Doorbraak in laatste stadium WEEKAGENDA Eigenwijze baders geven politie handenvol werk Kinderstrandfeest Katwijk PRISMA7 Felle brand verwoest woonhuis Kerkstraat Leiden in vogelvlucht voor één dubbeltje.... BEZORGERS Burgerli jke stand van Leiden In NOORDWIJKERHOUT Luch tbeddenrage levensgevaarlijk Smid liet achterbanden politie-auto leeglopen Met één zwaai 13 glazen bier van tapkast geveegd Voorscholen krijgt concerten voor orgel en beiaard ni€uwe leidse courant 3 donderdag 4 juli )96B PRISMA herenhorloge 1) sterk waterdicht horloge met moderne sportband en luxe étui - shockproof.- onbreekbare veer edelchroom met stalen bodem 69.- idem met kalender 79.- v P R I S M A dameshorloge 2) sportief model - incabloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.- LEIDEN Troosteloze huizen in de óp vele plaatsen vermolmde binnenstad van Leiden verliezen hun gezicht onder het geweld van de slopershamer. De huizen op deze foto, in de Vestestraat, tussen de Ir. Driessenstraat en de Heren gracht, ruimen het veld in het kader van de oost-west-verbin ding. De voor deze verbinding noodzakelijke afbraak heeft nu het laatste stadium bereikt; voordat de bouwvakvakantie begint, hoopt men de zaak rond te hebben. Foto N. van der Horst Overwinning voor Ned. Damtiental LEIDEN In de afgelopen week speelde het Nederl. Damtiental een oefenwedstrijd tegen de kampioen van Nederland 1967, J. Blankenaar. Slechts met zeer geringe cijfers ver schil werd van de kampioensploeg gewonnen (1210). Beide teams Tieten ook de reserve meespelen. Bij het Nederlands tiental ontbrak H. Wiersma, die nog met vakantie was. LEIDEN Geboren: Joyce Diana d v B de Ridder en Y a T Zandbergen; Jacobus z v J Ouwehand en K van der Meij; Robertus Wilhelmus z v J T Par- levliet en M E Steenbergen; Ka rin d v H Ansink enECM Wa lenkamp; Maria Caitiharina d v W van Oosten en F C Sloos Gehuwd: A. Vuyk en H C H Coumou. OverledenM Spierenburg 76 jaar wed van J P Sierat; J M Re- naud 88 jaar echtgenote van H Hartman; J C Hoefsmit 89 jaar wed van M A Susan; H L W Zaalberg 85 jaar wed van A W Frentzen; A Couvee 82 jaar man; JEM Kooiman 3 weken dochter: L van Duin 73 jaar echtgenote van W Plug; J Vlug 43 jaar echt genote van S Voorn; H J Cozijn 24 jaar vrouw; J Beurze 61 jaar man; J H Koevoet 87 jaar man; H M Klarenbeek 58 jaar man; C C Polder 51 jaar vrouw; W J Meeuwenoord 55 jaar man. NOORDWIJKERHOUT Gister morgen even voor 12 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een felle uitslaande brand in de verf- winkel van de fa. Peters aan de Kerkstraat. Onmiddellijk rukte men uit met beide wagens. Ook werd de bedrijfsbrandweer van het psychia trisch centrum St. Bavo ter assis tentie opgeroepen. Bij aankomst bleek echter, dat niet in de verf- winkel maar in het middelste van de drie panden onder één kap, waarin de fam. Peters woont, de brand was uitgebroken. Met inzet van al het beschikbare materieel slaagden de brandweer korpsen onder leiding van de com mandant F. H. Stikkelbroeck erin de brand te beperken tot de wo ning. Men kon echter niet voorko- Promoties in Leiden LEIDEN De heer C. J. Rei- necke. geboren te Krugersdorp (Z. Afrika) en thans wonende te Lei den is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Protein synthesis in vitro directed by bacteriophage and plant viral rna". De promotor was prof, dr. L. Bosch. De heer F. W. Hondius, geboren te Sneek en thans wonende te Den Haag, promoveerde tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „The yugoslav community of nations". Promotor prof. dr. Zs. Szirmai. De heer C. M. Horikx, geboren te Leiden, en thans wonende te Ha- zerswoude, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Diëlektrisch onder zoek van oplossingen met behulp van trilholten". De promotor was prof- dr. C J F Böttcher. Donderdag 4 JnU KATWIJK Triumfatorkerk. 