Pauli Schute maakt het miljoen vol Rijnsburg zegeviert in landelijke wedstrijd WEEKAGENDA ROOFOVERVAL IN SASSENHEIM Gemeentehuis Ter Aar onder slopershanden Twee auto's total loss Overheidsgarantie voor Verolme Kind verdronken in Sassenheim Toch afsluiting speelplaats aan Juffermanstraat Raad Oegstgeest 11 juli bijeen Burgemeester Oegstgeest eerst aan Rijnsburgerweg dan in het bungalowpark NIEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 8 JUtl 1968 TER AAR Vandaag is begonnen met de sloop van het oude ge meentehuis. Ter Aar heeft eigenlyk nooit een echt gemeentehuis gekend. Alleen een gebouw dat daarvoor is ingericht. In 1878, zo wordt aange nomen, heeft de gemeente dit gebouw betrokken. Vóór dit tijd was de administratie gevestigd in een pand langs de Kerkbuurt, nu Aardamse- weg, waar later de heer Jansen zijn slagery had. Nu woont daar de familie Liebeton. Tankwagen te Warmond in brand 4 LEIDEN Een 21-jarige Delfte- naar raakte zaterdagmorgen om 11 our op rijksweg 4a in een slip. De man reed in de richting Amsterdam met een snelheid van 100 km. De auto draaide driemaal om de u. schoot vervolgens de berm in en jloeg enkele malen over de kop. Hoewel de auto totaal vernield werd, bleven de vijf inzittenden, behalve de bestuurder nog een andere man en drie kinderen, ongedeerd. Eveneens op rijksweg 4a is zon dagmorgen een 48-jarige Amster damse met haar auto over de kop geslagen, nadat zij bij het inhalen de macht over het stuur had verlo ren. De vrouw liep alleen een dikke knie op. De auto werd vernield. LEIDEN De eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau, in brons is verleend aan C. Veerman, spinner bij de N.V. Ver- «nigde Touwfabrieken te Leider dorp; C. Paling, chauffeur bij de Fir ma Gebr. Booij, brandstoffenhandel, Mphen aan den Rijn. Ds. J. A. van Netten niet naar Leiden LEIDEN Ds. J. A. van Netten uit Winterswijk heeft bedankt voor het beroep dat de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk op hem had uit gebracht in de vacature-Haverkamp. VALKENBURG De openbare vergadering van de commissie huis vesting kan morgen niet doorgaan. De eerstvolgende vergadering wordt 13 augustus gehouden. Dinsdag 9 juli Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur christelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bousfonds Nederlandse Gemeenten. KATWIJK Nieuwe Kerk, 8 uur: or gelconcert Jean Langlals (ste. Clotllde. Parijs). Woensdag 10 juli Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zit ting sociaal raadsvrouw. Donderdag 11 juli Rehoboth. Rapenburg 10, 8 tot 9.30 uur: receptie t.g.v. 25-jarig ambtsjubileum ds. A. J. de Jong. KATWIJK Trlumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis m.m.v. fluitiste Abble de Quant. Vrijdag 12 Juli OEGSTGEEST De Beukenhof. 4.30 tot i uur: afscheidsreceptie directeur F. H. Xieuwenhuizen Segaar van de N.V. v/h L. E. Nieuwenhuizen. Zondag 14 juli Marekerk, 10.30 uur vm. herden kingsdienst t.g.v. 25-jarig ambtsjubileum di A. J. de Jong. Tentoonstellingen Lakenhal, van 5 Juli tot 22 september Negen Leidse fotografen. Jeugddorp Van 1 Juli tot en met 9 augustus elke week van maandag tot en met vrijdag leugdvakantiedorp In Jeugddorp Voor- Khoterweg van half tien tot zestien uur Welke Apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 10552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. Films Camera (2.30 uur): Joe Hammond en de Indianen (kindervoorstelling); 8 uur Dolce Vita U8 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De dood komt te paard (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De cobra (18 Jaar). Rex (2.30, 7 en 9.19 uur): Robin Hood (M jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur)Samen uit. «amen thuis (alle leeftijden); van maan dag af elke morgen behalve op zondag om 10.30 uur: Thunderbirds (kindervoor- itelling). Trianon (2 en 8 uur): Dr. Dolittle (al le leeftijden). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uur op mo ten Da Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Sieensiraat: op Werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag «ondag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden Rapenburg: op •erkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag tondag van I tot 6 uur. Sted. Museum De Lakennai. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon Is?* van l lol 4 uur Hortua Botanicus (Rapenburg) op •erkdagen van t tol 12 eo van 2 tot 6 *ur, kassen zaterdags en zondags geslo- LEIDEN De 14-jarige Panli Schute uit de Verdamstraat was zaterdagmorgen omstreeks half 12 de miljoenste bezoeken van zwembad De Vliet. Gekleed in regenjas met zuidwester en daar boven nog een paraplu kwam zij eigenlijk van het ene bad (de stromende regenin het andere. Drs. J. P. van der Reijden, voor zitter van de Sportstichting, over handigde het verbaasd kijkende meisje een gezinsabonnement voor 1969, een badjas en een badhand doek. Het warme weer van de laatste dagen heeft het bezoek aan het zwembad enorm gestimuleerd. Afgelopen maandag waren er bij voorbeeld 8341 bezoekers en dins dag 7560. Sinds de heropening van het bad zijn er 200.000 zwemmers en zwemsters geweest. Foto N. van der Horst Agenda gemeenteraad HILLEGOM De gemeenteraad vergadert donderdagavond om acht uur: De agenda; Verordening tot wij ziging van de regeling inzake het ver lenen van gemeentelijke bijdragen in de kosten van studie, Bouw r.k. kleuterschool in „Meer en Dorp III", Nota Mammoetwet, Bijdrage in mo dernisering opbaarruimte huize St. Joseph, Onbewoonbaarverklaring wo ning Noorderlaan 14, Verkoop grond in „Meer en Dorp III" aan A.N.J. Vertelman te Zwaagdijk, Overdracht grond in „Meer en Dorp III" aan de Woningstichting „Patrimonium voor de bouw van 30 woningen, Voorberei dingskrediet voor uitbreiding van de raadzaal, Vaststelling tarieven herstel wegopbrekingen, Aanschaffing elek trische schrijfmachine. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen Van der Werffstraat 39 en Leidsestraat lb zijn geopend: dinsdag 8—11.15. 13.30— 17.15; woensdag 8—11.15, 13.30—17.15: don derdag 8.30—11.15. 13.30—18.15: vrijdag 8.30—11.15. 13.30—18 45. zaterdag 7.30—11.15 13.30—16.30. BezucicureD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vuoi palienien in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.3O- 11-30 14.3016 en L9—2C 'iur. Voor oauenten Id klasse naandag, woensdag, donderdag en vrijdag 1815— 19. dinsdag 13—H .zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke eo naUonale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag Lm. vrijdag 18.4S—19.30 uur, zaterdag 15.30—18 30 uui zondag 15 30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek, dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In hei belang van de patiënten kunnen niel meer dan twee bezoekers tegelijk dij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 tol 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tol 3 en van 7 tot 8. eerste klas dagelijks van U tol 12. 2 tot 3 en I tot 8 Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tol I en "g avonds van kwart voo» 7 tot half 8, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tol 12. 