UYS schoot tekort tegen sterk moreel van DCG Kampioenen niet in staat hun titel te prolongeren Binnenterrein niet voor buitensporten f! TECHN. BUR. Fa. BLOOT Penningmeester Remmelzwaal nu erelid van Quick Boys KANTOORBEDIENDE (mnl. of vrl.) Raad Katwijk akkoord met lening f500.000 WEGENS VAKANTIE GESLOTEN VAN 15 t.m. 27 JULI Stroomstoring in Rijnsburg Visserij nieuws Speeltuin in Poelpolder Roeiwedstrijden in het Rietveld A. F. Beiiderwellen, NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 JULI Aanvoerder De Gert verbeet zijn verdriet HAARLEM „Niemand zal ons iets kunnen verwijten, we hebben alles gegeven", zei aanvoerder en uitblinker tevens ook tijdelijk trainer (de officiële oefenmeester van UVS, Piet Kantebeen, had zijn vakan tie in Oostenrijk niet langer kunnen uitstellenJan de Gert nuchter. Bart Lardé zweeg. In een hoekje van de kleedkamer verbeet hij dapper wijn verdriet. Uitgerekend hém had DCG nodig gehad om de kampioens titel bö de amateurs te veroveren. In een ogenschijnlijk ongevaarlijke situatie tien minuten na de rust ont staan uit een diepte-pass van Koeke- bier naar Mulder was hij maar even niet die zelfverzekerde en onwrik bare verdediger geweest, die heel wat aanvalslinies moeiteloos heeft gemaakt. Zijn opzet was Mulder de bal te ontnemen en terug te plaatsen naar Sloos, maar dat gebeurde wel zo slecht, dat Mulder met gemak de bal kon veroveren, verder kon op rukken en zijn imponerende solo kon voltooien. Wijnand Sloos deed nog •en vertwijfelde poging, maar voor de uitgekookte Amsterdamse Spits, levensgevaarlijk door zijn snelheid en zijn schot, was hij geen party. Een kleine zwenking, een tikje en DCG leidde op dat moment met 21, De Amsterdammers waren 25 minu ten later landskampioen. Er had na die gelukkige treffer nog veel kunnen gebeuren, UVS had immer» nog alle tijd en had ook nog voldoende macht om een moordend offensief te openen op het doel van De Rijk, maar de Amsterdammers, die zaterdagavond op „Ookmeer" in een slotfase zo verrassend nog net op de valreep geklopt werden door UVS. bewezen hoe ver men in de voetballerij kan komen met een on verwoestbaar moreel. DCG hield «tand, op een niet al te fraaie wijze weliswaar, maar efficiënt. Het slot van de competitie om het landkampioenschap bij de ama teurs op het RCH-terrein in Haar lem is bijzonder enerverend geweest. Geschat werd, dat ruim 22.000 toe schouwers de wedstrijd bijwoonden, terwijl de capaciteit slechts 20.000 is. Vermeld zy, dat vele duizenden slechts een gedeelte van de wed strijd zagen, want de toeleidingswe- een naar Haarlem vanuit de richting Leiden gaven ruim een uur voor de wedstryd een complete chaos te zien. Het Leidse legioen liet zich niet horen toen de tijd begon te dringen en Desar, Holl, Koren en Leget ver geefs een stormloop naar de ande ren ondernamen. Het Amsterdamse publiek daarentegen zong, ratelde en bleef schreeuwen tot het laatste fluitsignaal van de correct leidende Om Europese beker ADO LOOTTE TEGEN GRAZER AK GENEVE ADO zal in de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese Beker voor bekerwinnaars uit komen tegen Grazer AK uit Oosten rijk. De eerste ontmoeting wordt in Graz gespeeld. De loting voor de Europese Beker voor Landskampioenen is: Ferenc- varos (Hong)-Celtic Glasgow; Man chester United (bekerhouder-Wa terford (Ierland); Levski (Bulgl- AC Milan; Karl Zeiss (O-Dld)-Rode St er(Zd. SI); FC Nümberg (W.— Dld)-Ajax: Aek (Griekenland)- Jeuneese d'Esch (Lux.); Rosenborg Ballklubb (Noorw)-Rapid Wenen; FC Zürich-Dynamo Kiev; Spartak (TbJ.SI.)