WEEKAGENDA ADM. MEDEWERKSTER Raad Leimuiden akkoord met verordeningen voor bouw en recreatie Katwijks mannenkoor song in Rijnsburgse feestweek Burgerlijke stand van Benthuizen Vermaakcentrum in Rijnsburg geopend „Irene" Oegstgeest naar Leiden Toch verlichting in Rijnsburg Ernstig gewonde in Hillegom Benoemingen Leidse universiteit Militair werd de Das afgesneden NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 JULI 196 LEIMUIDEN De gemeenteraad ging gisteravond wat moeizaam akkoord met een bouwverordening en een recreatiewoonverbljjven- verordening. Verscheidene raadsleden gingen op voor hen al of niet begrijpelijke details in en de heer J. v. d. Berg vond het jammer, dat de bouwverordening geen ruimte laat voor bijvoorbeeld toepassing van kunststoffen. Ook had hij bezwaren tegen de eenvormigheid van de in ons land toegestane bouw. De heer L. Treur was helemaal niet gelukkig met de verordeningen maar evenals de andere raadsleden gaf hij er toch zijn fiat aan. Bejaarde bromfietser uit Sassenheim door vrachtauto geschept LEIDEN Een 70-Jarige brom fietser uit Sassenheim werd gister middag om kwart voo- twee door een vrachtwagen gegrepen, die hem geen voorrang verleende. Het onge luk gebeurde op de Herensingel nabij de Hercfipoortbrug. De man is met ernstig hoofdletsel naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Pu zzelpromin enten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 20 juli zijn: le prijs, f 10: mej. G. Marseille, Von Bönninghausenlaan 10, Lisse. 2e prijs, f 5: G. J. Versteeg, Pieter Floriszstraat 188, Alphen aan den Rijn. 3e prijs, f5: J. Oudshoorn, Berkenlaan 36, Sassenheim. RIJNSBURG Ter gelegenheid van de Rijnsburgse feestweek had er een concert plaats van het Kat wijks Christelijk Mannenkoor in de Maranathakerk. De bijna volle kerk behoeft bij de organisatoren geen twijfel op te roepen aan de zin van deze traditie. Aan het con cert werkten voorts mee de orga nist der kerk, Dirk Schoneveld. in soli en begeleiding, en het koorlid Aad Hasenoot, bariton. Gezien de aard van het programma en de wijze van werken door het mannenkoor ligt het niet op mijn weg een technische beoordeling hierover te geven. Het koor be paalt zich uitsluitend tot geeste lijke liederen, die door het kerke lijk gebruik overbekend zijn. Waar niettemin het koor zijn optreden steeds als een concert aankondigt, moet ik toch wel wijzen op de noodzakelijkheid van een koor- technische aanpak. Men zingt vierstemmig met orgel begeleiding en hiermee zou alles Woensdag SI Juli Luxor, 18 uur: commissie Vakanttebe- atgheden, vertoning van De Bungala Boys. RIJNSBURG gemeentehuls. 10 tot 11. II tot 17.30 en 10 tot 22 uur: schilderijen tentoonstelling Elke Print-Kramer. Donderdag 1 augustus Burgerzaal stadhulj. 9 tot 22 uur: bloe mententoonstelling Rijnsburg Leiden. Openluchttheater Bespark Klkkerpolder. uur: commissie Vakantiebezigheden, Batman en Robin. RIJNSBURG gemeentehuls, 10 tot 12. l» tot 17.30 en 20 tot 22 uur: schilderijen tentoonstelling Elke Prinz-Kramer. Vrijdag 2 augustus Burgerzaal stadhuis. I tot 22 uur: bloe mententoonstelling Rijnsburg Lelden. RIJNSBURG gemeentetehuis. 10 tot 11. 15 tot 17.30 en 20 tot 22 uur: schilderij ententoonstelling Elke Prlnz-Kramer. RIJNSBURG Elorahallen, 10 tot 22 uur: bezichtiging corsowagens. Zaterdag 3 augustus Burgerzaal stadhuis, f tot 22 uur: bloe mententoonstelling Rijnsburg Lelden. RIJNSBURG gemeentehuls. 10 tot 12 en 15 tot 17 J0 uur: schilderijenten toonstelling Elke Prlnz-Kramer. RIJNSBURG Elorahallen. 9 tot 12 uur: bezichtiging corsowagens. CORSO RIJNSBURG LEIDEN: ver trek l uur uit Rijnsburg. omstr. 13.55 u. In OEGSTGEEST, omstr. 14-30 uur in LEI DEN. pauze In Doelenkazerne Lelden, vertrek na pauze omstr. 