Vliegveld Ypenburg blijft nog SOEHARTO ONTVING BRANDPUNT-TEAM Vragen Veel plannen en veel voorbehoud bij start Gewestelijk Orkest Ballet en spel naar Italië Pil tast moraal van vrouw aan (denkt Duitser) Reclametekenaar helpt politie hij opsporing Maak liften wat veiliger VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Veel doden in New York door verdovende middelen Lappie Loep en de pruikebollen VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1948 A VRCl actuel» ijver strekte zich gis teravond via Nederland 1 over ver killende onderwerpen uit. Daartoe be oorde een vrij piuig gesprek met de igeriannse ambassadeur dr. Durlong. i er de honger in Biafra. De ambassadeur uitte herhaalde malen H verwijt, dat het westen de zaken een- ijdig beziet en dat er onware berichten de kranten staan. Niet de Nigeriaanse gering wil de Biafranen uithongeren i weigeren zelf voedseltransporten om ■opaganda met vermeende honger te innen maken: Ojoekwoe heeft geen jnger, hij laat de burgers slachtoffer orden van zijn oorlogtaktiek"En: „Het ode Kruis wist dat het op eigen risico Men kan van de grond af Het zien wat voor vliegtuig wordt geschoten." p alles had de ambassadeur ten ant- oord en liep het wat klem. dói stelde ij zelf vragen. In aansluiting hierop toonde dt AVRO •n BBC-reportage over de verwoestingen i de Biafraanse havenstad Port Harcourt, een Engelsman zijn verlatei en be- igde fabrieken kwam bezichtigen, een opslagplaats trof men grote par it noten in zakken aan. „De Biafranen ten ze zeker niet", zei de Engelsman koniek, toen, de reporters hem rerbaasd toegen hoe hel mogelijk was dat hier goed eten ligt opgeslagen. Een moeilijk soort voorlichting, dat ze er niet van mededogen blijk gaf. Er werden ook vragen gesteld aan r.k. testelijken in Engeland over ie strenge lanier waarop in dat land gdioorzaam- tid aan de pauselijke encyc&ek wordt tëist. De bisschop, die al tree jonge Testers wegens ongehoorzaamheid eeft ontslagen, maakt er geet probleem „Men moet zijn gewetm niet ge- ruiken als dekmantel vooi ongehoor- tamheid, wie niet buigen vil voor het tzag, moet de kerk uit. Me hen heb ik iets te maken." Ook dat km nog in deze id! Over het cabaret van Dolf de Vries, tl wij graag hadden willet prijzen, kun- en wij kort lijn. Het wa geen spelen set vergissingen", het wat een vergissing j zichzelf, hoewel een goed bedoelde, r nas net te weinig huttor, geestigheid n treffends in om er eat genoegen aan kunnen beleven. Spijti; voor het vlotte iertal dat er zo ambititis mee voor de ag kwam. Kruiswoordpuzzel zonder iwart S 6 Hor.: 1. speceri, - groente, 2. be- end gebouw in Amsterdam - onbe- uidend. 3. eennaal - bijwoord - Dornaamw., 4. htisdier - seheik. ele- lent (afk.) muzieknoot ïeisjesnaam, 5. piem - voorwerp om snijden - smale weg, 6. het oosten vogel. 7 hanieling - opschik - >om, 8. uitgezitte lijn - vertegen- oordiger, 9. ietereen - kindergroet. Vert. 1. inseR - spoedig, 2. bloei- ijze bierso»rt - vis, 3. onbep. joornaanw. - verschoten, 4. raadsel - ■janw. voornaanw., 5. plaats in Limb, watekering, 6. stad in Engeland - nbtskeed, 7. uitgedorste halmen - iristeijk feejt, 8 verbond - vogel, 9. otitiebek - jèboed. IPLOSING VORIGE PUZZEL 1. teter, 2. terras, 3. aardig, 4. rsel, resten, 6. metaal. 7. relaas, Nassr, 9. Medusa. ïfeer in Enropa weer max. temp. gisteren neer slag l.bew 18 0 h.bew. 19 18 4 nssel h.bew. 20 cemirg regen 18 zw.bew. 1 bew. 25 20 0.5 zw bew. 16 6 neve l.bew. 20 0 26 0 sbnk zw.bew. 20 0 ne l.bew. 30 0 drid onbew. 