Kritiek op trage en dure verbouwing Breestraat 24 Rioolwater loopt huizen aan Leidseweg binnen WEEKAGENDA VERSTOPPING? Maredijkviaduct twee maanden afgesloten Volgende maand eerste vergadering gewestraad Boeiende belevenis in en rond kerk V'schoten Leidse raad akkoord met scholen voor toeristisch personeel en jeugdleiders MATRASSEN LEDIKANTEN Brief naar gemeenteraad VOORSCHOTEN Oefenprogramma Leidse afvaardiging deed liet goed op de Nationale MtëUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 LEIDEN Loco-burgemeester Menkendie gister avond de raadsvergadering presideerdeheeft na vier uur de vergadering geschorst tot volgende week maan dagavond. Van de 52 agendapunten waren er toen pas 32 behandeld. Uitgesproken discussiepunten waren onder meer een aanvullend krediet van f 184.000.— roor restauratie van het pand Breestraat 24 ten behoeve van de dienst van Gemeentewerken en de stichting van middelbare scholen voor opleiding van toeristisch per soneel en jeugdleiders. Speciaal de genoemde restauratie kosten lagen verscheidene raadsle den zwaar op de maag. In juli 1965 besloot de raad genoemd pand voor f 400.000 aan te kopen, terwijl voor de verbouwing f 350.000 beschik baar werd gesteld. Enige maanden later keurden G.S. dit besluit goed. Nu, drie jaar later, is het gebouw nog steeds niet in gebruik, terwijl er roor de verbouwing een extra kre diet nodig was van f 184.000. Waarom werd zo laat met de verbouwing begonnenvroeg de heer Ham (KVP). „Was er soms kortsluiting tussen B. en W. en de directeur van Gemeentewerken omdat deze directeur liever een heel nieuw gebouw wilde hebben? En waarom is het gebouw intussen zo verwaarloosd?" Talmend beleid VVD-er Portheine had ook niet veel goede woorden voor deze zaak over. „Dit talmende beleid is geen beleid en wij stemmen bij wijze van demonstratie tegen dit. voor stel". Ook de heren Den Dubbelden (PvdA), Frans (PSP) en Kret (prot.-chr) deden nog hun zegje, waarna wethouder Piena zeer om standig. met als leidraad vele data, ging uitleggen hoe de gewraakte situatie is ontstaan. Hij gaf toe, dat na de aankoop Gemeentewerken met plannen voor ten ander gebouw heeft gespeeld, (bet voormalige Carmelitessenkloos- teraan de Oude Vest) en hij moest ook meedelen, dat het gebouw- peestraat, waarin slechts een deel ran de dienst Gemeentewerken zal worden gehuisvest waarschijn lijk begin 1969 slechts een tijde lijk karakter zal dragen omdat Ge meentewerken al planen uitwerkt voor een nieuw gebouw. Binnenkort komt er nog een voorstel voor restauratie van gevel en trap, zo bereidde de wethouder de raad alvast op de volgende „klap" voor. Na de nodige re- en duplieken werd het voorstel met 26 stemmen voor en 9 tegen aangenomen. Pieterskerk gracht 13 Volgen wij verder de vergadering overeenkomstig de agenda, dan valt van het punt mededelingen te ver melden. dat met name de heren Ampmeijer (PSP en Gransch PvdA) nogal wat te zeggen hadden over een voorstel van B. en W. om een schrijven van de heren Walen kamp en Geerts (namens de gebrui kers van het voormalige MSG-ge- bouw Pieterskerkgracht 13) in han den te stellen van B. en W. ter ver dere afdoening. In het schrijven wagen adressanten verlenging van de termijn, waarbinnen het gebouw moet zijn ontruimd. Wethouder Piena zette uiteen, dat in het gebouw allerlei dingen gebeuren, die niet door de beugel kunnen en dat er een stookverbod voor geldt, terwijl de elektrische leidingen zijn afgekeurd. B. en W. voelen dus niets voor de gevraagde verruiming en de protesterende raadsleden legden zich daar ten (lotte maar bij neer. De voorzitter vond het prettig te kunnen constateren, dat de heer De Bree weer is hersteld en op ver zoek van de heer Van Aken wordt burgemeester Gallas een gelukste legram gestuurd. Griezelige zaak KVP-er Lijten was niet zo erg overtuigd van de noodzaak van een middelbare school voor toeristisch personeel in een stad als Leiden. De heer Gransch (PvdA) tei ge schrokken te zijn van dit pessi misme maar hij wilde wel graag Weten of er aan is gedacht waar deze en andere toekomstige