IMammoetwet pennen in brengt vele beweging AZC in de eerste klas Dames Golfbrekers naar tweede klas Academici Papaudreou jr. prijst aanslag op Papadopoulos HEDEN REVOLUTIONAIR MORGEN GEWOON DISCUSSIES KOMEN IN ANDERE BANEN I Heffing op Franse invoer LE DOEC THO EN VANCE TERUG Keerpunt in Parijse vredesbesprekingen Ontwikkelings bank voor Indonesië GELDMARKT BLIJFT KRAP Berlijnse muur bestaat 7 jaar Griekse premier aan dood ontsnapt BLOKKEER naar Leiden Kersttornooi hl nieuwe leidse courant woensdag 14 augustus 1968 (Van onze onderwjjsredactie) A L de veranderingen door de Mammoetwet betekenen een p**- afscheid van de wetgeving waar Thorbecke de grondslag lyoor legde en waar later allerlei andere regelingen omheen en doorheen werden gebouwd. Men kan de Mammoetwet een sociale wet noemen, die rekening houdt met de nieuwe maatschappelijke structuur en die de democratisering van het onderwijs wil bevorderen. Het is een wet met een econo mische betekenis, door haar nieuwe procedure voor de stichting van scho len. In het mammoet-systeem wordt like nieuwe schoolstichting bezien legen de achtergrond van wat reeds lan scholen aanwezig is en wat er, jelet op de belangen van het geheel, nog bij moet komen. Dit systeem, de planprocedure, is een mengvorm van tplanning" en het hanteren van ob jectieve normen. Op papier een vrij eenvoudig lij kende zaak; in de praktijk blijkt die planning geen sinecure. De Neder landse Katholieke Schoolraad die als eerste met een deelplan voor het voortgezet onderwijs voor de dag kwam, heeft er enorm veel werk aan gehad. Maar de gedachte dat de be hoeften aan verschillende scholen en schooltypen beter tegen elkaar moe ten worden afgewogen, heeft duide lijk veld gewonnen. Het loslaten van het „automa tisme" bij de stichting van mavo (ulo)-scholen (bij bepaalde aantallen leerlingen „automatisch" een school) gaf bij de voorbereiding van de wet aanleiding tot vele bedenkingen; men hoort er thans nog maar heel weinig over. Andere banen Dif is een van de interessantste ontwikkelingen bij de Mammoet: dat na de aanvaarding van de wet de gedachtenvorming bij diverse onder werpen in andere banen is gekomen. Sommige bezwaren die een aantal ja ren geleden breed werden uitgeme ten, zijn nu naar de achtergrond ge drongen. Punten die destijds weinig belangstelling hadden, zijn nu volop in discussie. Vooral van protestants-christelijke zijde is men in de mammoetdiscus sies met veel elan opgekomen voor de rechten en vrijheden van het „be voegd gezag" (de besturen van de scholen). Een aantal jaren later pleit de rec tor van een christelijk lyceum voor duidelijker aanwijzingen van de overheid. Volgens de Mammoetwet is het aan de besturen, leerplan en lesrooster vast te stellen; maar toen het departement dit jaar met de leer plannen voor de rijksscholen voor de dag kwam (bij deze scholen is de minister zelf „bevoegd gezag") toon den vele gemeente- en schoolbestu ren grote belangstelling. In de mammoetdiscussies is een felle strijd gevoerd over het gym nasium. „Verraad van het klassieke erfgoed", „nekslag van de klassieke opleiding", „doodvonnis over het gymnasium", kreeg Cals te horen. Na de aanvaarding van de wet is men van verschillende kanten met plan nen voor de vernieuwing van het gymnasium gekomen. Een element als de scholengemeen schap genoot bij de behandeling van de wet slechts een zeer matige be langstelling. Het was hoofdzakelijk de PvdA die er warm voor liep. Nu hoort men echter voortdurend van scholengemeenschappen. Diverse scholen worden zelfs te ge makkelijk bij elkaar gevoegd zonder werkelijke eenheid. Een „open asso ciatie" verdient in vele gevallen de voorkeur. Afzonderlijke scholen en schooltypen die vroeger van eikaars bestaan nauwelijks schenen te weten, treden nu uit hun isolement. Ongedeeld De invoering van de wet op 1 au gustus