Gerard Vianen kwam adem te kort voor etappezege Billie Jean King met geluk in finale Joke Bos bereikte finale door winst op Hanke Faase Medische diensten in Leiden en omgeving PTOEGENKLASSEMENT VOOR NEDERLAND Kortekaas sterkste in spannende 4e etappe JUDY TEGART ZEER STERK Damteam naar verlies tegen Rusland: 7-11 T.v.-opnamen van zang in Katwijk nieuwe leidse courant 7 vrijdag 5 juli 1968 NANTES „Ik kon niet tegen Bitossi op. Voor die laatste meters had ik werkelijk geen macht meer", vertelde Gerard Vianen in Nantes, niet tevreden met zijn tweede plaat6. Duizend meter voor het einde van een vrij vlakke rit had Vianen nog kracht genoeg om uit het veld weg te springen, met drie seconden voorsprong op alle anderen kwam hij het tamelijk platte wieler- j baantje in het stadion „Petit Breton" binnen. In het zicht van de overwin ning echter „verlamden" zijn bewegingen, verkrampte zijn ritme, viel zijn snelheid terug, j Franco Bitossi, de snelste sprin- j ter van de Italianen, die een ach- 1 terstand van veertig meter moest goedmaken, had een heerlijk j lichtpunt in de voor hem rij dende Oranje-trui. In de laatste j bocht probeerde Vianen Bitossi nog op te houden, maar de Ita liaan was niet meer te stuiten voor hem. Wat Vianen niet kon. had Jan Janssen 600 m eerder ook tevergeefs getracht. Tussen de straat, die naar het stadion leidde en de wielerbaan moesten de renners nl. door een klein stukje grint rijden. Daar ook al had een licht slippende Vianen even de angst gevoeld, dat alles toch nog mis zou gaan. Daar ging het tenslotte he lemaal mis voor het rappe eskader van de Belgische B-ploeg. Eric de Vlaemynck zou de sprint aantrekken voor Godefroot en Vandenberghe, maar de Vlaemynck kreeg op het laatste stukje grint een leeglopende band. Even viel er een gat tussen Bitosi en de rode duivels die weer in de goede posities voor de eindsprint zaten. ONGEHINDERD Jan Janssen, die net als Ottenbros (19), Dolman (20), Nijdam (21) en Schepers (24) voorin reed, moest even in de remmen knijpen, maar Bitossi, die het veld aanvoerde, kon ongehin- 'derd doorrijden. Janssen kwam in de laatste meters nog dicht bij de Itali aan, die de rode trui van de leider in het puntenklassement overnam van de nog steeds in het geel rijdende George Vandenberghe. De vlucht van Vianen in de laatste kilometer lever de Nederland wel de eerste plaats in het dagploegenklassement op, want bij het binnenkomen van het stadion netje had Vianen nog drie tellen voorsprong en bij die binnenkomst werden de tijden opgenomen. Nederland heeft daarmee een zeer aanvaardbare beloning gekregen na een eigenlijk vervelende etappe, die alle renners, behalve Vianen in de zelfde tijd als Bitossi op de wieler baan bracht en die geen enkele iets belovende ontsnapping opleverde. i WAAKZAAMHEID Nu er zo weinig echte favorieten in de Ronde zijn, is de waakzaamheid van het veld enorm groot. Zo gauw maar iemand, die niet met absolute zekerheid onder de „hommes valeux" in deze Ronde moet worden ge rangschikt, een aanval onderneemt, komen er onmiddellijk tegenacties uit de groep. De angst om verrast te worden beheerste ook donderdag de renners. Eén man slechts heeft een aanval van enige importantie gedaan, maar dat was dan ook Roland Sma- niotto, de minst betekenende renner uit de kleinste, de Zwitsers-Luxem burgse ploeg, die nog maar vijf ren ners in de koers heeft. Maar ook zijn pogingen waren tevergeefs. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1. Bitossi (It) 4.58.23 (met bon 4.58.03), 2. Vianen (Ned) 4.58.20 (met bon 4.58.10), I. Janssen (Ned) 4.58.23 (met bon 4.58,18). 4. Vandenberghe (Belg B), 5. Lemeteyer (Fr B), 6. Godefroot (Belg B). 7. Desvages (Fr C). 8. Hoban (GB), 9. Huysmans (Belg A), 10. weckx (Belg. A). 11. Van RUclceghem (Belg A). 12. Raymond (Fr A). 13. Clarey (GB). 14. De Vlaemlnck (Belg B), 16. Schleck (Zwlt-Lux). 15. Streng (Did). 17. Grain (Fr B). 18. Wright (GB). 19. Ottenbros (Ned), 20. Dolman (Ned). 21. Nijdam (Ned), 22. Genet (Fr A). 23. Grosskost (Fr B). 24. Schepers (Ned). 25. Izler (Fr C), 46. Aimar (Fr B). 56. Poulldor (Fr A). 58. Guyot (Fr A). 65. Den Hartog (Ned). 76. Pingeon (Fr A). 77. Zllloll (It), 81. Jimlnez (Sp). 82. Beugels (Ned), 91. en laatste Wolfshohl (Did), allen ln dezelfde tUd als Bitossi. De Spanjaard Lasa ls gevallen en heeft de strijd moeten staken. Het algemeen klassement na de zevende etappe luidt: a. Vandenberghe (Belg B 38.19.51), 2. Guyot Fr A op 2.29, 3. Genet Fr A op 3.27. 4. Den Hartog Ned op 3.36, 5. in 't Ven Belg A op 3.45. 6. Ducasse Fr B op 3.54, 7. Elorza Sp op 3.57. 8. Schiavon It op 4.03, 9. Chappe Fr op 4.08. 10. Passuello It op 4.11, 11. Van Sprlngel Belg A op 5.42, 12. Grosskost Fr B op 5.57, 13. Zllloll It op 6.04, 14. Samyn Fr A op 6.11. 15. Plntens Belg A op 6.12, 16. Vianen (Ned) op 6.14, 17. Bitossi (It) op 6.21, 18. Godefroot (Belg B) op 6,23, 19. ex aèquo De Vlaemlnck Belg B. Janssen (Ned) op 6.34, 21. ex aequo Van Rijckeghem Belg A, Gomez del Moral Sp op 6.41, 23. Poulldor Fr A op 6.42, 24. Chlappano It op 6.45, 25. Novak Fr A op 6.48, 33. Almar Fr B op 7.11, 41. Pingeon Fj A op 7.18, 45. Schepers Ned op 7.24. De klassering van de overige Nederlar ders in het algemene klassement: 62. Nl' dam op 7.48, 63. Beugels op 7.53. 68. Otten bros op 8.09, 85. Dolman op 15.32. Het ploegenklassement van de zevende etappe is: 1. Nederland (Vianen. Janssen en Ottenbros) 14.56.06. 2. Belgie-B 14.56.09 3. Belglë-A, 4. Gr-Britannlë en 5. Frank rijk-B zt. Het algemeen ploegenklassement: 1 Frankrijk A 117.36.36, 2. België B 117.41.52, 3. België A 117.42.51, 4. Italië 117.43.55, 5. Spanje 117.46.04 7. Nederland 117.49.48. Hel puntenklassement: 1. Bitossi (It) M punten, 2. Vandenberghe (Belg B) 84. 3. Godefroot (Belg B) 78. 4. Janssen (Ned) S3. 5. Van Rijckeghem (Belg) 51. 8. vianen (Ned) 43. 10. Ottenbros (Ned 40. Klassement gouden pijl (voor renners die in 1967 of 1968 professional zijn geworden 1. Vianen en Ottenbros (belden Ned) 30 punten, 3. Colley (Fr B> 26. 4. Desvages (Fr) 24, 5. Samyn (Fr A) 16 Klassement combinatie: 1. Vandenberghe (Belg) 10 punten. 2. Bitossi (It) 19. 3. Genet (Fr A) 26,5. De Italiaan Franco Bitossi gaat als winnaar over de streep op wielerbaan van Nantes waar hij de ontsnapte Gerard Vianen van overwinning afhield. LONDEN Niemand had ver wacht dat Billie Jean-King het nog zou redden. Zijzelf evenmin. „Meid wat heb jij een geluk gehad", prevel de ze binnensmonds toen ze zo van de baan naar de televisiestudio van Wimbledon werd geloodst om daar te vertellen hoe zij na een achterstand van 46 en 45 uiteindelijk toch nog langs de eeuwige halve finaliste Ann Jones was gekomen. „Ik zal ze toch laten zien dat ik nog kan tennis sen". Gerard Vianen, die dicht bij een etappezege was maar wiens de marrage in de slotfase net niet ver genoeg reikte. 