scho len, die Leiden binnen zijn gren zen wil hebben, moeten komen als het rijk zich akkoord verklaard met de Leidse plannen in totaal gaat het dan om vijf scholen. De heer Lijten was ook niet zo gepor teerd voor een middelbare school voor jeugdleiders, die B. en W. ook op het verlanglijstje hadden gezet. Hij vond bijvoorbeeld beroeps matige begeleiding van volwasse nen een griezelige zaak. Wethouder mevrouw Den Haan, die de nog steeds zieke wethouder Sannes verving, antwoordde, dat het hier landelijk gezien om nieuwe soorten middelbaar onderwijs gaat en dat Leiden op dit gebied nog wel wat kan gebruiken. Vanuit het hele land zijn trouwens voor de „toeris- tenschool" al positieve reacties bin nengekomen. Er is nog geen directe planning voor het geval alle vijf scholen de genoemde twee plus de middelbare en hogere scholen voor economisch en administratief onderwijs alsmede een hts tege lijk aan Leiden worden „gegund" maar dit wordt een zaak van naar stig overleg. Voor één school kan op staande voet al ruimte worden ge vonden. Gemeenlamlshuis Dat Leiden verrijdbare schoollo kalen gaat kopen, vonden verschei dene raadsleden een verheugende zaak. Mevrouw Geelkerken (prot.- chr.) wilde graag weten wanneer en waar deze in eerste instantie worden ingezet. Mevrouw Den Haan dacht onder meer aan de toekom stige Merenwijk. De gevraagde gemeentelijke bij drage in de restauratiekosten van het Gemeenlandshuis van het hoog heemraadschap van Rijnland bracht met name de heer Kret in het ge weer. Behoudt dit gebouw na res tauratie zijn huidige bestemming? wilde hij weten en de heer Zitman (VVD) verduidelijkte deze vraag door te informeren of het gerucht waar was. dat Rijnland met nieuw- bouwplannen rondloopt. Schutting Wethouder Piena antwoordde, dat Rijnland per se de Breestraat niet wil verlaten maar het hoogheem raadschap kykt wel uit naar een uitbreidingsmogelijkheid ten behoe ve van bepaalde diensten. Na wat heen en weer gepraat met de heer Zitman zegde de wethouder de raad toe nogmaals over de pas geplaatste schutting te zullen spreken. Door dat er kabels vlak voor het pand liggen moest deze werkschutting op de Breestraat worden geplaatst; er komt een voetgangersvlonder om heen maar de heer Zitman vond dit een levensgevaarlijke toestand en hij zou graag zien, dat er een voetgan gerstunneltje aan de binnenkant van de schutting komt. De heer Kret hield intussen voet bij stuk en bij amendement wilde hij aan het te nemen raadsbesluit zien toegevoegd, dat het gebouw zetel zou blijven van het hoogheem raadschap. Na veel heen en weer gepraat trok hij dit amendement in. Met 32 stemmen voor en 4 tegen Botsing en doorrijden onder invloed DEN HAAG Een 26-jarige auto bestuurder uit Zoeterwoude werd tot drie weken gevangenisstraf veroor deeld, waarvan een week voorwaar delijk, en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de duur van ander half jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk, omdat hij, rijdende onder invloed, in botsing was gekomen met een andere auto op de Noordbuurtse- weg. waarna hij was doorgereden. Botsing door drank LEIDEN Een 26-jarige Leidenaar is aangehouden omdat hij vannacht om ongeveer half een op de Nieuwe Rijn onder invloed tegen een gepar keerde auto reed. Zowel zijn eigen voertuig als de aangereden auto liep aanzienlijke schade op De man zelf kreeg verwondingen aan het hoofd. Zijn rijbewijs is hem ontnomen. Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen k|A||D|| AV bestaan? Nourypharma in Óss maakt ze: PlvUVilLMA LEIDEN Met ingang van van daag is de westelijke doorgang van het Maredijkviaduct voor de tijd van circa twee maanden voor het rijverkeer afgesloten. Dit in ver band met de aanleg van het grote transportriool in het Schutters veld. Dit riool is inmiddels gelegd tot aan de tijdelijke verbindingsweg over het Schuttersveld. Onder hel viaduct in de spoorbaan moet nu' de onderheiing voor het transport- riool worden gemaakt. Daar er ter plaatse geen ruimte is voor een heistelling, maakt men hier gebruik van zogenaamde „puls- palen". In