BOLLENVAK HEF,FT GEEN VAKANTIE Ideaal fietsweer tijdens koelere tweede Lauradag VLEET Jubileumfeest Bos Beton Kottervloot brengt meeste vis aan wal tijd is nu begonnen Drukke Visserijnieuws bij de Vanmxmd verkiezing Miss Laura Nijverheidsschool Alphen NiEUWE bCtOftf COURANT DONDERDAG 4 JULI 1968 Hoorn, Emmalaan, Wilhelmina- laan, Burg. Visserpark, Stevin- straat, Castellumstraat, Pietér Doelmanstraat, Van Boetzelaer- straat, Toussaintstraat, Jonk. Coninckstraat en Nic. Beetsstraat naar het eindpunt in gebouw Nabij. UMUIDEN Nog ongeveer vijftien Nederlandse haringtreilers zijn in het Engelse kustgebied ter hoogte van 57 NB te vinden. Zij bereiken met dag vangsten van 4 tot 17 kantjes weer schrale resultaten. Door de hoge prij zen zit er In de meeste gevallen een redelijke besomming in. Een van de ■chippers liet zich ontvallen: „We zitten niet achter haring maar achter goudvissen aan". In de Ierse Zee liep het evenmin naar wens. Daar was het lot slechts een paar vaartuigen goed gezind met dagtotalen van 30 kantjes De meeste schepen konden nauwelijks aan de helft toekomen. Een onbekend gebleven kotter meldde In de omgeving van Ameland een dagvangst van 100 kisten schol. Dat was voor heel wat schepen, die in de buurt van Terschelling in actie waren, aanleiding dit gebied ook op te zoeken. Een vlootje Urker kotters probeerde het ten westen van de Sylt. Sommige vaartuigen bereikten daar een dag vangst van 500 kilo tong. In het Ne derlandse kustgebied opereerden veel schepen bij de Zandvoortse Gaten. De resultaten waren aan de magere kant. De gul liet zich niet zo gemakkelijk verschalken. Ook de andere vissoor ten waren schaars. Wat er was. Aan de IJmvider markt verschenen tien vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 1603 kisten vis, waarvan 230 kisten schelvis. 10 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw. 390 kis ten kleine gul, 430 kisten koolvis, 210 kisten schol, 3 kisten tarbot. 90 kisten diversen. 630 stuks stijve kabeljauw en 3000 kilo tong. Verder waren er 360 kleine kisten schelvis, 60 kleine kisten wijting en 25 kleine kisten ma kreel. Schol. Voor de grootste vier scholsoorten was de belangstelling bevredigend. Op de eerste afslag werd f 56 betaald. Op de laatste ronde lag de koers rond de vijftig gulden. De tweetjes vielen met eennotering van f 42 tot f 27 wat uit de toon. Bij de tong was de hoogste noterinig met f 5,35 weer weg gelegd voor de slips. De tong zat toen negen cent boven de vijf gulden. De grootmiddel belandde na een in zet van f 3.12 met een slotkoers van f 2.70 weer onder de drie gulden. De grootste soort zakte nog harder: van f 4 20 tot f 2.73. De goede kwaliteit makreel deed f 45. De mindere soort was steeds voor f 13 te koop. De grote schelvis was met een top van f 57 behoorlijk in trek. Op de laat ste afslag moest f 45 worden betaald. De kleinere soorten stonden er niet zo goed op. De braadschelvis haalde met spul en moeite een top van f 33, en moest later met f 22 genoegen ne men. De gestripte wijting deed het met een notering van f 38 tot f 24 be ter. Voor de kleine gul was niet veel suc ces weggelegd. Een groot deel van de produktie moest aan de kattencentra- le worden toegewezen. Koolvis. Bij de koolvis ging de meeste inte resse uit naar de grote witte soort. Die haalde een constante notering van f 120. De kleine zwarte koolvis kon hieraan met een notering van f 21 tot f 15 niet tippen. De regels kleine ka beljauw waren weer goedkoop. Ver der dan f 38 ging de handf'. niet. Op de laatste ronde konden tien exempla ren voor f 23 worden aangeschaft. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 74 Tet- man Hette met 300 kisten, 84 kleine kisten diversen en 225 stuks stijve ka beljauw, de SCH 171 Comelis Vro lijk Fzn mert 50 kisten en 310 kleine kisten diversen, de KW 38 Neptunes met 240 kisten en 140 stuks stijve ka beljauw en de KW 170 Annie Hillina met 50 kisten en 45 kleine kisten di versen. In Schevenlngcn. In Soheveningen werden aangevoerd 10 kisten wijting. 20 kisten gul en ka beljauw, 70 kisten schol en 2000 kilo tong. INVOER VERSE HARING STEEG 100% Laurianen stappen af in Scheveningen. ook de sinds jaar en dag „vaste be zetting" van streekbewoners en vooral -bewoonsters, die er ieder jaar een behoorlijk centje bijver dienen. Soms leidt dat tot groeps vorming, waarbij de „ingeborenen des lands" zich duidelijk afscheiden van de studentikoze hulpkrachten, en elk in een eigen wereldje leven. Vooral wanneer het zéér druk wordt en er een tekort aan hulp krachten dreigt te ontstaan, wordt er nogal eens gegoocheld met de beloning door „extra bonnen" of andere geheimzinnige manipulaties om te voorkomen, dat men weggaat naar een ander bedrijf dat méér biedt! De drukke tijd vangt aan. Het bollenvak heeft bepaald géén va kantie! Supermarkt Ter Aar officieel geopend TER AAR Gistermiddag heeft loco-burgemeester H. A. Volgering de eerste plaatselijke supermarkt offi cieel geopend. In het winkelcentrum aan het Vosholplein heeft de heer C. J. Besemer een dubbele winkeltravee ingericht als supermarkt. De heer Volgering wenste de on dernemer geluk met deze winkel, als mede de heren Van Well, die deze travee hebben aangekocht. Men kan dicht bij huis nu een supermarkt bezoeken die alles biedt aan het win kelend publiek. De heer Volgering noemde deze zaak een sieraad voor het centrum. Gemeentesecretaris N. A. J. Ro- bertz, de heren P. C. van Rijn en P. J. Uyttewaal namens de gemeente raad, gemeente-architect Blok, en architect Van Straaten uit Leiden, de ontwerper van het centrum, woonden de opening bij. Nieuw postkantoor in Ter Aar TER AAR Het nieuwe hulp postkantoor in het winkelcentrum aan het Vosholplein zal maandag 8 juli voor het publiek worden ge opend. Loco-burgemeester H. A. Volgering, verricht vrijdagmiddag om 3 uur in het dorpshuis de offi ciële opening. Vijftig gelukkigen mulo Rijnsburg RIJNSBURG Vijftie Iwilln- gen van de chr muloschool zijn re- slaagd voor het eindexamen. Hun namen zijn reeds vermeld In de daglijsten van de in Leiden afgeno men examens. Met de bouw van de nieuwe school worden goede vorderingen gemaakt. Duidelijk is al te onderscheiden, hoe ze er uit gaan zien. KOUDEKERK De burgemees ter houdt iedere dinsdag van 11 tot 12 uur 's morgens spreekuur. de jaarlijks toenemende aanvoer een einde kwam door een lichte achter uitgang ten opzichte van 1966, was de besomming van de kleine zeevisserij f 4 miljoen hoger, namelijk f 120,1 miljoen. De resultaten van de garnalenvis serij, mosselkwekerijen en IJssel- meervisserij stegen iets ten opzichte van 1966. Interessant zijn de cijfers voor in- en export van visserijprodukten. De invoer steeg in vergelijking met 1966 van 48.6 miljoen kg tot 63,5 miljoen kg. De invoer van bijvoorbeeld verse haring gaf maar liefst een stijging van meer dan 100 pet te zien. De uit voer liep in omvang enigszins terug, maar de waarde van de geëxporteer de vis steeg iets. Het uitvoerover- schot bedroeg voor 1967 169,4 miljoen gulden. Het belang van de kottervloot wordt nog eens onderstreept door de investeringen die zijn gedaan in 1967. De grote zeevisserij in vesteerde f 9.8 miljoen tegen de kleine zeevisserij f 31,1 miljoen! Er werden in 1967 38 