REGIONAAL-ECONOMISCHE BLOKVORMING NODIG upKala Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! „Schrift en Getuigenis gaat tot actie over Jonge staten moeten EEG navolgen IRAK PRAAG Kerken moeten jongeren stemrecht verlenen Tweedaagse werkweek nog een ongeloofwaardige zaak ndaag Minderheden beschermen Geen atoomproeven Geen lening voor liet NSR-bestuur K ritiek van jongeren Visser t Hooft ere-president O" Negen r.k. led<£ in commissi#; Faith and Ord Kaderconferen Lutherse Ker i: Pastoraat ond<? zeevarenden WOENSDAG 17 JULI ..God heeft zeker wel gezegd: Gij zult niet eten van enige hoom in de hof?" Genesis 3 :1). De slang wordt in dit verhaal niet voor niets de listigste van alle dieren genoemd. Zij maakt Eva's begeerte niet wakker. Ze zegt niet: wat ziet die vrucht er mooi uit; proef er maar eens van. Ze speculeert op Eva's twijfel: Ben je er wel zo zeker vandat je van die boom niet mag eten? Misschien inter preteer je het godswoord over zo'n onbetekenend stukje appel wel helemaal verkeerd. Wees wat ruimer en waag het, om de traditionele taboes, die je erfde bij de schepping uit Adams rib, eens kritisch te bezien. Twijfel, kritisch bezig zijn met het geloof, de dingen die we van huis uit meegekregen hebben, is op zich niet verkeerd. Twijfel is geen ongeloof. Het kan wel de deur zijn, waardoor het ongeloof binnenkomt. Zo ging het bij Eva. Daarom is het goed in alle twijfel te bedenken: Wij weten, wat de wil van God is. Wij hebben het voorbeeld van Christus. Wij hebben het licht van de Heilige Geest. Aan ons, of wij er gebruik van maken! Wij lezen vandaag 1 Korinthiërs 6 12-20. (Advertentie) Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maogmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen l De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. I 'erontruste gereformeerden bundelen (Van onze kerkredactie) HILVERSUM „Schrift en Getuigenis", de nieuwe lande lijke organisatie van veront rusten in de Gereformeerde Ker ken, is van plan om na de zomer grote activiteiten te ontwikke len. Door het hele land zullen openbare propagandavergaderingen worden ge houden. Ook zullen zoveel mogelijk afdelingen worden gesticht. Zaterdag 5 oktober zal in Urk een landelijke bijeenkomst worden ge houden. Deze vergadering zal alleen toegankelijk zijn voor leden van de vereniging. „Wij willen hier geen show van maken. Ook willen wij niet, dat al lerlei buitenstaanders komen kijken. In Urk zal het konkreet gaan over „dit moeten we doen" en ..dat moet gebeuren" en daar willen wij ons on derling helemaal uitspreken", vertelt ons de heer H. Schellevis te Hil versum, secretaris van de vereniging (Egelstraat 15). In december kwam een circulaire van zijn hand uit (oplaag 16.000 exemplaren), die de groei van de ver eniging zeer heeft gestimuleerd. Afdelingen Er zijn al ongeveer tien afdelingen. In Groningen werd een vergadering gehouden, waar ruim tweehonderd mensen aanwezig waren. Graag beluisterd spreker is bestuurslid H. W. Maaskant te Zeist, die met gloed een gedocumenteerd betoog voordraagt. „Schrift en Getui genis" vindt het niet direct een be zwaar, dat er geen theologen spreken op deze vergaderingen, al zijn er on der hen wel, die met de vereniging sympatiseren. De heer Schellevis noemt de naam van dr. M. J. Arntzen te 's-Gravendeel en ds. H. J. Hegger. Donderdag 29 augustus zal in Go- rinchem een streekbij eenkomst wor den gehouden, bestemd voor de hele NED. HERV. KERK Beroepen te Well en Ammerzo- dcn: kand. S. T. Baarda te Hilver sum. Aangenomen naar Nijmegen (wijk- gem. Dukenburg-toez.): W. J. J. v.d. Waal te Oldenkeppel. die bedankte voor Spijkenisse (wijkgem. Brabant), naar Hoog- en Leegkerk (Gr.)