een metalen buis. die deel voor deel in de grond wordt getrild, wordt wapening aange bracht en vervolgens de betonmor- tel gestort. Er moeten in totaal 12 van deze pulspalen worden „geslagen". Een hierin gespecialiseerd bedrijf zal ADVERTENTIE Grote keuze - Lage prijzen Haarlemmerstraat 111 LEIDEN Vrijdagavond om 8 uur wordt in de Stadsgehoorzaal de «erste openbare vergadering van de gewestraad gehouden. Op de agenda T»n deze bijeenkomst staat na het openingswoord van de voorzitter ver nield: de aanwijzing van vier leden van het dagelijks bestuur van de ge westraad en de benoeming van een secretaris. Na afloop van de vergadering wordt door burgemeester en wethouders Tan Leiden in de Burgerzaal van het stadhuis een kennismakingsbijeen komst gehouden voor de leden van de gewestraad en voor de burgemees ters en gemeenteraadsleden van de deelnemende gemeenten. dit werk, dat ruim een week in beslag neemt, opknappen. Over ongeveer twee maanden verwacht de fa. Bolsenbroek, die het hele karwei voor bijna 1,4 miljoen uitvoert, aan de andere kant van de spoordijk te zijn ge komen. Daar moet dan nog de aan sluiting worden gemaakt op de rioolschacht in de Zweilandlaan. IJs en weder dienende zal dit nog dit jaar of begin volgend jaar zijn gebeurd. ging de raad akkoord met een kre diet voor het ombouwen van de verwarmingsinstallatie van het stad huis. Ir. M. C. de Jong werd herbe noemd als gemeentelijk commissa ris van de N.V. Leidsche Duinwa ter-Maatschappij en de heer J. C. Lambermont zal voor benoeming tot commissaris worden voorgedragen. Hoofd van de Marnix van St. Alde- gondeschool (Maresingel) werd de heer H. Gaijkema. VOORSCHOTEN De bewoners aan de oneven genummerde zijde van Leidseweg-Noord zien zich ge plaagd door wateroverlast. Water overlast veroorzaakt door het opho gen van de polder Noord-Hofland in verband met de woningbouw, het dempen van een sloot, 't in gebreke blijven van de aanleg van een deug delijke dralnering en het ontbreken van een hoofdrioolverbinding tus sen de Leidseweg en de uitbrei dingswijk Noord-Hofland. Alle bewoners van de Leidseweg hebben vorig jaar een brief ontvan gen van het gemeentebestuur waar in mededeling werd gedaan van het dichten van de brede sloot achter de woningen in verband met de uit breidingswijk Noord-Hofland. De ge meente zegde toe zorg te dragen voor een afdoende drainage van de achtertuinen en het plaatsen van een behoorlijke erfafscheiding. Blank Zes weken geleden is door de fa. Stuifzand, die het bouwrijpmaken van Noord-Hofland verzorgt, de sloot gedempt. Binnen enige dagen ston den de achtertuinen blank en ging het water onder de fundering van de huizen staan. Provisorisch is daarna een smal le geul gegraven op de plaats van de inmiddels gedempte sloot. Be woners van vele huizen die hun rioolwater lozen op de Leidseweg constateren thans, dat het hoofd riool van de Leidseweg afvoert naar hun riool, waardoor de toilet ten en afvoerbuizen van de douchecellen het rioolwater op geven. De huizen langs de Leidseweg, de dijk van de polder Noord-Hofland, zijn thans in een sleuf komen te liggen door de ophoging van de pol der in verband met de woningbouw. Het rioolwater met het hemelwa ter vormen grote poelen achter de huizen, die zelfs bij droog weer niet willen opdrogen. Brief De bewoners hebben zich met een brief tot het college van burgemees ter en wethouders gewend. Volgens de bewoners is het gemeentebestuur ernstig in gebreke gebleven om vooraf niet die voorzieningen te VOORSCHOTEN Voor een klein maar select publiek werd gisteren een orgelconcert gegeven door Henk Walvaart, organist der Herv. kerk, gevolgd door een con cert op de beiaard door Addie de Jong. Het orgel, dat 19 stemmen heeft die kenmerkend zijn voor de barok, is natuurlijk bij uitstek geschikt voor werken uit die pe riode. Hier had Henk Walvaart zijn programma op ingesteld. Hij opende het met een Preluidium en fuga van Buxtehude en wel die in g met het ostinate basfiguur, dat wel verwant lijkt met hei thema van Bachs Passacaglia. Walvaart kent zijn gave orgel en