VLEET WEEKAGENDA ^Installatie Hele :mr. Gallas Bols In Alpl produktiebedrijf nu in Vennep nen Schoorsteenval Katwijk Scholencomplex voor ruim één miljoen Feest week in Noord wijk 65 wagens in Kleur en Fleur V aarbe voegdhei dsbewi j s niet noodzakelijk'* nog Bouw gemeentehuis Ter Aar gesund Visserij nieuws bij de Plan Adegeest ter visie Kunstenaars op de markt voor Biafra nieuwe leidse courant DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1968 ALPHEN Zoals bekend is mor de installatie van mr. R. M. Gal ais burgemeester van Alphen. Het 'iciële programma is als volgt sa mengesteld: 3.45 uur: begroeting van de burge- ieester, zijn echtgenote en de beide rinderen nabij de grens met de ge- 1 pieente bij Spanbeton N.V. door een ommissie van ontvangst, bestaande it mr. dr. R. H. Samson, als voor- itter die vergezeld wordt door ijn echtgenote alsmede de heren w Groenhart en J. H. Grosheide, als jfden; de beide laatstgenoemden als oorzitter van de Wilhelminavereni- 7 ing en de Chr. Oranjevereniging. De jjj eer Samson zal een kort woord spre- jjj en. Mevrouw Gallas ontvangt een p loemenhulde. 14.uur Begeleid door de Alphen- wc f Ruiters vertrekt de stoet langs de ;n rins Bernhardlaan naar de Castel- in imstraat. «ty.30 u r Aankomst bij de Alphen- 8- the Bank 'Raiffeisenbank. Hier slui- fl|en zich het muziekkorps Cresendo i leden van gymnastiekverenigingen q de stoet aan. 1135 uur Vertrek naar het raad- uis langs de Julianastraat, de Wil- elminalaan en het Burgemeester - isserpark. 14.40 uur Aankomst bij het raad- uis, waar schoolkinderen staan op- tsteld, alsmede vertegenwoordigers in verenigingen met hun vlaggen en landels. 'óór het bordes worden de burge- leester en mevrouw Gallas en hun eide kinderen begroet door een Immissie van ontvangst uit de ge it* leenteraad, bestaande uit het oudste jj n het jongste lid resp. de heren v.d. )5_ ee en Hersbach en het vrouwelijke ibo jadslid, mejuffrouw H. Donker. De rel emeentesecretaris is aan deze corn ed lissie toegevoegd. pp a begroeting van het gezelschap oor de heer J. v.d. Berg, loco-bur- '70? emeester en de overige wethouders ingeven de beide commissies van s ïtvangst zich naar hun plaatsen in n S raadzaal. n,e ervolgens zal de jeugd van de •ftjoogste klassen der lagere scholen 2J net muzikale begeleiding een zang- ■xt ulde brengen, onder leiding van s>] irk van Vliet. De burgemeester zal S3 ierna een welkomstwoord spreken. Burgemeester en mevrouw Gallas, ergezeld van de loco-burgemeester xen de wethouders, alsmede de ge- tlqneentesecretaris. begeven zich ver bolgens naar het verzetsmonument 'tegenover het raadhuis, waar de bur- 4,TgeTneester een krans zal leggen. Als i deirans is gelegd volgt het Wilhel- wj.'. liflO uur openbare raadsvergadering. :n iWlMO uur receptie voor genodigden 2«jjÉ de installatie. JBtot 18.30 uur openbare receptie »««Sjn raadhuize. \op Verenigingen, die aan de begroe- wensen deel te nemén, worden 2.15 uur bij het raadhuis ver acht. Het zal zeer op prijs worden isteld, als langs de route gevlagd rordt. lazerswoutle bouwt bij fRode Wip" bungalow HAZERSWOUDE De omgeving in de wipmolen „De Rode Wip" n de Gemeneweg krijgt binnen st een ander aanzien. Nadat de »len indertijd door mevoruw Pool ar een gulden was gekocht en ge- teel was gerestaureerd, heeft intus- en weer een verkoop plaats gehad. !ot ergernis van verscheidene raads- tden stond de woning bij de molen ermanent onbewoond. Nu is intussen besloten dat de wo- ing, die een oud-Hollands interieur seft. zal gaan verdwijnen. Op de laats zal een bungalow worden ge- ouwd, waarvoor de voorbereidende erkzaamheden al zijn begonnen, en brug zal de verbinding gaan urmen tussen het land, waarop