Televisie speelt eigen rol in 't familiehotel Twee hoorspelen naar Italië VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Hotels wijzen gasten op Glaasje-op VRIJDAG 19 JUU 1968 Dood oog op '11 regenoclilend Kijkverbod en kijkgenot (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NRU zal twee loorspelen inzenden voor de Prix !talia 1968, nl. „De harde stilte" van (Gerrit Pleiter (aangeboden door de NCRV) en „De gekke deken van pint-Patrick" van dr. J. Starink (KRO). De jury's voor de diverse catego rieën van de wedstrijd komen van 9 m 13 september in Rome bijeen. Als Nederlandse afgevaardigden hebben kitting de heren H. Willemsen (mu- riekjury) en W. Hazeu (jury drama tische werken). De heer A. de Beer is aanwezig als permanente vertegen woordiger van de NRU en een NRU-bestuursdelegatie zal de alge- fiene vergadering (21 tot 24 septem- er) waarin de prijzen worden be- endgemaakt, bijwonen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In elk Ne- j derlands vakantiehotel komt onvermijdelijk die troosteloze j regenochtend. Plotseling zijn i de kleuren van de vriendelijke t bloementuin gedoofd, de aar dige aanplant buigt en zwiept onder gure windvlagen, het re gengordijn tekent zich er on heilspellend tegen af. De lucht zit vol grauw en het weerbe richt zegt dat de geïmporteer de depressie de hele dag nodig zal hebben om ons land over te trekken in oostelijke richting. Het stampvolle familiehotel j heeft plotseling een totaal an- der aanzien gekregen I Op zonnige dagen is het er 's mor- I gens na tien uur bladstil. De rijen auto's zijn een voor een van het par keerterrein weggegleden. In de tuin zitten enkele bejaarde dames onder een veelkleurige parasol, zij drinken straks een kop morgenkoffie en ma ken een wandelingetje. Binnen ligt de grote lounge na wat heen en weer geloop van telefoneren de en post-nakijkende zakenlieden die het ook in hun gezinsvakantie niet kunnen laten, uitgestorven. De barman poetst rustig zijn glazen en zijn spoelbak, er vallen plekken ge zeefd zonlicht door de hoge vitrages op perzen en parket. In de eetzaal dekken kelners geruisloos voor de lunch. Op de terrassen schikken zich wat passanten in de zitjes, koffie wordt aangedragen en men stelt over en weer vast, dat het „een mooie dag is". Uit de keuken drijven de eerste braadgeuren aarzelend naar buiten. Maar neem nu zo'n regenochtend. Na het gerekte ontbijt blijven de gasten bij eikaars tafeltjes hun te leurstelling over onmogelijk-gewor- den uitstapjes uitkrijten. Shirts en shorts zijn vervangen door truien, vesten en lange broeken, kinderen draven rond en brengen met hun toe wijding de hotelhond in verlegen heid, ouders verbieden wat geprik keld of veinzen niets te merken. Om tien uur is de lounge dik bezet. Slechts een enkele doorzetter heeft zijn familie in de auto gepropt en is er toch vandoor gegaan met museumplannen in 't hoofd. De hotelier heeft de verwarming op een kier gezet, dat veraangenaamt de atmosfeer. Nooit iets in goedkope, echte liters en nog thuis bezorgd ook De gasten bekijken elkaar wat wantrouwend: niemand wil voor onsportief doorgaan met thuisblijven, maar buiten is het één chaos van woedende regen en storm... wat besmuikt komen de eerste boeken te voorschijn, dan de spelletjes, de leestafelkranten gaan van hand tot hand en drie kelners zijn niet genoeg om vroegtijdige koffie aan te dragen. Plotseling is het verrukkelijk ge zellig in de volte. Verbroedering treedt op, men praat van tafel naar tafel, men bemoeit