Kerken moeten echt offeren werelddiakonaat upBala voor Jongeren vragen om een hervormde Assemblee 25 MIN. in de lucht voorf 27.50 p.pers Veehouder mag rauwe volle melk verkopen Een noord voor vandaag Jaarlijks meer Geen wanhoop ONTWIKKELINGSHULP IS TOT NU TOE MISLUKT Kritiek op de Wereldraad alles goed em wel Geef eens een vliegtocht cadeau! Ds. K. Reiling jubileert Duitse Kerk koopt twee vliegtuigen Niet veel veranderd Reis Tito uitgesteld Zendingsdag „Oegstgeest''' 17 oktober en zij De mens nu had gemeenschap met Eva, zijn vrouw werd zwanger (Genesis 4:1). Adam en Eva verspeelden het paradijs, maar iets er uit mochten zij houden: de liefde. Je zou het een venster kunnen noemen soms helder, soms troebel waardoor ze iets van God konden zien. In hun liefde tot elkaar weerspiegelde zich iets van de liefde van God. In de Statenvertaling staat hier het woord „bekennen". Het Hebreeuws heeft voor de gemeenschap, hier bedoeld, hetzelfde woord als het woord „kennen". Daarin ligt een diepe zin. Hoe weinig kénnen wij mensen elkaar. Wij kunnen alles over iemand weten. We weten van welke muziek hij houdt, welke sigaretten hij rookt, hoe hij zijn koffie wil drinken, we kennen zijn politieke stokpaardjes, zijn godsdienstige opvattingen, maar kénnen wij hem dan, tot in het diepst van zijn hart? Daar is een uitzondering: als twee mensen een leven lang al hun vreugde en zorgen hebben gedeeld. Bij dat kennen hoort het „bekennen". Wie zich daarom overgeeft aan de liefdesdaad, louter om de daad zelf, zonder verband te zien met het samen léven in liefde en gehoorzaamheid, doet schade aan op zijn minst één mens. Want wij zijn allemaal hetzelfde: in het diepst van ons hart eenzaam, verlangend om te kennen en gekend te worden. En dit is Gods belofte voor straks: dan zal ik ten volle kennen, zoals ik zelf gekend heb (1 Korinthiërs 13 12). Wij lezen vandaag: 1 Korinthiërs 7 1224. UPPSALA „Iedere kerk behoort in haar budget zo veel voor het werelddiakonaat uit te trekken dat er wer kelijk sprake is van een offer. Dit bedrag mag niet in kor ting worden gebracht op wat reeds uitgetrokken wordt voor zendingswerk en evangelisatie."" Dit is een van de kernuitspraken in het rapport van de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken over wereldeconomie en sociale ontwikkeling. De kerken in rijke landen, zo wordt gezegd, moeten er bij alle politieke partijen op aan dringen dat ontwikkelingshulp topprioriteit krijgt in hun pro gramma's. Ze moeten er bij hun regeringen op aandringen, dat: 1. de hulp, die aan ontwikke lingslanden gegeven wordt, werkelijk in overeenstemming is met wat die I landen het meest nodig hebben. 2. jaarlijks een groter bedrag wordt uitgetrokken voor ontwikkelingshulp, opdat in 1971 werkelijk minstens een procent van het nationale inkomen daaraan wordt besteed, als eerste i stap. 3. er internationale overeenkomsten gesloten worden, waardoor de ont wikkelingslanden minimumprijzen worden gegarandeerd voor primaire producten en de markten van de ont wikkelde landen opengaan voor pro ducten uit de ontwikkelingslanden. Us. Faber (2) De Hervormde Kerk heeft er dus een verontrust predikant bijgekregen. Hij is verontrust over de groep van 24 verontrusten. In zijn blad. Kerk en Wereld, gebruikt hij zelfs lasterlijke gn opruiende taal. En alsof dat nog niet genoeg is gebruikt ds. Faber (door Jan J. van Capelleveen) UPPSALA Op de voorlaatste dag van de Assemblee, die vanmid dag wordt gesloten, hebben de jonge ren gelegenheid gekregen hun me ning te zeggen. Ze kozen geen van de onderwerpen waarover tijdens de vergaderingen is gesproken, maar be perkten zich tot felle kritiek op de werkwijze. Hun kritiek werd vooral gedeeld door de adviseurs, maar toen de stemgerechtigde gedelegeerde, dr. Robert McAfee Brown, in een motie vroeg hun opmerkingen door te ge ven aan het nieuwe centrale comité voor verdere studie, stemden