-toez.: E. Ch. Poepjes te Welsrijp, c.a. (Fr.). GEREF. KERKEN Bedankt voor Loppersum: W. Feenstra te Rinsumageest. VRIJE EVANG GEM. Emeritaat verleend aan ds. D. W. Veldkamp te Hilversum (m.i.v. 1 no vember). CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Ouderkerk a.d. Am- stel: kand. P. Beekhuis te Eemdijk. Oproepen UPPSALA Niet alleen kerken zullen moeten gaan samenwerken om hun opdracht in de wereld op de beste manier te kunnen vervullen, ook landen zullen zich aaneen moeten sluiten om sterke economische eenheden te vormen. Alleen zo, zegt de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken, zullen de zwakkere naties eco nomische overheersing door machtige landen kunnen weerstaan. Alblasserwaard, westelijk-Betuwe en de aangrenzende delen van Brabant. De heer Maaskant zal er spreken. Contact Met de persvereniging „Waarheid en Eenheid" (voorzitter dr. J. Schel haas) bestaat een goede verstandhou ding. „Waarheid en Eenheid", dat overigens niet het image van „ver ontrust" wil dragen, geeft voorlich ting door middel van het blad van die naam. „Schrift en Getuigenis", dat zich zelf met nadruk wel „verontrust" noemt, wil vooral praktisch werk zaam zijn door de verontruste gere formeerden in een organisatie te bundelen. DEN HAAG De Amsterdamse Standaard Trust Compagnie NV zal het huidige bestuur van de Neder landse studentenraad (NSR) niet de 14.000 lenen, die het nodig heeft om tot eind oktober zijn financiële ver plichtingen te kunnen nakomen. De geldschieter heeft de deur opengelaten om de NSR te helpen, als er een ander bestuur is dan het huidige, dat voornamelijk uit verte genwoordigers van het Nederlands Studentenakkoord (NSA) bestaat. In het vorige bestuur zaten veel ledén van de Studenten vakbeweging (SVB) onder leiding van Eduard Bomhoff. Met dit bestuur bereikte de NV een overeenkomst over de lening van 14.000. (Vervolg van pag. I) Uit recente berichten was al geble ken, dat een netwerk van de Baath- partij. die met Syrië wil samenwer ken. ontdekt was en dat veel leden gearresteerd waren. In Syrië regeert zoals bekend de onverzoenlijke lin kervleugel van de Baathpartij. Gevolgen O Als de nieuwe leiders inderdaad de onverzoenlijke lijn van de Syrische regering in de crisis in het Nabije Oosten gaan volgen, kan dit verdere verwikkelingen hebben bij het streven naar vrede in dat deel van de wereld. Onder Aref had Irak het principe I aanvaard van een politieke oplossing. Het volgde de Egyptische politiek tot oplossing van het conflict. Iraakse troepen bevinden zich in Jordanië, zogenaamd om het te beschermen tegen Israëlische agressie. Syrië heeft echter politieke midde len verworpen om een eind te maken aan het conflict met Israël. Een deel van het land (tot dichtbij de hoofd stad Damascus) is bezet door Israë lische troepen. Het is bekend, dat Syrië graag zou zien. dat de Ara bische landen gezamenlijk met mili taire middelen een eind maken aan het bestaan van Israël. In feite is deze wens aanleiding geweest tot het uitbreken van de juni-oorlog van vorig jaar. Vooral de jonge staten zullen het voorbeeld van de Europese economische gemeenschap (EEG) moeten volgen. Dat zal een bijdrage zijn aan de wereld vrede en tegelijk de spanningen tussen de aangesloten landen verminderen. Zulke economische gemeenschappen zijn een prac- tische stap in de richting van een wereldgemeenschap. De groeiende oecumenische bewe ging biedt mogelijkheden om op we reldniveau meer druk uit te oefenen op internationale organen, zo wordt in een laatste alinea nog gezegd. Hoewel onderlinge verschillen nog altijd de samenwerking in de weg staan, is het reeds mogelijk gezamen lijke mogelijkheden verder uit te buiten. Deze aanbevelingen staan in het rapport van de vierde sectie van de assemblee, dat gewijd is aan wereld vrede en gerechtigheid. Utopische luchtkastelen ontbreken in dit rap port ten ene male. Het houdt ten volle rekening met de geweldige pro blemen. waarmee de wereld gecon fronteerd wordt en geeft een serie uiterst practische aanbevelingen. Het gevolg is echter ook, dat in dit rap port nauwelijks nieuwe dingen aan de orde worden gesteld. RECHTEN „Menselijke rechten kunnen niet beschermd worden in een tijdperk van