1 Boekbespreking Europacup '55-'68 door Hans Mo lenaar. De Haagse sportjournalist Hans Molenaar heeft met dit boek andermaal een belangrijke bijdrage geleverd in de steeds groter worden de bibliotheek van de Nederlandse voetballiefhebber. Europacup '55 - '68 bevat een schat van gegevens, com plete uitslagenlijsten en totaalstan den van het alom in de belangstelling staande Europese voetbal. De herin nering aan de historische momenten uit de wedstrijden van PSV, Rapid. DWS. Feijenoord. Ajax en clubs als Real Madrid, Benfica. Inter Milaan en Manchester United maken het boek nog boeiender. Ook aan de strijd om de wereldbeker en de Eu ropacup II wordt aandacht besteed. Het boek is geïllustreerd met fraaie foto's. Bovendien zorgde Dik r ."uynesteyn voor getekende impres ses. Europacup '55-'68 verschijnt bij Ëtgevenj De Boekerij te Baarn, telt i l hladiudSD «o toét 11.30- Davis-cup alleen voor amateurs LONDEN Het tornooi om de Da vis-cup zal alleen voorbehouden blij ven aan amateurs. Op de woensdag te Londen gehouden jaarlijkse verga dering van de landen, die aan het tornooi om de Davis cup deelnemen, werd een voorstel van Australië ook profs toe te laten met 2J tegen 8 stemmen verworpen. Hordijk verloor in kwartfinales LONDEN Jan Hordijk is don derdag in de kwartfinales van het jeugdtornooi van Wimbledon met 6—3 36 3—6 uitgeschakeld door de Fransman Jacques Thamin. Tevoren had Hordijk met 6*M) 60 van Gold man (Isr) gewonnen Astrid Suurbeek verloor in de tweede ronde van het troosttornooi met 16 46 van de Britse Robin Lloyd. Vierdaagse van Apeldoorn van 9 t/m 12 juli APELDOORN De vijftiende in ternationale Vierdaagse van Apel doorn wordt dit jaar gehouden van 9 tot en met 12 juli. Evenals vorig jaar ontvangt de Nederlandse Wan delsport Bond de Vierdaagse-gasten weer in het cultyreel centrum Or pheus aan het Churchillplein in Apel doorn. waar ook de finish is gelegen De afstanden zijn 30, 40 en 50 kile- melei pex cU&. Die uit wanhoop geboren gedachte heeft Billie Jean-King gered. Ineens durfde zij haar slagen weer vaart te geven. Er volgde een service door braak en direct daarop nog een. De crisis was overwonnen en in de derde set stond er weer een Billie Jean- King op de baan zoals men zich die herinnerde van voorgaande jaren. De service had weer vaart en lengte. De volley scheerde over het net. Ongelukkig In het interviewkamertje zei een beteuterde Ann-Jones: „Die negende game van de tweede set is voor mij erg ongelukkig verlopen. Ik denk dat Billie Jean-King nu wel de titel nog zal wegslepen". Haar zestigjarige echtgenoot Bill Jones kwam daarop onmiddellijk in actie en eiste dat deze laatste opmerking uit de notitieboek jes van de verslaggevers zou ver dwijnen. „Het doet Ann geen goed als de andere finaliste in de krant leest wie zij als winnares tipt". De andere finaliste is de dertigjari ge Judy Tegart, die weet dat zij niet als gedoodverfde favoriet binnen dé lijnen komt. Toch maakte zij donder dag een betere indruk dan de titel- houdster, maakte ook een duidelijk beter resultaat: 63 en 61 in am per 38 minuten tegen de zes jaar jongere Nancy Richey. Billie ean- Kings cijfers in het duel met de eveneens met een stalen racket uitge ruste prof-collega Ann Jones waren 4—6. 