-FF Malmoe (Zweden); Floriana (Malta)-Landen Reipas (Finl); Steaua (Roem)-Akademisk Boldklub (Den); St. Etienne-CS Ruch (Polen); Manchester City- Fenerbahce (Turk); FC Valur (IJs land )-Benfica (Portugal); Ander- lecht (Belg)-Glentoran (Nrd-Ierl); Real Madrid-Athletic Limassol (Cy prus). De wedstrijden moeten op 18 sep tember en 2 oktober worden ge speeld. scheidsrechter Van der Pol en barst te daarna los in een daverend triomf lied. Wie niets wist van de mentale injectie, die de Amsterdamse forma tie in de afgelopen dagen gehad had (een geteisterde formatie want de grote man Spiekerman stapte een uur voor de wedstrijd in het vlieg tuig naar Australië en Bosma was sinds zaterdag geblesseerd) gaf DCG nauwelijks enige kans tegen UVS, dat zaterdagavond voor een zware, morele dreun had gezorgd. De mysterieuze krachten in de sport werden dezelfde avond echter nog in werking gezet, want ondanks de verlorep wedstryd werd er ge feest of er niet» aan de hand ge weest was. Trainer Harry Pelser en voorzitter Veringa („Ik ben maar een psycholoog van de koude grond") togen daar aan het werk, smeedden een formatie met inval lers van hun team, dat bereid was om desnoods op hun tandvlees op het RCH-terrein te stappen. Duels De Leidenaars verdienden de schoonheidsprijs (Pelge: „Eerlijk, UVS speelde het beste"), maar zij hadden voor hun tactiek altijd net te veel schepen nodig. De Amster dammers, die in de persoonlijke duels bijvoorbeeld nauwelijks opge wassen waren tegen Leget, Koren, Holl en Desar kregen daardoor steeds de gelegenheid om zich te herstellen en een scherm op te trek ken voor het doel van de weinig vaste A. de Rijk. Mulder, de man, die in de tweede helft het moment van ongeconcen treerdheid van de ongelukkige Bart Lardé genadeloos afstrafte, was ook de maker van het eerste doelpunt, dat al na zeven minuten tot stand kwam. De defensie van UVS weifelde even toen Van der Voort een pass door het midden zond en voor Sloos door had wat er gaande was, had Mulder de bal hard in de rechterhoek geprikt. Nog geen minuut later even wel bereikte De Gert met een lange pass ex-semi-prof Leo Holl, die snel een vrij veld voor zich schiep en al leen op De Rijk afsprintte. De Am sterdamse doelman trachtte het ge vaar met uitlopen te kéren, maar Holl prikte het leer beheerst langs de paal. Holl probeerde het even later nog een keer met een „lob", maar zijn boogje kwam toen te hoog uit en verdween over de lat. Thans zonder de ambitieuze aspiraties van DCG te verstoren kreeg UVS zelfs ook in de slotfase van DCG, zoals reeds ge schreven. onoverzichtelijk, vaak ook krampachtige verdediging. Desar trapte vervolgens buiten be- Ilerdenkin gsze gel 27 augustus verkrijgbaar DEN HAAG De herdenkingspost zegel. ter gelegenheid dat vier eeuwen geleden het Wilhelmus is gedicht, zal 27 augustus in roulatie komen. De twintigcentszegel is ontworpen door Wim CrouweL Puzzelprominenten De prijswinnaars van de puz zel in ons zondagsblad van 20 juni zijn: le prijs f 10: A. L. Moonen, Kanaalweg 13, Leiden; 2e prijs f 5: J. Kuipers, Ire- nestraat 12b, Lisse; 3e prys f 5: M. Warnaar, Vondelstraat 17, Alphen aan den Rijn. Piet Heiniaan 1 - Katwijk aan Zee Bijna een doelpunt voor UVS. Désar (op de foto niet zicht baar) heeft een fraaie kopbal gelanceerd, echter precies te gen de lat. Foto Van der Horst reik van De Rijk tegen de paal, schoot even later hard tegen een been van de Amsterdamse doelman en vooral miste een opgelegde kans met een krachteloos schot. Het beetje geluk, dat UVS nodig had om de overwinning te kunnen af dwingen, bleef afwezig. Het was pech en nog eens pech en de Leidse supporters keken als verstomd toe. Fraai, maar vruchteloos strijdend ging UVS ten onder. Terwijl een deel van het Amsterdamse legioen gewa pend met borden en levensgrote drukletters het veld opstormden en bezit nam van hun kampioenen, ver dween Blauw-Wit krijtwit onder de tribunes. Het was