wist het in de bijzonder fraaie pre lude zeer gedifferentieerd te laten klinken. Pachabels Partita over het koraal „Werde munter, mein Ge- müte" volgde. De componist heeft hier de koraalmelodie viermaal op eenvoudige manier gevarieerd. Van de drie koraalbewerkingen door Joh. Seb. Bach zou ik met voorkeur willen noemen die over „Von Gott will ich nicht lassen", werkelijk een pronkstuk, waarin de melodie zeer mooi is geplaatst tegen de omspeling. Walvaarts vertolkin gen waren beheerst en doorzichtig. Een verrassing was zijn laatste werk. een Preludium en Fuga van Albert de Klerk, ruim twee eeuwen later geboren dan Bach en als zo danig dan ook te herkennen. Om dit eigentijdse werk op zijn waarde te kunnen beoordelen is een eerste confrontatie niet voldoende- Het be vat belangwekkende harmonische details en Henk Walvaart impo neerde met zijn technische beheer sing, waarvan o.a. de verdienste is, dat hij ook hier slaagde de ver klanking aannemelijk te maken op dit specifiek geaarde instrument. Van bijzondere bekoring was voorts de beiaardbespeling door Addie de Jong met 'n sonatine van Pleyel, Variaties van Staf Nees, Negro Spirituals en een suite van Leen 't Hart. Wandelend in de Dorpsstraat krijgt men een goede indruk van deze zuivere beiaard, waarbij het spel verraste door de nuancering van forte tot een teer pianissimo. Tot slot speelde De Jong nog een improvisatie over een volkslied. Hij weet met zijn klokkenspel overigens wel te charmeren. Alles bijeen een boeiende belevenis. HENRI WELBOOREN Het oefenprogramma van de clubs omvat deze week de volgende wed strijden: WOENSDAG: RAS—Carlton YMCA, 's Gravcnz. SVPPSC 6.30, Scheve- ningenZwaluwen 6.45. Rouwkoop— Semper Altius 7.00. SIZOBlauw Wit am. 6.30. DONDERDAG: Monster—HDVS am 6.15, Westlandia—MVV 6.30. treffen, die noodzakelijk zijn om de waterhuishouding in goede banen te leiden. Zes weken duurt nu deze onwel riekende zaak voor de bewoners, de raadsleden weten officieel nog van niets. De vakantieperiode heeft de raadsvergadering van juli doen ver vallen. Bezoek hebben de bewoners wel ontvangen. Burgemeester L. de Kool kwam als eerste en schrok van de vuiligheid. Daarna volgden de directeur en de chefs van openbare werken. Het Dlijft bij woorden en enige tijaeltjke nulpimaaelen. Direct na het vertrek van de burgemeester werden op zaterdagmorgen enige noodvoorzieningen getrolien, zoals net plaatsen van een pomp en net graven van een sleuf op ue plaaits van cte ouae siool De pomp is weer weg en de sleuf wordt onderhouden door de buurtbewoners, maar de sleuf vangt lang niet al het voont op. Ten einde raad hebben de be woners een Huisarts ingeschakeld. Dokter Kostense kwam en zag en toonde zich bevreesd voor gevaarlijke ziekten, zoals para- tytus. Ook de huisarts lieeft het gemeentebestuur benaderd. Gemeente en bewoners zijn het eens over de oorzaak. Het hoofdriool van de Leidseweg moet worden aangesloten op het noofdriool van de uitbreidingswijk Noord-Hofland, daarna zal men het riool in de Leiaseweg kunnen afdammen, waar door het waterpeil lager wordt. De geprojecteerde aansluiting loopt echter dwars door een bewoond pand, dat eerst nog moet worden afgebroken. Twee jaar geleden be gon de gemeente Voorschoten te onderhandelen met de eigenaar, de heer J. P. Peeters. Zonder aanwijs bare oorzaak werden de onderhande lingen over het pand Leidseweg 357 door de gemeente afgebroken, de toegezegde woning in Boschgeest werd teruggenomen en eerst in april van dit jaar kwam de gemeente weer naar de eigenaar toe. Vraat In juni ging de gemeenteraad akkoord met de aankoop van het Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Alberdina Helena dv B Rhijnsburger en A H Groeneveld; Klaas zv N van Rijn en J C de Jong; René zv L D Planjer en H Ba velaar; René Jacob zv J de Kruijff en A van Ofwegen; Marjolein Louise dv A F B Reijngoud en E de Klerk Wolters; Johanna Anna Maria dv J Q Smit en A Dijkstra; Mark Frederik zv W G Binnendijk en J G Heemskerk: Marie-Louise Berdina dv C J H Veling en M L Los; Marieke Thérése dv C J M Langezaal en J