leheerder Leidse stationsstalling rakteert klanten op Latijn WEEKAGENDA ,„Een praatje van de paus is lashelder water voor me 'UITVERKOOP Gevaarlijke tabletten in Alphen verloren Prof. Woodburv bezet Boerhaave-leerstoel n flbsidie onderzoek in de tropen Leidse jongen kreeg scherf van patroon in slagader Conferentie voor predikantsvrouwen Handje bezeerd. Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. Burgerlijke stand van Leiderdorp U_jEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 JULI 1968 LEIDEN In zijn aanstel lings brief wordt zijn functie omschreven „beheerder van de Leidse stationsrijwielstalling"maar zelf houdt 'lemse (B. W.) het liever op Princeps custodiae birotarum. ,Jk kan niet laten', zegt hij verontschuldigend, „ik moet alles in het Latijn den. Dat is mijn tweede natuur geworden. Ik had vorig jaar nog een priesters uit Jeruzalem, die twee ivoorden Duits spraken. Ik zeg: geeft niks, heren, ik converseer wel in het Latijn met u". 1 n, dat kost me geen centje pijn. Jflk lees de Osservatore Romano ven vlot als een Nederlandse jant. En zonder grammatica. I^Rusïig. Ik mag zo af en toe eens en woordje moeten opzoeken, dn aar dat is ook alles. Een praatje tan de Paus is glashelder water ioor me, daar draai ik mijn hand e 1 iet voor om. Ik heb trouwens 't ele concilie op de voet gevolgd, i het Latijn. Waarom? Omdat het goe m lekkere, puntige taal is. Je unt er niet in zwammen. heb ik me mateloos zitten rgeren aan dat concilie. Dat noe- en ze vernieuwing. Laat me niet ichen. Zeg maar rustug vernie- ng. Ik heb brieven van alle bis- choppen thuis. Noem ze maar op. rkofan Bekkers, Dodewaard, van man sen zelfs twee, maar het helpt een fluit, want ze gaan toch door om iet afbreken. Alle eeuwige waar eden worden één voor één opge- leloekÉ en ze geven er niks voor \rug. Als de protestanten einde- jk door hebben, dat Maria onbe- ekt ontvangen is, krijg je uit Ro- een seintje, dat je het maar toet. vergeten. Waarom moest die atijnse liturgie zo nodig over oord worden gekieperd? Zo'n uni- prsele kerktaal was toch zinvol, aar nee hoor, weg d'r mee. Ik nou gedwongen een half uur «i'dcr te fietsen om zondags een ïgjprk in Leiden te vinden, waar ze \g in het Latijn zingen. Goed, de inon in het Nederlands, maar aar stap ik dan maar overheem." n en hij ten roei oml Igen Fijn leven .Sleeps Willemse haalt de vier- inte schouders op, zegt: „Laat ze aar aanknoeien hoor. het dient \ijn tijd toch wel uit. Ik word raks 76 en dan heb je niet veel veer in de melk te brokkelen .Ik een fijn leven gehad. Ik heb 1 et nog steeds. Ik geniet, ik ver- rliflti/, noem maar op. En overdag ik hier op mijn dooie gemak in fietsenstalling. Niet voor die is tientjes die mogen ze ook hou- Ik doe het alleen om onder de tsen te zijn. Als ik thuis blijf tten, ben ik zo vertrokken. Dan je net zo lang zitten kniezen, tdat je geen adem meer over te D e&t. Dat vind zonde. Er is nog n hoop op de wereld te beleven, ngen. Ik wil gewoon nog effe ijven. vreemde is, dat ik met al mijn vnnis geen naam meer kan ont- mden. Die man daar bijvoor- 'eld. Ik zie hem elke dag, hij Necjaït hier, maar vraag me niet iar zijn naam. Ik interesseer me ook niet voor. Je hebt van die ezinjjuje pastoors, die na jaren nog o Ie nefies en nichies bij hun voor- iam aanspreken. Op zich aardig, aar het hoeft voor mij alleen L heb ik een geweldig geheugen. pakte op mijn 64ste voor het '^frst weer een Latijnse grammati- n porthuis Lanfers en in houdt i tegen SPOTPRIJZEN. J. velours sweaters nol* van 19.90 NU 12.90 h^Jstofsweaters, van 14,90 NU 9,90 iMESPANTALONS Helanca. as 34.75 NU 19,75 varin -Sets - scheerwol, wor van 34.75 NU 19,75 damesregenmantels. nd "4= onf 59.50 NU 39.50 :nka - jack vanaf 19,75 I-zwemslips en -shorts 2.95 en 4,95 ïdrujje truien en vesten tegen eder HALVE prijzen, anddg grote collectie BADPAKKEN zijl BIKINI'S met 30—50 korting. en if alle ROKKEN 30 korting. i dpmt naar BREESTRAAT 53. TELEFOON 21931. EIDEN De Stichting voor We- chappelijk Onderzoek in de Wn (WOTRO) heeft de Leidse geM itkundige dr. M. Jacobs, die ?