afgelopen. RIJNSBURG Van vyf minuten voor acht tot tien uur vanmorgen heeft de gemeente Rijnsburg zonder stroom gezeten. De storing, die door de storingsdienst van de SLF-Lei- den is opgeheven, ontstond door rioleringswerkzaamheden in de buurt van de remiseflat, waar een kabel was stukgetrokken. Duitser breekt heup in Katwijk KATWIJK Gisteren heeft de 64-jarige Duitser J. Wellen uit Oosterraath een heup gebroken toen hij op de brug bij de buiten sluizen struikelde. De wandelende badgast week voor een passerende bestelauto uit naar het smalle voetpad. Daarbij gleed hij uit over de stoeprand. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 4.30 en 17.02 uur (spring vloed laag water 0-25 en 12.51. KATWIJK Burgemeester Ver meulen is verhinderd aanstaande maandag zijn wekelijks spreekuur te houden. IJMUIDEN Vandaag aan de markt 15 vaartuigen met 950 kiste" en 200 kleine kisten, waarvan 80 kisten schelvis. 50 kleine kiften schelvis, 60 wijting, 90 kleine kis ten wijting, 280 gul en kabeljauw, 50 haring, 30 makreel, 210 schol, 80 varia, 300 stijve kabeljauwen, 7800 kg tong. Voor de vrijdagmarkt was van morgen nog niets bekend. In Scheveningen werden van daag aangevoerd 50 kisten wijting, 260 kleine kisten haring, 200 schol en 4000 kg tong. Activiteiten van "Vakan tie vreugd" LISSE De jeugd gaat zaterdag 13 juli deelnemen aan de grote hen- gelwedstrijd die uitgeschreven is door het Comité „Vakantievreugd" en zal worden gehouden in de Ring vaart. Verzameld wordt 's morgens om 8 uur bij gebouw Openbare Wer ken aan de Ringvaart. Van maandag 15 tot zaterdag 20 juli organiseert „Vakantievreugd" een etalage-zoek- wedstrijd onder de jeugd. Zaterdag 20 juli wordt een grote vliegerwed strijd gehouden voor kinderen van 6-14 jaar om 9 uur. KATWIJK AAN ZEE Gisteravond is de aftredende penningmeester van de voetbalvereniging Quick Boys, de heer A. C- Remmelzwaal. tot ere lid benoemd. Tevens ontving hij een polshorloge uit waardering voor het vele werk voor Quick Boys verricht. De heer Remmelzwaal is 41 aar lid van de voetbalvereniging. De gou den speld wegens het veertigjarig lidmaatschap was voor de heren Jac. van Duijvenbode. S. Hoek en B. van Duüvenbode. De heren C. Barnhoorn, A. Vooijs. A. van Dijk, L. Schaap en W. L. Schaap kregen de zilveren speld (25 jaar lid). Dit alles gebeurde op de jaarver gadering in het clubgebouw in het sportpark Nieuw-Zuid. Voorzitter M. F. Verdoes noemde het afgelopen seizoen vrij goed. Evenals vorig jaar werden 6 elf tallen kampioen: het tweede, zeven de en negende bij de senioren en bij de jeugd C een, C zeven en C acht. Dit is niet slecht bij een deelneming van 30 elftallen. Verder dankte de voorzitter alle leden van de commissies voor het vele werk, dat zij in het belang der vereniging deden. De vereniging wordt elk jaar groter en het bestuur zou niet kunnen werken zonder de steun van de commissies. Men moet de commissies zien als een verleng stuk van het bestuur. Ook werd dank gebracht aan de dames en heren, die elke maandag het clubhuis schoon houden en aan kantinehouder H. van Duijn en zijn medewerkers. Binding Volgens de voorzitter draait het clubhuis goed. Clubhuis en clubblad zijn twee belangrijke bindingsmedia voor de vereniging. Verder was de voorzitter blij. dat de straffen van de spelende leden belangrijk minder zijn geworden. De tweede klasse bestaat voor het nieuwe seizoen uit vijf afdelingen. Quick Boys speelt in de tweede klasse B en zal 20 wedstrijden spe len. De trainer D. van Westhoven is weer voor een jaar gecontracteerd. De heren T. den Duik, C. Vooijs en A. Koelewijn trainen de lagere elf tallen. Uit het jaarverslag van secretaris H. Ouwehand bleek, dat het ledental 650 bedraagt. Over het algemeen ge nomen