mm Ai krant van PlIZZELHOEK Rozjdjestwensky hartve ro re nd AFSCHEID EN PECH BIJ DANS-THEATER Boeiende kerkopera stijlvol uitgevoerd ministeïTuit kabinet gezet VANAVOND TE ZIEN Mooi werkstuk van Harharvy VANAVOND TE HOREN 11 VRIJDAG 5 JULI 1968 enthousiast publiek bilde rus nauwelijks laten gaan Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. plaats in Gelder land; 3. rivier in Rusland; 6. bijl; 9. deel van de mast; 10. oude vlakte maat; 12. bekende afkorting; 13. plaats in Drente; 15. meisjesnaam; 17. telwoord; 19. achting; 21. eten (soep); 25. wereldtaal; 26. voorzetsel; 27. kijkspel; 31. vorm van kirren: 32. voorzetsel; 34. eenmaal; 36. bedelaar; 38. rondhout; 39. oogziekte; 41. voedsel; 42 vriend (Fr.); 43. bloei- wijze; 44. gem. in N.-Brabant. Verticaal: 1. eer; 2. juffrouw; 3. boom; 4. voorzetsel; 5. keurig; 7. maal; 8. sluiskolk; 10. gindse; 11. stap; 14. zangwijs; 16. eens; 18. lid woord; 20. verkeerd; 22. voor; 23. vrouw van Jacob; 24. gravure; 28. bloem; 29. reeks; 30. voegwoord; 31. haak; 33. inwendig lichaamsdeel; 34. tijdrekening; 35. gebod; 36. voertuig; 37. verlegen; 40. water in N.-Brabant. OPLOSSING Horizontaal: 1. Born; 4. Esla; 7. oordeel; 10. armee; 12. Erato; 14. roe; 15. kam; 17. arm; 18. erg; 20. aga; 21. adder; 22. eel; 24. kap; 26. ant; 27. elp; 29. les; 31. Adams; 33. Evert; 35. notitie; 36. toga; 37. arme. Verticaal: 1. baar; 2. romer; 3. Noé; 4. eer; 5. slaag; 6. alom; 8. rek; 9. Eem; 11. roerend; 13. trapper; 16. An- del; 19. gal; 20. ark; 23. etang; 25. aleer; 26. aalt; 27. Est; 28. pet; 30. stee; 32. moa; 34. via. SALISBURY Op verzoek van premier Ian Smith is de Rhodesi- sehe minister van binnenlandse za ken, William Harper, uit het kabi net getreden. Harper maakt deel uit van de rechtervleugel van het regerende Rhodesische Front. Hij zou het niet eens zijn met de nieuwe grondwet, die door. een blank-zwarte commissie wordt -voorbereid. Harper, een bekwaam minister, is tegenstander van het denkbeeld, tezijnertijd blanken en negers gelijke politieke rechten te geven. Men verwacht dat nog meer mi nisters ontslag zullen nemen of krij gen. AMSTERDAM De Russische dirigent Gennady Rozj djestwensky, die bij vorige ge legenheden heel lang geleden als tweede dirigent van het toen maals hier te lande op tournee zijnde Leningrader Symfonie orkest en vorig seizoen als gast- dirigent van het Residentie- Orkest al heel duidelijk zijn grote leiderscapaciteiten had ge toond, heeft er donderdagavond in het Concertgebouw geen twij fel over laten bestaan, dat hij tot de grootste dirigenten van het ogenblik gerekend kan worden. Rozjdjestwensky. die in 1931 is ge boren, werd behalve voor piano door niemand minder dan Lev Oborin (pe dagoog van o.a. Wladimir Ashkenazy en Ekaterina Novitzkaya) vcor or kestdirectie opgeleid door Nikolai Anosow. Sinds 1963 is hij chef-diri gent van het Groot Symfonie-Orkest van de Russische Nationale Radio en Televisie en sinds 1965 is hij boven dien chef-dirigent van het Bolsjoi Theater. De laatste jaren is Rozjd jestwensky veel als gastdirigent op getreden. Het Concertgebouworkest heeft on der zijn eminente leiding voor de pauze van dit concert dat helaas weer eens niet uitverkocht was een in alle opzichten geslaagde en hartverwarmende vertolking gegeven van Tsjaikowsky's Manfred-symfo- nie. Een van de grootste verdiensten van orkest en leiding was misschien wel, dat men bij het aanhoren van dit werk. dat maar hoogst