maar zes assemblee-leden tegen. „Is het werkelijk noodzakelijk dat een Assemblee een stel „documenten produceert"? vroegen ze. „Dat leidt Er zijn nog steeds blanken aan- 4. de aanbevelingen aanvaard wor- wezig die jonge kerken moeten verte- j den van de Verenigde Naties om scheldwoorden zoals: een zwarte maar tot compromissen die niet wer- genwoordigen, waardoor geen juist beeld verkregen wordt van hun situ atie. De Wereldraad is te veel bezig geweest met de „kerken" en te wei nig met de „wereld". komen tot tweede ontwikkelingsde cennium. zwerm vliegen, dwepers, boerenpartij. De synode wordt te wapen geroepen om de zwerm te veriagen. Ds. Faber heeft het ten slotte druk over solidari teit Daarvan merk ik bij hem even wel niets. Integendeel. Woerden P. Geluk Ds. Faber (3) Een oud predikant vond dat als een ketters mens op sloffen kwam hij veel gevaarlijker was dan een ketters mens op klompen. De klompen van ds. Fa ber klotsen luid en hard genoeg om het vogeltje gelegenheid te geven weg te vliegen. Rotterdam Ds. P. Overduin l ppsala In Uppsala is besloten dat bij de benoeming van een jongere in de be noemingscommissie rekening zal wor den gehouden met de wensen van de aartsbisschop van de Russische Ortho doxe Kerk, Nikodim. Nu heb ik dat boekje van ds. Wurmbrand gelezen ..De ondergrondse Kerk", waarin hij het verschil schetst tussen de getole reerde en de niet getolereerde kerk. Volgens Wurmbrand behoort Nikodim tot de getolereerde kerk. die christe nen van de niet getolereerde kerk ver raadt aan het communistische gezag Een ieder trekke zijn conclusie. Den Haag C. Pronk kelijk de spanningen in de wereld van vandaag weergeven." Zij vinden de gemiddelde leeftijd van de gedelegeerden te oud. Als het nu gekozen centraal comité over ze ven jaar het werk zal overdragen, zullen de leden gemiddeld 57 jaar oud zijn. Als de Wereldraad wil blij ven bestaan, zullen de kerken vol gende keer een evenredig aantal jon geren als gedelegeerden moeten zen den. menen de jongeren. Andere opmerkingen zijn: Europa. Noord-Amerika en Australië zijn veel te zwaar verte genwoordigd. Conferentie voor precli ka nis vrouwe n OEGSTGEEST Van zaterdag 17 j tot dinsdag 20 augustus zal op het vormingscentrum Oud-Poelgeest in Oegstgeest een conferentie worden gehouden voor predikantsvrouwen in Zuid-Holland. Dat neemt echter niet weg. dat belangstellenden uit andere I provincies ook van harte welkom zijn. Op het programma staat vermeld j de aanwezigheid van ds. R. Kaptein uit Rijswijk (Z.H.). secretaris van de hervormde raad voor de herderlijke I zorg en de raad voor kerk en gezin, j Mej. ds. A. E. Ruys die de assem blee van de Wereldraad van Kerken in Uppsala heeft bijgewoond, zal een dag de gast zijn op Oud-Poelgeest, kij is predikante van de Nederlandse Gemeente in Berlijn. Ook zal een film worden vertoond uit de D.D.R. HENGELO Zondag is het vijftig jaar geleden, dat ds. K. Reiling pre dikant werd. Aan dit jubileum zal aandacht worden geschonken in een dienst van de Baptistengemeente Ja cob Catsstraat. zondagmorgen. Deze dienst wordt geleid door ds. F. E. Huizinga. Koop Reiling, kleinzoon van een van de zeven eerste baptisten in ons land. heeft een zeer vooraanstaande plaats in de Unie van Baptistenge meenten ingenomen. Vele jaren maakte hij deel uit van de commissie der unie. waarvan verscheidene perio den als voorzitter. Van 1918 tot 1958 diende hij achtereenvolgens de ge meenten Workum-Staveren, Nieuw- Weerdinge. Hengelo, Rotterdam-cen trum en Almelo. Ds. -Reiling is 76 jaar en nog dik wijls doen vacante gemeenten een be roep op hem. om als consulent te dienen. Zijn beide zoons hebben ook een predikantenloopbaan gekozen. Hij is ridden in de Orde van Oranje- Nassau. ROTTERDAM Op het goederen- emplacement Rotterdam-Noord heeft donderdagavond omstreeks een uur of negen een lokomotlef de ran geerder S. Looper uit Rotterdam. 