hebben de elftallen een goede rangschikking weten te behalen. Het is jammer dat de junioren in de re gionale afdeling het niet konden bolwerken. Er werd aan verschei dene toernooien meegedaan. Het eerste elftal kwam tegen gerenom- LISSE De raad is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel van B en W aan het Gemeenschaps centrum „De Poel" een subsidie te verlenen van ruim f 12.000 plus f 3200 voor het creëren van een speeltuin met een eenvoudig ge bouwtje op een van de binnenter reinen in de Poelpolder. De heer G. J. de Vos (VVD) wilde het hiervoor bestemde halve ter rein uitbreiden'tot het hele binnen terrein, om ook andere dan de speel- tuinjeugd te kunnen opvangen door het beoefenen van verschillende buitensporten mogelijk te maken. De voorzitter, burgemeester Be rends, vond het niet zo wenselijk de jeugd op een binnenterrein te laten sporten. Voor de oudere jeugd ko men er wel mogelijkheden wanneer het sportveldencomplex aan de orde komt. De heer E. Hollander (Prot.- Chr.) werd bevestigd dat de bete geling van het terrein en de afraste ring niet in het bedrag van f 12.000 begrepen zijn. Deze kosten worden ondergebracht in de exploitatie van het grondbedrijf. Bij de vaststelling van het be stemmingsplan Poelpolder" wees de heer E. Hollander erop dat het vervallen van een gewone brug met aansluiting op de Poelpolder en de Broekweg al een tegenvaller is, maar dat nu óók nog een brug voor voetgangers en fietsers komt te ver vallen. De bezoekers van de kerk die de Hervormden en Gereformeerden sa men gaan bouwen in de omgeving van boerderij de Poeleway, zullen een eind moeten omlopen. De voor zitter gaf dit toe, maar de kosten van een brug, zelfs van een voet brug, zijn zo hoog, dat hiervan moest worden afgezien. Gedacht zal echter worden tussen de kistenfa briek en de brandweerkazerne een goede doorgang te vinden, waar door het omlopen tot een minimum beperkt wordt. De raad stond evenals B en W afwijzend tegenover het aanschaf fen van een schoolradio voor de Chr. Nationale School, omdat distri butieradio ook voldoet, evenals op de Openbare School. De heer G. J. de Vos (VVD) brak er nog een lans voor en zei dat de radiodistributie toch wel zal gaan verdwijnen, maar de voorzitter was daar niet zeker van. In de Irissenstraat wordt uit een serie woningen van de Gem. Wo ningstichting één huis verkocht. De heer P. van Leeuwen (PvdA) zei er altijd een beetje huiverig voor te zijn wanneer een eenheid verbroken wordt. De voorzitter antwoordde dat het rijk dit ook wel doet tegenwoor dig. Voor voorzieningen in het raadhuis werd een bedrag van f 24.800 goedgekeurd. Tot leden van de ..Commissie Be heer Sportaccommodaties" -verden benoemd: mevr. G- P. Barten-Kal- lenberg, de heer G. C. B. van Dijk, arts, de heer P. van Leeuwen, voor zitter Gem. Sportstichting en toe komstig voorzitter van de nieuwe commissie, de heer B. Mastenbroek, mevr. P. M. C. F. Walenkamp- Schrama, de heer J. Weerman en de heer J. M. van Zoest. Als raadsleden worden aan deze commissie toegevoegd: W. Schei- berg, M. Montagne en H. de Vroo- men. meerde elftallen in vriendschap] lyke wedstrijden goed voor de c Penningmeester A. C. Remm zwaai meldde een nadelig van f 2075,91. Bij de bestuursm kiezing werd de heer M. F. Vt does herkozen. In de plaats t de heer A. C. Remmelzwaal J die zich niet herkiesbaar sték koos men de heer T. van der Pk Bij acclamatie werd voorzitterI F. Verdoes herbenoemd. De contributie werd op voon van het bestuur onveranderd t» gesteld. In verband met het 50-ja bestaan der vereniging in 1970 ft op voorstel van het bestuur vaste steld, dat de leden van 16 jaar gedurende twee jaar een bijdri van f 5 (minimum) per jaar moe! betalen voor het jubileumfonds. Vervolgens