2 lot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste Idas dagelijks van half 12 tol half 8. Annakllnlek Leiden: dagelijks van naii twee tol half drie en bovendien op dtns dag-, vrijdag- en zaterdagavond van ze.« tot zeven Klassepatienten dagelijks var half twee tol half vier en elke avciVtd va» zeven tot acht ALPHEN-Kljnoord: alle klassen dage lijks van half b tot half a op zondag van i tot half 8 Kinderafdeling dageiuks var i tot 6 mei bovendien np dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half KATWIJK - Zeehospitium: longklimek dagelijks van half 3 tot half dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tol half 6 Revalidatiecentrum, dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van halt 9 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijf. Longkltnlek en tbc-afdellnp kinderen woensdag van 7 tol 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half t. NOORDW1JK - Sole Mlo klasse-pa tienten dagelijks van t tol nalf 6 en 's avonds van 7 tot 8: zaal patiënten- zon dags van I tot 3. dinsdags van I tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tol half 8 Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde: zomertentoon- stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december. Het gemeentehuis was vroeger de enige school in de gemeente. Tijdens de ambtsperiode van burgemeester Van den Born werd besloten dit ge bouw als gemeentehuis te laten in richten. A rchief In de hal van het gemeentehuis is na de wereldoorlog een steen ge plaatst ter herinnering aan drie in woners, die in de meidagen van '40 zijn gesneuveld: J. A. Bontje, C. J. Koeleman en T. C. Hegeman. In een brandvrije kluis werd het arohief ondergebracht. Ook de zolder van dit huis diende als bergplaats van oude stukken. Het archief is echter nooit bijgehouden. Nu wordt het geordend, zodat straks in het nieuwe gebouw de historie beter is te over zien. De sloop van het oude gemeente huis is noodzakelijk, omdat voor de nieuwbouw dezelfde grond moet worden gebruikt. In de raadzaal kon men aan de muren enkele foto's zien van bur gemeesters, die het dorp hebben be stuurd en daartussen eenn schilderij gemaakt door de heer Segaar in Nieuwkoop, dat de gemeente Hedel de gemeente schonk uit dankbaar heid voor het feit, dat die gemeen te door Ter Aar werd geadopteerd na de oorlog 1940-1945. Achter het gemeentehuis was ook een stal, waar de boeren hun paard DEN HAAG De minister van Economische Zaken heeft besloten een overheidsgarantie te verlenen voor 75 miljoen gulden bij de fi nanciering van een reparatie-nieuw- bouwdok voor zeer grote schepen in het Botlekgebied door Verolme Verenigde scheepswerven NV/NDSM. De voorwaarden waaronder deze garantie wordt verleend zijn onder meer: VVS zal een officieel bod uit brengen op de aandelen van de NDSM. Dit aanbod zal door het be stuur van de NDSM gunstig moeten worden geadviseerd. De overname mag niet leiden tot een wezenlijke verhindering van de werkgelegenheid bij d NDSM te Amsterdam en VVS'NDSM dienen bereid te zijn overleg te plegen met de Rijn-Scheldegroep (Rotterdamse Droogdokmaatschappij NV en Ko ninklijke Maatschappij De Schelde) en de dok- en werfmaatscliappij Wilton Fijenoord NV over een re geling van het gebruik van het re paratiegedeelte van het dok. Reuzelielikopler redt iii Katwijk KATWIJK Aan de reddingsde monstratie zaterdagmiddag zal ook de KLM medewerking verlenen. Zij zet de Sikorsky S 61 in, een reuze helikopter, die vrachten van 4000 kg kan vervoeren. Burgerlijke stand RIJNSBURG Geboren: Jan zv A Kromhout en C M A Beekelaar, Elsgeesterweg 2; Leonard Willem zv G F Ravensbergen en E G de Boer, Burg. Hermansstr. 