Jean Langlais met zwier op Katwijks F ranse orgel Bejaarden in de Biesbosch Twee Alphense scholen gaan speelleerklassen instellen Mensen betrapt met penseel en camera Vakantieweek Koudekerk voortgezet met zwemmen Poloërs Katwijk kampioen Spoedraad Katwijk voor geldlening V an der Plas als advocaat in liet zilver Jongen stikt bijna in strandkuil Bejaarde Duitser uit zee gered Bewegingstherapie voor gestoorden nieuwe leidse courant woensdag 10 juli 1963 KOUDEKERK Op de tweede dag van de vakantieweek werden zwemwedstrijden gehouden in het verwarmde Prins Willem Alexander- bad. Meer dan honderd jongens en meisjes deden hun uiterste best een prjjsje te bemachtigen. Vooral het eierduiken was een sensatie. De vele toeschouwers vermaakten zich kos telijk. De uitslagen van het zwemevene- ment waren: 25 meter vrije slag jon gens van 7-9 jaar: 1 Mare Emens, 23.1 sec., 2 Henjo van Nood, 23.2 sec.. 3 Leo Smit, 26.1 sec. 25 meter vrije slag meisjes van 7-9 jaar: 1 Cobi de Bruin 26.2 sec., 2 Marga de Wit 27.9 sec., 3 Annette Snatersen 29.2 sec. 50 meter vrije slag jongens van 10-12 jaar: 1 Alfred Vergunst 48,- sec., 2 Gilles Korstanje 49.7 sec., 3 Peter Smit 50 sec. 50 meter vrije slag jongens van 13-15 jaar: 1 Richard Brouwer 34.3 sec., 2 Gerrit Snatersen, 35 sec., 3 Wim Snijder 35.4 sec. 25 meter vrije slag meisjes van 10-12 jaar: 1 Jantine Oppelaar 22.1 sec.. 2 Corrie Schellingerhout 22.3 sec., 3 Annemarie Korstanje 23.1 sec. KATWIJK Het door de bedrijfs leider van sportfondsenbad De Mie- reweide, de heer D. Timrnermas, ge leide eerste team van de Katwijkse zwem- en poloclub is ongeslagen kampioen geworden van de tweede klasse kring Gouwe-Rijnstreek van de KNZB. Eén van de leden van de club behaalde een persoonlijke titel: Lia Hidding werd kringkampioen op de honderd meter vlinderslag. KATWIJK Vanavond om zeven our komt de gemeenteraad in spoedeisende vergadering bijeen voor het aangaan van een geldle ning van een half miljoen gulden met de Bank voor Nederlandsché Gemeenten. Het doel van de lening is conso lidatie van vlottende schuld. De netto-vlottende schuld van de ge meente Katwijk is opgelopen tot rond f 1.300.000, terwijl de netto kapitaalbehoefte de voor Katwijk geldende kasgeldnorm (f 3.700.000) reeds met f 2.500.000 overschrijdt. Het door de bank aangeboden be drag is derhalve slechts een fractie van de kapitaalbehoefte. Het aanbod is gedaan met een looptijd van 25 jaar tegen een rentepercentage van 6%. KATWIJK Mr. J. van der Plas recepieert vrijdag a.s van vijf tot zeven uur in Kasteel Oud Wassenaar in Wassenaar ter gelegenheid van het feit, dat hij vijfentwintig jaar ge leden in Den Haag de advocaten praktijk begon. De heer Van der Plas was toen 23 jaar en had juist zijn studie aan de universiteiten van Leiden en Amsterdam afgesloten. Mr. Van der Plas heeft zijn ad vocatenkantoor recht tegenover het station in Den Haag. Hij werkt sa men met mr. Maria van der Keeme) en mr. M. Steinz. De jubilaris heeft in Katwijk vooral bekendheid gekregen door zijn wet houderschap en voorzitterschap van de VVV Jarenlang heeft hij als wet houder het bestuursbeleid van de gemeente Katwijk in belangrijke mate mede bepaald. Als raadslid valt hij nu op door zijn veelal kritische inbreng Het vuurwerk, dat hii af en toe in de raadzaal ontsteekt, verleent de vergaderingen van de gemeenteraad extra kleur. V «ssensremvs IJMUTDEN Vandaag waren acht vaartuigen aan de markt met 1600 kisten en 651 kleine kisten, waarvan 100 schelvis, 385 kleine kisten schel vis, 80 wijting. 175 kleine kisten wil ting, 520 gul en kabeljauw, 650 kool- vis. 55 kleine kisten haring. 10 ma kreel. 