02 en 16.26 uur; laag water 0.04 en 12.22 uur. Maandag hoog water 4.36 en 16.59 uur (springvloed); laag water 0.42 en 12.54 uur. KATWIJK AAN ZEE Maandag avond spreekt de heer J. Klein Ha- neveld uit Bodegraven in het UNI- gebouw over „Volkeren van Europa, waarheen?". IJMUIDEN De vreugde voor de haringvissers op 57 NB heeft niet lang geduurd. Na twee dagen van uitzonderlijke successen met soms totalen van 300 kantjes moest nu met heel wat minder genoegen worden genomen. De treilers koersten van zuid naar noord en weer terug zon der tot vangsten van betekenis te kunnen geraken. In de Noord no teerden de treilers door de bank ge nomen trekken van zestig tot tachtig manden hoops: makreel, schelvis, koolvis, gul en kabeljauw. De log gers en kotters onder de Nederland se kust zochten hun heil wat noorde lijker. Bij de zogenaamde Rug van Terschelling werden mooie beetjes kleine schol aan de oppervlakte ge haald. Daarbij bereikten de meeste schepen dagvangsten van 200250 kilo tong en dat was lang niet slecht. Verscheidene grotere eenheden za ten tussen 54 NB en 55 NB achter de gul aan. Hun vangsten droegen een middelmatig karakter evenals van de haringtreilers in de Ierse Zee. Daar werd in het gunstigste geval de voor raad in de ruimen aangevuld met 30 kantjes. Uit dit gebied zijn inmiddels heel wat vaartuigen aan de thuisreis begonnen. Wat er was. Aan de IJmuider markt meldden zich 32 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5980 kisten vis, waar van 10 kisten schelvis, 380 kisten wij ting, 20 kisten gul en kabeljauw. 520 kisten kleine gul. 3100 kisten haring. 1190 kisten schol, 20 kisten tarbot, 160 kisten diversen, 150 stuks stijve kabel jauw en 30.000 kilo tong. Verder wa ren er 78 kleine kisten schelvis. 270 kleine kisten wijting, 1480 kleine kisten haring en 578 kleine kisten makreel. De tong was iets goedkoper maar een top van zes gulden voor de slips mocht toch nog niet als een reclame-aanbie ding worden beschouwd. De tong 1 en de grootste soort lagen met respectievelijke hoocste koersen van f5.91 en f5.77 eveneens goed in de markt. De schol moest veel terrein prijsgeven. Vooral de tweetjes werden met een notering van f 35 tot f 15 in de verkeerde hoek gedrukt. De klein- middel en de schol 1 zakten na een start van f 56 weg tot een deze week nog niet gekend laag peil van f 45. Ondanks de ruime aanvoer bleef de verse haring goed aan de prijs. Op de eerste afslag werd grif f30.80 betaald. De grote makreel moest met een wat tegenvallende top van dertig gulden genoegen nemen. De kleinere exempla ren gingen voor f22.20 per kist van de hand. De schelvisaanvoer bestond alleen uit braad. De goede kwaliteit deed f48, de slechtere soort bleef op f 21 hangen. De gul moest ook enkele toontjes lager zingen maar de kattencentrale kwam er weer niet aan te pas. De grootste soort was nog altijd goed voor een top van f41. De kleine gul zakte na een goede start van f 36 weg tot f 27. De kabeljauw bleef met een hóógste bod van f 128 lekker bij. De regels grote kabeljauw waren goed voor een top van f116. Het beetje grote zwarte koolvis deed steeds f85. Ongeval. Een 58-jarige Katwijker moest na een ongeval op de IJM 57 Zeehaan in de IJmuider Vissershaven met enkele gebroken middenvoetsbeentjes in een Velser ziekenhuis worden opgenomen. Later is hij op eigen verzoek naar het Academisch iZekenhuis te Leiden over gebracht. De man kreeg bij het aan boord hijsen van een transportband dit apparaat op een