Jeugd-vakantieweek Rhynenburch (STENO) TYPISTE Ned. CANTINEJUFFROUW Wat dacht u? lfoor hem alleen de echte zware van de Weduwe Avondvierdaagse fietsen op gras baan Sassen heim Olieproduktie vc Indonesië hoget BONTMANTELS ZOMERPRIJZEN - BONTHUIS VAN EGMOND koeriTRS BOOT CO EXPORT N.V. ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl. of vrl.) De N.V. Betonwarenfabriek M. Jonker Je reinste tabak. Lekker zwaar en pittig. Geurig tot de laatste lange draad. Al jaren aan de top voor mannen die «zwaar» voor hun geld willen hebben. NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 AUGUST! HAZERSWOUDE De jeugdvakantieweek in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch is begonnen. Met een groot aantal deelnemers en prachtig weer. Gistermorgen wierpen drie zestallen jongetjes zich in een span nend voetbalgevecht tijdens een toemooitje op een mini-veld. Gister middag kwamen de wat grotere knapen aan bod tijdens een toernooi, waaraan op het terreintje bij de speeltuin „De Rode Wip" werd deelge nomen door drie zeventallen. Er werd, onder leiding van de heer P. van Heusden en anderen, fel gevochten, om de eer én om de prijzen. De Da Costasirvgel vormde gister morgen een race-baan voor de kin deren van vie rtot acht jaar, die er met hun step alles uitgooiden, om maar een prijsje te bemachtigen. Ruim tachtig step-coureurs kwamen aan de start. Rudo Kempen werd winnaar bij de kleinsten. Hans ten Brink en Oscar van Leeuwen wer den tweede en derde. Bij de zeven en achtjarigen eiste Henno Vet de eer op. Corrie Laros en Herman Denkers werden tweede en derde. In de middaguren was de Da Costasingel het strijdperk voor de meisjes van acht tot twaalf jaar, die zich al hardlopend, touwtrekkend en zaklopend bezig hielden. Ook nu had de organisatie niet te klagen over belangstelling: ruim vijftig deelnemers gingen in de wedstrijd jes van start. Sally Bubbers was haar acht- en negenjarige leeftijd genootjes te snel af bij het hard lopen: Caroline van Dijke en Lidy van Kampen legden beslag op de tweede en derde prijs. Bij de tien en- elfjarigen was de einduitslag: 1. Joke Pynaeker, 2. Ricky Schellin gerhout. 3. Ingrid Berbee. Het touwtrekken by de categorie 8 en 9 jaar werd gewonnen door Ca- Schatgraverij voor Sole Mio NOORDWIJK Een frisdran kenmaatschappij houdt woensdag middag in samenwrking met de evenementencommissie op het strand voor de politiepost een schatgrave rij. De hoofdprijs bestaat uit een fiets, terwijl nog honderd andere prijzen en prysjes in het zand zijn verstopt. De schatgraverij begint om half drie. Het entreegeld bedraagt 25 cent De opbrengst is bestemd voor het Reuma-centrum Sole Mio in Noordwijk. roline van Dijke, vóór Ria Zandber gen en Marian Drost. Bij de ouderen won Hetty van Rijn; Annelies de Groto en Alice Belt werden tweede en derde. Het lopen in een jute zak ging Lidy van Kampen bij de jong- sten het best af. Loesje Blok en Ka rin van de Laan werden tweede en derde. Bij de 10- en 11-jarigen was Ricky Schellingeihout de sterkste. Zij eindigde voor Annamarieke Veldema en José de Groot. Morgen, woensdag, is het voor een dikke vijftig jongens en meisjes om 7 uur dag, want dan begint de viswedstrijd, 's Middags om twee uur is er boegsprietlopen in de speeltuin. NOORDWIJK De heer Ad. J. Mooyekind, leraar aan de Mavo- school St. Willibrord vierde zijn zilveren jubileum