36 kleine kisten makreel. 60 schol. 90 varia. 530 stijve kabeljau wen. 5300 kg tong. Voor de donderdagmarkt worden verwacht de VL 90 met 100 kisten en de VL 1 met 150 kisten. Aanvoer in Scheveningen vandaag: 90 kisten wijting. 50 gul en kabel jauw, 80 makreel, 40 schol. 900 kg tong en 300 kisten verse haring. 50 meter vrije slag meisjes van 13-15 jaar: 1 Lineke Schreuder 35 sec. 25 meter schoolslag j. van 7-9 jaar: 1 Leo Smit 29.5 sec., 2 Paul Leeflang 30 sec., 3 Mare Emens 30.1 sec. 25 meter schoolslag meisjes van 7-9 jaar: 1 Marian Beijer 25.6 sec., 2 Annette Snatersen 28.2 sec., 3 Betty van Hemert 30.2 sec. 25 meter schoolslag jongens van 10-12 jaar: 1 Piet van Hemert 22.3 sec., 2 Wim Hofman 23.1 sec., 3 Gil les Korstanje 23.9 sec. 25 meter schoolslag meisjes van 10-12 jaar: 1 Annemarie Korstanje 22.4 sec., 2 Jantine Oppelaar 22.8 sec., 3 Annette Geerlof 24.1 sec. 25 meter schoolslag jongens van 13-15 jaar: 1 Richard Brouwer 18 sec., 2 Wim Dorrepaal 22.1 sec., 3 Gerrit Snatersen 22.2 sec. 25 meter schoolslag meisjes van 13-15 jaar: 1 Ida van Griethuizen 22.1 sec., 2 Lieneke Schreuders 23.1 sec., 3 Marietje de Jong 23.2 sec. Bij het eieren duiken ging de eer ste prijs naar: jongens en meisjes van 8-11 jaar, Adri van der Post, Dineke Wille, Marijke Schellinger hout, Adri Wille. De tweede prijs ging naar: Leo Smit, Henni van Borstelen, Marian Beijer, Marga de Wit. Jongens en meisjes van 12-15 jaar: eerste prijs: Mariet Beijer, Corrie Hoppenbrouwer, Gert Snatersen, Wim Snijder; tweede prijs: Corrie Schellingerhout, Ida van Griethui zen, Rob Kramers, Wim Dorrepaal. KATWIJK AAN ZEE Op de faam van de 64-jarige organist Jean Langlais van de Parijsche Sainte Clothilde was gisteren een bijzonder groot aantal belangstel lenden naar de Nieuwe Kerk ge komen. Het is misschien wel aar dig te vertellen, dat deze blinde kunstenaar 's middags éénmaal alle stemmen volgens nummer heeft geprobeerd; reeds bij een tweedem aal vergiste hij zich niet in de keuze, want toen kende hij ded isposifie al van buiten, even als natuurlijk zijn hele repertoire. Het was voorts verheugend te zien, hoe de bezoekers op het plein bleven wachten om een glimp op te vangen van de man. die het grote orgel zo maar beheerste niet alleen, maar er een bijzonder Frans licht op liet vallen. Objectief gezien vormden de ope- ningswerken geen verrassing: Cou- perin en Marchand, zo min als Bachs Prelude en fuga in e moll (de kleine), die hij in een zeer bedaard tempo nam, gevolgd door drie prachtige koralen. Aller belangstelling zal wel voor namelijk zijn uitgegaan naar de eigen composities, waarmee men wel aan zijn trekken is gekomen! Een serie stukken als bv. Chant KATWIJK AAN ZEE De tien jarige Renee Brandt uit Dordreehl is gistermiddag om kwart voor twaall bijna gestikt toen een twee meter diepe kuil die hü samen met een vriendje op het strand had gegraven, instortte. De jongen was helemaal onder het zand bedolven. Twee haastig toege schoten politiemannen en enkele bad gasten groeven hem uit. Onlangs deed eenzelfde geval zich voor in Noordwijk. Het slachtoffer daar moest met behulp van zuurstof- apparatuur bij kennis worden ge bracht. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven wordt in het verpleeghuis De Wil- bert een protestantse kerkdienst gehouden. Voorganger ds. R. de Vries van Katwijk aan Zee. Fami lieleden van de bewoners van het tehuis zijn ook welkom. Héroique, een Kyrie op Gott Va- ter in Ewigkeit, een Gloria over Allein Gott in der Hoh sei Ehr uit zijn Oecumenical Suite en een machtig Te Deum waren in hoofdzaak meesterlijke omspelin gen in gematigd moderne, maar vooral Franse stijl. Van de tongwerken maakte Lan glais natuurlijk ruim gebruik en tevens van het zwelwerk, waarmee hij vaak mysterieuze stemmen op riep. Al deze stukken droegen ove rigens een virtuoos improviserend karakter, Langlais' grootste kracht. Het recital werd besloten met een improvisatie over het thema Wer nur den lieben Gott lasst walten, door Wim van der Panne gekozen. Merkwaardigerwijs begon Langlais hierop een soort passacaglia te bou wen, maar deze gebondenheid liet hij al snel varen. Weldra gaf hij zijn thema een gewijzigd ritmisch component in een poging tot een fuga. Men ziet het reeds, dat deze zwierige organist zijn kracht niet kan uiten in gebondenheid. Zijn vindingrijkheid in registerkleuren en magistrale virtuositeit waren echter evident en zo was hier in elk geval sprake van een bijzonder concert. Tijdens het spelen van Langlais' eigen werk heb ik het meermalen benauwd gehad. Juist bij zeer zach te nuances in het zwelwerk drong het gebeuk van een drumband hin derlijk in de kerk door. Ik hoop, dat de drumbandmensen in het vervolg rekening zullen houden met de con certen. Henri Welbooren KATWIJK Een onbekend ge bleven badgast heeft gistermiddag om kwart voor twee met behulp van de strandpolitie een 67-jarige Duitser die ter hoogte van de Oude Herk te ver in zee was gegaan op het nip pertje van de verdrinkingsdood ge red. De man kon maar een beetje zwemmen. Op het strand gekomen, was hij vlug opgekikkerd. Zijn vrouw, die hartpatiënte is, was er door de schrik erger aan toe dan hij. Met haar had een te hulp geroepen dokter nog meer werk. De zee is de laatste dagen erg ge vaarlijk doordat er veel windgaten zijn. Het ene ogenblik staat men tot aan de knieën in het water, een paar passen verder gaat men kopje onder. Racefielser rijdt voetganger aan KATWIJK AAN ZEE Op het zebrapad op de Boulevard ter hoogte van de Wilhelminastraat is gisteren een voetganger aangereden door een racefietser. Beiden werden gewond. KATWIJK Philatelica heeft de eerste ruilavond met de gasten er weer opzitten. De belangstelling van de zijde van handel en publiek was zoals de voorgaande jaren erg groot. Dit jaar komt men in de grote zaal van de Kapel bijeen. Het Jeugdhuis is te klein voor de vele bezoekers. Maandag 29 juli hoopt het bestuur de tweede ruilavond te houden. RIJNSBURG In 71 auto's hebben gisteren 285 bejaarden via Rotterdam en Dordrecht een tocht langs de Biesbosch gemaakt. Mede door het goede weer was de stemming bijzonder goed. In Werkendam werd de warme maaltijd gebruikt, waarna om 4 uur de terugtocht werd aanvaard. In Avifauna dankte mevrouw De Haan-van der Vijver de Rijns- burgse bevolking, die de tocht fi nancieel mogelijk heeft gemaakt. De heer Nauta dankte namens de bejaarden. De deelnemers aan de tocht keerden om ongeveer half tien in Rijnsburg terug. Foto Kruyt. NOORDWIJKERHOUT Het psychiatrisch centrum „St. Bavo" heeft aanbesteed de bouw van een afdeling voor bewegingstherapie. Bij deze therapie zijn houding en be weging van de geestelijk gestoorde mens uitgangsounten voor zijn ge nezing. Deze therapie wordt op „St. Bavo" reeds intensief toegepast in provisorisch daarvoor ingerichte lo kaliteiten. Het nieuwe gebouw zal een grote vooruitgang betekenen voor de pa tiënten. omdat er alle vormen van bewegingstherapie in kunnen wor den beoefend. Het bevat een speel zaal van 365 vierkante meter en een afdeling voor individuele behande ling. De zalen hebben een zwevende vloer en zullen via een luchtbehan delingsinstallatie worden verwarmd en geventileerd. Het bureau voor architectuur en stedebouw Van den Bos, Hendriks en Campman