20 uur: orgelconcert Wim Hendriks uit Nijmegen m.m.v Rina Cornelissens. sopraan. LEIDERDORP Van der Valk Bou- manweg 236 20 uur: Maranathabijeen- komst. Tentoonstellingen Lakenhal, van 5 Juli tot 22 september Negen Leidse fotografen. Jeugddorp Van 1 juli tot en met 9 augustus elke week van maandag tot en met vrijdag jeugdvakantiedorp In Jeugddorp Voor- «choterweg van half tien tot zestien uur Welka Apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553 Films Camera (2.30 uur)Joe Hammond en de Indianen (kindervoorstelling); 8 uur: Dolce Vita (18 jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Verleid en verlaten (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur) De dood komt te paard (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De cobra (18 jaar). Rex (2X0. 7 en 9.15 uur): Robin Hood (14 jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Slaaf van zijn driften (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Samen uit. samen thuis (alle leeftijden); van maan dag af elke morgen behalve op zondag om 10.30 uur: Thunderbirds (kindervoor stelling). Trianon (2 en 8 uur): Dr Dolittle (al le leeftijden). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke dunnerdag vari 10—l» uui ot] mo len De Valk Musea ep Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag tondag van 1 tot S uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin- fel: op werkdagen van 10 tol 4 u.: eon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen Van der Werffstraat 39 en Leldsestraat lb zijn geopend: dinsdag 811.15, 13.30 17.15; woensdag 8—11.15. 13.3017.15; don derdag 8.30—11.15. 13.30—18.15; vrijdag 8.30—11.15. 13 30—18.45. zaterdag 7X0—11.15, 13X0—16X0. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vuui patiënten in klasse ia. lb en 2e: dagelijks to 30- 11.30 14.30-16 en 19—2C uur Voor outtenten tn klasse i. naandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18 15— (9. dinsdag 13—14 .zaterdag 15-16. zondae algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag i.m. vr'jdag 18.45—19 30 uur. zaterdag 1530-16 30 uur ondag 15 30— n uur Klassep-juenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10 30—11.30 14—16.30 en 19—20 Up de afdeling» nergeneeskunde kunnen kinderen Gene den de 16 resp 12 laar gelaten Ln net oeiang van de patieriten niet meei dan twee bezoekers tegelijk Dij een patient worden toegelaten Dtaconessenhuts Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8. twee de klas* dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot B; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8 Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdeling dagelijks van 1 tot 4 en "s avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van naif 12 tot naif 8 Annaklimck Leiden dagelijks van nar twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrtjdag en zaterdagavond van zes tot zeven KlassepatiCnten dagelijks var half twee tot half vier en elke avribd var zeven tot acht ALPHEN Rijnoord: alle Klassen dage lijks van half 6 tot half a op zondag var t tot half 8 Klnderafi.ellng dagelijks van J tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vadpr» van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkiiniek dagelijks van half 3 tot half f. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- ifneling dagelijks van half 8 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tol naif 5: Revalidatie centrum kinderen- womsdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkiiniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 8 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tlënten dagelijks van 8 tot nalf 6 en 's avonds van 7 tot 8; eaaJpatiénten zon dags van I tot 8, dinsdags van t tot hall J, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 8 Tentoonstellingen Rijksmus Volkenkunde zomertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december. men, dat die woning geheel uit brandde en zowel de verfwinkel aan de ene zijde als de woning van me vrouw AartmanLampe aan de an dere zijde belangrijke waterschade kregen. Pas tegen drie uur konden de ver moeide brandweerlieden hun 'taak als geëindigd beschouwen. Burgemeester H. J. M. Bosma was spoedig na het alarm ter plaatse om zich van het verloop van de blussingswerkzaamheden op de hoogte te stellen. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen, werden woensdag morgen loodgieterswerkzaamheden in het pand verricht.- ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Geslaagd; kand ex Ned. taal- en letterkunde; mevr T Schutter- BooiJ (Zoeterwoude); doet ex Ned. taai en letterkunde: de heer F A H Guis (Rot terdam), T Segaar (Middelhamis): kand ex Ned. taal- en letterkundeo C J Kuik (Herpen), mevr H J Hogenhout-Mulder (Den Haag); doet ex Ned. taal- en let terkunde: mevr J C Dorhout-Visser 't Hooft (Rotterdam); kand ex Ned taai en letterkunde de heer B WesSeling (Den Haag); doet ex Ned recht de heer F Maurits (Leiden), FAAM Gubbels (Lel- dx), K ichielsen (Leiden), J D M v d Oever (Leiden), mej F B M Voorhoeve (Leiden), de heer E Gosschalk (Leiden); mej K E Poot (Leiden), kand ex Franse taal- en letterkunde: mej E G Bakker 'Voorburg), de heer F J P Montens (Am sterdam), mej K Stoffels (Amsterdam), mej WEM Wurzer (Eindhoven); doet ex Franse taal- en letterkunde de heer F A J Jansen (Lelden) NOORD YVIJK/KATWIJK De strandpolitie en reddingsbrigades hebben heel wat te stellen met roe keloze baders, die zich op luchtbed den zee in laten dryven en daarna geen kans meer zien tegen de stroom in terug op het strand te komen. Een Duitse gast in Noordwyk weigerde gehoor te geven aan de waarschu wingen van de strandpolitie. De po litie heeft het luchtbed van deze eigenwijze kwast in beslag genomen. Eenzelfde geval deed zich de vo rige zomer in Katwijk voor. Her haaldelijk storen vooral Duitsers zich niet aan de politie-aanwijzingen. Zij hebben ook een merkwaardige voor keur voor het zwemmen op plaatsen die met rode vlaggen als levensge vaarlijk zijn aangeduid. Later moeten dan Noordwijkers of Katwijkers hun leven in de waagschaal stellen om hen te redden. Gered Zowel in Noordwijk als in Katwijk patrouilleren politie en leden van de reddingsbrigade onophoudelijk langs Dynamisch Rotterdam voor badgasten LEIDEN Badgasten die hun verblijf aan zee willen afwisselen met een uitje, kunnen terecht bij de VVV's in Leiden, Noordwiikerhout, Noordwijk, Katwijk, Voorschoten en Wassenaar voor een rondrit „Dyna misch Rotterdam". Deze rit, waarbij ook een havenrondvaart met de be kende Spidoboten wordt gemaakt, wordt elke. woensdag gehouden. Gis teren vertrok de eerste bus. Een van de vertrekpunten is de Holiday Inn, zodat de daar verblij vende hotelgasten voor de deur kun nen instappen. De kosten bedragen acht (kinderen vier) gulden, inclu sief de rondvaart. Behalve naar Rotterdam kan men ook naar Zuid-Kennemerland. In de ze tocht is een bezoek aan veiling Flora in Rijnsburg opgenomen. Flora Neerlandica LEIDEN De Nederlandse orga nisatie voor zuiverwetenschappelijk onderzoek heeft de koninklijke Ne