34 0 jorc l.bew. 27 0 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Ypenburg zal voor lopig niet als vliegveld worden op geheven. In de nota inzake het NAVO- en defensiebeleid 1968 wordt geschreven dat de aanwezigheid van de vliegtuigindustrie Avio- Diepen en het feit, dat het regerings centrum Den Haag zo dichtbij is, het noodzakelijk maken dat ook in de toekomst incidenteel van het vliegveld gebruik kan worden ge maakt. Dit antwoorden Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland op de vraag van het Statenlid S. J. van den Bergh, of G.S. willen onderzoeken of er een weg tussen Zoetermeer en Den Haag over het vliegveld kan komen, nu Defensie van plan is de militaire toestellen naar elders over te brengen. Gedeputeerde Staten zeggen: „In aanmerking nemend de grote belan gen, welke met opheffing van het vliegveld zouden worden gediend, hebben wij met de betreffende minis ters gesproken over de noodzaak van het voortbestaan van het vlieg veld, c.q. de mogelijkheid tot alge hele opheffing daarvan. Zolang dit overleg niet tot posi tief resultaat heeft geleid, is er ons inziens geen aanleiding wijziging van het streekplan Haagse agglome ratie aan de orde te stellen'. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NTS zal twee programma's inzenden naar het 20ste concours om de Prix Italia, dat van 14 tot en met 23 september a.s. in Rome wordt gehouden. In de catego rie originele muzikale produkties wordt het AVRO-ballet (voor de NTS geproduceerd) „Van tijd tot tijd" in gestuurd en in de categorie drama het NCRV-televisiespel „Kaas". Beide programma's zijn nog met op het scherm geweest, maar worden wel uitgezonden. „Kaas" is een door Gerard Bekers geschreven bewerking van de gelijknamige roman van Wil lem Elsschot, waarin Paul Steenber gen de hoofdrol speelt. Ook Joan Remmelts en Guus Oster treden er in op. „Van tijd tot tijd" is een gedanst verhaal over jonge mensen, die zich generatie op generatie proberen te ontworstelen aan hun ouders en dan zelf vaders en moeders worden van kinderen, die zich aan het ouderlijk milieu willen onttrekken.Het is uit gevoerd door leden van het Nationaal Ballet. STUTTGART Het instituut voor opiniepeiling in Allenbach aan het Bodenmeer meent op grond van een onderzoek in West-Duitsland te kun nen zeggen dat ruim 60 procent van de Westduitsers, mannen zowel als vrouwen, gelooft dat de pil ter voor koming van zwangerschap de moraal van de vrouwen en meisjes aantast en de vrouw „lichtzinnig" maakt. 34 procent van de ondervraagden geloofde niet dat de zeden lichter worden door de pil en 5 procent had geen mening. (Van een onzer verslaggevers) DELFT Maandag beginnen in de Delftse Doelen de repetities van het nieuw geformeerde Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland. Gisteren was de eerste kennismakingsbijeenkomst. De leden van het orkest werden aan de nieuwe dirigent Bart van Beinum voorgesteld. De heer G. P. de Ruiter, lid van het dagelijks bestuur, sprak een inleidend woord. Burgemeester mr. J. M. Ravesloot van Delft deelde corsages uit aan de vrouwelijke orkestleden. De nieuwe dirigent, Bart van Beinum, onthulde de plannen. Hij vroeg ook van de pers een jaar krediet. „Daarna kunnen jullie er op los slaan" Hij stelde zich voor in Delft „met zijn unieke podium" opera's te gaan bege leiden, alsook balletvoorstellingen. Zijn orkest zou tevens een klankbord moeten gaan vormen voor de werken van Nederlandse componisten, terwijl het ensemble zich eveneens periodiek UTRECHT Een 70-jarige ge pensioneerde reclametekenaar, de heer A. Rowaan uit Zeist heeft voor de politie in Utrecht aan