de tolen is gelegen, en de Gemeneweg. NIEUW-VENNEP Het gehele produktiebedrijf van Lucas Bols is thans gehuisvest in Nieuw-Vennep. Uitgezonder het kantoorpersoneel, heeft de jenever- en likeurstokerij (sinds 1575 in Amsterdam) de hoofdstad definitief de rug toege keerd. In april van dit jaar werd het Schiedamse produktiebedrijf van Bols al naar het nieuwe bedrijf in Nieuw-Vennep overgebracht. De laatste weken werden in beslag ge nomen door de verhuizing van de stokerij en distilleerderij van Am sterdam naar Nieuw-Vennep. Zo wel de opslag als de flessenspoelerij werd vorig jaar al in Nieuw-Ven nep ondergebracht Het bedrijfspand aan de Rozen gracht in .Amsterdam is thans nog maar gedeeltelijk bezet. Het wach ten is op het gereedkomen van het vijf verdiepingen tellende kantoor pand dat op het Bols-complex nabij het industrieterrein in Nieuw-Ven nep in aanbouw is. Vermoedelijk zal dit omstreeks maart 1969 het geval zijn- Overstroming Nieuw-Vennep kan dan rekenen op een „overstroming" door Amster dammers. Het_personeel van Bols dat nu in Amsterdam woont, is bijzon der geïnteresseerd in een woning in Nieuw-Vennep. Dit in tegenstel ling tot de werknemers die uit Schie dam afkomstig zijn en een grote ver knochtheid met de jeneverstad aan de dag leggen. De Amsterdammers willen blijkbaar graag „buiten wo nen". De huisvesting is nu nog een probleem, maar in opdracht van Bols worden in Nieuw-Vennep en omgeving honderddrieëndertig wo ningen gebouwd, waarvan negen endertig koopwoningen. Verwacht wordt, dat medio april al het Bols- personeel niet alleen in Nieuw- Vennep werkt, maar er ook woont. De bouw van het kantoorpand vordert snel. Er is een kleine wij- ALPHEN Niettegenstaande het Kleur en Fleur-programma al de huiselijke kring heeft bereikt, zijn er toch nog meldingen binnengekomen. De optocht zal een vijftiental num mers meer gaan bevatten en is daar mee gekomen op 65. Om aan deze optocht, die de derde zaterdag in augustus plaats vindt, vooral in de Rijnstreek algemene be kendheid te geven, zijn tevens in de omliggende gemeenten honderd affi ches gehangen. Voor de „Taptoe" bij het raadhuis zijn de muziekkorpsen in de Rijnstreek de laatste weken aan het oefenen. De 50 jaar bestaan de sportvereniging „Wilskracht" zal aan deze taptoe ter afronding van Het Gouden Alphen nog een speciaal cachet geven. Voor het eerst zal voor elke soort van deelnemers (groepen, bedrijfs wagens, auto's, praalwagens) een wis selbeker ter beschikking worden ge steld. Een plaatselijke pottenbakker heeft tg.v. deze tiende bloemenma- nifestatie enkele van toepasselijk opschrift voorziene artikelen ver vaardigd, die eveneens als prijzen zullen dienen. Jubilate Deo repeteert ALPHEN De chr. gemengde zangvereniging „Jubilate Deo", en niet zoals wy gisteren meldden „Con Amore". houdt vanavond om 8.30 uur onder leiding van Dirk van Vliet weer een repetitie. Ilinister beantwoordt vragen wer ongeval met speedboten DEN HAAG Minister Bakker ui verkeer en waterstaat heeft imens de minister van justitie de ragen beantwoord van het Tweede amerlid de heer Van Schaik (KVP) verband met een ongeval met leelboten bij Kaagdorp-Haarlem- lermeer op 7 juli jl„ dat aan een ersoon het leven kostte en twee ersonen zwaar werden gewond. Het Kamerlid had gevraagd of de ïwindslieden niet van oordeel 'aren, dat de zeer sterk toegenomen motoriseerde watersportbeoefening en regelend optreden van de over- eid vraagt in dier voege, dat voor ei besturen van een met een motor legerust vaartuig boven een bepaald antal nader te stellen p.k.'s èen be- aalde leeftijdsgrens en een vaar- evoegdheidsbewijs verplicht gesteld an worden. Voorts vroeg de heer Van Schaik f de bewindslieden