Vrouwelijke diakenen niet rigoureus afgewezen NEDERLANDS STEMPEL OP EERSTE DAG ICCC „Lambeth-conferentie tijdverspilling" f Een ivoord voor vandaag GOS maant tot voorzichtigheid CEYLONSE BISSCHOP VINDT Uw probleem is het onze.... 7e wereld congres begonnen Ruilhart voor schoenverkoper Gereformeerde verklaring Baptisten beramen wereldcampagne Centrale Vuurdag op 14 september Besluit van zaterdag werd niet herroepen L 0 0 Indonesië wöst zendeling uit Daarom, weest ook gij bereid, want op een uur, dat gij het niet verwacht, komt de Zoon des mensen. (Mattheüs 24 44). Het appel, om bereid te zijn, is niet specifiek bijbels. Van alle mogelijke kanten, in allerlei toonaarden, worden in deze we reld alarmsignalen geblazen, om de mensen uit hun dommel wakker te roepen en te waarschuwen „bereid" te zijn voor dit of dat. Toch ligt er een verschil. Wie 2tch zo bereid maakt, stelt zich op iets in, dat komen kan. Hij doet wat hij kan, om verrassin gen niet uit te sluiten. Maar zo hoeft een christen niet bereid te zijn. Want wij weten inderdaad niet, wanneer Hij komt. Dat is om zo te zeggen het verrassingselement. Maar wij weten wel wie komt: Jezus Christus. Daarom is het bereid zijn, dat hier van ons gevraagd wordt, niet een woord voor de laatste dag, maar een woord voor vandaag. Het is een levenshouding, een persoonlijke binding aan Christus. Bereid zijn voor Jezus Christus wil zeggen: dagelijks met Her\ rekenen en zo leven, dat het bestaan kan voor zijn ogen. Zulk wachten betekent dus niet passief afwachten, maar activiteit. Tenslotte: Jezus zegt „Weest ook gij bereid". Dat stelt ons in een gemeenschap. Wij zijn niet alleen. Deze gemeenschap hebben wij nodig om bereid te blijven. Wij lezen vandaag 2 Koningen 20 12-21. DINSDAG 20 AUGUSTUS 19fl (Van onze kerkredactie) LUNTEREN Aanvaardde de Gereformeerde Oecumenische Synode zaterdag met kleine meerderheid dat de bijbel duidelijk zegt dat er voor de vrouw geen plaats is op de kansel en op de ouder lingenbank, zjj ging niet zo rigoureus te werk ten opzichte van het diakenambt. Het voorstel van de commissie van advies haalde wel niet de eindstreep, maar het tegenvoorstel van prof. dr. W. H. Vele- ma, dat uiteindelijk werd aangenomen, ging toch minder ver dan ds. Clement Graham uit Schotland zaterdag wilde. (Van onze kerkredactie) LONDEN „Het heeft geen nut, zoveel geld uit te geven om bisschop pen samen te brengen, om ze te rap porteren over zaken waarover al lang gerapporteerd Is." Met deze woorden uitte de 41-jari- ge Ceylonsc bisschop Cecil Wickre- mesinghe zijn kritiek op de Lam beth-conferentie. „Diegenen van ons die ver weg van het westen in Azië leven, menen dat veel teveel tijd op dergelijke confe renties wordt verspild. Wij kunnen het ons echt niet veroorloven, onze landen te verlaten om aan zulke con ferenties deel te nemen." De teleur gestelde Ceylonees vond ook, dat de thema's die nu in Londen besproken worden. In Uppsala al behandeld zijn en wel veel diepergaand en zake lijker. Om de vraag te onderzoeken, of er na dejrf.nog een Lambeth-conferentie zal worden gehouaén en zo ja hoe, Is een consultatieve raad benoemd. De ze radd^TBIe uit'"vijftig man zal Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet Id behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. VrageD die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Hulp van lezers: Naar aanleiding van vraagstuk 5 augustus over een bril tegen evenwichtsstoringen kun nen wij melden dat dit dr. Uter- mohlen te Amsterdam was. Na zijn dood is het werk overgenomen door dr. B. P. Visser Simon van Capel- weg. Noorden (eerst bellen 01724 nummer 203). Vraag: Hoe kunnen wij vlekken of kringen van condenswater uit zij den overgordijnen verwijderen? We hebben een «tel chemisch laten rei nigen zonder succes. We hebben bet