de hand van een signalementbeschrijving van ge tuigen een prent gemaakt van de voortvluchtige tnan die onlangs de kassier van hét bijkantoor van de Nutsspaarbank aan de Vondellaan in Utrecht overviel en er met ƒ18.440 vandoor ging. Het komt nog maar heel weinig voor, dat de politie gebruik maakt van particulieren om haar op een dergelijke manier bij het opspo ringsonderzoek te helpen. De Utrechtse politie heeft de heer Rowaan, die vele jaren bij de phar- maceutische en chemische industrie Mijnhardt in Zeist werkzaam was, gevraagd het signalement te tekenen omdat een andere tekening van zijn hand tot een snelle arrestatie leidde. De politie heeft aan de hulp van de heer Rowaan (zijn zoon werkt bij de Zeister politie), de voorkeur gegeven boven de mogelijkheid om gebruik te maken van de dactyloscopische dienst van de politie in Den Haag, waar men ook voortvluchtige ver dachten visualiseert door getuigen uit snorren, voorhoofden, kinnen, ogen en oren te laten „kiezen". Deze methode is veel omslachtiger, ook al omdat dan getuigen op en neer moeten reizen. Vanavond uitzending (Van onze radio- en tev-redactie) Vanavond om 10.05 uur vertoont Brandpunt op Ned. 1 een uitvoerig -portret van Indonesië's president Soeharto. Had Brandpunt het laatste huiselijke in terview met Soekamo, het heeft nu ook het eerste dat Soeharto op informele wijze aan buitenlandse tv-journalisten toestond. Aad van den Heuvel, Ed van Westerloo en cameraman Piet Kaart maak ten opnamen in zijn woning en vergezelden de president op zijn eigen boot naar het eiland dat vroeger Alkmaar heette en nu Dama Ketjil, gelegen in de Baai van Djakarta. Soeharto ging daar met zijn gezin een weekend door brengen. beschikbaar zou moeten stellen ten dienste van jonge dirigenten. Ter voorbereiding van de jeugd- concerten opperde Van Beinum ook het plan van speciale bijeenkomsten met onderwijzend personeel, opdat dat niet op 't laatste ogenblik met de partituren zou worden geconfron teerd. De nieuwe dirigent is verder van plan koordirigenten, die zijn or kest te leiden krijgen, wegwijs te maken in de betreffende partituren zodat b.v. niet uit een piano-uit treksel behoeft te worden gedirigeerd en ook omvatte de veelzijdige planning wederzijdse confrontaties van koor en orkest, opdat men elkan ders muzikale reacties beter kan le ren kennen. Tegenover deze, wel zeer veelzijdi ge taakstelling maken wij voorbe houd. Dat doen trouwens ook reeds enkele gemeenten, zoals ook Vlaar- dingen en Delft Het was tevens wat vreemd, dat op deze openingsbijeenkomst door nie mand ook maar met een enkel woord van dank of erkentelijkheid gewag werd gemaakt van het vele voorbe reidende werk van de dirigenten van de fuserende orkesten, Sam Swaap en Jan van der Waart. Dank zij hun arbeid kan de nieuwe dirigent nu verder gaan. Dit geldt vooral voor het nu liquiderende Zuidhollands Or kest Sam Swaap gaat met zijn „eigen" Westnederlands ensemble ge woon door, naar verluidde dat voor ruim 130 duizend gulden aan contracten inbracht. Er is na afloop van het officiële gedeelte nog enkele uren gepraat met enige leden van het bestuur,- maar men heeft ons niet kunnen overtuigen van de keuze van Bart van Beinum. Immers, vrijwel alle be langhebbenden koorbesturen, ge meentelijke jeugdinstanties e.d. waren unaniem uitermate tevreden met de verrichtingen van Jan van der Waart met zijn Zuidhollands Or kest Toch heeft de Commissie van Deskundigen Marius Flothuis, Paul Hupperts en André Rieu, allen van buiten de belanghebbende pro vincie deze dirigent laten vallen. Men heeft