schrijnende ongelijkheid en soci ale conflictén. Zelfs de slavernij is nog niet ten volle afgeschaft in alle landen. In onze tijd is een volkomen verandering nodig van de houding die de mensen innemen." Maar dan zullen in de eerste plaats de christenen en de kerken een goed voorbeeld moeten geven door mense lijke waardigheid, gelijkheid en vrije meningsvorming te respecteren. Jon ge mensen die zich inzetten voor ont wikkelingshulp. verzoening en maatschappelijk dienstbetoon zullen aangemoedigd moeten worden. De kerken moeten kanalen graven voor dergelijke acties. Regeringen zullen deze vormen van dienstverle ningen moeten steunen, erkennen dat op deze wijze ook de dienstplicht vervuld moet kunnen worden, Het rapport schenkt naast de rech ten van de mens ook aandacht aan de verhouding van meerderheids- en minderheidsgroepen, van de rassen en aan de vluchtelingen in de wereld. De rechten van minderheidsgroe pen zullen beschermd moeten wor den. Maar als een te zware druk door minderheidsgroepen wordt uitgeoe fend, kan ook de gerechtigheid en de rust van een land verstoord worden. Niet alleen de minderheidsgroepen, maar ook de meerderheidsgroepen hebben hun rechten. De meerderheid mag niet het slachtoffer worden van de minderheid, evenmin als de min derheid door de meerderheid onder drukt mag worden. RASSEN Rassenhaat en rassenverheerlijking zijn een schandelijke verloochening van het christelijk geloof, zo wordt verder gezegd. Ze ontkennen het ver zoeningswerk van Christus, het feit dat we allen naar het beeld Gods geschapen zijn en dat we allen onze waardigheid en betekenis vinden in Christus Jezus. Beseft moet worden, dat racisme nauw verbonden is met politieke en economische exploitatie. Het werkt met valse tegenstellingen en genera liseert op onverantwoorde wijze en het produceert altijd een tegen-ra- cisme. De kerk moet haar best doen om deze vicieuse cirkel te doorbreken. Mensen met rassenvooroordelen moe ten geconfronteerd worden met de bijbelse boodschap van de menselijke eenheid en samenwerking. ATOOM De kerken zullen er bij hun rege ringen op aan moeten dringen als die dat nog niet gedaan hebben om het atoomverdrag te onderteke nen. dat onlangs is gesloten in Genève. Er zal ook druk moeten wor den uitgeoefend op Frankrijk en Chi na om het voorbeeld van de andere landen te volgen. Er zullen verdere stappen moeten genomen worden om atoomproeven te voorkomen. Nu van kleinere land den verwacht wordt, dat zij zich niet als atoom-naties zullen opwerpen, moet druk uitgeoefend worden op de regeringen van Amerika en Rusland, om ook hun traditionele bewapening te verminderen. STAPPEN Om werkelijk ccn rol te kunnen spelen in de strijd voor economische gerechtigheid in de wereld, zegt het UPPSALA Het rapport over we reldvrede en gerechtigheid werd niet zonder kritiek aangenomen in de al gemene vergadering van de assem blee. Vooral de jongeren wilden veel radicaler spreken over de gevaren van het bezit en gebruik van atoom wapenen. Maar de commissie was niet geneigd, om op dat punt veel te veranderen. Wel werden tal van klei nere amendementen aanvaard. Toch ondanks de scherpe kritiek van de jongeren, verwerkt in een motie, die werd ingediend door de Duitse rechter Helmut Simon werd het rapport niet teruggezonden voor een grondige revisie. Een derge lijke motie werd verworpen en de overgrote meerderheid aanvaardde het document, dat wat vlak is. maar toch wel practisch. (door Jan J. van Capelleveen) UPPSALA Onder donderend ap plaus heeft een staande Assemblee gisteren vlak voor het middaguur dr. W. A. Visser 't Hooft gekozen tot ere-president van de Wereldraad van Kerken. De vergadering behoefde er niet eens over na te denken. Algemeen 1 was het gevoelen dat de Nederlandse oud-secretaris-generaal deze eer ten i volle verdiend had. y (vervolg van pagina 1) de „progressieve machten' Belgrado zou het onverstandi niet „kortzichtig" van de Russen den, indien zij zich politiek