voet doordat men de winch te vroeg liet vieren. Engeland. Met de Engelse visserij gaat het de laatste tijd niet best. Steeds meer re derijen geraken in financiële moeilijk heden. Onlangs moesten drie treilers door schuld van de eigenaars aan de ketting worden gelegd. Thans zijn 35 eenheden om die reden tot werkloos heid gedoemd. De hulp van de rege ring neemt at Ten bate van de zee visserij vermeldt de begroting 269.000 pond voor het verstrekken van voor schotten, het laagste bedrag van de laatste jaren. Voor een kleine honderd kustvaartuigen is een subsidie uitge trokken van 930.000 pond en een le ning van 235.000 pond. De verre vis serij zag een subsidie van 1.1 miljoen pond goedgekeurd. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 110 kisten schelvis, 180 kisten wijting, 50 kleine kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw, 10 kisten koolvis, 800 kisten haring, 1100 kleine kisten ha ring. 63 kleine kisten makreel, 400 kis ten schol en 4500 kilo tong. HILLEGOM Geboren: Johannes Gerardus zv J W de Groot en E We ver: Rosalia Maria dv H van Dorp en R S Jansen; Cornells Johannes Hen- dricus zv J van 't Westeinde en F J M Daalderop; Petrus Canisius Antonius Maria zv T J Hulsebosch en J M de Ridder: Johanna Margaretha Maria dv J P M Assendelft en C AM Hoogen- doorn: Mathilda Bernadine Maria dv B H J Litjens en E H M Roetgering. Ondertrouwd: C J J Stroomer en M J C Weijers: C H Borro en W A Keijzers: J Koning en T M Heemskerk. Getrouwd: B J M van Oosterhout en M M Daudeij: W S J van Roode en J E Snater; Y G A Delatte en E Lodewijk: W L Mulder en H S Plomp: W K van Huis en M J C Seijsener. Overleden: A M Droog v. 87 jaren, weduwe van W J Steevers. DEN HAAG Het aantal in de maand juli 1968 geregistreerde minder gewerkte uren als gevolg van minde re bedrijvigheid bedroeg 51.052. ver deeld over 48 bedrijven ten aanzien van 1107 werknemers (in juni j.L: 91.507 uren ten aanzien van 70 be drijven en 1936 werknemers). Ook in de textiel- en confectie-in- dustrie trad een soortgelijke daling op. In elk dezer bedrijfstakken maak ten negen bedryven gebruik van de verleende vergunningen tot korter werken. Overigens kan de daling in juli niet. zoals die der vorige maan den VEin dit jaar, gekarakteriseerd worden als een verbetering van de bedrijvigheid, omdat in deze maand vele werknemers hun vakantie ple gen op te nemen, waardoor het aantal produktie-uren geringer is. Aldus een mededeling van het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid. trokken. De raad wilde een bank nog niet zien als een geldwinkel en was het eens met b. en w. voor zover het de bestemmingsverande ring betrof. Alle fracties vonden evenwel een koppeling van een par keerbydrage aan een ontheffings verlening in de bestemming een vreemde zaak. Juridisch bleek het college van b. en w. zwak te staan. Baron mr De Vos van Steenwijk (VVD) toonde waardering voor het financiële beleid van b. en w„ maar toonde aan dat deze handelwijze met door de „beugel" kon. Namens de WD diende de heer De Vos van Steenwijk een motie in. waarin dë raad uitsprak dat de ontheffing van b. en w. in de bestemmingsver andering van het pand onvoorwaar delijk gegeven moet worden en niet gekoppeld mag zijn aan een bij drage in de parkeervoorzieningen. De fractie-woordvoerders waren niet altijd even hoffelijk in hun woordkeuze. De heer Schuurman (KVP) sprak over gemarchandeer, de heer Schëps (BP) over sleutel- geld, de heer Kloosterman (PC) over een ongezonde zaak en me vrouw Stoker over de onaangename indruk die dit voorstel geeft. Baron De Vos van Steenwijk (VVD) maak te het wel heel erg bont bij de ver gelijking tussen een Russisch pers bureau en de verdediging door wethouder Van der Laan (KVP) van dit voorstel. Met een woeste ruk schoof de wethouder zijn stoel naar achter en met de deuren slaan de verliet hij de raadzaal. Na enige tijd keerde wethouder Van der Laan on zijn zetel terug en eiste van de WD-woordvoerder terugneming van de Russische vergeliiking. De KVP steunde haar wethouder en mr. De Vos van Steenwijk betreurde zijn uitlating. Het voorstel van de VVD kwam daarna in stemming en door afwe zigheid van drie raadsleden staak ten de stemmen 7 voor en 7 tegen, waardoor dit voorstel in de volgen de vergadering weer aan de orde komt. Mr Esselaar (KVP) diende daar op een voorstel in tot terugbeta ling van de reeds ingevorderde parkeerbijdrage en dit voorstel werd met alleen de drie wethou ders tegen aangenomen. Over dit voorstel sprak de burgemeester aan het einde van de vergadering de „banvloek" uit. De overvolle tribune was ook gekomen naar aanleiding van de behandeling van de brief van Leidseweg-Noord bewoners over de slechte waterhuishouding en on deugdelijke riolering. De gemeenteraad zag het alle maal minder zwaar dan de brief schrijvers. Het meest kritisch was ook bij dit voorstel de VVD. Ba ron De Vos van Steenwijk stelde dat er te veel risico's zijn geno men en vond in de beantwoording van b. en w. van de brief een on dertoon die alle handelingen goed probeerde te praten. De riolering ter plaatse is onvoldoende en er bestaat te veel overlast voor de bewoners. Ir. Franken (KVP) wees op de herhaling in Noord-Hofland bij het bouwrijpmaken, ook in „Boschgeest" zijn deze fouten gemaakt, waardoor Papelaanbewoners in het water kwamen te zitten. De KVP vroeg zich af of de technische adviseurs wel juist zijn. De heer Uijterlinde (P.C.) was van oordeel, dat de ge meente verzuimd heeft voor een deugdelijke nooduitlaat bij de riole ring zorg te dragen. Mevrouw Stoker (PvdA) vond het op de weg van openbare werken liggen om zich eerst goed te informeren alvorens een sloot te laten dempen en vroeg wanneer de gemeente gereageerd heeft op de klachten van de be woners? De heer Scheps (B.P.) zei het met een spreekwoord: „Waar gehakt wordt, daar vallen spaanders". Wethouder Van der Laan (KVP) deelde mee een kritische noot, maar ook begrip beluisterd te hebben voor de enorme moeilijkheden waar LEIDEN Curatoren van de uni versiteit hebben benoemd: dr. J. van Brummelen, wetenschappelijk amb tenaar le klas in vaste dienst bij het Rijksherbarium tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar in vaste dient; R. A. Garrett Ph. D. tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Fysiologische Scheikunde; drs. J. van Heijst. wetenschappelijk me dewerker ïe klasse in tijdelijke dienst dienst by de faculteit der Letteren tot wetenschappelijk medewerker le klas in vaste dienst; A. J. Otto, arts, tot wetenschappelijk medewerker le klas in tijdelijke dienst bij de afde ling Longziekten; drs. H. L. Wesse- Üng, wetenschappelijk medewerker le klas in tijdelijke dienst bij de fa culteit der Letteren tot wetenschap pelijk medewerker le klas in vaste dienst; dr. M. H. Würzner, weten schappelijk medewerker le klas in vaste dienst bij de faculteit der Let teren tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst. lijk Openbare