waar een gans lulden kost SOLIDARITEIT IS GROOT Nationaal mikt op appel vrijdag tien miljoen Een tijd vol ongeloof, maar ook vol kansen Een noord voor vandaag Predikant vindt burgemeesters huis te duur Uw probleem is het onze.... BEBOEPINGSWERK Urk ook over de brug Overeenkomst tussen paus en Karl Mar? Zes Indonesiërs j naar de GOS GEREFORMEERDE/l\l)l\(.l IX RAARX RIJ EE? van deze glanzende ondér- zettertjes (met tijn Indisch motief) in etui voor ieder die nu n nieuwe abonnee opgeeft! En Hij zeide tot haar: „Dochter, uw geloof heeft u behouden, ga heen in vrede" Lucas 8 48). Als de discipelen op het meer vertoeven en de storm steekt op, raken ze in paniek. Here, wordt wakkerwij vergaan! Het antwoord is: Waar was uw geloof Tot de vrouw in deze tekst zegt Jezus: Uw geloof heeft u behouden. Grote tegenstelling. Het is druk rond Jezus. Een grote schare verdringt zich om Hem te horen en te zienen te spreken. Voor de vrouw is de kans gering, dat zij tot de Here kan doordringen. En toch is het belangrijkdat zij in Zijn nabijheid komt en dat Hij Zich een ogenblik met haar bemoeit, wil zij genezen. Tien tallen anderen zouden misschien de moed al lang hebben op gegeven. Ach, laat ik het maar niet eens proberen, het lukt toch niet. Vandaag de dag nog zijn er wie weet hoeveel duizenden en nog eens duizenden in de wereld die de moed maar opgeven, omdat zij niet tot de Here menen te kunnen doordringen. Er is zoveel in hun leven wat hen van Hem afhoudt. Een ding weet de vrouw zeker: Hij kent mijn noden en mijn behoeften. Het is niet eens noodzakelijk, dat ik Hem. lastig val gewoon maar de kwast van Zijn kleding aanraken. Meer niet. Dochter, uw geloof heeft u behouden. De afstand van de mens tot God is niet zo groot als de mens in zijn ongeloof denkt. Geen omhaal van veel woorden. Nee. gewoon maar zeggen: Here. Gij weet hoe het er met mij opstaat. Ik hoop op Uw genade. Wij lezen vandaag: 1 Korinthiërs 16. DINSDAG 6 AUGUSTUS 19* =g (Van onze correspondent) HUISSEN (Gld.) Ds. A. Otten (40) hervormd predikant in het Gel derse stadje Huissen met zijn 6000 inwoners heeft zondag vanaf de kansel een aanval gedaan op de ge meenteraad. Zijn aanklacht gold de bouw voor een ambtswoning van de burgemeester van anderhalve ton voor een dergelijke plaats een duur huis. Burgemeester is drs. A. H. Stadhouders. Ds. Otten. die binnenkort naar Al melo gaat vond het onjuist dat een zo groot bedrag uit de gemeenschapsgel den moet komen terwijl de volkshuisvesting in Huissen vaak te wensen overlaat. Hij heeft woningen bezocht, waar nauwelijks of geen sa nitaire voorzieningen zijn. Volgens de predikant woont de burgemeester in een voor hem rede lijk huis. Hij noemde het verraad aan het evangelie om de genoemde plannen uit te voeren. Ook meende hij, dat christelijke gemeenteraadsle den die niet hun afkeuring laten ho ren eveneens verraad aan het evan gelie plegen. NIAMEY Yacouba Djibo. de ambassadeur van Niger in Nederland en België, is zondagavond te Niamey, de hoofdstad van zijn land bij een verkeersongeluk om het leven geko men. De ambassadeur wiens stand plaats Brussel was waar hij ook zijn land bij de EEG vertegenwoordigde, kwam met zijn auto in botsing met een Landrover. (Van EPD-correspondent Helmut Falkenstörfer) IHALIA (Biafra) Bij de weg tussen Owerri en Elele zijn de Nigeriaanse troepen doorgedrongen. V ij hoorden er van bij geruchten. Toen wij op onze tocht in een trainings kamp door Owerri kwamen, zagen wij het: op blote voeten, de baby op de rug. op het hoofd een bundel met wat yamswortels, stromen de nieuwe vluchtelingen in de stad. In het opvang kamp zitten ze bij honderden op de grond te wachten, tot de regering hen verder helpt. i\Iaar de regering kan voor nauwe lijks meer zorgen dan voor een paar