Verzet in Sassenheim tegen ontwerp bestemmingsplan Zwembad De Hoorn ontving 400.000ste bezoeker H. P. BLOOT ALLES VOOR DE BABY J. HAASNOOT HERF5TM0DELLEN Drie WG's en 2 douchecellen in woningen te Voorhout Derde torenflat Katwijk gereed Carillon Katwijk speelt weer 'Industrie midden in woonwijk Protestmars in Lisse vanavond Tuinen BEZORGER Burgemeester Bosma weer burgemeester van Oudewater j. buis NlfUWf LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 AUGUS- TU! KATWIJK Nylon nachthemden en dusters Novana dames- en herenonderkleding Panty nylons Swan zakdoeken DE WOLBAAL VOORSTRAAT 25 KATWIJK TEL 2363 "'oj'uist verschenen: WANTIJ - De stroom keert Roman van K. NORAL over Schiermonnikoog. Prijs 10,90. BOEKHANDEL VAN DER LEE PRINCE8TRAAT 38 TELEFOON 8492 RADIO en TELEVISIE ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 4837 KATWIJK KINDERSTOELEN 44.50 BOXEN van 48—NU VOOR 36.95 COMMODES 105— WIEGEN 65— WAGENZITJES enz. enz. op de Sluisweg 18 en Adm. de Ruyterlaan. Katwijk aan Zee. De eerste nieuwe in modieuze vorm versierd, zijn gearriveerd. Verder Ballerina's weer voorradig. HAASNOOT SCHOENHANDEL Voorstraat 52 Princestraat SS Er komen nog meer volkstuinen KATWIJK AAN ZEE Eind augustus gaat deze bij machine- fabriek Zwitser N.V. gebouwde kotter UK 68 aan de visserij deel nemen. Zoals wij eerder meldden, is de bouw geschied in opdracht van rederij Romkes en Zonen te Urk. De cascobouw was door Zwitser uitbesteed bij Seymons- bergen te Amsterdam. De UK 68 is de eerste Urker kotter, die door de Katwijkse machinefabriek werd uitgerust met een 220/380 Volt elektrische installatie met 2-42 pk Ford- hulpmotoren. De hoofdmotor is een 660 pk Stork scheepsdieselmotor. Afme tingen: lengte 28.56 m, breedte 6.42 m en holte 3.10 m, bruto inhoud 12.260 registerton. Als navigatie-apparatuur is ge plaatst een radarinstallatie, radio zend- en ontvanginrichting, echo lood, richtingzoeker, automatische piloot. Intussen is bij Zwitser gearri veerd het casco van de UK 171 ter verdere afbouw. Het casco werd gebouwd bij scheepswerf Ton Bodewes te Franeker. Het is 28.20 meter lang en de in te bou wen hoofdmotor is een 540 pk Kromhout-motor. Deze motorvis- kotter zal in oktober naar zee gaan voor rederij Gebr. Romkes te Urk. KATWIJK AAN ZEE De derde torenflat in de Hoornespolder (Co- lijnstraat) nadert zijn voltooiing. Het gebouw is opgetrokken in op dracht van de Katw. Bouwver. en heeft 5 min aan bouwkosten ge vergd. De huur van de woningen ligt tussen de f 170 en f 200 per maand. Gegadigden dienen zich vóór 10 september op te geven. Geen taptoeparade in Katwijk dit jaar KATWIJK AAN ZEE De traditio nele taptoeparade gaat dit jaar niet door. De parade werd altijd om streeks deze tijd gehouden als een soort afsluiting van het seizoen. In verband met de veranderde va kantietijden heeft de WV gepro beerd deze muzikale show eerder te houden, maar dat bleek niet moge lijk te zijn. doordat vele muzikan ten dan zelf met vakantie waren. KATWIJK Het carillon is ge repareerd. Zaterdagavond van 8 tot 9 uur bespeelt Hessel de Harder het weer. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag, hoog water 3.27 en 15.52 uur; laag water 11.44 uur. Intrede van ds. Van der Velden te Lisse LISSE De bevestiging van ds. J van der Velden bij de herv. ge meente is definitief vastgesteld op zondag 22 september in de morgen dienst van 10 uur in de Grote Kerk. Bevestiger zal zijn ds. S. G J. Goverts van Naaldwijk, 's Middags om drie uur zal de intrede-dienst worden gehouden. VOORHOUT Voorhouts raad vergaderde. Burgemeester Stolwijk sprak er zijn voldoening over uit dat bij twee bouwobjecten van de gemeente twee Voorhoutse ingeze tenen de laagste inschrijvers waren. De heer Jac. J. Uljee zal het be drijfsgebouw voor de dienst ge