zelden in de concertzaal tot klinken komt, met iets geconfronteerd werd, dat men juist heel vaak gehoord heeft, m.a.w., dat men het werk eigenlijk volkomen kende: zó knap van opbouw en te vens doorzichtig van klankbeeld was deze interpretatie, die daarbij van de eerste tot en met de laatste noot emotioneel geladen was. De dirigent, die over een ongehoor de souplesse van gebaar beschikt, weet zijn intenties haarscherp op het ensemble over te dragen, terwijl werkelijk geen enkel detail hem ont gaat. Het publiek bracht Rozjdjest wensky na afloop van deze reproduc tie een ovationele hulde, waarin hij het orkest, dat steeds feilloos op zijn exacte aangeven reageerde, terecht liet delen. Als eerste nummer na de pauze i klonk het tweede pianoconcert van j de Rus Rodion Sjtsjedrin, met als j solist de componist. Na een wat moeizaam begin bleek dit werk al- j leszins het aanhoren waard, met na me in het Toccata-achtige, enigszins aan Prokofieff herinnerende tweede deel en het laatste deel, genaamd „Contrasten", waar de maker vaak rake invallen bleek te hebben gehad, I zoals de Blues-passage en de opge- voerde spanning naar de mars-achti- ge finale toe. De ook technisch hoogst bekwame j pianist-componist hield een warm I pleidooi voor zijn eigen maaksel, waarbij hij uitstekend werd gesecun- I deerd door het orkest onder de als j steeds attente Rozjdjestwensky. Deze laatste kreeg andermaal deze avond een ovatie na afloop van het slotwerk van de avond; de bij tijden waarlijk als sprookje klinkende Vuurvogel-suite van Strawinsky. Wij hopen deze dirigent nog vaak als gast in ons land te mogen begroeten, want men raakt niet gauw uitgekeken op dit grandioze talent! P. VEENSTRA VARA met „Zomaar 'n zomeravond" (Van onze radio- en tv-redaktie) BUSSUM Vanavond, vrijdag, za' het grootste deel van het Va- ra-tv-programma zijn gewijd" aar amusement en wel in Gouda. Vanui' die stad worden bijna alle onderde len uitgezonden van „Zomaar 'n zo meravond". De activiteiten concen treren zich in een tent op de Markt van 20.10 tot 22.30 uur. j Het begint met community-singing waarbij Stef Meeder aan het orge' begeleidt. Om 20.50 uur treedt Sandi- I Shaw op, verder is er het Leids Zoi der Cabaret, een reprise van „Publie ke Tribune" (met de gebroeders Lutz). een aflevering van „Uitgere kend", waarin het publiek vrager kan stellen aan Gerrit Eerenberg. Om 21.45 komen „The Fighting Cats", om 22.15 uur zingt Rika Zarai. De finale is een z.g. dagsluiting waarin Annemarie Oster teksten van Raoul Chapkis en Rinus Ferdinan- dusse leest. Tussendoor nog: „Achter 't Nieuws" vanuit studio Bellevue, o.a. met een interview met Emmy Verheij. Henk van Stipriaan leidt het geheel. CAFÉ-REST. BELVÉDÈRE SCHOONHOVEN -£?■ Uniek terras aan de Lek Gerenommeerde keuken -fr Recepties en partijen Nieuw entree Telefoon 01823 - 2377 De TROS begint morgenavond op Nederland 2 met de vertoning van de nieuive westernserie Big Valley. Op de foto de hoofdpersoon Heath (Lee Majors), die bij de familie Barkley in dienst treedt om leiding te geven aan het werkvolk. Bij de familie wordt hij geaccepteerd, maar de arbeiders denken daar anders over. Ziedaar een oeroud gegeven voor veel spannen de wildwest-scènes. compliceerd. Het is zuiver acade misch. de choreografie is mooi en vloeiend van lijnenspel. Het geeft geen andere bedoeling dan het tonen van mooie bewegingen en mooie dans. Brittens The Prodigal Soil DEN HAAG In de Grote