13a; Johannes zv J de Mooij en H Jonker, Vliet ZZ 35; Jacob Cornelis zv J Hogewoning en C van der Plas, Burg. Hermansstr. 39a. Ondertrouwd: van Duijn, Cornelis. 20 j, Katwijk en van der Meij, Maria Catharina, 22 j; Franke Arie, 33 j, 's-Gravenhagel en Oudshoorn, Jan na, 31 j. Getrouwd: de Vries, 23 j te Cana da en Schijff E, 21 j. SASSENHEIM De byna 3-jarige Willem Hendrik Witteman is vrij dagmiddag in het water van de Kas tanjelaan geraakt en verdronken. Om 11 uur 's avonds werd hy opgedregd. A vond vierdaagse daverend succes SASSENHEIM De avondvier daagse. een onderdeel van het pro gramma van de Stichting Jeugdre- creatie, is een daverend succes ge worden. De avondvierdaagse, die in 1966 voor de eerste maal werd ge houden en vorig jaar al meer dan 400 deelnemers trok. werd nu door meer dan 500 wandelaars en wande- laarsters uitgelopen. Er was ook dit jaar weer een groot aantal jeugdige deelnemertjes: 118 jongens en meisjes van 6 tot 8 jaar hebben iedere avond de 5 kilometer afgelegd. De overigen liepen per dag 10 kilometer. De jongste deelneemster was de 5-jarige Yvone Schrama, de oudste mevr. Eist, ook vorig jaar al de oudste. Zij ontvingen resp. een boek en een bos anjers. Er waren op de laatste avond trou wens toch veel bloemen voor de deel nemers en -sters. De Sassenheimse bloemenmeisjes gaven iedereen een bos en ook de Sassenheimse midden stand zorgde voor bloemen (en ijsjes voor de jeugd). Onderweg kregen velen ook nog bloemen van familie en kennissen aangeboden. Voor de laatste avond met een défilé langs het gemeentehuis, dat werd afgeno men door wethouder Westerbeek bestond trouwens toch veel belang stelling. Adest Musica zorgde voor muziek, terwijl de drum- en show band van DOS vier avonden lang meemarcheerde. Hoewel er geen prij zen vielen te winnen, ontving DOS toch een beker. konden „stallen", als ze naar de kerk gingen. TER AAR De postduivenhou- dersvereniging De Luchtsport hield een wedvlucht van Oudenbosch af over 68 km. De duiven werden om 9 u ur gelost. Aankomst eerste prijs- duif 9.52.39 uur. Uitslag; J. Janssen 1, 2, 7, 13, Ï5, 16 en 19: B. Kroon 3, 4, 5, 8, 9, 20 en 27; A. Akerboom 6, 10, 11, 12, 14 en 25; Gebr. Spring in 't Veld 17, 18, 21, 22, 26 en 28; H. Emmerik 23 en 24. TER AAR In de stromende re gen hield de hengels^ortvereniging De Brasem zaterdagmórgen een vis wedstrijd in de Langeraarse plas sen. Er werd zeer goed gevangen. Uitslag: 1. W Pijper 105 punten; 2. Jvd Hoek 95: 3. Ko van Leeuwen: 4. W. Th den Daas 92: 5. H van Bu ren 87; 6. D van Leeuwen 87: 7. P Zuidam 80; 8. F Wortman 69; 9. D Verheij 68; 10. M Roggeveen 60; 11. Th Vlasveld 55; 12. A de Knijff 51; 13. P Schijf 48; 14. A Bot 48. WARMOND De zaterdag ge houden landelijke brandweerwed strijd had erg veel last van de aan houdende regenval. Daardoor ook was de belangstelling niet zo groot. Het oefeningsobject was een primeur voor Nederland. Er werd van uit gegaan, dat een tankwagen met benzeen tegen een huis was gereden, waarbij de auto in brand raakte en de benzeen over de weg vloeide. Negen bedrijfsbrandweren en vijf tien gemeentelijke brandweerkorp sen namen aan de oefening deel. Wedstrijdleider was de heer J. G. Lekkerkerk uit Voorschoten. Als juryleden fungeerden de heren Th. v. d. Stel te Rotterdam, W. Oorschot uit Voorschoten, M. J. de Heus uit Wassenaar, A. C. Goudriaan en E. C. Zonderman uit Krimpen aan den IJssel. J. Dijkhuizen uit Rijswijk en Th. Oorschot en H. v. d. Burg uit Voorschoten. Bedrag per leerling opnieuw bekijken OEGSTGEEST In de vergade ring van 5 september hopen B. en W. te komen met een voorstel tot nadere vaststelling van het bedrag per leerling bij het lager onderwijs. Dit delen zii mede naar aanleiding van een vraag van raadslid J. P. Brouwer (prot.