meentewerken bouwen voor de prijs van f 85.746 en de heer H. G. War- menhoven douche-wasgelegenheden in 9 woningen van het woningbe drijf voor f 50.595. Over het voorstel om de jaarwed den van de wethouders, per 1 januari 1968 te verhogen tot f3744, werd niet gediscussieerd. Omtrent het voorstel tot het bou wen van 16 woningwetwoningen in het plan Boekhorst merkte de heer L. R. v. Vliet op dat hij het nieuwe type van deze huizen niet gek vindt, maar is het nu nodig er drie w.c.'s en twee douchecellen in te maken. De voorzitter antwoordde dat het technisch niet zo gemakkelijk was iets te veranderen, maar omdat er nog over de curveprijs beraadslaagd SASSENHEIM Namens 183 ge zinshoofden uit de woonwijk rond Het Oude Koningshuys heeft de Leidse advocaat mr. E. G. Sprey bij de gemeenteraad een bezwaar schrift ingediend tegen het ontwerp- bestemmingsplan Juliana] aan/Wille- brorduslaan. Het gaat hier om het enige tot nu toe nog niet bebouwde terrein midden in de wijk. Dit ter rein is thans nog officieel bestemd voor „agrarisch" gebruik. Een door B. en W. verleende tijdelijke ont heffing maakte het mogelijk, dat zich hier onlangs, tijdelijk een auto- importmaatschappij kon vestigen. Volgens het nieuwe bestemmings plan zou deze toestand nu definitief worden waarbij het bovendien mo gelijk wordt de bestaande bollen schuren te vervangen door of uit te breiden met werkplaatsen en an dere bedrijfsgebouwen. De bewoners zien hierin een ern stige bedreiging voor het woonkli maat in de wijk. In de twaalf pun ten van het bezwaarschrift worden concrete bezwaren genoemd o.a. be trekking hebbend op de woonsfeer, de verkeersveiligheid en de overlast van zwaar verkeer in de nauwe lanen van de wijk. „Hetgeen thans wordt voorgesteld strijdt met de meest elementaire begrippen der planologie", aldus het bezwaar- „Andreas" vermaakte zich in Drievliet RIJNSBURG De beide klassen van de Chr. Geref. Zondagsschool „Andreas" maakten een bustocht naar het vermaakcentrum „Drie- vliet" te Rijswijk bij Den Haag. Twee autobussen van de onderne ming „Eltours" te Leiden waren no dig om de kinderen met een tiental leiders en leidsters te vervoeren. Vóór de reis verzamelden de kinde ren zich in de grote zaal van het kerkgebouw aan de Oude Vlietweg, waar ds G. de Vries de jeugd op droeg in het gebed aan de hoede van God. Het was reeds bijna half acht 's avonds voordat de bussen weer veilig en wel arriveerden bij het vergadergebouw tegenover huize .Avondzon", waar verscheidene ouders al enige tijd stonden te wach ten. Met dankgebed werd de dag be sloten. Het reisje kwam tot stand onder auspiciën van het zondags schoolbestuur en stond onder alge mene leiding van de zondagsschool onderwijzer de heer B. de Visser. LISSE Vanavond zal een pro testmars worden gehouden tegen de bezetting van Tsjecho-Slowakije door Rusland. Het Initiatief hiertoe werd genomen door Bert de Weerd, Barentszstraat 60 en Gerard van der Zwan, Anemonenstraat 11. Zy hebben contact gezocht met de middelbare scholen te Lisse. De protestmars zal starten om half 8 nabij het HBG-plein. Iedereen kan zich aansluiten. Bij het beeld aan de Oranjelaan zullen bloemen wor den gelegd uit sympathie voor de Tsjechen. LISSE Wethouder W. Roos is verhinderd spreekuur te houden vrijdag 30 augustus en vrijdag 6 september. schrift en „industrieën en bedrijven horen niet thuis middenin een woonwijk, maar op de de industrie terreinen der gemeente". Waardedaling De 183 ondertekenaars van het bezwaarschrift vertegenwoordigen ruim 87 pet van de 210 geënquêteer de gezinshoofden in de directe om geving van het terrein. In een groot aantal gevallen betreft het bewo ners van koophuizen die eerst en kele jaren geleden gereed kwamen. Gevreesd wordt, dat bij definitieve industrievestiging het totale