Eerste Lauradag: pff, hoe warm het was en hoe ver Raad Woubrugge in discussie over aankoop pastorietuin Sassenheimse raad blij met subsidie zwemles BEZORGERS Nek-aan-nek in tweede etappe Tour de Lisse Enige remedie: melk drinken en dropjes eten Sterke groei van inwonertal in Haarlemmermeer Bod op pakket aandelen van gebr. Figee Hoger resultaat van Lindeteves Cum laude voor dr. D. M. Bakker Leuk programma van sjaloom in Katwijk Kwattaniet pessimistisch WOENSDAG 3 JULI 1968 SASSENHE1M De gemeenteraad heeft gisteravond slechts vtfftig minuten nodig gehad om de tien agendapunten van een raadsvergade- ring-in-vakantiestyl wethouder Westerbeek en de heren Gorter, Van der Plas en Kruik ontbraken af te handelen. Agendapunten, die geen van alle veel stof tot spreken opleverden. Slechts de subsidieregeling voor het geven van zwemonderricht aan leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen, gaf aanleiding tot enige (lovende) op- en aan merkingen. meerde naar de mogelijkheid tot het geven van vrijstelling hiervoor. De heer De Nennie wierp een bal letje op om eerder (vijfde en even tueel zelfs vierde klassen) met het schoolzwemmen te beginnen. Het traditionele 'vragen-uurtje' van de raad bleef gisteravond ach terwege. In plaats daarvan wer den de raadsleden door de stede lijk bouwkundig adviseur, ir P. Risseeuw (verbonden aan het In stituut voor stad en landschap) voorgelicht over het plan-De Kool ALPHEN De eerste Laura dag is uitzonderlijk zwaar geweest. Ervaren tourrijders weten, dat warmte meestal veel meer pro blemen oplevert dan regen en wind. Drie van de honderdtwee- enveertig gestarte deelnemers heb ben het eindpunt niet gehaald. Bij deze drie was ook het onfortuin lijke Amerikaanse meisje, dat al vroeg op de dag kwam te vallen. Hoewel zij moedig probeerde door te gaan, moest zij later toch op geven. In een van de auto's zal zij echter toch de Laura blijven vol gen. Dertien groepen, waarvan die van de Haagse politie met zesentwintig prvan de grootste is, en tweehonderd- tachtig individuele deelnemers be gonnen opgewekt aan hun 150, 100 of 60 km. Verreweg het grootste deel reed de 100 km. Onder de drieënveertig deelne mers die de honderdvijftig km voor hun rekening namen, was ook de secretaris van de Ned. Rijwiel Tour Unie, de heer Rood, voor wie hon- derdvijftig km per dag maar een peuleschilletje is. Hij heeft zich voorgenomen dit jaar tienduizend km onder de wielen door te laten gaan. Vrijdagavond vertrekt hfi na de Laura naar Brussel om daar even zeshonderd km te doen in de rit BrusselParijs'Brussel. Vindingrijk De route, zoals altijd kundig en vindingrijk uitgezet onder leiding van de enthousiaste heer Koren, bracht de deelnemers aan de ver schillende afstanden op bepaalde punten toch weer bij elkaar. Het eerste ontmoetingspunt was in Riip- wetering. Later vond men elkaar weer in Hoofddorp vanwaar de route voor de langste twee afstanden via Langevelderslag naar Zandvoort voerde. Het moeilijkste deel van de route lag ongetwijfeld op de terugweg van Heemstede naar Aalsmeer toen Oien tegen de wind en zon in moest fietsen. Velen hebben echter rustig de tijd genomen om in Zandvoort of in de Westeinder een verfrissend bad te nemen. Langs de Drecht in Leimui den ■orgde het Zuivelbureau voor een prettige verrassing door de deelne mers een beker vruchtenyoghurt aan te bieden. Later Velen kwamen pas tegen slui tingstijd binnen. Het bestuur had rekening houdend met de moeilijke omstandigheden de