30 jaar, gegrepen. De rangeerder was op slóg dood. Het ongeluk gebeurde nadat de heer Looper een treindeel had geran geerd en langs de spoorbaan terug- Uop Noteert u voor een rondvlucht: Indien u anderen meeneemt, hier invullen: langer tril vliegen, dit invullen: Bij voorkeur op een WOENSDAG ochtend middag avond ZATERDAG ochtend middag avond Oo zondag wordt met gevlogen. Ik heb reeds betaald per: giro kontant Ik kom per: auto trein HOE EN WAT 3 Er wordt gevlogen met erveren verkeersvliegers die geen dolle stunts uithalen maar u In een modem, comfortabel vliegtuig laten genieten van uw „luchtdoop'' Er kunnen 3 passagiers tegelijk mee. Als regel is het tnogeli|k in de 25 minuten vliegtijd ook ovgr uw woonplaats te vliegen. Terwijl men op z'n beurt wacht is een gezellig restaurant en een zonnig terras ter be schikking. vanwaar men het at- en aan vliegen kan volgen Alle gewenste inlichtingen over lijndiensten ot over toren vliegen zi|n ter plaatse te krijgen Aan hét eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde van Luchtdoop over handigd. [4 Uiterlijk twee dagen voor u aan de beurt bent krijgt u de instaokaarl thuis. K Betaling aan de kr-nt: per giro of aan het bureau wie alleen of met z n tweeen wil vliegen zonder andere passagiers, moet natuurlijk wel B voor drie personen betalen. Bij de indeling behoeft men dan niet op een combinatie te t wachten Wel moet u op de bon dan eenzelfde naam drie- of tweemaal vermelden Twee- ol driemaal 25 minuten aaneen vliegen is mogelijk als men het dubbele of driedub bele betaalt. MÊm Builön op do holoo pro. n. Hot CeytrolJllfUon nj.fibet zaterdag 5 minuten later. Duur ran da rit naar het vliegveld ongeveer een nau uur. Jonge staten Het rapport richt zich ook tot de kerken van de jonge staten. Zij moe ten: 1. hun sociale en onderwijsafdelin gen integreren, opdat werkelijk de ogen van de mensen opengaan voor de situatie waarin zij verkeren. 2. zich het lot van de „onterfden" j aantrekken en zo de massa een stem geven. 3. zich duidelijk uitspreken voor revolutionaire veranderingen in de maatschappij waarin zij geplaatst zijn. Het rapport verzoekt de Wereld raad in de komende jaren ontwikke lingswerk op eeonomisch en sociaal gebied prioriteit te geven. Hij moet daarbij verder houwen op de erva ring van zendingsorganisaties, het werelddiakonaat en een geheel nieu we ontwikkelingsdienst opbouwen. Geen noodlot In het begin van het rapport wordt gezegd: We wanhopen niet, omdat we weten dat we niet in de greep zijn van het noodlot. Het rapport roept de kerken op. open oog te hebben voor de revolutio naire veranderingen. Het waar schuwt: „Als we onze valse zeker heid bouwen op de oude orde en j revolutionaire veranderingen vrezen en we ons daarom laten verleiden tot handhaving van de status quo en trachten de oude wereld te repareren j met halfhartige maatregelen zullen we allen onder gaan." Tot nu toe is de ontwikkelingshulp i mislukt, zo wordt gezegd, omdat men i uitging van verkeerde vooronderstel lingen. Gedacht werd dat de over dracht van kapitaal en technieken automatisch een economische groei zou bewerkstelligen. Maar een waarlijk vruchtbare ontwikkeling vereist een radicale verandering van instituten en structuren. Deze verandering moet drievoudig zijn: een verandering is nodig in de ontwikkelde landen, in de ontwikke lingslanden en in de internationale economie. Om werkelijk de mogelijkheden te scheppen voor ontwikkeling, moeten de jonge staten hun politieke structu ren zo hervormen, dat de mensen massaal gemobiliseerd worden om Voor Biafra UPPSALA Het werelddiakonaat van de Evangelische Kerk in Duitsland koopt twee transportvlieg tuigen, om meer levensmiddelen en medicamenten naar Biafra te kunnen brengen. Dit deelde de president van het Duitse werelddiakonaat, dr. Theodor Schober, in Uppsala mee. Gezegd werd, dat om de Biafranen voor de hongersdood te bewaren ongeveer 25 