vrachtwagens voor het vervoer naar een van de vierhonderd kampen, waarin de mensen ratten aan het spit braden, als ze het geluk hebben ge had. ze te vangen. Zevenhonderdvijftig duizend vluchtelingen leven bij één geringe maaltijd per dag in de kampen. Nog eens vier miljoen zijn onder het mot to „extended family system" (Systeem van de uitgebreide familie) in de dorpen ondergebracht. De soli dariteit en hulpvaardigheid van de Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is veraekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraap: Bestaat er een goed boek over het schaatsenrijden in de tijd van Jaap Eden? .Antwoord: U kan nemen De Flitsende IJzers van Piet Maaskant, uitgegeven door la Rivière en Voor hoeve, Brink 14. Zwolle, dat de schaatsgebeurtenissen tot eyid 1964 beschrijft. Vraag: We hebben veel hinder van stappen, dansen en verschuiven van stoelen bij de bovenburen. Hoe kan men deze hinder tot een mini mum beperken? Antwoord: Er zijn houtsoorten in c|e handel (bijvoorbeeld zachtboard), die geluiddempende werking heb ben. Als u handig is. kan u dit zelf aanbrengen, maar het beste kunt u 'ich wenden tot een vakman, die tussen plafond en board nog een isolerende luchtlaag zal laten, zodat u een dubbele geluiddemping krijgt. Vraag: Op het strand hebben we ren prachtige wijdvertakte boomstronk gevonden, die we in de kamer willen zetten om er klim planten tegenop en tussendoor te la ren groeien. Hij staat nu buiten te drogen, want er zaten kilo's zeewa ter in. Sommige delen zijn aan het rotten, andere breken bijna af door droogte. Wat voor bewerking moet de stronk ondergaan? Antwoord: Dompel zo mogelijk de stronk 8 tot 14 dagen onder zoet water om het zouf eruit te laten trekken, anders zal het zout de stronk steeds vochtig maken en de stof waarmee de stronk geprepa reerd wordt, beschadigen, zodat ver dere verwering te vrezen is. Als de stronk door en door droog is. moet u er alle te rotte en ver molmde delen uithalen, bijvoorbeeld met een beitel, en dan de gehele stronk met een staalborstel goed schoon maken. Daarna moet u deze één of twee maal met blanke lak insmeren, zoveel mogelijk ook de binnenste delen. U kan er dan ze- rust uw plant in of aan groepe ren. Vraag: Ondanks alle moeite kon den wij geen verklaring vinden voor de verkleuring van de bijgevoegde oladeren van een Japanse kers en voor de daarin voorkomende gaten. Antwoord:' Dit is een geval van hagelschotziekte. veroorzaakt door een paar schimmelsoorten als claste- ro sporium, carpophilum en pseudo- mas morsprunorum. Oorzaak kun nen zijn gebrek aan stikstof, aan magnesium, verkeerde toepassing van bestrijdingsmiddelen en on gunstige weersomstandi gheden. Stikstof- en magnesiumgebrek kan u wegnemen door een gift stikstof (kalkammonsalpeter) en pa- tentkali. bijvoorbeeld per are 10 kg k.a.s. en 6 kg patentkali. Tegen clastero sporium moet u onmiddel lijk na bloei spuiten met 75 gram spuitzwavel. na 2 tot 3 weken her talen met 50 g spuitzwavel per 10 liter water. Verder moet u zorgen -oor gunstige groeiomstandigheden ais goede afwatering, eventueel *alkbemesting 25 kg per are. en de zieke takken wegnemen. Vraag: Wij hebben- een schilderij, gesigneerd met H. L. Bogman. Kan u hierover inlichtingen geven? Antwoord: In onze archieven komt deze naam niet voor. Mis schien kan een lezer inlichtingen verstrekken. U kan zich wenden tot het rijksarchief voor kunsthisto rische documentatie, Nassaulaan 18. Den Haag. \imr postkanionr en gemeentehitist'ii NED. HERV. KERK Beroepen te Capelle a. d IJssel H Binnekamp te Vriezenveen. die bedank- te voor Ma.rvsrn, te De Uer: K v. d. Sluijs te Herwijnen; te Doornspijk: A. J v Wijnmaalen te Maartensdijk <U.). •e Groot-Ammers: J. Bos te Lunteren Bedankt voor Tholen: C. v. d Bosch te Gorkum: voor Elim (Dr.i toez.: w. Ph. E. v. Kooten te Harenkarspel, ca. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG „Nationaal appel 9 augustus" heet de actie, die vrijdagavond tussen 8.20 uur en 9.15 uur via beide televisie zenders zal worden gevoerd, om hulp te verlenen aan slachtoffers van het conflict in Biafra. Het ligt in de bedoeling, zo vertelde gistermiddag op een persconferentie de voorzitter van de stichting Vluchtelingenhulp Biafraconflict, mr. G. E. van Walsum, de kijkers te informe ren over de toestand en op te wekken geld te geven bij post kantoren en gemeentehuizen (in Amsterdam ook op de kantoren van de spaarbank). Hotel Gooiland in Hilversum zal de centrale post zijn, waarnaar de op brengsten worden doorgegeven. Za terdag hoopt men een eerste cijfer bekend te maken. De totaalopbrengst (inclusief de stortingen op giroreke ning 400 ten name van de stichting te Utrecht) zal volgende week donder dag worden bekendgemaakt. Van de twee televisieploegen is die van het IKOR al weer terug, daar deze niet buiten Lagos, de Nigeri- aanse hoofdstad, mocht komen De VARA-ploeg, die Biafra als doel had, is op zijn bestemming aangekomen. Het is echter nog de vraag, aldus mr. Van Walsum, of het materiaal van deze ploeg ons land zo tijdig zal be reiken, dat het vrijdagavond kan worden vertoond. Het Is niet dp bedoeling goederen in te zamelen. Veel wat er dan komt. kan niet gebruikt worden en boven dien geeft het overbodige vracht kosten Ook wil de stichting geen eigen hulpactie ter plaatse voeren. Het geld zal ter beschikkia? worden gesteld van het Internationale Rode Kruis, de rooms-katholieke hulporganisatie Caritas International, de Wereld raad van Kerken en Unicef. Het zijn de Nederlandse takken van deze or ganisaties. die samenwerken in de stichting. Mr. Van Walsum wilde geen streef getal noemen, maar een bedrag tus sen de vijf en de tien miljoen noem de hij niet onbereikbaar. De huidige vervoersmogelijkheden naar de noodgebieden mogen nooit reden zi.in, om niet zo'n krachtig mo gelijke actie te voeren. Wij moeten gereed staan, om er in te springen, zodra zich meer mogelijkheden voor doen. Daarbij kan een krachtig ge voerde actie er toe bijdragen, om nieuwe mogelijkheden te forceren, zo meende mr. Van Walsum. Verder wil de stichting zich zorgvuldig buiten politieke implicaties houden en zui ver humanitair bezig zijn. Dr. C. M. Eijkman achtte de moge lijkheid niet uitgesloten, dat voor het einde van deze maand 1.2 tot 1.5 mil joen mensen in Biafra van de honger zullen zijn omgekomen. Tot veertien dagen geleden werkte hij in het Queen-Elisabethziekenhuis in Oemoeania. uitgezonden door Dienst over Grenzen. In de afgelopen drie maanden zijn al 375.000 mensen gestorven, zei hij. In Biafra leven negen tien miljoen mensen, van wie vijf miljoen kinde- rCDe honger is op het ogenblik het grootst in de dorpen. Deze tijd van het jaar is trouwens altijd de honger tijd voor dit gebied, tijdens welke import van voedsel uit het noorden of via de zee nodig was. omdat de nieuwe oogst nog in de gror.d zit. Import is nu praktisch onmogelijk en het inwonertal is bijna verdubbeld. Per week, zo is berekend, hebben deze tien miljoen mensen 4000 ton eiwitten nodig. In de maand juli mensen is groot, maar het tijdstip nadert, waarop ook de laatste voorra den np zullen zijn. Wat er nog is, concentreert zich op de markt van Aba, de grootste nog overgebleven stad. Hier vindt bij verschrikkelijke prijzen de uitver koop plaats van de laatste goederen: een kopje zout kost tien gulden, een vis ter grootte van een sardientje een gulden, een pond meel 25 gulden, een kip 70 gulden en een gans ongeveer 550 gulden. Er is geen distributie en I dus ook geen zwarte markt. Onder immense moeilijkheden het enige