Negen Leidse broeders in een nieuwe kunst WEEKAGENDA VERSTOPPING? Thunderbirds in het groot PRISMA Geen gevangenisstraf terwille van kind BEZORGERS Twee zalen met foto 's in De Lakenhal Geslaagden bij MEAB Auto belandt na botsing in sloot Bevorderingen aan avond-hbs nieuwe leidse courant 3 vrijdag 5 juli 1968 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Nog niet zo erg lang geleden stond in de kunst wereld fotograferen gelijk met timmeren, zagen en bankwerken; fotografie werd in elk geval niet als kunst beschouwd. De laatste jaren is er op dit punt teel het een en ander veranderd. Het aanzien van de fotograaf steeg; men ging inzien dat niet alleen met de beitels en met de verfkwast, maar ook met de camera een kunstwerk tot stand kan worden gebracht. Dat de opvattingen zijn veranderd, blijkt wel hieruit dal het Prenten kabinet van de Leidse universiteit een jaar of wat geleden ook foto's in zijn verzameling opnam en dat het werk van fotograferen ge regeld wordt geëxposeerd. De directeur van De Lakenhal blijkt, overigens niet voor het eerst, eveneens van mening te zijn dat foto's niet misstaan tussen schilde rijen, plastieken en andere al eeu wenlang erkende uitingen van kunst. In zijn museum maakte hij twee zalen vrij voor het werk van negen Leidse fotografen, dat tot en met 22 september bekeken en even tueel bewonderd kan worden. De tentoonstelling draagt de weinig vindingrijke, maar in elk geval wel duidelijke titel „Negen Leidse foto grafen". De jongste exposant, Chris Paul Tentoonstellingen Lakenhal, van 5 Juli tot 22 september: Negen Leidse fotografen. Jeugddorp Van 1 juli tot en met 9 augustus elke *eek van maandag tot en met vrijdag leugdvakantiedorp in Jeugddorp Voor- Khoterweg van half tien tot zestien uur Welke Apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele sveek geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 1 juli gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 7 juli gesloten van 8 uur tot 22 uur. Films Camera (2 30 uur): Joe Hammond en de Indianen (kindervoorstelling); 8 uur Dolce Vita (18 jaar): vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur; Verleid en verlaten (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De dood komt te paard (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De cobra (18 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Robin Hood (14 jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Slaaf van zijn driften (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur)Samen uit. Urnen thuis (alle leeftijden); van maan dag af elke morgen behalve op zondag om 10.30 uur: Thunderbirds (kindervoor- «telllng). Trianon (2 en 8 uur)Dr. Dolittle (al le leeftijden). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke aonoerdag van 10— lb uur Dij mo- Musea eD Bortus Museum Vumenkunae. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden. RapenDurg: op werkdagen van 10 toi 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot S uur. Sted Museum De Lakennal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur, kassen zaterdags en zondags gesto len Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen Van der Werffstraat 39 en Leldsestraat lb zijn geopend: dinsdag 811.15, 13.30 17.15; woensdag 8—11.15. 13.30—17.15; don derdag 8.30—11.15. 13.30—18.15; vrijdag 8 30—11.15, 13 30—18.45, zaterdag 7.30—11.15. 13.30—16.30. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis, voul patienter. in klasse ia, lb en 2e: dagelijks 10.;40— 11.30 14.30—16 en 19—2t -iur. Voor oatienten In klasse naandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 iv- 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondae algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandae t.m vr'jdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16 30 uur condag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek, dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin aergeneeskunde kunnen kinderen Dene den de 16 resp 12 laar niet worden toe- In net oelang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk DU een patient worden toegelaten. Diaconessenhuts Lelden derde Klas da gelijks 2 tol 3. dinsdag .donderdag en zondag oovendlen van 7 tol nalf 8; twee de klas dagelijks van 2 tol 3 en van 7 tol 8; eerste klas dagelijks van 11 tol 12. 2 tot 3 en tot 8 4 Ellsabethzickenhuls Lelden derde klas dagelijks van tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tol 4 en 's avonds var kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van nalf 12 tot half 8. Annakllniek Leiden: dagelijks van nai. twee tot half drie en oovendlen op dlns dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks var. half twee toi half vier en elke avdbd vat zeven tot aebt. ALPHEN-Rtjnoord: alle Klassen dage lijks van half 6 tot half op zondag van i tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half KATWIJK - Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tol half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half S toi half 5. Revalidatiecentrum dinsdag er> donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijf. Longkliniek en tbc-afdellnp kinderen: woensdag van 7 tol 8 en zater dag en zondag van half 8 tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 8 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlënten zon dags van I tot S. dinsdags van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 eD zaterdags van 1 tot half S Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde, tomertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger eD nu), tot 1 december. PRISMA 1) 100% waterdicht - incabloc sbockproof onbreekbare veer - chroom - edelstalen bodem 99.- V PRISMA duikershorloge 2) 100% waterdicht - bestand tegen 20 atm. druk- incabloc shockproof - radium cijfers en wijzers - edelstaal 159.- Een portretstudie uan Cor van Wanrooy, een van de negen Leidse fotografen in De Laken hal. Stapels, die als free lance fotograaf in Leiden en Voorschoten werkt, is geboren in 1942 en de oudste. Her man Kleibrink. fotograaf en cineast bij de Leidse Sterrewacht, in 1910. Beiden zijn fotograaf van beroep en dat geldt ook voor de meeste van de zeven anderen. De enige echte amateur is eigenlijk de ook als cineast bekende Joop Pieëte, gebo ren in 1914, in het dagelijks leven directeur van een elektrotechnisch bureau. Tussen de status van beroeps fotograaf en amateur in zweven de beide lectoren aan de Leidse uni versiteit, dr. J. Versteeg (1924) en dr. W. Th. Daems (1929). Weliswaar zijn het allebei medici, maar hun foto's zijn sterk betrokken op hun werk, al zijn het geen „weten schappelijke" foto's en worden ze ook niet als zodanig geprsenteerd. Gepit thema Het werk is uitsluitend geselec teerd op zijn kwaliteit en niet ge groepeerd rondom het een of andere thema. Naast de reportagefoto's van Stapels (waarvan een aantal al meer dan eens op elders gehouden tentoonstellingen te zien was) om vat de expositie de aestileerde foto's van bladeren van Ruth van Crevel (1926). tekenares-fotografe bij het Rijksherbarium, en de abstract aan doende strand- en gletsierfoto's van Meinard Woldringh (1915). foto graaf bit de Nederlandse Rotogra vure N.V. Behalve