Nieuwe hal voor vrije bloemenveiling Lisse VLEET MEAB's - door het I.M.O. erkende MIDDENSTANDSCURSUSSEN SIRE start aktie om studenten te helpen 1 A. G. de Jager [Twee kotters voor |lrk in Katwijk VOORHOUT EEN BEZORGER G.S. zijn het niet eens met onbewoonbaarverklaring Bankgebouw geopend SCHEEP VAARTBER1CHTEN Zoeterwoudse bejaarden dagje uit Inbraak in raadhuis Hartaanval treft Engelsman in auto Visserij nieuws bij de VOX EN ASMA TROKKEN VEEL TOEHOORDERS W KATWIJK AAN ZEE beginnen binnenkort. WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES!! Verkeer liep vast te VOORHOUT Voor 1.25, NIEUWE LEIDSE COURANT Nederland, België of Luxemburg NIEUWE lEIDSE COURANT WOENSDAG 14 AUGUSTUS 19Ó8 LISSE De coöperatieve bloem- bollenveilingvereniging H.B.G. heeft plannen voor de bouw van een nieuwe veillnghal. Die hal cal echter uitsluitend bestemd lijn voor huisvesting van de „vrije" bloemen veiling die enige jaren geleden van start ging en thans reeds betere huisvesting en een efficiënter appa raat eist. I Verscheidene bloembollenkwekers rijn overgegaan tot de bloementeelt, om van hun bedrijf een groter ren dement te verkrijgen dan alleen met de teelt van bloembollen mogelijk t*. Vooral nu de prijzen van tulpen en hyacinten voor de kweker nau welijks lonend zijn, is deze impuls »terker geworden. Zij verkrijgen op die manier ook een betere werk verdeling en hebben het jaar rond voor hun personeel voldoende te doen. I Op grond van deze ontwikkeling hebben enkele jaren geleden bestuur •n directie van H.B.G. een „vrije" bloemenveiling gesticht, waar ieder rijn bloemen kan aanvoeren en ieder kan kopen. Beroering Deze stap ontketende nogal wat beroering zowel bij de bloembollen export als bij de bestaande bloe menveilingen. Er werden maatrege len genomen dit streven in de kiem te smoren. Het is nu wel duidelijk geworden, dat de negatieve benadering van dit lysteem door diverse belanghebben den (pogingen tot boycot, uitslui ting, strafbepalingen voor leden die in Lisse aanvoeren) geen effect hebben gesorteerd. In dit verband kan ook gewezen I worden op de toenemende omvang van de verkoop van bloemen aan de grootwinkelbedrijven. Ook hier stuitte men op de conservatieve houding der bestaande bloemen veilingen, die alleen via de klok wensten te verkopen. Inmiddels gaat men ook hier overstag. Men neemt stappen tot een eigen ver kooporganisatie te komen. De vrije bloemenveiling te Lisse werd aanvankelijk ondergebracht in een der hallen van het veilingcom plex van H.B.G. Het was tóch al een waagstuk en men wilde het risico niet verhogen door grote in vesteringen. Voordeel Inmiddels is de levensvatbaar- ieid van deze veiling overtuigend jebleken. Een der voordelen voor Arts Boulevard 59 ■j DONDERDAG 15 AUG. AFWEZIG I KATWIJK AAN ZEE Op nieuw ligt een trawlkotter bij ma chinefabriek Zwitser ter afbouw: de UK 171, waarvan het bij De 1 Vooruit te Zaandam gekomen cas co de plaats inneemt van de in- middels afgebouwde UK 67 De I Jonge Johannes. Dit 135ste schip van de Urker vloot meet 200 brt. Over ongeveer I twee maanden zal het zee kunnen kiezen. IBij de motorenfabriek gebroeders De Mol wordt de UK 27 afgebouwd. Dit is geen hektrawler zoals de IUK 171, maar een schip van het orthodoxe type, hoewel breder en met meer diepgang dan voorheen I gebruikelijk was. Beide schepen zullen zowel met de boomkor als met de trawl kunnen vissen. J KATWIJK De parkeerhaven ter hoogte van de Pniëlkerk in de Hoorneslaan is