als onderwijzer. De heer Mooijekind werd in 1943 aangesteld als onderwijzer in War mond. Na een jaar verhuisde hij naar Noordwijkerhout, waar hij verscheidene jaren aan een lagere school werkte. In 1952 kwam hij naar zijn ge boorteplaats en werd hij onderwijzer aan de Christus Koningschool. In 1960 behaalde hij de akte duits en werd docent aan de r.k. Ulo. NOORDWIJK B. en W. stel len de raad voor garantie te ver lenen voor de betaling van rente en aflossing van een geldlening van de stichting gebouw „Het Cen trum" voor de bouw van een dorps huis. Zoals bekend komt dit op de plaats van het tegenwoordige Juve naat. Met de stichting is een bedrag van 879.700 gemoeid. Men rekent op een bedrag van ƒ262.000 aan subsidies en bijdragen van rijk, provincie, gemeente en andere in stanties. Bijna ƒ249.000 wordt door de stichting zelf op tafel gebracht, terwijl een bedrag van ongeveer 300.000 moet worden geleend. Piet van Egmond concerteerde in Noordtvijk-Binnen NOORDWIJK De grote kerk te Noordwijk-Binnen was gisteravond bijna geheel bezet met muziekliefheb bers die Piet van Egmond wilden ho ren. Deze alom bekende organist, die op zo grootse wijze dit jaar zijn jubi leum vierde, heeft op even indruk wekkende wijze een concert gegeven, waarop hij aantoonde welk een groot kunstenaar hij is. Op dit fraaie orgel begon hij het concert met een majesteitelijke ver tolking van de Fantasia en Fuga in g van J. S. Bach. Tot in de kleinste finesses beheerste hij dit werk van de Leipziger cantor. De Fuga werd een machtige climax. De Aria van Loeillet, voor clave- cimbel geschreven, werd een fraai kleinood. Van Handel kregen wij deel 1 van het bekende orgelconcert in F. Hier geen uiterlijke, op effect berekende nabootsing van Koekoek en Nachte gaal. De eenheid bleef gehouden; geen onderbreking door vogelimitaties. De Trumpet-Voluntary kreeg de klank die past bij de orgels die in Engeland tijdens Stanley werden ge bouwd. Knap en zonder romantische sentimentaliteit vertolkte Van Eg mond de 2e sonate van Mendelssohn. Een mooi Adagio en een geanalyseer de fuga vielen vooral op. Van deze tijd een fijne, voor stem en tegenstem geregistreerde Fantasia Septimi Toni van de Haarlemse orga nist Albert de Klerk en een Partita Octavi Toni Super „Venti Creator" van Gabr. Verschraegen, organist en componist te Gent. Ieder onderdeel van deze Partita kreeg de juiste kleu ring en technische afwerking. Dit buitengewoon kunstzinnig ge geven concert werd afgerond door een eigen improvisatie, die tegenover het voorgaande niet kon bevredigen. Theo ten-Hooven Miinchner Chorbuben komen naar Noordwijk NOORDWIJK Vrijdag zingt 'het jongenskoor „Die Miinchner Chor buben" in de parochiekerk van Sint Jeroen in Noordwijk-Binnen. Dit door de evenementencommissie naar de badplaats gehaalde koor heeft een internationale faam. Het trad in vele steden van Euro pa op. Koorleider is Fritz Rothschu, die ook als componist bekendheid geniet. Alle jongens zijn tussen hun negende en dertiende jaar lid van het koor geworden en kunnen dit blijven tot zij 21 zijn. SASSENHEIM De wielervereniging Sassenheim en omstreken is nog niet ingeslapen. Deze week, om precies te zijn morgen, begint 's avonds een voor de vereniging geheel nieuw evenement: een avond vierdaagse voor de jeugd op gewone fietsen. Waarom deze activiteit op het sportpark aan de