Zoeklicht gaat jubileum gouden vieren Vorster en Verkuyl in commissie Indianenstam in Suriname ontdekt Lambeth-conferentie ziet naar onzekere toekomst Wereldraad zendt 2de medisch team Een noord voor vandaag Uw probleem is het onze. r DRAKA Meer subsidie voor binnenschilderen in de winter i- PLANNEN IN VEEL PLAATSEN SINDS 1938 SPOOllLOOS Otto Boetes in conflict met burgemeester Bisschop ten strijde tegen diefstal Meer artsen voor negers nodig UNIEPLANNEN IN- HELE WERELD 7W4RTE DUIK 4 van deze glanzende onder- zettertjes (met fijn Indisch motief) in etui voor ieder die nu n nieuwe abonnee opgeeft! PRIESTERS ZWICHTEN Snoedig nikkelen ojuldens in omloop Affichewedstriij L NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 AUGUSTUS li Gisteren meldden we dat de generale synode van de Gerefor meerde Kerken de oecumenische synode van Lunteren ge schreven hebben. We moeten ons niet „door wanbegrip en wantrouwen van elkaar laten scheiden" zegt de brief. Dat is helemaal geen woord uit de bijbel. En toch is het een bijbels woord. We hebben allemaal de neiging om ons geeste lijk boren anderen te verheffen. Als die ander dan iets zegt of doet wat niet in ons denken past. zijn we geneigd om hem te veroordelen. Dan menen we dat hij bezig is het evangelie schade te doen of het geloof te verliezen. Een nieuwe benaming is de laatste tijd in zwang gekomen. In iedere kerk zijn er verontrustenen verontrusten over die verontrusten". Ik vind dat een naar woord, omdat een „verontruste" vaak meer bezig is met het zieleheil van een ander, dan van zichzelf. Het getuigenis van Christus wordt nergens gekenmerkt door „verontrusting"wel door ontferming. Verontrusting leidt tot afscheiding om niet zelf besmet te worden, maar „ontferming" brengt Christus naast de mensen. Verontrusting doet ons te rugtrekken in onze geestelijke bolwerken, waar we zelf ver stijven van de innerlijke kilte. Ontferming doet ons er op uit gaan om de ander te helpen. En als we helpen, gaan we be seffen dat we zelf geestelijk geholpen worden. We hebben minder verontrusting en meer ontferming nodig. We lezen vandaag: 2 Koningen 18 13-25. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling «orden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Kan iemand, die wegens gedeeltelijke invaliditeit dringend voor zijn werk een auto nodig heeft, vrijstelling van omzetbelasting en invoerrechten krijgen? Antwoord: Neen. Maar wellicht is er een kansje dat de nieuwe wet op de arbeidsongeschiktheid toepasse lijk is. Inlichtingen bij de be drijfsvereniging of een beroep op de bijstandswet. Vraag: Is er verschil tussen af branden en afbijten van oude verf lagen en wat is het beste? Wat heeft plamuren voor doel? Antwoord: Plamuur is vulmateri aal om een te beschilderen opper vlak vlak te maken. Plamuren ge beurt na het opbrengen van de grcrtdverf. Afbranden van oude verflagen geschiedt met een afbrandlamp, af bijten met een afbijtmiddel langs chemische weg (de olieverf wordt door een verzepende vloeistof aan getast en daarna gemakkelijk ver wijderd). Of de ene methode beter is dan de andere, is moeilijk te zeggen. Vraag: Naast mijn huis is een school. Enkele jaren geleden is er een oliestook aangelegd, waarvoor grond moest worden uitgegraven en die grond werd door het werkvolk tegen mijn houten schutting opge gooid. waardoor die vernield werd. Daar men geen raad meer met die grond wist. is het hele terrein opge hoogd en ze hebben toen een schut ting met betonnen planken laten maken. Tevens hebben ze bomen geplant ert die zijn nu zo hoog geworden dat ze over mijn tuin hangen. Als het regent, loopt mijn tuin onder water zodat ik niet in mijn schuurtje kan komen. Bovendien wordt de grond verwaarloosd, waardoor ik steeds meer onkruid in mijn tuin krijg. Als bejaarde ben ik hiervan de dupe. De betonnen schutting trekt geheel en al naar mijn kant en dreigt vandaag of morgen in mijn tuin te vallen Klachten baten niet. Antwoord: De buurman (de school) is verplicht te zccgen dat uw schutting niet vernield wordt, dat de eigen schutting in goede staat ver keert en niet boven uw tuin uitsteekt of daarin dreigt te vallen. De bomen horen op 2 meter afstand van de erfscheiding te staan en mo gen niet boven uw tuin hangen. Tevens heeft de school uw water overlast vergroot door het terrein op te hogen. De school dient dus te zorgen voor een behoorlijke water- af%-oer. waardoor uw tuin van over last bevrijd wordt U kan eens op het gemeentehuis informeren in hoeverre er plaatse lijke verordeningen overtreden wor den. en of er plaatselijke verorde ningen of oude gebruiken zijn. die het toelaten dat de bomen binnen de afstand van twee meter van de erfscheiding worden gepoot. U kan procederen. U kan als het een gemeenteschool is. u tot de raad wenden. Is het een bijzondere school, dan is een klacht bij het schoolbestuur mogelijk. Waarschijnlijk zal er wel de een of andere notabele bij het school- oestuur zijn. die de redelijkheid van uw klachten inziet. De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Het bedrijfschap voor het schildersbedrijf heeft beslo ten ook in de komende winter sub sidie op binnenschilderwerk te ver lenen ter bestrijding van de werk- loosheidsgolf. die het schildersbedrijf elke winterperiode teistert. Het directoraat-generaal voor de arbeidsvoorziening zal (voor gebie den buiten de randstad-Holland) weer zijn medewerking verlenen en met 1.1 miljoen bijdragen in de kosten. Dat is aanzienlijk hoger dan in de vorige winter, toen 300.000 werd bijgedragen. Voor het eerst vallen nu ook mee werkende patroons (ca. 8.000) onder de subsidieregeling, die van kracht is tussen 2 december en 8 maart. Per gewerkte mandag wordt 10 subsi die verleend. In het schildersbedrijf zijn ca. 35.000 werknemers, waarvan in de vorige winter ruim 7.000 werkloos waren. Beeldstrook over Uppsdla 1968 HILVERSUM Bij de Audiovisu ele Dienst van de Raad van Kerken is op het ogenblik in voorbereiding een beeldstrook over Uppsala 1968. De strook telt 25 beelden en geeft impressies van en een commentaar op de gebeurtenissen, die zich tijdens de assemblee van de Wereldraad hebben voorgedaan. De beeldstrook zal uitstekend dienst kunnen doen als illustratie bij inleidingen en gesprek ken over Uppsala. De Audiovisuele Dienst hoopt de beeldstrook uiterlijk 1 september te kunnen leveren. Men kan nu reeds bestellingen doen. (Postbus 515. Hilversum. De kosten bedragen 6— exclusief verzend kosten.) (Van onze kerkredactie) HILVERSUM „Het Zoek licht", het bekende evangelisa tieblad van wijlen Johannes de Heer. bestaat volgend jaar een halve eeuw. Dit jubileum zal herdacht worden door conferen ties en toogdagen in vele plaat sen, ook daar waar nog nooit samenkomsten zijn gehouden. „Wij hopen, dat dit jubileum jaar een jubeljaar zal worden", zei ds. C. van de Geer op de Maranatha-toogdag, die gisteren in de Expo-hal werd gehouden. (Van onze kerkredactie) MIAMI, FLORIDA Voor het eerst hebben zendelingen in Suriname contact gekregen met een verloren stam. Dit werd be kendgemaakt door de West In- dies Mission, een Amerikaanse geloofszending die haar zetel heeft in Florida. Het ziet ernaar uit dat deze nomadenstam uit de dichtst begroeide jungle van Su riname vrjjwel geheel is uitge storven. Blanken hadden voor het laatst contact gehad met de stam van de Wayarekule in 1938. Twee jaar gele den ontdekte een wetenschappelijke staf een aantal verlaten hutten die door deze stam gebruikt moesten zijn. De tijd ontbrak om op zoek te gaan naar de bewoners die weer ver der getrokken waren. Zendelingen uit Amerika begonnen toen een speurtocht. Pas twee jaar later ontdekten ds. Dean Ford en drie andere Amerikaanse zendelingen de stam. Er werd contact gelegd met een groep van acht mannen, acht vrou wen en twaalf kinderen. Veron dersteld wordt dat zij de enige over levenden zijn van deze indianenstam. Tijdens een eerste trektocht ont dekten de zendelingen wel