17 u.. In OEGST GEEST om 10.28 uur, ln RIJNSBURG 18.45 uur. Route Corso IS uur Rljnaburg: RIJnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Brouwerstraat. Noor- deinde, Petr. van Saxenstraat. Ever- tsenstraat. Trompstraat. De Ruyterstraat. Kanaalstraat, Katwljkerweg. Langevaart. Sandtlaan. Herenweg. Kerkstraat. Vliet N.Z., Koestraatbrug. Vliet Z.Z., 8mldatraat. Oegstgeesterweg, Rijnsburger- weg. 13.55 uur Oegstgeest: RIJnsburgerweg. Rljnzlchtweg, Leidse Buurt, Geversstraat. Leldsestraatweg. 14.30 uur Lelden: RIJnsburgerweg. Stati onsplein. Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug. Haarlemmerstraat. Pe likaanstraat. Hooigracht. Hogewoerd. Breestraat. Noordelnde. Rembrandtstraat. Wltteslngel. Zoeterwoudse Singel. Hoge Rijndijk, Utrechtse Veer. ZLJlslngel. He rensingel. Medusastraat. Koollaan. Willem de Zwijgerlaan. Oegstgeesterweg. Zwel- landlaan. Kageratraat. Dleperpoellaan. Houtlaan, Anthonie Duycklaan. Van Beu- nlngenlaan. Van Sllngelandtlaan. War- monderweg. Pauze Doelenkazerne. Ver trek na pauze 5 uur. 10.25 uur Oegstgeest: Warmonderweg. Langevoort. Wijttenbachweg. Dorpsstraat. Alroondeweg. 10.45 uur Rljnoburg: Oegstgeesterweg. Korte Brouwersgracht, Vliet N.Z. Dubbel Buurt, Sandtlaan. Oegstgeesterweg. RIJnsburgerweg. terrein Veiling Flora, waar de stoet zal worden ontbonden. RIJNSBURG Plein Wllhelminaschool. tegenover raadhuis, 0.30 u. nam. muzikale taptoe na het corso, korpsen uit Den Haag. Voorburg en Rijswijk. Zondag 4 augustus Burgerzaal stadhuis. 13 tot 22 uur: bloe mententoonstelling Rijnsburg Lelden. Jeugddorp Van 1 Juli tot en met 9 augustus elke week van maandag tot en met vrijdag Jeugd vakantiedorp In Jeugddorp Voor- ■choterweg van half tien tot zeatien uur WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313 Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek aljn de gehele week geopend. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconeasenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films van donderdag af CAMERA (2 en 8 uur. zondag 2. 5 uur): The great race («-!.>: vrijdag- er terdagavond 11.50 uur: My sister, my love Ot Jaar). LIDO (2.3a 7 en 9.15 uur): Bonanza (a.1 LUXOR (2.10, 7 en 0.15 uur): iJscotoerls- ten a.l). REX (2 30, 7 en 9.15 uur): In de dodende greep van de Schorpioen (14 Joar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Liefdes drift (10 Jaar). j STUDIO ('s morgens 10.30 uur): Sandy, de zeehond (a.l 2.30. 7 en 0.15 uur: Samen uit. samen thuis (a.l). TRIANON «30. 7 en 9.15 uur): Daar ko men de Russen (a.l.). Films CAMERA (7 en 9.15 uuri Wacht tot het donker la (18 Jaar), 2J0 uur (zondags 2.30 en 4.45 uur): Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uura: Bambokde vrouwtjes LID O (2ae. 7 en 0.15 uur): De nacht la er om te stelen (a.l.). LUXOR (2.30, 7 en 9.18 uur): DJango de man zonder genade 08 Jaar). REX (330, 7 en 9.15 uur): Fantomas con tra Scotland Yard (14 Jar); vrijdag- en zaterdagavond 11M uur: Verboden vruch ten (13 Jaar). STUDIO Cs morgens 10.30 uur): Thunder- btrds are go (aJ.); 2.30. 7 en 9.15 uur: Samen uit, samen thuis (a.l TRIANON (2J0, 7 en 9.15): Daar komen de Russen, daar komen ze aan (a.l.). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Musea en Hortus Museuro Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook saterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: Op werkdagen van 10 tot 5 U._ cwk zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Molenmuseum De Valk Geopend elke dag van 10 tot 5 uur, maand, gesloten, zond van 1 tot 5 uur, tot 15 september Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen Van der Werllstraat 39 en Letdsestraat 1b zijn geopend dinsdag 811.15, 13.30— 17.15; woensdag 8—11.15, 13.30—17.15; don derdag 0.30-11.15, 13.30-18.15; vrijdag 8.30-11.15, 13-30-18.45: zaterdag 7.30—11.15. 13.301630. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la, lb en 2e: dagelijks 10 30- 11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patlénten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19, dinsdag 13—14, zaterdag 15—18, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—10 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrijdag 18.45—19 3a uur, zaterdag 1530—18.30 uur. zondag 1530—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—1130, 14—10.30 en 10-20 Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 Jaar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patlént worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 3 tot 3 en 7 tot 8. Elisabeth ziekenhuis Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 0. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 3 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van nall twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht ALPHEN-RIJnoord alle klassen dage lijks va nhalf 5 tot half 6. op zondag van 4 tot half 8- Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurje voor vaders van 6 tot half 7 KATWIJK - Zeehospitium, Jongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van tot 8; tbe- afdellng dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdellnE kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDW1JK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot I: zaalpatiënten zon- dgs van 1 tot 3, dinsdag van l tot half 3. donderdag? van half 7 tot half I en zaterdags van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Rijksmus Volkenkunde somertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-hlstorlsche facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december Lakenhal, van 8 Juli tot «2 september Negen Leidse fotografen KATWIJK AAN ZEE- Voorstraat 44. tot en met 11 lull (behalve op zondag): expo sitie foto's en schilderijen Leen Manneke en Stoffer Winter. gezegd zijn. ware het niet, dat bij deze mannen de vreugde van het zingen zeer duidelijk tot uiting komt. De bewerkingen der liede ren zijn alle van de dirigent Leen Manneke. Koor en dirigent vor men een opmerkelijke eenheid. Het koorlid Aad Hasenoot zong van J. Rosenmülfer „Vor, den himm- lischen fret/den", een breedspra kig, weinigzeggend stuk, en en kele basfragmenten uit de Schöp- fung van Jos. Haydn. Aan de plaatsing van zijn stem zal Hase noot nog zorg moeten besteden. Organist Dirk Schoneveld had zich gewaagd aan de beroemde Toccata en fuga van J. S. Bach en Hen drik Andricssens Premier Choral. Dit laatste werk slaagde het best, omdat deze stijl Schoneveld ken nelijk meer ligt. Gerekend naar de opzet, heeft deze uitvoering het talrijke publiek ze ker niet teleurgesteld. Henri Welbooren. BENTHUIZEN Geboren; Ma rianne Lena Qualm, d v C Qualm en J W Tol, Hogeveenseweg 13. Maar ten Kommer van Puffelen, z v M van Puffelen en A Hakkenbrak, Graaf v. Bloisstraat 10. Margaretha Maria Petersen, d v P Petersen en M Honders, Kon. Julianastraat 23. BENTHUIZEN Vertrokken: Antje Pos, e v Van Heijningen, van Molenstraat 15 naar Boskoop, Burg. Colijnstraat 7. Ingekomen: Johannes den Hertog, en echtgenote, van Haarlemmermeer naar v. Leeuwenhoekweg 12. Paul de Hertogh en gezin, van Zoeter- meer naar Pr. Bernhardstraat 22. Cornelis J van Leeuwen en echtge note, van Zoeterwoude naar Hoge- veenseweg 47. Arie van Reeuwijk en gezin, van Zoetermeer naar Pr. Bernhardstraat 10. Bene Buikema en gezin, van Den Haag naar Pr. Bernhardstraat 16. Ottc T Jansen en gezin, van Zoetermeer naar Sme- dinghstraat 2. Ten behoeve van toekomstige wo ningbouw besloot de raad 15.65.53 ha. grond te kopen van de heer H. Kofoed te Hoofddorp voor bij el kaar f 290.000,-. Met de pachter, de heer J. W. de Jong, zal een regeling worden getroffen. Op deze grond komt later ook de nieuwe R.K. la gere school. Uitbreiding school De raad ging ook akkoord met een grondruiltransactie met de heer G. van Bostelen .D. gemeente krijgt 1240 m2 grond naast de ohr. school, bestemd voor uitbreiding van deze school. De gemeente staat op haar beurt aan de heer Van Bosrtelen een HAZERSWOUDE Pastoor H. J. A. M. v. d. Ven, die zoals