Toeristisch bezoek blijft flink onder verwachting Uitbreiding van Burgerveen probleem voor dorpsraad "Kerk en recreatie Nieuwkoop nu met r.k. en hervormden Bewoners Ververstraat vluchten voor gas Actie voor de bouw van kleuterschool Hoornes Vakantiespreiding goed merkbaar: KW 189 volgende week te water gr 25~18' ™ld 2» WEUWÏ LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 JULI 1961 Inwoners: het moet niet te gekworden BURGERVEEN De Burger- j veense eensgezindheid is spreek woordelijk in Haarlemmermeer. .Alles lukt daar", zeggen ze. Eén (jing wordt daarbij vergeten: het gaat niet allemaal vanzelf. Het is dank zij de dorpsraad dat Burger- veen een levendige buurtschap is. Pe zo aktieve dorpsraad onder j voorzitterschap van D. van der Blom is eigenlijk een gemeente- S bestuurtje apart in Haarlemmer meer. Na de zomervakantie zal een bijeenkomst worden belegd in het dorpshuis, waarvoor alle ..nieuw komers" in Burgerveen worden uitgenodigd. Zij zullen dan op de hoogte worden gesteld van ale aktiviteiten die in Burgerveen te vinden zijn. Het wordt een kon- taktavond waarop de nieuwe Bur- gerveners kunnen kennismaken met elkaar. „Het is nu al gebleken dat de nieuwe inwoners het hier best naar hun zin hebben. Er zijn er bij die nog wel even moeten wennen, maar ze vinden het hier heerlijk rustig en wat vooral aan spreekt is dat wij hier in Burger veen zo gezellig met elkaar om springen", aldus dorpsraad-voor zitter Van der Blom. De uitbreiding van Burgerveen stelt de dorpsraad wel voor een pro bleem. Het gebeurt nu al meer dan eens dat het dorpshuis „Marijke" tot en met de laatste plaats is bezet. Hoe moet dat nu, als al die nieuwe in woners er ook in moeten? „Wij heb ben plannen om het dorpshuis uit te breiden. Er zijn trouwens nog meer plannen voor Burgerveen. Er is een bespreking geweest met het gemeen telijk sociografisch bureau over de luekomst van Burgerveen. Dat ge sprek vond plaats op verzoek van de gemeente zelf. Het is niet uitgeslo ten dat er nog meer woningen zullen worden gebouwd en het dorpshuis zal dan toch moeten worden aange past. In het nieuwe uitbreidingsplan is ook ruimte gereserveerd voor een kleuterschool. Daaraan is hier een grote behoefte. Evenals trouwens-aan een speelweide voor de kinderen. Maar dat komt allemaal wel", aldus de heer Van der Blom. De Burgerveners vinden het goed dat het dorp wat uitbreidt, maar het moet niet „te gek" worden. „Burger veen moet niet uitgroeien tot een dorp waar iedereen iedereen niet kent. Dan is de gezelligheid direkt verdwenen Tal van Burgerveners nemen aan- jtoot aan de krotten langs de dijk. „Die moeten nog weg", zo wordt ge zegd. „Burgerveen moet mooi wor den..." De buurtschap is het al hard op weg één van de fraaiste woon kernen van Haarlemmermeer te worden. De laatste paar jaar zijn er goede wegen aangelegd, er zijn plantsoenen en perken. Het dorpshuis staat midden in 't groen en is de trots van Burgerveen. Nog steeds vakantie Dan is er nu de nieuwe wijk bij gekomen. De eenenveertig woningen zijn bezet. De „Ruige Hoek" heet de buurt (officieel), maar het is er al lesbehalve ruig. Het zijn stuk voor stuk fraaie woningen. „Het is net alsof ik nog steeds met vakantie ben", zo zegt mevrouw Roubus-van der Cloe, die indertijd de eerste nieuwe woning betrok, waar een groot feest van werd gemaakt. „Ik kwam uit een krotje langs de dijk. Geen w.c. erin. Mijn man en ik sliepen in een kleine bedstee en op de vliering sliepen mijn zoon en dochter, slechts gescheiden door een gordijn. De huur was dan ook maar t 3,- per week. Hier betaal ik per week f 43,-. Ik heb dat er