te Rotterdam heeft sa men met de deskundigen van „St. Bavo" het bouwplan ontwikkeld. Het heeft een totale oppervlakte van 700 vierkante meter en een bruikbare inhoud van 9000 kubieke meter. De totale bouwkosten zullen on geveer f 1.100.000 bedragen. De bouw zal op 1 augustus beginnen en zal ongeveer een jaar in beslag ne men. Steenstorter bij Boot te water ALPHEN Op werf De Vooruit gang wordt morgenmiddag om 4 uur de steenstorter Noordzee tewater ge laten. gebouwd voor de N.V. Zinkcon in Hellevoetsluis. Het schip, dat een lengte heeft van 53 meter en een laadvermogen van 375 ton, is ontworpen door het bureau voor scheepsbouw ir. P. H. de Groot N.V. in Bloemendaal. De steenstorter wordt gebruikt om stenen op rijs- houtmatten (zink-stukken) te storten. Men hoopt het vaartuig begin sep tember op te leveren. HAZERSWOUDE Aan de mo devakschool te Haarlem slaagden voor het examen costumière Elly Maurits. Toos Kraan. Marga Heems kerk en Thea Hoppenbrouwer. Al len kregen hun opleiding van de Hazerswoudse mejuffrouw J. de Heij. Met ingang -an september start zij met een nieuwe cursus. Expositie van Manneke en Winter (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE Wie als zonzoeker deze maand wordt ge dwarsboomd by de uitvoering van zijn strandplannen, kan regen en storm ontvluchten in het pand Voorstraat 44, waar tot en met 31 juli de Katwijkers Leen Manneke en Stoffer Winter foto's en schilderijen exposeren. De tentoonstelling is gisteravond met een vriendelijk toe spraakje geopend door burgemeester A. G. Vermeulen, in aanwezigheid van o.a. wethouder H. Haasnoot. Stoffer Winter, geboren in 1938, treedt met zijn werk voor het eerst in de openbaarheid. Hij is onderwij zer in Rijnsburg en woont sinds kort in Katwijk. Als schilder is hij prak tisch autodidact; hij heeft alleen wat lessen gehad van 'n meer ervaren kunstbroeder. Zijn twaalf schilderijen, waar onder een grote wandschildering, geven blijk van een voorliefde voor harde, contrasterende kleuren van een overwegend donkere tint. Win ter doet zich kennen als een schilder die het meer in de schaduw- dan in de zonzijde zoekt. Hij toont voorna melijk portretten, onder meer van (ten voeten uit) de organist Jan Welmers en van Martin Luther King, na diens dood jeschilderd. Ook andere koppen, zoals die van een oude neger, een indianenvrouw en een meisje, kijken de toeschouwer somber aan. In die portretten is de schilder intussen op zijn best: vaak is hij er in geslaagd bepaalde karak teristieke trekken tot hun recht te laten komen. Waar hij zich op ander terrein waagt, is zijn werk een stuk zwak- Soepeler overgang naar „grote school' ker. Zijn „Vrouw aan het strand" bijvoorbeeld kan, ook al door het slechte kleurgebruik, onmogelijk ge slaagd worden genoemd. Omdat hij vooral met de anatomie overhoop lijkt te liggen, zal zij: falen wel moeten worden toegeschreven aan zijn gebrekkige opleiding. Met het tonen van werk als dit had hij beter kunnen wachten tot na zijn lessen aan de Vrije academie in Den Haag, die hij van plan is te gaan i.?men. Een debutant, die in een ander genre toch wel talent toont, mogen overi gens de minder geslaagde onder delen van zijn expositie niet al te zwaar worden aangerekend. Leen Manneke Technisch verder is de fotograaf Leen Manneke, eveneens een ama teur. Manneke exposeerde al eerder in een wijnhuis in Leiden. Ook hij heeft n uitgesproken voorkeur voor het portret, waarbij hij blijk geeft van een sterk observatie- en inle vingsvermogen. Van zijn andere werk vonden we een foto van een paar schaatsenrijders bijzonder fraai. Manneke is een fotograaf die dui- mm De twee