gemeld op 13 augustus met emeritaat gaat, zal op zondag 11 augustus afscheid ne men van de parochie van St. Mi chael aan de Rijndijk. Uit de paro chianen is een comité gevormd, dat hem op die dag in het parochiehuis een afscheidscadeau wil aanbieden. Het geschenk zal worden aangebo den tijdens de door pastoor v. d. Ven te houden afscheidsreceptie op 11 augustus, die om twaalf uur be gint. HAZERSWOUDE Tijdens de laatst gehouden vergadering van de sportvereniging St. Bernardus is be sloten met ingang van het komende seizoen een pupilenafdeling in het leven te roepen. Iedere jongen, die de leeftijd van tien jaar heeft be reikt, kan zich bij het secretariaat aanmelden, of bij de secretaris van de pupillenafdeling, de heer P. Hey- mans aan het Helene Swarth- plantsoen. Schaak- en damproef in Rijnsburg RIJNSBURG Een-en-twintig schakers en zeventien dammers na men gisteravond in de Jeugdhaven achter de geruite borden plAats om hun krachten te meten resp. tegen J. G. Turk van Noordwijk en de kampioen dammen van Zuid-Holland C. Varkevisser uit Katwijk. De dammers waren het eerst klaar VarkeviSsér moest zich gewonnen geven aan J v d Kamp en J Krom hout en G v Zuylen dwongen hem een gelijkspel af. Bij de schakers duurde het even langer maar tenslotte moest Turk die voor de derde maal als simul taan speler optrad, het hoofd bui gen voor W. Binnendijk, M. J. Gou- driaan en L. J. Goudriaan en maakte hij remise tegen L. v d Gugten. Namens de Oranjevereniging overhandigde de voorzitter, de heer Van Klaveren, de winnaars een be kertje. B en W van Rijnsburg ga ven met de secretaris blijk van hun belangstelling. RIJNSBURG De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer C. van Klaveren opende gisteravond het vermaakcentrum in de Hoftuin. Om de jongelui, die hij veel plezier toe wenste, aan te moedigen stapten verscheidene bestuursleden van de Oranjevereniging in de botsautootjes. Jubilarissen bij de Rotogravure LEIDEN Bij ue Roiogravure NV zijn vanmorgen iwee jubilarissen gehuldigd. Uit handen van burge meester Van der Willigen ontving de heer C. J. van Bemmelen, chef van de expeditie, wegens tu jaar auuwt dienst de zilveren medaiue verbon den aan de orde van Uranje-.sassau. De heer A. Bouwman, drukker, kreeg wegens 4u jaar trouwe aiciist de bronzen medaille. De burgemees ter noemde dit jubileum een feest voor de beide werknemers en een compliment voor het bedrijf. Na mens het bedrijf bood -ir. S. C. H. Coebergh de jubilarissen de draag- medailles aan. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor spoedige indiensttreding voor de advertentie-boekhouding leeftijd plm. 18 jaar. Mulo-diploma en diploma typen vereist. Prettige, zelfstandige werkkring. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan de Directie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden, telefoon 31441. LEIDEN Aan de gemeente zijn te koop aangeboden het Hervormd verenigingsgebouw „Irene" met fiet- senloods, erf en tuin, Endegeester- straatweg te Oegstgeest, alsmede het woonhuis met erf en tuin aan de Endegeesterstraatweg 2. Eigendomsverwerving is voor Lei den van groot belang, aangezien de ze gebouwen als een enclave in het gebied van de Psychiatrische inrich tingen „Endegeest" liggen. Boven dien is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat wanneer van de gelegen heid tot aankoop door de gemeente geen gebruik wordt gemaakt, het complex na verkoop a?n derden een bestemming zal krijgen, die mede gezien de ligging van de gebouwen tegenover de ingang van Endegeest ongewest is. De gebouwen zijn zeer goed te ge bruiken bijv. voor het houden van kerkdiensten, die thans worden ge houden in 5 ruimten van de inrich ting Endegeest, nL de koffiekamer en de grote ontspanningszaal. Voorts zijn de opstallen eveneens voor an dere bijeenkomsten bruikbaar. De woning kan dienen voor het ver lenen van onderdak aan een aantal verpleegsters en