zwart-wit-foto's zijn er ook kleurenfoto's te bewonderen, o.a. van de al genoemde Pieëte, die overigens in zwart-wit, zoals de foto „Omgeploegd land" bewijst rassende effecten weet te bereiken. De moeite van meer dan een vluchtige blik waard zijn ook de foto's van Paul Henri de Blocq van Scheltinga. een bedrijfsfotograaf die zich hier voornamelijk als natuur fotograaf doet kennen, en van Her man Kleibrink, die het, maar weer op een heel andere manier, ook in de natuur heeft gezocht. Portret foto's ten slotte zijn er van dr. J. Versteeg, die daarmee bewijst ook buiten zijn vakterrein met de ca mera overweg te kunnen, en van Cor van Wanrooy (1935), die even- DEN HAAG „Waarom ook niet", zei de officier van justitie bij de Haagse politierechter, „de emancipa tie voor de vrouw is nu langzamer hand wel zover, dat ik tegen haar een gelijke straf kan eisen als tegen een man". Dit betekende dan een eis van twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De vrouw voor wie dit alles gold, was een 30-jarige inwoonster van Lisse, die terecht stond, omdat zij onder invloed van drank een auto had bestuurd. Samen met een vrien din was ze 's avonds naar Noordwijk gereden, waar in de omgeving van de Jan Kroonsweg kermis was. Een eigenaar van een kermistent zag, dat de twee naar zijn mening LEIDEN Geslaagdenlijst afdeling middenstand van het onderwijsinstituut MEAB: mej. C. J. v. Beelen. Kat wijk/Zee: w. A. Bergers. Leiden; J. Bo- gerd, Leiderdorp: mej. C. F. L. Bolland. De Kaag; J. A. F. Bolland, De Kaag, F. Breedveld, Lelden i W. A. Bunlsma, Wou- brugge; mevr. G. Deelen-de l'Ecluse, Lel den; C. D. van Delft, Rijnsburg; A. van Dorssen, Leiderdorp; C. van Egmond, Rijasburg; mej. A. M. v. Emmerik, Rijp- wetering; J. P. Goedhart, Nieuwe Wete ring; P. M. de Groot. Hazerswoude: C. A. F. de Haas. Stompwtjk; L. P. M. de Haas. Hillegom: K. Hageman. Benthuizen; S. v. Heden. Rijpweterlng; A. J. Heerrtskerk, Katwijk/Zee; mej. J. F. Hogenboom. Roelofarendsveen: W. J. Hogewonir.g. Rijnsburg: J. J. At Hoogervorst. Langë- raar: mej. C. M. J. Hoogenboom. Roelofa rendsveen; mej. C. Hoogervorst, Roelofa rendsveen; J. H. v.d. Hulst. Oude Ade: N. v.d. Horst. Lelden; W. Th. G. v.d. Hulst, Oude Ade: M. J v. d. Jagt. Langeraar, W. H. de Jong. Roelofarendsveen; E W. Ka pitein. Li.sseH. J. M. Klein, Roelofa rendsveen; Th. H. M. Klein, Roelofa rendsveen; W. J. v. Klink. Roelofa rendsveen: H. D. Koelewijn. Leiden: W. J. M. Koot. Leimutden; P. B. Labrujère. Leiden: Th. A. Lelieveld, Langeraar. N. G. S. Loomans. Hazerswoude: p. H M. v. Maren. Katwijk/Rijn. G. C. v.d. Meer. Roelofarendsveen: A. J. M. Mulder. Rijnsburg; C. Xoort, Katwijk/Zee: J. Noort. Rijnsburg. D Onderwater, Kat wijk; L. H. G. van Ooyen, Hazerswoude: mej. N. J. L. Otto, Langeraar; G. C. Oudshoorn. Leldschendam; H. Oudshoorn, Valkenburg Z.H.; J. J. M. v.d. Poel. Rijp- wetering; J. Ch. M. Postma, Leiden; J. G Remmel/.waal, Katwijk/Zee: W. G. B. M. de Ridder. Oegstgee.stJ. N. J. Rodewijk, Roelofarendsveen; H. Rous. Katwijk/Zee: mevr. M, E. de Ru-v.d. Berg, Leiden: mej. M Sehakenbos. Roelofareiidsveen; mei. Ch. A. Scheffer. Leiden; .1. L. M. v Schie. Stompwijk: A. Schouten. War mond: L. E. J. Schouten. Roelofa rendsveen; A. A. M. Schrama. Lelden: mej. H. C. A. v. Steijn. Zoeterwoude; M. J. Straathof, Leimuiden: mej. J. M. A Verhaar. Roelofarendsveen; mej Th. P. Vermond. Leiden: Ch. N. w. Vink. Lei muiden: J. Vliegenthart. Katwijk/Rijn; C. J de Vlieger. Lisse. D. de Vries. Valken burg. j. de Vries, Valkenburg; M. v.d. Werff, Leiderdorp Gevonden voorwerpen LEIDEN Gevonden in mei: damespolshorloge, sleutels, heren polshorloge, armband, doos met melk bekers. damesportemonnee, jongens jack. elektrische scheerapparaai, rij wielmandje, jongensportemonnee, autoped, boek. herenportemonnee, balletschoentje, halsketting, een paar voetbalschoenen, rijwieltas, rijwiel- reparatiedoos. damesbril, damesre genmantel. kinderbril, legertas, bad- broekje, badhanddoek, bankbiljetten, tas met schoolboeken, kettinkje met gouden tientje, herenring, dames paraplu. kinderdriewieler, agenda, autocontactsleutels, regenbroek, kin derschoentje, damesvest, spijker broek, dameshandschoenen, sigaret tenaansteker, voetbalkousen, elektri sche kabel, onderjurk. Terug te krijgen bij het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14 en 17 uur. LEIDEN Voor het analistexa men (basisexamen niveau 11), lande lijk afgenomen door de SAL, slaagden de volgende leerlingen van de Leidsche Analysten School, in de chemische richting: de dames A. W. Hoogeveen, Oud Ade, J. M. M. Hooi- jmans, Voorschoten, E. G. C. van Dijk, Pegstgeest; en de heren: B. van Leeuwen, Leiden, J. C. M. Slats, Noordwijkerhout. Afgewezen 1 kan didaat. eens meer pijlen op zijn boog heeft. De in De Lakenhal bijeen gebrachte fotografen vormen geen „school" of zoiets: men kan zelfs, zoals de Fransen zeggen, verbaasd zijn hen hier bijeen te vinden. Wat ze wel met elkaar gemeen hebben (en dat geldt niet alleen voor de beroepsfotografen) is een onmis kenbaar vakmanschap, de basis van alle werkelijke kunst. Ze heb ben bovendien, op verschillende manieren en me{* verschillende middelen, iets gedaan met wat voor hun lens kwam. Die weergave van een „persoonlijke werkelijk heid" rechtvaardigt hun plaats tussen de schilders en beeldhou wers. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direkt voor vakantie- en vaste wijken. Leeftijd 15 jaar of ouder. Aanmelden: dagelijks van 9 tot 17 uur Steenstraat 37 Telefoon 31441 dronken vrouwen, tot tweemaal toe bijna een aanrijding veroorzaakten. Toen de auto even stopte, nam hij de sleuteltjes af en waarschuwde de po litie. Voor de rechter ontkende verdach te. dat zij onder invloed van drank verkeerde. Er waren echter dingen, die tegen haar pleitten. Het alcohol- promilage in haar bloed bedroeg 1,70. Verder had een barkeeper verteld, dat de vrouw vijf glazen sherry had gedronken, terwijl zij zelf niet verder dan twee kwam. Daarbij kwam dan nog de constatering van de politie, dat de passagiere van verdachte on der invloed verkeerde en dat de be stuurster daar dicht tegenaan zat. De officier bleef bij zijn eis, maar de rechter wilde terwille van een kind dat zij te verzorgen heeft, geen gevangenisstraf geven en veroordeel de haar tot twee jaar voorwaardelijk en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid met aftrek. TER AAR Vier mensen zijn gisteren gewond geraakt bij een autobotsing op de Westkanaahveg nabij de Vijfgatenbrug. De heer J. Lek en een kind moesten naar een ziekenhuis worden veroverd. Zijn echtgenote en een ander kind kon den. na te zijn verbonden, naar huis worden gebracht. De auto van de heer J Lek kwam in botsing met een vrachtwagen, die. nadat hij een andere auto was ge passeerd. plotseling dwars op de weg kwam te staan. Na de botsing be landde de auto van de heer Lek in een sloot. Omstanders hebben kans gezien de inzittenden uit de auto te halen. LEIDEN' Bevorderingen Leidse nvond- HBS: voorbereidende klas - bevorderd naar hel 1ste studiejaar HBS: P W v d Eist. Sasscnheim. C M Glezen. Leiden. C L Moraal. Leiderdorp, mevr J v d Sloot. Leiderdorp, niej A C Jansen. Lelden. Bevorderd naar het 2de studiejaar van