derlandse botanische vereniging een subsidie verleend voor een verdere bewerking van de Flora Neerlandica. Gehoopt wordt, dat in de toekomst circa twee afleveringen per jaar ge reed kunnen worden gemaakt. LEIDEN Vlakbij het VVV- kantoor staat sinds kort een kijk kastje dat betalers van een dub beltje negentien Leidse beziens waardigheden voortovert, in kleu ren en stereoscopisch. De gebruiksaanwijzing van het kastje is in vier talen voorhanden de toelichting bij de dias wordt alleen in het Nederlands gegeven. Hoewel op een strategisch punt in de buurt van het VVV-bureau opgesteld, heeft het kastje niets met de Leidse VVV te maken. Het is geplaatst door een particulier, die deze toestellen in tal van Nederlandse 'gemeenten neerzet. Foto N. van der Horst het strand om luchtbeddrijvers te waarschuwen. In Noordwijk zijn twee Duitse meisjes van veertien jaar, die op een luchtbed een vrese lijk eind wegdobberden, uit zee ge haald. Een melding dat ter hoogte van het Duindamse Slag een rubber- vlot was omgeslagen, bleek loos alarm. Het in zee drijvende geval was een onbemande rubberboot, die door de stroom was weg getrokken. Een bejaarde Duitse dame werd slachtoffer van een niet alledaags ongeluk. Zij kreeg een houten strandhut op de rug, toen het onderkomen bij een rukwind om viel. Op dokters advies moest zy naar het Diaconessenhuis te Lei den worden gebracht. Diefstal in school LEIDEN Uit de rooms-katholie» ke Maria-uloschool aan de Potgieter laan zijn 'n bandopname-apparaat, 'n radio en platenspeler-combinatie^ een platenspeler met versterker ste reo. een damesfiets en een bedrag van f 3 ontvreemd. Tevens is een frisdrankenautomaat geforceerd. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. LEVEND DAMSPEL LEIDEN Voor de 8ste maal wordt in Nederland een levend dam spel gespeeld. Leerlingen van twee scholen te Amstelveen beelden de schijven uit, terwijl T. Sijbrands en H. Wiersma de spelers zijn. De meis jes zullen in het zwart uitkomen, ter wijl de jongens witte kleding zullen dragen. Commentator is de heer R C. Keiler. In 1960 werd voor het laats* hi IJmuiden een levend damspel ge speeld. Tijd en plaats handeling: 7 juli a*. Aanvang 12 uur op het N.T.C.-ter rein. Sportlaan 1, te Amstelveen. Gevelrijder gevonden ZOETERWOUDE De politie heeft de automobilist opgespoord, die in de nacht van zaterdag op zon dag een gevel ramde in de Weipoort. Het is een 38-jarige inwoner van Benthuizen, die nog in dezelfde nacht naar zijn garagehouder was gegaan. Aan de hand van glas- en laksphnters wist de politie de man te achterhalen. KATWIJK AAN ZEE Van morgen zijn op het parkeerterrein bij De Zwaan de traditionele kinder strandfeesten begonnen, enthousiast begeleid door ome Jan van Rijn en radioman Caspers uit Noordwijk. Het was een goede inzet van dit wekelijks terugkerend festijn, vooral dankzij het mooie weer. De kinderen hadden er echt zin in en er werd fel om de prijzen gestre den. Er waren zelfs deelnemers bij van net drie jaar. Op het pro gramma stonden onder meer vlag getjesteken, wasophangen en krui wagenrace. Op de foto een beeld van het vlaggetjesteken met op de achter grond de twee organisatoren. Foto Kruyt In 5 maanden meer dan 1000 misdrijven LEIDEN Blijkens een over zicht van het Bureau Statistiek van de gemeente Leiden bedroeg het aantal ingeschreven woning zoekenden eind mei 3905. Er wa ren toen 861 woningen in uitvoe ring, waarvan 409 woningwet woningen, terwijl de woningvoor raad 28954 bedroeg. Van januari tot en met mei vielen er in Leiden 9 doden bij verkeersongevallen; het aantal gewonden bedroeg 310. Er werden in deze periode meer dan 1000 