Veeleisend slot Holland Festival Overvallers slaan pompbediende neer Touwtrekken om drie wezen uit Australië Bruidegom cel in VOORLOPIG IN KINDERTEHUIS Café in Stein uur belegerd Tweede nationaal congres over onderwijs DUITSER NA KLOPJACHT IN LISSE AANGEHOUDEN VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Belg Haazen wint Beiaardconcours nonoK\ JOHNSON BEZOEKT MIDDEN-AMERIKA 7 MAANDAG 8 JLUI 1968 DEN BOSCH Tijdens zijn huwe lijksfeest in een bungalow in het Zeeuwsvlaamse Axel heeft de rijks politie dit weekeinde de 47-jarige „vertegenwoordiger" G. J. B. L. gear resteerd. Hij wordt ervan verdacht de man te zijn, die in het zuiden ope reerde als uitgever van toeristische routes. Daarbij hield hij zijn slacht offers voor namens de ANWB te wer ken. Hij zou vele hoteliers, restaurant- en campinghouders hebben overge haald tot betaling van bedragen va riërend van 45,- tot 400,- voor ver melding van hun bedrijf op een be paalde routebeschrijving. Al geruime tijd was de politie hem op het spoor. Men liet hem echter drie maanden de tijd om de zaken, waarvoor hij geld had geïnd, waar te maken. Omdat hij elders in het land opnieuw met zijn activiteiten begon, gaf de Bossche justitie opdracht hem aan te houden. Op de ochtend voor zijn arrestatie was L. juist in Maastricht voor de tweede maal getrouwd. Zijn huwe lijksnacht bracht hij door in het groepsbureau van de rijkspolitie in Beek en Donk. Kruiswoord-puzzel VIJF CENTRAAL BIJ WEENSE SCHOOLCYCLUS Horizontaal: 1. plaats in Utrecht; 4. plaats in Gelderland; 7. kant van een stroom; 9. draad van een radio toestel; 11. zwemvogel; 13. hoekpij- ler; 15. onderricht; 16. kreet; 17. hou ten vat; 18. vaartuig; 20. groente; 22. bakt men brood van; 24. meisjesnaam; 25. gunstig gezind; 28. krijgsbouwkunst; 29. appel; 30. oog- vocht. Verticaal: 1. plaats in N.-Brabant; 2. is een cirkel; 3. keurig; 4. boom; 5. meisjesnaam; 6. lijst; 8. vergramd; 9. meisjesnaam; 10. nauw; 12. oude vr. datief van een; 14. plaats in België; 18. ternauwernood; 19. wig; 20. vreemde munt; 21. stad in Drente; 23. ongevulde; 24. viervoetig dier; 26. keurig; 27. zwart agaatsteen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Ede; 3. Don; 6. aks; 9. ra; 10. gemet; 12. ea; 13. Emmen; 15. Trees; 17. een; 19. eer; 21. lepelen; 15. ido; 26. met; 27. diorama; 31. kir; 32. aan; 34. ereis; 36. kalis; 38. ra; 39. jlaar; 41. ei; 42. ami; 43. aar; 44. Erp. Verticaal: 1. ere; 2. dame; 3. den; 4. om; 5. net; 7. keer; 8. sas; 10. gene; 11. tree; 14. melodie; 16. eenmaal; 18. de; 20. mis; 22. pro; 23. Lea; 24. ets; 28. iris; 29. rij; 30. maar; 31. kram; 33. nier; 34. era; 35. sta; 36. kar; 37. sip; 40. Aa. SCHEVENINGEN Het aan deel van het Residentie Orkest in het Holland Festival was veel eisend, inspannend en belang wekkend. Dirigent Pierre Bou- lez heeft in vier concerten het oeuvre van de Weense School- componisten: Schönberg-Berg- Webern uitvoerig geanalyseerd en het orkest heeft hem in deze weinig dankbare taak uitstekend ter zijde gestaan. Niet alle uitgevoerde werken ble ken meesterwerken te zijn, niet iede re vertolking was even geïnspireerd. Doch gezien de belangstelling voor deze cyclus heeft een deel van het publiek begrepen, dat deze kans uniek is en althans getracht deze mu ziek te verstaan. Het nuttig effect van een dergelijke cyclus is moeilijk meetbaar, doch zonder aarzeling kan men spreken van een muzikale daad van grote betekenis, mogelijk ge maakt door een geniaal dirigent als Boulez en dank zij de niet geringe inspanning van de orkestleden. Op het vierde en laatste concert, dat zaterdagavond in de Kurzaal werd gegeven, stond het getal vijf centraal. Uitgevoerd werden vijf composities nl. Fünf Orchesterstücke van Schönberg, Fünf Stücke für Or der van Berg, Fünf Stüoke für Or- chester van Webern, de vijfdelige Lulu-Symfonie van Berg en de Sym fonie op. 21 