best voor over. Eerlijk, het is net of ik met va kantie ben in eigen huis". Opoe sjoelt nog mee Het gaat goed met Burgerveen. Men is er uiterst tevreden, zowel over de medewerking van het ge meentebestuur als over de samen werking met de Stichting Dorps huiswerk Haarlemmermeer Zuid. Mede dank zij die stichting heeft Burgerveen een. bloeiend vereni gingsleven. Er zijn verenigingen op velerlei gebied: tomel, sjoelen, vrouwenvereniging, ijsclubvereni ging en noem maar op. Daarnaast rijn er nog de handenarbeidclubs. Dit alles heeft tot gevolg dat tijdens het winterseizoen het dorpshuis vrijwel dagelijks is bezet. 'En haast alle Burgerveners zijn lid van één of meer verenigingen. Is men eenmaal lid van een vereniging, dan blijft men dat. Een voorbeeld hiervan is „opoe Heintje", die met haar 84 jaren nog steeds trouw de avonden van de sjoelvereniging bezoekt, hoe wel zij enkele jaren geleden verhuis de naar een bejaardenpension in Badhoevedorp Burgerveen krijgt trouwens inter nationale bekendheid. Sinds vorig jaar is er namelijk een camping („dé Westeinder"), die het eerste seizoen en ook dit jaar weer is volgeboekt. Tal van naties ontmoeten elkaar daar in Burgerveen. Op de foto: Voorzitter van de dorpsraad D. van de Blom voor het dorpshuis „Marijke". Jongen op fiets over meisje gevallen LEIDEN Een 18-jarige jongen uit Leiden is gisteren met een her senschudding naar het academisch ziekenhuis gebracht, nadat hij in de Bloemistenlaan met zijn fiets over een 4-jarig meisje was geval len dat zonder te kijken de straat overstak. Het meisje liep alleen enkele schaafwonden op. Bromfiets tegen auto LEIDEN Gistermiddag om kwart over vier botste een 20-jarig meisje met haar bromfiets op de kruising De SitterlaanVan der Waalstraat tegen een auto, die zij geen voorrang verleende. Het meis je is met een hoofdwond en schaaf wonden naar- het Academisch Zie kenhuis vervoerd. De duo-passagiere liep schaafwonden aan armen en be nen op. \uto gestolen LEIDEN In de nacht van woensdag op donderdag is een Ci- troën ID (groen met een zwart dak), eigendom van een bewoner aan de Schelpenkade, gestolen. Het kente ken van de auto is MF 82-17. ALPHEN Gistermiddag kon de heer D. Gorree zijn panden 151 tot 157 voor woninginrichting en meu belstoffering, na een tijd van ver bouwing, zijn zaak voor het publiek openstellen. Loco-burgemeester J- v d Berg verrichtte door het omdraaien van een schakelaar de opening. Ook de heer P. Houweling, voorzitter van de Alphense middenstandsvereniging was aanwezig. NIEUWKOOP Om wat meer te kunnen vertellen over het werk van de commissie „Kerk en Recreatie" hield deze commissie gisteravond in de grote houten tent op het kampeerterrein De Roerdomp een bijeen komst. Dit werk werd reeds vorig jaar begonnen en ging toen alleen uit van jongeren uit de Gereformeerde Kerk. Men heeft dit jaar ook de medewerking kunnen krijgen van hervormden en rooms-katholieken. Uiteraard stemt dit tot grote voldoening, alhoewel men graag had ge zien, dat ook leden van andere kerken in Nieuwkoop hadden meegedaan. Niet alleen om het financiële aspect van dit werk, dat een bedrag van ruim 1000 per week vergt, maar meer nog om het feit. dat „iedereen eraan meedoet". De commissie, waarin vertegen woordigers van de drie kerken zit ting hebben, wordt bijgestaan door een team van zeven jongeren, die uit verschillende delen van het land komen. Ze doen dit werk belange loos. Het is de bedoeling de jeugd, die voornamelijk uit de grote stad komt, nuttig en aangenaam bezig te houden. Instuif Er worden zondags kampdiensten gehouden. Enkele malen per week