-chr.) in de vergade ring van 6 juni. Eervol ontslag A. Hilgema» OEGSTGEEST In verband met zijn benoeming ter gemeentesecreta rie van Leiden verzocht de heer A. Hilgeman, thans werkzaam ter ge meentesecretarie van Oegstgeest, ontslag, hetgeen V. en W. voorstellen eervol en met dankbetuiging te ver lenen. Kredietaanvragen OEGSTGEEST Voor een nieu we watertank en uniformen voor de brandweer is in totaal f 8000 nodig; voor onderhoudswerken aan de Dr. K. Schilderschool moet een aanvul lend krediet van f 760 beschikbaar worden gesteld; drie bandopname apparaten met toebehoren voor de R. K. Jenaplanschool vergen een krediet van f 2.428,50. B. verstrekken. In en uit Katwijk KATWIJK Vertrokken: A P Maigret, van Prins Bernhardlaan 178 naar Lisse; E van den Oudenalder, van Zeeweg 165 naar Utrecht; P W Ottink. van Karei Doormanlaan 18c naar Vlaardingen: J Koster, van Pioenhof 3 naar 's-Graven- hage; A Boer. van E A Bergerstraat 37 naar Sliedrecht; C Af H A Omloo. van Drieplassenweg 17 naar Ché en Laak; A K Parlevliet, van Drieplassenweg 68 naar Amstelveen: G J van Wijk. van Voorstraat 88 naar Israël; G W Groot huis. van Hyacintstraat 19 naar Utrecht; JEM Groenewegen-Molenkamp. van Kerklaan naar Wassenaar; A van der Meij-van Duijvenbode. van Fazantlaan 7 naar Noordwijk; W C F Nijmeijer- van Dortmondt, van Havikiaan 21 naar Anna Paulonwa; L J van Mal. van Karei Doormanlaan 18d naar Amstelveen. Loco-burgemeester G. Tulp reikte de prijzen uit. Alle brandweerkorp sen ontvingen bovendien een boek over het vervoer van brandbare stoffen. Uitslagen Bedrijfsbrandweren: 1. Glasfabriek Leerdam; 2. Du Pont de Nemoures Dordrecht; 3. Postkantoor Gouda; 4. Levers Zeep Maatschappij Vlaardin- gen; 5. Nederlandse Spoorwegen Tilburg; 6. Verolme Alblasserdam; 7. Telefoondistrict 's-Gravenhage; 8. Rubberfabriek Nieuw-Helvoet uit Nieuw-Helvoet; 9. Rijks Automobiel Centrale 's-Gravenhage. Het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop heeft een schetsplan van de bungalow gemaakt, met een globale begroting die f 175.00O aan geeft. In dit bedrag zijn begrepen de kosten van de grondophoging, ga- ragebouw, tuinaanleg terreinaf- scheiding, centrale verwarming en architectenhonorarium. Na goedkeuring door G.S. kan op korte termijn met de bouw worden begonnen, zodat de woning be houdens goed werkbaar weer deze winter medio 1969 gereed kan zijn. B. en W. vragen vragen de raad het in juni ter beschikking gestelde krediet van f 15.000 te verhogen te verhogen tot f 175.000. Van de com missie voor financiën en onderwijs OEGSTGEEST Baldadige jon gelui niaken regelmatig de speel plaats van het gymnastieklokaal aan de Juffermansstraat onveilig. Zij gooien met stenen, vernielen rullen, beschadigen fietsen en laten de ban den leeglopen. In december verwierp de raad een voorstel tot plaatsing van een hek aan de straatzijde. Het bestuur van de OGAV vraagt nogmaals om een oplossing, i.e. afsluiting van de zogenaamde bin nenplaats. B. en W. denken hierbij aan een hekwerk met twee draai- hekken, dat f5000 gaat kosten. We liswaar acht men extra politietoe zicht de voornaamste bestrijding van het euvel, doch door een dergelijke afsluiting kan voor een deel aan de klachten tegemoet^ worden gekomen. Geld voor lift OEGSTGEEST Voor het aan brengen van een lift in het zestiende bouwplan van woningbouwvereni ging Buitenlust (32 flats in vier woonlagen aan de Gerberalaan, huurprijs inclusief c.v. en lift