Menneweg? Wielervereniging-secretaris Van Rui ten zegt: „Dit kan worden gezien als een compensatie voor het ontbreken van andere activiteiten. We organiseren jaarlyks de Ronde van Sassen heim met veel succes, maar daarmee houdt met ook op. We kunnen trouwens niets méér doen". De vereniging mist trainingsgele genheid. „We zouden graag een eigen parcours hebben. Rondom het sportpark desnoods, maar dat zit er niet in. Het kost gewoon te veel. De gemeente schat het op f 50.000". De wielervereniging Sassenheim en omstreken, die 18 januari 1958 werd opgericht als ..afscheiding"' van de oudere Bollenstreek, heeft tot voor enkele jaren altijd op het Boenderparcours kunnen trainen. Dat liep mis en nu zit men al een paar jaar zonder. Een dieptepunt in de vereniging? „Nee," ontkent secre taris Van Ruiten resoluut, „alleen durven we praktisch geen leden meer aan te nemen. We hebben ze maar weinig te bieden. Al onze ac tieve leden en dat zijn drie ama teurs (Zeldenthuis. de juist uit dienst gekomen Van Kesteren en de juist in dienst gegane Kees de Zwart), een paar nieuwelingen en wat aspiran-tjes moeten nu helemaal op zichzelf trainen. We gaan wel met wat jonge jon gens op pad. maar al met al is dat niet de ideale manier van werken voor een vereniging. Vooral niet, omdat we veel ouderen achter ons hebben staan. In totaal een dertig. Landijsbaan De gemeente heeft overigens al plannen gemaakt om aan de nood van de wielervereniging een eind te maken, maar het zal nog wel een paar jaar duren, voordat er een par- NOORDWIJK Aan de raad wordt voorgesteld aan de verbindings weg tussen de De la Bassecour Caan- straat en de Meidoornstraat de naam van Goudenregenstraat te geven. De straat nabij de Boekerslootlaan, waar de stichting Huisvestingsbelan- gen bouwt, krijgt de naam van Mus- caristraat. Muscari is de Latijnse naam voor het blauwe druifje. cours is. In het Kooiplan is een nieuwe landijsbaan geprojecteerd met daar omheen een wielerpar cours. De tekeningen voor dit plan liggen al ruim een jaar in het ge meentehuis. De samenwerkingsplannen tussen de wielervereniging Sassenheim en omstreken en de Bollenstreek zijn op niets uitgelopen. Er rezen op het laatst moeilijkheden, die niet te overbruggen waren. De wedstrijden zullen voorname lijk op de baan gericht zijn: een grasbaan wel te verstaan. Voor de tweede wereldoorlog werden in Ne derland heel wat wedstrijden op dit soort banen gehouden. Er nemen aan de avondvierdaagse tien ploe gen van 4 renners deel. De jongens krijgen de kans zich op heel wat onderdelen van het baanrijden (achtervolging, tijdrit, sprint) te specialiseren. krijgen lagere huur krijgn lagere huur NOORDWIJK De drie grote dagwinkels aan de Langevelderslag, die ziin verhuurd aan de fa. Gebr. Van Westerop, zullen minder huur gaan doen als de raad met het voor stel van B. en W. akkoord gaat. In deze winkels exploiteert de firma een caférestaurant, een dancing en een amusementshal. Naar de mening van het college verhogen deze de levendigheid op het winkelplein. Bij de exploitatie van de dancing en de amusements hal moet echter vermakelijkheidsbe lasting in rekening worden gebracht. Dit vormt ten aanzien van andere zaken een onevenredige last. Daar om zijn B. en W. bereid de huurprijs van de winkelpanden nog eens in overweging te nemen. Voorgesteld wordt de prijs per winkelpand van f 5.000 op f 4.500 