geeft alle scholen die aanslui ten op de lagere school een eerste klas is nieuwe stijl. In 1969 valt ook het tweede schooljaar onder de Mammoetwet. Zo wordt geleidelijk aan de gehele cursus hervormd. Een groep scholen is op grond van de zogenaamde Experimentenwet reeds eerder met het mam moet-onderwijs begonnen; dit jaar WASHINGTON Het Ameri kaanse ministerie van financiën heeft jpsteren bekendgemaakt dat het heeft besloten een vergeldingsrecht van 2,5 procent op bijna alle invoer nit Frankrijk in de VS in te stellen. Het recht zal ingaande 14 septem ber worden geheven en zal gelden jroor alle invoer uit Frankrijk waar- fover invoerrecht verschuldigd is uit gezonderd produkten waarvan de.uit- ivoer niet wordt gesubsidieerd door 'ide Franse regering. Het ministerie heeft dit besluit ge nomen na een onderzoek van een maand van de maatregelen die de iFranse regering heeft genomen ter bevordering van de Franse uitvoer. Een ambtenaar van het ministerie van financiën in Washington zei dat ,het vergeldende recht zal worden ge- jheven op naar schatting tweehonderd miljoen dollar aan Franse produkten idie vermoedelijk tussen 14 september en eind januari van het volgend jaar de VS zullen binnenkomen. (Vervolg van pag. 1) ,'ele factoren zijn hierop van in vloed, zoals de groei van de bevol- 'king en de stijging van de welvaart, waardoor meer mensen in de „ver zorgende" beroepen nodig zullen zijn. De bijna revolutionaire veran deringen in het produktieproces zul len vooral in de B-richtingen een versnelde uitbreiding vereisen. De commissie meent dat zelfs in dien de werkelijke aantallen eerste jaarsstudenten twintig procent la ger zouden liggen dan de geraamde, er toch nog voldoende sociologen, psychologen, geografen en dierge neeskundigen zullen zijn. Ook zijn er dan nog genoeg afgestudeerden in rechten en economie. Anderzijds zou er nog een tekort aan tandartsen bestaan indien er [twintig procent méér jongelui voor deze studie zich aanmeldt. Bii aard rijkskunde zijn er al vóór 1970 ge- boeg academisch gevormden en ak- jtebezitters om in de behoefte te voor zien. Emigratie In de cijfers is al rekening gehou den met een omvangrijke emigratie (Van academici. Gerekend wordt op ^een percentage van 60 voor geologen, CO voor landbouwkundigen, 10 voor [geneeskunde, economie, diergenees kunde, techniek en wiskunde, 5 voor (technologie, rechten en sociale we ttenschappen en 2 voor de overige •tudierichtingen. De commissie vindt tenslotte dat bij Üe uitbreiding van het universitaire opparaat verder moet worden geke ken dan 1980. Ook al zijn er in dat jaar voldoende academici, toch mag dat In geen geval leiden tot een af remming van het aantal studenten. (Universiteiten en hogescholen zullen hun beleid moeten afstemmen op het eanbod en niet in de eerste plaats op de behoefte. Onderstaand staatje geeft een indruk van het aantal studenten en afgestu- leerden vanaf 1930 tot (de verwachting) in 1980 (in duizendtallen): Gemiddelde generatie van 12- en 13-jarigen Leerlingen vhmo Eerstejaars studenten Studenten Afstuderenden Behoefte academici Aanbod academici Aantal academici De mammoetjacht op het Binnenhof geopend. Uit De Zakenwereld PARIJS Le Doec Tho, een sleu telfiguur in de Noordvietnamese de legatie naar de Parijse vredesconfe rentie, is gisteren na een reis van zes weken in Parijs teruggekeerd. Hij heeft in Hanoi ruggespraak gepleegd met Ho Tsji Minh en op zijn terug keer naar de Franse hoofdstad Moskou aangedaan om met de Russische leiders van gedachten te wisselen. In Amerikaanse kringen houdt men er rekening mee dat een belangrijk keerpunt zou kunnen ko men in de vredesonderhandelingen. Ook Cyrus Vance, het waarnemen de hoofd van de Amerikaanse delega tie, is in Parijs teruggekeerd wellicht met nieuwe instructies. Er zijn aan wijzingen dat de VS een nieuwe poli tiek