of tair inmengen in de binnenia| aangelegenheden van Tsjechosl kije. Vanmorgen is in Praag het rei proces tegen oud-minister Ba; gonnen. Barak werd in 1962| twaalf jaar veroordeeld. Het is lijk dat Novotny moet getuigen. NOVOTNY Het partijcomité van Praag vi in een resolutie om maatregelen- gen de „orthodoxen". Deze zoude eigen houtje onderhandeld he met de Russen. De Praagse con nisten doelen blijkbaar op Nov< die verschillende malen naar Mo zou zijn geweest om steun te kri voor zijn pogingen het bewind Dubcek omver te werpen Intussen gaat het terugtrekken de Russische troepen onvermir. ill voort. Ook de Tsjechische minister defensie heeft nu om herziening het Pact van Warschau gevraagd. LI rtr rapport, zullen de kerken nog het volgende moeten doen: 1. In hun eigen structuren en ver houdingen duidelijk de waarheid on derstrepen, dat alle mensen gelijk geschapen zijn in Gods ogen. 2. Zich met meer kracht inzetten voor een hervorming van de wil en de gewetens van de mensen, waar door alleen een internationale ge rechtigheid mogelijk kan worden. 3. Grotere prioriteit in hun pro gramma's en budgetten geven aan daden van verzoening en dienst op internationale schaal. 4. Zich er diep op bezinnen hoe in bepaalde spanningsvelden een ge weldloze strategie van revolutie en sociale verandering mogelijk kan worden. Assemblee over nieuwe levensstijl rg lat UPPSALA De Assemblee tyie de uitbreiding van de commissie Geloofsbelijdenis en Kerkorde overweldigende meerderheid goeen keurd. Hierdoor zijn negen rooms ui tholieke theologen in deze commei opgenomen. ri Daardoor is de Rooms-Kathol te Kerk voor het eerst vertegerrw ici 'digd in een commissie van de Wei in! raad. De half-autonome status ch „Geloofsbelijdenis en Kerko 'ai (Faith and Order) maakt het m ar lijk, dat ook kerken, die geen lid ee de Wereldraad zijn, in deze com ie sie vertegenwoordigd zijn. ed De commissie telt nu 135 lqo€ Voorzitter is de Duitse lutherse schop Hans Heinrich Harms. (door Jan J. van Capelleveen) UPPSALA „Wij stellen voor, dat kerken in het alge meen en oecumenische assem blees in het byzonder een voor beeld stellen door een behoor lijk aantal jongeren stemrecht te geven in hun vergaderin gen." Dit is een van de aspec ten van de nieuwe levensstijl, zoals die is uitgesproken door de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken. Het rapport van de zesde sectie, dat aan dit ontwerp was gewijd, vervolgt: „Wij geloven, dat christenen van alle leef tijdsgroepen samen met men- vijjfliy jjuur slee hts vier uur Uit latere berichten blijkt, dat de nieuwe leiders nog niet zeker zijn van de steun van de luchtmacht en van de troepen die in Jordanië ge legerd zijn. Via de radio werden zij opgeroepen, de revolutie te steunen. (Van onze soc.-eeon. redactie) UTRECHT De Nederlandse christelijke grafische bedrijfsbond is niet zo diep onder de Indruk van de schokkende toekomstvoorspellingen, die cultuurfilosoof en socioloog prof. dr. F. L. Polak zo regelmatig ten beste geeft. In het „Grafisch Or gaan" schrijft de bond niet te gelo ven in een tweedaagse werkweek voor de toekomst. In de periode van 1918 tot 1968 is het produktievermo- gen in menige onderneming 10, 50 en 100 maal zo groot geworden, maar toch is de vrije zaterdag nog geen tien jaar oud en wordt de pensioen gerechtigde leeftijd eerst bij 65 jaar bereikt. In de afgelopen vijftig jaar is de arbeidstijd nog maar vier uur per week ingekrompen. De sterke groei van het produktievermogen is ten goede gekomen aan de koop van meer duurzame consumptiegoede ren. meer onderwijs, aanleg Delta werken enz. Stilstaan Het zou de bond niet bevreemden, wanneer na het bereiken van de 40-urige werkweek (vijf dagen van acht uur) „de klok wel eens heel lang op vi jf dagen van acht uur zou kunnen blijven staan". Als bestem ming van onze toenemende produk- tiviteit wordt voor de toekomst ook de hulp aan de ontwikkelingslanden genoemd. Volgens prof. Polak gaat