vliegveld van Biafra is een verbrede landweg in het oerwoud bij Ihalia voeren de kerken en het Rode Kruis levensmiddelen en medi camenten aan. Daarmee gebeurt er. j wat er gebeuren kan. Maar wat I beuren kan. is te weinig. Ronald McGraw, voor de oorlog scheikundeleraar in Calabar, leidt de verdeling van de levensmiddelen in het gebied van noordelijk Ngwa, bij hel noordelijke front. Hij verzorgt 140 kampen met 30.000 vluchtelingen. Dat betekent: hij kan per maand vijf tig kilo melkpoeder verdelen onder vierhonderd zwangere vrouwen en kinderen. In andere streken is zelfs dat niet meer mogelijk. In het ziekenhuis van Aba sterven dagelijks tien van de honderd kinderen en bijna geen en kele kan als genezen ontslagen wor den. PROBLEEM In de dorpen doen de Ierse paters van de Heilige Geest hun best. om uit het weinige, dat ingevlogen wordt, zoveel mogelijk hulp te ma ken. In feite staan zij echter alleen nog maar voor het probleem, of zij deze of die kinderen willen laten sterven; allemaal kunnen zij ze niet helpen. De protestantse kerken, Caritas en het Rode Kruis hebben een organisa tie opgebouwd, die een veelvoud van de thans ingevlogen hulpgoederen zou kunnen verdelen. In het Queen-Elizabetbziekenhuis in Oemoeania is de centrale post voor medicamenten voor geheel Biafra: de hele voorraad is in twee kamers op te bergen. De ziekenhuizen hebben vaak nog niet eens de allernodigste geneesmiddelen. Dr. Nagel, adventist uit Los Ange les, sinds 22 jaar zendingsarts in West-Afrika, is in een bijzonder ge lukkige omstandigheid: hij kon de honderdduizend gulden, die klaar la gen voor de uitbreiding van zijn zie kenhuis, uitgeven voor medicamen ten, die onder levensgevaar en tegen exorbitante prijzen hierheen gesmok keld werden door de fronten vanuit Kameroen en Nigeria. Maar ook hij is aan het eind van zijn krachten en ziin mogelijkheden. Zijn antwoord op de vraag, hoelang hij zijn ziekenhuis nog kan voortzet ten: nog een paar weken, als de hoe veelheid hulpgoederen niet wezenlijk toeneemt. HOPELOOS Hop het echter over een paar we ken zal zijn. weet niemand. De mili taire situatie is hopeloos en niemand geeft zich langer illusies over een' uiteindelijke overwinning. Ais het niet tot vrede komt. zal het 1 volk van Biafra liet oerwoud ingaan en het langzame, kleine bloedvergie ten zal geen einde nemen. Zonder pathos, alsof het van zelfsprekend was, zei luitenant kolonel David Okafar, toen wij in een Landrover naar een in het bos verborgen opleidingskamp reden: „Deze oorlog kan nooit eindigen." URK Dertigduizend gulden heeft de gereformeerde kerk van Urk op eigen houtje bijeen gebracht voor de actie „Kom over de Brug". Gelijk bekend, had gereformeerd Urk er verschillende bezwaren van principiële aard tegen, om te partici peren in de grote actie, die in maart gehouden is. In overleg met het Zen dingscentrum werd toen een project op Soemba uitgekozen, waarvoor Urk een eigen actie zou voeren. Kerkeraad en commissie hadden op niet meer dan twintigduizend gulden gerekend. Gereformeerd Urk telt 4500 zielen. BERLIJN Ook het blad Neut Deutschland uit de DDR heeft kritié» op het feit, dat paus Paulus modei medische middelen zoals voorbehcx middelen afwijst. Het blad zoiets in deze tijd achterhaald, in de DDR schrijven artsen „de voor. Wel ziet de schrijver van het artl kei in twee bekende pauselijke al kondigingen goede kanten, die heriij neren aan de leer der Marxisten e Leninisten. Dit geldt de opwekking van ft paus de werkelijke liefde tussen nu( en vrouw en ouders en kinderen uitdrukking van menseliikheid zovfl mogelijk in stand te houden. De instemming van de comnl nisten geldt ook de pauselijl uitspraak, dat de moeilijkheden in ij eertijds koloniale en onderdruk® landen moeten worden opgelost ad de hand