Werken mee te kampen heeft. Deze dienst werkt al 2 jaar onder hoge druk. Een technisch bureau in Den Haag heeft de ad viezen gegeven. Er zijn niet te grote risico's genomen. Hoewel B. en W. in de beantwoording meedelen, dat er geen nooduitlaat voor het riool is, is deze nooduitlaat wel degelijk aanwezig. Het uitvallen van het^ gemaal aan de Hofweg heeft extra moeilijkheden veroorzaakt] Door het opnieuw graven van sloot is de oude situatie hersteld, i sloot wordt niet eerder gedicht voor-I dat het rioolsysteem afdoende is. De derde brief van bewoners van de Leidseweg ter hoogte van de Zilverfabriek over het bezwaar van de verkeersomleiding vroeg ook m veel tijd. Voorgesteld werd een ma ximumsnelheid lager dan vijftig kilometer per uur in te voeren. B en W. zullen zich laten adviseren. De behandeling van de raads-] voorstellen begon eerst omstret elf uur. De raad ging akkoord met| de ringleiding voor water van Dei Haag via Wassenaar naar Leiden enL dan Via Voorschoten naar Den Haagï terug. m Theater en concert: WOENSDAG, 28 AUGUSTUS OUDE KERK, Scheveningen, 20 Wlm Thljsse, orgel, m.m.v. Marry Stegen- ga, sopraan, en Leny Prins, alt. POPPEN THEATER: Frank Koman, 14.30 uur: „Relntje de Vos op de maan". PROME NADE (Scheveningen), 20.00 uur: Muziek vereniging „Kunst voor het Volk". VRIJDAG. 30 AUGUSTUS KLOOSTERKERK, 13 uur: Bernard Re nooy, orgel. PROMENADE (Schevenin gen) 20 uur: Muziekvereniging „Kunst naar Kracht". ZATERDAG 31 AUGUSTUS KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 2015 uur: Haagse Comedie: „Zie hier. een vrij mnn" WniTTOITCTUflT on.e n. HOUTRUSTHAL. 20.15 uur: „Ein Abend in Wien" operette Festival m.mt. het Limburgs Symphonie-Orkest o.Lt. Robert Stolz: Margit Schramm, «oprui cn Rudolf Schock. tenor. MICRO-THEA TER IN DE STEEG. 21 uur: Cabaret ..Sal vo": „Psst" o.l. v. Inge Tieiman. POP PENTHEATER: Frank Kooman, 14.30 uur „Reintje de Vos op de maan". Delft( WAALSE KERK. Oude Delft 1| 15.30 uur: Daan Dekker, orgel. Films: APOPOLLO: „Ik ben nieuws# rig.geel", 18 Jr. ASTA: „Met de pil tri mens". 14» jr. BIJOU: „Mijn vriend duivel". 14 Jr. CAMERA: „Irma la Dot ce", 18 jr. CINEAC: 9.30, 11.30, 1.30, 3.Ï zon. v.a. 11.30 uur: „Bambl", a.l. 5.30. 7.» 9.30 uur: „De Parij.se ondeugd", 18 jt CITY: Jerry Lewis In zeven sloten tege lijk", a.l. CORSO: „Het was me 't dagje wel", a.l. DU MIDI: „James Bond W1 - Casino Royale", 14 jr. Zat., wo. 2 uur: „The Lady and the Tramp", a.l. EURO CINEMA: „The sound of music", aJ. Zat., wo. 1.30 uur: „Geef 'm de sporen", a l. FLORA: „Rosso. de Mexicaan", 14 jr. Vrij. 24 uur: „Verdorven liefde", 18 Jr. HOLLYWOOD: „De karate killers", 14 Jr. KRITERION: „Ik ben nieuwsgierig". 1Ï jr. Vrij. 23.30 uur: „Playglrl", 18 jr. KUR- zaal: dag. 2.15 uur: „Brokkenpiloten", a.l. Dag. 8.30 uur: .Mamie", 18 jr. ME- TROPOLE: „De reis om de wereld in 80 dagen", a.l. ODEON: „Ieder avond om I uur". 18 jr. OLYMPIA: „Het wonder van de liefde". 18 Jr. REX: „De 5 vogelvrij en" ROXY„Een miljoen dollar voot /even moorden". 14 jr. SEINPOST: „ThunderbaU". 14 Jr. STUDIO DE LUXE „Samurat piraat". STUDIO 2000: „U- lysses", 18 jr. Zat., wo. 2 uur: „De nleu. we avonturen van Pinokkio". a.l. THA LIA: „Mini weekend", 18 Jr. Vrij., 24 uur: „In de macht van de vampier", 18 jr. Wo 28 aug „Susanne", 18 Jr. DE UITKIJK: „Repulsion", 18 jr. WEST-END: „Fanny". 14 jr. Zat. wo. 2 uur: „Wlnnetou in dt dodenvallei", a.l. Bezienswaardigheden: BINNENHOF Ridderzaal. Eerste en Tweede Kamer. Rol- zaa. Trèveszaal. Statenzaal. Stadhou derspoort. GEMEENTEMUSEUM. Stad houderslaan 41. ma. t/m zat. 10-17. zon. feestd. 