is er een dagsluiting. Elke woensdag avond kunnen kinderen van een filmprogramma genieten. Daarna worden films voor ouderen vertoond. Receptioniste reed door na aanrijding DEN HAAG Ja. nu de 22-jarige receptioniste uit Nrdwijkerhout voor de Haagse politierechter stond, was zij het er wel mee eens, dat het erg onsympathiek was, wat zij had ge daan. Zij had zich te verantwoorden voor het wegrijden na een aanrijding te hebben veroorzaakt, een misdrijf. Bij het verlaten van een parkeer terrein in Noord wijk raakte zij een andere auto. De schade was weliswaar gering, maar toch was er iets be schadigd. Toen zij wegreed, was een voorbijganger zo attent haar num mer op te nemen en dat door te geven aan de gedupeerde bestuurder van de aangereden Duitse wagen. „Het komt op uw strafblad te staan", zo lichtte de officier de re ceptioniste in. Hij volstond met f 100 boete en zes maanden voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid te eisen. De rechter wilde het laatste er nog aflaten en bracht de boete tot f80 terug. Voorts worden kien-, kaart- en na tuurlijk ook beatavonden gehouden. Voor anderen zijn er een bibliotheek en een uitgebreide leestafel, waarbij het accent van de lectuur nadrukke lijk ligt op de verbreiding van het Evangelie. De allerkleinsten worden met spelletjes, handenarbeid en bijbelver tellingen beziggehouden. Verder is er een instuif, waar men kan tafel tennissen en dammen. Er is een bar voor een kop koffie of een verfris sende drank en dat alles in de bij zonder gezellig met platen en ver siering ingerichte tent. Bij volksdansen leeft de jeugd in korte tijd een Israëlische en een Joegoslavische volksdans en ook de ouderen vermaken zich met volks danslessen De Rank Op het programma staan ook kin derfeesten. lampionoptocht, speur tochten, poppenkastvoorstelling en een nachtelijke dropping, waarbij het de kunst is per roeiboot over het water de weg naar de camping terug te vinden. In het kader van al deze activiteiten speelt ook het Hervormd Verenigingsgebouw De Rank een rol, want daar worden eveneens film voorstellingen en volksdansavonden gehouden. Met al dit werk beoogt men contact te brengen tussen va kantiegangers en kerkelijke ge meenten. Hoewel men niets op dringt, wil men toch de keik brengen, daar waar mensen zijn. Dit team bezorgt de kamperende jeugd en vele vakantiegangers, die Nieuwkoop deze weken bezoeken, gezelligheid en goede ontspanning. DEN HAAG Bij de Alf. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. ANVV te D en Haag, is men ver baasd over het feit dat er langs de Nederlandse kust nog steeds lo- giesrulmte vrij is. ook al Is de grote vakantiedrukte begonnen en ook al is het ideaal strandweer. Bij de hotels en pensions hebben zich geen chaotische toestanden voorgedaan en hoewel dat enerzijds prettig is voor die bedrijven en voor de toerist, wil de ANVV toch wel anderzijds weten waarom het bezoek van bui tenlanders duidelijk onder de ver wachtingen is gebleven. Het is vol gens de ANVV echter beslist nog niet te zeggen en de directeur van de Haagse VVV sluit zich hierbij aan of het toeristisch bezoek dit jaar lager zal zijn dan vorig jaar. Duide lijk is immers dat de vakantiesprei ding dit jaar bijzonder goed merk baar is. Volgens de ANW is het bezoek van buitenlanders aan Nederland het afge lopen weekeinde vrij langzaam op gang gekomen. Er werd nogal wat drukte verwacht gezien het samen vallen van de vakanties van de Duitse en Nederlandse lagere scholen, de va kanties in de metaalsector en van de colleotief sluitende bedrijven in het westen van het land. „Het is niet zo dat