per jaar te brengen. Nieuwe kleuterschool in ivijk Boerenburg NOORDWIJK De kerkeraad van de Hervormde Gemeente in Noordwijk-Binnen heeft de raad om medewerking verzocht voor de aankoop van grond, de bouw en in richting van een kleuterschool met twee klassen in het plan „Boeren burg". De bestaande Geertruida-kleuter- school is -te klein om de toeloop van kleuters op te vangen. Op 1 juli telde de school 155 kleuters, 12 staan op de wachtlijst, terwijl men rekent op 55 kleuters uit de wijk Boeren burg. B. en W. stellen voor de me dewerking te verlenen. Verbindingsweg met de Van de Mortelstraat NOORDWIJK De erven H. P. Zwetsloot zijn bereid een strook bollenland ter grootte van 0.72.30 ha. aan de gemeente te verkopen. Deze grond heeft de gemeente nodig voor de aanleg van een verbindingsweg tussen de Van de Mortelstraat en de nieuwe provinciale weg. In 1966 werd reeds met baronesse Taets van Amerongen van Rens- woude-Everwijn een grondruil aan gegaan, waardoor een groot gedeelte van de grond in eigendom kon wor den verkregen. De nu voorgestelde transactie be tekent dus een nieuwe stap in de richting van een nog betere verbin ding met de badplaats. Het gemeentebestuur verwacht, dat het gedeelte van de nieuwe pro vinciale weg op het grondgebied van Noordwijk in 1970 zal worden aan gelegd. NOORDWIJK Bij de adminis tratie van de bedrijven voor elek triciteit, gas en water worden jaarlijks 45.000 verbruiksnota's ver vaardigd op een schrijfmachine met voorsteek. Dit geeft zoveel werk, dat men zou moeten overgaan tot uitbreiding van het personeel. Bo vendien is de voor dit doel ge bruikte schrijfmachine totaal ver sleten. B. en W. stellen de raad voor dit werk uit te besteden aan het computercentrum van de Stedelij ke Lichtfabrieken in Leiden. De kosten worden geraamd op 22.000 per jaar. Voor de verbruikers heeft dit tot gevolg dat de nota's voor gas. water en elektriciteit niet meer aan de deur worden geïncasseerd, maar dat men er zelf voor moet zorgen, dat de rekeningen worden betaald. Circus Toni Boltini. geeft voorstellingen NOORDWIJK Zaterdag 10 a, geeft het circus Toni Boltini 's avoa om 8 uur hier een voorstelling nj leeuwen, olifanten, clowns en vl, gende trapeze. Maandag 12 august, staat het circus in Katwijk om dj, om half negen een voorstelling geven. Woensdag 14 aug. geeft h in Wassenaar een voorstelling, d om 8 uur begint. Donderdag 15 ai^ is het circus om 8 uur in Leidscha dam en tot slot van deze trip ge( het vrijdag 16 augustus om 8 mte een voorstelling in Sassenheim. Kinderen tekenden!» op het Vuurtorenplei NOORDWIJK Od het Vuurtor hf plein werd een tekenwedstrijd voor t,. Jeugd gehouden. Vierhonderd Jongenjn( meisjes namen eraan deel. Echt Nooefl wijkse impressies waren er bij. zoals Janus-beeld, een ijscokar en zeezellen Uitslag: groep 5 Jaar: Detlef Swatu) Evelien Meyer en Henny Turk «n Groep 6-8 jaar: Berthelie Passchler, t- cien Duyndam, Juultje Putman, SI Bi hoorn. Hansje Augustinus, E Stegen Ier. Llda Nap. Martine Daniels, Anfei van der Ploeg en Eric Cramer. Groep 9-10 jaar: Plet Bosman. Peta J sen, Trudy van den Berg, Frank Putm e' Kaita Korsten en Frank Eisenhauer. a Groep U-12 Jaar: Maaike Putman, K r van den Berg. Elly Tetteroo, Lea Vliet. Joke Koelewijn. Angelika Mf° troostprijzen: Ton Groenewoud en Ifei de Ridder. _i e DJAKARTA In het eerste kvr) taal van 1968 heeft de produktie ruwe olie in Indonesië bijna 14.172: kubieke meter bedragen. Dit is 77.