gereedgekomen. Deze parkeergelegenheid is gemaakt ten dienste van de autobezitters die gaan winkelen in het winkel centrum in de Hoornes. de kweker is. dat hier. in tegen stelling tot elders, 's middags wordt geveild. Men kan dus in de normale werktijd snijden en aanvoeren, wat voor de kweker, die de loonpost uiterst scherp bewaken moet, een voordeel is. Niet alleen kan men de thans in gebruik zijnde „Darwinhal" voor de bloembollenveiling maar node mis sen (want ook hier breidt de aan voer zich uit) maar men wil thans ook komen tot een definitieve en daarmee ook beter huisvesting voor de bloemenveiling. Wanneer de plannen naar ver wachting kunnen worden verwer kelijkt, zal volgend jaar zomer, naast de Darwinhal aan de Greve- lingenstraat te Lisse, een nieuwe veilinghal worden gebouwd. In de bestaande hal zijn én het kantoor èn de kantine zeer nood druftig gehuisvest. Tussen de pak- ruimten zijn slecht provisorische afscheidingen gemaakt. Het ligt in de bedoeling in de nieuwe veilinghal ook de aanvoer voor de klok te mechaniseren. Te vens zal voorzien worden in meer en betere pakruimte voor de ex porteurs. Wanneer de bouw van deze hal zal zijn voltooid, beschikt de coöpe ratieve bloembollenveiling H.B.G. over zes grote hallen, drie aan de Grachitweg en drie aan de Grevelin- genstraat en over een veilingge bouw te Breezand. Zomers wordt zaterdags niet geveild, 'swinters zijn er bloemenveilingen zes dagen van de week. V rees Ook bij de bloemenveiling is het verschijnsel te bespeuren, dat bij de bloembollenveilingen reeds lang bestaat: de invloed van het In- en Verkoopbureau. In het eerste jaar werd 55 pet van de bloemen ge veild, de rest via de klok verkocht In het derde jaar lag de verhou ding precies andersom. Het aantal kassen in het bloem- bollengebied neemt toe. Van de zijde van de bloembollenexport vreest men, dat met name de z.g. broeiers- verkoop schade zal lijden, wanneer binnen de E.E.G. Hollandse bloemen kunnen worden aangevoerd tegen een wellicht lagere prijs. Maar aan gezien alle discriminatoire maat regelen zijn opgeheven, staan de kansen voor Nederlandse en buiten landse broeiers vrijwel gelijk. De toenemende betekenis van de vrije bloemenveiling wijst echter in een richting, die bloemen en bollen nog nauwer met elkaar zal gaan verbinden. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direct te Voorhout, omgeving Jac. van Beyerenweg Engelselaan Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen de heer Th. Bakker, Boekenburglaan 19, Voorhout of N.V. Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710-31441 Raad van Warmond bijeen WARMOND Na enige woorden te hebben uitgesproken ter nage dachtenis van de onlangs overleden heer H. den Blanken, vaste bezoe ker van de publieke tribune, deelde de voorzitter in zijn openingswoord van de gisteravond gehouden raads vergadering mee, dat G.S. de raads besluiten inzake het gewest Leiden en het bestemmingsplan Zwanburg hebben goedgekeurd. VOORHOUT Burgemeester G. A. Stolwijk heeft gistermiddag onder grote belangstelling het nieu we gebouw aan de Herenstraat van de Coöperatieve Ralf felsen bank ge opend met een door het 10-jarig dochtertje van directeur B. v. d. Nouland aangeboden sleutel. Voor dat het zover was, werd een bij eenkomst gehouden in café Boer- haave, waar velen het woord voer den. Voorzitter J. P. Lakeman gaf een terugblik op de geschiedenis van een in 1936 in het pand He renstraat 75 gestichte bank. In 1955 had een