f 160 per maand) willen B. en W. een le ning van f 40.900. verstrekken. Te hoge muur in de tuin OEGSTGEEST De heer G. van der Perk, Marelaan 9, had in strijd met de vergunning een te hoge schutting geplaatst in zijn tuin waarna B. en W. hem hadden ver zocht de schutting in overeenstem ming met de voorschriften te bren gen. Tegen deze aanschrijving kwam de heer Van der Perk in beroep. Het college stelt thans voor dit be zwaarschrift ongegrond te verklaren. Gemeentelijke Brandweer: Rijnsburg; 2. Bergschenhoek; 3. Leer dam; 4. Zwartewaal; 5. Gorinchem; 6. Capelle aan den IJssel; 7. MoeT- kapelle; 8. Maassluis; 9. Nieuw-Hel voet; 10. Ridderkerk; 11. Oud-Beijer- land: 12. Portugal; 13. Oostvoorne; 14. Nieuw-Beijerland; 15. Leidschen- dam. Brandweerlieden uit Gorinchem redden de chauffeur van een in brand geraakte tankauto. Een beeld van de grootscheepse brandweeroefening te Warmond. Foto N. van der Horst behield één lid zich zijn mening voor; van die voor openbare werken verklaarde één lid zich tegen het voorstel. Reconstructies OEGSTGEEST De eigenaren van de percelen De Kempenaerstraat 47—53 zijn alsnog bereid hun voor tuinen af te staan ten behoeve van de reconstructie van deze straat. Het gaat hier om in totaal 73 vierkante meter tegen f 15 per vierkante meter en vergoeding van eventueel te hef fen precariorechten. Om de financiering voor de re constructie van de Rijnsburgerweg, tweede gedeelte (tot de grens met Rijnsburg) reeds aan te vragen, ver zoekt het college een krediet van f 700.000. OEGSTGEEST Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: benoeming van twee leden van de gewestraad Leiden; aanwijzing van een ambtswoning; krediet voor de bouw van een ambtswoning; overname grond aan de De Kempenaerstraat; krediet voor reconstructie laatste deel Rijnsburgerweg; krediet ten be hoeve van de brandweer; aanvul lende lening voor een liftinstallatie in bouwplan zestien van Buitenlust; krediet ten behoeve van een afschei ding van de speelplaats J. Ufferman- straat; Beroepschrift van G. van der Perk inzake een afscheiding; krediet voor onderhoudswerken aan de Dr. K. Schilderschool: aanscha' bandopname-apparaten R.K. Jenaplanschool; medewerking voor vervanging regenwateraf voeren en aanbrengen waterdich te afdekking dakranden Montesso rischool. Lekkages in de Montessorischool OEGSTGEEST Opnieuw komt in de raad de kwestie van lekkages in de Montessorischool aan de orde Ditmaal betreft het het vervangen Vier regenwaterafvoeren met bijbehorende werkzaamheden en het leveren en aanbrengen van een wa terdichte afdekking van de dakran den van het hoofdgebouw, ter plaatse van de gevels. De lekkages hier zijn, aldus deskundigen, gevol gen van constructiefouten. B. en W. stellen de raad daarom voor aan de school medewerking te verlenen, al kan het juiste bedrag van het te verlenen krediet nog niet worden genoemd. SASSENHEIM Zo stond de 34-jarige pompbediende J. J. Wassenaar uit Lisse over een bureau gebogen, toen hij zater dagavond bij een roofoverval werd neergeslagen. Zie voor een verslag van deze overval elderst in de krant. De pompbe diende op deze foto is de heer Molkenboer, die vanmorgen zijn in het ziekenhuis opgenomen collega verving. Foto N. van der Horst OEGSTGEEST Als tijdelijke woning voor burgemeester T. A. J. van Eysinga kan half augustus het pand Rijnsburgerweg 78 worden gehuurd, waartoe B. en W. de raad een voorstel doen. Voor de bouw van een definitieve ambtswoning is een terrein (gemeentegrond) gevon den in het bungalowpark, tegenover de Hofbrouckerlaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3