wo- ningbezit in de wijk met 1 miljoen gulden in waarde zal dalen. Dat betekent voor veel kleine huizenbe zitters een fikse financiële strop. Dat de bewoners hun actie zo grondig hebben aangepakt, komt, zo zeggen zij, omdat zij weten, dat ze met hun argumenten moeten optornen tegen grote financiële belangen. Indien de bestemming van het terrein van „agrarisch" wordt omgezet in „industrie" (officieel heet dat „handel en be drijf") is op dat moment de waar de van de grond met tenminste 900% gestegen. Dinsdag 27 augustus 's avonds om 8 uur komt het voorstel in openbare behandeling in de gemeenteraad. Het is te verwachten, dat veel buurtbewoners de gelegenheid zul len aangrijpen de debatten mee te maken. Het actie-comité zegt: „Niet vaak hebben volksvertegenwoor digers een zo duidelijke uitspraak van hun kiezers ter beschikking". Een voordeel van de actie is in ieder geval dat het werk van de gemeenteraad eens wat meer in de belangstelling komt. Hoewel de initiatiefnemers vol vertrouwen de behandeling in de gemeenteraad tegemoetzien, zijn zij echter nuch ter genoeg zich niettemin voor te bereiden op het eventuele vervolg: bezwaar indienen bij Gedeputeer de Staten van de provincie Zuid- Holland. Het voornemen bestaat in dat geval drie Nederlandse stede bouwkundigen hun oordeel te vra gen over de planologische aspec ten van het bestemmingsplan. moet worden zal dit zeker ter sprake worden gebracht. De heer A. van Dam, Jan Steenlaan 28, zal 38 m2 grond kunnen kopen bij zyn wo ning. De subsidie voor de Stichting Mu ziekschool Bollenstreek zal gebracht worden van f 41,50 naar f 50 per leerling. Burgemeester Stolwijk kon meedelen dat er nu een vaste direc teur aan deze Stichting is verbon den in een full-time functie. De les gelden zijn naar verhouding hoger, omdat de onderwijzers naar de leer lingen komen en reiskosten maken. Geschat wordt dat dit jaar 40 leer lingen zullen deelnemen. Dat zal de gemeente op f 2000 komen. Het voorstel verkoop en verhuur van grond in het Overbos werd na een geheime zitting van ongeveer een half uur teruggenomen, met de mededeling dat dit in een volgende vergadering wordt gebracht. Verpachting van enige percelen weiland voor de tijd van één jaar; van de drie percelen zullen er twee worden verhuurd. Het derde per ceel willen B. en W. niet meer ver huren, om hier volkstuintjes te laten maken. Dit perceel grenst aan de bestaande volkstuinen. Er is veel vraag naar. De heer Warmen- hoven vroeg of de gemeente er niet voor kan zorgen, dat de pach ters hierop geen jacht meer laten uitoefenen. Er zal aandacht aan ge schonken worden, beloofde de voor zitter. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Vliet naar de lange rustpauze in de werkzaamheden bij de riole ring van de Rijnsburgerweg. Dit kwam omdait de bronbemaling niet mocht werken in verband met bol- lengronden. Nu gaan de werkzaam heden wel door. Ir. H. van Os bracht de grondbedekking van de twee kinderspeelplaatsen onder de aandacht. Er was een ongelukje ge beurd. Er is werk van gemaakt. De heer J. Th. Warmenhoven vroeg: „Kunnen we nu helemaal niets meer doen om het onmogelijke kruispunt van de Nagelbrug zó te krijgen, dat men enigszins behoor lijk kan oversteken?". De voorzit ter was het hiermee roerend eens, maar verscheidene instanties heb ben deze zaak met uiterste zorg be studeerd en zijn tot geen andere uitslag gekomen. „Stoplichten?" Daarover is ook breedvoerig over legd, maar deze komen er pas wan neer de politie er duidelijk door zou worden ontlast. Het zal aan de Nagelbrug voorlopig nog wel zo blijven. NOORDWIJKERHOUT Me dische dienst: dokter De Groof, Duindoornstraat 1, tel. 02533-2910; tandarts: Mculemans Laan van Rijckevorssel 10, Lisse: wijkverple ging: zuster Lanke, Herenweg 9, tel. 2931. ALPHEN