^Pf° tonden is aan het Rijksherba- 1, een subsidie verleend voor .s° botanische exploratie op Luzon t voornaamste eiland van de "c lippijnen, waarop de hoofdstad nilla is gelegen) en in Zuid-Su- ra. e expeditie werd georganiseerd r het Rijksherbarium in Leiden i iet Nationaal Museum in Manil- enss r. Jacobs heeft meegedeeld, dat er bij deze exploratie allereerst nieu ging de vegetatie van de berg Lid. i Dg te bekijken en te zien hoeveel n idbten uit gematigde streken te men den zouden zijn op het centrale ontf gland van Luzon, die de bota- bekend zijn. ca. Ik had hem veertig jaar niet meer in mijn handen gehad, maar alles kwam vanzelf weer terug. Dat heb je of heb je niet. In het missiehuis van de paters van het Goddelijk Woord noemden ze me al het wandelend woordenboek. Als iemand met een probleem zat zei de prefect: „Ite ad Guillielum". Ga naar Willemse, begrijp je. Ik deed ook nooit mee aan fietstoch ten en sportwedstrijden. Ik zei: „Laat mij rustig in de tuin op en neer wandelen en woordjes leren". Dat vond ik veel zinvoller. Ik was ook het liefst doctor geworden. Doctor in de Godgeleerdheid, of in inribus. Rechten bedoel ik. Het kon me eigenlijk niet schelen als er maar doctor voor mijn naam kwam. Een kwestie van ijdelheid. Mijn hele familie had dat streven. Er is niks van terecht gekomen omdat ik als weeskind geen vuist kon maken. Pecunia olet. Het geld stinkt, meneer. Het had voor mij best mogen stinken, als ik het maar gehad had. In één ruk Nou ben ik reiziger in bloembollen geworden. Dertig jaar lang. Man, man, hoe kan zoiets bestaan. Wil lemse met een koffertje vol bollen naar Duitsland. Dat hou je toch niet voor mogelijk. Ik heb het ge daan tot mijn 64ste verjaardag. Geen dag langer. Ik werd wakker en ik dacht: „Zo, dat zit er op. Nou ga ik eens doen, waar ik zelf altijd trek in gehad heb". Dat was Latijn en Grieks. Ik kocht een woordenboekje Duits-Latijns en sloeg me ineens door alle klassie ken heen. Noem ze op. De Bello Gallico van Caesar, Homerus, He rodotus. 48 boeken in één ruk. Ik vond Tacitus de aardigste, omdat hij de enige is, die vertelt, dat er een Christus heeft geleefd. Dat zegt ie in een briefwisseling met Plinius junior. Zulke dingen geven de christen weer moed. Die leerlingen kreeg ik vanzelf. Er kwam eens een leraar in mijn stalling en die zag, dat ik Latijnse spreuken op een bord schreef. Dat doe ik gewoon voor de gein. Ik vind het een hobby om een punti ge Nederlandse tekst in het Latijn te vertalen. Die schrijvers kom ik in mijn bijlessen vanzelf wel te gen. Dit grapje heb ik nou bijvoorbeeld weer gisteren gemaakt. In vijf mi nuten. Sunt qui inmedicamento- rum atque machinarum officinis humiliter caput mysterio inclinant, quod quidem maius fit quatenus penetrant ad occulta „micro at que macro" orbis terrarum. Dat is toch leuk nietwaar. De vertaling heb ik er klein onder gezet, want niet iedereen, die bij mij zijn fiets stalt, heeft een knobbel voor klas sieke talen. ,J5r zijn mensen die in laboratoria en constructiewerk plaatsen het hoofd nederig buigen voor het mysterie, dat alleen maar groter wordt naarmate zij door dringen in de verborgenheden van de macro en micro kosmos." Ik vond dat puntig genoeg om in het Latijn te vertalen. Zo maalc ik er drie of vier in de week. Geen oost west thuis best. Dat is een lor. Maar op een opmerking van Mark Twain wil ik wel even een paar minuten gaan zitten. Gewillig slachtoffer Ik heb ook de vaderlandse geschie denis in het Latijn vertaald. Die heb ik naar de koningin gestuurd. Ik kreeg een alleraardigst briefje terug van jonkvrouwe Roëll. Ze schreef wel, dat ik 'n foutje had gemaakt. Ik had geschreven, dat Juliana 25 jaar koningin was. Dat moest 17 zijn. Ik had gewoon ver keerd afgetrokken. Ik heb net weer een leerling door het eindexamen gesleept. Een meisje uit Leiderdorp, dat drie jaar terug met een mulo-diploma bij me kwam. Ans Ouwenhand, Anna Scaevola noemde ik haar, Anna de linkshandige. Ik heb nog nooit zo'n gewillig slachtoffer ge had. Elke dag kwam ze naar mijn