13-17. bovendien wo. av. 20.22 uur (Vast verzameling ma ges!.) Schilderij» en beeldhouwwerken 19e en 20e eeuw o.t Haagse School en Mondriaan: zilver, gin en keramiek: Europese en exotische mu ziekinstrumenten. GEVANGENPOORT Buitenhof 33. ma. t.m. zat. 10, 10.30. I! 11.30. 12. 12.30. 13. 13.30. 14. 14.30. 15. 45H 16. 16.30. zon. en feestd. 13. 14. 15. 16 uur Rondleiding. GROTE KERK. Rond d! Grote Kerk 12. ma. t.m. vrij 9-17 uur KLOOSTERKERK, Lange Voorhout 2-1 ma. t.m. zat. 10-15 uur. KONINKLIJK! BIBLIOTHEEK. Lange Voorhout 34, mi t/m vrij 9-12.30 en 13.30-17. zat. 9.12 uur Handschriften. KONINKLIJK PALEIS „HET HUIS TEN BOSCH", ma. t.m. vrij 10-16 uur: t.m. 30 aug: De Chinese Kamer de Witte Eetzaal, de Japanse Kamer, di Oranjezaal en de Vestibule. KOSTUUM' MUSEUM. Lange Vijverberg 14, ma. t/i zat. 10-17. zon. en feestd. 13-17, bovendlt wo. av. 20-22 uur: Kleding van 1750 ti heden. MAURITSHUIS. Plein 29. ma t/rt zat. 10.17, zon. en feestd. 11-17, bovendlet vrij. avond 20-22 uur: Schilderstukken uf de Middeleeuwen en van de Holl. Schod o.a. Holbein, Memllng. Rembrandt. Ve: W meer en Jan Steen. MINIATUURSTAD g MADURODA.U. Haringkade 175, 9.30-23 uur. MUNTEN- en PENNING! KABINET. Zeestraat (naast Willemsp- riatgebouw). ma t/m zat 10-13 en 14-r it uur. MUSEUM BREDIUS. Prinsegracht I ma t/m zat 10.17 zon en feestd. 13-:' -1 bovendien wo av 20-"-"; uur: Schilderij» K van de 17e tot de 19e eeuw. MUSEUM je MESDAG. Laan van Meerdervoort 7f. mi t m zat. 10-17. zon. en feestd. 13-17 uur verzameling schilderijen van Franse e Hollandse meesters MUSEUM VOOI a HET ONDERWIJS. Hemsterhulsstraat H ma t.m, zat 10-16. zon. 13.30-16 uur: Vet zameltngen op het gebted van natuurkur ra de, biologie, land. en volkenkunde f s] geologie. NIEUWE KERK. Spui. Bezlcht ging indien koster aanwezig. OUD-KA ,er THOLIEKE KF.RK, Juffrouw Idastraat ier wo. 14-17 uur (melden bij kosterij Me lenstraat 38); Interieur In Barokstijl. PA norama mesdag, zeestraat 65b, ma f. t/m zat. 10-17. zon, 12.17 uur: Cllindervof mlg panorama van Scheveningen in 181' PIER SCHEVENINGEN. ma. t/m 8.30-24, vrij., zat., zon. 8.30-1.00 Csnachts), POSTMUSEUM. Zeestraat ma. t/m zat. 10-17, zon. en feestd. 1 uur: Een beeld van de PTT. zon. uur: Rondleid! g telegrafie en telefonie RIDDERZAAL, Binnenhof, werkd. 10-UJ uur. TRèVESZAAL. Binnenhof 20. ma t/« 3( do. 9-12 en 14-17 uur: (Behalve indien vergaderingen zijn). VREDESPALE Carnegiepleln 2. ma. t/m zat. 10-12 14-16 zon 14-16 uur. Delft: ZEE-AQUARIUM. Palacestri 4a. dag. 10-23 uur. ETHNOGRAFISI MUSEUM. Agathaplein 4. ma. t/m z 10-17. zon. en feestd. 12-17 uur MUSEUM HUIS LAMBERT VAN MEERTEN. Ouf Delft 199. ma t/m zat. 10-17 zon. en feest! 13-17 uur: Delfts blauw, aardewerk tegels. MUSEUM PAUL TETAR VAN El IC voorwerpen. NIEUWE KERK. werkd. 9-18 uur: Vorstelijke graftombe' monument van Hugo de Groot, ge brandschilderde ramen. OUDE KEBK Heille Geestkerkhof, werkd 9-18 uur Graftomben van Maerten Harpertszoot 0|i Tromp. Plet Hein. Elisabeth van Marnl> en Anghony van Leeuwenhoek. 2 f beeldhouwde kansels: gebrandschilderd 113 ramen. PRINSENHOF. Agathaplein 1. nu t/m zat. 10-17 zon. en feest. 13-17 uur Historisch museum SCHEPPEND AM BACHT. Oude Delft 183b, ma. t/m i»1 9-12.45 en 13.30-17.45 uur: Kunstnijve'- heldsvoorwerpen. «)i 'onlt -HJ u hi

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4