het propvol zit zoals we ver wacht hebben", aldus een woordvoer der van de ANW. „ook niet aan de kust". Dat is opmerkelijk omdat de maand juli nagenoeg alle vakanties zal moeten verwerken, want van 5 tot en met 27 juli gaan de bouw. tex tiel, de nevenindustrie en de collec tief sluitende bedrijven in het oosten en noorden van het land met vakan tie. SPREIDHSG Wat is de oorzaak? De ANVV weet hel nog niet. Misschien, zo zegt men, komt het doordat er minder Neder landers in eigen land met vakantie gaan. In Nederland waren er in 1966 per dag 3,2 miljoen Nederlanders met vakantie, waarin 1,5 miljoen per sonen in eigen land bleven. Daar zit men dit jaar onder, ook al trekt nog steeds 21 procent van de Nederlanders naar de kust. Bij de Duitsers ligt dat percentage op 70. Misschien komt het LEIDEN Onder oorverdovend gesis van ontsnappend gas verlieten de bewoners van de Ververstraat vannacht omstreeks twee uur hun huizen. In haastig aangetrokken kleren zochten zij een goed heen komen: weg van de gevaarlijke Ver verstraat. Twee uur lang moes ten zij wachten, totdat eindelijk het gat in de gasbuis was gedicht. Het gat was ontstaan tijdens de nachtelijke werkzaamheden van 'n particuliere firma die in opdracht van de SLF poreuze buizen ver ving. Daarbij raakte een van de werklieden met een boor de hoge- drukbuis van de gasleiding. Direct sloeg er een stuk uit de buiswand en kon het gas met volle kracht ont snappen. Steeds Sneller Noordwij k NOORDWIJK „Steeds Sneller" hield twee wedvluchten voor oud duiven. De eerste wedvlucht ging van Survllleere. De afstand bedroeg ongeveer 375 km. er wa ren 319 duiven In concours, d ie m5.50 uur bij een oostelijke wind werden ge lost. De eerste duif bereikte haar hok om 9.50.5 uur en had gevlogen met een ge middelde snelheid van 1558,01 m. De laatste prijsdulf arriveerde om 10.28.29 uur en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1346.45. De uitslag: 1. G. Duindam. 2 j. Beugelsdijk, 2. J. Passchier Se Zn.. 4. G. Duindam. 5. J. van der Niet, 6. Gebr. Steenvoorden 7 J Selhorst. 8. Haak Hoonaard, 9 C. Meijer. 10. L. Steenvoor de Se Zn. De tweede wedvlucht ging van Limo ges. Afstand 750 km. 138 duiven, die om 6.10 uur bij rustig weer werden gelost, doch later In zware regen geraakten. De eerste duif kwam daardoor eerst om 18.07.0Z uur op haar hok terug en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1045.93 m. De laatste prijsdulf arri veerde om 20.22.56 uur en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 628.37 De uitslag: 1. Gebr. Peschler. 2. M. van der Wiel. 3. C. Ruigrok. 4. J. van der Niet. 5. J. Aanhane. 6. M. van der Wie! 7. Gebr. Steenvoorden 8 en 9. Gebr. Peschler en 10. .J van der Niet KATWIJK AAN ZEE Enige deining is ontstaan doordat bij op gave van kleuters voor de open bare kleuterschool in de Hoornes- poldcr de voorwaarde zou zijn ge steld, dat de kleuters later ook de openbare lagere school aan de Suur- mondstraat zullen bezoeken. Deze actie zou zijn uitgegaan van de geldschieters die de financie ring van de bouw van de kleuter school mogelijk hebben gemaakt. Intussen heeft men zich van an dere zijde tot de wethouder van onderwijs, de heer H. Haasnoot, om inlichtingen gewend. De wethouder heeft verklaard, dat de gewraakte voorwaarde niet vanwege de open bare school is en ook niet mag wor den gesteld. Het bestuur van de herv. scho len heeft intussen evenmin stilgeze ten. Verscheidene banken zijn be naderd om geld te lenen voor de bouw van een herv. kleuterschool. Een architect is al gevraagd zich op een bouwplan te bezinnen. De gealarmeerde politie en brand