zullen volgen om tot positieve resultaten te komen bij het gesprek met de Noordvietnamezen. In diplomatieke kringen In Parijs meent men dat president Johnson tracht waarschijnlijk indirect de toezegging van Hanoi te verkrij gen dat als hij de bombardementen staakt de communisten niet plotse ling een nieuw offensief in Vietnam zullen beginnen. Ook vice-president Humphrey heeft optimistische geluiden laten ho ren aangaande Parijse vredesbespre kingen. Zo zei hij onlangs in een vraaggesprek voor de tv dat „wij dichter zijn bij het doel het vre desproces op gang te krijgen dan ooit eerder het geval is geweest". ,Croof gevecht9 In Zuid-Vietnam is gisteren intus sen weer gevochten. Op 45 kilometer ten zuiden van Saigon zijn eenheden van drie Amerikaanse brigades in ge 1930 1950 1960 1965 1970 1975 1980 146 163 244 222 230 242 230 45 83 170 212 237 278 308 2 4 7 13 15 17 19 12 30 41 64 95 115 130 1 3 3 4 6 9 10 85 103 125 75 99 131 19 32 56 «4 vecht geraakt met een eenheid van 500 man geregelde Vietcong-t roepen. Een Amerikaanse woordvoerder sprak van een „groot gevecht". Rond Saigon hebben Amerikaanse en Zuidvietnamese eenheden 113 Vietcongsoldaten gedood. Uit dit gro te aantal blijkt dat de tegenstander nog steeds in een positie is om een nieuwe aanval op de hoofdstad in te zetten, zo zei men. Bij de acties wer den 15 Amerikaanse militairen ge dood en 30 gewond. Overeenkomst met Nederland AMSTERDAM Binnenkort zal een ontwikkelingsbank voor Indo nesië worden opgericht, die aanvan kelijk in Amsterdam zal worden ge vestigd, maar later zal worden ver plaatst naar Djakarta. Het doel van deze nieuwe ven nootschap is zich met projecten bezig te houden die direct kunnen bijdra gen tot verbetering van de Indone sische economie, vooral ook van de deviezenpositie. De bank krijgt een statuair kapi taal van tien miljoen gulden, waar van voorlopig niet meer dan een kwart zal worden uitgegeven. Dit houdt in dat voor 1.250.000 wordt deelgenomen door de Nederlandse overzeese financieringsmaatschappij (NPF) en voor een gelijk bedrag door de Indonesische overzeese bank. De dagelijkse leiding zal berusten bij een Nederlandse en een Indone sischs directeur. Een Nederlander zal zijn al mavo- en havo-eindexamens afgenomen. Op deze pionierende scholen zijn gedachten ontwikkeld die verder gaan dan de visies die bij de aanvaarding van de wet opgeld deden en die zich soms ook buiten het huidige kader van de wet bewe gen. De „programmaschool" bijvoor beeld: een scholengemeenschap met een driejarige brugperiode voor het voorbereidend wetenschappelijk en het hoger algemeen voortgezet onder wijs. Uit Deurne zijn voorstellen af komstig voor een „ongedeeld vwo". De vijfjarige havo-school neemt de taak van de hbs over, voor zover de hbs een voorbereiding gaf op het ho ger beroepsonderwijs en op de maatschappij. De rol van de hbs als pre-universitair onderwijs valt toe aan het nieuwe atheneum, dat even als het gymnasium zesjarig wordt. Gymnasium en atheneum bereiden dus beide voor op de universiteit. Ze duren even lang en hebben eenzelfde aantal eindexamenvakken (zeven met keuzemogelijkheden; ze hebben een gelijk peil, onverschillig of men A of B neemt, en ze hebben een groot aantal vakken gemeen. Men zou dan ook, zo luidt het voorstel, niet moe ten uitgaan van afzonderlijke afde lingen met gemeenschappelijke trek ken, maar van een eenheid, waarbin nen variaties mogelijk zijn. Het plan doet nu nog revolutio nair aan, maar misschien zal men er over een aantal jaren minder vreemd tegenover staan. De scheidslijnen in het voorberei dend wetenschappelijk onderwijs vervagen. Door de variaties die er in het onderwijsprogramma komen de differentiatiemogelijkheid is een belangrijk novum van de Mammoetwet zal het beeld van de laatste schooljaren vrij sterk gaan verschillen van de situatie die we tot