vliegtuigen nodig zouden zijn. om da gelijks 250 ton hoogwaardige le vensmiddelen te vervoeren. Grote partijen stokvis, die door be middeling van de Wereldraad per schip naar het Spaanse eiland Santa Isabella zijn gebracht, kunnen niet verder. Er kan namelijk alleen 's nachts naar Biafra worden ge"logen, maar de Spaanse autoriteiten willen niet afwijken van het voor Santa Isabella 's nachts geldende startver bod. Onderhandelingen, om Ameri kaanse hefschroefvliegtuigen in te schakelen, zijn mislukt. deel te kunnen krijgen aan het poli tieke en economische leven. Waar dc regerende macht on verschillig is ten opzichte van de verlangens van het volk en verande ringen met geweld tracht te voorko men, zal de revlutionaire verande ring met geweld afgedwongen wor- den. Juist daarom is het nodig .om een politiek klimaat te scheppen dat een ontwikkelingswerk mogelijk maakt dat ver uitreikt boven ideolo gische en politieke interesses. Blokkade opheffen In dit verband wordt gezegd, dat een opheffing van de blokkade van j Cuba werkelijk een voorbeeld zou kunnen zijn van een veranderde mentaliteit. Er zullen supranationale econo mische structuren geschapen moeten worden om economische plannen op te stellen, die zich richten op de 'sta bilisering van de wereldmarkt, een internationaal belastingssysteem om geld te krijgen voor ontwikke lingsfondsen. en multilaterale hulp programma's. Evenals de sectie over vrede en gerechtigheid zegt de gespreksgroep, die dit rapport opstelde, dat landen zich aaneen moeten sluiten tot regio nale economische gemeenschappen. De kerken zullen in het bijzonder i aandacht moeten besteden aan de I vraag, b.oe de wereld bevrijd kan worden van de gesel van de honger. 1 Het voedsel van de wereld behoort i God toe. Daarom zullen alle krachten I ingespannen moeten worden om te I zorgen, dat de aarde voldoende voedsel opbrengt. Geboortenbeperking Oorspronkelijk vervolgde het rap port met een oproep tot de kerken. UPPSALA Het rapport van commissie III, dat werd terugge zonden voor een diepgaand gesprek met degenen die bezwa ren hadden, is niet veel veran derd. In enkele punten is het wat radicaler geworden. Zo wordt nu gezegd, dat per 1971 ieder land 1 procent van het nationale inko men moet geven aan ontwikke lingshulp „als een eerste stap". Het heeft ook een iets sterkere theologische basis gekregen, doordat een nieuwe alinea is toe gevoegd. waarin gezegd wordt: „Christenen, die uit de Heilige Schrift weten, dat God alle mensen naar zijn- beeld gescha pen heeft en dat Christus voor alle mensen gestorven is, zullen in de voorste rijen staan in de strijd tegen provincialisme en zich als eersten inzetten voor een wereldwijde verantwoorde maatschappij, waarin gerechtig heid voor allen geldt. Altreden Zonder al te veel moeite hebben to nog drie Amerikaanse negers een plaj - gekregen in het centraal comité. blanken hebben geheel vrijwillig plaats afgestaan. Gisteren schreven dat op de oorspronkelijke lijst helema geen Amerikaanse negers geplaatst ren. Dat was niet helemaal waar. Er één neger kandidaat gesteld, maar hij lid van eert negerkerk. Uit de kerken, zowel blanken als negers onder de maten hebben, was geen enkele neg kandidaat gesteld. Dit was niet helemaal de fout van benoemingscommissie. Iedere delega heeft zelf de namen van de mensen, zij graag in het centraal comité gekoz wilden zien, voorgedragen. Het was e fout van de Amerikaanse gedelegeerd! om de negers in hun midden over hoofd te zien. De assemblee werd echter niet dwongen om te kiezen tussen blank en negers. Een van de blanken, die plaats beschikbaar stelde was de bek! de president van Princeton seminary, mes McCord Hij stelde ook zijn pla beschikbaar in de commissie voor geit en kerkorde op voorwaarde, dat da voor een negerpredikant uit zijn gekozen zal worden. Op zijn voorstel werd de plaats McCord ingenomen door een beken negerpredikant