bereid zijn de utstandkoming van een wettelijke egeling te bevorderen om dit soort ngel ukken zoveel mogelijk trachten e voorkomen. Minister Bakker heeft thans mede- edeeld. dat voor het merendeel van e waterwegen in ons land, waar nelvarende motorboten worden ge buikt, dit gebruik gereglementeerd s. Daarbij wordt o.a. voor het be turen van een snelvarende motor- toot een minimum leeftijd gesteld. Een vaarbevoegdheidsbewijs wordt larbij echter niet gevorderd. Minister lakker acht geen redenen daartoe lanwezig. Immers kan niet worden «zegd, dat snelvarende motorboten veelal worden bestuura d^oor onvol doend bekwame personen. Volgens de minister zou het ontstaan van de praktische moeilijkheden, verbonden aan het invoeren van een vaarbe voegdheidsbewijs voorshands niet worden gerechtvaardigd door de daarmede verkregen voordelen. Het ongeluk op 7 juli jL zou door het bezit van een verplicht vaar bevoegdheidsbewijs niet zyn vooi- komen. De ontwikkeling van de motorbootsport en de daaraan ver bonden bezwaren worden echter nauwlettend gevolgd. Indien deze ontwikkeling er toe zou leiden, dat voor het besturen van een snel varende boot een vaarbevoegdheids bewijs gewenst zou zijn. zal niet worden nagelaten tot het tot stand komen van een regeling. Uit een onderzoek, dat het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft ingesteld, is gebleken, dat de import van buitenboordmotoren in ons land sinds 1965 enige teruggang vertoont. Werden in 1965 in totaal 13.975 buitenboordmotoren ingevoerd, in 1966 en 1967 bedroeg het geïmpor teerde aantal resp. 12.363 en 12.428. Tenslotte deelt de minister mede, dat in Zwitserland in verscheidene kantons een vaorbevoegdheidsbewijs wordt gevorderd, waarvan de toe passing op motorsportschepen in de praktijk moeilijkheden oplevert. Het opstellen van een landelijke regeling voor geheel Zwitserland, waarbij ook aan de bijzondere positie van motorsportschepen aandacht wordt geschonken, wordt overwogen. ziging gekomen in het ontwerp. Volgens het laatste ontwerp is aan de voorzijde van het kantoorpand een „puist" gebouwd. Hierin zal de op z'n Oudhollands ingerichte ontvangsthal worden ondergebracht. De oude gevel die nu nog te zien is aan de Rozengracht in Amster dam, zal worden overgebracht naar Nieuw-Vennep In bedoelde ont vangsthal wordt ook het vermaarde Bols-museum ondergebracht. Het is evenwel nog niet zeker of het museum met z'n waardevolle en his torische attributen ook naar Nieuw- Vennep zal komen. De „Bols-taveerne", eveneens ge legen aan de Rozengracht, tegen over de (voormalige) likeur- en jeneverstokerij blijft in ieder geval in de hoofdstad. r e- TER AAR De bouw van het nieuwe gemeentehuis is gegund aan N.V. L. v. d. Vliet te Amsterdam. Oranjefeest Nieuwe Wetering begonnen NIEUWE WETERING In Nieu- we Wetering is het weer zo ver. De Oranjefeesten zijn van start gegaan. Gelukkig is het pas vrijdag en zater dag dat de festiviteiten naar buiten komen, want op het moment is het bepaald geen ideaal weer om aan een geslaagde feestviering te denken. Wel geslaagd is de inzet van de vie ring. Hiervoor kwam men bijeen in het Cultureel Centrum waar men kon genieten van een cabaretprogramma. Woensdag voor de ongehuwden en heden voor de gehuwden. Het was de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer W. Raap horst, een genoegen dat hij de avond voor een geheel bezette zaal mocht openen. Hij wenste alle ingezetenen een prettige feestviering toe. Het cabaretgezelschap Henk Buk man uit Rotterdam wist al direkt de stemming er in te brengen. Bukman zelf toonde zich een bekwaam con ferencier. De accordeonist Hennie Langeveld oogstte veel succes, ook bij zijn begeleiding van de