nu toe kenden. (Wordt vervolgd) AMSTERDAM Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 12 augustus blijkt, dat er een verrassend flink bedrag aan bankbiljetten is te ruggevloeid. De chartale circulatie daalde hierdoor met 196 min tot ƒ8343 min. De schatkist kon zich, hoofdzake lijk door de 'kohier-belasting betalin gen met 133 min verbeteren tot ƒ395 min. De goud- en deviezenvoor raad geeft geen wijziging te zien en bleef op ƒ7021 min, waarvan 6113 (ƒ6112) min aan goud. De banken hebben voor 5 min aan dure voorschotten afgelost waar door de rekening voorschotten daalde tot ƒ195 min. De rekening „andere ingezetenen" steeg met ƒ16 min tot ƒ65 min. De geldmarkt is nog steeds krap. Geldkringen verwachten na 15 au gustus een flinke verruiming van de geldmarkt met als gevolg een flinke verlaging van het tarief voor dag geld. 13/8 t/t ACTIVA: (In dolz. gulden*) Goud 6.113.433 6.112.403 Vorderingen ln goud 893 361 875.403 Buitenl. betaalmiddelen 183 182 Guldensvorder. op buitenl. 274.272 289 763 Papier in disconto 99.764 99.764 Papier door bank gekocht 1.402.000 1.452.000 Voorschotten en beleningen 195.006 200.437 22.337 Nederlandse munten PASSIVA: Bankbiljetten 's Rijks schatkist Banken in Nederland Andere ingezetenen Banken in buitenland Andere niet-ingezetenen Saldi buitenl. geld Totaal goud en deviezen waarvan convertlbel Dekking percentage 23.278 8.342.883 8.539.1M 394.816 261,39: 13.456 17.6K 65 240 49 291 46 590 42.79f 7.033 7.56J 8 862 8 991 7.021.116 7.021.123 893.544 876.024 78.90 78.23 WEST-BERLIJN De drie weste lijke geallieerde commandanten in Berlijn hebben gisteren ter gelegen heid van het feit dat Oost-Duitsland zeven jaar geleden de Berlijnse muur oprichtte een gezamenlijke verkla ring uitgegeven waarin zij de hoop uitspreken dat alle Berlijners spoedig herenigd zullen zijn. Zij uitten hun bezorgdheid over de voortdurende verdeling van de stad. Westberlijnse autoriteiten legden kransen bij de moumenten die zijn opgericht bij de plaatsen waar 63 mensen zijn gedood die uit het oosten trachtten te vluchten. Het Oostduitse blad Neues Deutschland schrijft dat de muur nog steeds voldoet als ..bescherming te gen Westduits imperialisme en agres sie". Er deden zich bij de muur nog incidenten voor. Leden van de uiterst rechtse groepering NPD vochten met tegenstanders. Er vielen enkele ge wonden. STOCKHOLM/ATHENE Andreas Papandreou, de Griekse politicus in ballingschap en voor zitter van de „panhellenistische bevrijdingsbeweging" heeft giste ren in Stockholm de aanslag op de Griekse premier Papadopoulos geprezen als een daad van held haftigheid. Hij bracht hulde aan luitenant George Panagoulis, die dè mislukte aanslag had ge pleegd, en voorspelde dat het niet alleen bij deze aanslag zal blijven. Intussen zijn in Athene meer bij zonderheden bekend geworden over de mislukte bomaanslag op de Griekse premier. Papadopoulos was met zijn gevolg van zijn zomerverblijf in Lagonissi op weg naar Athene. De bom was via een vijftig meter lange kabel aan een ontstekingsmechanisme verbonden. Toen de auto van de premier nader de, bracht de achter een rots verbor gen Panagoulis de bom tot ontplof fing. Vergissing Doordat de man zich blijkbaar in de snelheid van de auto's had vergist vond de explosie achter de stoet plaats. De premier liet stilhouden en stapte uit om te zien wat er aan de hand was. Vakantiegangers, die in de buurt aan het baden waren, zouden de poli tie hebben geholpen de 30-jarige aanslagpleger te grijpen. De luitenant was slechts gekleed in een zwem broek. Hij zou hebben getracht een aan de kust gemeerde motorboot te bereiken. Panagoulis bleek vorig jaar naar Israël te zijn uitgeweken. De Israëlische autoriteiten zetten hem na korte tijd het land uit. Hij vertrok toen op een Griekse lijnboot, maar verdween vlakbij Piraeus. Een regeringswoordvoerder