uit de Bronx in N York, Edlar G. Hawkins. Ook een pre kant uit Harlem. Roy Nichols, kreeg plaats in het centraal comité. om geboortenbeperking te zien als een verrijking en niet als een restric tie van het leven. De oosterse ortho doxie kon zich daar echter niet hele maal mee verenigen. In het uiteinde lijk document wordt gezegd, dat veel kerken het er over eens zijn. dat geboortenregeling dringend gepropa geerd moet worden: „Een groeiend aantal ouders wil het recht hebben, om zelf daarover te beslissen. Wij erkennen echter, dat veel kerken ethische bezwaren hebben tegen be paalde methoden van geboortenbe perking." (Vervolg van pag. 1) „Het lot van het socialisme is bij ons in goede handen, in de handen van het volk, de arbeiders en de in tellectuelen. Onze volkeren hebben gevoel voor gerechtigheid, voor vrij heid en menselijkheid. Zij zijn vast besloten al het goede te verdedigen wat zij hereikt hebben en zijn trouw aan hun vrienden", - aldus Dubcek. die tevoren duidelijk de "afhankelijk heid van de Sowjetunie had onder streept. STAP VOOR STAP Dubcek gaf toe dat partij en volk ..deze ingewikkelde periode" niet zonder fouten kan doorkomen. Uit de beslissingen van het centrale co mité en uit de andere maatregelen blijkt toch wel dat wij de problemen in de hele partij onder controle van het volk stap voor stap oplossen. Wie kan de belangen, de wensen en de behoeften van ons volk beter be grijpen dan deze partij die in dit land werkt en die met de arbeidende bevolking verbonden is? Dubcek was dankbaar dat er naast partijen die huiverig zijn voor de ontwikkelingen in zijn land ook veel zusterpartijen zijn die van harte steun verlenen. Wy beslissen geheel zelfstandig cn na overleg over de weg die we moeten inslaan om het socialistisch vaderland op te bouwen. Het party - presidium steunt daarby op het ver trouwen van het Tsjechische volk, dat volgens hem „niet zal dulden dat de toestand van vóór januari terug keert". Aan het slot van zijn veertien mi nuten durende toespraak riep Dubcek alle kijkers en luisteraars op de han den ineen te slaan voor de uitvoering van het actieprogram van de partij. Democratie is nu eenmaal een bot sing van verschillende meningen, zei hij nog. Het is echter ook een bewuste discipline van de burgers, waarin van alle burgers staatkundig inzicht wordt verlangd. Wij zijn oprecht aan het helingsproces van het socialisme tot heil van het gehele volk begonnen en zullen dit ook tot het eind toe uit voeren. Uw steun en vertrouwen heb ben we hierbij meer dan ooit nodig. Vanmorgen is de plenaire verga dering van het centraal comité van de Tsjechoslowaakse communistische partij begonnen. De comité-leden bespreken de brief die de vyf orthodoxe commu nistische landen. Rusland. Polen. Bul garije. Hongarije en Oost-Duitsland, naar Praag hebben gestuurd na af loop van de topconferentie in War schau. Het presidum van de partij heeft gisteren alle hierin vervatte beschuldigingen al van de hand ge wezen. TITO President Tito, die*gisteren nog naar Praag zou gaan om met de Tsjechische partijleiders te spreken, heeft zijn bezoek uitgesteld in ver band met deze vergadering van het centraal comité. In Moskou heeft premier Kosigin gisteren een gesprek gehad met de Tsjechische vice-premier Hanouz. Kosigin heeft aangedrongen op uit breiding van de samenwerking tus sen beide landen. Ook de Prawda van vandaag staat weer vol kritiek op Tsjechosiowa- kije. „Nu gaat het er om of het land socialistisch zal blijven. Tegen hen die een andere weg inslaan moet resoluut, onbuigzaam en consequent worden opgetreden. De grondslagen van het socialisme in Tsjechoslowakije worden bedreigd en dit betekent dat de gemeenschap pelijke belangen van de socialistische landen gevaar lopen", aldus het Rus sische partijorgaan. Anjers zijn er nu Tolop. Profiteer ervan. Vooral nu de prijs zo meevalt. Neem die fijne kleuren mee