£; kubieke meter meer dan in de eenkomstige periode van 1967. A het Indonesische persbureau Anti Blijkens cijfers van het Indonesisj directoraat-generaal voor olie en aai gas hebben de raffinaderijen in 1 eerste kwartaal ruim 17.306.000 bal afgewerkte produkten apgeleverdjj dit cijfer is niet begrepen de produT van de oliemaatschappij Pangkl Brandan. De uitvoer van ruwe (excl. de binnenlandse verkopen I Stanvac Company) bedroeg in I eerste kwartaal 29.000 barrel. Aan raffineerde produkten werd in i 6.250.000 barrel uitgevoerd. De Indonesische olie ging naar 1 land, Singapore, Hongkong, de Phi pijnen, Japan, Australië, Nieuw 2 land, de V.S., Nederland, Duitsl«| Afrika, Italië, Canada, Zuid-Ameij en Frankrijk. NIEUWE RIJN 54 TELEFOON 23308-22768 LET OP HET ADRES LEIDEN 1-20 WOORDEN 1,75 Elk woord meer 0,12 Voor Koeriers onder nr. wordt 35 ct. extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Personeel gevraagd Voor het monteren van film en papier in onze studio vragen wij een handige jon gen of meisje. Soliicaties te richten aan: Nederlandsch Drukkerij Bedrijf N.V., Oosterkerkstraat 11, Leiden. O N.V. Confectiefabriek Gebr. de Weerd, v/d Werffstraat 7a, Leiden. Tel. 30390 heeft op haar japon- nenateiiere plaats voor erva ren en aankomende modi- nettes. Persoonlijke sollicita tie tot 's avonds 5.30 uur. Mevrouw de Graeff, Prins Hendrikilaan 3. Oegstgeest zoekt meisje voor de och tenduren. Inlichten tel. 50678. Modinettes gevraagd. Goede baan. Loon naar prestaties, 2 weken zomer en 10 dagen wintervakantie. Vervoer voor omliggende plaatsen wordt door het be drijf verzorgd. Confectiefa briek G. Biesot. Herengracht 84. Leiden, tel. 01710 - 30268. Gevraagd een meisje voor huishouding en winkel. 5 daagse werkweek. H. Tijs terman. Dorpsstraat 80. Oegstgeest, tel. 50512. O Verpleegster worden? Liefst in een nieuw zieken huis en in een moderne, ge zellige stad? Onze eerstvol gende opleiding vangt in september aan! Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis. Eindhoven. Personeel aangeboden Onze service is uniek. Wij staan voor al uw glasrepara ties klaar van 7-22 uur. De Glasspecialist. Telef. 01710 - 24926. Tomatenstraat 12. 0 Aangeboden: meisje. 16 jaar, in bezit van diploma kinderverzorgster, zag zich gaarne geplaatst in gezin met kinderen. Brieven bur van dit blad onder no. 2199 Te koop aangeboden 0 Nieuwe autobanden. Be kend merk. 25 pet. korting. Remould banden voor de helft van de nieuwprijs. H. Hövig. Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leider- dorpse brug), telefoon 25517. 0 Tapijttegels o.a. Heuga- felt- Tretford- Heugaflor en Desso forte tegels reeds van af f 4,95 p. stuk, 50 x 50 cm. Woninginrichting van Kla- renbosch, Haarlemmerstraat 51. 0 Franse boeren- of Com- toise klok plm. 1830. Geheel compleet. Met wekker me chanisme en harpslinger. In prima staat. Leidseweg 151. Voorschoten. Te koop: Brink Speedboat met 55 PK mercury motor. Alles in prima conditie. Spotprijs f3000. Ook gene gen te ruilen voor een auto van recent bouwjaar. Sta tionsweg 36, Leiden Tel. 01710 - 34689. Aangeboden 4 pers. op blaasbare rubberboot, 3 aparte luchtkamers. Zeewa ter bestendig. Met houten vlonder. Geschikt voor bui tenboordmotor tot 5 PK. Slechts 14 dagen gebruikt. Tel. 63984. Auto's en motoren OOK VOOR MODERNISEREN EN REPARER"' jH Zuinige occasions. Austin seven 1965 f 2600; Fiat 850 1966 f 3100, Fiat 500 1964 1300, Gordini 1966 f 2250. Daffodil 1965 f 1950. Garage J. v. d. Meer. Hoge Rijndijk 4a Leiden. Tel. 25259. Ga rantie - Inruil - Makkelijke betalingsreg. Ruime occasions. Zephyr zuinige 4 cyl. f 2950, Chevrolet Chevy 2 f 2100. Valiant 63 Plymouth f 2850, Opel Record 1964 f 3000, Volkswagen variant 1966 f 4250. Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a Leiden. Tel. 25259. Garantie - Inruil - Gespreide betaling. Bestel en combi-occa sions. Volkswagen variant 1966 f 4250. Taunus 12M luxe bestel, nieuwste model als nieuw f 2950, Taunus Transit 1966 dubbel lucht, open bak, laadverm. 1700 kg f 4950, Fiat 1100 familiale 1965 f 2600. Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, tel. 25258 Leiden. Inruil - Ga rantie - Financiering. Occasions. Opel Kadet 1964 t 2900, Simca 1000 1965 3000, Volkswagens 1964 f 2400, Volkswagen 1500 '65 f 3200, Taunus 12M 1965 f 3100, Skoda 1000MB. 1965 f 2350, Yalta 1968 3000 km. f 2500, Austin Glidèr '64. f 2900, Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a Leiden. Tel. 25259. Garantie - In ruil - Financiering. Aggregaat Honda voor cara van. boot of camping. 220 V '250 - 300 Watti. 12 V. (5-4 Amp.). Alleen bij Provema. f 674. N.V. Provema, Plant soen 97. Leiden, tel. 01710- 32217 of 30481. 0 Wielsierrlngen voor alle automibielen. Dubbel geëlo- xeerd, per set van 4 st. f 10 N.V. Provema. Plantsoen 97 Leiden, telefoon 01710-32217/ 30481. 0 Uitlaten voor alle typen en modellen auto's. Ook alle typen sportuitlaten. N.V. Provema. Plantsoen 97. Lei den. Tel. 01710 - 32217 of 30481. 0 10 autorijlessen v. f 47,50. Vervolg- cn losse lessen f 6.50. Fonkelnieuwe V.W.'s Bondsautorijschool De Cen trale. Aanmeldingsadressen Leiden: Beestenmarkt 1. hk. Steenstraat, tel. 21531, b.g.g. 22287. Katwijk aan Zee: Rijnmond 103. telefoon 3765. Alphen aan den Rijn: Hooft- straat 257, tel. 3752. Voor schoten: Prof. Cam. On- nesplantsoen 13. teL 5834. Citroën Ami 6, bouwjaar 1968. deze nieuwe auto heeft slechts 10.000 gereden. Aan betaling f1200 met garantie, inruil mogelijk. Calex Auto bedrijf N.V.. Kort Galgewa ter 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 0 Triumph Herald, bouw jaar dec. 1964. aanbetaling slechts f 250. Inruil en finan ciering mogelijk. Calex Au tobedrijf N.V.. Kort Galge water 14-16. Leiden, tel 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 0 Opel Rekord, type 1965 met schuifdak en radio, zeer goede banden. Aanbetaling f 1000. Met garantie, inruil mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden. tel. 33355. Dagelijks 1 geopend van 9-22 uur. Calex biedt aan: BMW 700 bouwjaar 1964; Fiat 1100 bouwj. 1964; Renault E bouwj. 1964; Simca 1300 bouwj. 1964; Taunus 12M bouwj. 1964 en vele andere automobielen. Inruil en fi nanciering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kont Gal- gewaiter 14--16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uuir. Scaldia 408, bouwjaar 1967, slechts 12.000 k-m. Met dealerigarantie. Aanbetaling f 1000. Inruil mogelijk. Calex Automobielbedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Lei den, tel. 33355. Dagelijks ge opend van 9-22 uur. Te huur aangeboden Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes - verschroomde gestoft, klapstoelen formica tafels - kapstokken - barkrukken, tels" (sinds 1898). Haarlem merstraat 220, Leiden. Tel. 0 Te huur geriefelijke ca ravan vanaf 17 augustus a.s. 75,- p.w. Desgewenst (za terdags) vervoer naar elke plaats in Nederland. Km.