weer namen de in zo'n geval ge bruikelijke maatregelen: er werd een rookverbod uitgevaardigd; de straat werd afgezet en de bewoners werd verzooht de huizen te verla ten. Met auto's, scooters en andere vervoermiddelen vertrokken zij naar familieleden om daar de nacht door te brengen. Wie geen vervoer middel had. zoals de vele bejaarde echtparen die in deze straat wonen, trok naar de haven en wachtte daar tot het onheilspellend geloei, dat met het ontsnappen van het gas gepaard ging, voorbij was. Dat was omstreeks vier uur. toen werklieden van de SLF het gat provisorisch gedicht hadden. Daar na konden de bewoners hun hui zen weer opzoeken. Persoonlijke on gelukken hebben zich niet voorge daan en er is geen schade aange richt. Vandaag is het gat definitief gedicht door werklieden van de SLF. Evenementen voor de Sassenheimse jeugd SASSENHEIM De Sassenheim se jeugd kan ook in de komende week weer volop genieten van de door de stichting Jeugdrecratie Sassenheim georganiseerde evene menten. Woensdagmiddag om half twee wordt er op het marktterrein aan de Hortuslaan een kindermarkt met vele attracties gehouden, ter wijl donderdagavond om zeven uur bij de Oosthaven de altijd vermake lijke spuitbalwedstrijden plaats vin den. Verder staat er o.m. voor vrij dagavond een openluchtbal, waar aan verscheidene beatbands hun medewerking zullen verlenen, op het programma. Het bal wordt ge houden aan de Oosthaven en begint om acht uur. Vrijdag is er ook een extra-avond van de avondvierdaag se. Aanvang 6-8 jaar (5 km); 19.00 uur. 8-80 jaar (10 km): 18.30 uur. WOUBRUGGE Op woensdag 10 juli, om half vier 's middags, zal de 22-jarige student Hans van der Wiel de kotter KW 189 te water laten bij scheepswerf De Dageraad. De kot ter is gebouwd in opdracht van de Katwijkse reders C. van der Plas sr. en C. van der Plas jr. De heer Van der Wiel is een kleinzoon van reder C. van der Plas sr. De KW 189 is gebouwd voor de trawl-visserij, de ■hoomkorvisserij en de span visserij. Het schip is 27 meter lang, 6.40 meter breed en 3.45 meter diep. Het heeft een 660 pk Storkmotor. DE KAAG Gisteren heeft de jeugd met veel enthousiasme deel genomen aan door het Kaagse Jeugdcomité georganiseerde wed strijden. Op hel programma ston den onder meer een gekostumeer de optocht, schatgraven, een speurtocht en een ballonwedstrijd. Op de foto een beeld van de tekenwedstrijd. Foto Van der Horst LEIDEN Met ingang van 1 sep tember is aan dr. B. H. M. Vlekke op zijn verzoek eervol ontslag verleend als buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. Met ingang van 1 september is aan dr. W. J. C, Verhaart op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Leiden, met dankbetui ging voor de belangrijke in deze be trekking bewezen diensten. doordat de vakantiespreiding duide lijk merkbaar is. Vroeger ging ieder een op vakantie in de laatste week van juli en de eerste week van augus tus, maar dit jaar zijn de vakanties over zes weken uitgespreid. Misschien komt het doordat veel mensen zijn geschrokken van de grote publiciteit over de enorme drukte, die in het af gelopen weekeinde werd verwacht en daarom de zaak rustig hebben aange zien en afgewacht. Misschien ook heeft het zeer slechte weer van de vorige week een rol gespeeld. Een andere oorzaak kan zijn dat de teruggang van het buitenlands bezoek aan Nederland zich dit jaar heeft voortgezet. Het staat nu reeds vast dat er dit jaar veel minder Fransen naar Nederland komen gezien de moeilijk heden, die zich in Frankrijk hebben voorgedaan. Bovendien moet ook nog afgewacht worden hoe het toerisme uit Engeland zich