Van der Waart niet althans niet voldoende bezig ge zien en gehoord in zijn werk, dat vooral op het gebied van de jeugd- concerten getuigde van een zeer bij zonder muzikaal-pedagogisch talent. Speciaal voor de jeugd van de la gere school is Van der Waart een geboren leider en instructeur. Het bestuur van het nieuwe orkest overweegt voor Jan van der Waart eerf soort compensatie. Een smarte- geld? Of gastdireoties? Op de moge lijkheid van jeugdconcerten onder zijn leiding zal worden onderzocht. In het bedrijfsleven zorgt men bij welke fusie dan ook in de eerste plaats voor het personeel, maar in deze muzikale hoek schijnt niemand op het idee te zijn gekomen, dat daar ook de dirigent toe behoort. Bij de start van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland heeft men nu een naam die voof iedere muziek liefhebber slechts herinneringen op roept aan wijlen Eduard van Beinum. Men kan de vraag stellen dat men misschien niet heeft gezocht naar een dirigent voor een orkest, maar naar een orkest voor een dirigent. Kamerlid Van Rossum: DEN HAAG Het Tweede-Ka merlid ir. H. van Rossum (s.g.) heeft de regering gevraagd zo spoedig mo gelijk het Liftenbesluit te herzien waardoor de hoogst mogelijke veilig heidseisen, op grond'van de huidige kennis op het gebied van de lifttech- niek, kunnen worden gesteld. Ir. Van Rossum wijst op uitspraken van de directeur van de technische dienst van het Nederlands instituut voor lifttechniek, ir. L. J. P. Huberts, waaruit blijkt dat vele liften in ons land wel voldoen aan de veilig heidseisen, maar dat desondanks toch vele gebruikers van liften aan meer of minder belangrijke gevaren wor den blootgesteld. Het SGP-Kamerlid informeert ver der of er enige waarheid steekt in de veronderstelling dat de regering de dringend gewenste wijziging van het Liftenbesluit stagneert, omdat de overheid bezwaren zou hebben op deze wijze mee te werken aan de verhoging an bouwkosten van flat gebouwen e.d. De Noorse televisie heeft een fijne parodie gemaakt op het eerste „wereldtelevisieprogramma" dat verleden jaar op 25 juni de ether in ging. Zij stuurde dit geval onder de titel „O, wat een heerlijke wereld" in voor Montreux en hoewel het daar niet in de prijzen viel, had iedereen er erg veel plezier om. Vanavond vertoont de KRO deze show op Ned. 1 en u zult er van alles in zien: een recordpoging paalzitten uit Australië, een talentenjacht in Amerikaeen heel nette onderwater-striptease en dit allerliefste Noorse meisje, dat Sand ie Shaw parodieert in haar lied je .fuppet on a string". Dit voorproefje willen wij u niet onthouden. Ned. 1 KRO 7.06 uur feuilleton „De avonturen van Christobal", daarna bezoek aan een dierentuin in Antwerpen. 8.20 uur Noorse Montreux-show „O, wat een heerlijke wereld". 9.35 uur tv-spel van de BBC: „Het vliegtuig heeft vertra ging". 10.05 uur Brandpunt met informeel interview Soeharto. Ned. 2 VARA 820 - 10.15 uur „Zomaar een zomeravond" met propaganda voor het stichten van een yakantiecentrum voor gehandicapten. Hilversum I VPRO en VARA 7.35 uur kritisch kunstprogramma. 8.00 uur jazz uit B 14: hoogtepunten van wat was. 9.00 uur nieuwe opnamen van het NBC-symfonie-orkest. geleid door Toscanini. 10.55 uur lichte muziek in „Prettig weekend". Hilversum II NCRV en TROS 7.10 uur gevarieerd zomeravondprogramma. 9.00 uur herhaling (uit 1961) hoorspel „De onschuld ver dween", thriller. 10.00 uur kritische kunstrubriek. 10.40 uur talentenjacht in Loosdrecht.. 