huis, drie jaar lang. Vakanties nam ze niet, vrije dagen vergat ze. Ik heb haar de klassieke talen ge leerd door te lezen. Bij de eerste les zei ik al: „Quidquid agis pru dente agas et respice finem." Be grijpt u? Wat je doet, doe dat voorzichtig en let op het einde. Op het examen bedoel ik. Ik heb haar met de neus op de grammatica ge drukt. Qua, Quo. Waarom, waar toe. Daar gaat het om. Het eeuwi ge hoe en waarom. Ze heeft er van gelust. Quotidie refersit lingua la- tina et graeca. Ik propte haar elke dag vol met Latijn en Grieks. Smakelijk Duits Anna Scaevola gaat nou Slavische talen studeren. Ik heb zojuist voor haar een brief aan Kosygin geschreven. In heel smakelijk Duits. Misschien houdt ze er nog Donderdag 18 juli KATWIJK Triumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Helnrich Stockhorst uit Mini ster (Westfalen). Vrijdag 19 juli Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ma- rie-Claire Alain uit Parijs. Zaterdag 20 juli Garenmarkt. 8.30 v.m.: dagexcuïsie K. en O. met boottocht door de Biesbosch. Jeugddorp Van 1 juli tot en met 9 augustus elke week van maandag tot en met vrijdag jeugdvakanUedorp in Jeugddorp Voor- schoterweg van hall tien tot zestien uur. Welke Apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Films Camera (7 en 9.15 uur): Het mysterie van de koüermoord (18 jaar); 2.30 uur; Stan Laurel en Oliver Hardy door het dolle heen (a.U; vrijdag- en zaterdag avond 1130 uur: Seks la minute (18 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): 't Is een gekke, rare. dolle, dwaze wereld (14 Jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Wacht tot het donker is (18 jaar). Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Cat Ballou (14 jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.3C uur: Jong en immoreel (18 jaar). Studio ('s morgens 10.30 uur): Thun- derbirds are go (a.l.i; 2.30. 7 en 9.15 uur: Samen uit, samen thuis (a.l.). Tnanon (7 en 9.15 uur): Poe) der on tucht (18 jaar); 2.30 uur: Lisa. dochter der natuur (a.l.) Films van donderdag af CAMERA (7 en 9.15 uur): Blow up (18 Jaar): 2.30 uur (zondags 2.30 en 4.45 uur): Een hoogst merkwardige tekkel (a.l): vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Een verrukkelijke idiote (18 jaar). LIDO (2.30 en 8 uur): 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9J5 uur): Wacht tot het donker is (18 Jaar). REX 2.30, 7 en 9.15 uur): Fantomas con tra Scotland Yard (14 jaar): vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Wat het daglicht niet verdragen kan (18 jaar). STUDIO ('s morgens 10 30 uur): Thunder- birds are go (a.l.); 2.30. 7 en 9.15 uur- Samen uit samen thuis (a.l.). TRIANON (7 en 9.15 uur): Poel der on tucht (18 jaar); 2.30 uur: Elsa, dochter der natuur (a.l.). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke aonoeraag vac IO—16 uur otj mo len De Valk Musea eD Hortus Museum vuiKenkunde. Sieenstraat: werkdagen van 10 tol S c zondag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden Rapennurg; werkdagen van 10 tol 6 u.. ook zaterdag zondag van l tot 6 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot u.; eon- dags van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 0 tot 12 en van 2 tot op ook zaterdag op tot zeven Kiassepalienteti dagt-iijhs .'ai nail twee toi half vier en elke avdhri va- zeven tot aebt ALPHEN-Rljnoord: alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van i tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half I. KATWIJK - Zeenospltlum: longkliniek dagelijks van naif 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 toi half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag er- donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot nalf 5; Revalidatie centrum kinderen- wowisdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vljt. Longkliniek en tbc-afdeilng Kinderen; woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half S tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 8 tot nalf 5 en s avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van l tot s. dinsdags