dit jaar zal ontwikkelen. Zoals bekend mogen de Engelsen niet meer dan vijftig pond meenemen en door de devaluatie is de waarde van dit bedrag nog lager geworden. Maar daar staat weer tegenover dat het bezoek van Amerikanen ondanks de beperken de maatregelen van de Amerikaanse regering goed is. Vanuit Amsterdam wordt gemeld dat er zelfs tweemaal zoveel Amerikanen als Duitsers zijn. Bovendien zijn er op de kampeerter reinen in de hoofdstad opvallend veel Seandinaviërs. VEEL STILLER Dat die kampeerterreinen betreft is het overigens ook opvallend dat de ter reinen langs de Nederlandse kust nog steeds niet vol zijn. De grote terreinen in en rond Den Haag, zoals Ockenburgh in Loosduinen en Duinrell in Wasse naar, staan wel in de belangstelling van de kampeerder, maar het is over dreven om te stellen dat het er over weldigend druk is. De directeur van de Haagse VW, mr. T. Landheer, wil geen voorbarige conclusies trekken uit het feit dat het op het Scheveningse strand veel stiller is dan tijdens het afgelopen weekeinde. „Dat is begrijpelijk en ook wel prettig", zo zegt hij, „en misschien was het voor sommige mensen wel te warm op het strand." Hoewel het wat stiller is in Den Haag en Scheveningen heeft mr. Landheer niet de indruk dat het dit jaar slecht gaat. „Het is geen slecht seizoen. Het is alleen wat rustiger. Bovendien is 't toch ook veel aangenamer als 't strand- bo'.oek wat gespreid wordt". De di recteur van de Haagse VW weet niet Strandfeest Katwijk KATWIJK Op het strandfeest gisteren stond vooral het nieuwe spel zwanenvaart in het middelpunt der belangstelling. Het bracht grote hila riteit teweeg. In totaal namen aan de spelen ongeveer 250 kinderen deel. De eerste-prijswinnaars kregen tra ditiegetrouw een boottocht met de Triton aangeboden. De directie van restaurant De Zwaan stelde waarde bonnen beschikbaar. Aanbestedingen in Nieuwkoop NIEUWKOOP Gistermorgen had ten overstaan van burgemeester A. H. van Montfoort in Paviljoen Plaszicht de openbare aanbesteding plaats van het afwerken van de Kennedylaan, de toekomstige directe verbinding tussen de provinciale weg en het Zuideinde, waaronder begrepen het maken van de aanslui ting op de provinciale weg. Er waren voor dit werk 15 inschrijvingen: t.w. laagste Comb, van Ooijne, Oudewater f67.000, hoogste Smit-Vijfhuizen NV, Vijf huizen f 88.000. De gunning is aangehouden. Voorts werd aanbesteed het leggen van rioleringen, wegfunderingen, noodbestratingen en het dempen van sloten en bijkomende werkzaamhe den in het uitbreidingsplan „West". Ook hiervoor waren 15 inschrijvin gen ingediend, laagste NV ASA, Woerden f 394.450, hoogst NV K Bar- neveld, Huis t. Heide f 514.000. Ook voor dit werk werd de gun ning aangehouden. Kindercircus twee dagen in Nieuwkoop NIüUWKOOP Het kindercir- cus Roberti lieeft twee dagen zijn tent opgeslagen op hel onlangs ge reedgekomen parkeerterrein aan de voet van de Hoge Dijk, nabij de Kolfbaan. Het is een klein circus met een bezetting van 6 medewer kers en een menagerie van 70 kleine dieren, zoals duiven, ganzen, geiten, kleine panters, honden en bokken, die het programma brengen, dat wordt aangevuld met goochelkunst en clownerie. De heer Koberti, die door zyn vrouw. Doris Althof, een telg uit het vermaarde circusgesiacnt, in vele nummers terzijde wordi ge staan, is bijna vier jaar geleden met cut circus oegonnen. Er neerste in de nogal warme tent toch een echte circussieer. De bijna zeshonderd kinderen, die een plaatsje haaden gevonden, leefden aan ook volop mee. Bijzonder leuk was het nummer met de duiven, uitstekend gebracht door Doris