zich met eikaars puzzles en spel, beklaagt zich nog eens over het weer en schurkt ge noeglijk in de fauteuils. Maar tegen half twaalf is de grootste pret van het „lekker eens mogen thuisblijven" er af. Je wordt stijf van het zitten, de krant is uit, de puzzle te moeilijk. En dan is het zover: er gaan steeds meer blikken de kant uit van de rui me televisiehoek, waar op een hoge standaard dat dode glazen oog ieder een schijnt te tarten. De radio speelt wel zachtjes, maar de echte mas- sa-vermaaksbron laat verstek gaan. „Die tv geeft ook nooit eens iets overdag", zegt iemand met verheffing van stem en dan breken de fiolen van toorn lustig los. Nieuwe gespreksstof is aangedra gen. In clubjes wordt het ontbreken van afleidende tv behandeld, direct daarna volgt de kritiek op de avond programma's „die ook niks zijn in de zomer". En dat dode oog loert maar... Wel eri niet De televisie speelt een totaal eigen rol in het hotel. Daar zijn de families met kleine kinderen, die om half ze ven al onrustig worden tijdens het diner en de kleuters voortijdig laten opstaan vanwege Barend de Beer. Het dessert wordt hen wel nagedra gen. Daar zijn de tv-minnaars. die yan 7 uur af moéten kijken en haastig hun ijs naar binnen slokken uit vrees dat een ander op hun uit verkoren stoel gaat zitten. Hap. slik, wegwezen naar de lounge. En dan het gezin met drie kinderen onder de 10. waarvoor in de vakantie een kijkverbod geldt. „Thuis moet het natuurlijk altijd, maar in de va kantie kijken we niet", vertelt de kwieke moeder aan wie het wil ho ren en zij houdt haar kinderen niet tegenstaande Barend, Skippy en de Bosbrigadiers bij zich, zover mogelijk van het apparaat. De kinderen zeu ren helemaal niet. Twee zakenheren zijn niet weg te slaan van de tv: zij betuigen elkaar steeds weer hun verbazing. Thuis kijken zij nooit omdat ze 's avonds gewoonlijk niet binnen zijn... en tjon- gejonge, wat interessant is die tv ei genlijk! De echtgenotes zitten nu éven alleen aan hun tafeltje als 's a- vonds in de huiskamer. Er zijn ook twee oudere dames die twintig minuten ver komen sjouwen, j regen of niet. van een ander hotel dat geen tv heeft: zij bestellen „een advocaatje en het tweede net alstu blieft", want zij moéten Peyton Place zien, zij kunnen dat niet overslaan. Een beetje schuchter vanwege de ei- gen kijkers wordt de bestelling uit- gevoerd. ti Drie jongelui komen uit het zomer- avondduister aan om Knokke te kij ken.. „als er maar mooie meisjes bij zijn". Ook zij worden bediend. Het kijkpubliek in de tv-hoek wis selt. Om 8 uur zitten de heren: jour naal en actualiteiten boeien overma tig. „Hè nee, niet al die narigheid" zeggen vele dames. Als het lichte amusement komt, nemen zij de ver laten stoelen in. Maar een vrij groot deel van de gasten betoond zich hardnekkig niet-kijkers. Televisie herinnert tezeer aan „thuis" en het is nu vakantie... slechts tersluiks wordt eens een enkele blik op het scherm geworpen. Niet-weten Voor een tv-criticus. die zich in de vakantie heel ver van de tirannise rende buis houdt, is het hoogst ver leidelijk, hier en daar te delen in het algemene tv-gesprek dat telkens weer ontstaat als het oog licht wordt of... bij regen dood blijft. Zomaar eens vragen naar de lieve lingsprogramma's, niet zeggen, waar- 1 om. Dan is het opvallend, hoe weinig j mensen op zo'n vraag kunnen ant- I woorden. Lievelingsprogramma's...? Tja, wat zal ik zeggen..." Met een beetje aanmoediging komt het er wel uil: films, strips, feuille- tons. Altijd