van 1 tot hal) 3, donderdags van nalf 7 zaterdags van i tot half 3 Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde zomertentoon- stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van hei Mexico van vroeger en nu), tot 1 december Lakenhal, van 5 juli tot 22 september Negen Leidse fotografen. KATWIJK AAN ZEE: Voorstraat 44, tot en met 31 juli (behalve op zondag): expo sitie foto's en schilderijen Leen Manneke en Stoffer Winter. uur. kassen zaïerdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen Van der Werffstraat 39 en Leidsestraat 1b zijn geopend: dinsdag 811.15, 13.30— 17.15; woensdag 8—11.15, 13.30—17.15: don derdag 8.3011.15, 13.30—18.15: vrijdag 8.30—11.15. 13.30—18.45. zaterdag 7.30—11 15 13.30—16.30 Bezoekuren ziekenhuizen half en 11-S i [»- uur Voor oatlenten in klasse inaandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 i5- (9. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag i.m vr'JOag L8.45—19.30 uur. zaterdag 15.30-16 30 uui zondag 15.30—17 uur Klassepauenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. 14—16.30 en 19—70 uur Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar nlei worder toe gelaten In het oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk oy een pauent worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag eD zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas- dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8 Elisabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 cn 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 1 tot S en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: degelijks van nail twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van ces ALPHEN Een jongetje heeft gistermiddag in het centrum een doosje met 60 kleine witte marcou- martabletten verloren. Toen hij thuiskwam van apotheek Allart, had hij geen doosje bij zich. De ta bletten, die voorzien zijn van de letter M., bevatten antistollingsstof- fen, die gevaarlijk zijn voor de ge zondheid. De politie heeft de bevolking gis teren gewaarschuwd voor het ge vaar. dat de vinder loopt bij ondes kundig gebruik van deze tabletten. Men heeft dit ook via de radio laten omroepen. een reisje door Rusland aan over. Ik heb wel tegen haar gezegd: als je daar in Moskou tegen de Kerk be gint, dan kom ik op hetzelfde mo ment uit mijn graf en sla ik me met mijn knoken om de oren." Grote viswedstrijd voor Zoeterwonds uitstapje ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse bejaarden zullen op dinsdag 13 augustus het jaarlijkse uitstapje maken. Het comité dat zich met de organisatie belast weet zich ook nu verzekerd van de belangrijke finan ciële steun van de visvereniging Vrouwenweg. Deze zal een viswed strijd organiseren voor dit sympa thieke doel, in de Vliet, traditioneel op de laatste zaterdag van de bouw vakvakantie, 27 juli. De eerste prijs is een stalen roeivisboot ter waarde van I 440; als tweede en derde prijs zijn resp. een autostep en een werp hengel beschikbaar. Het ziet er naar uit dat ten minste de helft van het aantal deelnemers met een prijs zal worden beloond. De inzameling in Zoeterwoude die vorige week is ge houden heeft een schat aan andere prijzen opgeleverd. Opgave kan geschieden bij de heer J. Hulsbos, Vrouwenweg 45, tel. 01715-226. ZOETERWOUDE De kinderen die meedoen aan de vakantiebezig heden Hoge Rijndijk wordt verzocht maandag 22 juli om 9 uur aanwezig te zijn op de speelplaats van de St. Bernardusschool. Vanaf 8.45 uur zal een leidster aanwezig zijn om de kin deren bij het oversteken van de H.R. nabij de kerk te helpen. De dagen duren van 9 tot 4 uur. Zoveel moge lijk worden de schooluren aangehou den. De leidsters zeggen wat de vol gende dag zal brengen. LEIDEN Gisteravond om half acht is een 12-jarige jongen uit de Celebesstraat gewond geraakt toen hij met een steen de slaghoedjes van alarmpistoolpatroontjes insloeg. Hierbij drong een scherf in de slagader van de linkeronderarm, waardoor een bloeding ontstond- De jongen is naar het Diaconessenzie- kenhuis vervoerd. Op