Aichof, terwijl de ver richtingen van de SheUandpony's gepresenteerd door Roberti zelf, veel bewonaering afdwong. De mi- nipanters bleken ware evenwichts kunstenaars te zijn en ze konden reusachtige sprongen maken. Na tuurlijk wist de chimpansee de jeugd uitstekend te vermaken. Een van de succesnummers was het optreden van de clown Pico, die hij is nog maar zestien jaar zijn nummer met zoveel vakman schap en zwier bracht, dat hij de jeugdige toeschouwers volledig in zijn ban had. HOOGMADE De collecte ten bate van het Anjerfonds heeft f 134 opgebracht of het in Den Haag en Scheveningen het komende weekeinde drukker zal worden, maar hU acht dit niet uitge sloten. Ook hU w(jst op de goed merk bare invloed van de vakantiespreiding. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Cornells J, z v C G J Kerkvliet en J M Moe- rings; Patty, d v P D Dijkhuizen en M Veenstra; Oscar, zvAM van der Wiel en N G Groen; Franca J A, d v W F J Edelaar enMHA IJsselmui- den; Alexandra, d v P van Dijk en W M Vleeming; Ortwin M, z v J W Bellekom en A M W P van Bree; Marjan J. d v L van den Haak en G Souverijn. Gehuwd: J D Nieuwstraten en W A A Corbijn van Willenswaard; K J Lacourt en I de Rooy: J G H van der Starp en C A de Groot; J Wiersinga en G Stijlaart; N J Montanus en L de Tombe; H D de Bruin en J W Wetting; J L M Meijer en H J M Keijzer; E Timan en J A P Trel; A Smits en C A M Kuipers; H A Sülberg en J Spaargaren. Ondertrouwd: M J M du Prie en G L H Ravestein; A N Karamanlidi? en G van Es; J H M Volwater en P Prins; H Aalten en G F M van der Steen; J A Lans en M L Wijsmuller; H Resting en M Dusoswa; U A Spa don en I J C van der Ham; B W Jansen en N A Friedel; W Noorder- vliet en A Gubler; W le Nobel en J H Rietkerk; M A Diehl en J de Wolf; C D Zandvliet en J E Klein; J van Zomeren en J van Beek; A Vermond en C G G Koolstra; T H A Klein en T J M Werter; W P Holswilder en J van der Laken; S J Geenjaar en M Wassenaar. Markt* en vieserijberichten Markten BARNEVELD, 4 juli Coöp. Veluw- 6e eierveiling. Aanvoer: 845.620 stuks. Prij zen: eieren van 52-53 gr 8.27—8.34. 56-57 gr 9.24—9.47. 60-61 gr 9.85—10.27. 64-85 gr 10.72—11.18 gld per 100 stuks. Handel rustig. Eierveiling Aanvoer: 728.280 stuks: Prijzen: eieren van 52-53 gr 8.32—8.43. 57- 58 gr 9.26—9.39, 62-63 gr 10.29—10.37, 66-67 8T 11.1111.43 gld per 100 stuks. Hande}: kalm. Eiermarkt Aanvoer: plm 2.100.000 st. Prijzen: eieren van 50-58 gr 7.50—9 60 per 100 st. kg-pr 1.50—1.65, 59-65 gr 0.75— 10.80 per 100 st. kg-pr 1.85—1.66. Handel: traag. Varkensmarkt Aanvoer 60 stuks. Prijzen: biggen 63-72 gld per stuk. Han del: redelijk. Pluimveemarkt Aanvoer ca 11.000 stuks. Prijzen: slachtkippcn 1.15135, slachtkuikens 1.55—1.60 gld per kg. Han del: gedrukt. DELFT. 4 Juli Veemarkt. Aanvoer 87 varkens. 703 biggen, drachtige zeugen 325—400 per stuk. magere varkens 1,85— 2.10. per kg lev gew, biggen 60—72. lopers 80110 per stuk. Handel: kalm. DEN BOSCH. 4 juli Paardenmarkt. Aanvoer: 406 stuks, waaronder 28 veulens, voljarlge 11501675. Jonge werkp 1250 1725. 2-jarige tuigp 100—1300. 2-jarlge trekp 11501450, Jaarlingen, tulgpaard 750 —100. trekpaard 975—1250. hitten 750—1100. shetlandse ponies (ruins) 275500 (mer ries) 7001550 per stuk, jonge slachto 3.70—3.90, oude slachtp 2.60—3.30, veulens 3.904.05 per kg gesl gew. GOUDA, 4 juli Kaasmarkt. Aanvoer: 12 partijen kaas. Prijzen: le kwal 3.75— 3.87. 