de 3-JarlRe opleiding IIBS-A (diploma s-Jarige cursus: H Hofman, Leiden. J M Hoogerwerf. Alphen a d Rijn. mej Gvd Lee. Voorschoten, H Willemsen. Oegst- geest, .1 van Zonneveld. Voorschoten, L Antoninl. Oegstgeest. mej B van Es, Stompwijk gem L'dam. P Schilperoort, Leiderdorp. H Terbruggc. Lelden, mej A Woudenberg. Bodegraven. Bevorderd naar het 3de studiejaar van do 3-jarige onlelding IIBS-A - examenklas (diploma 5-jarige cursus): J van Bee len. Noordwijk. L Coelman, Alphen a d Rijn, J van Duyvenbode. Katwijk. H v d Fangc. Sassenhelm. L v d Guptcn, Noord wijk, mej S van Holten, Leiden. H Kot- tenis. Lelden. A van Leeuwen, Warmond, A Lepelaar, Leiden, L Pannebakken, Ha- zerswonde. J Peters, Alphen a d Rij", mej A Vcrsleege. Noordwijk. mej J v d Voort. Leiden, A v d Voort, Den Haag. Bevorderd naar het 2de studiejaar van de 4-jarlge opleiding 1IBS-B (diploma 5- jarlgc cursus): mej E Bakker. Oegst- geest. T Edelschaap. Loidschendam. N de Haas. Leiden. B de Nobel. Lelden. B Stigter. Leiden. M de Wilde. Zoetermeer. Bevorderd naar het 3de studielaar van de 4-jarige opleiding IIBS-B (diploma 5- jarige cursus): A van Amerongen. Lei den. J Brummelkamp. Sasscnheim. P van Gooi. Sasscnheim. H Klos. Balkbrug. J van Lammeren. Nieuwkoop. A de Wit. Lelden. Bevorderd naar het 4de studiejaar van de 4-jarlge opleiding IIBS-B (diploma 5- jarige cursus): A Bongers. Leiderdorp. J Langeveld. Leiden. C Tetteroo. Katwijk aan Zee. W Ververs. Lelden. Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen k|A||Q|| A Y beslaan? Nourypharma in Oss maakt ze: NUUItlLMA STUDIO (van maandag af elke morgen om half elf, behalve zon dag) Onlangs kwam een be jaarde baas op de televisie, die gevraagd naar wat hij het beste programma vond, spontaan ant woordde: De Thunderbirds. Wat zou hij zijn hart kunnen ophalen. Zijn helden met de houten kop petjes verschijnen nu immers niet op een benauwd t.v.-schermpje, maar in al hun glorie en in felle kleuren op het brede filmdoek. De film „Thunderbirds are go" is een indrukwekkend staaltje van technisch superknutselwerk. Gerry en Sylvia Anderson geven de tech nische wonderen van de toekomst op verbluffende wijze gestalte. Het verhaaltje stelt niets voor. maar de apparatuur en de uitwer king ervan mogen er zijn. Veel kin deren zullen er van genieten. (Knap knutselwerk.) De Cohni LUXOR De C.M.C. is een be kende melkcentrale. maar ook een filmmaatschappij. Geheim-agent Mike Rand drinkt whisky als melk en deelt muilperen uit aan de lopen de band. Voor liefhebbers van 't genre niet verschrikkelijk slecht. Het gaat over opium-smokkel, ge wapende overvallen en fikse knok partijen. Opvallend is het kleine, edoch fijne rolletje van het weelde rige idool Anita Ekberg. (Middelmatige genrefilm De dood komt te paard LIDO De film „Death rides a horse", nu eens wel goed vertaald met „De dood komt te paard", laat een „kleurrijke" wraaktocht zien van een jongen die zijn ouders en zuster heeft zien vermoorden en van één der moordenaars, die door zijn „col- lega"-bendeleden is verraden. De jongen is zich er niet van be wust. dat hij hulp krijgt van de bandiet op wie zijn wraaktocht mede gericht is. Zij slaan zich bijna broe derlijk door alle moeilijkheden heen. De bizarre en weerzinwekkende toe standen helpen zij met veel schiet- werk de wereld uit. Nadat alle boos doeners zijn „terechtgesteld" gaan de beide dapperen als vrienden uit el kaar. ondanks de ontdekking van de jongeman, dat zijn hulp tot de bende heeft behoord. „De dood komt te paard" is een western die duidelijk boven de mid delmaat uitkomt. De kleurenfilm, onder de goede