zei dat Panagoulis uit het buitenland was gekomen „om zijn misdadige hande ling uit te voeren". Dit vormt het bewijs, dat daarvoor in Griekenland niemand gevonden kon worden", zei hij. De regeringswoordvoerder zei ver der dat Panagoulis geen communist als president-commissaris worden aangezocht. De oprichting van deze bank berust op een bilaterale overeenkomst tus sen beide landen, maar het is de be doeling, dat zo snel mogelijk andere landen zich hierbij aansluiten, zodat zij tot een multilaterale instelling zal kunnen uitgroeien. Het is duidelijk dat Nederland al leen nooit in staat zal zijn te voor zien in de enorme behoeften van het zeer uitgestrekte Indonesische rijk. Daarom moeten de deuren worden opengesteld voor andere landen. Dan krijgt de ontwikkelingsbank een gro ter internationaal aanzien en kunnen meer geldouddelgn bij elkaar komen. is, maar „het werktuig van personen met fascistische neigingen". Meer explosies Hij bagatelliseerde drie explosies, die zich de zelfde dag in Athene voordeden. „Dit gebeurde met blik ken benzine. Elk kind kan zoiets ma ken", zei hij. Volgens de woordvoer der wil men het doen voorkomen alsof in Griekenland een oor logstoestand heerst In Parijs werd op de redacties van verscheidene bladen een communiqué ontvangen van een Griekse ver zetsorganisatie, die daarin zei dat haar leden gisteren in Athene „vele" bommen tot ontploffing hadden ge bracht. Volgens de beweging was een „militair georganiseerde groep" na maandenlange voorbereiding actief geweest Eenheden van het „natio nale bevrijdingsleger" namen aan de actie deel. Er zouden meer aanslagen volgen, zo werd in de verklaring ge zegd. GEORGE PAPADOPOULOS ongedeerd UTRECHT AZC heeft het ge haald. In een bijzonder enerveren de wedstrijd slaagden de Alphe- naren er gisteravond in het Gro ningse Walvis in de beslissingswed strijd met 43 te verslaan. Vele supporters hadden het slechte weer getrotseerd om hun club aan te moedigen. Hun komst bleek niet vergeefs: 90 seconden voor het einde veranderde Rudy de Hey een 33 gelijke stand in de winnende 43 score. Eindelijk dan, nadat het twee jaar niet heeft mogen lukken, zijn trainer Kaltenecker en coach Van der Neut er in geslaagd AZC naar de eerste klasse te stuwen, als der de vereniging in de kring Gouwe- Rijnstreek. Dit resultaat te handha ven zal moeilijk zijn voor de Al- phenaren. Ook zij worden nu sterk benadeeld door het gebrek aan overdekte baden in de Rijnstreek. Het was erg moeilijk voor AZC zich onder de druk van het moeten winnen uit te werken. Vooral in de eerste twee perioden beleefde doel man Wim Meyerink angstige ogen blikken doordat de Groningers minder last van zenuwen schenen te hebben en veel koelbloediger optraden. AZC kwam enkele malen ge vaarlijk voor de dag. Een achter waartse omhaal van Jom Koster werd maar net tot corner ver werkt, terwijl het afmakende schot van Geza Kaltenecker na een lange rush niet machtig genoeg was om de Walvis-goalie te verslaan. De dubbelblanke stand ondervond eerst wijziging in de tweede speel- tiid. Een leuke 12 aanval van Walvis werd door Gerrit van Put ten afgerond met een treffer. Van Putten had ook in het volgende doelpunt een werkzaam aandeel. Een snel door hem genomen vriie worp bracht de bal bij Elzinga die het leder buiten bereik van Meye rink in het doel tikte: 02. AZC verwierf echter gaandeweg een veldoverwicht en Walvis moest nogal eens te zwaar ingrijpen. Dit leverde AZC drie voordeelpunten op. Hans 't Hart wist zijn zenuwen goed in bedwang te houden: uit een strafworp bracht hij de stand op 12. De derde periode was nauwelijks begonnen of het werd gelijk. Hans 't Hart kreeg de bal in de achter hoede te pakken, zwom snel over het hele veld en plaatste op het juiste ogenblik op Rudy de Hley. Met een formidabel schot scoorde deze 22. Een identieke aanval leek