weer Peyton Place (hoger j genoteerd dan Coronation Street), Bonanza en Dubbelspion. Mies en i Willem, maar Frits van der Poel en zijn pratende mensen heftig in discussie: uitgesproken voor en tegen. I Voetbal... natuurlijk. Overige sport? Och ja, ook wel. Actualiteiten, soms. Liever een film: jongeren: Goeie spannende films en moderne toneelstukken boven tienerprogram- cma's. En wat het liefst? „Dat zou ik zo gauw niet kunnen zeggen". En dan de klachten van ouders van jonge kinderen over de (voor)- avond-tv. Maar dat vormt een hoofdstuk apart. Ned. 1 KRO 7.06 uur Avonturen van Christobal, deel 4. 7.32 uur Disco-duel. 8.20 uur documentaire over volkstuinen. 9.00 uur Bonanza, daarna Brandpunt om 9.50 uur. Ned. 2 VARA Hilversum 1 VPRO en VARA 7.35 uur kritisch kunstprogramma. 8.00 uur avant-garde jazz. 9.00 uur Metropoleshow. 9.35 uur hoorspel „Brieven van het front". 10.55 uur muzikale reis om de wereld. Hilversum II NCRV en TROS 7.20 uur zomerse muziek. 8.45 uur hoorspel „Alarm mijn aangespoeld" 9.45 uur afscheid van Uppsala. 10.00 uur kritisch kunstprogramma. 10.40 uur talententest in Loosdrecht. 11.15 uur amusementsmuziek van vroeger. Verleden jaar oktober waren Archie She pp en de zijnen aanioezig op het Newport Jazzfestival in de Rotterdam se Doelen. Van hun optreden maakte de AVRO tv- opnamen en die kunt u zondagavond a.s. op Ned. 2 zien en horen. Op de foto: Archie en zijn befaamde kwartet in volle actie. Commentaar De AVRO heeft niet voor niets een eigen redacteur in Washington zitten. Zij kan nu evenals KRO en NCRV speciale berichtgeving verzorgen en gisteravond op de buis ging die over kandidaat Nelson Rockefeller. Maar niet. dan nadat drs. Hoogendijk scherpe kritiek had laten horen aan gaande het overheidsbeleid bij de burgemeestersbenoeming voor Den Haag. Al zal de heer Marijnen deze post nu wel krijgen, toch leek het beleid nergens op, vond hij. Via Amerikaanse tv-gesprekken konden wij nader kennismaken met kandidaat Rockefeller, die eerst werd voorgesteld als een belangrijk nieuw element in de presidentsverkiezing, maar later weer wat werd terugge duwd door de mening van Klaasjan Hindrike. Rockefeller betoont zich natuurlijk een felle tegenstander van Wallace, die volgens hem „appelleert aan de laagste instincten van de mens". Roc kefeller zelf gaat vooral prat op zijn vredesplan in vier fasen voor Viet nam, dat hij uitvoerig toelichtte. Zoals te verwachten was ging Bel gië met de tiende Europabeker strij ken en dat wel verdiend. Er werd door beide finaleploegen nog wat vuurwerk in het veld gebracht, maar de ovaties van het publiek golden het eigen vijftal. Een verrassing was. dat Fauvette noch Ben Cramer met de persprijs „voor de meeste persoonlijkheid" werden vereerd: deze ging naar de Engelse Friday Braun, die daarop nog eens toonde hoezeer zij deze on derscheiding waard is. Knokke zit er weer ov voor een jaar en dat betekent een hele rust na maanden inspanning. UTRECHT De „Glaasje-op" aktie van het Verbond voor Veilig Verkeer krijgt de komende zomermaanden een vervolg. Ongeveer 1200 gerenommeerde hotelbedrij- ven zullen gedurende deze periode hun gasten wijzen op het gevaar van rijden onder invloed. Door middel van een humoristische folder, die ook vertaald is in het Frans, Duits en Engels, hopen de hotelbedrijven het gevaar van alcohol voor het verkeer duidelijk te maken. Het is namelijk gebleken dat juist tijdens de vakantie maanden het aantal ongevallen als gevolg van het ge bruik van alcohol, het grootst