PUZZËLHOEK Rabbijnen tegen televisie Ontslagen ORTF-reporters zoeken vergeefs werk in het buitenland „Adam" duikt op in Ironside Verwarring bij Franse tv WEER GEORGES WAARHEEN NU? ntnio VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Annie Schmidt presenteert Geweld op tv niet slecht Een (honde)neus voor mineralen DINSDAG 20 AUGUSTUS 1? (Van ome radio- en tr-redactie) HILVERSUM Hoewel toon Adam allang het gezin van Pa Cartwright in „Bonanza" is ont lopen, weten wij nog van niets. Bij de KRO-uitxendingen. die ve le jaren achter lopen bij die in Amerika (maar dat maakt niets uit) Is Adam nog vaders oudste, die wegens lastigheid veelal uit de scène is geschreven, maar er toch in hoort. We blijven hem in die gedaante de hele winter tien. maar meteen verschijnt "hij dan als gewaardeerde assistent van de gehandicapte commissaris in Ironside. In Amerika moesten er enkele jaren overheen gaan, aleer men de vertrouwde image van de Ponderosa-bewoners durfde schenden en acteur Pernell Ro berts in een andere populaire se rie opnemen. En... nog zeiden de mensen toen: ach, daar heb je Adam! Dit was juist de reden waarom Per nell na vele maanden mokken en griepen tegen de braafheid van Bonanza wegliep uit de reeks: hij wilde zichzelf zijn en niet Adam Cartwright, de gehoorzame zoon van Pao. Hij was gescheiden en her trouwde toen hij van de Pondo- rosa was bevrijd, maar werk kreeg hij niet. Pas na een paar harde jaren is hij nu geaccep teerd voor Ironside en als U hem daar nu zonder cowboypak ziet, doet U dan net, alsof u hem niet herkent. Zo sneu voor de geloof waardigheid van de Cart- wrights Kruis woord-puzzel Horizontaal. 1. ommegang. 4. platte gebakken steen, 7. vlaskam, 9. bescheiden, 11. onbep. voornaam woord, 13. koemestvocht, 15. tussen- zetsel, 18. tweetal, 17. familienaam, 18. eikenscors, 20. meisjesnaam, 22. ruk, haal, 24. eetgerei, 25. visje, 28. eenjarig kalf, 29. goed, mooi. 30. zwarte. Verticaal: 1. water in België, 2. werpanker, 3. plechtige gelofte, 4. voorzetsel, 5. profeet, 6. langzaam (muziek), 8. voortdurend, 9. holte in een muur, 10. zoon van Jacob, 12. korter, 14. babydoek, 18. verdieping, 19. wig, 20 pret, 21. stuk bouwland. 23. oprolbaar zonnescherm (Ind.), 24. plaats in Zeeland, 26. gewicht, 27. boom. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. kost, 4. patent, 9. j Ari, 10. don, 11. eer, 12. Malden, 14. pree, 15. oor, 16. tas, 17 en, 19. sterk te. 22. nop, 24. Ino, 25. end, 27. gene gen, 30. ta, 32. ten, 33. toe, 35. ante, 37. bengel. 39. Noé, 40. pol. 41. ere. 42. tennis, 43. glas. Verticaal: 1. Kampen. 2. ora. 3. silo. 4. pon. 5. An. 6. eerste, 7. nee. 8. trek. 10. dertien, 13. dos, 14. pak, 16. troe tel, 18. nog. 20. eng. 21. ent, 23. Pet- 1 ten. 26. dalles. 28. nee. 29. non, 31. kant. 34. egel, 36. Noé, 37. bos, 38. era, l 40. pi. (Van onze radio- en tv-redactie) PARIJS Er heerst grote verwarring bij de televisiedienst van de Franse omroep ORTF, die in feite onafhankelijk is, maar niettemin overheerst wordt door overheidsinvloeden. Het verontrustende gerucht gaat, dat de voorgestelde „re organisatie" van het tv-bedrijf, onder het mom van bezuiniging, niet anders inhoudt dan het ont slag van alle tv-journalisten, die aan de recente staking hebben deelgenomen. Dat de Franse omroep in nijpende geldnood verkeert, is algemeen be kend. Gezegd wordt, dat bezuiniging op overtollige krachten en invoering van reclame samen moeten be werkstelligen, dat er enig evenwicht tussen uitgaven en inkomsten weer keert. Die bezuiniging op overtollige krachten richt zich het eerst op de grote schare van journalisten, die in vaste dienst zijn bij de ORTF dan wel een los-vaste verbintenis als free lance-medewerker