7—5. 6—2. Herhaling Het was bij deze vroegtijdige her haling van de finale van het vorig jaar niet te zien dat beide dames het spel dit jaar om de knikkers speel den. Het leek eerder andersom. Ama teuristische missers bij Billie Jean, gebrek aan brille aan de kant van de meer galopperende dan lopende Britse. Dat beeld veranderde pas toen Billie Jean-King eindelijk de loom heid van zich afschudde en in de aanval ging. Toen was Ann Jones op slag een kansloze. Uitslagen De uitslagen lulden: damesenkelspel: halve finales: Judy Tegart (Austr) - Nan cy Richey IVS) 6—3 6—1. King (VS) Jones (GB) 4—6. 7—5. 6—2. Herendub belspel: kwartfinales: Newcombe/Roche (Austr) Buchholz/Ralston (VS) walk over. Gemengd dubbelspel: vierde ronde: Fletcher /Court (Austr) Taylor Ma- clennan (GB) 8—6 6—2. Torben Ulrlch Heldman (Den/VS) Curtis Eisel (VS) 3—6 6—3 6—4. (W.v./mo). Gemengd dubbelspel. Kwartfinales. Stol- le Jones (Austr /GB) - Ulrich Held man (Den/VS) 8—6 6—2. Davidson /King (Austr VS) Bowrey Bowrey (Austr) 7—5 6—2. Fletcher Court (Austr) Mcmillan Du Plooy (Z-Afr) 6—2 6—4. Herendubbelspel. Kwartfinales. Laver Emerson (Austr) Drysdale Taylor (Z-Afr/GB) 6-4 8—6 8—3. Hewitt Mcmil lan Z-Afr-Ashe Pasarell vs 0—6 6—2 6-4 3—6 8—6. Gemengd dubbelspel kwartfina les: Metre veil Morozova (Rusl) Gonza- Cstall IVS) H 4—4. Billy Jean King plaatste zich op Wimbledon voor de finale van het damesenkelspel door een overwinning op Ann Jones. AMSTELVEEN Het Nederlands dam-negerttal heeft donderdag in Amstelveen de eerste van de drie ontmoetingen tegen Rusland met 711 verloren. Aan de eerste drie borden kwamen Ton Sijbrands (tegen de nieuwe wereldkampioen Andris Andreiko), Piet Roozenburg (tegen de onttroonde wereldkampioen Iser Koeperman) en Harm Wiersma (te gen oud-wereldkampioen Vjatsjeslav Tsjegolev) remise overeen. Behalve Kees Varkevisser en Ferdi Okrogel» nik, die een nederlaag leden, speel den alle andere Nederlanders ook remise. De uitslagen luiden: Sijbrands Andreiko 11; Roozenburg Koe perman 11: Wiersma Tsjegolev 1—I; Bergsma Gantwarg 1—1; Van der Sluis Korchov 11; Bronstring Sjawel 11; Varkevis ser Moglianski 02; Okrogelnik Agafonov 0—2; Ivens Kirejsv 1—1. Stand na eerste wedstrijd: 7*1. BELGRADO Tijdens wedstrijden ln Belgrado heeft de !8-jar!ge Zuldstavlsche zwemster Mlrjana Segrt voor ar'.ge. goede prestaties gezorgd. De 100 meter vrlla slag legde zij af In een lijd van 1 01.9 en .op de dubbele afpand het sU de klokken op 2.16.2 stilstaan. OPEN TENNISTORNOOI "DE MUNNIK" LEIDERDORP De eerste fina liste op de Munnik is bekend. Na een zeer spannend duel klopte Joke Bos gisteren haar clubgenote Han ke Faase met 6—2 63 wat haar meteen een finaleplaats opleverde. Hanke Faase had bijzonder veel vat op de harde forehandvegen van haar clubgenote, maar door gebrek aan routine op de beslissende mo menten moest zij toch het onder- spil delven. De Katwijkse