2e kwal 3.60—3.74 en extra kwal 3.88 1.30 per kg. Handel flauw KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 JuH Groenteveiling: waspecn A I 7.70—9.80. A II 510—9. B I 10.40—12.90, bospeen 40 —58, andijvie 1113. bloemkool 6 per bak I 83—95. II 31—17, 8 per bak I 6385, H 21—42, 12 per bak I 39, kroten 1.50—3.40, postelein 9—12. prei A II 73—80. B II 36. sla 1325. spitskool 27, tuinbonen 18 23. uien per kg 11—21, per kist 4—5.20, peterselie 7—9, krulpeterselie 8, selderie 8—11. bonekruld 41—12. Aanvoeren: waspeen 27.000 kg. bospeen 6.000 bo6, bloemkool 3,000 stuks, sla 11.000 ■tuks. LEIDEN, 5 juli Veemarkt. Stieren 4. melkkoeien 50. vette koeien 260. vare koei en 35. graskalveren vette kajveren 62. nuchte kalveren 2, vette schapen 196, wef- deschapen 50. zuiglammeren 850, weide- lammeren 763. varkens (zeugen) 26. schrammen 116. biggen 665. paarden 10, gelten 11, totaal 3099. Notering: (s is schoon gew. 1 is lev. gew): stieren (slacht) s 4.20 4.70, melk koeien 975 1275 1700, vette koelen s 3.»f 4.30 4.70 5.20. vare koeien 730 1000 1425, vette kalveren 1 3 3.35 3.60, vette schapen 105 125 140. weideschapen 120 130 140, zuig lammeren 120 135 147,50. Weidelammeren 100 115 122,50 125, zeugen (drachtige) 375 400 450, schrammen 85 195 115, biggen 65 68 70. paarden s 3.20 3.40 en 950 1150. gel- ten 25 55 90. Handel: slachtsteiren redelijk, melk koeien en vare koeien willig, vette koel en levendig, vette kalveren vlug, vette schapen stug. weideschapen graag, zuig lammeren goed. weide lammeren goed, zeugen schrammen en biggen stug, slacht en werkpaarden redelijk, gelten goed. LEIDEN. 5 juli Kaasmarkt. Goudse extra kwal tot 4.10, aanvoer 6 partijen. 2e kw tot 3.86, Lcidse le kw tot 3.70, aanvoer 4 partijen. Hande] flauw. LEIDEN, 5 juli Kaasmarkt. Aanvoer 6 partijen Goudse en 4 partijen Leidse. Prijzen (in f per kg): Goudse extra kw. tot 410. le kw. tot 3.86, Leidse 1 kw. tot 3.70. Handel flauw ROELOFARENDSVEEN 4 Juli, Bloe menveiling: Am. Anjers 2'it—8. Rozen Garnette. Carol Zorlna, Coral Princess, Seventeen. Junior Miss. Spanish Sun en Tawny Gold 2—5. Sonora 4—7. Carla 11—18. Baccara 14—17. Lelies Tlgrlnum 16—31. Violieren 38. Eremurus 8—II. Gerbera 13—17 p.st., snljgroen 55—90. Iris- sen 2077, Brodea 618, Chrysanthen 65—1,65. Colvillels 15—89, Liatrlx 90—1,60. Wlrrals Supreme 8—37. Freesla's 48—70. Statlce 27—66. Ornlthogalum 30—1.05. AUtroemeria 30—34. Phlox 28—32 Goudsbloemen 15-18, Duizendschoon 18—27 per bos. RIJNSBURG. 5 juli Groenteveiling: radijs 2024, bonenkruit 11, charlotten 12, selderij 9—13, peterselie 6. spitskool 11, tuinbonen 20. pootulen 7. prei 2330. uien 6—6.20, waspeen 4.90. Visserij KATWIJK AAN ZEE. 5 juli Aan de afslag: KW 204-37 kantjes, KW 171—19 kantjes en 50 pakken van 22 kg. Prij zen: maatjes klein groen 213—310. groot groen 117—175. pakken f 3 per kg. VLAARDINGEN, 5 juli Vlsseerljbe- richt. Aanvoer: VL 7 met 10 kantjes en 2 kantjes makreel. VL 73, 34 kantjes. VL 112, 41 kantjes. VL 131, 39 kantjes. VL 105 27 kantjes. VL 34 71 kantjes. VL 110 39 kantjes. VL 1 32 kantjes. VL 153 8 kantjes. Prijzen: kleine maatjes (stuks tal 850 267237, kleine maatjes (stukstal 1200 266274, grote baatjes groen 160 170. grote maatjes zout 141—174, makreel J.J*%LDEN' 5 Jul1 Besommingen: KW 204—6600, KW 195—6020, KW 226—5730 KW 191—2890, KW 79—2330, KW 100—6430 KW 92—3060. KW 22-1600, KW 55-970* KW 94—620. IJM 3—1470. WR 61—3320. IJMUIDEN. 5 juli Prijzen: per kg: gr tong 3.49—2.82. grm 2.76-2.55. kim 3 28 -2.96. I 4.68—4.02. II 5.51—4.97, tarbot I 5o04.80. per 50 kg: tarbot II 208—142 gr schol 5542, grm 5542. kim 48—39* L48™™' 3e~15- schar 22—18, makreel 4428.80, kim schelvis 42. r 5249 n 37 17. kl gul 22—17. per 125 kg; gr kabel, jauw 164—168. Aanvoer 3300 kisten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13