van Webern voor vijf soorten instrumenten. Waardevolle afsluiting van deze cyclus was uiteraard de Lulu-Symfo nie van Berg met de dramatische en muzikale hoogtepunten van de ge lijknamige opera. Fascinerend is het Rondo met de symbolisering van de raadselachtige, fascinerende en on heilspellende schoonheid van Lulu. Het lyrisch hoogtepunt is het Lied der Lulu. voortreffelijk vertolkt door de Zweedse zangeres Barbro Ericson. Aangrijpend tenslotte is het Adagio des Todes. Geopend werd met de Fünf Or chesterstücke op. 16 van Schönberg. Door de wisselende klankkleuren in dit ingetogen werk is er ver wantschap met het impressionisme van Debussy, al is de werkwijze van Schönberg veel radicaler. Bergs compositie met de uitvoerige aankondiging „Fünf Orchester-Lieder nach Ansichtskartentexten von Peter Altenberg" verwekte in 1913 bij een uitvoering o.l.v. Schönberg een groot schandaal. Na twee liederen was men reeds genoodzaakt de zaal te ontrui men. In de Kurzaal verliep alles keü- rig «n ordelijk en de sopraan kon haar taak geheel volbrengen. Na meer dan een halve eeuw is het pu bliek Wel wat gewend, al kreeg nie mand de indruk geconfronteerd te zijn met een onvergankelijk meester werk. De wat droge Stücke für Orchester van Webern, door Pijper eens gesu blimeerde verstilling genoemd, werd SCHIPHOL De drie ouder loze kinderen Huisman, Mary- Ann (11), Caroline (8) en John (18 maanden) zijn voorlopig in een kindertehuis ondergebracht totdat is beslist bij wie de kin deren zullen worden onderge bracht: bij de grootouders of bij de familie J. J. Aalders uit Uit geest, die geen familierelaties met de kinderen heeft. De wezen waren zaterdagmorgen uit Australië, waar in november hun ouders verongelukten, in ons land aangekomen. Na het ongeluk werden de kinderen opgenomen bij een oom en tante in Australië en ze waren nu geadopteerd door de heer en me vrouw Aalders. Bij de wederzijdse grootouders heerste echter onenigheid over de adoptie. De heer Aalders had aan de Raad van kinderbescherming ge vraagd het drietal te mogen adop teren. de manier waarop dit gebeurde kon-geen genade vinden in de ogen van de officieren van justitie van Haarlem en Alkmaar. De Raad had echter met deze af wijzing niet voldoende rekening ge houden zodat zaterdag, toen de kin deren kwamen, te elfder ure andere mogelijkheden gevonden moesten worden, die dan zo spoedig mogelijk aan het ministerie van justitie moes ten worden voorgelegd. Tijdens het weekend is het minis terie echter gesloten en zonder be slissing konden de kinderen niet wor den toegewezen. Aan de hand van een milieubepaling zal worden beslist waar de kinderen naar toe zullen gaan. Zolang zij in het kindertehuis zijn, mogen geen van de partijen hen zien. gevolgd door zijn Symfonie op. 81. Dit werk voerde Boulez in februari jl. reeds uit met het Residentie-Orkest. In deze compositie treft de combina tie van scheppende fantasie en streng geformuleerde techniek, gepresen teerd in een glasheldere interpretatie. Pierre Boulez, de sopraan Barbro Ericson en het Residentie-Orkest mochten zich na al deze inspanning verheugen in de enthousiaste bijval van het publiek. Meer dan ooit een alleszins verdiende waardering! Adr. Hager STEIN Enkele tientallen mensen zijn gisteravond laat gewond geraakt bij een massale vechtpartij in een café in het Zuidlimburgse plaatsje Stein. De rijkspolitie moest verster kingen uit de omliggende plaatsen la ten aanrukken om de woede te koe len. Een groot aantal Ambonese jonge lui waren gisteravond naar café Her mans gekomen, waar in de danszaal een Ambonees orkest optrad. Op een gegeven moment ontstond er onenig heid tussen een Ambonese bezoeker en een ober. Hierop volgde een grootscheepse vechtpartij, waarbij het meubilair van dit café kort en klein werd gesla gen. Ruim een uur was het café als het ware belegerd De rijkspolitie van