is. In samenwerking met het Verbond voor Veilig Ver keer hebben de hotelbedrijven ook een folder in drie talen laten ontwerpen, waarin de buitenlandse toeristen worden gewezen op de afwijkende verkeersregels in Nederland. CAFÉ-REST. BELVÉDÈRE SCHOONHOVEN -jc Uniek terras aan de Lek -Jk* Gerenommeerde keuken Recepties en partijen •jc Nieuw entree Telefoon 01823 - 2377 145 U bedoelt God, zei Freek, en deed een stap terug voor een hoge golf, ik wil u niet kwetsen, maar behoort dat niet tot de ouderdomskwalen, tot vrouwendweperijen, dat stellige Godsgeloof? De lichte heldere ogen van de oude man gingen ernstig naar de verte en legden hun blik op de horizont. Hij deed Freek zo. plotseling aan zijn vader denken die had ook van die heerlijk tevreden ogen gehad. Wat moet ik daarop antwoorden De oude stem kreeg een licht verdrietige klank. Mijn neen staat tegenover uw ja. Maar kan dat ja zeker staan zonder bewijzen? Zijn er bewijzen voor uw neen? Genoeg zou ik denken. De mensen, de christenen bij voorbeeld; als je Gods bestaan afmeet naar het werk der bekeerden kom je al heel gauw faliekant uit. En naar de niet-christenen afgemeten, hoe kom je dan uit? Die noemen zich ook niet bekeerd. Nee, maar verlicht, dat komt ongeveer neer op hetzelf de. althans wat pedanterie betreft. Want de mensen zie je, die blijven mensen. Of wij nu al dan niet christenen zijn, onze kleinheid blijft bestaan. Dan reikt Gods macht ook niet ver. Waarom neemt Hij al die kleinheid dan niet weg, althans van zijn volgelingen? Freeks stem klonk onwillekeurig schamper. Hij stapte op een hogere basaltsteen en schudde een klodder schuim van zijn voet. Wij hebben ook nog zoiets als een vrije wil gekregen, antwoordde de oude man ernstig, en als wij alle waaroms zouden willen uitpluizen en begrijpen zouden wij aan God zelf gelijk moeten zijn. Een dooddoener. Misschien, misschien ook wel de enig mogelijke oplos sing. Er zijn nu eenmaal dingen, waar wij nooit achter komen. Ook dat behoort tot onze aardse en stoffelijkfe be perktheid. Zo hebben wij niets aan een spitsvondige redene ring. aan een uitstalling van blote geleerdheid, een dode rechtzinnigheid, een uiterlijk kerkisme, ik geef dat volmon- dit toe. En zie je, daar gaat het nu om, en dat sticht ook zoveel verwarring, dat niet allen, die zo uitnemend wel onderlegd zijn en alle Bijbelteksten zo bij bosjes uit hel hoofd opdreunen, ook werkelijk christenen zijn. De grootste heidenen vind je juist vaak met hun neus pal onder de preekstoel. Dat is inderdaad de waarheid. Weer moest Freek aan zijn vader denken; de eenvoud van deze man voerde hem tot zijn kindertijd terug. „Je kunt alles overlaten", zei vader indertijd, „dat is het veiligste." Ach ja, hoe lang geleden was dat alweer! Het was Freek als hoorde hij vaders stem, als was vader plotseling weer heel dicht bij hem. Vader had immers ook nog van onderbewust zijn gesproken, het onderbewustzijn waaruit zijn woorden eens weer zouden opstaan als Freek volwassen aan hem denken zou. De oude man begon weer te spreken: In ieder mens, zelfs in de meest onbeschaafden, vindt men toch altijd een kern van het zoeken naar iets anders. Iets gans anders, dat men vereren kan en waaraan men zich veilig kan overgeven Ik heb dat met stelligheid kunnen waarnemen in mijn jarenlange arbeid onder de donkere mensen, waar nog nooit een kiem van christendom door mensen was gelegd. Maar zelfs ook waar men beweert met alle geloof gebroken te hebben, zoekt men toch nog, op welke wijze dan ook, een