Wil Bloot leverde eveneens een fraaie pres tatie door de geduchte Haagse Ria de Groot met 6—1 63 te kloppen. Bij de heren maakten Aad v. Zuuren en Har Meijer de laatste acht vol. v. Zuuren had byzonder veel moeite met de zich taai ver dedigende Ruud Kemeling, waar van hij eerst met 86 64 won. Meijer had niet veel moeite met A. v. d. Berg die geen verweer had op de diepe forehandvegen 61 64. Het was trouwens toch een Veel belangstelling akantiebezigheden in Voorschoten VOORSCHOTEN Voor de acti viteiten in het kader van de vakantie bezigheden heeft zich inmiddels een groot aantal deelnemers opgegeven. Vooral voor de natuurtocht bestaat grote belangstelling. Het is daarom noodzakelijk geworden meer tochten te organiseren dan aanvankelijk het plan was. De natuurtochten zullen in de week van 15 t/m 20 juli wor den gehouden. De plaats van samen komst en de dag met het uur van vertrek zullen tijdig worden bekend gemaakt. De hengelwedstrijd moet wegens organisatorische moeilijkheden wor den verzet naar zaterdag 20 juli- Hiervoor kunnen zich nog deel nemers opgeven aan de gemeente secretarie. Als gevolg van de grote deelneming is er assistentie nodig voor de leiding van enkele onderdelen van het pro gramma. Met name voor de ruilbeurs op dinsdagmiddag 2 juli en de speel- stad, die gehouden wordt van 5 t/m 10 augustus. Men kan zich opgeven op het gemeentehuis, afdeling finan ciën. In de speelstad wil men gebruik maken van afgedankte materialen; de inwoners van Voorschoten wordt verzocht lege conservenblikken, kar tonnen dozen en andere bruikbare voorwerpen te verzamelen. Men kan de materialen iedere dinsdagavond na 8.00 uur afgegeven in het Baljuw huis, Voorstraat 12. Indien men grote hoeveelheden materiaal beschikbaar wil stellen, kan men telefonisch con tact opnemen met de heer Gerritsma, tel. 3304. De tafeltenniswedstrijd op 6 juli begint om twee uur 's middags in de Adegeestzaal. Richard Wagnerlaan. Voorzover mogelijk wordt de deel nemers verzocht een eigen bat mede te nemen. Ook voor deze wedstrijd kan men zich nog opgeven aan de zaal tegen betaling van f 0,50. KATWIJK AAN ZEE Donder dagavond komt de NCRV-televisie naar het Andreashof bij de Oude Kerk om opnamen te maken van zingende Katwijkers. Een keurkorps van het Leger des Heils zal de zang begeleiden. Als dirigent treedt op Arie Pronk uit Rotterdam. KATWIJK AAN ZEE In de va cature wijlen kerkvoogd D. J. Kleen is gekozen de heer A. Durieux, Ko ninginneweg 32. bijzonder zwarte dag voor Ad v. d. Berg. Als gedoodverfde winnaar tn C liet hij zich door Platzek volko men onnodig uitschakelen, na eerst nonchalant enkele matchpoints te hebben verknoeid. Hierdoor is C volkomen open geworden en zijn er nog diverse kanshebbers. Vooral Rien de Meijere en Jan Theunissen hebben goede kansen, terwijl ook terdege met Giel Verdoes en de ta lentvolle Jan Tienstra rekening zal moeten worden gehouden. Rob Gallas lijkt in staat de D- afdeling te winnen, wat voor deze sportieve speler een goede aanmoe diging moet zijn om door te zetten. Vandaag en morgen worden de kwart en halve finales gespeeld, waarna zondag de finales zullen worden gespeeld. L'ITSLAGEN De uitslagen luiden: D.E.B.: J Bos-H. Faase 6—3. 6—4; W. Bloot-R. de Groot 6—3. 