genieten. Inderdaad heeft de Franse omroep in de loop der jaren een ongelooflijk grote staf van journalisten aange trokken, zulks vooral om de actuali teit te dienen. Lang niet alle zitten in Parijs: velen zijn gestationeerd in de provincie, om de ORTF snel te kunnen helpen bij actuele gebeurte nissen. Dunning van deze topzware staf op zichzelf valt niet te laken indien er bezuinigd moet worden, maar het trekt aandacht, dat ongeveer 100 journalisten, die allen aan de staking hebben deelgenomen, thans zijn ontslagen, zoals de berichten luiden. Ook een aantal regisseurs en losse medewerkers, die hun sympatie met de stakers hebben betuigd, delen in de klappen welke zijn gevallen. De ontslagen hebben o.m. ten ge volge, dat verscheidene bij het kijk- publiek zeer geliefde actuele pro gramma's plotseling zijn vervallen, sommige zelfs terwijl er nog series liepen. De betekenis hiervan kan de Franse kijkers niet ontgaan. De ORTF staat bekend om zijn ac tualiteitenrubrieken en deze trekken zeer veel belangstelling. Plotselinge onderbreking daarvan komt niemand natuurlijk voor, zelfs niet als er „hernieuwing van de omroep" en „bezuiniging" voor wordt geschoven: midden in de zomer vernieuwt men een omroep niet, dat gebeurt bij het begin van een nieuw seizoen en zo ver weg is oktober niet meer. De ontslagen journalisten zijn diep geschokt, vooral wanneer hun lopen de programma's werden afgebroken. Het ging nl. niet alleen om min of meer bekende omroepmedewerkers, maar ook om figuren die als het wa re huisvriend van de kijkers werden. Jean Richard zag de laatste twee afleveringen van zijn reeks „De la Jungle la Piste" zonder meer geschrapt worden. Zonder commen taar te geven nam de omroep de se rie „Jeux sans Frontières" van Guy schot, veel goedkoper wordt ver- I Robert Chapatte, Roger Couderc en Thierry Roland, met wie ze tot en met vertrouwd waren, niet meer te rugzien. De enige populaire nieuwsman die enigszins genade heeft gevonden is de sterreporter Leon Zltrone.... maar hij is verplaatst naar de sportafde- ling en mag zich niet meer bezighou den met het actuele gebeuren. Op merkelijk is, dat de ORTF nu weer probeert de herhaalde malen ontsla gen Georges de Caunes in zijn plaats aan te werven. Wij hebben u meermalen berichten over de kwestie-De Gaunes gegeven. Georges was ooit de ster-journalist van de ORTF-radio. Hij maakte al lerlei uitzonderlijke en heel bekwame reportages, maar was bijzonder lastig en in zijn werk niet altijd betrouw baar: soms liet hij zonder meer verstek gaan en dat kostte hem na allerlei conflicten enkele malen zijn ontslag. Hij weigerde dan dat te aanvaar den, werd weer half of heel terugge nomen, raakte opnieuw in de puree en deed zelfs de ORTF een proces aan wegens onrechtmatig ontslag. Ten slotte liep hij weg: enkele jaren geleden tekende hij een contract bij Radio Luxemburg en juist toen wilde de Franse omroep hem ineens weer de hand reiken. Maar De Caunes, die zich nog goed herinnerde hoe zijn laatste ontslag gepaard ging met een verbod tot het betreden van de om- roepgebouwen, liet zegevierend we ten dat zijn contract bij Radio Luxemburg nog twee jaren zou du ren. Opnieuw had hij de touwtjes in handen. Of het ORTF nu zal gelukken, Georges de Caunes weer te vangen, is de vraag. Intussen zitten de honderd ontsla gen journalisten in nood. Zij hebben aangevoerd, dat zij niet weggestuurd hadden mogen worden vanwege de staking. Er is nl. een wet in Frank rijk, die stakingsrepresailles verbiedt, biedt. Dit hielp hen niet: elke represaille werd ontkend. Het ging immers al leen om vernieuwing en bezuiniging! De ontslagen werden in dat licht goedgekeurd. Dat zij toevallig bij de staking waren betrokken, speelt geen