bromfiets aangereden LEIDEN Doordat gisteren om half tien een vrachtauto in de Suri- namestraat achteruit reed, werd een 18-jarig meisje op een bromfiets aan gereden. Een geparkeerde auto be lemmerde enigszins het uitzicht van de vrachtwagenbestuurder. Het meisje is met een hersen schudding naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. j LEIDEN Prof. dr. D. M. Wood bury, hoogleraar in de farmacologie aan de Universiteit van Utah, Salt Lake City, USA, is voor de periode van 1 juli 1968 tot 1 januari 1969 benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de farmacologie aan de Leidse Universiteit. Deze benoeming betreft de Boerhaaveleerstoel, die van 1 januari 1968 is bezet geweest door prof. dr. E. van de Kuip, buiten gewoon hoogleraar in de milieu hygiëne. Prof. Woodbury werd geboren in 1921 te St. George. Hij studeerde aan de Universiteit van Utah te Salt Lake City zoölogie, waar hij in 1945 afstudeerde. Zijn fysisch-chemisch Mei bromfiets gevallen LEIDEN Een 61-jarige brom fietser uit Leiden en de 70-jarige duopassagier zijn vannacht om on geveer één uur door onbekende oor zaak in de Haarlemmerstraat geval len. Beiden werden met hoofdletsel naar het Diaconessenziekenhuis ver voerd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Jacob Cor nells. z v J Binnenmarsch en H van der Plas. Overleden: L C J van Kampen. 78 jaar. man; C G Windhorst, 3 weken, dochter; L de Koning, 61 jaar, wed van M H de Vis. Gehuwd: A Vermond en C G G Koolstra. OEGSTGEEST Van 17-20 augus tus zal op het vormingscentrum Oud- Poelgeest een conferentie gehouden worden voor predikantsvrouwen in Zuid-Holland. Zij die echter niet in deze provincie woonachtig zijn maar toch belangstelling hebben, zijn van harte welkom! Tijdens de conferentie vindt een gesprek plaats met ds. R. Kaptein uit Den Haag. Verder zal een film ver toond worden die opgenomen is in de D.D.R., en domina A. E. Ruys die in Uppsala verbleef tijdens de 4e As semblee van de Wereldraad van Ker ken is een dag gaste. Leiding: de heer M. F. Visser, cur susleider op Oud-Poelgeest. Ds. j. C. J. Bronsgeest naar Den Helder NIEUW-VENNEP Ds. J. C. J. Bronsgèest heeft het beroep aange nomen, dat de Herv. Gemeente van Den Helder op hem heeft uitgebracht. Hij wordt predikant van de Opstan- dingskerk in wijkgemeente Zuid. Barkeeper al te voortvarend DEN HAAG De moeder van de 21-jarige barkeeper uit Voorschoten had haar zoon beter niet kunnen vra gen een paar flesjes bier voor de vi site te halen. De knaap pakte de vrij dure auto van zijn stiefvader, reed naar Amsterdam en ruilde daar de wagen in voor een goedkopere, waar bij hij nog f 2.500 toekreeg. De president van de Haagse recht bank, waarvoor de Voorschotenaar zich moest verantwoorden, onthulde dat daarmee niet de eerste smet was geworpen op het blazoen van de voortvarende barkeeper. Deze bleek al meer dan een jaar in de gevange nis te hebben gezeten en al eens eerder te hebben geprobeerd een auto te stelen. Volgens het reclasserings- rapport was verdachte financieel al tijd te veel in de watten gelegd en het rijke tweede huwelijk dat zijn moeder had gesloten, had daarin be paald geen verandering gebracht. De officier van justitie zag de toe komst van de barkeeper somber in en eiste tien maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voor waardelijk, met aftrek van de in voorarrest doorgebrachte tijd. De rechtbank zal op 30 juli vonnis wij- Ongeluk uitgelokt na slippartij DEN HAAG Een 40-jarige in woner van De Zilk Noordwijker- hout) had na een slippartij met z'jn auto een lantaarnpaal omver gere den, waarna hij er vandoor was ge gaan en de paal dwars over de weg had laten liggen. De officier van justitie bij de Haagse politierechter was daarover nogal verbolgen. „Er hadden de grootste ongelukken van kunnen komen", merkte hij op. Rekening houdend met de eis tot schadever goeding die de gemeente nog wel zou indienen (er werd voor f 483 schade aangericht), vorderde de officier een boete van f 150 en de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden. De