zang van Wim Scholten. Het werd een avond waar men inderdaad veel plezier be leefde. Na afloop bleef men nog ge ruime tijd in genoeglijke sfeer bij een. met „The Game Breakers". KOUDEKERK De duiven van „Ons Genoegen" namen deel aan een wedvlucht vanuit Surv. Fosses, 369 km. De 165 duiven werden gelost om 11.30 met mooi weer. De eerste duif kwam zijn hok binnen om 17.24 uur en de 41ste om 18.39 uur. De uitslag werd als volgt: 1. H. van Vegten en Co 1 13 14 19 22; 2. Jac. de Jongh 2 3 25 38 39; 3. Gebr. De Wit 4 5 C 9 16 17 20 21; 4. G. van Klaveren 7 41; 5. L. Smits 8 15 28; 6. J. Faber 10 11 12 29 35; 7. Combinatie Hoogenboom 18 27 30 32; 8. C. de Keijzer 26; 9. H. Schellinger hout 34 37 40; 10. M. Schellingerhout KATWIJK Gemeentewerken heeft een begin gemaakt met het slopen van de kalkbranderij van Ouwehands kalk- en grithandel. Op de foto ziet men de schoor steen vallen. Onderaan had men een sleuf gehakt, waarna men een bulldozer liet trekken aan een aan de schoorsteen vastgemaakte ka bel. Na een paar rukken, viel het gevaarte precies zoals de mannen van gemeentewerken zich dat had den voorgesteld. Begin september hoopt men ook de gritmalerij. die nu nog in qe- bruik is, af te breken. Daarna is het terrein vrij voor de aanleg van de verbinding Dwarsstraat-Varke- visserstraat. Ouwehands kalk- en grithandel 'verhuist naar Harlingen. De om wonenden zijn blij. dat het bedrijf verdwijnt. Midden in de dorpskom gaf het veel overlast. Foto Kruyt IJMüIDEN Enkele treilers visten in span in de omgeving van de Silver- pit. Dit experiment leverde nou geen resultaat van betekenis op. Haring kreeg men helemaal niet in de netten, alleen wat toters. De treilers, die ter hoogte van het Engelse Whitby achter de haring aanzaten, kregen door elkaar genomen uit een dag vissen niet meer dan twintig kantjes aan boord. Het wordt zo langzamerhand tijd. dat in deze buurt kuitzieke haring ver schijnt. Daarom zijn heel wat schepen uit de Ierse Zee naar deze contreien gestoomd. De schippers hopen, als hst zo ver is. een graantje mee te pikken. De achterblijvende vaartuigen moesten in de Ierse wateren met vrij schaarse vangsten genoegen nemen. Koolvis In de Noord was de koolvis nog steeds in de meerderheid. In hun onderlinge gesprekken bleken de schippers over deze zwarte invasie niet zo tevreden te zijn. „Het is allemaal natuurlijk >vel leuk. maar waar moeten we met d? vangst heen"' De prijzen lopen sterk terug, waardoor het heel moeilijk wordt tot een lonende besom ming te komen. Voor de rest viel in dit gebied niet veel te halen. De schelvis en de makreel hielden zich angstvallig achter af Men moest tevreden ziin met ge ringe beetj-s gul en kabeljauw. Onder de Nederlandse kust konden de loggers en kotters het juiste ritme niet vinden. De meeste vaartuigen slaagden er niet in een lonend beetje gul aan boord te krijgen. De platvis was in nóg geringere mats present. Tong De schepen in de omgeving van de routeboeien zaten de tong met grote hardnekkigheid na, maar de resul taten waren niet in overeenstemming met deze inspanningen. In het gun stigste geval belandde uit een trek veertig kilo van deze begerenswaardige vissoort aan dek. In vele gevallen bereikte men nauwelijks de helft. De VOORSCHOTEN In de wijk Noord-Hofland zijn 425 woningen gereed of in aanbouw, terwijl wordt verwacht dat op korte termijn kan worden begonnen met de bouw van 325 woningen. Met de bouw van deze woningen worden ook de on derwijsvoorzieningen urgent. Met de voorbereidingen is reeds ge ruime tijd geleden een aanvang ge maakt. In de vergaderingen van de ge meenteraad van 15 september en 27 oktober 1967 werd besloten tot het verlenen van medewerking voor de stichting