- vergoeding in overleg. TeL 01710-31489. Vakantie Hoenderloo (Veluwe). Te huur luxe ca ravan met bungalowtent vol ledig ingericht. Bevragen W. Wernaarlaan 12, Sassenheim. tel. 02532 - 8828. Te huur geriefelijke cara van. Vanaf 17 aug. a.s. f75 p.w. Desgewenst (zaterdags) vervoer naar elke plaats in Nederland. Km-vergoeding in overleg. Tel. 01710 - 31489. 0 Noordwijk aan Zee. Te huur zomerhuisje. 4 pers. Vanaf 12 aug. f60 per week. Tel. 01718 - 2514. Te huur gevraagd Gewraagd door de heer W. de Jong te Enschede gestoffeerde kamer in Lei den. Aanb. Dr. Coppesstraat 10. Enschede. Woningruil 0 Woningruil. Aangeboden een 4-kamerflat met douche en c.v., nieuwbouw 1966. huur f 160 per maand, in de buitenwijk Groenoord te Schiedam. Gelegen in de ommiddellijke omgeving van het Beatrixpark. een open luchtzwembad en alle denk bare sportaccommodaties. Goede verbindingen met Vlaardingen en Rotterdam. Gevraagd: een gelijkwaardi ge woning in de omgeving van Voorschoten/ Leiden. Brieven onder nummer 2198. bureau v/h blad. Speciale aanbieding 0 Naaimachines. Zig-zag- naaimachines compleet in koffer f 245 met gratis les aan huis. Dit biedt u Van Steijn. Nieuwe Rijn 46b. id en. tel. Leid< f475. Nieuwe Typhoon Blits Bromfietsen, volauto matisch met telescoop voor vork, kettingaandrijving. 2 trommelremmen, km-teller. slot en snelbinder. Beslist de beste, goedkoopste en meest gemakkelijke bromfiets zon der versnelling In iedere gewenste kleur. Firma Du- soswa. Turfmarkt 1-3. Lei den. Tel. 24409, geen filialen 0 Bloem-, groente- en gras zaden. spaden, rieken, gra ven, harken - schoffels, tuin tafels. gasmachines, tuin- stoelen, tuinbanken, para sols en alles voor uw tuin Hartwijk, Nwe. Beesten markt 7-11, Leiden, telefoon 26627. Vloerbedekking zelf leg gen. Desso nylontegels in 6 kleuren 50 x 50 f 8 per stuk. De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51-53. Heugafelttegels Alle kleu ren direct uit voorraad le verbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanleymes cadeau bij aankoop min.' 20 tegels, Smit's Woning-in richting, Mai-e 98 Vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. Plot vrije-benzine- diesel olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan 200 meter van af Churchilllaan - Haag weg 0 Zelfsleutelen. gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsmeren. olieverversen, banden 'hoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije-benzinesta- tion. Potgieterlaan. De Kastenspecialist. Keu ze uit meer dan 500 model len ahnglegkasten. wand kasten. kenkenkasten, keu kenmeubelen wandmeubelen enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal. De Kastenspecialist, Hoogland- kerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat). Leiden. Tel. 0 Damesslips alleen m. 42 69 ct. Nylon onderjurken f7.95 nu f4.95, onderjurken, ronde hals. tot 54 f7,95, nu f 4,95. Lange onderbroeken en borstrokken tot m. 7 f 2.98. Ketelboteersteeg 5a. t/o Brandweer. JAPIE. Nylon damesnachthemden f 10.95 nu f 5.98. Leuke kin- dernachthemdjes vanaf f3,95. strech damesslips f2,98 nu f 1,98. Italiaanse jupons f4.98 nu f2.49, Ketelboe- tersteeg 5a, t/o Brandweer. JAPIE. 