naar huis. En verras er uw kennissen mee. Anjers brengen sfeer! Rechtstreeks aan consument HOO'GEVEEN De melk- 1 betaling van proceskosten, is in ht handelaar G. Strijker uit Hoo- j 8eipbc7r°^u65^saaznaj de zaak opnie, geveen heelt voor de rechtbank dienen voor het gerechtshof te Lee in Assen een kort geding ver loren tegen de veehouder W. Jaarsma, die sedert enige tijd volle melk rechtstreeks aan de consument verkoopt voor 40 cent per liter. warden. Intussen gaat de Jaarsma iedere avond rustig met de verkoop van zijn volle me PARIJS Kardinaal Lefebvre, voorzitter van de Franse bisschop penconferentie. heeft geoprotesteerd tegen de publicatie van de Franse vertaling van de nieuwe Nederlandse katechismus. De kardinaal zegt, dat voor de uit gave, verzorgd door Charles Ehlinger. geen toestemming tot drukken is ge waagd. Daarom spreekt hij over een ontoelaatbare ongehoorzaamheid aan het kerkelijk gezag. De heer Strijker meende -dat de heer Jaarsma onbevoegd was tot deze verkoop en dat hij hiermee de melk handel oneerlijke concurrentie aan deed. Hij vroeg van de rechtbank deze verkoop te verbieden en een dwangsom op te leggen van 500 gul den voor iedere dag dat de heer Jaarsma daarna met de verkoop zou doorgaan. De verdediger van gedaagde mr. P. H. Suringar. zei dat het bedrijf van de heer Jaarsma verliesgevend zou worden als hij zijn melk voor 27 cent per liter aan de zuivelfabriek zou le veren. De heer Jaarsma heeft acht tien melkkoeien, die dagelijks 300 li ter melk geven. Hiervan levert hij 100 liter aan de zuivelfabriek, terwijl hij 200 liter rechtstreeks aan de consument verkoopt. Volgens mr. Suringar is er van concurrentie met de melkhandel geen sprake, omdat de heer Jaarsma een geheel ander produkt verkoopt, na melijk „rauwe ongesteriliseerde volle melk." Ook winstderving ten opzichte van de Hoogeveense melkhandel achtte hij niet relevant. Dc president van de arrondisse mentsrechtbank. mr W. H. T. C. Ba ron Thoe Schwartzenberg en Hohen- lansberg, wees de eis af en stelde de gedaagde in het gelijk. De heer Stryker, die veroordeeld werd tot EDE De Evangelisch-Luthei Kerk houdt 31 augustus en 1 septe ber een kaderconferentie in kasti Hoekelum. Synodepresident ds. P. C. G. Kok zal indrukken geven o de Assemblee te Uppsala, die hij n menteel bijwoont. OEGSTGEEST De jaarlijkse zendingsdag van de Nederlandse Hervormde Kerk wordt donderdag 17 oktober in Tivoli, Utrecht gehouden. Op deze dag zal prof. dr. J. Ver- kuyl vertellen over Uppsala, speciaal over wat daar aan de orde kwam betreffende de zending. Verder zal ds. P. J. Mackaay- voorzitter van het actie-comité „Kom over de Brug", mededelingen doen over wat er tol dan toe al is gedaan met de bijeenge brachte miljoenen. NED. HERV. KERK Beroepen te Rotterdam-Zuid 'vv gem. Slotboom verb, ber.t: Joh. D t sira te Kampen. Aangenomen naar Blesken: kand. J. Codée te Lun'eren. die beda te voor Brandwijk. Eemnes-buiten, G f deren. Mastenbroek en voor Nieif Beijerland. GEREF. KERKEN Emeritaat verleend m.i.v. I okto 1 aan H. Scholing te Scharendijke Pensioen verleend aan J. S. v. d. W legerpred. te Den Haag. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Nijmegen: kand. W. Buijs te Leiden Aangenomen naar Hengelo (O.): k didaat H. Wubs te Apeldoorn, die dankte voor Ridderkerk. Gorkum voor Lutten a. d. Dedemsvaart. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Oosterland. P. Blok Dirksland. NAGEKOMEN PREDIKBEURTE! Breda Chr Geref.. 10*en 5.30, ds Butter. Weer in Enropa weer max. temp gisteren Kopenhagen h bew 19 Londen onbew. 19 Amsterdam geh.bew. in Brussel h. bew. 22 Luxemburg geh. bew. 20 Parijs iw. bew. 19 Nice onbew 24 Frankfort geh bew. München geh. bew. 17 ZUrich zw. bew. 17 Genève zw. bew 17 Locarno licht. bew. 25 Wenen zw. bew. 16 Innsbruck zw. bew. 12 Rome onbew. 25 Madrid 30 Majorca onbew. 26

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2