van openbare, protestants-christelijke en rooms- katholieke lagere- en kleuterscho len in Noord-Hofland. Overleg tussen het gemeentebe stuur en de besturen van de bij zondere scholen resulteerde in het voornemen te komen tot één school gebouw, waarin voorlopig de scho len van alle richtingen zullen wor den ondergebracht. Serie De keuze is gevallen oj schooltype „Midden-Holland". het vol- VOORSCHOTEN Tot 25 augus tus ligt in het gemeentehuis ter visie de herziening van het vigerende be stemmingsplan Adegeest. Het plan geeft weinig nieuwe gezichtspunten, daar de gehele wijk vrijwel afge bouwd is. Een opmerkelijk verschil met het thans nog geldende bestem mingsplan Adegeest is de noord grens. Bij de herziening is als noordgrens aangehouden het geprojecteerde, maar nog niet vastgestelde tracé van Rijksweg 11, waardoor de grens van het plan Adegeest thans loopt dwars door het landgoed Berbice. Nu maakt het landgoed Berbice in zijn geheel nog deel uit van het vigerende plan Centrum en hebben deze gronden de bestemming „buitenplaats". Een opmerkelijke zaak is dat bur gemeester en wethouders als grens van een bestemmingsplan aanhou den het tracé van een door de Voor- schotense raad bij monde van de motie dr. Pels betwiste projectie van een rijksweg, temeer daar de Voor- schotense raad zich gesteund weet door de Provinciale Staten, de rijks weg op die plaats eveneens onge wenst vinden. Het behoud van het landgoed Berbice moet volgens beide moties gewaarborgd worden. gens welk ontwerp een serie scho len zal worden gebouwd in diver se gemeenten. De bouw geschiedt door het bouwbedrijf A. J. van der Heijden te Woerden. Het gebouw in Noord-Hofland wordt geheel gelijkvloers en be staat uit 14 leslokalen, verdeeld in 3 groepen van 4 en 1 groep van 2 lokalen. Verder zijn in het plan begrepen een gemeenschapsruimte en een rijwielberging, terwijl de situering zodanig is gekozen, dat in een later stadium nog uitbrei ding met 7 leslokalen en een gym nastieklokaal kan plaatshebben. De vier groepen leslokalen heb ben elk een eigen speelplaats, een aparte ingang en eigen voorzie ningen, zoals gangen, toilPtten en garderobe. De gemeenschapsruimte kan voor allerlei doeleinden worden gebruikt, doordat hierin een tweetal schuif wanden wordt aangebracht en een los podium kan worden geplaatst. De totale bouwkosten zullen 1,1 milioen bedragen. Thans wordt het terrein bouw rijp gemaakt. Volgende week zal men met de bouw van de school beginnen. Verwacht wordt, dat het gebouw begin juni 1969 kan wor den opgeleverd. VOORSCHOTEN Voorschotense kunstenaars zullen morgen op de markt een speciale kraam inrichten, waarin door hen vervaardigde kunst voorwerpen (tekeningen, plastieken en keramiek) aan de marktbezoekers worden verkocht. De gehele opbrengst is voor de „Stichting Vluchtelingenhulp Biafra" Wandeltocht SVLV VOORSCHOTEN Zaterdag houdt de wandelsportvereniging SVLV een wandeltocht onder auspi ciën van de Zuid-Hollandse Wan delsportbond. Iedereen kan aan deze tocht deelnemen, zowel individueel als in groepsverband. Er kan ge wandeld worden over de afstanden 5, 10, 15 en 20 km. Het inschrijfgeld bedraagt tot 15 jaar f 1.25 en voor volwassenen f 1,50. De start is bij het Cultureel Cen trum, Prinses Marijkalaan 4, van 13.30 uur af. Inschrijf adressen: mevrouw M. E. Knijnenburg, Rembrandtlaan 93, me vrouw T. Rietkerk, Meppellaan 1, en mevrouw A. van der Valk. Leid- seweg 308. NOORDWIJK De Oranjever eniging Noordwijk-Binnen houdt op 31 augustus en 3, 4 en 5 septem ber a.s. haar traditionele kronings feesten. Zaterdag 31 augustus 's middags om 2 uur viswedstrijd op gewicht in de Leidsevaart voor dames en heren van vijftig jaar en ouder. Dinsdag 3 september opening vermakelijkheden op het plein ach ter het gemeentehuis, 's Avonds om half acht wedstrijden op de evenwichtsbalk met attractie Woensdag 4 september tobbetje steken, aanvang 7.30 uur. Daarna waterdragen met attractie. Vissen Donderdag 5 september 5.30 uur 's morgens in de Leidsevaart vis wedstrijd op gewicht voor dames en heren van 14 jaar en ouder. Op plein Wilhelminaschool. 