R M van Kemenade; Ellen Elisabeth dv C J M Langezaal en J R M van Keme nade: Paulus Adrianus zv D Lugtig- heid en G M C van der Poel; Said zv A Amazzal en C A P Markus; Edward Leonardus zv J C van Hameren en M J Cemeus; Miranda Desiré dv P W Otto en C Oranje: Jacob Thomas zv T de Mooij en J W Heemskerk: Paul Martin zv J H van der Vos en N A Rademaker: Marjolein Agatha Johanna dv H M Ubink en E P J Schuurbiers; Gerarda Adriana Cat- harina dv A Beljaarc en R A van Wetten: Edward zv M F Sleijser en W Verstraaten: René zv J Correlié en B Hubel; Cornelia Everdina Johanna dv M W van Vliet en J W M Elissen; Hendrikus Marius.zv M H Hendriks en G M van Herwaarden; Maria Louise Johanna dv S M van Ruiten en M J Verlaan; Lidwina Alida Maria dv J W van Klink en A Verhaar: Jo hanna dv J W van Hearlem en C Hockx; Cornelis Willem Matheus zv M Balkenende en P Sloterdijk. Gehuwd: N P Meijs en A J Chau- dron: A Wörpel en L Boersma; W de Roo en M H C den Hollander: B G M Oostdam en J M C van den Berg: J Groeneveld en J H Siera. pand Leidseweg 357, maar Gedepu teerde Staten verleenden nog steeds hun goedkeuring niet. Zo lang zal het woonhuis niet kunnen worden afgebroken en zo lang zal de water huishouding niet hersteld zijn. Blijft de vraag, waarom de ge meente niet heeft gezorgd voor een deugdelijk rioleringssysteem voordat men de polder „Noord- Hofland" bouwrijp ging maken? Op deze vraag kon geen afdoend antwoord gegeven worden. Het administratieve personeel verwees naar de mensen in ,,'t veld" en dezen hadden geen commentaar. De bewoners van ongeveer hon derd huizen zien met angst de regen periode aankomen. Dan stijgt het hoofdriool in de Leidseweg en de overloop komt terecht in de af voeren van de huizen, waardoor iedere douchecel een open riool wordt en de gegraven geul niet meer voldoende is om het ergste vuil op te vangen. Doordat Noord-Hofland is opge hoogd met zand uit de zee gaan thans vele struiken in de achter tuinen, die wateroverlast hebben, dood, want hoewel de bemesting goed moet zijn, is het regenwater puur zout door het zand. In de augustusvergadering zal de gemeenteraad de brief van de be woners behandelen. LEIDEN Een vr|) grote afvaar diging heeft gisteren op de Nationale (tennis) een poging gedaan zich door de openingsronde heen te spelen. Slechts Dick Bouman en de Noord- wijk-mixed Josine v/d Koogh en Ge rard Pasma lukte dit, maar de ande ren hebben zonder uitzondering goed gespeeld. Bouman bereikte de tweede ronde via Jaap Temmink die een 63 42 voorsprong niet kon vasthouden, en ondanks een 42 voorsprong in de beslissende set met 63 57 4fl sneuvelde. Louk Sanders kwam tegen Wim Pufkus snel met 41 voor en leek op weg naar een fraaie zege. Maar het vertragende spel van Puf kus bracht hem steeds meer in moei lijkheden en ondanks dapper verweer ging Sanders met 86 64 tenonder. Van Bram Madera hadden we te gen de taaie Peter Ehrlich wat meer verwacht dan de 75 63 nederlaag die nu op het scorebord kwam. Jo sine v/d Koogh kwam tegen de als zesde geplaatste Els Veentjer met 4 2 voor. Toen de Haagse over haar ergste zenuwen heen was ging zij wat kundiger manoeuvreren, wat een zeer goed spelende Josine op een 64, 63 nederlaag kwam te staan. De herendubbel Louk Sanders en Jaap Temmink verloor met de vreemde score 06 62 06 van de sterke Rotterdammers Vaarties en Martens. De goed sluitende Noord- wijk combinatie Josine v/d Koogh met Gerard Pasma kwam tegen Nicky Vos en Ad Kooymans met 108 62 door de eerste ronde. In de volgende ronde ontmoeten de Noordwijkers Marijke Jansen en Fred Hemmes. Sfeer in 'i gezin De .„Nieuwe Leidse" er in Dinsdag 13 augustus Stadhuis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratlecenirale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. Voorstraat, 8 uur: koor-orgelconcert Vox Jubllans Waddtnxveen en Felke Asma Maassluis (orgel). Woensdag 14 augustus Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. LEIDERDORP: 2 u. opening kermis ter rein Ockenrode. Donderdag 15 augustus Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht, 7.30 uur- contact-rull- avond Philatelica LEIDERDORP: 19 tot 24 u. kermis op terrein Ockenrode. Vrijdag 16 augustus LEIDERDORP: 19 tot 24 u. kermis op terrein Ockenrode. Zaterdag 17 augustus LEIDERDORP: 9 uur kermis op terrein Ockenrode, 9.30 u. boegsprletlopen Tolle- naersingel, U u. polsstoksprlngen lolle- naerslngel, 2.30 u. mastkllmmen Burg. Brugplein. 