kerk in de Hofstad is gister avond de continentale première van de vijf kwartier durende kerkopera „The Prodigal Son" van Benjamin Britten gegeven onder leiding van de componist. Deze derde kerkopera is op 10 juni j.l. tijdens het Aldeburgh Festival voor het eerst uitge voerd. William Plomer ontleende zijn vloeiende tekst aan het Lu cas Evangelie. De handeling, verricht door The English Opera Group voltrok zich op een cirkelvormig platform. Daarbo ven een gestileerde zon, vlak voor het koor. De zangers, vier mannelijke solisten, te weten de vader, de beide zoons en de verleider, welke laatste tevens als verteller optreedt, en een koor bestaande uit mannen en vier jongens, kwamen onder het zingen van Gregoriaans aandoende gezan gen langzaam van achter uit de kerk door het middenpad op. De handeling werd op dezelfde wijze, doch dan in omgekeerde richting, afgesloten. Daartussen, vrij abstract en sterk gestileerd in het beeldende en niet moeilijk aansprekende idioom van Britten, het verhaal van de zoon, die ondanks zijn verspillende brastocht. weer dankbaar thuis wordt ontvan gen. De slotapotheose op de woorden „He was dead, and is alive again" was bijzonder mooi. Minder geslaagd bleek de daarop volgende moraliserende afsluiting door de abt te zijn. Deze paste wel in de middeleeuwse sfeer die overal consequent is nagestreefd, maar deed toch in deze tijd wat anachronistisch aan. Evenzo deed het naar Aziatisch gebruik, uitbeelden van de actie met handgebaren en standen wat te na drukkelijk aan. Een in middeleeuwse kledij gesto ken groep van acht instrumentalisten begeleidde koor en zangers op ade quate wijze. De vier solisten. Gregory Dempsey. Bryan Drake, Benjamin Luscon en Robert Taer. voldeden ie der in zijn rol zo goed dat niemand onder hen apart te noemen is. De uitvoering die op hoog peil stond was in aanmerking genomen het feit dat het om een kerkopera ging waarbij de mogelijkheden be perkt zijn een voorbeeld van de grote diversiteit van in deze jaren tot stand komende muziekwerken. E. J. Bcsièr SANTIAGO De ergste droogte in 120 jaar bedreigt de voedsel-, wa ter- en elektriciteitsvoorziening van meer dan de helft van Chili's negen miljoen inwoners. Er zijn reeds 150.000 schapen omgekomen en er is 300.000 vierkante kilometers vruchtbaar bouwland verschraald. Enkele provincies zijn tot rampge bied verklaard. DEN HAAG Doordat Frans Ver- venne donderdagmiddag tijdens de generale repetitie zijn voet verstuikte moest het Nederlands Dans-Theater bij zijn eerste Holland-Festi- val-optreden, donderdagavond in de Koninklijke Schouwburg, één van bei de premières, Variomatic van Hans van Manen, van het programma ne men. Ook vanavond, als het Neder lands Dans-Theater weer met het zelfde programma in de Koninklijke j Schouwburg komt, kan Variomatic I niet worden gedanst. Men hoopt ech- ter. als het gezelschap maandag in de Rotterdamse Schouwburg in Rotterdam komt, een vervangende danser te hebben die de rol van Ver- venne kan overnemen, zodat Vario matic daar wel kan wonden gebracht. Donderdagavond en vrijdagavond zijn bovendien een afscheid in dub- bele zin. Onaangekondigd staat'op het programma van beide dagen Hans j van Manens Vijf Schetsen met Alexandra Radius en Han Ebbelaar. j Deze beide danse- treden deze twee avonden voor het .aatst op in Neder land, want zij gaan thans, na sedert de oprichting deel te hebben uitge maakt van het Nederlands Dans-The ater. over naar