8.30 u. schietwedstrijden. Om 9 uur puzzel - rit voor dames en heren van 15 jaar en ouder, ringrijden met paard en versierde wagen. Om 10.15 uur ringsteken. Een hoogtepunt is de ronde van Noordwijk voor Noordwijkers en niet-Noordwijkers van 16 jaar en Asma concerteert in Noordivijk-Biimen NOORDWIJK Feike Asma be- speelt maandag a.s. het orgel van de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen, om 8 uur 's avonds. Het programma luidt als volgt; 1. a. Preludium over Psalm 66; b. Orgelkoraal Psalm 25; Jan Zwart. 2. Praeludium - Fuga und Ciaccona in d-moll, Joh. Pachelbel. 3. a. Ada gio is Es-dur, Joh. Seb. Bach; b. Do rische Toccata, Joh. Seb. Bach. 4. a. Larghetto, A. Corelli; b. Gavotte, G. Martini.5. Sonate iiber den Choral „Wer nur den lieben Gott laszt wal- ten", W. Volckmar; a. Toccata, b. Recitativo, c. Allegro. 6. Variaties op een oud-Nederlands lied, Jacob Bijster. 7. Orgelkoraal Psalm 90, Feike Asma; b. Trio Psalm 1, Feike Asma; c. Finale Psalm 72, Feike Asma. Opening school in Katwijk KATWIJK Vrijdagavond 23 augustus om acht uur wordt de Fa- rèlschool Koninginneweg 38. officieel geopend door drs. R. Kramer, inspec teur van de vereniging voor christe lijk nationaal schoolonderwijs. Het schoolgebouw is eigendom ge weest van de hervormde schoolver eniging en vorig jaar overgenomen door de vereniging voor christelijk onderwijs op gereformeerde grond slag om er een gedeelte van de leer lingen van de Calvijnschool in onder te brengen. Het is nu een viermans- school. Het gebouw is grondig gerestau reerd. zowel wat het exterieur als het interieur betreft. Men heeft met de officiële opening willen wachten tot de school was opgeknapt. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 7.26 en 19.46 uur; laag water 3.24 en 15.32 uur. Bierkouwers maken langspeelplaat WARMOND Gisteravond zijn opnamen gemaakt voor een lang speelplaat van de Warmondse blaas- groep De Bierkouwers onder leiding van dirigent Arie van Westgeest uit Noordwijk. De plaat, een Joost-de- Draaier-produktie, komt 1 september uit. ouder. Start om 2 uur. Hoofdprijs een fiets. Na de ronde op de Offemweg ringrijden met bromfietsen met duo (dame en heer), 's Avonds om half acht touwtrekken op de Heilige Geestweg (hoek Zeestraat). De festiviteiten worden besloten met twee stoelendansen, één voor dames en heren boven de 14 jaar en één voor gehuwde dames en heren. Op 3. 4 en 5 september wordt een etalagewedstrijd gehouden. Teerwagen in brand NOORDWIJK De brandweer werd gistermiddag gealarmeerd voor een brand in de Noordzijderpolder. Een teenvagen, die door de Ned. Pijpleiding Combinatie werd gebruikt bij het lassen van aardgasbuizen, bleek in brand te zijn geraakt. Het was een kwaadaardig brandje, dat veel rookontwikkeling gaf. Het kon door de brandweer vrij snel worden geblust. Vrouw breekt voet NOORDWIJK Op het plein van het winkelcentrum aan het Lange- velderslag heeft een 58-jarige vrouw uit Haarlem haar rechtervoet gebro ken toen zij bij het afdalen van een stoepje mis stapte. vangst aan bijvis bestond in hoofd zaak uit schol. De tarbot liet zich vrijwel niet verschalken. Wat er wa» Aan de IJmuider markt verschenen slechts tien vaartuigen. Zij zetten 742 kisten vis in de markt, waarvan 100 kisten wijting, 430 kisten gul en kabel jauw. 10 kisten tarbot. 