11.15 uur muzikale herinneringen. NEW YORK Gebruik van bedwelmende middelen is onder de Newyorkse bevolking tussen 15 en 35 jaar de meest voorkomende doodsoorzaak, aldus het hoofd van de gezondheidsdienst, dr. Milton Halpern. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van bedwelmende middelen, is het eerste half jaar sterk gestegen. Het aantal verslaafden in New York wordt geschat tussen de 50.000 en 100.000. De meesten van hen gebrui ken heroïne. Het vorig jaar werden er hierdoor 670 sterfgevallen geregistreerd. De meeste ongelukken wor den veroorzaakt door een acute reactie van een verslaaf de die zich een te grote dosis van het middel direkt in een ader spuit. 169 Zij bleven zenuwachtig, hoewel zij niet naar hen sloegen of beten. Gelukkig liep de voorstelling nu uit. Leeg werd het chapiteau en donker. Touwladders zwaaiden, rekstokken, stangen, schommels, alles rinkelde en sidderde, maar de linnen wanden stonden als muren, onder flappe rende wimpels en vanen, alles zuchtte en steunde en rilde en kraakte, maar stond en dat was toch de hoofdzaak. Maar de dieren. Het was een hekserfcetel in de wagenstad. Van alle kanten klonk het brullen, hinniken en schreeuwen. De leeuwen en tijgers vlogen tegen hun tralies, duldden nu niet langer de mensenhand. De beren rukten aan hun rinkelende kettingen, de honden blaften, de apen zaten piepend in elkaar gedoken of vlogen als bezeten tegen de wanden. Niemand sliep, iedereen hielp, want alle handen waren nodig. Stutten moesten worden verstevigd, ankers dieper worden geslagen in de weke bodembrij. Rie de Kanter en de jockeyrijdster hielpen bij de honden, elk paard had een hand nodig, die het kalmeerde, de ïoofdierenkooien behoef den voortdurende controle. Het zou trouwens niet mogelijk zijn geweest te slapen, waar alles plapperde en klapperde, schokte en kreunde. Elk ogenblik kon er iets gebeuren, dat de paniek onder de dieren volledig zou doen uitbreken. Tenten konden wegwaaien, zelfs de koepel van het chapiteau kon worden weggerukt. Voortdurend moest men op alle punten patrouilleren, de bedrijfsleider, de mannen van o« op- en afbouw, de artiesten, en zelfs Jaapje Smit; wie niet bij de dieren was, hielp aan chapiteau en tenten. Maar Leksejkow zag men overal. Het was weer één van die gelegenheden, waarbij hij zich scheen te vertienvoudigen, één van die keren ook, dat hij kalm was, juist kalm, nu er sprake was van gevaar voor zijn stad. Zijn stem ging luid over het gebulder, maar met die typische rustgevende klank, die zij anders alleen had tegenover zijn dieren. Dan was hij ook weer terug bij de roofdierenhokken, waar Freek, gehol pen door een oppasser, al zijn invloed op de verschrikte dieren nodig had, dan weer bij de stallen der paarden, dan weer bij de pompen, die het terrein moesten behoeden voor onderlopen, en voortdurend in werking waren. Tegen vijf uur bedaarde de storm, de regen verdoezelde, er woei alleen nog een krachtige wind uit een mat aangrau- wende lucht. Freek had, toen hij eindelijk in bed lag, de gewaarwording dat hij met een schip voer op hoge zee; de wagen deinde en dokkerde, de wielen maakten sobbergekiiden in de weke modderbodem en m de houten wagenwanden joelde nog de wind. Maar Freek, die zoveel nachten wakker had gelegen in keurige kamers, tot bet uiterste verzorgd en met bediening omgeven, sliep nu vrijwel onmiddellijk, moe en tevreden, op het harde bed in de krakende wagen, terwijl hij niet eens eraan gedacht had nog iets te eten. De volgende morgen was alles stil en regennat, het was een stuk koeler dan de vorige dag, net of nu ook meteen <}e herfst was begonnen. De materiële schade was beperkt tot een