oude kampen maar steeds weer bleek cie groep verder getrokken te zijn. Wel gaven de hutten waardevolle 'nlich- tingen over de levensstijl van ceze mensen. Contact Begin deze zomer kwamen er weer geruchten ctat vreemde Indianen gesignaleerd waren. De vier zencelin- gen gingen met tien christen India nen op onderzoek uit en vonden het dorp waar ze een nacht doorbrach ten. Doordat deze Indianen leven in een uitgestrekt gebied van moerassen met bomen van meer dan dertig me ter hoog is hun huidskleur niet bruin of rood. maar vrijwel blank. Toch zagen de mensen er krachtig uit, hoe wel hun kleur beschreven werd als „ziekelijk". De taal van de stam lijkt wat op Zoon mag niet naar gewenste school HEILOO De heer Otto Boetes, lid van de Eerste Kamer voor de l'SP. stuurt zijn negenjarige zoon Hans Christiaan al vier dagen tevergeefs naar de openbare J. P. Hazenbroeck- school. De jongen is overgeplaatst naar een onlangs gereed gekomen vierde o.l. j school in Heiloo. maar zijn vader gaat hiermee niet akkoord. Gevolg: hij blijft Hans Christiaan naar de Hazenbroeck- school sturen, maar de knaap wordt op last van burgemeester J. A. Pesman, die ook de onderwijsportefeuille be heert. niet toegelaten. De heer Boetes meent dat de burge meester een „ondemocratische houding" aanneemt. „In Nederland is vrijheid van schoolkeuze en daarom wil ik zelf uit maken naar welke school mijn kind gaat", zo verklaarde hij. Ook is de senator verbolgen over het feit dat vooraf met hem geen overleg over de overplaatsing is gepleegd. „Ik kreeg een briefje en daarin stond de beslissing gewoon maar in vermeld". Hans Christiaan heeft intussen wel de nodige schoolboeken in zijn bezit, die hij nu, als hij 's morgens tevergeeft bij de Hazenbroeckschool heeft aangeklopt, thuis bestudeert. Computer maakte opnieuw fouten DEN HAAG Opnieuw zijn moeilijkheden ontstaan bij de be rekening van de pensioenen in het computercentrum van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds met als gevolg dat enkele honderden gepen sioneerde ambtenaren sinds 1 januari teveel pensioen hebben ont vangen. Het teveel varieert van tien tot honderd gulden. De betrokken men sen heben inmiddels bericht gehad (of zullen dat binnenkort ontvan gen). dat de teveel uitgekeerde be dragen in de komende maanden van de pensioenen zullen worden inge- I De man, die de stimulerende kracht van de jubileumviering had zullen zijn en de plannen gisteren hekend had zullen maken, de heer S. J. de Heer. is maandag plotseling overleden. Evangelist J. Kits sprak bij het begin van de toogdag een herdenkingswoord uit. Maar. zo zei hij. de familie wil niet. dat over deze dag een schaduw zal liggen. Als elk jaar droeg deze toogdag een sterk appellerend karakter. „Stel u open voor de stem van de Heer. Hij wil grote dingen voor u doen. vandaag", aldus de heer Kits. die de leiding had. Toespraken, gebed, zang en getuigenissen wisselden elkaar af en een forum, waarvoor schriftelijke vragen konden worden gesteld. NOOD Evangelist Jb. Klein Haneveld uit Bodegraven sprak over de brandende wereldnood. Na zesduizend jaar heeft de mensheid de weg des vredes nog niet gevonden. De zegeningen van de mocferne beschaving hebben de mens niet gelukkiger gemaakt. Integendeel, overal heerst onrust en angst. De oorzaak van de grote nood is het zondeprobleem. Daarom is de we reldnood niet op te lossen, als het zondeprobleem niet is opgelost. De oplossing is Jezus Christus. De we reld en de mens kunnen veranderen: aan de voet van het kruis. een taal die door enkele christen In- houden. Daarbij is het mogelijk, dat dianen werd gesproken. „Zij wartn j de gedupeerden* verzoeken om een vriendelijk maar zeer wantrouwig" i zei ds. Ford. „Toch schenen ze geïnteresseerd in het evangelie dat door de christen Indianen werd ge predikt. Ze vroegen of we nog eens terug wilden komen." soepele regeling, indien zij de in houding van 50 procent van het te veel betaalde per maand te hoog vin wen. Er