6—1. H.EB.: H. Meijer-A. v. d. Berg 61, 64: A. v. Zuuren-R. Weme ling 6—4, 8—6. D.E.C.: mevr. v. d Linden-mevr Poot 6—3, 6—3. H.D.B.: D. Bouman/J. Monod-B. Punt-A. v. d. Berg 62, 63. G.D.B: J. Bos/F. Bonte-H. Faase/ J. Tienstra 60, 75. H.E.C.: Platzek-A. v d Berg 3—6, 75, 97; R de Meijere-Koore- man 46. 62, 64; J. Tienstra- C. v. d. Nat 6—4. 6—2; G. Verdoes- Berger 75, 86- G.D.C.: mevr. de Beer/Koemars- B. Molenkenboer/v. d. Nat 75, 6—2. J. WONDERGEM MET PENSTOEN LEIDEN Op 1 augustus verlaat de heer J. Wondergem. beheerder van stadstlmmer- en stadshulpwerf, in verband met aijn pensionering de Leidse dienst van gemeentewerken. Maandag 8 Juli zal het personeel van de dienst afscheid van de heer Won dergem nemen. Johannes Wondergem (8 juli 1903 in Amsterdam geboren) kwam op 20- jarige leeftijd in dienst bij de ge meente Leiden als timmerman. Via diverse rangen bereikte hij drie jaar geleden de functie van beheerder van de beide stadswerven in de rang van administratief ambtenaar A. By zijn 40-jarig dienstjubileum werd hem de eremedaille in goud van de orde van Oranje Nassau toegekend. Dit laatste was mede op grond van zijn belangrijke verdiensten voor het Leidse verenigingsleven. De heer Wondergem is behalve voorzitter van de voetbalvereniging UVS een bekend vakbondsbestuurder. Van de ABVA, de algemene bond van ambtenaren, is hij sinds 1928 bestuurslid en sinds zes jaar voorzitter van de plaatselijke afdeling. Promoties in Leiden LEIDEN Aan de Leidse Universiteit 16 dinsdag 2 Juli de heer W. J. van der Hart, wetenschappelijk ambtenaar bij de Theoretische Organische Chemie van de Leidse Universiteit, tot doctor tn de wiskunde en natuurwetenschappen gepro moveerd op een proefschrift, getiteld ..Proton splittings In electron spin reso nance spectroscopy". Promotor was prof. dr. L. J. Oosterhof f. De heer J. Reedijk promoveerde cum laude tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „Methyl cyanide as a ligand". Promotor was prof. dr. E. W. Gorter. De heer C. M. Horlkx ls gepromoveerd tot doctor ln de wiskunde en natuurwe tenschappen op een proefschrift, getiteld „Dlëlektrlsch onderzoek van oplossingen met behulp van trilholten". Promotor was prof. dr. C. J. F. Böttcher. De heer F. W. Hondlus ls gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld „The Yugoslav Com munity of Nations". Promotor was prof, dr. Zs. Szlrmai. De heer C. J. Relnecke. M.Sc., geboren te Kruger.sdorp ln Zuld-Afrlka. is tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen gepromoveerd op een proefschrirt. getiteld „Protein synthesis in vitro directed by bacteriophage and plant viral RNA". Promotor was prof. dr. L. Bosch. Doktersdiensten AARLANDERVEEN dokter Gill te Zwammerdam. tel. 01726-2527. ALKEMADE dokter Glansbeek. Peeklaan 22. Oude Wetering, tel. 01713-511. dokter v/d Werf, Koppoel- laan 1. Rijpwetering. ALPHEN za.: dokter Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072, zo.: dok ter Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel 2472. BENTHUIZEN dokter De Goeje. Dorpsstraat 20, tel. 3636; bij geen ge hoor zie Zoetermeer. BOSKOOP dokter Pompe. Zuid*- wijk 2. tel. 2038 HAZERSWOUDE dokter v/d Berg. busken Huetstraat 22. telefoon 01714-344. HILLEGOM dokter Van 't