minimum. Volkomen uitgerust na nog geen drie uur slaap verliet Freek zijn wagen en ging de kassa controleren, de recette van de vorige dag. Onderweg kwam hij Jan de Kanter tegen, ge kleed in colbertkostuum en regenjas. Hé... Moet je niet werken? vroeg Freek verbaasd. De luchtacrobaat lachte. Nee, vanochtend neem ik bij uitzondering vrij. Rietje is jarig, ik ben hem stilletjes ge drost Vanavond in de voorstelling laat ik bloemen binnen dragen. Ik kon nu makkelijk wegkomen; anders hoort zij mij dadelijk, maar na dat karwei van vannacht slaapt zij als een roos. Laat van mij ook wat bloemen brengen. Freek tastte naar zijn portemonnaie. Als ik tijd had ging ik zelf de stad in, maar daar komt vandaag niets van, dat heb ik al gezien. Leksejkow zal mij nog wel nodig hebben bij de katten ook, die zullen nog wel aardig wild zijn. Jan pakte bet geld aan. Vervloekt aardig van je, Freek. Kom als je kunt vanavond in de voorstelling, dat zal zij leuk .vinden, jullie moeten allemaal zorgen er te zijn. Flpek zegde toe; zag de ander na, die. fluitend de hoed in de nek, het terrein af stapte. Gelukkige kerel, dacht hij onwillekeurig, zo'n werkelijk goed huwelijk was toch wel iets moois. Freek ging zitten achter zijn bureau, het was even als een knippering van zijn wimpers, dat twee heldere lichte ogen hem verdrietig aanzagen. Noldie... Haastig riep hij de typist, dicteerde een brief, die Leksej kow had opgegeven. Hij had in de tijd, die hij nu voor het circus werkte, niet meer veel gepeinsd, zich bijna verlost gevoeld, opgenomen als hij was in dit nieuwe, boeiende leven. Hij moest nu niet weer beginnen met af te dwalen, het verleden was dooi Elke dag bracht nieuwe dingen, nieuwe emoties, nieuw ge beuren, hij hij ging erin onder, wilde zich niet af gaan vragen of dit zo blijven kon, wanneer het alles eenmaal gewoonte zou zijn geworden. (Wordt vervolgd) 17. „Ik ga even een reep kopen Jonas," zei Lappie enige tijd later. Jonas knikte instemmend. En Lappie liep het marktplein over een der winkelstraatjes in. „Ik ben be nieuwd. of de kapper in staat is dat haar te fatsoeneren, mompelde hij bezorgd. „Eén nacht is zo geweldig kort, ik vertrouw dat goedje voor geen cent... oh, daar is een repenwinkel." Lappie stapte de winkel binnen en kocht een heerlijke reep melkchocolade. De koopman, achter de toonbank had een geweldige bos haar. Lappie keek ernaar en zei bescheiden. „U heeft ook geen haargroeimiddel nodig, meneer." De man knikte. „Neen, niet meer. Gisteren heb ik zo'n fles gekocht, vanmorgen ben ik naar de kapper geweest en nu is het wéér lang..„" RADIO VANAVOND llversum I 402 m. VPRO: 18) Nieuws. 18.16 Berichten, lffl Stereo: Voor onvolwasse- n«. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Sren en geschiedenis, lezing. 19) Nieuws. 19.35 Kunst na- d' beschouwd. 20.00 Jazzmu- zt. VARA: 21.00 Klassieke nziek (opn). 22.30 Nieuws. 2» S.O.S.-berichten. 22.45 Ac- tUlteiten. 22.55 Licht gevari- ed platenprogramma. 23.55 - 2-0 Nieuws. Illversum II 298 m. NCRV 110 Nieuws en weerpraatje. 116 Actualiteiten. 19-00 We- rdpanorama. 19.10 Licht mu- zkprogramma. 21.00 De on- suld verdween. hoorspel. 2 5 Stereo: Lichte grammo- finmuzlek. TROS: 22.00 Histkroniek. 22.30 Nieuws. 2 0 Veel liefs uit Loosdrecht: tzntentest. 23.15 Muzikale hlnnerlngen aan vroeger Ja- r. 23.45 Actualiteiten. 23.55 - 2-0 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND ere 1 TS: 18.50 Barend de Beer. S'R: 18.56 Reclame. NTS: 19 Journaal. STER: 19.03 Rtame. 19.06 KRO: De avon- tun van Cristobal, TV-feuil- leton voor de jeugd. 