werden in de comm sie benoemd: Jeugdcommissie: Barnhoorn, L. van Delft, H. vt Duijn, H. Groen, C. Kraayenoft L. van der Plas, C. van der Be J. van der Plas, W. Rijsdam, M, R W. Boonekamp, H. van der Mar L. van den Oever, K. van Duijn, Paap, C. Zwaan E. de Vries N. vogel. Pupillencommissie: D. de Vrie) Sip, C. Vooijs, T. den Duik, J. Pü G. Rijsdam. A. Haasnoot, A. C. R« melzwaal jr, Br. Haasnoot, J. n der Niet, IJ Rijsdam, F. Mol P. Dij drenth, N. Kulk, P. Guijt. Veteranencommissie: C. Barnho* en L. Roovers. Terreincommissie: A. Hellenlx H. Barnhoorn, C. L. Varkevisser, van Dijk, P- Barnhoorn. Clubblad: J. van Duijvenbode, 1 E. Schoneveld, A. C. Remmelzwu jr.. T. den Duik, E. Bergman. Clubhuis: C. van Duijn, W. Duijn, A. Koelewijn. A. Schaap, I de Vries, W. E. Schoneveld, D. i Jager, L. van der Plas, H. Ou* hand, H .van Duijn. Jubileumcommissie: P. M. Marij; Jac. de Best, W. L. Schaap, T. der Plas, A. Dubbelaar, A. Sch» W. van Duijn. Na de rondvraag en verloting de de de voorzitter mee dat het een elftal in de nieuwe competitie zi thuiswedstrijden op een vast ui (15.00 uur) zal aanvangen. Wegwerkzaamheden in de Hoornes KATWIJK In het westelijk van wijk Hoornes is de dienst vi gemeentewerken bezig met het aai leggen van fiets- en voetpaden. 1 de omgeving van het caravankam ontbrak nog steeds een voetpad (va de binnensluis af), waardoor ook voetgangers van het rijwielpad bruik moesten maken. Nu de twee grote flatblokken de lengterichting van de Hoor neslaan gereed zijn gekomen, is h< tevens mogelijk geworden de geheD laan langs het rijwiel- of voetpad» gebruiken. Ter hoogte van iI Pniëlkerk wordt een parkeerha* gecreëerd. Er is voorts een jtr aantal boompjes langs de laan» plant. Klokkeiispel Katwijk KATWIJK AAN ZEE ZaterdagawB om acht uur zal de stadsbelaardier Haarlem. Nijmegen en Cuyck, de heer Peters, een concert geven op de beluB van de Oude Kerk. Het programma: 1. Trumpet Voluntio (Jer. Clarke) bewerkt door Leen 't Har 2a. Als de grote klokke luidt; b. Toe hertog Jan kwam varen; c. Ik hoor dt dees dragen (bewerkt door A. Peters). 3. Gavotte (J. S. Bach) bewerking vb A. Peters. 4a. My old Kentucky home; b. Kue- kuck: c. Mlrsenne; d. O clair de la lune bewerking van A. Peters. 5a. Sarabande <G. Tartlng) bewerfc door Leen 't Hart; b. Gavotte (G. Telemann) bewerkt door Leen 't Hart. 6a. Padvtndersmars (P. A. Rubens) I* werking a. Peters; b, Oene van Sneek it Jakma) bewerking A. Peters: c. De glldr viert: d. Hullebroeck. bewerkt door a Peters 7. Contradans (L. v. Beethoven) bew«: king A. Peters 8. Geestelijke liederen bewerkt door a Peters; a. Zo lang er mensen zijn «f aard. b. O Heer. die onze Vader zijt, Zo lang als Ik op aarde leven zal. 9. Rltmendans van Staf Nees. arts AFWEZIG VAN 13—29 JULI Waarnemende artsen A. G. de JAGE en I. J. W. SCHONENBERG HAZERSWOUDE Een Rietvelder zou geen goede Rietvelder zyn, als by ondanks de neerstromende regen gisteravond niet in de juiste stemming was voor het grote roeitestijn (de roeikampioenschappen van het Rietveld). Deze traditionele wedstryden hebben een grote plaats ingenomen by de bewoners van het Hazerswoudse Rietveld. Maar niet alleen by de Rietvelders. De belangstelling in het algemeen is groeiende. Toch is de sfeer er wel geweest. Zelfs zag men spandoeken om de favorieten voor dit duel aan te moe digen. En zoals de heer J. P. van deT Werf. de organisator, al had bekend, gemaakt, zou de strijd deze avond bijzonder fel zyn. Steeds meer ge gadigden willen de titel in de wacht slepen. Ook de heer G. v d Lip sr., die al 61 jaar is, was een van de in schrijvers. Deze Rietvelder in hart en nieren doet de ranke roeiboot nog met veel kracht door het water klieven. In de race tegen zijn te genstander was het