100 kisten schol. 50 kisten diversen, 285 stuks stijve makreel en 2600 kilo tong. Verder waren er 150 kleine kisten schelvis. 105 kleine kisten makreel en 200 kleine kisten diversen. De schaarste aan tong leidde tot een vrij stevige vraag. De top was met f 5.75 weggelegd voor de slips. De grote tong bleef hier slechts drie cent onder De tong 1 was met een hoogste bod van f 5.70 eveneens goed in trek. Zelfs de grootmiddel marcheerde met een notering van f 4.45 tot f 4.04 behoorlijk mee. evenals de kleinmiddel. die op de eerste ronde onder de f 4.85 niet te koop was. Schol Bij de schol trokken de kleinmiddel en de eent'es de meeste belangstelling. Hiervoor werd op de eerste ronde zestig gulden betaald. Ook de interesse voor de grote en de grootmiddel liet met een koers van f 58.tot f 54. niets te wensen over. De schol 2 stak met een top van bijna vijftig gulden kranig van wal. De interesse verslapte snel. Op de laatste afslag was de notering gezakt tot twintig gulden. De goede kwaliteit makreel was met een top van f44.— goed aan de prijs. Dat kan van de mindere soort niet worden gezegd. Die was steeds voor f21.60 te koop. Met een notering van f41.tot f 24,drukte de braad het gemiddelde voor de schelvis aanzienlijk. De andere soorten zaten op of boven de vijftig gulden. De gestripte wijting nam met een koers van f 26.tot f 20,een middelmatige positie in. Gul De grote gul liet zich op de eerste afslag met f53,goed betalen. Later moesten de aanvoerders bijna twintig gulden prijsgeven. De kabeljauw kon zich op het rede lijke peil van de laatste dagen niet handhaven. D? erootste soort werd na een inzet van f88,naar tachtig gul den verwezen. De val voor de middel kabeljauw was nog groter: van f84.— naar f66.—. Vandaag aan de markt Vandaag verscheen een vreemde vogel aan de IJmuider markt: het onderzoekingsvaartuig Tridens. dat van zijn laatste speurtocht 40 grote en 70 kleine kisten vis had overgehouden De opbrengst kan helpen de exploitatie kosten te drukken. Minder Niet alleen uit de aanvoercijfers van de IJmuider Staatsvissershaven blijkt, dat steeds meer schepen minder belangstelling aan de dag leggen om aan de markt in die plaats te ver schijnen. Dat kan ook uit de scheep vaartbeweging worden geconcludeerd. In het afgelopen jaar liepen 15.138 vissersschepen binnen met een totale inhoud van 4.870.438 ton. In 1966 telde men 16 129 vaartuigen met een inhoud van 5.076.769 ton. Het droogdok en de sleephelling kregen evpneens minder te doen. Men bediende in 1967 418 schepen, waarvan 168 treilers en loggers en 234 kotters. Het jaar daarvoor maakten 456 een heden van deze service gebruik. Toen telde men 176 treilers en loggers en 264 kotters. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten schol en 3000 kilo tong. kermis op Donderdag IS augustus Kantine Clos en Leembruggen, Derde Blnnenveslgracht, 7.30 uur: contact-rull- avond Phtlatelica LEIDERDORP 19 tot >4 u. kermis op terrein Ockenrode. Vrijdag 16 augustus LEIDERDORP: 19 t( terrein Ockenrode. Zaterdag 17 augustus LEIDERDORP: 9 uur kermis op terrein Ockenrode, 9.30 u. bocgspnetlopen Tolle- naersingel, 11 u. polsstoksprlngen Tolle- naersingel. 2.30 u. mastkllmmen Burg. Brugpleiri. 