Stein, die direct al om versterkingen vroeg, nam een van de vechtersbazen mee naar het bureau. De anderen hadden bij de komst van de politie de benen geno men. UTRECHT In het nieuwe uni versiteitscomplex „De Uithof" in Utrecht zullen op 13 en 14 september tientallen hoogleraren, lectoren, wetenschappelijke medewerkers, me dewerkers van onderzoekcentra, stu denten en andere bij het hoger on derwijs betrokkenen tezamen komen om het tweede nationaal congres „Onderzoek van wetenschappelijk onderwijs" bij te wonen. Het congres is er op gericht om alle gegevens betreffende het onder- wijs-van-nu bijeen te brengen en de resultaten kritisch te beoordelen op het rechtstreeks nut tegen de achter grond van de verbetering van het wetenschappelijk onderwijs. Voorzitter van het congres is prof. dr. K. Posthumus. Voor het congres wordt thans een congresboek samen gesteld met beschouwingen over de elf hoofdonderwerpen: onderwijs technologie, economie van het we tenschappelijk onderwijs, voorlich ting en introduktie, analyse van in- struktie, doelstellingen van het we tenschappelijk onderwijs, studeerge drag, beoordelingssystemen, univer sitaire organisatie, studiebegeleiding, studieduur en studierendement en vragenlijsten t.a.v. de waardering. Het congres dat 500 personen kan ontvangen is nu al volgetekend. Meer dan 600 geïnteresseerden hebben zich sedert april van dit jaar ingeschre ven. Dit congres volgt twee jaar nadat aan de TH in Eindhoven het eerste congres werd gehouden. Op de avond van de 13e september zal een openbare bijeenkomst worden gehouden over het thema „Herstruk- tuering van het wetenschappelijk on derwijs". Het onderwijs zal dan wor den ingeleid door een docent, een onderwijsonderzoeker en een stu dent. BOULOGNE De twee jonge Engelsen Davis Brickwood en Derek Roheraa zijn weer terecht. Nadat zij vrijdag per waterfiets uit Dover vertrokken om het Kanaal over te steken, verloren zij een begeleidings schip uit het oog. Zestien uur later zetten ze voet aan wal bij het Franse plaatsje Audreselles. Opnieuw presenteert VARA-regisseur Nico Knap pert vanavond (op Nederland 1, in kleur) een Spaans dans- en kijkspel: Fiesta Citana in Cuadra Flamenco. Het gezelschap is door Herbert da Silva naar Nederland gehaald. In verscheidene plaatsen is het al met groot succes opgetreden. Ned. 1 NCRV 7.06 uur Kenmerk. 8.20 uur Lieberman en Lieberman. 8.45 uur Zeskamp, competitie tussen drie Belgische en drie Nederlandse steden op het marktplein van Veurne 10.10 uur dagsluiting. Ned, 2 VPRO 7.35 uur Tempest, klassieke film uit de tijd van de stomme films. 8.20 uur „Die Deutsche Opposition", verzet van Duitsers en Oostenrijkers tegen het nazi-regiem. 9.05 uur Heraclitus, thriller. 10.05 uur Uppsala. uitzending t Hilversum I AVRO 6.25 uur Ik verbind u door ting Correlatie. 8.15 uur (NRU) Holland Festival, uitvoering koren (waar onder het BRT-koor) in het Concertgebouw. Hilversum II NCRV 6.10 uur koor Novi Cantus. 7.10 uur Internationaal orgelconcours te Haarlem. 10.15 uur Literama, radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. LISSE Zaterdagavond om streeks tien uur is bij rijksweg 4 ter hoogte van Sassenheim een roofoverval gepleegd op een benzinestation. De 34-jarige pompbediende J. J. Wassenaar uit Lisse werd door twee aan vallers bewusteloos geslagen. Binnen enkele minuten kon de politie een van de daders, een 22- jarige Duitser, arresteren. De andere dader is nog spoorloos. De rijkspoli tie heeft Interpol ingeschakeld. De buit bedraagt enkele honderden gul dens. Even na tien uur werd de pomp bediende met een zwaar voorwerp neergeslagen toen hij in het kantoortje geld wisselde. Voordat hij het be wustzijn verloor wist hij de politie telefonisch te alarmeren. Een patrouillerende politiewagen HILVERSUM De Belg Jo Haazen heeft zaterdag het tiende in ternationale beiaardcöncours gewon