rechter vonniste conform. Een huisvrouw uit Noorden werd veroordeeld tot f 100 boete wegens winkeldiefstal. Uit twee magazijnen in Leiden had zij speelgoed, kleding stukken, grammofoonplaten en an dere artikelen meegenomen zonder te betalen. De officier van justitie had f 100 boete en twee weken voorwaardelijk geëist. georiënteerde interesse leidde er toe, dat hij zijn studie voortzette aan de Universiteit van Californië te Berke ley. Daar verwierf hij in 1948 de graad van physical doctor. Daarna keerde hij terug naar de Universiteit van Utah, waar hij inmiddels was benoemd tot research instructor voor farmacologie en fsiologie. Aan deze Universiteit doorliep hij verschillen de rangen, totdat hij in 1961 werd benoemd tot hoogleraar in de farma cologie. Prof. Woodbury behoort tot de kleine gToep van vooraanstaande Amerikaanse farmacologen met in ternationale vermaardheid. Hij is voor zijn wetenschappelijk werk meermalen onderscheiden en is lid van een aantal Amerikaanse en in ternationale wetenschappelijke ver enigingen. Hij heeft bijna honderd vijftig publikaties op zijn naam staan. Wie het doosje vindt, wordt ver zocht de politie hiervan in kennis te stellen. Tot nu toe heeft niemand zich ge meld. betadine jodium Evenemen ten voor jeugd Voorschoten VOORSCHOTEN Voor de oa- kantie vierende jeugd worden mor gen natuurtochten gehouden. De ver trektijden zijn voor deelnemers van 6 t.m. 8 jaar: 9.15 uur; deelnemers van 10 jaar om 9 uur; deelnemers van 9 jaar om 14 uur; deelnemers van 11 jaar en ouder om 13.45 uur. Er wordt vertrokken vanuit het Cultureel Centrum. De tocht gaat per fiets naar het landgoed Duiven voorde of De Horsten en duurt on geveer drie uur. Onderweg krijgen de kinderen een verfrissing aange boden. Bij slecht weer worden de tochten verzet naar vrijdag. Zaterdagmiddag om een uur wordt een hengehvedstrijd gehouden. Ver zamelen bij Het Wapen van Vor- schoten in de Voorstraat. De wed strijd vindt plaats in de singels rond om Rosenburgh. In het instructiebad worden dins dag 23 juli om 10 uur zwemwedstrij den voor de jeugd gehouden. Don derdag 25 juli is er een speurtocht. De start is bij de Kimshoeve aan de Lord Baden Powellweg om 13 uur. Voor deze tocht bestaat nog behoefte aan enige volwassenen, die bereid zijn een controlepost te bezetten. Aan meldingen kunnen gedaan worden bij de gemeentesecretarie afd. finan ciën c.a., raadhuis. LEIDERDORP -Ondertrouwd: Albert J P Lanzing, 19 jr, A v Buren- straat 12 en Dirkje Dool, 17 jr, Doeslaan 28; Jan F Hartman, 32 jr, te Leiden, Stationsweg 3a, en Wilhel- mina G de Ridder 28 jr, Hubrecht- plein 4. Gehuwd: Willem Lugthart, 22 jr, te Leiden en Johanna Prins, 21 jr; Cor nells Boom, 22 jr en Ester Overdijk, 20 jr; Johannes F Bloemzaad, 21 jr te Leiden en Maria van der Zwart. 19 jr. VOORHOUT Wethouder J. G. Huigsloot zal na 20 juli voorlopig geen spreekuur houden. Het eerst volgende spreekuur is op vrijdag 6 sept, van 7.30 tot 8.30 uur. ZOETERWOUDE De raadsver gadering in juli, gewoonlijk op de vierde donderdag, komt wegens de vakanties te vervallen. De gemeente raad komt nu voor het eerst bijeen op 8 augustus. Voor 1.25, ongeacht de periode, gaat de NIEUWE LEIDSE COURANT naar uw vakantieadres in Nederland, België of Luxemburg Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vuMen en te zorgen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons be zit is uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger of via een girostrookje op te geven Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan vertraging in de verzending voor komen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij a vooral de voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. De WEEKABONNEES wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken VOORAF aan de bezorger te voldoen. ABONNEE straat woonplaats Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (15 et.) of in enveloppe (20 ct.) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnemen ten, postbus 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3