rol, zei de omroep-directie. En bewijs dan maar eens het tegendeel! D< Franse omroepjournalisten trachten nu in massa plaats te krij- Lux van het programma. De uitzen ding voor 4 september, die al klaar lag, is nu haastig overgenomen door de Duitse ARD. De kijkers zullen ineens figuren als Concentraat voor Zijne Excellentie DEN HAAG Een Rijswijkse zui velfabriek, die het nieuwe produkt boterconcentraat niet zelf gemaakt maar in Frieland aangekocht via zijn slijters aan de huisvrouwen van Den Haag en omgeving probeert te verkopen, kreeg eind vorige week een interessante bestelling binnen: twintig pakjes voor minister Lardi- nois privé, af te geven op het mi nisterie van landbouw. Zoals bekend is dit concentraat dat, ter vermindering van het boverover- kocht dan gewone boter, bestemd voor keukengebruik. De Rijswijkse fabriek heeft de laatste dagen van de vorige week zevenduizend pakjes aan zijn melkslijters'afnemers verkooht (Van onze kerkredactie) JERUZALEM Het orthodoxe religieuze gerechtshof heeft de orthodoxe joden opgeroepen, niet naar de televisie te kijken. De uitzendingen verstoren j het gezinsleven, zo wordt gezegd. Tot voor kort kende Israël nog geen televisie, maar onlangs is gestart met proefuitxendingen. De verkoop van tv-toestellen steeg snel. maar liep weer terug door de sterke oppositie van orthodoxe rabbijnen. Handelaars doen hun winkelvoorraden nu tegen sterk verlaagde prfjzen van de hand. Rabbjjnen in de voorstad Benei Berak van Tel Aviv bezigen de ook in Nederland niet onbekende term „kijkkast van de duivel". VANAVOND TELEVISIE VANAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 NWS. 18.16 Radlojourn. 18.30 Lichte orlcestmuz. 18.00 Trefpunt: dKcusolerubrlek voor actuele saken. 18.30 Nws. 18.35 Vartêteltenlcablnet. 30.45 Zeil In slcht, hoorspel. 21.15 Nord- danee 1068: Dansmux. uit De nemarken en Groot-Brltannlè. 21.55 Promenade Ork. en sol. 22.30 Nws.; evtl. S.O.S.-ber. 22.40 Radlojourn. NRU: 22.55 Nederl. mux. ld. komende veertien daxen <opn.'). 13.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 18.30 Nws. 18.40 Act. 19.05 Van }e buren moet ]e 't hebben: licht programma. 20.00 stereo: Radlophllharm. ork. n sol. 21.25 Harp en plano en twee hoorns. 21.40 Hedendaagse koorwerken (Opn.). 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Geestel. liederen. 23.00 vergezichten: vakantie-magazine. 23.30 Lich te gram. muz. 23.55-24.00 Nws. Nederland I. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.50 Re clame. NTS: 19.00 Journ. STER: 19.03 Reclar-e. KRO: 1900 Finale klnderzangfestlval. STER: 1956 Reclame NTS M00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20 20 Extra Brandpuntuitzending. 20 35 Ale xander Postuum, mini-mucal Frank Engelen. Tekenfilm. 19.35 Oog en oor. een cinematografische Impres sie van het rwembad Den Hommel ln Utrecht. 19.55 Me dedelingen. 20 00 Journ. 20.25 De drie musketiers, toneelstuk. 22.25 Auteurs te gast in de studio. 23.00 Nws. RADIO MORREN —i Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. er, ochtendgym. 7.23 Bijdra- Stereo: Lichte gram.muz. (7.30 ge van de BRT aan het Fes- -7.35 Van_de voorpagina tomoblUsten. «8.30 Nws. en act.) 9.15 Heel toevallig, klank beeld. 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Stereo: Blaaskwartet (gr.). 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 verz.platen- progr. voor de militairen. 11.50 Act. KRO: 12.00 Gevar. progr. «12.22 Wij van het land: 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws.: 12.41 Act.: 13.00 Ra den maar....) NCRV: 14.00 Lichte gram.muz. 15.00 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de Jeugd. 17.00 NCRV-klnderkoor. 17.15 Stere- o: Lichte lnstrum. muz. (gr.). 