ingrijpende verbou wing plaats en tien jaar later moesten nieuwbouwplannen wor den gemaakt. Het balanstotaal (ƒ362.000 in 1936) steeg dit jaar tot 10.300.000. Er zijn nu 4260 spaarders met een totaal spaar- bedrag van ƒ8.100.000. De heer Lakeman dankte het gemeente bestuur voor de medewerking by de uitvoering van de plannen. Burgemeester Stolwijk noemde de opening van het monumentale ge bouw een mijlpaal, niet alleen voor de bank maar ook voor Voorhout. Ir. J. W. Hudig, directeur van de centrale bank, merkte op, dat twee derden van de Voorhoutse bevol king bij deze bank sparen. Hjj bood een muurplaquette aan. Jkes 13 ZZO Kp Race chllles i? pisco Jidyk 13 Barcelona nr Marseille isterope 13 Montreal suncion 14 O Kp Kennedy douls 13 Philadelphia nr New York merslcerk 13 Hamburg ".mstelland 13 ONO Rlo de Janeiro iclla 13 NW Kp Flnisterre icteon 14 Curacao .dulls 13 w Hoek v Holland .mstelsluls 13 Z Guam lnitak 13 N'W Muscat .tys 13 ZZW Monrovia .hhpkprk 13 Mombasa imsteldlcp 13 Z Lombok klamafc 13 NO Socotra tanggal 14 Elberstad latjan 13 Kobe tengalen 14 Durban lenlnkust 13 Freetown artago 13 ZZO Bermuda loralacropora 13 NO Para maribo Ihevron Eindhoven 14 ZW San Franslsco laltex Arnhem 13 ZW Azo- ren :eres 13 Antwerpen Ealtex Madrid 13 ONO Gua deloupe Ihevron Lelden 13 NO Sin gapore laphuls 13 O Barbados llemerdyk 13 Antwerpen lulvendrecht 13 Chesapeak- bay Dutch Engineer z/ no k Skagen Dutch Master 13 OZO Smlthknoll Dlone 13 N Le Havre Dahomeykust 13 NW Pt Nol- re Dtadema 13 ZW Bombay temland 13 ZW Ihacabo Esso Rotterdam 14 Mena al Ahmadl Elizabeth Broere 13 Z Oues- (ant 'Mo DenHaag 13 O Barl tos 13 Djerlnce trans van Seumeren 13 O Strth of Forth Gieasenkerk 13 NNO Kp Fl nisterre Gulf Hansa 13 W Kp de Goe de Hoop Gaasterdijk 14 Bremen Ganymedes 14 Talcahuano Grotedyk 14 Coatzoalcos Gaasterkerk 13 W Mauritius Gulf Hollander 13 Manilla nr Mena al Ahmadl Garoct 13 Khorramshahr Gulf Swede 13 O Ceylon Hercules 13 NO Barbados Hermes 13 Rotterdam nr New York Hoop 13 N Vlllano Helvetia S 13 Plrea Hollands Burcht 13 zo Rlo de Janeiro Heemskerk 13 NW Freetown Hollandsduin 13 Durban nr Hongkong tsls 13 Hamburg Jason 13 NO Georgetown Kelletla 13 Z Tehuantepec Kenia 13 W Azoren Kinderdijk 13 Antwerpen Rotterdam Kleldrecht 13 Z Durban Kalydon 14 Belra Kara 13 Comranhbav Karlnum 13 Kaapstad Katelysla 13 ZZW Bombay Kermla 13 O Ceylon Koratta 13 Kaapstad l.oirelloyd 13 ZW Pt Etlenne Lcly 13 W Messina Loppersum 13 NO Abaco Lelderkerk IS NNO St Hele na Llberlakust 13 NW Lisboa Lovellla 13 ZW Ras hafun Merseylloyd 13 Clrstbal nr Rotterdam Merwehaven t3 Harre Madisonlloyd 13 Hamburg nr Bremerhaven Marathon 13 NW Paramaribo Misslsslppllloyd 14 Vera Cruz Meerdrecht 13 WNW Kp Frlo Maasdam 13 Southampton nr Le Havre Mustlloyd 13 N Muscat N'tso 13 WNW Walvisbaai Neveiita 13 ZZO Pt Elisabeth Nushaba IS ZW Marseille Neder Weser 14 Chlmbote Nerrljn 13 Genu nr Penang Nederwaal 18 Nagoya Ommenkerk 13 Marseille nr Barcelona Ondlna 13 NW Walvisbaai Prins Alexander 13 NW Azo- Kp ren Prinses EmmlUa 13 w Race Perlcle6 13 NO Guadeloupe Perregaux 13 ONO Estaca- polnt Papendrecht 14 Cristobal nr San Juan Prins der Nederlanden 14 Kingston nr Pt Delgada Prinses Margriet 13 Monaps- sage nr Curacao Phlllne 13 ZO Freetown Rotterdam 13 Southampton Rondo 13 O Maladlven Süindoeng 13 NW Goa Spaarnekerk z/ wzw lissa- bon Sloterkerk 13 Antwerpen Stanislas 13 MUos Solon 13 W Flores Statendam 13 New York nr Southampton Schlelloyd 13 NO Belra