voorgeweekt en voorgewassen in verschillende middelen, doch ook toen zijn de kringen er niet uitge gaan. Antwoord: Watervlekken ontstaan meestal in zwaar geappreteerde stof (of stoffen die glanzend zijn) Men kan ze verwijderen door de vlekken te bevochtigen en daarna te behan delen met de „perslap". Deze bestaat uit roestvrij metaalgaas of nylon gaas, bekleed met katoen. Het ka toen wordt flink bevochtigd, waarna men de perslap op de stof legt. Ver volgens strijkt men met een warm ijzer over de zijde. De zijde mag echter niet geheel droog worden. Vraag: Bij de geboorte van konin gin Juliana glne ik op de lagere school te Lexmond en daar hebben we toen een lied gezongen op de wijs van het Wilhelmus met drie coupletten. De eerste regels waren: ..In het vorstelijk 's Gravenhage. Daar rust een teder wicht." Graag zou ik de volledige tekst willen we ten. Wie was de dichter? Antwoord: De volledige tekst Is waarschijnlijk wel te achterhalen als u zich persoonlijk wendt tot het tegenwoordige hoofd van de School met de Bijbel, wonend Laak 29. Lexmond. Vraag: Ik wil van een bril overstappen op contactlenzen. Zou dit goed zijn voor mijn ogen? Waar toe moet ik mij wenden. Antwoord: Contactlenzen zijn niet voor iedere oogafwijking te gebrui ken. Het ls dus zaak eerst met uw oogarts te spreken, die u volledig kan inlichten bestaan en om de twee jaar zal ver gaderen, zal zich ook bezig houden met de eenheid en vernieuwing van kerk en zending. De Amerikaanse bisschop Hines maakte bezwaar tegen de voorgestel de samenstelling. Hij nam geen ge noegen met een getal van vijf leken. Om werkelijk representatief te zijn, moet deze raad zijns inziens ook twee jongeren (beneden de 25) en twee vrouwen bevatten. Avondmaal Vijftienduizend mensen woonden gisteravond een „dankdienst voor de voortgang van het evangelie" bij. De ze dienst was de afsluiting van een zendingsweekend, in het kader waar van de 467 bisschoppen, die in Lon den vergaderen, Engeland doorge reisd hebben. Oorspronkelijk zou deze dankdienst in de Sint-Paulskathedraal worden gehouden, maar de overweldigende belangstelling noodzaakte, om naar een sportstadion uit te wijken. Midden op het grasveld stonden simpele tafels met brood en wijn. Nadat een bisschop uit Perzië ge preekt had, bedienden 180 bisschop pen het avondmaal aan de menigte. In Muiden geen promenadepark MUIDEN De organisatoren van het zoveel besproken Holland Prome nadepark van Joop Geesink hebben afgezien van de plannen in de pol ders tussen Muiden en Muiderberg een groot recreatiepark te vestigen. In Muiderberg was een actiecomité opgericht dat zich fel kantte tegen de vestiging van het park omdat men vreesde dat de rust in deze badplaats verstoord zou worden. De gronden in de polders waren reeds op voorlopig koopcontract gekocht Over het diakenambt werd de vol gende motie aangenomen: ,.De syno de is van mening dat de ledenkerken voorzichtigheid moeten betrachten bij het toelaten van de vrouw tot het diakenambt. Iedere kerk moet een ei gen verantwoordelijke evaluatie ma ken van haar situatie en beslissing." (Eigen vertaling, red.) Zaterdag nog had ds. Graham van de Free Church of Scotland een te genvoorstel ingediend dat veel verder ging en zei dat het de duidelijke leer van de Schrift is dat er ook in het diakenambt geen plaats is voor de vrouw. Gistermorgen stelde het modera- men echter nieuwe richtlijnen voor het debat vast. Eerst moet het voorstel van de commissie besproken worden en pas als die discussie is afgerond kunnen tegenvoorstellen worden ingediend. Prof. dr. Velema was ds. Graham voor met een tegenvoorstel. En toen ds. Graham dat gezien had, stelde hij zich achter het voorstel van dr. Vele ma. Zelf had hij reeds een ander tegenvoorstel op papier staan, dat nogal afweek van zijn motie die hij zaterdag