bevredigend antwoord op alle zielevragen, die nu eenmaal er zijn voor alle mensen. Er bestaan maar zo ontzettend weini gen, die waarlijk anti-christelijk zijn. Was dit wel zo, dan zou men waar God niet bewust gekend wordt, de grootste bandeloosheid en de meeste ongerechtigheden vinden. Dat dit zeker niet zo is, integendeel, zou ik bijna zeggen, daarover hebben wij het zojuist al gehad. De oude man begon terug te lopen naar het strand; Freek kon niet anders doen dan hem volgen. Dus u... gelooft niet in het ongeloof? De oude man glimlachte even. Zo zou je het inderdaad kunnen noemen. Want zelfs het atheïsme zoekt altijd een surrogaat voor de godsdienst, die het verwerpt en veracht. Bijgeloof, zwarte magie, materialisme, politiek, enzovoort, enzovoort. Waar God niet op de troon zit, zit altijd wel iets anders... en veel fraais is dit meestal niet. Naast elkaar liepen zij enkele ogenblikken zwijgend tegen de straffe wind in langs de zee. U bent een idealist, zei Freek. Integendeel, de oude man moest even naar adem happen ik ben een realist. Jij bent een idealist. Ik ma° toch wel jij zeggen? Jij wilt alles zo vreselijk mooi en goed hebben, dat wordt het nooit, want wij zijn aardmensen en geen hemelingen. Ik zou je kunnen doodgooien met Bijbelteksten over dit onderwerp. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 64. Wat er aan de hand was, kwam Bikkel eerder achter dan hij vermoeden kon, want op dat moment betrad de Dintelsteinse bevolking onder luid geschreeuw het plein. Bikkel zag dat ze Lappie vasthielden en het Meeuwen- oordse beeld bij zich hadden. „Waarom is al dit tumult!", riep hy woedend uit. „Hij heeft ons beeld meegenomen!". riep men. „Dat is ons beeld!", riep Bikkel en hij wees naar het voetstuk. De mensen werden er stil van. Lappie keek zyn ogen uit en snapte er niets van. Alle ogen keken naar het beeld op het voetstuk en dat op de grond. En het vreemde was, dat ze precies gelijk waren. Dezelfde hoed, cape, schoenen, gespen en zelfs net zo groot! VRIJDAG 19 JULI Hilversum I. 402 m. VPRO: 18 00 Nws. 18.16 Ber. 18.20 Voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-ron- do. 19.20 Uppsala '68: gesprek ken met Ned. delegatieleden 19.30 Nws. 19.35 Kunst nader beschouwd. 20.00 Ned. avant-garde jazz. VARA: 21.00 Stereo: Metropole ork en sol. 21.35 Brieven v. h. front, hoorsp 22.30 Nws. 22.40 S.O.S.-ber. 22.45 Act. 22.55 Licht muzlekprogr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.30 Nws en weerpraatje. 18.46 Act. 19.00 (NRU) Het IBM-Schaaktoernool te Amsterdam: verslag over de vandaag gespeelde partijen. 19.03 (NRU) Nabeschouwing 20e etappe van de Ronde van Frankrijk 1968. 19.10 Wereldpa norama. 19.20 Gevar. muziek- progr. 20.45 Alarm... mijn aan gespoeld. hoorsp. 21.45 Rep. V. d. sluitingsdienst v. d. vierde Assemblee v. d. Wereldraad van Kerken in Uppsala TROS: 22.00 Kritische kantte keningen bij het maandelijks kunstgebeuren. 22.30 Nws. 22.40 Veel liefs uit Loosdrecht: jong talent. 23.15 Muzikale herinne ringen aan vroeger jaren. 23.45 Act. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. 18 50 Baiend de Beer STER: 18.56 Reclame NTS: 19.00 Journ STER: 19.03 Reclame. KRO: 19.06 De avon turen van Cristobal. TV-feulll. v. d. jeugd. 19.32 Disco-Duel. kritisch platenprogr. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journ. STEK: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Volkstuinen, film- rep. 21.00 In kleur: Bonanza. TV-feuill. 