Sétmonskerk 13 ONO Ascen- clon Streefkerk 13 NNO Las Pal- mas Scherpendrecht 13 O Steenkerk 13 ZW Reunion Straat Colombo t3 N Sema- rang Straat Cook 12 Durban nr Ballkpapan Straat Singapore t4 Singapo re verw Twebro 12 pass Borkumrif nr Kasko Theron 13 Miami nr Aruba Thuredrecht 14 Z Balboa Tugokust 13 pass Las Palmas nr Rotterdam Veritas 13 ZW Goeree vanrlebeeck 15 Mombasa Vlieland 13 WNW Landsend Wonoglrl 13 New York nr Mena al Ahmadl Westertoren 13 w Sabang Zaanland 13 ZW Lissabon Zonnekerk 13 ZO Pt Eliza beth Voor de zwemgelegenheid Lom merlus* werd een subsidie van f 7000 beschikbaar gesteld en voor Het Wit- Gele Kruis een subsidie van f 8055. Na discussie besloten B. en W. het voorstel voor het beschikbaar stellen van een krediet voor verbouwing van de dienstwoning Sweilandstraat 41 aan te houden tot een volgende vergadering. De raad ging akkoord met het voorstel tot verhoging van de wed den der wethouders. Op verzoek van de raad zegden B. en W. toe in het vervolg te zullen be zien of openbare aanbestedingen kunnen worden gehouden. Aanlei ding was hun voorstel een krediet van f 184.389 beschikbaar te stel len voor het bouwrijp maken van gronden in Endepoel. Besloten werd voortaan de vierde woensdag van el»e maand te verga deren. G.S. hebben de onbewoonbaarver klaring van het pand Groot Leerust afgewezen. B. en W. zullen nagaan welke weg nu moet worden bewan deld om uitvoering te kunnen geven aan het eerder genomen besluit. WARMOND Uitslag wedvlucht „Warmond" vanuit Survillier af stand 368 km: J C Koekkoek 1;*A J van Ruitenburg 2, 6 en 7; J Diemei 3 en 9; G Zpndbergen 4; C v d Zwart 5; A van der Drift 8 en 10. Exposities in Leiden LEIDEN Van 23 augustus tot 15 september wordt in Galerie 't Duivenhuys (Rapenburg 94) klein plastiek geëxposeerd van Tosca van den Haak en grafiek, tekeningen en aquarellen van Ab Steenvoor den; de expositie is behalve maan dag elke dag geopend van 2 tot 9 uur. Van 17 augustus tot 15 septem ber wordt in De Lakenhal, dage lijks van 10 tot 5 uur en zondags van 1 tot 5 uur, een tentoonstel ling gehouden van sculpturen en druksels van David van de Kop en volumes van Pieter Geraedts jr. Botsing Europaweg LEIDEN Een personenauto, be stuurd door een vrouw uit Wasse naar, verleende gistermiddag om vijf uur geen voorrang aan een vracht auto op de kruising Europaweg af rit Rijksweg 4a. De vrouw liep lichte verwondin gen aan het gezicht op. Haar spas tische zoon kreeg een bloedende hoofdwond en is naar het Diacones- senhuis vervoerd. ZOETERWOUDE Aan het giste ren gehouden jaarlijkse uitstapje voor bejaarden namen maar liefst 212 personen deel. Dit grote aantal was mede een gevolg van het feit, dat pas het nieuwe bejaardencen trum Groot Emmaus is geopend, waarvan de bewoners ook waren uit genodigd. De bewoners van de Vliet- weg en de Vrouwen weg (nu Leids gebied) mochten als vanouds mee. Er werd gereisd in vier toerwagens en een aantal personenauto's. In Bloemendaal werd koffie gedronken en na een tocht door het IJmondge- bied wachtte in Bloemendaal ook weer een diner. Voorzitter G. Berg reikte aan de oudste deelnemers, de 91-jarige mevrouw C. Ruigrok en de 90-jarige heer L. Visscher een at tentie uit. Vervolgens koerste men naar Haastrecht, maar bij aankomst in „De Kleine Betuwe" was het inmiddels zo hard gaan regenen, dat men naar binnen moest vluchten. Ook de in tocht in Zoeterwoude viel in het wa ter. maar de drumband Vios had zich toch niet door het barre weer