De burgemeester van Alpben, mr. R. M. Gallas, had gisteren de aangename taak om de vierhonderddnlzendste bezoeker van het zwembad De Hoorn te hnldigen. Mevrouw J. Bergshoeff- van Cappeile passeerde om half elf de kassa en vestigde hiermee een trots record. Zij ontving nit handen van mr. Gallas een geschenkbon van de Tien-in-Eén en van de penning meester van het zwembad, de heer J. Verleng, een gezinsabonnement voor het volgende seizoen. Mevrouw J. Metselaar-Kersbergen (399.999) en mevrouw H. Vonk- Kooyman (400.001) ontvingen- eveneens een geschenkbon. Vooral dank zij de verwarmings- installatie is dit niet het enige record, dat in De Hoorn is ge vestigd. Het aantal diploma's, dat tot nu toe is uitgereikt, bedraagt 1252. Tot de groep, die het diplo ma heeft behaald, behoren een kleuter van tweeëneenhalf jaar en een vrouw van 66 jaar. Een nieuwe mijlpaal in de geschie denis van het bad zal niet lang op zich laten wachten. Men verwacht binnen niet al te lange tijd de komst van de drie miljoenste be zoeker sinds de voltooiing van het bad in 1957. KATWIJK De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direct een voor wijk te Katwijk aan den Rijn. Moet om ongeveer 4 uur beschikbaar zijn. Nadere inlichtingen Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. 0171031441. IJMUIDEN De haring die zich op de Noordzee de laatste weken bijna niet vertoonde, is eensklaps van de dwalingen zjjns weegs teruggekeerd Dat moet worden afgeleid uit de re sultaten van de laatste dagen. De Ne derlandse treilers ter hoogte van 57 NB haalden voor de tweede achter eenvolgende dag niet meer verwachte vangsten. Die lagen ditmaal tussen 200 en 350 kantjes. Schepen die verle den week woensdag aan een niewe reis begonnen, konden nu al met vol le ruimen aan de thuisreis beginnen. De schippers van de treilers in de Ierse Zee weten niet meer wat te doen. Ook naar de Noordzee gaan of blijven. Weliswaar zijn de vangsten aan de westkust niet zo best hoog uit 35 kantjes per dag maar terug stomen naar de Noordzee brengt het risico met zich, dat bij aankomst de goede visserij over is. Daarom staan schippers en rederijen nog in twijfel of er inderdaad moet worden omge zwaaid. Koolvis In de Noord bleef de koolvis de overhand houden. Veel anders was in dit gebied niet te vangen. Aan schel vis, makreel, gul, kabeljauw en wij ting kwamen maar geringe hoeveel heden aan dek. De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust konden onder prach tige weersomstandigheden hun acti viteiten verrichten. Helaas droegen de resultaten niet zo'n zonnig karakter. De gul was niet zo gemakkelijk te vangen evenals de platvissoorten. In het gunstigste geval trok men uit een trek 15 manden hoops aan boord. Tong Bij de routeboeien liep het evenmin naar wens. De tong liet in toenemen de mate verstek gaan. Uit één trek werd niet meer dan 25 kilo van deze visoort opgehaald. Daarbij konden een paar manden andere vis worden gevoegd. Dat betrof meestal schol. Wat er was Aan de IJmuider mEirkt verschenen 18 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4360 kisten vis, waarvan 420 kisten schelvis, 190 kisten wijting, NOORDWIJKERHOUT De nieu we burgemeester, de heer H. J. M. Bosma is nu burgemeester van twee gemeenten tegelijk: Noordwiiker- hout en Oudewater. In verband met de raadhuisbrand in Oudewater heeft de Commissaris der Koningin hem namelijk tot tijdelijk burgemeester van zijn vorige standplaats Oudewa ter benoemd. Dronken bromfietser van vijftien jaar NOORDWIJK De afgelopen da- gen heeft de politie weer verschei dene dronken automobilisten en bromfietsers bekeurd. Een 27-jarige inwoner van Wasse naar reed zig-zaggend over de Nieuwe Offemweg. Dit werd ge zien door een hoofdagent, die juist door het raam van zijn woning naar buiten keek. De politieman ging di rect achter de dronken automobilist aan en pakte hem op de Hoogeweg Een onder invloed zijnde brom fietser. woonachtig te Rijnsburg. bleek slechts 15 jaar oud te zijn. Hij had verscheidene café's bezocht en teveel bier gedronken. NOORDWIJK Dokter J van Nes, Van Berckelstraat 22, tel. 2405 Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Gemeenschappelijk wijkgebouw. v. Panhuysstraat, tel. 2907, resp. 2338. Apotheken: Apotheek Aan Zee Hoofdstraat (zaterdag van 8 tot 18 uur en zondag van van 11.30 tot 18 uur). 