het American Bal let-Theatre. Waar Hans van Manen j zijn Vijf Schetsen sDeciaa! voor Alexandra Radius en Han Ebbelaar maakte, wordt ook dit ballet van het repertoire gevoerd. MUZIEKBALLET De voor de Haagse voorstellingen overblijvende première, Rococo-vari- aties van Benjamin Harkarvy is, zo als de naam reeds aangeeft, een mu ziekballet: Harkarvy vond de inspira tie voor zijn choreografie bij de Ro- coco-variaties voor cello en orkest 1 opus 33 van Tsiaikowsky. Zoals van Harkarvy te verwachten is dit ballet niet alleen een muziek ballet, het is ook heel muzikaal, het is sierlijk en het is ouderwets-onge- Wpcr in Rnrnna weer max temp gisteren slag Copenhagen zw. bew. 18 0 -.ouden 3russei 24 0 'ari.is I. bew. 0 <Jice 29 0 frankfort zw. bew 23 0 MlincheD 23 0 Zürlch onbew. 24 0 3enéve onbew. 24 0 -.ocarno 26 0 Venen 30 0 Innsbruck 28 0.6 Rome onbew 29 0 Madrid 1. bew. 33 0 Mallorca onbew 28 0 VERFIJNING De costuums van Joop Stokvis slui ten goed bij dans en muziek aan: zwart fluwelen met goud afgezette keurslijfjes en vesten. Zij suggereren verfijning, hoofsheid en feestelijk heid. Harkarvy kreeg er met de dansers een rijke bloemenhulde voor aange boden. De cello solopartij werd gespeeld door Anner Bijlsma. De avond eindigde met Circles van Glen Tetley op de gelijknamige com positie van Luciano Berio en de drie gedichten van E E. Cummings, die Be rio tot zijn muzikale compositie heb ben geïnspireerd. Solisten voor deze begeleiding waren de sopraan Anne Haenenvan Lon, de harpiste Ada Brusse en H. J. van der Donk en G. Sprangh, beiden slagwerk. HANS W. LEDEBOER Naturisten op tv Vervolging van Vara gevraagd DEN HAAG Het Kamerlid de heer P. Jongeling van het GPV wil een vervolging doen instellen tegen de Vara vanwege het woensdagavond jl. uitgezonden tv-programma over een naturistenkamp. Op grond van schennis van de openbare eerbaar heid heeft hij de ministers van Justi tie en CRM daarom verzocht. Mocht de regering hiertoe niet be reid zijn, dan zou zij wellicht, aldus de heer Jongeling, krachtens de gel dende maatregelen inzake het om roepbestel wegens „inbreuk op de goede zeden" sancties kunnen toepas sen jegens deze omroepvereniging. Het Kamerlid informeert verder of de regering niet van mening is dat in het bewuste programma de grenzen van het toelaatbare zijn overschreden en of aan de gebruikers van het na turistenkamp ook van overheidswege condities zijn gesteld ten aanzien van de beslotenheid „van hetgeen daar voorvalt". Indien dit zo is, is het toelaten van tv-camera's dan in overeenstemming met de letter en geest van die condi ties en zo neen, welke stappen zijn dan tegen de gebruikers genomen? Aldus de heer Jongeling. M 1 VARA 7.06 uur Fenklup. 8.20 uur „Zomaar een zomeravond", afwisselend pro gramma waaraan alle afdelingen van de VARA meewerken. Dit keer vanuit een tent in Gouda en Bellevue te Amsterdam. Ned. 2 KRO 7.25 uur Open oog. tips en reportages over musea, theater, film, natuur en hobby. 9.10 uur Platenprogramma Disco-duel. 9.40 uur Bonanza. Hilversum I I PRO 7.00 uur Jazz-rondo. 7.20 uur Uppsala '68. 8.05 uur Goud vliegen, hoorspel. 9.00 uur (VARA) NBC-orkest o.l.v. Arturo Toscauini. Hilversum II CR I 6.00 uur Kon. Militaire Kapel. 8.00 uur Internationaal Orgelconcours Haarlem. 11.15 uur (TROS) Sentimental Journey, muzikale her inneringen aan vroeger jaren. 