laten weerhouden. ZOETERWOUDE In de afge lopen nacht is ingebroken in het ge meentehuis. De politie vermoedt dat het de inbreker(s) om geld te doen is geweest: er worden alleen een paar pakjes sigaretten vermis. Wel is vrij veel schade aangericht door dat alle kasten en bureaus, ook die van de burgemeester en de secreta ris, zijn opengebroken en doorzocht. Men is binnengekomen door het slot van een achterdeur te force ren. OEGSTGEEST Omstanders troffen gistermorgen in de De Kem- penaerstraat een 36-jarige Engels man door in zijn auto aan. De man bleek aan een hartverlamming te zyr. overleden. Hartmassage mocht niet meer baten. De Englsman had de auto tydig aan de kant van de weg gezet, toen hij zich onwel voelde worden. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hoopt ds S. de Jong uit Houten in de zaal achter de chris telijke gereformeerde kerk een spreekbeurt te vervullen voor de hervormde evangelisatie. Burgerlijke stand van Sassenheim Geboren: Louis A zv van Brero L A en de Haan. H H Friezenhorst 15: Johanna M dv Elstgeest, C M en Peet om. J M. Sporthoflaan 36: Monique dv Smit E A J en de Voge, M A. Zui derstraat 10; Dirk zv van der Heiden, H J en Braam. Dirkje. Gladiolenstraat 29b. Ondertrouwd: Frijters, C P N J. 25 feb. 42 en Oosterveer, M A, 20 juni 44. Hoofdstraat 342: te Valkenburg: Bloe mendaal, Cornells, 21 apr. 39. Tul penstraat 8 en Barnhoorn, B J, Val kenburg. Gehuwd: Roozen. Martinus Maria Coenraad, 5 aug. 41, Rusthofflaan 55 en Langeveld, Maria Ida Josephina, 5 juni. 44, Hoofdstraat 232. Toek. adres: Hoofdstraat 230; te HiUegom Bis- schops, Leonardus Ludovicus, 27 nov. 39, Willem, Warneerlaan 1 en Serné, Anneke Inger Margaretha Hillagonda, 5 aug. 47, Hillegom: Toek. adres: voor lopig ongewijzigd. Overleden: Krösschell, J J, 67 jaar, Parklaan 58A; te Lelden de Zwart, F N, 70 jaar. Rusthofflaan 67; te Leiden 't Hart, G, 62 jaar. Menneweg 101. In en uit Sassenheim Gevestigd: Barnhoorn, S J. van Voorschoten, naar Ter Leedelaan 11; Tiemeijer, J J. van Voorschoten naar Hein Baderstraat 22; de Gruijter, J W, van Leeuwarden naar van Pallandt- laan 13: van Reisen, A G P M, van Noordwijkerhout naar Hoofdstraat 307 Vertrokken: Visscher. wed/v Tim- mers. J. van Parklaan 58A, naar Voor hout: Hogewoning, J. van J Elststraat 17, naar Katwijk; Khourmach, M. van Angelenhorst 25b., naar Uithoorn; Vonk, P A M, van Hein Baderstraat 22, naar Voorschoten. IJMUIDEN De visserü In de Noord liep iets minder vlot, maar van een misse boel mocht met gemiddelde dagvangsten van 150 kisten niet wor den gesproken. Ook ditmaal was de koolvis ver in de meerderheid. Er kwam wel wat meer schelvis los. Naam mocht dit nog niet hebben. De makreel was weer bijtonder schaars. De sche pen onder de kust waren over een groot gebied verspreid. De eenheden die op gul uit waren, kwamen op re delijke wijze aan hun trekken. Sommi ge vaartuigen haalden uit een trek 30 manden van deze vlasoort weg. Deze bult ging enkele malen vergezeld van een paar manden wijting. De platvis was niet zo gemakkelijk te vangen. Enkele kleinere kotters waagden zich in de gaten. Daar haal den zij soms wat grote tong weg. Voor de grotere vaartuigen was het succes gering. Zij moesten tevreden zijn met wat schol. Tong De loggers en kotters bij de P-boeien behaalden uiteenlopende resultaten. Sommige vaartuigen noteerden trek ken van vijftig kilo tong en zes man den andere vis. Dit betrof ln hoofd zaak schol. Andere schepen moesten