2.3U u. vossenjacht centrum dorp 7 tol 14 Jaar, 3.30 u. spuitbal- wedstrljd brandweei terrein Hoogmadese- weg, 5 u. Judodemonstraties Burg. Brug- pleln, u u. nam. sluiting kermis. Jeugddorp Van 1 juli tot en met w augustus elke week van maandag lol eD met vrijdag jeugdvakantiedorp in Jgugddorp Voor- tcholerweg van hall tien int zestieD uur APOTHEKEN Geopend vooi spoedeisende gevallen Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R van Brecst Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen dooi de Haven-Apotheek. De Degstgeestse Apotheek en Apotheek Voorscholen zyn de gehele week geopend. Behandeling oa ongevallen De poliklinische oehandeiing na ongeval len wordl van oinsdag IJ uui Cs middags' tot woensdag iz uui waargenomen dooi net Diaconeasenhuit Van vrijdag 12 oui tol zateraag 12 uur dooi het Si Elisabeth- ziekenhuis i Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA '2.30 7 en 9 15 uuri: De vler kante rekruut (alle leeftijden), vrijdag en zaterdagavond 11.30 uur: Kool der liefde (18 jaar). LfDO (2 30, 7 en 9.IS uuri Hoe versier tk zo'n meisje? (18 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Laatste ge vecht van Chubasco (alle leeftyden). REX (2:30 7 en 9.15 uur): Brug over de rivier de Kwai (14 Jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur Parasieten der liefde (18 Jaar). STUDIO (2.30 7 en 9.15 uur): Samen uit. •amen thuis (alle leefttlden). TRIANON (2.30 7 en 9.15 uur): Thunder- ball (14 jaar). Molenmuseiiro De Valk Geopend elke dsg v»« to tot S uur, maand, gesloten, zond van tot 5 uur, tot 15 september Bezoekuren xiekenbuizen Academisch ziekenhuis voor patlénten ln klasse ta, Ib en 2e: dagelijks to so il.30. 14.30—18 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—18. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30-16 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrijdag 18.45—19 30. uur. zaterdag 15 30—18.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlênten op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—11.30. 14—18.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 13 laar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuts Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 3 tot I en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. tot 3 en 7 tot 8. Elisabethzlekenhuls Lelden: derde klaa dagelijks van 3 tot 8 en 's avonds van ktvari voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 to« 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tol half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van eet tot zeven. Klassepatténten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht ALPHEN-Rijnoord alle klassen dage lijks va nhalf 5 tot half 8, op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tol 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurle voor vaders van 6 lot half 7 KATWIJK - Zeehospitium. Jongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbe- afdellng dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot naif 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkhntek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 1 tot 8 en tater dag en zondag van hair 3 tol half 4 NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tiPnten dageiliks van I tot half S en avonds van 7 tot 8: zaalpattenien zon- dgs van l tol 3. dinsdag van I tot half 3 donderdags van half 7 tot half I en zaterdags van l tot half 3. MnMet A.N R -kantoor Musea eD Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat- op werkdagen van 10 tot 5 U., ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 1 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten I>Dtonn5telllngen Rijksmus Volkenkunde zomertentoon- •telllng Viva Mexico (kenmerkende cul tuur- historlscne facetten van het Mexico van vroegei en nu), tot l decemDer Lakenhal, van 5 Juli tot 22 september. Negen Leidse fotografen Bibltotheekflltaal Houtkwartier (Kager- straat): van 15 september expositie Leid se kunstgroep Colourform (hard-edge, olieverf, tekeningen en etsen) - maan dag 1-5 u., dinsdag en vrijdag 9-17 en I-» u„ woensdag 9-12, 1-5 en 19-20.30 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5