133 Hij zweeg, keerde het gezicht van zijn grootmoeder af. Een ogenblik stond de oude dame besluiteloos. Freek kon hier niet blijven, dat gaf moord en doodslag met zijn stief vader. In haarzelf begon toch de overtuiging veld te winnen, dat de jongen te goedertrouw was, dat een afschuwelijke samenloop van omstandigheden meegewerkt had tot deze catastrofe. Hoor eens, er kan toch niets uitgepraat worden, Je moeder is daarvoor nu veel te zwak. Wacht tot de gemoede ren tot rust zijn gekomen. Ik zal alles zo vertellen als je het mij hebt gezegd. Dan zul je vanzelf wel horen wanneer je weer thuiskomen kunt. Maar als moeder.... het woord wilde Freek niet over de lippen dan... dan mag zij toch niet denken dat ikde schuld ben. Oma. dat kan ik niet dragen, dat moeder met zo'n gedachte over mij.... en.... ik wil haar toch ook zién.... Het medelijden van de grootmoeder groeide. Ik begrijp, dat het hard voor je is, jongelief, maar.... toe. wees nu verstandig. Als je werkelijk onschuldig bent, en dat tVil ik aannemen, dan kun je ook rustig zijn en gaan, dan kun je trots zijn en afwachten. De bewogenheid in de strenge stem van zijn grootmoeder trof Freek; hij sloeg zijn betraande ogen naar haar op. Dus u gelooft mij....? Zij knikte, aarzelde een ogenblik, knikte dan weer. Het daglicht zilverde over haar witte haren. Hij rechtte moeilijk zijn rug. „Goed, ik zal gaan..." Zijn grootmoeder zag hem aan. „Kan ik je nu alleen laten? Zul je geen domme dingen doen?" Hij knikte, voelde zich tien jaar ouder geworden in één nacht. Tien jaar? Een eeuw ouder. „Gaat u maar, u hoeft niet bang te zijn. Zij ging. Hij keek op zijn horloge. Het was elf uur. „God, waarom laat Je mij nu niet dood gaan?" Hij begon zich te wassen en aan te kleden, duizelig en wezenloos. „De afwijking... Heer in de hemel, laat mij niet krankzinnig worden, laat mij toch wéten wat ik doe..." Op zijn tafel stond zijn ontbijt. Hij zag het toen de thee al koud was. Het hinderde niet. Waarom zou hij eten, hij, die bijna zijn moeder... Als zij doodging... als zij werkelijk doodging... Freek pakte zijn pyjama in een tas, zijn kam, zijn tanden borstel. Een ogenblik dwong duizeligheid hem te gaan zitten. Een kwartier later gleed de lange donkerblauwe auto van mevrouw Verlaeke de oprijlaan uit. Freek leunde achterover in de kussens, de ogen gesloten, het smalle gezicht als van een dode zo bleek. Maar zijn trots was weer levend. Hij ging niet als een schuldige, hij kwam ook nooit als een schuldige terug. IV Freek bleef in Den Haag bij 2ijn grootmoeder. Noch We gen, noch zijn moeder waren van zijn onschuld te overtui gen. ook niet toen Eleonoor betrekkelijk snel weer herstelde en met haar man terug naar Amsterdam kon gaan. Freek leed meer onder het gebeurde dan hij ooit aan iemand zou bekennen. Hij schreef naar huis, niet eens, maar meermalen, kreog zijn brieven echter ongeopend terug. Toen verhardde zich zijn trots. Hij was eigenlijk gek met zijn schrijven terwijl ze zoiets van hem geloofden. Goed, de feiten waren tegen hem, maar als zijn grootmoeder hem toch kon geloven, kon zijn moeder, mpt al haar duizendmaal beleden liefde, dat dan niet? Natuurlijk stond zij onder de invloed van zijn stiefvader, die was zeker wél tot zoiets in staat, dat hij er een ander van kon verdenken. Toch kon Freek niet ontveinzen, dat hij achteraf een zeker gevoel van vreugde bij zichzelf opmerkte wanneer hij dacht aan het doodgeboren kind. Het deed hem heftig schrikken. Stond hij er dan geestelijk toch zo dichtbij? 