in de toekomst voor de huisvesting van het hoofd van de technische dienst of van de huishouding. RIJNSBURG Hoewel de SLF van Leiden de verlichting van het centrum van de Vliet begin deze week had afgekeurd, kan door mid del van een noodvoorziening de ver lichting toch worden ontstoken. Tot zaterdag zal zij een feestelijk cachet aan het centrum geven. Circus Sarrasani naar Leiden LEIDEN Van 9 tot en met 12 augustus zal het circus Sarrasani op het Schuttersveld optreden in het kader van zijn Europa-tournee. Sinds 19 juli is dit circus is ons land en onlangs kwam het in het nieuws doordat een der tijgers haar jong had verstoten. Een naamloze hond uit het Leidse asiel bracht toen red ding door het tijger jong te accepte ren. Traditiegetrouw presenteert Sar rasani onder leiding van directeur Fritz Mey een onvervalst circuspro gramma, waaraan behalve een groot aantal dieren tachtig artiesten uit achttien landen deelnemen. De tent biedt plaats aan 5000 bezoekers. HILLEGOM De 19-jarige E. P. M. D. uit Haarlem is vanmorgen omstreeks 7 uur ernstig gewond ge raakt. Hij reed met zijn auto op de Haarlemmerstraat, toen plotseling een voetganger, de 63-jarige J. H. R. uit Hillegom, de weg overstak. De juiste toedracht van het ongeluk is niet bekend, maar waarschijnlijk is de bestuurder van de auto ge schrokken. Hij reed met zijn auto te gen twee betonnen paaltjes, die de uitrit van een bloembollenbedrijf markeren. De jongen kreeg een schedelbasis- fractuur. brak zijn linkerdijbeen en kreeg een heupwond. Hij is naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. De voetganger bleef ongedeerd. De auto werd totaal vernield. perceel grond aan de Burgemeester Bakhuizenlaan af, waarop een twee tal onbewoonbaar verklaarde huizen staat. De heer Van Bostelen krijgt als bijkomende vergoeding een be drag van f 46.000.- terwijl de ge meente hem ook een krotopruimings- toeslag van f 9.000.- uitkeert. Bromfietsers botsten ALPHEN Gistermorgen om streeks 9 uur had op de Willem de Zwijgerlaan 'n aanrijding plaats tus sen twee bromfietsers. De 66-jarige A. v. d. N. uit de Leeuwerikstraat zou de 54-jarige uitvoerder J. B. uit de Hooftstraat passeren. Doordat eerstgenoemde omkeek, raakte hij met zijn brommer die "an B.: het gevolg was dat beiden kwamen te vallen. Ze werden met vrij ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis Rijn- oord gebracht. De toestand van B. viel mee, zodat hij naar huis kon worden vervoerd, maar v. d. N. bleek ook een hersenschudding te heb ben opgelopen. Zijn toestand is ech- f ter niet levensgevaarlijk. (Va Vinlnisauto Er wordt een nieuwe vuilnisauto gekocht, een roltrommelauto ten be drage van f 48.000.-, waarvan de las ten worden gedeeld met de gemeen ten Rijnsaterwoude en Nieuwveen. Op een vraag van de heer W. Muys deelde de voorzitter me dat de nieuwe stortplaats ln Nieuwveen over twee maanden in gebruik kan worden genomen. Omdat de raad het niet eens werd over een voorgestelde kapverorde- ning. werd dit punt aangehouden. Aannemersbedrijf P. W. de Graaf krijgt opdracht zes woningwetwo ningen te bouwen. 1. A. Beeher nieuwe directeur gasbedrijf HAARLEMMERMEER De heer A. A. Beeker uit Badhoevedorp ii per 1 september benoemd tot direc teur van het gemeentelijke gasbe drijf van Haarlemmermeer. Hij zal als zodanig de heer J C P Robbe opvolgen, die nu met pensioen gaat De heer Beeker kwam in 1940 bij het gemeentelijk gasbedrijf, waar hij als meteropnemer begon. Later werd hij op het kantoor geplaatst en met de boekhouding belast. Sinds 1 januari is de heer Beeker ad junct-directeur. I T«i' die met ▼in' bes wiji twi: gev dec li zw< hac her ren fen zijr HAZERSWOUDE De voetbal wedstrijd tussen Hazerswoudse Boys en St. Bernardus om het kampioen schap van Hazerswoude zal plaats hebben op zaterdag 10 augustus, des avonds om half zeven in het sport park te Hazerswoude-dorp. De wed strijd tussen St Bernardus en Meer