West einde. Stationsweg 74, tel. 5771 KATWIJK RIJN dokter Berg man. Rijnstraat 2. tel. 2921. KATWIJK ZEE dokter Lodder. Meeuwenlaan 2. tel. 4600. KOUDEKERK Zie Hazerswoude. LANGERAAR dokter Sandkuyl te Langeraar. tel. 01722-139. LEIDEN tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tel. 22222 tot zondagnacht. LEIDERDORP zie Hazerswoude. LEIMUIDEN zie Alkemade. LISSE dokter Van Dijk, Heere- weg 316, tel. 4486. NIEUWVEEN zie Langeraar. NIEUW-VENNEP dokier Smit, Olympiastraat 11, tel. 02977-5860. NIEUWKOOP dokter Bremer te Nieuwkoop, tel. 01725-1103. NOORDEN zie Nieuwkoop. NOORDWIJK dokter Mulder, Nieuwe Zeeweg 69. tel. 2230. NOORDWIJKERHOUT dokter Verdeijen, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. Tour de Lisse OEGSTGEEST dokter Held. Ma- relaan 36. teL 52255. RIJNSBURG zie Katwijk Rijn SASSENHEIM dokter Van Ne». Hoofdstraat 155 tel. 7119. VALKENBURG zie Katwijk Rijn. VOORHOUT dokter Lemper», Churchill-laan 12. tel. 6140 VOORSCHOTEN dokter Jamee, Leidse weg 51. tel. 2520. WARMOND zie Voorhout. WOUBRUGGE zie Langeraar ZOETERMEER dokter De Bruijn, Dorpsstraat 1, teL 3059 en dokter Vaessen, Ambachtsherenlaan 106, teL ZOETERWOUDE zie Hazerswou de. ZWAMMERDAM zie Aarlander- veen. A potheken LISSE Opnieuw heeft deNoord- wijkerhouter Jaap Kortekaas be wezen over uitstekende renners kwaliteiten te beschikken. Ook tijdens de vierde etappe van de Tour de Lisse betoonde hij zich de sterkste. Op deze avond, die bestond uit een individuele tijdrit over 2 km en een rit over twee ronden (9.4 km) zagen de vele toeschouwers een prachtige wedstrijd. In de individuele tijdrit liet Jaap Kortekaas een tijd van 2.54 voor zich noteren, waardoor hij 5 sec- sneller was dan Harry van der Zwet uit Lisse, die 2,59 liet af drukken. Ansje Mil, uit De Engel, de Tour-mis van deze avond, zorgde daarna voor de welverdiende kus en de bloemen. Na deze tijdrit stond er een rit over twee ronden op heit programma. Weer werd er fel gestreden. Tijdens de doorkomst van de eerste ronde lag Gerard Looijensteijn uit Noord- wijkerhout voorop, gevolgd door Bert Eigenbrood en Harry van der Zwet. De gele-trui-drager Jaap Kor tekaas bewaarde zijn krachten voor de tweede en tevens laatste ronde van deze avond. Terwijl het peloton in gesloten formatie op de eindstreep afstormde, zag Jaap in gezelschap van zijn ploeggenoot Gerard Looijen steijn kans zich een paar honderd meter voor de finish los te rukken, waarna hij als eerste de eindstreep passeerde, met vlak achter zich Ge- -ard Looyensteijn. de groene-trui- drr.ger. Opnieuw kwam Ansje Mil in actie om de etappe-winnaar Jaap Korte kaas te huldigen met de traditionele kus en bloemen. Ook Gerard Looijen- stein en ploegleider P. van der Berg uit Noordwijk viel dit genoegen ten deel. Uitslagen vierde etappe. Uitslag tijdrit: 1 Jaap Kortekaas 2.54, 2 Harry v d Zwet 2.59, 3 Gerard Looye- st.vn 3.00, 4 Bert Eigenbrood 3.04, 5 jan Pater 3.05, 8 Gerard Trompert 3.06, 7 Jack van Ruiten 3.07. 8 Kees de Boer 3.09. 9 Theo van Ruiten 3.14, 10 Jos v d Zijden l'itstag 2e gedeelte; 1 Jaao Kortekaas 17.33. 2 Gerard Looyestyn 17.34. 3 Harry v d Zwet 17.35. 4 Bert Eigenbrood z.t„ f Gerard Trompert z.t. Algemeen klassement: 1 Jaap Korte kaas 1.44.49 2 Harry v d Zwet 1.44.57, 3 Gerard Looyestyn 1.44.59. 