17.50 Overheidsvoorlichting. Jde tlval De Gouden Roos Montreux. 21.15 Black Power en de Sport: controverse over de rol van de neger-atleet ln het Amerikaanse team van Mexico. 21.40 De wrekers. TV-feuilleton. NTS: 22.25-22.30 Journ. k.mermiiz. („.I IJS 'UrtfS mm. Mt .Lichte nut S?"'0 Nederland II. NTS: lt.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame NTS: 19 00 Journ. 19 02 Intern, agrarisch nws. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 WIJ Europeanen, ftlmreportage over Joegoslavië. 20.00 Journ. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 In kleur: Dubbelspion: Wie van de twee. TV-fllm. 21.10 Salllmbanques (2): De el- lendtgen. T\ -kermls-spel. 33 10-23 15 Journaal Belgle. Neerland* progr. Kanalen: 2 Zandmannetje. Jeugd: Zanzibar herh. 19.30 van VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gram.muz. (8.30 - 8.35 Voor de huisvrouw.) 9.00 Ste- reettfaUHBiHMMÉi Waterst. 9.40 Lichte gram 10.50 Voor de kleuters, n.ou Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Kerkorgelconc. 12.00 Stereo: Volksliederen (gr.). 12.21 Voor het platteland. 12.26 Meded. voor land- en tulnb. 12.29 Stereo: Walsork. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Licht or- gelspel. 13.45 Gesproken por- fro» ii nn u'iv.niit- „„„r h» V Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Nwe. [speelplaten. 10.30 Ramblers Nws. 11.03 Het laatste Intern, nws. op het gebied van de lichte muz. (12.00 Nws.) AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Radlojourn. 13.06 Platenprogr. 14.00 Nws. met promi- tret. 14.00 Way-Out: voor de Jeugd. 15.00 Stereo: Radio- kam.ork. 16.00 Nws. 16.02 Voor boven de zestig. NRU: 17.02 Oude liedjes. VARA: 17.20 Voor de Jeugd. 17.55 S.O.S.-ber. Hilversum IL 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.16 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke 18.» gram.muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. Voor de 7.45 Stereo: Klass. dansen (gr.). TROS: 8.00 Nws. 8.U Voor au- Muz.progr. nente Nederl. artiesten. 15.00 Nws. 15 03 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.03 - 18.00 Super clean dreammachlne. (17.00 Nwi.: 17.02 - 17.05 Radlojourn.). v. TELEVISIE MORGEN gen bij andere Franstalige omroepen in het buitenland. Zij solliciteren druk bij de Waalse RTB, de Zwitserse en de Canadese omroepen. Tot nu toe zonder succes. Misschien wil geen der aangeschreven directeu ren zich onsolidair met de ORTF-di- rectie tonen. Het is overigens zeker niet de be doeling van de ORTF, de ontslagenen zonder werk te laten. Zij hebben al len goede getuigschriften meegekre gen en er wordt geen pressie uitgeoe fend op buitenlandse omroepen om de sollicitanten af te wijzen. De jour nalisten brengen echter hun aandeel in de recente staking mee ter tafel en ook dat kan van invloed zijn bij de voorlopige afwijzingen. in Singer te Laren treden schoolzangkoren aan voor de eindstrijd van het kinderzang- festival. extra Brandpunt over Chinese vluchtelingen kampen op Borneo. de Belgische bijdrage aan het Festival van de Gouden Roos van Montreux. een nieuw avontuur van John Steed en Emma Peel in de Wrekers. Dubbelspion. In deze steeds populairder wor dende serie een moeilijke affaire voor de twee agenten met een „overgelopen" Rus. voortzetting van de reeks „Saltimbanques" met ditmaal „De ellendigen" van Victor Hugo. Hilversum I AVRO 8.45 uur tweede aflevering van het serie-hoorspel „Zeil in zicht van Dick Dreux. 9.15 uur Dansmuziek uit Denemarken en Engeland en daarna om 9.55 uur het Promenade-orkest .net onvergankelijke melodieën. Hilversum II KRO 8.00 uur stereo-uitzending door het Radio-Filharmo nisch orkest. 