Katwijkse exposanten: Leen Manneke (links) en Stoffer Winter. Foto Kruyt ALPHEN In ons blad van maandag ji. heeft men een uitvoe rig pleidooi kunnen lezen voor een soepeler overgang van kleuteron derwijs naar het eerste leerjaar van de lagere school. Een bepaal de leemte te constateren en daar wat tegen te doen, zijn twee zaken. In dit geval zal er wat gaan ge beuren, getuige het volgende schrijven dat we ontvingen van de heer C. Kohlenberg. „Reeds enige tijd worden pogingen in het werk gesteld voor de kinderen een betere overbrugging te maken tussen kleuterschool en lagere school. Daarbij is men uitgegaan van ver schillende studies, omdat men tot de conclusie is gekomen, dat een alge meen landelijk gemiddelde van on geveer 11 pet zittenblijvers in de eerste klas van de lagere school, toch wel aan het denken zet. Dr. A. W. Haenen vraagt in zijn proefschrift „Van kleuter tot school kind" om onderwijshervorming: we zullen meer rekening moeten houden met de verschillende mogelijkheden van een kind. Spel In dit verband spreekt hij van „schoolrijpheid" en „schoolbekwaam heid". Het kind, dat op de lagere school komt, is nog kleuter. De kleu ter ontdekt de wereld via het spel. Van dezé kinderlijke speldrang kun nen we profiteren om het kind zo, via het spel, tot een exploratie van zijn omgeving te laten komen. Daarom zijn in Alphen a.d. Rijn (met 200 scholen door het gehele land) de Da Costaschool (hoofd dhr. C. Kohlenberg) en de Dr. De Visser- school (hoofd dhr. H. van Rooijen) ertoe overgegaan m.Lv. de nieuwe cursus van de eerste klassen speel leerklassen te maken. Dit gebeurt onder leiding van het Chr. Paedagogisch Studiecen trum, die maandelijks de desbe treffende leerkrachten begeleidt op een cursus in Utrecht, die steeds een gehele zaterdag wordt gehouden. Er wordt niet zomaar gespeeld, maar het is spelen bin nen een bepaald plan. Vandaar ae naam: speel-leer-plan. Er zal een juiste keuze gemaakt moeten wor den van speelleermiddelen. Deze werkwijze vraagt een door breking van het strakke klassikale systeem. Bewezen is reeds, dat dit systeem juist voor de middelmatige en zwakke kinderen veel meer moge lijkheden geeft, terwijl de goede leer lingen door een juiste differentiatie ook verder kunnen komen. Zittenblijvers Het aantal zittenblijvers in de eerste klassen zal beperkt blijven tot de werkelijk niet-schoolrijpe en niet- schoolbekwame kinderen, welk aan tal door de gevolgde werkwijze en een vloeiender overgang van kleuter school naar lagere school, veel lager ligt dan normaal. Overwogen wordt ook de beoorde ling van een eventuele doublure door te schuiven naar het einde van het tweede leerjaar, zoals. dr. Haenen in zijn proefschrift bepleit. Dat heeft dan natuurlijk ook consequenties voor de didactiek en methodiek van het tweede leerjaar". In de genoemde Alphense scho len zal op 13 augustus met de speelleerklas worden begonnen. Men zal met deze methode dan even op gang moeten komen. Eind augustus hoopt de heer Kohlen berg met de ouders van de eerste klas leerlingen een aparte avond te beleggen, waar een uiteenzet ting zal worden gegeven van de te volgen werkwijze. VIJFTIG JAAR BIJ BOLLENBEDRIJF HILLEGOM Zaterdag 20 juli zal het vyftig jaar geleden zijn dat de heer P. de Groot bij de firma Ge broeders Bijvoet, eerst gevestigd in Overveen en nu in Hillegom, in dienst trad. Na bij de firma R. A. van der Schoot in Hillegom zijn op leiding te hebben genoten, kwam hij op jeugdige leeftijd in dienst van de firma Gebroeders Bijvoet. Hier onderscheidde hij zich door zijn nauwgezette werkwijze. Toen in 1925 bij deze firma de plaats van boekhouder-correspondent