de jeugd in de toekomst tot 25 jaar naar school en gaat men na het vijftigste jaar met pensioen. Ook bij twee da gen werken per week zal er nog niet voor iedereen werk zijn. Voor een grote groep mensen gaat dan het „hobbytijdperk" aanbreken. Er zijn al computers, die zelf nieuwe computers produceren! De grafische bond vindt het een Iroost, dat „ieder mens van vlees en bloed onder zijn pet is toegerust met de allermooiste computer. Het menselijk vernuft gaat de computer ver te boven." Risico's In verschillende plaatsen van ons land maakt het midden- en kleinbe- Bond-ig drijf zich zorgen over de toekomst van de koopcentra in de binnenstad. Deze koopcentra floreren goed. maar door veranderingen in het straten plan wordt soms de grote verkeers stroom plotseling verlegd en niet meer langs de bestaande winkel vestigingen geleid. Het vakblad van de groente- en fruithandel noemt hiervan als dui delijk voorbeeld de stad Rotterdam. „De metro gaat zo langzamerhand de koopcentra in de stad duidelijk afpalen. Op de rechter Maasoever zit het vrij gunstig, omdat de metro zich daar door de aloude hartader van de handel een weg baant. Maar in Rotterdam-Zuid komt aan het Zuidplein een nieuwe winkelconcen tratie tot stand ten nadele van bestaande winkelstraten, bijvoor beeld de Beijerlandselaan". Het vakblad schrijft, dat het pijn lijke hiervan is, dat ondernemers die na jaren werken een goed bestaan hebben verkregen, finan cieel niet in staat zijn zich elders te vestigen. In de nieuwe stadswijk Lombardijen gingen binnen twee jaar al zes van de vijftig zaken te gTonde. Vestiging elders betekent dikwijls het aantrekken van midde len van buiten, waardoor het bedrijf onder te zware lasten komt te zit ten. Onder-één-dak De „alles-onder-één-dak" theorie gaat volgens de Christelijke Kruide- niersbond niet meer op. In het vak blad van deze week schrijft de bond. dat er zich een verrassende en principiële ommezwaai in het ver koopbeleid van het bekende Zwitserse warenhuis Globus in Zürich heeft voorgedaan. De directie van dit bedrijf staat op het standpunt, dat de gedachte van „alles-onder-één-dak" (alle arti kelen in één groot winkelcentrum) volstrekt verouderd en commercieel niet meer interessant is. De enorme assortimentsexplosie van de laatste jaren heeft de „alles-onder-een-dak" verkoop" volledig achterhaald. Er zou voor de warenhuizen nog maar één weg zijn: terug naar de specia lisatie. Het kruideniersvakblad voegt hieraan toe, dat Globus als eerste in de rij van warenhuizen ontdekt heeft, dat het niet meer mogelijk is alle behoeften van de consument „onder één dak" te dekken. Slechts gedeeltelijke dekking Is nog moge lijk vla een vergaande specialisatie. sen v^n allerlei geloofsovertui gingen de kans moeten hebben om samen tot eenheid te groeien." Het is duidelijk, dat deze ne gende alinea een directe vrucht is van de wijze, waarop de jeugd van zich heeft doen spre ken in deze assemblee. Wie echter verwacht had. dat de Wereldraad over levensstijl met wil de geluiden zou komen, komt bedro gen uit. Dat kan ook moeilijk anders voor een raad die iets-zinvols moet zeggen voor een christen papoea in Nieuw-Guinea. een christen atoomge leerde in Amerika, een christen chauffeur in Rusland en een christen huisvrouw in Nederland. Blijdschap Er wordt erkend, dat er verschil lende christelijke levensstijlen moge lijk zijn, maar als ze authentiek wil len zijn dan zullen christenen hun blijdschap en dankbaarheid moeten uiten over het feit, dat zij samen kunnen werken met God in een schepping, die op het ogenblik door wetenschap en techniek vernieuwd wordt. Christenen moeten veranderingen durven aanvaarden, zo wordt gezegd. Maar tegelijk waarschuwt het rap port om niet te menen, dat alles wat zich als nieuw aanmeldt inderdaad deel heeft aan de vernieuwing van Gods Geest. Onze levensstijl mag nooit los gemaakt worden van die van het gehele volk van God. Zij zal altijd aandacht moeten schenken