21.50 Brandpunt. NTS: 22.35-22.40 Journ. Nederland II. NTS: 18.30 Eu rovisie: Tour de France. 18.50 Baiend dc Beer. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journ. 19.03 Weekjourn. (met titels voor gehoorgestoorden). 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journ. STER: 20.16 Recla me. VARA: 20.20 Zomaar een zomeravond. gevar. progr. NTS: 22.15-22.20 Journ. België. Nederlands progr. kanalen: 2 en 10. 18.55 n.m. Zandmannetje. 19.00 Kinderen van het meer (film v. d. BBC uit de serie Adventure) (her haling). 19.30 Overz. v. d. tv-progr. tot 28 Juli a.s. 19.45 Zoeklicht op de cult. act. 19.55 De Weerman. 20.00 Nws., met o.m. het fllmverslag. Ronde v. Frankrijk. 20.30 Maigret is woedend. politiefilm. 21.50 Nws., met o.m. de herh. v. h. filmverslag Ronde v. Frank rijk. 22.00-22.50 Vatlkaan. do- cum. v. Dick de Vree. e.a. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18—20 UUR I. Richard Strauss. I. Uit ..Elektra'". Was wlllst du Tremder Mensch: 2. Uit ..Daphne". O bleib'. geliebter Tag. II Richard Wagner. ..Siegfried". RADIO MORGEN ZATERDAG 20 JULI Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws en ochtendgym. 7.23 Stereo: Lichte gramm. VPRO. ogr. (9.35-9.40 Waterst.). 10.30 werkgeven en nemen: over arbeid en arbeidsverhoudin gen. 10.50 Draaiorgelmuz. (gr). 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Lichte gramm. 11.25 Afrikaanse kro niek. 11.45 Stereo: Salonork. met zangsol. 12.10 Jonge ar tiesten. 12.26 Meded. v. land en tuinb. 12.29 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Voor teenagers. 14.00 Uit laat: voor twintigers. 14.40 Ra dio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Cursus muzlekluisteren. (Om 15.20-15.40 Meer over minder, lezing). 16.00 Nws. 16 02 Malam Kcnangan, een progr. dat her innert aan toen. VARA: 16.30 Muzikaal amusementsprogr. 17.25 Radiowcekjourn. 17.55 S.O.S.-ber. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. gramm. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Planorecital (gr.). 8.00 Nws. 9.11 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Vakantietlps. 8.45 Lichte gramm. 9.30 Verzoek- progr. v. klass. en moderne muziek (gr.). 10.25 Stereo: Om- roepork. en sol. 11.00 Nws. 11.02 Visie op Uppsala, lezing, 11 15 Klassieke gramm. 11.55 Meded. KRO: 12.00 Lichte pia nomuziek (gr 12.14 Marktber. 12.16 Overheidsvoorlichting. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Rubr. over missie en zen ding. NRU: 13.00 Verzoekpla ten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad veel plaatjes. (16.00 Nws.) NRU: 16 30 Reportages Water- week 1968. HIRO17.00 Onder- wljsprojekten in Mldden-Ame- rlka. KRO: 17.30 Tienershow. 18.24 Kanjer Koning Kompeti tie 1968. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. KRO: 9.00 Nws 9.02 Djlnn: gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws.) NRU: 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Licht instrum. sextet, met sol. 13.30 Zukl- zee-serenade. 14 oo Nws. 14.03 T(w)lenerama. 15.00 Nws. 15.03 Halte: voor twintigers. 15.30 Country and western muz. 16.00 NWS. 16.03 Act. 16-07 Licht gevar. muzlekprogr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Sportshow met lich te gramm. (Ronde van Frank rijk 1968: Tussen 13.15 en 13.20 uur en tussen 15.05 en 15.10 uur Rechtstreekse rep. 2ie etappe: tussen 1600 en 17.00 uur Verslag van de finale.) TELEVISIE MORGEN Nederland I. NTS: 16.00 Journ. NCRV: 16.02 Filate listisch allerlei. 16.20-17.30 Voor de kinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13