sluitingstijd een half uur later gesteld. Oud-notaris E. J. Evers uit Bodegraven met ziin tweeënzeventig jaar een van de oud ste deelnemers, was ondanks een klein ongelukje in Katwijk, waar hy kwam te vallen, toch prachtig op tijd binnen. Vandaag voert de tocht via het ontmoetingspunt in Wateringen en HAARLEMMERMEER De ge meente Haarlemmermeer had aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar 55.429 inwoners, tegen 53.532 aan het einde van dezelfde periode van het vorige jaar. Het is opvallend dat hoewel het aantal inwoners in de gemeente jaarlijks toeneemt, de be volking in Hoofddorp het cen trumdorp van de gemeente steeds terugloopt. Hoofddorp telde 8934 in woners, tegen 9271 in de eerste drie maanden in 1967. Nieuw-Vennep laat een flinke stij ging zien. Volgens de cijfers van het sociografisch bureau van de gemeen te Haarlemmermeer, had Nieuw-Ven nep aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar 7345 inwoners tegen 5512 aan het einde van het eerste kwartaal in 1965. Ook het inwonertal van Burger- veen/Weteringbrug nam toe en wel van 713 einde van het eerste kwartaal 1965 tot 756 aan het einde van dezelfde periode in 1968. Het inwoneraantal van Abbenes groeide in de laatste drie jaar van 1386 tot 1406, dat in de buurtschap Lisserbroek van 1734 tot 1769. Van het totaal aantal inwoners in Haarlemmermeer behoorden per 31 maart 51,14 tot het mannelijk geslacht. Verkoop woningen in Nieuw-Vennep HAARLEMMERMEER De ge meenteraad heeft een brief ontvan gen van Mulder-Vogem NV te Lei den over de verkoop aan personeels leden van acht woningen in het plan Welgelegen te Nieuw-Vennep. B. en W. stellen de raad voor de brief ter afdoening in hun handen te stellen. Mulder-Vogem bouwt in samen werking met de NV Vicon 28 pre miewoningen voor verhuur aan personeel. Het bedrijf deelt nu mee, dat het in de toekomst genood zaakt zal zijn in verband met de hoge investeringen, van ieder aan tal te bouwen woningen voor het personeel een klein aantal te ver kopen, om de top van de financie ring rond te krijgen. Tn verband hiermee is men van plan van de 18 te bouwen wonin gen acht panden te verkopen. Deze zullen alleen aan personeelsleden van Mulder-Vogem NV worden ver kocht Kijkduin naar Soheveningen. Langs het prachtige rijwielpad van Sche- veningen gaat men naar het Was- senaarse Slag en vandaar via Leiden en Zoeterwoude weer de finish. Op de eerste dag zijn er nogal wat lekke banden geweest. De Rode-Kruisploeg heeft het vrij rustig gehad. De twee ander uit vallers hadden het met de warmte te kwaad. In verband hiermee heeft het bestuur er nog eens op gewezen hoe belangrijk het is bij warm weer niet teveel koele dran ken en ijs te gebruiken. Belangrijk is, om het zoutverlies door trans piratie tegen te gaan, het drinken van melk, terwijl ook het zoute dropje uitkomst kan brengen. Nieuwe huishoud school bij Oude Wetering ALKEMADE Op een terrein ten noorden van de kleuterschool in Oude Wetering zal een nieuwe huis houdschool worden gebouwd. Het ontwerp is van het architectenbureau Barnhoorn en Paardekooper in Lisse. De in de zusterschool in Roelof arends veen ondergebrachte huishoudschool voldeed al lange tijd niet meer aan de eisen. GESLAAGDEN LTS HOOFDDORP HOOFDDORP In de aula van de lagere technische school heeft di recteur A. den Hertog de diploma's uitgereikt aan de ruim 160 leerlin gen, die met goed gevolg het ein dexamen hebben afgelegd. De school in Hoofddorp is de enige in ons land die