indiende. Hij trok zijn nieu we voorstel echter in ten gunste van dat van dr. Velema. Het debat begon met een verkla ring van prof. dr. J. Verkuyl, die zaterdag niet aanwezig kon zijn. Hij zei het te betreuren dat het enige concrete punt van het rapport van de adviescommissie was dat de weg voor de vrouw naar het diakenambt werd Ds. Clement Graham van de Free Church of Scotland leidde de Gereformeerde Oecumenische Synode naar een uitspraak tegen de vrouw in het ambt. Correctie LUNTEREN In ons verslag van de Gereformeerde Oecumenische Sy node maakten wij gisteren melding van de Free Presbyterian Church van Schotland. Deze kerk is echter geen lid van de GOS. Bedoeld was de Free Church van Schotland. Behalve deze kerk is ook de Reformed Presbyterian Church van Schotland bij de GOS aangesloten. geopend. Hi i sprak daarbij over het oorspronkelijke commissievoorstel dat door dr. Velema van tafel werd geveegd. Volgens dr. Verkuyl gaat het rap port uit van een verkeerde exegese van de teksten van Paulus die ge noemd worden. Een werkelijke ont wikkeling van kerk en maatschappij, zei hij. is alleen mogelijk als de vrouw tenvolle kan participeren. Dr. Verkuyl zei nog: „Ik stem voor de motie van de commissie, maar met de verklaring dat ik teleurgesteld ben dat het rapport niet veel verder is gegaan. Teleurstelling Zaterdag reeds had ook dr. C. Gil huis uit Den Haag een verklaring afgelegd. Hij was lid geweest van de commissie en zei dat hij teleurgesteld was dat de voorstellen niet veel ver der gingen. Hij wilde ze wel steunen, maar met de mededelingen dat hij verwacht en gehoopt had dat de commissie veel verder zou gaan. Een probleem bij deze discussie over de vrouw in het ambt was dat de ambtsopvattingen vrij sterk uit eenliepen. De kerken van presbyteri- ale structuur geënt op de Schotse reformatie hebben een andere op vatting dan de kerken die beïnvloed zijn door het Geneve van Calvijn. De presbyteriale kerken zien het ambt als een zaak van het leven. Slechts heel even kwam dat verschil van opvatting naar voren toen de Zuidafrikaanse hoogleraar, prof. dr. F. J. M. Potgieter vroeg wat eigenlijk bedoeld werd met het dia- kenambt. een kerkelijk ambt of een hulpambt. Duidelijk bleek ook tijdens de j discussie dat er op de synode afge vaardigden waren die geen plaats za gen voor de vrouw in de ambten van ouderling en predikant, maar wel in het diakenambt, omdat voor hen de diaken geen regeerambt bekleedt. Rapporteur Robert Recker maakte evenwel duidelijk dat wel degelijk het volle kerkelijke ambt van diaken is bedoeld. Na een discussie van ruim een uur kwam het gematigde tegenvoorstel van prof. dr. Velema in stemming. Het werd aangenomen met 22 tegen 20 stemmen. In ieder geval veroor deelt dit voorstel niet de zes of zeven kerken die reeds vrouwelijke diake nen hebben, zoals het oorspronkelijke voorstel van ds. Graham wel deed tussen de regels door. Polygamie Ook de polygamie kwam gisteren ter sprake. De synode sprak uit dat er geen schriftuurlijk bezwaar is te gen de doop van hen die voor hun bekering meerdere vrouwen huwden en tot berouw gekomen zijn. De sy node bedoelde niet dat zo iemand al zijn vrouwen op één na moet wegzen den. dat zou een groter kwaad zijn, zei de Nigeriaan ds. D. Ganu Angye. Wel werd gezegd dat zo iemand, als hij christen wordt, wel de bij- CAPE MAY Het stadsbeeld van Cape May een stad in de Verenigde Staten, 230 kilometer ten zuiden van New York wordt deze dagen door een heel nieuw verschijnsel bepaald. De hele dag rijden drie Engelse dubbeldeksbussen door de stad. De oude Engelse nummerborden prijken er nog op naast de nieu we Amerikaanse. Die bussen zijn speciaal aan geschaft voor de gasten, die deelne men aan hot zevende wereldcongres van de Internationale raad van christelijke kerken (ICCC), dat verle