zijn al eerder moeilijkheden met de computer van het ABP ge weest. REVEIL De brandende nood van de kerk was het onderwerp, waarover ds. G. Toornvliet uit Bloe- meridaal sprak. De kerk mag de springplank van Christus zijn in de wereld, zijn handen en voeten. Maar anno 1968 lijkt ze meer op de kerk van Laodicea: rijk en verrijkt, maar lauw. geen levende kerk op mars. niet meer bezield van het waarachti ge leven. Maar Christus schreef de kerk van Laodicea niet af. Hij bleef kloppen, om binnengelaten te worden (Openbaring 3). Met dat beeld voor ogen riep ds. Toornvliet het Zoeklicht-publiek op, ook nu de kerk :;iet los te laten („Ik mag u dat vragen, want ik sta zelf letterlijk op de rand"), maar met hem te bidden en te worstelen om een reveil in de kerken. De kerk moet opstaan uit haar Margie, weer beantwoorden aan het ideaal van Christus, op mars gaan in levende gemeenschap met haar Heer naar de dag van zijn komst. Andere sprekers waren ds. D. W. Veldkamp uit Hilversum, ds. Sj. Zijlstra uit Delfzijl en zendelinge El len van Brummelen, met verlof uit Laos. ROERMOND Bisschop P. Moors heeft de kerkbesturen in Limburg gevraagd, foto's te laten maken van de in hun kerken aanwezige kunst voorwerpen en op de achterzijde van de foto's de hoogte en andere speci ale kenmerken aan te geven. De laatste jaren is er voor tiendui zenden guldens aan beelden, kande laars en dergelijke gestolen uit de Limburgse kerken. Omdat een nauw keurige beschrijving van de voorwer pen meestal niet aanwezig was, kon de politie weinig beginnen. Het bisdom overweegt ook een collectieve verzekering. Kapelaan Paul Weir. de Britse priester die geprotesteerd heeft tegen de encycliek van de paus is door de aartsbisschop van Southwark, Cowdery ontheven van al zijn functies als parochie geestelijke. KOPENHAGEN Een oppasser van de dierentuin in Kopenhagen, die twee weken geleder, zeer ernstig door een Orang Oetar. werd gebeten, is ten slotte bezweken aan een bloed vergiftiging. LUNTEREN Gistermorgj is de Gereformeerde Synoj even openbaar geweest oni agenda te bespreken. Beslotj werd een zestigtal ingekomi stukken over apartheid in ha» den te stellen van de commisj voor preadvies die zal moeti rapporteren over het rassq vraagstuk. Van Zuidafrikaanse zijde zijn deze commissie benoemd dr. J. Vorster, prof. dr. J. L. Stelberg, ds. D. P. Botha. Van Nederlai zijde: prof. dr J. Verkuyl. ds. J. Velema en ds. R. J. van der Veen. Verder maken deel uit van commissie de Indonesische predil ten ds. R. Boediman en W. H. Si gar. de Ceylonees. ds. H. A. van de Nieuwzeelandse predikant, d! J. Reitsma. en de Schotse theoh prof. dr. G. M. N. Collins. Als adviseurs werden aan de coi missie toegevoegd de hooglerfl prof. dr. Hugo Du Plessis uit pj chefstroom en prof. dr. M. Woudstra uit Grand Rapids. Tevens besloot de synode nog vijfde kerk als iid toe te laten. Het de Nederduits Gereformeerde K in Zuid-Afrika, de zogenaamde B; toe kerk. Reeds eerder aanvaardde synode de Sendingskerk of kerk de kleurlingen als lid. Gisteren heeft de Gereformee Oecumenische Synode nog opnie een brief ontvangen. Het anti-revo tionaire Kamerlid, C. Boertien hi de synode geschreven dat ook hij heel achter de brief staat van groep van christelijk-gereformeeri Door vakantie had hij niet op zijn handtekening onder - de kunnen zeggen, die wel mede onó tekend was door zijn broer. dr. Boertien. NOG DRIE TEAMS STAAK KLAAR OM A AAR NIGERIA TE VERTREKKEN (Van onze kerkredactie) GENÈVE De Wereldraad van Kerken heeft een tweede medisch team naar Nigeria ge zonden. Het bestaat uit een arts en drie verpleegsters, allen af komstig uit Denemarken. Het nieuwe team zal ook weer sa- v eiken met de Raad van Kerken van Nigeria maar in het kader van het werk van het Internationale Rode Kruis. Dit medisch personeel nam een HOUSTON President Johnson heeft gisteren het feit gehekeld, dat er in de VS voor negers minder me dische verzorging beschikbaar is dan voor blanken. Op de