's Nachts kon de angst voor krankzinnigheid hem koud bezweet doen wakker schrikken. Éénmaal vond hij zichzelf op weg naar de buitendeur, waar de prikkende mat onder, zijn blote voeten hem gewekt had. Moeder was niet gestorven. Maar toch, hij, die de schuld was van de dood van een mens en van levensgevaar voor een ander, ook al was dit onopzettelijk en buiten zijn wil geschied, had hij nog recht op léven, moest hij niet vrijwillig de dood ingaan? Maar hij vond geen moed voor een daad, leefde verder in het deftige huis van zijn grootmoeder, liep college in Leiden toen de universiteit weer werd geopend na de vakanties en verwonderde zich dat alles nog was zoals het was en dat de mensen hem niet de waanzin van het gezicht lazen, de schuld,ntoch, desondanks. Freek begon te twijfelen aan zijn eigen onschuld, trachtte zich voor te stellen hoe hij moest zijn opgestaan na zijn val en het gevoel van onder muren en zoldering te worden bedolven. Hoe hij zou hebben gelachen om het roepen en de angst van zijn moeder en hoe hij rustig op zijn bed zou zijn gaan liggen en in slaap gevallen was. Wordt vervolgd Lappie Loep en het verdwenen standbeeld I CARBOVtT tegen maag- en darmstoornissen. I MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. 0PREI5 52. „Kom, ik zal eens nieuwsgierig zijn, ik wil toch wel weten, waarom al die geheimzinnigheid draait", zei Lappie en resoluut trok hij de lap omlaag. Wat hij loen .zag verbaasde hem zo, dat zijn mond ervan openzakte. ;„Wat is dèt nu?" mompelde hij. „Wat moet dat beeldje hier?" Hij dacht een ogenblik heel diep na. Toen kniote hij met de vingers en beklom het voetstuk zodat hij gemakkelijker bij het beeld kon komen. „Ik geloof dat ik weet hoe het zit. Die heren hebben het beeldje, dat uit Meeuwenoord verdwenen is, hier neergezet om te gaan onthullen.... maar dat gaat niet door, of ik heet geen Lappie Loep", bromde hij vervaarlijk. Hilversum I. 402 m. VPRO: 18.00 Nieuws; 18.16 Berichten; 18.20 Voor onvohvassenen; 19.00 Jazz-rondo: 19.20 Uppsala '68: gesprekken: 19.30 Nieuws; 19.35 Criterium - kunst nader beschouwd; 20.00 Stereo: So praan en piano; 20.05 Goud vliegen. hoorspel; VARA: 21.00 N.B.C.-orkest (opn.): 22.30 Nieuws: 22 40 S.O.S.-berichten 22.45 Actualiteiten: 22.55 Licht gevarieerd platenprogramma; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en wcerpraatje; 18.46 Actualiteiten: 19.00 De Ronde van Frankrijk, na beschouwing 19.10 Wereldpa norama: 19.20 Gevarieerd mu ziekprogramma: 20.00 18e In ternationale Orgelconcours Haarlem 1968 (Holland Festi val): TROS: 22.00 Film-memo: 22.30 Nieuws: 22.40 Loosdrecht: Tros - Talenten - Test; 23.15 Muzikale herinneringen aan vroeger Jaren; 23.45 Actualitei ten; 23.55-24 00 Nieuws. televisie vanavond Nederland I. NTS: 18 50 Ba- j rend de Beer; STER: 18.56 Re clame: NTS: 19.00 Journaal; STER: 19.03 Reclame; VARA: 19.06 Fenklup: tiener-program ma. STER: 19.56 Reclame NTS: 20.00 Journaal: STER: 20.16 Reclame; VARA: 20 20 Zomaar een zomeravond: ge varieerd programma; NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 18.00 In kleur: Eurovisie: Tennis: sa menvatting van de vandaag gespeelde finale heren enkel te Wimbledon: 18.50 Barend de Beer; STER: 18 56 Reclame; NTS: 19.00 Journaal. 