nen. Hij legde daarmee voor de derde keer beslag op de door de gemeente Hilversum uitgeloofde wisselprijs. Deze trofee, een sculptuur van de ar chitect Dumbar, is nu definitief in zijn bezit gekomen. Frans Tersteeg, stadsbeiaardier van Bolsward, veroverde de door de stichting Holland Festival beschik baar gestelde sculptuur als prijs voor de beste improvisatie. Het is een werk van Hans Suasso de Lima de Prado. kon na een klopjacht reeds kprt na de overval de auto van de daders klemrijden in Lisse. Een man werd. gegrepen, de tweede wist in de duis ternis te ontkomen. GESTOLEN AUTO Het opsporingswerk werd geleid door de districtscommandant van Leiden, overste Van der Meulen, die onmiddellijk twaalf patrouillewagens inzette. De overval werd gepleegd met een geestolen auto uit Deventer. De geld tas is gistermiddag leeg in Lisse te ruggevonden. De pompbediende werd in ernstige toestand naar het academische zie kenhuis in Leiden overgebracht. De gearresteerde Duitser kwam uit Berlijn en was bij zijn aanhouding in het bezit van gereedschap. Interpol meldde later, dat de man in Duitsland al verschillende malen is veroordeeld wegens diefstallen uit auto's en afpersing van homo- sexuelen. Hoor in Enropa Kopenhagen Zw. bew. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort Miinehèn Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Madrid Majorca Hilversum I, 402 m. AVRO: naai. 18.25 J doorpraatje. 18.30 Stereo: Tafelmuziek. (Plm. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: Uw Kenmerk, hart. uw leven. NRU 20.05 over kerk Lichte grammofoonmuzlek. 20.15 Stereo: Holland Festival NTS: 18.50 Barend de Beei. STER 18.56 Reclame. NTS: 19.00 19.00 Journaal. STER: 19.03 Recla- CVK/ IKOR/ RKK: 19.06 ""jM Informatierubriek en samenleving. NCRV: 19.31 In kleur: Het lc- begint bij 100. tv-feullle- (Herhaling.) 19.30 Wereld zon der grenzen - Internationaal jeugdmagazlne. 19.45 Openbaar kunstbezit. 19.55 Weerover- zlcht. 20.00 Journaal en Tour- de France. 20.30 High Chapar ral. 21.20 Seth Gaai'kema's one man show-. 22.00 Horizon - Ma gazine van wetenschap techniek. 22.40 Laatr' - en Tour de France. 1968: Koorzang. (Plm. 21.05 - ton uit de serie The second 21.30 Programma over Goethe's hundred years. STER: 19.56 RADIO Stereo: Metropole orkest solisten. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 20.20 Lieberman Lieberman, tv-feullleton. 20.45 Zeskamp: Stedenwedstrljdprogramma. Ronde van Frankrijk 1968: beschouwing. 19.10 Holland Festival: 18e Internationale Orgelconcours Haarlem 1968. 20.20 Stereo: Gevarieerd mu- Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. VPRO: 19.03 In kleur: Teken vers en toneel. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 11 Sopraan en piano. 23.30 Jazz. 23.55 - 24.00 NiCUWS. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND van 18 - 20 uur X. Ludwlg van Beethoven: Symphonle nr. 1 In C gr.t. op. 21. II. Alban Berg: Concert voor viool en orkest. III. An ton Bruckner: Symphonle nr. 9 In d kl.t. van Poly en de zwarte dia- 00 mant, tv-feullleton voor de Jeugd. 19.35 Tempest, stomme ,a77- film uit 1928. NTS: 20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Verzet van Duitsers en Oostenrijkers te gen het Nazi-regime tussen 1933 en 1945, fllmreportage. 21.05 In kleur: Heraclitus, spl- onagefllm. 22.05 Uppsala - een berichtgeving over dc Wereld- l raad van Kerken. NTS: 22.15 - Concert 2220 Journaal. België Ned. Kanalen 2, 10 40: 18.55 Klaas Vaak. 1' Manko Kapak. Jeugdserie Hilversum 1, 402 m. AVRO <.uo Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Licht» grammofoonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8 00 Stereo: Lichte grammofoon muzlek. <8.30-8.33 De groente man.) 8.50 Morgenwijding. NRU: 9 00 De ramp op Sicilië, een half Jaar geleden, reporta ge. 9.35 Waterstanden. 9.10 Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (gr). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar- beldsvltamlnen (gr). (Il.u0-il.02 Nieuws. Nieuws) 11.55 Beursberichten. Marinierskapel der Ko- 17.00 Gevarieerd platenpro- gramma voor automobilisten. 17.55 S.O.S.-berlchten. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Stereo: Klassieke grammofoonmuzlek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. Stereo: Moderne muziek f 8 00 Nieuws. 8.11 Stereo: wijde muziek (gr). 8 30 Nieuws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Lichte grammoloonmuziek. 9.30 Stereo: Klassiek vioolcon cert <gr). 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Stereo: Cello en plano. 11.00 Nieuws. 11,02 Voor de zieken. 11.55 Me dedelingen. KRO: 12.00 Geva rieerd programma. (12.22 WIJ van het land: 12.26 Mcdedelln- sen t.b.v. land- en tuinbouw: tTSiV.I 1230 Nieuws: 12.41 Actualltel- Liciue t. m oo Radei GUATEMALA Politie en strijdkrachten van de Middenamerikaanse republiek Guatemala hebben strenge voorzorgmaatregelen genomen voor een offi cieel bezoek van president Johnson. Er zijn al ver schillende arrestaties verricht. De studentenbond van het land heeft Johnson ver zocht zich niet meer in de binnenlandse aangelegen heden van Guatemala te mengen. Johnson zou vandaag in gezelschap van een aantal presidenten van Midden amerikaanse republieken in het land arriveren. In El Salvador werd Johnson gisteren hartelijk ver welkomd. Zijn auto moest herhaaldelijk voor de geestdriftige menigte stoppen. Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 135 Toch bleven het uitzonderingen, de levens an grootmoe der en kleinzoon gingen langs elkaar heen, ook al woonden zij in hetzelfde huis en gebruikten zij meestal samen de maaltijden, ieder aan een korte zijde van de lange, glanzend wit gedekte tafel in de eetkamer. Dan voerden zij een klein, gewoon gesprek omdat het meisje bediende. Nooit meer Toerden zij aan, waar zij beiden aan dachten: de reden waarom Freek woonde bij zijn grootmoeder. Soms ging oma voor een paar dagen naar haar dochter. Dan was Freek alleen in het statige huis. Dan werd er voor hem alleen gedekt, voor hem alleen gediend, tot het hem verveelde en hij de maaltijden eenvoudig op zijn kamer bestelde, waar hij zo weinig kon eten als hij z^lf wilde en niemand hem terwijl op zijn vingers keek. Oma's thuiskomst verwachtte bij altijd weer met een zekere emotie steeds weer tevergeefs. Hij vroeg niet en zij sprak niet. Moeder was dus nog steeds onvermurwbaar... door Wegen. Freek wist zeker dat hij er achter stak. Moeder behield immers nooit zo lang achtereen haar gevoelens, ten goede niet, maar ten kwade ook niet. Na een korte vakantie werd hij opgenomen ophet advoca tenkantoor van Albert Ries, zoals dat indertijd door zijn ouders was geregeld. Hij moest zittingen en besprekingen bijwonen, en bekend worden met de clientèle. Hij behoorde nog niet tot de medewerkers, maar stond boven het personeel. „De protégé van de baas" werd hij genoemd. En deze bijnaam kreeg hij inderdaad niet ten onrechte, maar Freek hinderde het, dat hij hier was op voorspraak van de man, die hij haatte, van Meine Wegen, zijn stiefvader, uit dankbaarheid dat deze bekwame chirurg het leven had gered van mevrouw Ries. Doch het werk dat zijn aandacht opeiste hielp hem heen door de tijd, die onbarmhartig verder ging. Er kwam met Kerstmis weer een tekening van Noldie, voor de tweede maal thans na zijn heengaan van huis, ditmaal niet doorgestuurd zoals het jaar tevoren, maar rechtstreeks aan het adres van zijn grootmoeder. Noldie wist dus waar hij was. Zou zij ook weten waarom hij nu in Den Haag woonde? Zou zij weten of aanvoelen wat er met hem gebeurd was allemaal nadat zij met elkaar hadden gesproken?Maar de tekening zei hem niets: een blank kruis in een krans van stralende kerstroos. Hij was levend dood, hij voelde niet meer