burg heeft plaats op zondag 18 augustus, 's middags om half drie. De baten vloeien naar de kas van de bejaarden in de Groenendijk. Raadsvergadering in Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Vrijdag- avond om 8 uur vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt on der meer: verhuur perceel grond in plan Leidsevaart; begrotingswijzi gingen; aanbieding gemeentereke ning; deelneming in financiering vuilnisauto; onbewoonbaarverkla- ring woningen Heilige Geestlaan nr. 2 en 4; vergoeding vakonderwijs chr. nationale school. LEIDEN Curatoren van de uni versiteit hebben benoemd: J. C. Choufoer, arts, tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tij delijke dienst bij de Algemene In wendige Geneeskunde (afdeling In tensive Care). Mevr. drs. A. H. Hedvall-Chan tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde. Drs. F. W. E. Knoop tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organi sche Chemie. G. H. Rigter tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren (Engelse taalkunde). Drs. H. Wallenburg tot weten schappelijk medewerker eerste klas se in vaste dienst bij de Sociologie. Begrafenis W. Vonliou TER AAR Op de algemene be graafplaats werd de heer W. Von- hout begraven die vorige week op 42-jarige leeftijd om het leven kwam in een kaaspakhuis te Alphei aan den Rijn. Hij werd bedolven onder duizenden kilo's kaas, toet enige stellingen het begaven. Twet vertegenwoordigers van zijn werk gever woonden de begrafenis bij. TER AAR De Luchtsport hield een wedvlucht met jonge duiven van St. Chislain af over een afstand van 203 km. De duiven werden gelost on 12.30 uur. Aankomst eerste duif 16.15.06 uur. Uitslag 1, 6, 7 12 en 19 J. Janssen, 2, 16, 20, 21, 24, 27 en 29 B. Kroon, 3, 4, 5, 8, en 30, gebr. Spring in 't Veld 9, 15 en 25, A Akerboom, 10, 14, 18 D. Mank, 11 en 13 J. v. Meer, 17 en 22 W. Zevenhoven, 23 G Wildenburg en 26 en 28 H. van Em- ken merik. itei ki.ji Boottocht voor bewonen Johon nesstichting NIEUWVEEN Een deel van d« bewoners van de Johannesstichting heeft gisteren met een van de grote boten van rederij Avifauna een tocht gemaakt. Na de inscheping bij de Kattenbrug om acht uur 's morgens werd via Alphen aan den Rijn, Bos koop en Waddinxveen naar Gouda gevaren. Vervolgens over de LTssel in de richting Rotterdam. Tegen de avond arriveerde men weer aan de Kattenbrug in Nieuw veen. Vandaag maakt het tweede deel van de bewoners van de stichting dezelfde tocht. D deze Roe ben lanf mat cap der; mir den Dul tral CO IT SASSENHEIM Een militair uit Naarden en zijn duo-passagiere uit IJmuiden kwamen met hun brom fiets te vallen toen zij, rijdend op het fietspad, op de hoek van de Haar lemmerstraatweg en de Leidsetrek- vaart geen voorrang kregen van een auto. bestuurd door een inwoonster uit Utrecht. De militair en het meisje werden met verwondingen aan armen en be nen naar het Diaconessenziekenhuis vervoerd, waarna zij, na behande ling, hun tocht konden vervolgen. Voor 1.25, ongeacht de periode, gaat de NIEUWE LEIDSE COURANT naar uw vakantieadres In Nederland, België of Luxemburg Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOKLE I IERS In te vullen en te zorgen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons be zit is uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger of via een girostrookje op te geven Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt ken vertraging in de verzending voor komen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij w vooral de voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. De WEEKABONNEES wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken VOORAF aan de bezorger te voldoen. ABONNEE STRAAT WOOKiPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (15 ct.) of in enveloppe (20 ct. l zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnemen ten. postbus 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4