enkele momenten later een voorsprong op te leveren. Kalten ecker bracht de bal op maar uit het schot van 't Hart ging net aan de verkeerde kant van de paal langs. Toch kwam AZC voor. In de laatste speeltijd werd Geza Kalten ecker vlak voor het Groningse doel unfair aangevallen. Arbiter Goosse wees naar de vier meter-lijn en het was opnieuw 't Hart die deze pe nalty benutte. Een foutieve speel wijze van AZC, te snel en te on- A.Z.C.: staande v.l.n.r.: coach P. v. d. Neut, Rudy de Hey, Jim Koster, Geza Kaltenecker zittend v.l.n.r.: Theo Seppe, Hans 't Hart. Wim Verhagen, Wim Meyerink. beheerst, bracht de bal bij Walvig en leverde zelfs een strafworp op. Het was Elzinga die deze vier me ter-worp benutte, maar kort voor het eind wist De Hey de Alphense ploeg naar de eerste klasse te schieten. (Van onze sportredactie) LEIDEN De opening van de sportJhal aan de Boshuizerlaan in Leiden gaat met sportieve gebeurte nissen gepaard. Een daarvan is de volleybalwedstrijd tussen Blokkeer en de Franse kampioen. Racing Club de Paris. De ontmoeting wordt ge speeld op 28 september. Het al bjjna traditionele interna tionale volleybaltoernooi van Blok keer wordt dit jaar gehouden van 26—28 december. De opzet van het evenement is gewijzigd, want voor het eerst wordt het een meerdaags evenement. Bovendien is aan de wens van de buitenlandse ploegen tegemoet gekomen door „best of five" te spelen. Hoewel het toernooi organisato risch rond is, wacht men alleen nog op de toezegging van de drie bui tenlandse gastploegen, waarvan in ieder geval gerekend wordt op de deelname van het Poolse AZS. win naar van vorig jaar. In totaal doen vijf ploegen mee. De Nederlandse vertegenwoordiging bestaat uit Blokkeer en AMVJ/RC. Eén dag zal het toernooi in Amster dam' worden gehouden. Wandelmars met 400 deelnemers KATWIJK AAN ZEE Aan da WV-wandelmars hebben gister avond vierhonderd wandelaars deel genomen. De regen was enigszin» een spelbreker, maar niemand liet zich er door uit het veld slaan. LEIDEN De dames van de Leidse Golfbrekers zijn er gister avond in het zwembad „De Vliet" in geslaagd promotie naar de twee de klasse van de KNZB te ver overen. In een spannende wedstrijd versloeg LGB het Alkmaarse AZC. Hoewel alles in kannen en krui ken lijkt te zyn hangen er toch nog wat wolkjes boven de hori zon. De eerste wedstrijd van de Golfbreeksters was de ontmoeting met OZV (Oudewater) in het zwem. bad van Woerden. Speciaal voor deze wedstrijd haalde LGB vijf speelsters uit een zomerkamp in Velp. Stipt op tijd was de ploeg aanwezig, maar OZV verscheen niet. Onverrichterzake keerde men dan ook terug, terwijl LGB een re glementaire 5—0 overwinning kreeg toegewezen. Gisteravond verschenen echter enkele bestuursleden van OZV in De Vliet. Dat zij niet in Woerden waren verschenen, zou de fout zijn van de KNZB. In Utrecht raadde men de Oudewaterse ploeg aan contact op te nemen met LGB en tot een vergelijk te komen over het toch spelen van deze wedstrijd. Als groot vraagteken wordt echter het feit beschouwd, dat het OZV was dat met dit verzoek kwam en niet de Zwembond, die de fout zou hebben gemaakt. Veel animo om deze ontmoeting te laten plaats vinden is er dan ook niet bij de Golfbrekers, temeer nu nog enkele speelsters op vakantie zijn. Verleden jaar slaagden de Leidse dames er niet in, de sprong naar de tweede klasse te maken. Onder leiding van trainer-coach Rob Schou ten is het nu wel gelukt. Vooral aan Coby Hoogenboom zullen de Alkmaarse dames herinneringen be houden. Drie keer wist zij een voorsprong van AZC ongedaan te maken en ook het vierde en win nende doelpunt kwam van haar hand. Een gelukkige ploeg verliet het water: stralend namen zij de gelukwensen in ontvangst. Zij kun nen zich nu als beste dames-polo- ploeg van Leiden beschouwen!

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7