jaarlijkse bijeenkomst in Houston van het Nationale medische genootschap, een negerorganisatie, zei de president dat de blanken gemid deld zeven jaar ouder worden dan negers en dat bij negers de sterfte in het eerste levensjaar bijna tweemaal zo hoog is als bij blanken. Hij noem de het een tragedie dat er bij de blan ken 1 op de 670 een arts is. terwijl deze verhouding bij negers 1 op 5000 is. Johnson pleitte er voor dat de universiteiten speciaal aandacht gaan schenken aan de opleiding van ne gerartsen VRIEZENVEEN Op origine le wijze heeft ds C. Batenburg zijn honderdste duik in het plaatseliike zwembad gevierd. Vrijwel zijn hele gemeente was er namelijk getuige van. hoe de hervormde predikant de sprong maakte in een stemmig zwart oak en zwarte schoenen. Twee aar geleden kon zijn zoon hem maar met moeite naar het nieu we bad meetronen. Nu geldt ds Batenburg als een van de meest verwoede zwemmers van Vrie- zenveen. stuif I LONDEN Zal dit de laatste Lambeth-conferentie zijn? Dit is misschien wel de belangrijkste vraag, waarvoor de ruim vier honderd anglicaanse bisschop pen. die sinds 24 juli in Londen vergaderen, zich geplaatst zien. De vraag werd opgeworpen tijdens de openingsplechtigheid door dr. Mi chael Ramsey, de aartsbisschop van Canterbury en daarmee de primaat van de anglicaanse kerkfamilie. Maar toen had ze nog een andere betekenis. Ramsey stelde de vraag met het oog op de samenstelling van Ik geef op als nieuwe abonnee: betaalt: O par kwartaal O par maand Als baloniog voor mijn aktivite'rt ontvang ik aan set onderzetterijes. Da meuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratia. Mijn naam plaat* Inzenden aan Bureau van dit blad I I I I I ,J de conferentie, waar uitsluitend bis schoppen bijeen zijn. Hij bedoelde: er komt misschien geen elfde Lambeth-conferentie meer. maar daarvoor in de plaats een anglicaanse wereldassemblee, te ver gelijken met de wereldassemblees van de Lutherse Wereldfederatie, de Hervormde Wereldbond of de Bap tisten Wereldalliantie. Een vergade ring. waar niet alleen bisschoppen, maar ook andere geestelijken en zelfs leken niet alleen mogen komen, maar ook stemrecht hebben. De bisschoppen zijn er zo van overtuigd, dat hier inderdaad veran dering in moet komen, dat zij teleur gesteld zijn. dat er tot nu toe in Londen nog geen demonstraties tegen de kerkelijke „establishment" van de Lambeth-conferentie zijn gehouden. „Niemand vindt ons blijkbaar een demonstratie waard", klaagde er een. ACUTER Maar intussen is op de conferentie duidelijk geworden, dat dc vraag naar de toekomst van de Lam- beth-conferenties, die om de tien jaar worden gehouden, op een heel andere wijze nog acuter is. Naar het voorbeeld van de anglica nen in Zuid-India, die al in 1948 met andere kerken samengingen in de Kerk van Zuid-India. bereidt ook de Anglicaanse Kerk van India. Pa kistan. Birma en Ceylon een vereni ging voor met methodisten, presbyte rianen en baptisten. Als leden van een verenigde kerk krnnon 7<t Ha*. -»»hfpr nipt meer tot de anglicaanse geloofsgemeenschap gerekend worden en aan de Lam beth-conferentie deelnemen. De ang licanen uit Zuid-India zijn nu in Londen dan ook slechts als waarne mers aanwezig. OVERAL De bisschoppen in de Britse hoofdstad hebben er via rapporten kennis van kunnen nemen, dat angli caanse kerken over de hele wereld in niet minder dan achttien vereni gingsprojecten betrokken zijn. In Australië willen de anglicanen zich in 1975 met de methodisten ver enigen. In Canada bestaan plannen voor 1972. In de Verenigde Staten participeren de anglicanen (episcopa- len) aan besprekingen voor de vor ming van een verenigde kerk in 1975. En ook in Engeland zelf bereiden anglicanen en methodisten een vere niging voor. De bisschoppen bespreken nu een voorstel, om een „anglicaanse raad" in te stellen met een permanent se cretariaat in Londen, die de negen tien kerken van adviezen kan dienen. SANTIAGO De acht priester., die maandao geschorst