den week is begonnen. Zij logeren in verschillende hote's In Cape May en kunnen zo od ge makkelijke wijze van het ene punt van de stad naar het andere komen en in het bijzonder naar de plaats, waar de samenkomsten worden ge houden. het conferentieoord ..Christi an Admiral". Er zijn nogal wat gasten. Hun aan tal ligt tussen de drie- en vierdui zend. Het merendeel van hen zijn uiteraard Amerikanen. Maar ook uit vele andere delen van 3e wereld zijn gasten gedelegeerden van kerken, waarnemers en bezoekers geko men. Uit Nederland is er een groep van ongeveer veertig man. De ICCC is een raad van kerken, die in 1948 in Amsterdam is opge richt Ze heeft een zeer uitgebreide basisformule, waarin vooral het ge zag van de Schrift en de werkelijk heid van de hellsfeiten beleden wordt Alle deelnemende kerken moeten deze basisformule jnderteke- nen. In ons land zijn de Christelijke Ge- (Van een onzer medewerkers) reformeerde Kerken en de Evange lisch Molukse Kerk lid. Opening Prof. dr. B. J. Oosterhoff, hoogle raar aan de Theologische Hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerken in Apeldoorn, opende he< congres met een rede over het con gresthema „Uw Woord Is de Waar heid". Hij signaleerde op allerlei terrein misvorming van het Woord van God. Daar, waar niet meer uespriken wordt van zonde en genade, van we dergeboorte en bekering, var. Christus' opstanding en wederkomst, is die misvorming een werkelijkheid geworden. Veelal komt men tot aanpassing van het Woord van God aan het mo derne levensgevoel, waar het Woord van God slechts onderwerping vraagt ook al ls dat Woord voor he: moderne levensgevoel (als altijd In de geschiedenis) een ergernis en een aanstoot. Deze misvorming en aanpassing van het Woord van God onderkende prof. Oosterhoff ook in vele uitspra ken van de Wereldraad van Kerken. Groei De tweede Nederlandse spreker op de eerste dag van het ICCC-mngres was de heer A. Warnaar, oud burge meester van Waddinxvecn en toege voegd algemeen secretaris van de ICCC. Hij rapporteerde over een doorgaande groei van de raad in de afgelopen jaren, met name in Afrika en Azfë. Het rapport van de heer Warnaar was het laatste, dat hij als secretaris van de ICCC uitbracht. Na twintig jaar aan de ICCC verbonden te zijn geweest vanaf 1951 als secretaris nam hij nu als zodanig afscheid Nog een derde Nederlander kwam op deze eerste dag aan net woord: ds. J. C. Maris, christelijk ^preformeerd predikant te Bloemendaal en secreta ris van de ICCC voor Europa. De rede die hij hield, had tot titel ,Voor het getuigenis van Jezus Christus" Aan de ICCC wordt wel negati visme verweten, aldus ds Maris. De grote positieve taak van de ICCC zag hij in het getuigen vnn Jezus Christus. Als dat waaraan de werelc ook van onze tijd het moesl behoefte heeft, zag ds. Maris de ver kondiging van het evangelie- Wanneer bedacht wordt, dat ook bij de meeste commissies die benoemd zijn om resoluties voor te bereiden, Nederlanders betrokken zijn, mag stellig ge zegd worden, dat op dit con gres naar de Nederlandse stem geluisterd wordt. belse norm verkondigd moet worden van het huwelijk en dat de polyga- mist pastoraal begeleid moet worden door de kerk. In een laatste uitspraak wordt gezegd dat zo ie mand niet in één van de kerkelijke ambten gekozen kan worden. Ook kwam gisteren nog ter sprake het rapport van de zendingscommis sie. De synode wil dat deze commis sie zo spoedig mogelijk haar mandaat uitvoert om tot gezamenlijk werk te komen in Afrika. Tevens zullen iij de commissie meer jonge kerken verte genwoordigd moeten zijn. Om vijf uur gistermorgen was de synode door al de stukken heen die gereed waren. Besloten werd toen dat de leden zich weer in hun com missie zouden terugtrekken om daar verder te werken. Rassen Gisteravond werd verwacht dat vandaag het