9.40 uur twee hedendaagse koorwerken (van Strate- gier en Yun) AMSTERDAM Kinderen, die agressieve televisieprogramma's heb ben gezien, zijn minder agressief dan kinderen die rustiger program ma's zagen. Deze conclusie heeft de Ameri kaanse prof. dr. S. Fesbbach getrok ken na een experiment met zeshon derd kinderen. Het resultaat van zijn onderzoek maakte hij bekend op het zestiende internationale congres over toegepaste psychologie in de hoofdstad. De groep jongens, tussen de tien en zeventien jaar, werd in tweeën verdeeld. De ene groep kreeg zes weken lang voornamelijk agressieve programma's te zien. Zij gedroegen zich minder agressief dan de andere groep, die •niet-agressieve program ma's zag. Wel gaf de eerste groep blijk van agressieve fantasiën. De conclusie van prof. dr. Feéhbach was dan ook: agressieve programma's fungeren als uitlaatklep voor agressie, niet zo zeer als stimulans tot agressie. MüNCHEN Een onbekende Duitse edelman heeft 190.000 Duitse marken neergeteld voor de Mercedes Benz van Adolf Hitler. De wagen werd aanvankelijk in Amerika te koop aangeboden voor 10.000 mark minder. Een woordvoerder voor Deutsche Interhandel, een tussenhan delaar uit München, zei: „De koper j wilde dat de wagen in Duitsland bleef mogelijk wegens nationa- I listische en emotionele redenen." Aangemoedigd door de verkoop van de Mercedes biedt de tussenhan- 1 delaar nu een Mercedes sportcoupé aan, die zou zijn gebruikt door Hit- Iers plaatsvervanger Göring, en nog een wagen van hetzelfde merk die de ambtswagen zou zijn geweest van de NazL-minister van buitenlandse zaken Von Ribbentrop. Annie M. G. Schmidt heeft gisteren in Amsterdam de bezetting voorgesteld van haar blijspel „En ik dan?" dat in november in première zal gaan. Van links naar rechts: Annie Schmidt en de spelers Joan Remmelts, Jaap Wieringa, Mary Dresselhuys, Els Bouwman, regisseur Berend Boudewijn en Etha Coster. MOSKOU Geologen van het Geologisch instituut uit het Russische Karelië hebben honden afgericht die nik kel en andere mineralen in de grond kunnen „op- snuffelen". Het Russische blad Prawda schrijft dat een fox-terrier en een patrijshond erin slaagden nauw keurig sulfaat en pyriet op enkele meters diepte op te sporen. Op het ogenblik heeft het instituut vier honden in dienst. Het denkbeeld om honden voor dit werk te gebuiken kwam op toen de geologen zich gingen be zinnen op speciale methoden van opsporing omdat bij het speuren in de moerasgebieden van Karelië grote moeilijkheden werden ondervonden. 172 Misschien zal zij zo inslapen, zei dé dokter zacht, zou het verkieselijkst zijn, dan heeft zij praktisch geleden. Je liegt, dacht Freek, dat lieg je, ik heb in mijn dn diezelfde angst als een dood op zichzelf ondervonden, je 1 misschien zonder het te weten tijdens die val lijl wel. Hij zag Jan doodsbleek, de ogen gesloten, tegen zijn i gers schouder leunen. Leksejkow zei: Zij heeft dat nummer schoon voleini het was tot het einde schoon... Freek wendde zich af. Hij hoorde nog Jan gebroken naam noemen, en ontvluchtte het leed, hij kon het met hij was er te laf voor. Het scheen hem toe dat nu ook veilige wereld was verstoord, nu de mens met zijn tragiek weer was binnengetrokken. Waarom had hij zich toch ook niet méér afzijdig gehou waarom had hij Rie zijn sokken laten stoppen, zich i haar laten bemoederen? Als met een lieve zuster had met haar gelachen en gepraat. Nu zou er voortaan een ni gemis zijn. Hoe kon Jan dat dragen, waar hij, een vree toch, het al niet verwerken kon? Hij zat in zijn wagen, de handen om zijn hoofd. Hield hij dan soms ook té veel van de mensen, net Jaapje? Nee, dan liet hij hen zo gemakkelijk niet los. Hij streek met zijn handen door zijn haar. Een gee lijke afgrond gaapte aan zijn voeten, maar