aan alle menselijke waarden, wie die ook verdedigt. EDE De Evangelisch-Luth Kerk houdt 31 augustus en 1 sept ber een kaderconferentie in kaï Hoekelum. Synodepresident ds. Ir® C. G. Kok zal indrukken geven de Assemblee te Uppsala, die hij menteel bijwoont. Verder zal ds. C. Pel (Amsteri refereren over de kwestie, of avlc maalvieren en aanneming aan elL. gekoppeld moeten blijven en de G. Schoemaker (Laren) over „1 deelhouder of werknemer in kerk". DURBAN De Gereforme e Kerken in Nederland hebben de menwerking van de Gereformei1 Kerk in Zuid-Afrika gevraagd i,fl het bearbeiden van zeelieden te Et8' ban. De Gereformeerde Kerken in derland zullen in twee derden vai kosten voorzien voor het stichten een gemeente en het beroepen een predikant uit Nederland. Opfe* wijze zal men de zeshonderd Ne< i landse zeelieden, die Durban maand bezoeken, kunnen bearbei evenals de ongeveër tachtig gezinjj, van zeevarenden, die tijdelijk d|j, wonen. DELFT De vereniging testants Nederland houdt vriji avond 27 september in het Domhr te Utrecht haar jaarlijkse algen - ledenvergadering. Tijdens deze vergadering zal dr. J. C. de Meyere refereren „De Rooms-Katholieke Kerk en rechten van de mens", mede in band met de twintigjarige her king van de afkondiging van rechten. Tucht Voor liet eerst wordt van de We reldraad gevraagd om kerkelijke tucht uit te oefenen. Zo wordt ge zegd: „Omdat rassenhaat onverzoen baar is met het christelijk geloof moet de Wereldraad van Kerken le- denkerken blijven bestraffen, die ra cisme tolereren, en het duidelijk ma ken dat racistische kerken niet er kend kunnen worden als goede leden binnen de Wereldraad". Moderne methoden om tot geboor- tenbeperking te komen, zo wordt el ders in het rapport gezegd, roepen voor velen de vraag op naar wat de christelijke kerken leren over de reinheid. „Was die alleen maar ge baseerd op angst voor de mogelijke gevolgen?" Het antwoord is: „Wij geloven, dat j lichamelijke gemeenschap, persoon- I lijke toewijding en het huwelijk een dynamische eenheid vormen." Geboortenbeperking wordt verde- digd met de uitspraak, dat de mens I de macht gekregen heeft over de na- I tuur. Dat betekent: ook over de j. voortplanting. Maar geboortenbeper- king mag nimmer een substituut worden voor een massale krachtsinspanning om tot ontwikke lingswerk te komen. Ook in die nieuwe levensstijl is plaats voor de kerk, gebed en bijbel- j lezen. Met nadruk wordt gezegd, dat j een nauwe band met het leven van een christelijke gemeenschap, en een regelmatige studie van de Bijbel j noodzakelijk zijn om in het geloof te - UPPSALA Het is onmog^" lijk om te spreken over een bij paalde christelijke levensstijl, f de conclusie van de vierde as semblee van de wereldraad vari kerken, er moet gesproken woij den over christelijke levensstir len. Prof. dr. H. Berkhof vond a theologische inleidingen wat lam en zwak. De commissie van onlj werp kwam zo onder de indruj van de kritiek van deze Nedcrj* landse theoloog dat hij zondqi meer de belofte kreeg dat zi," voorstel verwerkt zal worden de uiteindelijke versie van rapport. groeien. Dit betekent, dat het chri! lijk onderwijs niet alleen maar in lectueel of dogmatisch gericht zijn, maar betrokken moet worden de gehele vorming van de perso< lijkheid. Solidair Geen enkele levensstijl christelijk zijn. zo wordt nog gezf als men onverschillig staat tegeno het lijden van andere mensen. Of nu rijk zijn of arm. door onze soli riteit met de ontrechten krijgt bestaan zin. Dan ontdekken wc overweldigende waarheid van de lofte, dat wie zijn leven v Christus' zaak verliest, het zal v den. Maar, is de laatste conclusie dit rapport, een nieuwe levenss komt niet door een document stand, maar door persoonlijke ov gave. door de wil om een nieu waarde te hechten aan onze tijd. ven en rijkdom en misschien i ons leven te geven voor een samen ving die rechtvaardiger is en ontf ming kent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2