genoegen nemen met de helft. In deze omgeving werd over de hele linie wei nig tarbot gevangen. In enkele geval len belandde er wat kabeljauw aan boord. Haring In de Ierse Zee konden de Neder landse treilers redelijke hoeveelheden haring naar zich toehalen. De fortuin lij kste schepen bereikten trekken van twintig kantjes. Dat was niet voor elk KATWIJK AAIS ZEE Door de felle regenvlagen heen trokken de koor- en orgelliefhebbers van alle kanten naar de Nieuwe Kerk. Vox Jublansuit Waddinxveen en Feike Asma hadden vijfa zes honderd toehoorders. „Vox Jubilans", dat tegenwoordig onder Andries Noordegraaf zingt, is hier een jaarlyks terugkerende goede bekende. Het heeft, na wijlen Marius Egberts, de klankcultuur, de haast gewijde voordracht behouden. Het evenwicht is met name in het piano en mezzo goed, in het forte vallen de mannenstemmen nog wel eens iets te veel op. De lichtelijk overgevoelige inslag van vroeger is nu wel zo goed als verdwenen. Men werd dit vooral gewaar in twee bewerkingen (,.U zij de glorie" en psalm 73: 12 en 14) en een compositie van Egberts. Wel klonk „U zij de glorie" (melodie van Han- Kleine 20.000 kamers tekort (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Onder het motto „Studenten zoeken kamers, laten we ons bovenkamertje gebruiken", is de Stichting Ideële Reclame (SIRE) een actie gestart, die tot doel heeft een oplossing te vinden voor het huis vestingsprobleem van studenten. De actie wordt gehouden onder ausp:i- ciën van de Nederlandse Studenten Raad. Aanleiding daartoe is het steeds groeiend tekort aan woonruimte voor studenten. Op het ogenblik bedraagt dit een kleine twintigduizend kamers en in 1970 zal het zijn aangegroeid tot 25.000, zo wordt verwacht. Dit is onder meer een gevolg van een snelle stijging van het aantal studenten (in 1955 nog 30.000, nu al 78.000, terwijl het aantal studerenden, leeftijdgenoten, die bul- tep de universiteiten een dagopleiding volgen, even groot is). Ook het af nemen van de financiële noodzaak om mensen op kamers te nemen is een belangrijke oorzaak. Volgens de NSR woont 50 tot 96 pro cent van de studerende op kamers (afhankelijk van de grootte van de stad: in de grote stad wonen meer ouders, waarbij men kan blijven wo nen), maar is 40 procent van hen slecht behuisd. Ook van het huidige kameraanbod Is een belangrijk deel onvoldoende. Op het ASV A-kamer bureau (het grootste van Amsterdam» bleken tussen september '67 en Juni '68 van de 1324 aangeboden kamers er 332 IN Inlichtingen en inschrijvingen Hedenavond woensdag 14 augustus van 7-9 uur. in het leslokaal bij de Fa. van Rijn, Princestraat 27. Katwijk aan Zee. telefoon 3819, waar u zich ook kunt opgeven voor de cursussen; DUITS EN ENGELS I voor beginners en gevorderden. Reeds vele duizenden malen ia onomstotelijk bewezen: Vraag gerust vrijblijvend Inlichtingen bi) de „MEAB", o.l.v. M. v. d. HORST. HERENGRACHT 4. LEIDEN kleiner dan 8 m2, ruim 62 procent was kleiner dan 12 m2, 40 procent had geen stromend water en op 40 procent van de kamers was geen kookgelegen heid. Daar komt bU. dat de huren vrij sterk zijn gestegen. Uit een CBS-onderzoek naar het studentenbudget blijkt, dat de ge middelde student 20 procent van zijn geldmiddelen aan huur besteedt Om een oplossing te vinden voor dit probleem is SIRE in Amsterdam, Rot terdam, Lelden, Utrecht Groningen. Delft, Tilburg, Haarlem en Nijmegen haar actie gestart. Deze actie bestaat uit een serie advertenties in de dag bladen, waarin