'LiSSE Ds. J Gravendeel hoopt woensdagavond om acht uur te spre ken voor de evangelisatiekring in De witte Zwaan. VOORHOUT Med. dienst: dok ter Bots, Prof. Aalberselaan 2, tele foon 7393. 140 kisten gul en kabeljauw, ten kleine gul, 1930 kisten koo 250 kisten haring. 440 kisten mak 430 kisten schol, 8 kisten tarbot, kisten diversen, 240 stuks stijve beljauw en 11.900 kilo tong. Vei waren er 85 kleine kisten wijl. 1020 kleine kisten haring en 6 kli kisten hake. De vraag naar tong was weer gi De grootste soort, de tong 1 en de schoten op de eerste afslag t ruimschoots boven de zes gulden kleinmiddel liet zich met een top f 5,53 evenmin onbetuigd. De gi middel viel met een notering f 4.49 tot f 4.06 wat uit de toon, het gemiddelde over alle soorten aan de stevige kant. Het was de aanvoerders alleen jammer daj produktie per vaartuig voor verl' ring vatbaar was. Tarbot De weegtarbot was met een ring van f 7.60 tot f 7,- ook goedi de prijs. De grote en de grootmia schol gingen op de eerste afslag f 65,- van de hand. Een mooie J doch de kleinmiddel en de deden het nog beter. Hiervoor in eerste instantie zeventig worden betaald. De schol 2 versf de het gunstige beeld door redelijke inzet van f 48,- niet l te doen dan f 17,-. De verwachte ruimere aanvoerp haring leidde tot een terugval. vankelijk had men met een topfl dertig gulden nog niet te mof ren, maar weldra lag de koers Tl f 14,-. De makreel bereikte met Ij notering van t 38,- tot f 20, gemiddelde. Schelvis Bij de schelvis kon de braad I met een koers van f 39,- tot f niet helemaal bijsloffen. De gro soort zat met een koers van t 55, f 53,- steviger te paard. De wijting vertoefde met een regelm I notering van f 15,- in de verke I hoek. De gestripte soort handh) f zich met een koers van f 37,- tot beter. De gul ging nog niet opzij, grootste soort was goed voor een I van f 60.-, de kleine gul was op| eerste afslag onder f 40.- niet te 1 Dit betekende voor het personeel I de kattencentrale voor de zove maal een tevergeefse gang naar vishallen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de I, der markt onder meer de KI' Rijnmond 4 met 650 kisten en 300 ne kisten diversen, de KW 44 1 mond 3 met 150 kisten en 562 ne kisten diversen, de VL 90 Ca ne met 531 kantjes haring. 650 j kisten haring, 300 kleine1 kisten ring, 15 kleine kisten makreel e kleine kisten diversen, de VL 121 lem met 490 kantjes haring, 360 te kisten haring. 193 kleine k: haring en 80 kleine kisten kreel, de VL 1 Ursinus met 360 li jes haring. 590 grote kisten ha 120 kleine kisten haring, 52 k] kisten schelvis, 28 kleine kisten kreel en 15 kleine kisten diversei de KW 39 Wllhelmina Johanna 600 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangev 60 kisten wijting. 60 kisten gu kabeljauw. 900 kisten haring, 550 O ne kisten haring. 80 kleine kisten z kreel, 400 kisten schol en 4000 1 ri z b BALATRED (2 meter breedl o vanaf f 14,90 g Woninginrichting J Stuisweg 25 Katwijk aan Z« a W. J, Louwerse, 1 arts. Katwijk 1 c AFWEZIG VAN 26 AUG. TOT 16 i d a Praktijkwaarneming: J- C. J. Lodder. Meeuwenlaan 2. teL Timmers, Groen van Prinstererv, ((Hoornes), tel. A. Visser. Hogeweg 21, tel. 2023.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4