deze tijd, die meer zelfbewust had doen worden, liet hem ook mii radeloos zijn. Hij zat daar, trachtte zijn kracht, zijn i tende vreugde van de achter hem liggende omgang in clrcusstad te hervinden. In vreugde kon hij zich geven, in leed. Maar nu wist hij het; het was in ieder geval vooruitgang. Doch het scheen of hij zijn sterkte toch niet geheel hervinden nu. Wat een ontroerend mooi gezicht was het geweest zoal man de geknakte vrouwenfiguur onder doodse stilte uil manége droeg. Plotseling leek het Freek bijna iets om te benij Éénmaal had hij willen troosten, de drang tot waarlijk gé in zich had gevoeld toen met Jaapje, die avond op wagentrap in de zomerschemer; het was hem niet gelukt, verlangde hij naar dat gevoel van erbarmen. Had hij hért dan zo weinig te doen gegeven, dat het niet i waarschuwde, maar zich stil hield, vreesachtig en gestompt? Freek stond op, hij voelde zich onmachtig, gedreven helpen, maar niet wetende hde. Hij ging zijn wagen uit, door het avonddonker, zag de sprookjesachtig door lichtjes omlijnde koepel van het lege chaplteau tegen de donkere wolkenlucht. Rie lag op het bed in hun wagen. Zij was dood, verjai rdagsbloemen geurden zoet rondom haar. Jan zat aan de tafel, het hoofd in de handen zoals Fi zelf in zijn wagen had gezeten; een badjas, haastig aai trokken, hing open over zijn tricot van zacht weergev groen. Buiten stond Bob, praatte gedempt met de jockeyrijdi die zachtjes huilde. Ginder ging Jaapje net zijn wagen in, stil. zonder tevre gefluit. Niemand lette op Freek, een collega als ieder ander, beklom het trapje, voelde opnieuw de weerzin teger bloemengeur en tegen dat stille mooie wezen onder het laken, met haar goudgekranst hoofd. Achter Jan om liep hij, stond aan het doodsbed, sti eensklaps niet door tegenzin, maar vervuld van een pl(r Hnge devotie, die van waar dan ook op hem scheen neei daald. De ernst over het gezicht van de dode was vergledei - een vage glimlach, het was Freek als zagen de nu geslc vrolijke ogen iets wonderlijk heerlijks, waar zij in stilt) verbazing om glimlachen moest. Wat is zij mooi... Het waren de juiste woorden, op de juiste toon, het FreeK of hij ze zelf als balsem uit de lucht dronk. De man bij de tafel hief het hoofd op en keek, stil, ogen, die langzaam weer te zien begonnen. Toen hij voor eerst tranen vond, het hoofd afgewend naar het vens ging Freek langs hem, zei zacht: En gelukkig, kijk mai Hij liet de man met de dode vrouw alleen, verwond over alles en over zichzelf; hij ging Leksejkow helpen bij katten. In alle stilte werd de blonde trapeze werk ster begraven, een klein kerkhof, buiten haar vaderland. Op het graf lageo wat verse bloemen, een grote krans de directeur en de andere tuilen, die bij haar hadden g gen na haar dood. (Wordt vervolg! 0. Ja, wanneer zou de haargroei eigenlijk stoppen... Dat was iets waar Lappie zich erg bezorgd om maakte. Maar niet alleen Lappie, ook de kapper van het stadje. Die werkte, dat de haren er van afvlogen. In een ont zettende berg haar stond hij zijn klanten te knippen. Voor zijn raam had hij een briefje geplakt, waarop te lezen was: .Kappersbediende gevraagd voor direct, hoog loon". Ja. de kapper kon het niet meer alleen aan. In het begin was hij blij geweest met het ha; groeimiddel maar nu hij er zoveel werk door geki gen had, dat hij het niet meer bol kon werken, zijn blijheid snel verdwenen. „U bent vandaag ook vo de tweede keer. is "t niet?" vroeg de kapper de heer. die hij onder 't mes had. „Anderhalf geleden ben ik ook al bij je geweest, kapper...." IK 65 WAT IK 1/68016*0 *60... W 6£n zak «t-r THooetjetoHe weer u oor ik BijfMioerzBv* .THUISüe BROCK! HÉB?

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6