19.81 Filmreportage over een bezoek aan de dierentuin van Ant werpen. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 O. wat een heerlijke wereld, showprogramma (Noorse TV). 20.45 In kleur: Bonanza, TV- feuilleton. 21.35 Het vliegtuig naar Londen heeft vertraging. TV-spel. 22.05 Brandpunt. NTS: 22.45 - 22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Barend de Beer. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal (met titels voor slechthorenden). 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Zo maar een zomeravond, gevari eerd programma. NTS: 22.15 - 22.20 Journaal. BELGIë Nederlands progr. Kanalen 2 en 10: 18.55 Zandmannetje. 19.00 Zanzibar. tv-Jeugdfeuille- ton (4) - herh. 19.30 Filmmu seum van de schaterlach. 19.45 Zoeklicht. 19.55 De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 Bogart re trospectieve: Dood aan de duivel. 21.55 Nieuws. 22.05 - 22.35 Literair forum. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOM ROEP VANAVOND I. Isaac Albeniz, uit Iberia (ork. Fernandez Arbos). IL Xavler Montsalvatge, Ctnco Canciones Negras, III. Joaquin Turina. Danzas Fantastica. IV. Manuel de Falla. „La Vtda Breve" Lyrisch drama. Breve", Lyrisch drama. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws en gymn. 7.23 Stereo: Lichte gr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.H Van de voorpag 8.15 Z O. 135: gevar. progr. (Om 9.35 - 9.40 Waterst 10.30 Zang met gitaarbegel. (opn.). 10.55 Draai orgelklanken (gr). 11.00 Nws. 11.02 Cabaret der Onbekenden. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Stereo: Salonork. en zangsol. 12-10 Lichte gr.muz. 12.26 Me- ded. voor land- en tuinbouw. 12.29 Act. sportnieuws.. 13.00 Nws. 13.11 VARArVaria. 13.15 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Cursus muz.luisteren. (Om 15.20 - 15.40 Meer over minder, lezing). 16.00 Nws. 16.02 De Vereniging van Woodbrookers In Holland, gespr. VARA: 16.30 Opera- aria's (gr.). 17.25 Radloweek- journ. 17.55 S.O.S.-ber. Hilversum 88. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. muz. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. muz. (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Gew. muz. (gr). 8.30 Nws 8.32 Vakantietlps. 8.45 Stereo: Lichte gr.muz. 9.30 Verz.progr. v. klass. muz. (gr.). 10.30 Balletmuz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Lezing over de Duitse dichter, schrijver en gelovige Jochen Klepper. 11.15 Klass. muz. (gr.). 11.55 Meded. KRO: 12.00 Licht pianospel (gr). 12.14 Marktber. 12.16 Vraaggesprek over ontwerp- wet van de kampeerhyglëne. 12 26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Over missie en zending. NRU: 13.00 Stereo: Licht gr.muz. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00 NWS.) NRU: 16.30 Etni sche muz. met commentaar HIRO: 17.00 H.I.R.O.-Magazlne. KRO: 12.00 Licht Dianoso KRO: 17.30 Tienershow 1%: Kanjer Koning Kompetitie. Hilversum III. 240 m. en »M- kanalen. KRO: 9.00 Nws. 9.02 DJInn: gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws.) NRU: 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Licht instrum. sextet met sol. 13.30 Zuldzee- serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)lenerama. 15.00 Nws. 15.03 Halte: voor twintigers. 15.30 Country en Western muz. 16.00 Nws. 16.03 Act. 16.07 Gevar. lichte muz. 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Sportshow met lichte gr.muz. TELEVISIE MORGEIN' Televisie Nederland I. NTS 16 00 Jourhaal. NCRV: 10.02 Filatelistisch allerlei 16 20 - 17.30 Voor de kinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9