diep of sloot zich ervoor als hij wél iets voelde, uit vrees voor teleurstelling, voor nieuw verdriet en nieuwe pijn. In j-nuari werd hij drieëntwintig jaar. Het was toen anderhalf jaar geleden dat hij bij zijn grootmoeder in huis was gekomen. En de tijd ging voort. Een eindeloze zomer. Freek zag er niet veel van. Hij voelde de warmte als een drukking. De korte vakantie, in plaats van een uitspanning, werd een schier ondragelijke leegte. Hij ging weer zwemmen en paardrijden tot hij niet meer kon en 's avonds van oververmoeidheid als een blok in bed viel. Van uit de stad gaan wilde hij niets weten. Waar moest hij heen? Op reis? Buitenland? Ach wat, niets interesseerde hem. Op een morgen, licht en prikkelend met reeds iets van herfst, liet Freek zich drijven in de blauwe zee. Op zijn rug lag hij, zijn handen langs zich. Om hem heen stroelde het groenblauwe water, koel en strelend, tilde hem op, sloeg over hem heen, schuimde en verstilde. Het voelde kittelend over zijn borst en langs zijn kin, waar telkens de zon hem trachtte te drogen. Over hem stond, hoog de blauwe lucht met hier en daar slechts éven een kleine wolk, een dot rose pluksel los en zwierig op de al frisser wordende wind. Toen voelde Freek de moed in zich zijn lichaam te laten gaan, het los te laten drijven onder hem uit. Niets zou er veranderen, zo dacht hij, de golven bleven rollen, de hemel bleef één blauw, de lucht één klaarte alleen hij zou vrij zijn, zien met andere ogen, opgenomen zijn in het licht, dit licht misschien bevolkt vinden als hij maar de moed had zich aan zichzelf te ontworstelen. Maar de benauwdheid...? Zou hij de kracht hebben als de "benauwdheid van het water over hem kwam, niet zijn armen uit te slaan, zich niet te verzetten? Hij, die zo goed kon zwemmen. Het zou maar éven zijn en daarna vrijheid; die vrijheid moest hem het offer waard zijn. Doodsangst...? Zou hij nog doodsangst hebben, het leven deed hem immers niets. (Wordt vervolgd) 4. „De mars!" riep hij uit. „De mars natuurlijk, dat ik daar niet eerder aan gedacht heb!" Lappie zette de mars op de plaats van het beeld, legde toen de lap er weer netjes overheen en bekeek daarna zijn werk eens nauw keurig. „Tja, zo ziet het er weer netjes uit. Een rare geschiedenis. Ik steel een gestolen beeld om het weer terug te gaan brengen aan de eigenaar tja, leuk". Hij nam het beeldje onder zijn arm en liep zingend het plein af. „Ziezo, we zullen eens zien wie het laatst lacht", mompel de hij, „de dieven, of.... nouja, hlhlhihi, ik moet er niet aan denken wat voor gezichten ze morgen zullen zetten, hihihi- hi". Maar Lappie zou dat vlugger dan hem lief was mer ken.... ten: 13.00 Raden maari 14.05 Stereo: Licht muziekprogram ma (opni. 14.30 Muzikaal mid dagmagazine. (16.00 Nieuws.) 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Stereo: Metropole orkest en zangsoliste. Hilversum III, 240 m en FM-kanalen. VARA: 9.00 1.02 Licht platenpro- gramma. <10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.02 Platenprogram- nlnklljke Marine. 12.26 Mede- ma. 12.00 Nieuws. 12.03 Zorro: delingen voor land- en tuin bouw. 12.29 Voor de landbouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NRU: 13.30 De lichte Muze belicht: de operette. 14.25 Stereo: Prix Italia: Solisten, koor en orkest van Kol Israel: moderne mu ziek. AVRO: 15.00 Stereo: Le chéteau de Barbe-bleue. opera Omrocpkamerkoor. Voor dc- tieners. 13.00 Nieuws. 13.03 Gevarieerd platenpro- gramma. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.03 Er-Jee-Em-Drle. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: licht platenprogramma. (17.00 Nieuws.) (Ronde van Frank rijk 1963: Tussen 13.15 en 13.20 uur: 14.05 en 14.10 uur en 15.05 en 15.10 uur: rechtstreekse re portage lie etappe: tussen 16.00 en 17.00 uur verslag van de finish.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7