verschil maar uiterst gering. Zelfs liet hy een van de snelste tijden noteren. Daar er vorig jaar enkele moei lijkheden waren geweest by de finish had men nu de heer A. Stol wijk aangesteld als scheidsrechter. ZWARE STRIJD De woorden van de heer Van der Werf werden in de loop van de avond wel degelijk bewaarheid. De kampioenen moesten een zware stryd leveren. Toen de wedstrijden achter de rug waren, bleek geen der kampioenen zijn titel geprolongeerd te hebben. Begonnen werd met het jeugdkampioenschap voor jongens. Ook onder deze aspirant-roeiers schuilen al geduchte krachten. Kam pioen werd bij deze groep Henk Schrama. Jan de Groot werd 2de en Hugo v d Lip derde. De eerste race bij de dames, die een 55 m baan moesten roeien, ging tussen de kampioene Gré v d Lio en haar schoonzuster mevrouw Vaa der LipHarkes. In eerste instan tie ging het gelyk op. Na het keer punt ontplooide mevrouw Van der LipHarkes een zo grote kracht, dat de kampioene aan het einde van de baan een halve lengte ach ter lag. Dit was de eerste verras sing. Later zou blijken, dat de kampioene zelfs niet op een van de ereplaatsen beslag zou weten te leg gen. De wisselbeker blijft toch by de fam. v d Lip, want Corrie mocht de trofee mee naar huis nemen. De finale tussen de adspirant- roeiers tot 16 jaar. V.l.n.r. Henk Schrama, Jan de Groot en Hugo van der Lip, die eer ste, tweede en derde zijn geworden. Haar schoonzuster eindigde ais 2de. Om de derde plaatsen was de strijd bijzonder fel tussen Corrie v Dorp en Gré Boere. Met miniem verschil wist eerstgenoemde als 3de te eindigen. ACHTERSTAND Ook bij de heren zou de titel naar een ander gaan. G. v d Lip die al eerder enkele jaren achter een de titel in handen had gehad, heroverde deze nu op Jac. v d Neut. De race tussen de gebrs. J. en Jac. v d Neut bracht niet de verwach+e spanning. Toen laatstgenoemde al direct na de start een kleine ach terstand kreeg, was zijn verzet vrij snel gebroken. Deze beide broers zouden de 2de en derde plaats bezetten. De heren hadden een baan van 70 meter te roeien. Belangrijk was vooral op de korte baan het keerpunt vrij snel en zeer kort te nemen. De heer J. P. v d Werf reikte in Klein Giethoorn de prijzen uit. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Leeftijd 16—18 jaar. Boekhoudbureau en Ass. kantoor VAN DER PLAS Wyborgstraat 7 Katwijk aan Zee Tel. 2916 KATWIJK In de gisteravond gehouden spoedeisende gemeente raadsvergadering werd zonder hoof delijke stemming goedgevonden f 500.000 te lenen van de NV Bank voor Ned. Gemeenten. Wel vond de heer A. Pronk (CH) het jammer, dat niet een groter bedrag was geleend. Verder was deze spreker van mening dat de kosten, 14 pet van het nominale leningsbedrag, erg hoog zijn, wat de heer P. Jaapies (Gem.bel.) onder schreef. Dit raadslid had zich verder af gevraagd welke voordelen er zijn, te lenen bij de Bank voor Ned. Ge meenten inplaats van dit te doen op de kapitaalmarkt. Blij Mr. J. v d Plas (AR) was zeer verheugd over deze zaak. Maar ook hij vond dat een dergelijke lening eveneens op de kapitaalmarkt kon worden afgesloten. Weth. J. Bergman zei, dat het noodzakelijk was deze zaak met spoed te behandelen met het oog op het feit, dat reeds op 1 aug. het geld moet worden -opgenomen. Inderdaad, aldus de wethouder, F' is de lening in feite laag, muflf S een verzoek om anderhalf miljoen h gulden was afgewezen. Op ons o verzoek om een miljoen gulden wasgeantwoord met deze L f 500.000,-. Ten slotte deelde de heer Ber"-1 man mee, dat het afsluiten van le ningen voor consolidatiedoeleinden niet op de kapitaalmarkt mogelijk is. Dan mag alleen gebruik worden gemaakt van de diensten van de NV Bank voor Ned. Gemeenten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4