van sociale en wetenschap! peli jke vorderingen. Ook Karl Marx heeft de theorj over overbevolking van de Engelsj econoom Malthus afgewezen, blad schrijft, dat de honger in grolf delen van Azië, Afrika en Latijn Amerika niet in de eerste plaats word veroorzaakt door overbevolking maar door onmenselijk imperii] listische uitbuitingspraktijken. BAARN In verband met de reformeerde Oecumenische Syni en voor het voeren van bespreking met de verschillende zendingsinstai ties zijn twee Indonesische delegatif in ons land aangekomen. De delegatt uit midden-Java bestaat uit drs. Soe tjipto. onderwijsdeskundige, Reksotoebroto, predikant voor h? jeugdwerk en ds. Bundipranoto Semarang. De Sumbanese delegatie wordt gï vormd door ds. Pada, algemeen a cretaris van de Christelijke Kerk o Sumba, ds Bili Lalo uit Waikabubal en de heer Siregar, directeur van d christelijke kweekschool. kwam per vliegtuig 100 ton binnen, om nog maar. te zwijgen van zout, kindervoeding en medicamenten. Het scheppen van een corridor over land is volgens dr. Eijkman zin loos gezien de slechte wegen en de opgeblazen bruggen. Misschien is er naast het vervoer door de lucht een mogelijkheid over water. Zeeschepen kunnen in de monding van de Niger varen en met kleine schepen zou het voedsel verder kunnen worden ge bracht. Schandaal De Duitse dr. Georg Htissler van Caritas (hij maakte enkele dagen ge leden een nachtvlucht naar Biafra mee) noemde het een schandaal, dat de mensen in de door Nigeria bezette gebieden letterlijk verhongeren, ter wijl de goederen zich in Lagos opsta pelen. Etim Udoh, een in Den Haag woon achtige Nigeriaanse jurist, die ook de persconferentie bijwoonde, verweet het bestuur van de stichting Vluchte lingenhulp Biafraconflicl. dat het niet realistisch handelde, doordat het niet uitsluitend met het Rode Kruis Dr. Herman Middelkoop in een van de Biafraanse vluchtelingen kampen. ..Er is nu genoeg ge praat". schreef hij aan zijp re laties in ons land. ..Nu moet er iets gaan gebeuren, en vlug. An ders valt er niets meer te hel pen". (Foto Karl Breyer/Quick) samenwerkt. „Nigeria vertrouwt het Rode Kruis, maar niet Caritas", zei hij. Hij vond het normaal, dat het Ne derlandse televisieteam in Nigeria geen toestemming had gekregen, de noodgebieden te bezoeken, omdat ra dio en televisie de opinie in Neder land eenzijdig zouden beïnvloeden. Reeds het gebruik van de naam Biaf ra stempelt volgens hem de actie. LONDEN Bijna 105 miljoen bij bels en bijbelgedeelten in 1200 talen 1 werden in 1967 over de gehele wereld verspreid. Volgens het dagblad de I Daily Telegraph gaf de Peking-pers in hetzelfde jaar 540 miljoen exem plaren uit van het boekje van Mao Tse Toeng. (Van onze kerkredactie) BAARN Vertegenwoordi- 1 gers van zendingsorganisaties uit de hele wereld ontmoetten elkaar gisteravond in Baarn op de eerste internationale gerefor meerde zendingsconferentie. Een wens die 22 jaar geleden werd uitgesproken, ging in vervulling. De zeventig deelnemers vertegen woordigen ook ionge kerken. Er zijn Nigeriarien, Indonesiërs, een Japan ner. een Cevlonnees, en ook mensen uit Latijns-Amerika. Voorzitter dr. John P. Galbraith sloot deze kerken niet van de zen- dinestaak uit. Hij zei. dat nu de tijd is gekomen dat ook de jonge kprken hun verantwoordelijkheid verstaan. Beter dan blanken kunnen hun pre dikanten soms in eigen continenten het evangelie verkondigen, omdat zij dichter bij die cultuur staan. Maar zij moeten zich bij hun zendingsop dracht niet alleen tot die eigen conti nenten bepalen. Voor het eerste kwam gistermiddag ook de commissie bijeen die vijf jaar Aangenomen naar Suawoude E. C. Baart te Cubaard (Fr.