verhuurders worden opgewekt kamers beschikbaar te stel len voor studenten, de verspreiding van een huis-aan-huis krant in een op lage van 200.000, reclame op trams en bussen, het aanplakken van affiches en reclamesDots voor radio Veronica. De media verlenen hiervoor gratis mede werking. De actie duurt tot de vierde week van september. Men is er op dit mo ment mee begonnen, omdat de kamer- nood thans, aan het begin van een nieuw studiejaar, het grootst is. VOORHOUT In de afgelopen nacht is het verkeer lelijk vastge lopen. Oorzaak: de Gasunie moest een buisleiding dwars door de Rijnsburgerweg tussen Voorhout en Rijnsburg leggen en dat was pas op het laatste moment povertjes aangegeven met twee borden bij de Nagelbrug en de Vinkenlaan. Het was begrijpelijk, dat vele automo bilisten en bromfietsers gister avond en vannacht deze aanduidin gen niet hebben opgemerkt en in een „fuik" terecht kwamen. Door dat hier geen straatverlichting staat, moesten in het donker aller lei gevaarlijke keermanoeuvres worden gemaakt. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 7.26 en 19 46 uur; laag water 3.24 en 15.37 uur. KATWIJK AAN DEN RUN Donderdagavond om half zeven wordt in het verpleeghuis De Wil- bert een protestantse kerkdienst gehouden. Voorganger ds G. Zon neveld uit Valkenburg. Familiele den van de patiënten zijn ook wel kom. KATWIJK AAN DEN RIJN - De Harmonie Katwijk geeft don derdagavond om acht uur een con cert op het Bosplein. del), misschien ook door de drukke en vrij ongelijke orgelbegeleiding, vrü rommelig. Van de psalm, door de bewerker, op een paar langere noten na, in de oude stijve trant gezet, maakte Noordegraaf, door aaneenhechting van de regels en het wat meer reliëf geven aan de fi gurerende andere stemmen, toch wel iets levends. Met meer genoegen luisterde ik echter naar a capella-muziek van Praetorius („Siehe, das ist Gottes Lamm") en Bruckner (een Bene- dictus vol van reine devotie). Ook twee werken van Gounod, die in z'n jeugd priester had willen wor den en de tendens naar klare ver hevenheid nooit heeft verloren (een Credo en het meer bekende „Prés du fleuve étranger", psalm 137), maakten indrukdoor de goede interpretatie, de gave lijnan, de latijnse doorzichtigheid. Hier waren de orgelbegeleidingen ook bescheidener en goed aansluitend. De organist was begonnen met een wat onmachtig, niet erg voortvarend en niet bepaald feestelijk „Fest- liches Praeludium über den Choral Lobet den Herren" van Niels Gade). Hij gaf een heldere, blijgestemde verklanking van John Stanley's driedelige Trio-Sonate in b-klein en besloot met de overbekende Suit Gothique van Boëllmann. Afgezien van het wat springerig gespeelde menuet, verliep de uitvoering naar wens. JOH VAN WOLFSWINKEL. vaartuig weggelegd, maar over de hele vloot gerekend werd een bevredigend totaal in de ruimen geborgen. Wat er was. Aan de IJmuider markt verschenen 19 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 2520 kisten vis, waarvan 280 kisten schelvis, 140 kisten wijting, 1060 kisten gul en kabeljauw, 35 kis ten koolvis, 170 kisten haring. 40 kis ten makreel. 15 kisten tarbot, 550 kis ten schol, 50 kisten diversen, 1200 stuks stijve kabeljauw en 9000 kilo tong. Verder waren er 620 kleine kisten naring, 190 kleine kisten makreel. 