19 03 Wcekjournaal (met titels voor gehoorgestoorden): 19.25 Open oog... kroniek voor vrije tijdsbesteding: 20.00 Journaal: STER: 20.16 Reclame: KRO: 20.20 In kleur: Televisie - Ten nis - Kampioenschappen: Joe goslavië Engeland; 21 10 Disco-Duel, een kritisch pla tenprogramma: 21.40 In kleur: Bonanza, tv-feuilleton: NTS: 22.30-22.35 Journaal. België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 18.55 Voor de kinderen: De avonturen van Rick de Kikker (laatste deel) (5): 19.00 Manko Kapak: herh; 19 30 Overzicht van de tv-pro- gramma's tot 12 juli a s.; 19.45 Zoeklicht op de culturele ac tualiteit: 19.55 De weerman; 20.00 Nieuws; 20.25 Keizerlijke Venus, biografische film van Jean Delannoy (voor volwas senen); 22.35 Nieuws; 22.40-23.40 Reportage van Michael Black wood over het Internationaal kunstfestival van Spoleto. grammofoonplatej.tr OGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18 - 20 UUR I. Peter Tsjaikowsky: „Eu gene Onegln". II. Nloolai Rtmsky Korsakov: Schehera zade op. 35. KAIHO morgen Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grarnmofoonmuziek; VPRO: 7 34 Deze dag: VARA: 8.00 Nieuws: 8.11 Z.O. 135: gevari eerd programma; (9.35-9.40 Wa terstanden): 10.30 Rubriek over arbeid en arbeidsverhoudin gen: 10.50 Draaiorgelmuzlek (gr.); 11.00 Nieuws; 11.02 Kin derkoor van de Tsjechische Omroep: 11.25 Afrikaanse kro niek: 11.45 Stereo: Salonorkest met zangsollst; 12.10 Jonge ar tiesten: 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw: 12.29 Actueel sportnieuws; 13.00 Nieuws: 13.11 VARA-Varia: 13.15 Tijd voor teenagers; 14.00 Uitlaat: voor twintigers: 14.40 Radio Jazz magazine: NRU 15.00 Cursus muzleklulsteren (I); 15 20 Meer over minder: 15.40 Cursus muzleklulsteren (II): 16.00 Nieuws; 16 02 Gesprek met de Bond van Gescheiden Vrouwen; VARA: 16.30 Muzikaal amusementspro gramma; 17.25 Radioweekjour- naal; 17.55 S.O.S.-berichten. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws: 7.10 Het levende woord: 7.15 Stereo: Klassieke muziek (gr.); 7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten: 7.45 Stereo: Lie deren van operacomponisten (gr 8.00 Nieuws; 8.11 Gewijde muziek (gr.); 8.30 Nieuws: 8.32 Touringclub; 8.45 Stereo: Lich te grarnmofoonmuziek: 9.30 Klassieke muziek op verzoek (gr.); 10.30 Klassieke orkestmu ziek (gr.): 11.00 Nieuws; 11.02 Lezing over kerkelijke situatie in V.S. en Canada: 11.15 Klas sieke kamermuziek (gr 11.55 Mededelingen; KRO: 12.00 Lichte pianomuziek (gr); 12 14 Marktberichten: 12.16 Over heidsvoorlichting: 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten: 12.50 Rubriek over missie en nding; 13.00 Gebed en Geestelijke Genezing, deel II. vraaggesprek: NRU: 13.15 Verzoekplaten voor de militai ren: KRO: 14 00 P.M.. een weekblad met veel praatjes. (16,00 Nieuws): NRU: 16.30 Volksmuziek uit India: HIRO: 17.00 Anonieme Alcoholisten helpen elkaar; 17.06 De be lasting- en huisvestingsproble men van vrijgezellen, gesprek: 17.20 Bestrijding van de vi visectie. lezing: KRO: 17.30 Tienershow; 18 24 Kanjer Ko ning Kompetitie 1968: uitsla gen Hilversum III. 240 m. en EM-kanalen. KRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Djinn: gevarieerd programma: (10.00 en 11.00 Nieuws); NRU: 12.00 Nieuws; 12.03 Klein chanson; NCRV: 13.00 Nieuws; 13.03 Licht instrumentaal sextet met so listen; 13.30 Zuidzee-serenade; 14.00 Nieuws; 14.03 T(w)lenera- ma; 15.00 Nieuws; 15.03 Topsterren zingen; 15.30 Coun try and Western halfuur; 16.00 Nieuws: 16.03 Actualiteiten: 16.07 Licht gevarieerd mu ziekprogramma: 17.00 Nieuws; 17.02-18.00 Wekelijkse sportshow met lichte grarnmo foonmuziek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11