4 Bart Eigen- brood 1.45.04. 5 Jan Pater 1.45,08, 6 Ge rard Trompert 1.45.07, 7 Bas Langeveld 1.45.19. 8 Ton v Schooten 1.45.19, 9 Wil Stroombergcn 1.45.21. 10 Jan Vrijburg 1.45.23. Ploegenklassement tijdrit: I Schrama- verf 9.00. 2 Melkhandel 9.26. 3 De Vlin der 9 42. 4 Beijersbergen 9.48. 5 Graficus 9.52. 6 Ons Weekblad 10.02. 7 Van Ger- ven 10.08. 8 Tien in één 10 13 Ploegenklassement: 1 Schrama-verf 522.45. 2 Ons Weekblad 5.24.21. 3 Melk handel 5.24.22. 4 De Vlinder 5.23.49. 5 Gra ficus 5.27.30. 6 Beijersbergen 5.23.28 7 Van Gerven 5.37.02. 8 Tien in één 5.40.12 Bergklassement: 1 Jaap Kortekaas 38 pt. 2 Harry v d Zwel 10. 3 Bert Eigenbrood 8. 4 Gerard Looyestyn 7. 5 Theo van Ruiten 5. 6 Mart Dofferhoff 3. 7 Gerard Trompert 2 pt Puntenklassement: 1 Gerard Looye- ateyn 51 pt. 2 Jaap Kortekaas 39. 3 Har ry v d Zwei 36. 4 Bert Eigenbrood 24. 5 Jack de Ruiter 7. 6 Kees de Boer 6 7 Gerard Trompert 6. 8 Bas Langeveld 5 9 Jan Pater 4. 10 T eo van Ruiten 2 Ongelukkigste renner: N v d Z\. ;t. PromotieprljiJan Pater. ALPHEN apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67, tel. 3500. BOLLENSTREEK apotheek te Sassenheim, Hoofdstraat 198, teL 02532-6169 KATWIJK Katwijkse apotheek. Princestraat 3. Katwijk aan Zee, tel. 2755. LEIDEN zie weekagenda. LEIDERDORP zie weekagenda. OEGSTGEEST zie weekagenda. VOORSCHOTEN zie weekagen da. W ijkverpleging AARLANDERVEEN zuster Bo venkerk te Woubrugge, teL 01729-238, bgg 320. ALPHEN zuster Koning, Acacra- sh-aat 34. tel. 4722. BENTHUIZEN zuster Egberts, Raadhuisplein 6, Hazerswoude, tel. 01728-322. BOLLENSTREEK zuster Potter, Dr. Kuiperlaan 3, Voorhout, tel. 8122. HAZERSWOUDE (DORP) zie Benthuizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zuster Van Maarle, Bonifasiusstraat 15. Zoeterwoude (HRD), tel. 01710-34673; bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. KATWIJK zuster Van der Jagt, tel. 2282. Groene Kruis: zuster Moer kerken, tel. 4010 of 2702. LEIDERDORP zie Hazerswoude (Rijndijk). KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN Groene Kruis: zuster De Vries, Schubertlaan 166. tel. 42606, zuster Wolters. Paviljoenshof 3. tel. 33140. zuster De Munck, Marislaan 7. tel. 32260; Oranje-Groene Kruis: tot zat. 5 uur Mariënpoelstraat 17a. tel. 54954. daarna Wit-Gele Kruis telef. 22222 NOORDWIJK Wijkcentrum Van Panhuysstraat. tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT W.G.K., Rusthof 1. TEL. 2468. OEGSTGEEST zuster De Jonge. Lij tweg 1. tel. 54500. SASSENHEIM zuster Groeneste- ge. Friezenhorst 27. tel. 7643. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN zuster Zuidam. Curielaan 41. tel. 4647. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlander veen. ZEVENHOVEN zie Aarlander veen. ZOETERMEER zuster Van der Poel. Dorpsstraat 76. tel. 3230. ZOETERWOUDE zie Hazerswou de (Rijndijk). Tandartsen ALPHEN tandarts Vroege Jr.. Wielewaalstraat 31, tel. 4299. melden 12-12 CO uur. BOLLENSTREEK -- tandarts Van geest. Hereweg 9. Noordwijkerhout. melden van 5.30-6 uur KATWIJK tandarts Bouwman. Voorstraat 134. tel 2234. melden van 11.30 tot 12.30 uur VOORSCHOTEN" tandarts Spr-y. Voorstraat 36, melden op 9.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7