rappori over de oecume nische beweeing besproken zou wor den en dat het waarschijnlijk woensdag het rapport over de rassen aan de orde zal komen. In de wandelgangen vernamen we dat de commissie er niet in geslaagd is om met een eensluidend rapport te komen. De vraag was gisteravond echter nog of de synode een meer-, derheids- en minderheidsrapport voorgelegd zal krijgén of dat het twee rapporten van gelijke waarde. In beide gevallen zal er geen uitspraak komen die met grote meer derheid zal worden aangenomen. Tot nu toe hebben we sterk de indruk dat er veel tot elkaar en weinig met elkaar gesproken is over het pro bleem van de apartheid. HOUSTON In het St. Lucas-zie kenhuis in Houston (Texas) is giste ren voor de tiende keer ?en hart transplantatie uitgevoerd. Een 50-ja- rige schoenverkoper kreeg het hart van een huisvrouw. De toestand van de patiënt, Cari Van Gates uit Amerillo (Texas), is bevredigend, aldus functionarissen van het ziekenhuis. De 37-jarige donor was overleden aan hersentumor. De operatie werd uitgevoerd onder leiding van dr Denton A. Cooley en duurde een an derhalf uur. In hetzelfde ziekenhuis werd zon dag het hart van een elfjarige jongen overgeplant op een vijfjarig meisje. De toestand van hetjneisje ls goed. Mej. Villalba uit Argentinië, de enige vrouwelijke afgevaardigde op de Gereformeerde Oecume nische Synode, luistert aan dachtig naar de disctissie over de vrouw in het ambt. LUNTEREN De gerefor meerde delegatie heeft gisteren na het debat in de Gereformeer de Oecumenische Synode over de vrouw in het ambt een verkla ring afgelegd Deze luidt als volgt: „De delegatie van de Gerefor meerde Kerken in Nederland, overwegende dat de generale sy node na ampele overweging en studiJ door verschillende depu- taatschappen en achtereenvol gende synoden, het principiële besluit nam de ambten open te stellen voor de vrouw, doch hier aan nog geen uitvoering gaf in afwachting van eventuele nieuwe principiële argumenten van de zijde van de Gereformeerde Oe cumenische Synode, betreurt het dat de GOS. in afwijking van wat werd aanbevolen zowel door de studie- als de advies-commis' sie, namelijk om de kwestie open te laten voor verdere studie, thans meent op duidelijke en on betwistbare Schriftuurlijke gron den de vrouw niet toe te laten tot de ambten in de volle zin des woords. Wij verzoeken 'dit in 'de acta van de synode op te nemen." NEW YORK Stemmen gaan ot om in 1974 of 1975 over de hele we reld één grote baptisten-evange lisatiecampagne te houden. Volgend jaar zal een dergelijke campagne worden gehouden in ge heel 'Noord- en Zuid-Amerika. Ook de baptisten in Nederland en in en kele andere landen 'zullen volgend jaar een nationale campagne orga- niseren. AMSTERDAM Zaterdag 14 sep- tetnber wordt in het Marcuscentrum, Weinesteinlaan 2 te Utrecht de cen trale Vuurdag gehouden. De hoofdinleiding over het thema „Een toegerust volk van God" word: gehouden door ds. W. W. Verhoef hervormd predikant te Hoenderloa Verder bestaat het programma onder meer uit persoonlijke getuigenissen, gespreksgroepen, informatie over hei Vuurwerk en een toewijdingsdiensl De dag duurt van tien uur tot hal' »ijon •'««- w». ..vst ..«i'v.w A WARNAAR afscheid (Van onze kerkredactie) LUNTEREN Na een week einde vol onweersbuien ont laadde zich gistermorgen nog een flinke bui van ontevreden heid op de Gereformeerde Oecu menische Synode over de gang van zaken. Het moderamen had aangevoeld dat de zaterdag ge volgde procedure door velen.als onjuist werd beschouwd. Praeses dr. K. Runia had daarom nieuwe regels opgesteld voor de discussie en de volgorde waarin amende menten en tegenvoorstellen op tafel kunnen komen. Maar daarmee gooide het modera men tegelijkertijd de deur open voor degenen die zich helemaal niet ge lukkig voelden met de gang van za