0 Tijdelijk. Bij aankoop van f50 aan goederen geven wij een looppop met echt kamhaar voor 1 cent. Ketel- boetersteeg 5a t/o Brand weer. Hoek Langebrug. JA PIE. 0 Lange dames en heren khaki en spijkerbroeken tot 54. Nu alle maten f9,95. kin derspijker-broeken tot i; jaar f4.95. Ketelboetersteeg 5a. t/o Brandweer. Hoek Langebrug. JAPIE. Woensdag jl. verdwenen bij zwembad De Does in Leiderdorp: Herensportfiets, grijs-blauw met lastdrager boven voorwiel. Inl. gaarne aan Joop van Maanen, tel. 01718 - 2459. Voor het naaien van gor dijnen. Utrechtse Veer 10. Tel. 33583. Leiden. Scherpe prijzen, vakkundig werk. 0 Mahonie kabinet, bankstellen, één-, twee- en driedeurs kasten, schemer lampen. toilettafel, klooster tafels, boekenkasten. go tische fauteuils, schrijfbu reaus va. 25 gulden stoel ca deau. Jan Pluym. Hooigracht 51. Tel. 25955. 0 Autorijschool Timmer mans, erkend gediplomeerd, betrouwbaar. Lessen in VW f 10 per uur. Uitgebreide theoriecursus. Mozartstraat 137. tel. 43428 b.g.g. Sta tionsweg 23. tel. 20014. Lei den. 0 Balletschool Hendriks wegens vak. gesloten. Aan vang der nieuwe cursus maandag 2 sept. a.s. Inschrij ving nieuwe leerlingen v.a. maandag 19 augustus. Hoog- landsekerkgracht 42, tel. 30256. Kantoor Loosterweg 18-20 Postbus 6 VOORHOUT SASSENHEIM Telefoon 02532-7268. Wij zoeken voor direct of op korte termijn voor ons modern groot Bloembollenexportbedrijf «en ervaren die graag afwisselend werk wil doen. verantwoordelij k ng bloembollenvak strekt tot aanbeveling doch is beslist geen vereiste. Voor deze functie zoeken wij vooral een enthousiaste medewerker die snel kan typen, accuraat kan werken en promotie wil maken. Wij bieden een prettige werkkring en een goed salaris. Uw schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan onze firma Postbus 6, Sassenheim of mondeling na telefonische fspraak. Uitzendbureau De Koning vraagt voor direkt Volledige dagtaak. Gehuwd geen bezwaar. Aanmeldingen Jac. Urlusplantsoen 308, Leiden, tel. 31710. Grevelingstraat 73 Lisse vraagt Telefoon 3980 (02530) Aanmelden dagelijks van 7 tot 17.30 uur aan de fabriek. Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren- Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76. tel. 32916. Verloofd? Stuur ons ook een kaartje. Wij hebben dan een aafdige verrassing voor u klaarliggen. Oudshoorn, Haarlemmerstraat 160 165 b. Leiden. Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting Blonks Autobedrijf, Nieuw straat 33-41. Leiden. Tel. no 30600. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opel Rekord. Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a. telef. 22300 - 32735. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen. gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steenstr. 16. Tel. 26854. GEVRAAGD: EEN 1e BEDIENDE EEN 3e BEDIENDE en een LEERLING BANKETBAKKER Banketbakker!) RICKEN, Vliet Z Z. 14. Rijnsburg Telefoon 2634. OPROEP voor de buitengewone ver gadering van aandeelhouders van N.V. DRUKKERIJ P. J. JANSEN te Leiden, te houden op dinsdag 20 augustus. Paraplu reparatie (ook voor opbouwbare) wan delstokken, invalidestokken, rubberdoppen. Repan worden alleen aan de aangenomen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle, Haarlem merstraat no. 95. Lv

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 8