vierjarige opleiding geeft. Uit de omgeving slaagden de vol gende leerlingen: (metaalbewerken) Th M Ghr Verhaar (Abbenes), W A Phillippo (Hillegom), A Terlouw (Nieuw-Vennep), C Bark (Lisse), (machine-bankwerken) W van Gaa ien (Bennebroek), A de Koker, P Smit, A J Troost en J de Wachter (allen Nieuw-Vennep); (construc- tie-bankwerken) C J de Krijger (Nieuw-Vennep) en M A J Rennes (Nieuw-Vennep); (elektro-techniek) L M Baars (Ab benes), M v/d Meulen (Abbenes), L F Blokker, D R v/d Neut, H J Sollie en H Vreeken (allen Hillegom), H M v/d Berg, J P Bouterse en G M Kroon (allen Nieuw-Vennep); (bouwkunde) G Schutte (Abbenes), C G Bus, J Dubbeld, C Koolhaas (allen Haarlem mermeer), J de Groot, C B Mijn- ders, J Slottje (allen Lisse), W Blom, F Café, b H Clemens. C Goudriaan, G v/d Laan, M C v/d Stelt. T Tates en E C Vink (allen Nieuw-Vennep). Ook werden diploma's uitgereikt aan leerlingen die het ITO-onder- wijs volgden (individueel technisch onderwijs). Uit de omgeving slaag den de leerlingen: (machine-bank werken) J. J. Boone (Nieuw-Ven nep), A J Verwer (Nieuw-Vennep); (constructie-bankwerken) J Meijer en G E van Velde (Haarlemmer meer), G A Willemsen (Hillegom), A J C Appel (Langeraar), W B P van Aarle (Nieuw-Vennep); (Timeren): P L v/d Eist (Bennebroek). B Blom (Hillegom), G W Schreurs en J de Wil (Nieuw-Vennep). ALPHEN AAN DEN RIJN De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver is ver leend aan P. J. Belt, chef-verkoop boekhandel bij Uitgeversbedrijf N. Samson N.V. te Alphen aan den Rijn. De voor de eenentwintigste keer aan de Laura deelnemende Poedel van Dam heeft er bijna alles bij uitgetrokken. Hij wordt gemasseerd door een Rode- Kruisman. Rechts op de foto dokter Van der Steende tour arts. Lust m in- feest avon d van De Brasem TER AAR De hengelsportver eniging De Brasem heeft met een klinkende feestavond in het Dorps huis het vijftienjarig bestaan van de vereniging herdacht. In 1953 werd de vereniging opge richt onder voorzitterschap van de heer G. J. Wijzenbroek, die vorig jaar is afgetreden en tot ere-voor zitter is benoemd. De eerste jaren was de heer R. Rozeboom secretaris, die later werd opgevolgd door de tegenwoordige secretaris, de heer A. P. Touw. De vereniging telt nu 180 leden en heeft nog steeds een wachtlijst. Voorzitter G. Wilms her innerde aan dit alles bij de opening van de feestavond. „De vrolijke vrijbuiters" onder leiding van Klaas Tas hebben er een geweldig feest van weten te ma ken. Conferencier Martin Verbeek bleek uit het goede hout gesneden. Medewerking verleenden verder Nellie Beuk als vocaliste en de Su rinaamse zanger Calypso Johnny. Eerste supermarkt aan Vosholplein, Ter Aar TER AAR In het winkelcen trum aan het Vosholplein gaat mor gen de eerste supermarkt voor het publiek open. De heer Besemer, die jarenlang een levensmiddelen bedrijf heeft geëxploiteerd aan de Aardam- seweg, begint in een dubbele win- keltravé een supermarkt, onder de naam „Alles onder één dak" Naast levensmiddelen gaat hij aardappelen, groenten, fruit, diepvriesprodukt vleeswaren, brood, melk en melk- produkten. rookartikelen en kosme- tica verkopen. Loco-burgemeester wethouder H. A. Volgering heeft vanmiddag om half vier de supermarkt officieel ge opend. Onderwijzer Koudekerk in Biervliet getrouwd KOUDEKERK Velen hebben gisteren onder zeer warme weers omstandigheden een reis gemaakt naar Biervliet in Zeeland om ge tuige te zijn van de huwelijksvol trekking tussen de heer