nieuwe kot ters in bedrijf gesteld (18 in 1966) en 5 trawlers (6 in 1966). Uit de bedragen van nieuw ingeschreven scheepshypotheken op vissers vaartuigen is af te leiden dat de financiering van de Nederlandse vissersvloot in hoofdzaak met ge leend geld plaatshad. Opvoering van het aantal pk van de scheepsmotoren heeft zich vooral de laatste jaren doorge zet. Tot 1961 telde de kottervloot slechts één schip met een motor vermogen van meer dan 400 pk. In 1966 was dit aantal al op 61 gekomen en in 1967 op 102. Eén kotter, de SCH 132 „Wiljo", heeft een motorvermogen van 750 pk. De leeftijdsopbouw van de kotter vloot is iets ongunstiger gewor den. De trawlers en 12 loggers (de laatste worden alleen in het ha ringseizoen ingezet) vertegen woordigen een bruto-tonnage van 34.000 ton. Het totaal motorver mogen is 94.000 pk. De leeftijds opbouw is iets gunstiger als bij de kotters. In de periode 1954- 1967 is het aantal rederijen ge daald van 53 tot 26. De schepen werden óf gesloopt óf door gro tere rederijen overgenomen. ALPHEN De ttoeeóe Laura dag bracht bijna ideale weers omstandigheden. De vooral in de vroege ochtenduren nogal felle wind nam later wat af, zodat de deelnemers volop hebben kunnen genieten. Dat is overigens altijd meer het geval dan op de eerste dag wanneer velen nog van start gaan met de gedachte of men het wel halen zal. Is men er eenmaal seker van dat de gekozen afstand geen onoverkomelijke moeilijkheid ie. dan rijdt men de volgende dag at een stuk rustiger en kan men veel meer genieten van de mooie streken waar men doorrijdt. Eer en deelnemers hadden gister ochtend „de pijp aan Maarten gege ven" en verschenen niet aan de rtart. Onder hen was ook oud notaris Evers uit Bodegraven. De gevolgen van de valpartij van de vorige dag speelden toch te veel parten. Op tijd Op tijd voor de start was ook de heer Netelbeek uit Eindhoven, die al voor de twintigste keer meerijdt en dit jaar met twee zoons op het appèl verscheen. Na afloop van de rit stapt hij in de auto naar huis, waar hij 's morgens om vijf uur weer vertrekt om tijdig aan de start te kunnen verschijnen. Het prachtige parcours bood al leen op de rijwielpaden bij Kijkduin en Zoeterwoude een paar moeilijk heden, maar in het veen kijkt men niet op een paar kilometertjes extra. Drie dames moesten onderweg afstappen. Voor mevrouw Van Tol, die zich niet wel voelde, was dit wel heel erg sneu, omdat zij - slechts een paar kilometers van de finish af was. De actieve reparatieploeg van de fa. Bezemer had aanmerkelijk min der lekke banden te verzorgen dan de vorige dag. Wel waren er wat gebroken vorken en een paar kromme wielen als gevolg van een paar kleine vapartijen. De tourdokter had wonderlijk ge noeg meer werk aan verbrandings- gevallen dan de eerste dag, maar ook dat bleef gelukkig binnen de perken. Slager Kroon verraste de deelnemers bij het Wassenaarse Slag met een kop soep. „De Land bouw" bood onder Bleiswijk een glas melk aan. Miss Laura Vandaag was de oostelijke route aan de beurt, waarvan het verste punt tot Lage Vuursche reikte. Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer een miss Laura worden geko zen. Dit gebeurt tijdens de grote feestavond vanavond in Avifauna. In overleg met de korpschef van de Alphense politie is de route van de intocht op vrijdagmiddag als volgt vastgesteld. Na zich bij Avi fauna te hebben verzameld ver trekt men omstreeks vier uur via (Van een medewerker) HILLEGOM Wanneer het grootste deel van Nederland met vakantie gaat, begint voor het bloembollenvak „de drukke tijd". Het rooien van de bloembollen is al begonnen, eerst de