>. Emeritaat verleend aan B H. L kamp te Ulsen (Dtsl.V GFREF. KERKEN (vrijgem.l Bedankt voor Rotterdam-zuid Berghuis te Leens. Ik geef op als K-— 'v\0 nieuwe abonnee: Als beloning voor mijn aktivite'rt ontvang ik een «el onderzettertjes. De nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. Mijn naam geleden door de Gereformeerde Oe cumenische Synode van Grand Ra pids is benoemd. Tot nu toe hadden de leden slechts schriftelijk met el kaar in contact gestaan. Ongeloof De eerste avond was nog vrijwel geheel gewijd aan kennismaking. Ds. John Galbraith opende de bijeen komst in de kapel van het Gerefor meerde Zendingscentrum met een re de getiteld: „Nimmer sedert de refor matie. Nimmer sedert de reformatie was het ongeloof zo sterk als nu. zei hij. In dc eerste plaats al. doordat de wereldbevolking sindsdien gegroeid is van 600 miljoen tot drie miljard mensen, een groei die de kerk lang niet heeft kunnen bijhouden. Dit ongeloof, vervolgde hij. is ech ter nu ook de kerken binnengedron gen De lichamelijke opstanding, de godheid, de maagdelijke geboorte van Christus worden door velen geloo chend. het gezag van de Bijbel verwor pen en zelfs geloven sommigen al niet meer in een persoonlijke God, Het gevolg is een dodelijk oecume- nisme en de dood van het zen dingswerk. meende hij. Zending Er is een oecumenisme dat leven geeft, omdat het uitgaat van het ge- zeg van de Bijbel, vervolgde hij, om dat het het Woord van de soevereine en alomtegenwoordige Christus ge looft. Er is ook een dodelijk oecume nisme. dat het gezag verwerpt en de leer van de Bijbel niet serieus neemt. betaalt: O per kwartaal per maand Inzenden aan Bureau van dit blad Een tweede vrucht is dat eerst de zendingsopdracht verdraaid en deze daarna verstikt wordt. Tegenwoordig wordt vaak gezegd: „De kerk is zen ding". Dan wordt bedoeld dat haar leven zending is. maar dan kom je terecht bij het evangelie van de goe de werken, bij sociale vernieuwing en niet bij de prediking, meende hij. Maar nimmer ook was er sedert de -rformatle een kans om h«*t pv*»n»Hie uit te dragen zoals nu. Als God een nood schept, geeft Hij ook de middfj len om die nood te lenigen. We kunj nen nu meer mensen bereiken dai ooit via lectuur en radio. Ds. Gal hraith vroeg zich af of de zendlngsor ganisaties van gereformeerde sigiu tuur die mogelijkheden wel voldoe* de aangrijpen. De kansen zijn in onze tijd ook I groot, omdat de mens van natu» naar gezag verlangt. De kerken va gereformeerde signatuur hebben dj gezag aan te bieden in de vorm va het gezag van Gods Woord. Juist ij deze tijd van twijfel en onrust leef er bij de mens een verlangen naa rust en orde die het evangelie bied Daarom is het nodig dat in de» tijd alle krachten worden ingesparj nen. We zullen nieuwe methode} moeten vinden om het evangelie uj te dragen, zei dr. Galbraith. We zuj len ionge mensen moeten aanmoedj gen op eigen kosten een tiidje hw zendeling te gaan helpen. We zultó onze leden moeten aanmoedigen 'j emigreren en naast hun gewone dl gellikse arbeid het evangelie uit j dragen. We zullen ook de jonge kerk« moeten helpen om meer een eig« weg in te slaan. Geen kerkgebouw die van kerken uit het westen gekc pieerd zijn, maar eigen stijlen, hij. en eigen muziek. En bij dat alles zal ons oog voorj gericht moeten zijn op de groei de kerk. We moeten onze sociale i antwoordelijkheid verstaan', besloot dr. Galbraith. Maar die geen vervanging voor de predikirij van het evangelie. Als we de were ten zegen willen zijn. zullen we uit moeten gaan en prediken. Oud-hoofdredacteur hoogleraar GRONINGEN Tot gewoon leraar in het strafrecht en het sti procesrecht te Groningen is beno mr. Th. W. van Veen. oud-hoofdre teur van Het Vrije Volk en plaati vangend rechter te Amsterdam. Mr. Van Veen assisteerde in vakken voordat hij in 1947 in de jo nalistiek kwam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2