1100 kleine kisten schelvis en 430 kleine kis ten wi,jting. Bij de tong was de groot ste soort met een top van f 5.28 het meest in trek. De grootmiddel was met een hoogste bod van f 3.24 aanzien lijk goedkoper. Slips De slips deden op de eerste afslag f 4,84. Dat betekende een forse terug gang ten opzichte van de voorgaande dagen. Met uitzondering van de twee tjes lag de schol goed in de markt. Voor de grote en de grootmiddel had de handel op de eerste rondgang f 58 over. De kleinmiddel en de schol ble ven daar slechts twee gulden onder. Het gemiddelde werd sterk gedrukt door de geringe belangstelling voor de tweetjes. Na een inzet van f 37 ging het grootste gedeelte later voor f 15 per kist van de hand: Makreel De haring haalde op de eerste afslag een mooie notering van f 37. Nadien verflauwde de interesse wat. Maar met een laagste bod van f 29 werd toch een mooi gemiddelde bereikt. De goede kwaliteit makreel ging voor f 44 vlot van de hand. De mindere soort had het niet zo gemakkelijk. Enkele partijtjes werden zelfs op het minimum gedrukt. Bij de schelvis was de grootste soort met een top van vijftig gulden behoor lijk in trek. Voor de braadschelvis liepen de ko pers niet zo warm. Deze soort moest tevreden zijn met een hoogste bod van f 34. De afwachters konden later voor twintig gulden terecht. Ondanks het vrij ruime aanbod handhaafde de gul zich gemakkelijk. De kleinste soort bleef na een inzet van f 27 vijf gulden boven het minimum. Haal De kleine haai liet zich met een ge middelde notering van zestig gulden niet onbetuigd. De poontjes moesten me» een koers van f 25 tot f 20 een toontje lager zingen. Zowel de grote als de middelkabeljauw bleven op de eerste afslag twee gulden v i de hon- derd-guldengrens verwijderd. De grote zwarte koolvis deed het met een note ring van f 90 tot f 82 niet slecht. Beurs Zaterdag 17 augustus zal op de Vis- serijbeurs in het Belgische Heist da dag van 'e reders worden gehouden. De agenda vermeldt voor de bijeen komst in het pittoreske stadhuis onde» meer een bespreking van het beman ningsprobleem en een lezing over de biologische aspecten van de zeevisse rij. Noorwegen Het Noorse parlement heeft een re geringsvoorstel goedgekeurd, waarbij enerzijds voor de voorbije vangperiode een bijkomende staatshulp van dertig miljoen kroon wordt toegekend en an derzijds voor de nieuwe vangperiode die tot mei 1969 loopt wordt voorzien in een subsidie van 230 miljoen kroon. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten scnelvis. 40 kisten wijting, 10 kisten gul en kabeljauw, 280 kleine kisten haring en 700 kleine kisten ma kreel. ongeacht de periode, gaat da naar uw vakantieadres In Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. WWt U one helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vullen en te zorgen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons ba- zit is? uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger of via een girostrookje op te geven Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan ve t aling in de verzending voor komen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij u vooral da voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te gaven. De WE EKA BONN EES wordt verzocht hot abonnementsgeld voor do vakantieweken VOORAF aan de bezorger te voldoen. ABONNEE ...w— straat WOONPLAATS Zond mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending: ,T1T|.n Laatste dag van toezending; Deze opgave, geplakt op briefkaart 115 et of in enveloppe 1Z0 ct.) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnemen ten. postbus 76, Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9