waren wegens hun aandeel in de bezetting van de kathedraal zondag, zijn in hun func tie hersteld. Zij hadden kardinaal Raoel Silva j uit de circulate worden ♦evoren hun excuses aanzehoden en zodat zilveren er nii-VHpn n «rt-^-rro-rri te zul- noost elkaar 'zullen blijven circule len zijn aan het kerkelijk gezag. i ren. Student overleden na betoging in Montevideo MONTEVIDEO Gisteren is een 29-jarige student overleden aan een schotwond, die hij opliep tijdens een betoging in de Üruguese hoofdstad Montevideo. De regering heeft alle middelbare scholen gesloten en de colleges aan de universiteiten op geschort. De pers. radio en televisie moch ten net nieuws van de dood van de student niet bekend maken Hei ging echter als een lopend vuur'je door de stad Ongeveer 20 000 stu denten en arbeiders hielden later een herdenkingsbijeenkomst in de universiteit Er gaan geruchten, dat vandaag een algemene staking zal uitbre ken. De regering heeft alle stakin gen evenwei verboden (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Binnenkort zullen de eerste nikkelen guldens in om- loop worden gebracht. Zoals bekend heeft minister Witteveen in een nieuwe muntwet de basis voor aan munting van nikkelen guldens ge legd. De zilveren guldens zullen niet meer worden gemaakt omdat door het stijgen van de zilverprijs de aan munting meer kost dan de nomi nale waarde van de gulden. Het gevolg van de invoering van nikkelen guldens is dat de automa ten. waar guldens in geworpen kun nen worden, moeten worden omge bouwd. De zilveren guldens zullen nie' mer grote hoeveelheid medicijnen die direct nodig zijn. Bovendien I een vliegtuig vol medicijnen gestuif worden dat speciaal voor dot M door de Wereldraad is gecharterd, ips, Met de Denen vertrok ook f Duitse arts dr. Dietrich Dettmann WieTnersdorf-über-Neumünster. |l.r de leider van het eerste medis! team zal vervangen, die op het ogfcj blik in Europa is vcor bespreking Het tweede team wordt geleid dl dokter Joren Andersen uit Kop! hagen. Dit team hotjpt een half jfP in Nigeria te blijven. De Wereldraad is van plan drie medische teams naar Nigeriajh*fl zenden. Ze zullen aile worden zet in het strijdgebied. De Wereldraad heeft reeds dan honderd ton voedsel overgevj gen naar Biafra. Bovendien zijn Ofl schepen onderweg met 1400 ton s,|,^ vis. Nu er in Addis Abeba. Ethio|. een akkoord over hulpverlening reikt is tussen Je Nigeriaanse en|- Biafraanse delegaties zal de h spoedig op grote schaal kunnen ginnen. Gewacht meet nog wor^ tot de Nigeriaanse regering het koord aanvaardt. |st( De jaarlijkse Van der Rijn-pi voor jonge Nederlandse kunstenajf wordt dit jaar m samenwerking iff de Nederlandse Kunst Stichting I het Wereld Natuur Fonds (WI"f uitgeschreven in de vorm van prijsvraag voor een affiche voor I W.N.F. De priis zal worden genoeff de .,Van-der-Rijn afficheprijs"I voor deze prijs beschikbare bedff is drieduizend gulden. Dit bed» wordt over drie prijzen verdeeldT Inzenders moeten aan de opgJ voldoen een propaganda-affichel maken voor het Wereld Nattg Fonds. Postbus 7 te Zeist NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Alblas. H. C. B man te Sommelsdijk. te Rijssen (va< van 't Ende) en te Scherpenzeel «Gel J. Jongerden te IJsselmuiden. Aangenomen naar Engwierum. J N. van Harrevelt te Saaksum. GEREF. KERKEN Beroepen te Urk (4e pred. pl.). R kerman te Driebergen: te Winsum «G F. de Jonge te Emmer-Compascu die bedankt voor Delfzijl (vac. E. wijn). CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravenzande. H. C der Ent te Katwijk aan Zee en R. S stra te Mussel. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor'Oostcrland, P Blok r Dirksland. Woor in Rnronn Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort München Zürich Geneve Locarno 'nnsbruck "ome '«Hrld Majorca regen zw. bew regenbul geh. bew regen 1. bew h. bew zw. bew regen regenbui I bew. onbew zw. bew 5KS. onbew. h. bew.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2