hyacinten, dan de vroege tulpen, en voor je er erg in hebt is men overal aan de gang. Dan moeten de bollen nog worden verwerkt (drogen, pellen, sorteren) voor ze in de manden gaan, hetzij naar de koper, hetzij naar de veiling om een koper te vinden. Lang niet alle bloembollen wor den via de veiling verkocht. Een deel wordt rechtstreeks tussen kwe ker en exporteur verhandeld (of wordt op een „gemengd bedrijf", exportkwekerij geteeld) en een zeer groot deel is al verkocht via de tus senhandel. Een grote rol spelen hierbij de in- en verkoopbureaus van de drie grote veilingen, de Hobaho en de HBG in Lisse en West-Friesland in Bovenkarspel. Van de f 75 miljoen omzet die de veiling HBG over 1967/68 boekte, kwam niet minder dan ruim f 58 miljoen voor rekening van het HBG-in- en verkoopbureau. Ook bij de andere veilingen is „I&V" zo langzamerhand belangrijker gewor den dan het veilingbedrijf zélf. ..Mandentroep" De bollen worden nog steeds in manden naar de veiling gezonden. Omtrent deze tijd kan men door de bollenstreek de hoog opgetaste vrachtwagens zien rijden met de blauw-witte „zwanenmandenvan Hobaho en de rood-wit-gerande van HBG. Die „mandentroep" zoals men bij de veilingen zegt, is een doorn in 't vlees. Zo'n mand kost rond een tientje, en de veilingen hebben er honderdduizenden van staan, met andere woorden: miljoenen zijn al léén in de manden geïnvesteerd. Er wordt dan ook sinds jaar en dag ijverig gezocht naar het ideaal, het éénmalig fust, dat de veiling manden kan vervangen, maar nog steeds is het zo ver niet. Wanneer men nu nog berekent, wat dit hele systeem kost aan transport, aan mankracht, aan administratie, dan mag men er gerust nog enkele ton nen bijtellen. Om maar niet te spre ken van de vele ergernissen en het extra werk. ontstaan door het mis bruik van de veilingmanden die men soms op het land, maar soms ook gewoonweg aan de straat; als vuilnisbakken in gebruik ziet Hoe eerder men van dit manden wee af is, hoe liever, maar ook dit jaar is er nog geen oplossing! Lange hete zomer In de grote veilinghallen worden de manden in lange rijen, soms bo ven elkaar, neergezet en dan is het zo dat elke werkdag, behalve op maandag (de beursdag) doorlopend wordt geveild: is het niet bij de ene veiling dan bij de andere. De adspirani-kopers lopen tussen de duizenden manden door. de vei lingcatalogus in de hand, om te zien wat er van hun gading is, en inmid dels laten de controleurs van de plantenziektenkundige dienst even eens hun keurend oog gaan over de kwaliteit van de bollen, snijden er hier en daar een paar door. waar ze afwijkingen vermoeden, en keuren soms de partij af nog vóór die is geveild. Momenteel is er nog geen bol te zien, en het zal wel juli worden voor de veilingen gaan beginnen, maar dan is er ook geen houden Vele zakenrelaties, rienden en gemeentelijke autori teiten uit Alphen aan den Rijn en Koudekerk aan den Rijn (in totaal ruim 350 personen) hebben giste ren gelukwensen aangeboden aan directeur F. P. Bos en diens zoon ir. J. A. Bos naar aanleiding van het feit, dat het bedrijf 75 jaar geleden werd gesticht, de heer F. P. Bos veertig jaar aan het be drijf is verbonden en ir. J. A. Bos met ingang van 1 juli jl. adjunct- directeur is geworden. Er werden geen toespraken ge houden. Daarentegen was het aan tal geschenken ontzettend groot. Namens de Kamer van Koop handel te Leiden waren aanwezig voorzitter ir. J. J. C. van Hoek en secretaris mr. H. A. C. Brander horst, loco-burgemeester J. van den Berg vertegenwoordigde met de wethouders A. J. Dekker, J. C. Duin en gemeentesecretaris mr. H. van der Top het