leiding van de Ita liaanse regisseur Petroni tot stand gekomen, toont vaak voortreffelijke beelden van het ruige „western- landschap. Van de acteurs die aan de film hun medewerking hebben ver leend. zijn John Phillip Law als de wraakzuchtige jongeling en Lee van Cleef als de eveneens wraakzuchtige bandiet duidelijk op dreef geweest. (Gericht schietwerk) Joe Hammond CAMERA (alleen 's middags om 2.30 uur) „Joe Hammond en de Indianen" is een nieuwe Nederland se jeugdfilm. Wij waren niet in de gelegenheid heni te gaan zien en kunnen dus geen beoordeling geven. La dolce lita CAMERA (alleen 's avonds om acht uur) In „La dolce vita" Het zoete leven tekent de befaam de Ital. filmregisseur Teelline 't leven in high-society kringen van Rome. Men ziet mensen die alles hebben wat hun hart begeren kan, maar zich niettemin- doodvervelen. Zij ver gooien hun leven. Fellini heeft drie uur nodig om aan deze oeverloze verveling gestalte te geven. Naar onze smaak zou de film aan zeggingskracht hebben gewon- Lady Penelope uit de kinder voorstelling ..Thunderbirds are go". nen, wanneer hij tot de helft van de lengte was teruggebracht. Overigens draaide hij al enkele malen in Leiden. (Scherpe schets van lege levens.) i'erleid en verlaten CAMERA (alleen vrijdag- en za terdagavond half twaalf) „Ver leid en verlaten" is een bewonde renswaardige film van Pietro Ger- mi, waarin keiharde maatschappij kritiek wordt geleverd in de vorm van een amusant verhaal. Het gaat over het eiland Sicilië, waar feodale toestanden heersen, mede dank zij de reactionaire inslag van overheid, kerk, publieke opinie en justitie. Germi vertelt over het meisje Agnes, dat door de "verloofde van haar zuster is verleid en daardoor niet meer aan de man kan komen. Er wordt een oplossing gevonden, waar de huichelachtigheid echter van af druipt. Dc film draaide begin mei ook al in de nachtcyclus. (Kostelijke film over triest onder werp.) Een uitdaging voor Robin Hood REX In de firn „Een uitdaging voor Rodin Hood" temidden van een groep vogelvrijen in de bossen van Courtenay Castle. De wilde avonturen struikelen over elkaar en als tenslotte de naam van Robin is gezuiverd van een valse be schuldiging besluit hij niettemin bij de opstandelingen te blijven. Hij gaat vechten tegen de dictatuur van de broer van de tijdelijk afwezige koning Richard. (Gevechtrijke avonturen.) Slaaf van zijn driften REX (alleen vrijdag- en zaterdag' avond 11.30 uur) „Een slaaf van zijn driften", in december 1966 al eerder in het Rextheater, is een duis ter filmverhaal, waarin de politie achter een vrouwenmoordenaar aan zit. De bioscoopbezoeker wordt ge dwongen een saaie en ellenlange rechtzitting bij te wonen, die af en toe wordt onderbroken door flash backs van ongure tenten, waar in het schemerdonker wat wit vlees wordt tentoongesteld. Zo nu en dan een knokpartijtje er tussendoor als opkikkertje en daarna triest naar huis. (Politiefilm volgens tragisch Duits recept.) Samen uit. samen thuis STUDIO De plezierige komedie „Samen uit, samen thuis" draaide april vorig jaar in Lido. De be roemde komieken Bourvil en Louis de Funès leveren er goed samenspel in. Regisseur Gérard Oury heeft met deze film een alleraardigste paro die op de oorlogs- en verzetsfilms gemaakt. Een lange reeks avonturen brengt de meest dwaze verwikke lingen met zich. (Ontspanning op niveau Prolongaties TRIANON (2 en 8 uur) „Dr Dolittle". Tweede week. Musical die niet boven de middelmaat uitkomt, maar toch nog wel het predicant „aardig amusement voor het gehele gezin" bereikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3