misdrijven gepleegd. Drs. C. A. v. d. Koppel aanvaardt beroep OEGSTGEEST Drs. C. A. van Koppel, kandidaat te Oegstgeest heeft het beroep, dat door de Gene rale Synode der Ned. Herv. Kerk op hem was uitgebracht, om zendings predikant ten dienste van de Eglise Protestante te Dakar ten behoeve van het missionaire vormingswerk in het „Centre Liberie" te worden, aan genomen. DEN HAAG Met een grote zwaai veegde een 23-jarige beglazer uit Rijnsaterswoude in een eafé éte Nieuwveen dertien glazen bier van de tapkast. Vervolgens pakte hij een barkruk, waarmee hij de omstanders te lijf wilde gaan. De politie, die inmiddels was ge waarschuwd, baande zich een weg door het stampvolle café en pro beerde de beglazer te overmeesteren. Dit ging met de nodige moeite ge paard, maar tenslotte kregen de agenten de woesteling buiten de deur. Toen ze hem echter in de auto wilden stoppen, kwam een 23-jarige smid uit Ter Aar hem te hulp. Deze voelde zich geroepen telkens de por tieren van de politie-auto dicht te smijten, als de politie de arrestant probeerde in de auto te werken. Toen dat eenmaal was gelukt, ging de smid in de cabine zitten. Hij trok net zo lang aan alle knoppen tot de sirene in werking trad. Hierna hield hij zich bezig met de achterwielen van de auto en liet de banden leeg lopen. Dit alles was genoeg om ook de smid naar het bureau mee te nemen. Bij de Haagse politierechter, waar het tweetal zich voor had te verant woorden, ging het er heel wat tam mer aan toe. De feiten ontkenden ze in het algemeen niet Ze gaven alleen de drank de schuld. „Alsof daarmee de zaak is goedgepraat", schamperde de rechter. Het verleden van de beglazer was allesbehalve vlekkeloos. Hij had al heel wat veroordelingen achter de rug en ook voorwaardelijke straffen. De rechter was van mening, dat hij de maand, die nog voorwaardelijk staat, nu ook maar moet ondergaan. Over- De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direkt voor vakantie- en vaste wijken. Leeftijd 15 jaar of ouder. Aanmelden: dagelijks van 9 tot 17 uur Steenstraat 37 Telefoon 31441 eenkomstig de eis van de officier vonniste hij twee maanden gevange nisstraf, waarvan een maand voor waardelijk. De smid kwam er, omdat hij nog niet eerder was veroordeeld, met f 100 boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf af. VOORSCHOTEN Het college van B. en W. heeft besloten drie concerten te houden voor de burge rij, waarbij het de bedoeling is orgel en beiaard meer bekendheid te ge ven. De bijzondere concerten beginnen met 40 minuten orgelspel. Na de pauze wordt 30 minuten beiaardspel ten gehore gebracht. De beiaardier van Voorschoten Addie de Jong concerteert als eerste op 15 juli. Dit jaar werd hem de „prix d'exellence" voor orgel uit gereikt. Tevens behaalde hij de eerste prijs op het internationale beiaardconcours te Eindhoven. Mar Bruinzeel, beiaardier van Zwijndrecht. verzorgt het tweede concert op 29 juli. Organist bij de beide concerten is de cantor-orga nist van Voorschoten, Henk Wal- vaart. Het laatste concert zal door Addie de Jong en Henk Walvaart verzorgd worden. De AVRO neemt het eerste concert voor radio-uit zending op. Geslaagden brandweer H1LLEGOM - Voor het examen hoofdbrandwacht slaagden de heren J Polle, H Fransen. J Veenman en A Jordaans. De heer Jansen van de Wassenaarse brandweer heeft hen opgeleid Tevens slaagden zeven van dc cursisten voor brandwacht le klas, t.w. de heren G Bersee. P Chaudron, P Heikoop. H Janssen jr., M Kraay jr., A Uilenreef, N Vink. Zij werden opgeleid door on derbrandmeester S. Korbee van de Hillegomse brandweer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3