Alphense ge meentebestuur en de nieuwe burgemeester van Koudekerk, in welke gemeente eveneens een groot bedrijf van Bos en Zoon is gevestigd, kwam samen met loco burgemeester W. van Vegten. Namens de vereniging van AIphense Betonwarenfabrikanten bood de heer C. Verruijt een pen dule aan, de Leidse prof. dr. P. Caillard was er als vriend van de jubilerende directeur en de burge meester van Woubrugge, de heer J. C. van Wageningen, als voor zitter van het Alphense Nuts- departement. Op de foto: Koudekerks nieuwe burgemeester en loco-burgemees ter W. van Vegten (rechts) bieden een ets van Koudekerk aan den Rijn aan. ALPHEN Chr. Nijverheidsschool voor meisjes. Van le naar üe jaar primai re opleiding: Alphen aan den Rijn: Ankie Angenent, Cora Bakker. Irene Bakker, Mary Besemer. Elly Bijker, Hilly Boer man, Bea Bont. Willy Bouthoorn, Ria Brand. Tina de Bruyn, Tineke Dissel. Rita Doeland. Afra van Dolder, Nelly van Dolder, Rita Dolling. Gera v.d. Dool, Teuny van Dorp, Yvonne van Elk. Else van Eijk. Klazina van Ettingen. Rieteke Grandia. Carin de Groot, Agatha van Har.skamp. Nelly van Harten. Lia van Heusen, Joke Hoogerwerf, Neeltje Hout man. Lia Houtman. Marianne Idelenburg, Leny de Jong, Catharina Kanbier. Bep v.d. Kooy, Joke Koster, Bepple Kramer, Leny Kranenburg, Herma Kuyf, Marion Lagerwey, Annie Latupelrissa. Kootje Leeflang, Mary-Ann van Leeuwen. Ma rian van Leeuwen. Yvonne van Leeuwen. Paula Lekx, Willy Litaay. Truus van Loon. Marian Mank. Willy Mens, Alde- gonda Mulder, Ama v Nieuwenhuyzen, Theodora Nieuwland. Anja Nijenhuis. Mia van Oeveren. Hanneke Oppelaar. Bea Post. Ben van Rijswijk. Bep Romijn, Hennie Roskam. Jopie Roskam, Tjitske Roskam. Betty Sakko. Dora Samallo. Nel- la Samallo. Martina Starrenburg. Tineke Tichelaar. Wtlly Uithol. Helga van Veen. Ria Verboom. Janneke Verhorst. Heidi Versteeg. Hennie van Vliet, Irma Vonk, Tjitske de Vries. Ria van Wageningen, Anke Westmaas. Tilly Windhorst. Anneke van 't Wout. Janny Zuidam. Benthuizen: Ina Vierstra. Boskoop: Emmy van Elswljk, Adrl La- ros, Kate Spijker, Lydie Tamerus, Jenne- ke van Veen. Loes Verburg, Gonny Ver- wey. Koudekerk a.d. Rijn: Nelly Brommers. Anja Burggraaf. Greet Leenheer, Marian de Leeuw. Nora Lekx. Ankle Schellinger hout. Ilazerswoude: Corrie Boer. Emmy Dui ker. Magda van Elswljk, Betsy Geertman. Gea den Haan. DIny Harkes, Ankle den Hertog. Dineke den Hooglander. Tineke den Houdljker. Gerda van Klaveren. Fre- dy van Maanen, Marrie Poot. Ineke Ra demaker. Dita van Veen. Nettle van Wie- ringen. Leimulden: Anja Berends. Thea van Berkel. Yvonne Boef. SJoekie Faasc. An neke v.d. Geest. Nieuwkoop: Nelly Bruines. Barbara Looyen. Rljnsaterwoude: Henny v.d. Zwan. Ter Aar: Corrie van Eyk, joplc Groen hof, Joke van Harten. Ria v.d. Haven, Marian Meeuwls. Adrl'van Vliet. tvoubrugge: Lenie den Hertog. Coby Roetveld, Melnsje van 't Wout. Zevenhoven: Bepple Domburg, Llneke Domburg, Corrie Koedam. Jannie Koe dam. Corrie Slingerland. Ada Spek. Tine ke van Vliet. Van le naar 2e klas kosluumnaaistcr: Alphen aan den Rijn: Llza Feddes. Gerda Kruyswijk. Llen Latupelrissa. Gerrie van Rijsdam. Rina v.d. Schee. Ria Steenbeek. Micelle Talahataruson. Bep de visser. Kitty Zuidam. Hazerswoudc: Marrie van Dorp. Ter Aar: Evelien Been. Ina de Leeuw Woerden: Regina Latuny Woubrugge: Wil Brunt. Gerda van 't Wout. Geslaagde leerlingen nijverheidsschool HAARLEMMERMEER In de aula van de nijverheidsschool voor meisjes vond de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen die zijn ge slaagd voor de opleiding Primairen 2 en de assistentenopleidingen. De diploma's werden in het bijzijn