bezet diende te worden, behoefden de fir manten zich niet lang te bedenken wie daarvoor het meest in aanmer king kwam. In die halve voorbije eeuw gaf hij zijn grote werkkracht en kunde geheel aan de bloembollen kwekerij en exporthandel. Zijn altijd prettige omgang maakte het tot een genoegen met hem samen te werken. Na de oorlog wijdde hij zich vooral aan de export naar Engeland en Duitsland. Zaterdag 20 juli om drie uur biedt de directie van Gebroeders Bijvoet de jubilaris een receptie aan in Hotel „Het Wapen van Friesland" (Sister- mans), Hoofdstraat 109. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Helena Petronella Maria, d v van der Hoorn, B C M en Uphoff, H E. Zuiderstr 19; Judith Regina, d v Schaap, C M en Goldberg, G A, Linnaeushove 4; Ilonka Elisabeth, d v Kuipers, C A en Holtman, P M J, Schoonzorgse- weg 6; Bobbijan Jacobus Johannes, z v van Leeuwen. J H en van der Meij, J P, Crocussenstr 8b; Adriaan Martinus. z v Waasdoro, N H en van Nobelen. G E M. Meidoornlaan 25; Jacoba Helena Catharina, d v van Egmond. G W en Rewijk, H J. Berkenlaan 33; Arthur Anthonius Wilhelmus Gerardus, z v de Craen, P J en Willemsen, C E J, J P Gouverneurlaan 44. Gehuwd: Overmeer. W C J en La Grand. J J. toek. adres: Oude Post- straat 3: van der Holst. L J en Bak ker. J Chr. M te Voorschoten; Rotte veel. H J P en Eskes, A J J M te Apeldoorn, toek. adres: Canada; Valk. J A en Stikkelorum. J M H. Leiden, toek. adres: Zoeterwoude. Nassaustr 53; de Vos. Chr. L J en de Konink. P A M, Leidschendam, toek. adres: Fl. Schoutenstraat 15. Overleden: Bergman, wed v van Coeverden, J H M. 71 jaar; Couvee, A, 82 jaar. In en uit Sassenheim SASSENHEIM Ingekomen: F Kroon geh m A J M Schiphorst van Haarlemmermeer naar Angelenhorst 25c: H C M Duivenvoorden geh m A M M Slijkerman van Noordwijker- hout naar Charbonlaan 5; van Os e v I M J Driessen van Alkemade naar Hoofdstraat 193; J E Feeleus van Ca nada naar Bernhardstraat 8; J G Bakker van Noordwijk naar Arend Verkleijstraat 32; M Fuentes Gorso van Noordwijkerhout naar Pancras- zicht 19; D Arcos Garcia van Noord wijkerhout naar Pancraszicht 19; M Helizo Garcia van Noordwijkerhout naar Pancraszicht 19; A Boter van Arnhem naar Rusthof la an 9. Verhuisd binnen de gemeente: Ph B M Driessen van Rusthoflaan 7 naar Hoofdstraat 193; H van der Voet met echtg. C H Landman en 3 k van Sporthoflaan 14 naar Frankenhorst 35c; G D Bakker met echg. T A Barnhoorn en 1 k van Frankenhorst 35c naar Sporthoflaan 14; J E C van Mullekom van Platanenlaan 14 naar Platanenlaan 26. Vertrokken: M L Wijdh van Fran kenhorst 7 naar Suriname; J A Valk geh met J M H Stikkelorum van J Elststraat 19 naar Zoeterwoude; H J P Rotteveel geh met A J J M Eskes van Beatrixstraat 25 naar Canada; C J. Th. Bentvelzen van Pancraszicht 5 naar Amsterdam; C G Kersten met echtg P M A Braat en 1 k van Hoofdstraat 125 naar Voorhout; H J Bijl van Vijfmeiweg 4 naar Amstel veen; J J van der Voort van Menne- weg 26 naar Edam; A M E Wegh van Frankenhorst 5 naar Voorhout. delijk maakt dat fotograferen meer is of althans kan zijn dan het vast- houden van een camera. Zijn by- drape aan deze tweemansexpositie is zeker niet de minst bezienstoaar- dige. Jammer is het dat ie expositie ruimte verre van ideaal is. Vooral de zo noodzakelijke belichting laat veel te wensen over. Maar hopelijk zal niemand zich daardoor van een bezoek aan deze Katwijwse tentoon stelling laten weerhouden De foto's en schilderyen zijn dagelijks, behal ve zondags, te bezichtigen van twee tot vijf uur 's middags en van ze ven tot tien uur 's avonds.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5