2.30 u. vossenjacht centrum dorp 7 tot 14 Jaar. 3.30 u. sputtbal- wedstrijd brandweer terrein Hoogmadese- weg. 5 u. Judodemonstraties Burg. Brug plein. II u. nam. sluiting kermis. Jeugddorp Van 1 juli tot co mei u augustus eikt week V8D maandag tot en met vrijdag leugcivakanlieOorp in Jeugddorp Voor- ichoterweg van huil tien 'ot zestien uur APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen Haven Apotheek. Haven 18. tel. '0085. De zaterdag- zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven-Apotheek. De Oegstgrestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. DOKTEKSDIENST Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen Daarna tot zondag avond 24 uur. de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags' tot woensdag IV uui waargenomen door het Dtaconessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elisabelh- zickenhuls (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA (2 en 8 uur, zondag 2, 5 en 8 uuri The greal race (a.l vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: My sister, mv love (18 Jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Hold up In Singapore (14 laar). LUXOft (2.30, 7 en 9.15 uur): De vler kante rekruut (a.l.). REX (2 en 8 uur, zondag 2, 5 en 8 uur)- The bridge on the rlver Kwal (14 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: ZIJ waren naakt (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Samen uit. samen thuis (a.l.). TRIANON (2 30. 7 en 9.15 uur): Thunder- ball (14 Jaar). Mobiel A..N W .8.-kantoor 10—18 uur bu mo Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u„ zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Molenmuseum De Valk Geopend elke dag v»" 10 tot 8 uur, maand, gesloten, zond van lot 5 uur, tot 15 september Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la, lb en 2c: dagelijks 10 36— 11.30, 14.30-16 en 19—20 uur Voor patiënten tn klasse s maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19 30. uur, zaterdag 1530—16.30 uur. zondag 13 30—17 uur. Klassepatlénten op de vrouwenkliniek: dagelijgs 10 30—11 30, 14—16.30 en 10—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 laar niet worden toe gelaten. tn het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegeltjk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuis Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks vaD 11 tot 12. 2 tot en 7 tot 8. Elisabethziekennuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 8 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da- gelliks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8 Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van «even tot 8Chl ALPHEN Kljnoord: alle klassen dage lijks va nhalf 5 tot half 6. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 lol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurje voor vaders van 6 tot half 7 KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tol half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc- afdellng dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelllks van 3 tot half S en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatlènten zon- dgs van I tot I. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. Tentoonstel iingeo Rijksmus. Volkenkunde zomertentoon- «teiiing viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vrn-ert en nu), 'ot I december Lakenhal vao 5 lull tof 22 september! Negen Leidse fotografen Bibllotheekffllaal Houtkwartier (Kager- straat) van 13 september expositie Leid se kunstgroep Colourform (hard-edge, olieverf, tekeningen en etsen) maan dag 1-5 u.. dinsdag en vrijdag 9-12 en 1-S u„ woensdag 8-12, 1-5 en 19-20.30 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3