van ouders en leden van het dagelijks bestuur van de school uitgereikt door de direktrice, mevrouw H. de Vries. De volgende meisjes uit onze omge ving slaagden: Primairen 2: E H W de Blaey. G Blom, S Brink, J Dol, A Honcoop, A Klootwijk, H J Mulsch J v Stam, L de Visser, G A de Vos, P de Waard (Nieuw-Vennep), M G de Jong, C P v d Luit, C M Ram (Abbenes). Assistenten A: P C Arensman, T H Meijer (Nw-Ven- nep). Assistenten H: A v Caspel, H v Maasdam, N A de Weerd (Nw- Vennep). Assistenten N: N Bijl, C H Rijlaarsdam. C v d Stelt Nw-Ven- nep), Y M Feeleüs (Abbenes). Burgerlijke stand van Nieuwveen Geboren: Franciscus Maria, zv Van Rossenberg, C H en Van Leeuwen. G J; Josina Charlotte dv Heemkerk. H M en Voogd J H; Adriana Cornelia Ho- hanna. dv Hoogervorst W J en Pouw (Van onze Scheveningen- redacteur) DEN HAAG Het jaar 1967 zal als één van de opmerkelijkste de geschiedenis van de Neder landse visserij ingaan. In dat jaar namelijk werd de sinds heugenis bestaande hegemonie van de grote zeevisserij doorbroken door de kotters. De totale aanvoer van 82,8 miljoen kg werd door de kleine zeevisserij overtroffen met 84 miljoen kg. In 1966 bedroeg de aanvoer nog respectievelijk 97.8 miljoen en 86.3 miljoen kg. Frap pant worden de cijfers, als men de aanvoer in 1954 vergelijkt: 167,8 miljoen voor de grote en 34,2 mil joen kg voor de kleine zeevisserij. Deze cijfers zijn gepubliceerd door het Landbouw-Economisch Instituut, dat jaarlijks de bedrijfsresultaten van de visserij onderzoekt. Onder de rederijplaatsen neemt Scheveningen nog steeds de eerste plaats in met 53 trawlers en loggers. Voor de re derijen was de exploitatie van de schepen in het algemeen verliesge vend, hetgeen ook in 1966 het geval was. De v oornaamste oorzaak van de teleurstellende bedrijfsresultaten was de verder gedaalde haringvangst In 1966 werd nog 52,6 miljoen kg ha ring aangevoerd, in 1967 was dit 36,8 miljoen kg. De aanvoer van maatjes haring in 1954 nog 30,8 miljoen kg was drie jaar geleden met 5,8 miljoen kg de kleinste van alle na oorlogse jaren. In 1966 viel een toe neming tot 8,3 miljoen en in 1967 weer een teruggang tot 6,8 miljoen kg te constateren. De aanvoer van maatjesharing is dit seizoen (tot nu toe) opnieuw zeer teleurstellend. Er wordt op de Noordzee zeer matig ge vangen en nu de haringvloot zich op de Ierse Zee concentreert, schijnt enige verbetering in te treden. De besomming van de grote zee visserij daalde van f 58,5 miljoen in 1966 tot f 54 miljoen in 1967. De be somming van de haring daalde 9 pet, die van makreel en rond- en platvis steeg respectievelijk 3 pet en 6 pet. KOTTERVLOOT Dat dc totale besomming van de Nederlandse visserjj toch nog iets is toegenomen, is voornamelijk te dan ken aan de kottervloot. Hoewel aan meer aan. De inkopers zijn niet te benijden, vooral niet wanneer het buiten je heerlijkste vakantieweertje is. Uur na uur zitten ze op hun vaste plaats je, hun blik gekleefd aan de klok, de vinger vlak bij het knopje om af te drukken een fractie van een se conde vóór een vakgenoot hetzelfde van plan is. De hilariteit bij ieder klein incidentje of bij een geestig heid van de afslager bewijst, hoe tuk men is op iedere gelegenheid om eventjes de spanning te breken. Hulpkrachten En inmiddels zijn in de ..bollen schuren'. die vaak meer hebben van moderne fabrieksgebouwen, duizen den rappe handen bezig met het ver werken van de bollen. Ieder jaar weer komen scholieren en studen ten daarbij helpen: vaak om op die manier hun vakantiegeld te verdie nen. Daarbij komt in vele bedrijven

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5