ken op zaterdag. De Indonesische predikant, ds. Soetarno, stond op en vroeg: „Kunnen we niet het gehele debat van zaterdag opnieuw voeren volgens deze nieuwe richtlijnen?" Zaterdag kwamen de eerste twee van de drie resoluties ter sprake die de commissie van advies indiende over de vrouw in het ambt. De eerste resolutie werd met enige wijzigingen aangenomen Maar de moeilijkheden ontstonden over het twerre punt, waarin de ker ken werd a- ngeraden eau studie te maken van de vraag of er plaats is voor de vrouw in de regerende en lerende ambten, dus van ouderling en predikant. TEGENVOORSTEL Zoals wij gisteren reeds schreven werd in plaats daarvan zonder dat dé resolutie voldoende in bespreking was geweest een tegenvoorstel van ds. Clement Graham aangenomen met 25 tegen 22 stemmen, waarin ge zegd werd dat de Schrift dit duide lijk verbiedt. Er werd lang over gesproken of de discussie kon worden teruggedraaid of niet. Uiteindelijk diende mr. dr. C. J. Verplanke (chr. geref.) een motie in, waarin werd gezegd dat de syno de beseft dat de procedure tijdens het debat over de vrouw in het ambt is gewijzigd en daarom op haar besluit van zaterdag wil terugkomen. Toen volgde een debat over de in Eorona weer max, temp. neer gisteren slag Kopenhagen 1. bew. 16 0 Londen zw. bcw. 18 0 Amsterdam aw. bow. 17 3 Brussel 1. bew. 20 1 Luxemburg zw. bew. 18 0 Parijs zw. bew. 21 0 Nice onbew. 25 Frankfort zw. bew 18 0 München 1. bew. 15 o Zllrlch mist 18 Genève 10 n Locarno half beu 24 n Wenen i. bew 16 0 Innabrur-i 1 bew 14 0 Rome 27 0 Madrid 1 bew 35 0 Majorca onbew. 28 0 vraag of een dergelijk besluit .bij eenvoudige meerderheid of twee-der de meerderheid moest worden aange nomen. De orthodox-presbyteriaanse predikant ds. John P. Galbrailh maakte een einde aan die discussie door een amendement in te dienen waarin werd gezegd dat de synode „dit besluit met twee derde meerder heid zal nemen". Zijn amendement werd met 28 tegen 16 stemmen aan genomen. Het voorstel om het debat over de vrouw in Het ambt helemaal opnieuw te beginnen haalde die twee derde meerderheid niet. Het werd met 23 tegen 23 stemmen verworpen. Pas toen kon de synode zich verder gaan bezinnen op de vraag (voorstel commissie) of de kerken vrij waren om vrouwelijke diakenen aan te stel len, of (tegenvoorstel ds. Graham) dat de Schrift duidelijk 'zegt dat er ook in het c: akenambt'geert plaats voor de vróuw is. (Zie elders op deze pagina:) Predikant kiest mis(s) NEW YORK De volgende Miss Amerika zal voor het eerst- ook door een dominee worden ge kozen. De anglicaanse dominee Kenneth MacDonald uit Atlantic City is tot jurylid benoemd. Hij zal ook de eerste neger zijn, die deze functie mag bekleden. PORT MORESBY Een- Australische zendeling, de adven tist Smith, is uit West-Irian uit gewezen, omdat hij volgens eigen zeggen „te veel had gezien en de Indonesische taal te goed verstond". - - Met het geweer in de aanslag' wordt de bevolking van West*' Irian momenteel overgehaald om petities te ondertekenen, aldus Smith. In die petities wordt Dja- k-arta gesmeekt om geen volks stemming te houden. NED. HERV. KERK Beroepen te Benthuizen, A. Stekelen burg te Lexmond: te Kampen (vac. 4 van Madensteln). J Jongerden te IJssel- muiden; te Vlaardlngen (vac G Bles- broek), Jac van Dijk. em pred (lersir g o.) te 's-Gravenhage; te Workum (vat M van der Leun toez), J. van Woerden te Dell Bedankt voor Makkum (toez.), Brandsma te Gramsbergen (verb ber); voor TJerkgaast. D Papma te Berllku» (Fr) GEREF. KERKEN Beroepen te Slnt-Anna ParoohJe (vat W. de Roo) d~" '- kerke; te Beetgui ringen Redantk voor Kollum (a a vac A Moutt J de Hoop te Zwartebroek. UNIE VAN BAPT.GEM. Aangenomen naai Genk (P.clgid) prede pi), kand Fiietstra tc Toronto1 (Canada). 7

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2