L. P. H. Schrier, onderwijzer aan de Burge meester De Herderschool, en mej. L. Kortense, kleuterleidster in Biervliet. De heer Schrier. die veel be kendheid geniet onder de jeugd van Koudekerk, is onder meer be stuurslid van de voetbalvereniging Koudekerk, van de Oranjevereni ging en van de vereniging Volks onderwijs. Het burgerlijk huwelijk werd vol trokken door burgemeester Korten se. de vader van de bruid. Ds. Evenhuis ging in de kerkdienst voor. Na de receptie in restaurant De Braakman is het bruidspaar voor de huwelijksreis naar Zuid-Frank rijk vertrokken. WOUBRUGGE Voor behande ling van een korte agenda kwam de raad (drie leden waren absent) gis teravond bijeen bij een temperatuur die men hier zelden meemaakt. Een drietal raadsleden bevond de geloofsbrieven van de heer G. Boe- Ie, opvolger van het CH-raadslid C. W. Anker, in orde. Bij de ingekomen stukken was een door G.S. goedgekeurd raadsbe sluit voor f 88.000 de Kerkstraat in Hoogmade te verbeteren. Evenzo was het plan tot verbetering van de speelplaats bij de openbare lagere Slecht begin van A vondvierdaagse SASSENHEIM Onder nogal slechte weersomstandigheden is gis teravond in Sassenheim de traditio neel aan het worden Avondvierdaag se van start gegaan. Ruim vierhon derd, voor het merendeel jeugdige, wandelaars deden hun inschrijving gestand. Degenen die in verband met het slechte weer niet zijn komen opdagen, kunnen vanavond alsnog deelnemen en de resterende drie dagen meelopen. Op 12 juli kunnen zij dan de vierde avond in halen. AMSTERDAM In opdracht van principalen is de firma Van Haften en Co N.V., commissionairs in effecten, bereid maximaal f 600.000 nominaal aandelen en/of certificaten van aande len N.V. Haarlemsche machinefabriek voorheen gebr. Figee te kopen tegen een koers van 165 pet (vrijdag: aande len 1397h. certificaten 142). Het bod is geldig tot 1 juli. Verlenging van de termijn van aanbieding zal mogelijk zijn tot uiterlijk 8 juli. Het bestuur van Figee kan zich met het uitbrengen van dit bod verenigen. Het is van tevoren van het uit te brengen bod op de hoogte gesteld. De betreffende groepering heeft de bedoe ling belangrijke opdrachten op het gebied van constructiewerk e.d.. voortvloeiende uit haar activiteiten, aan Figee te verstrekken. Naar het zioh laat aanzien, zullen deze opdrachten geleidelijk aan tot een verhoging der produktie van Fi gee kunnen leiden. Verwacht kan wor den. dat met name door de teleurstel lende ontwikkeling bij de dochteron derneming. de Nederlandsche staal industrie. de resultaten van Figee. al thans over het eerste halfjaar 1968, beneden die van 1967 zullen blijven. Van de samenwerking met vorenbe doelde groep verwacht hej bestuur van Figee voor de komende jaren een positieve bijdrage tot de resulta ten. Uiterlijk 3 dagen na sluiting van de termijn tot aanmelding zal aan de aanbieders een bericht in zake de aanvaarding van het nominale bedrag worden gezonden. AMSTERDAM Ondanks gestegen kosten en recessieverschijnselen in tal van landen is het resultaat van Lin deteves Jacoberg N.V. over 1967 niet achtergebleven bij dat van 1966. Het exploitatieresultaat n. .n toe van f 7.319.000 tot 1 7.438.000. En restee-de een saldo-winst van f 2 398.000 (v.j. f 2.331.000). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 10 procent Geslaagden Geref. uloschool Lisse LISSE Van de 17 kandidaten voor het Mulo-examen van de Geref. Ulo-school zijn geslaagd: Piet Boo- gerd, George den Breejen. Ellen Eisenga, Jan Havenaar. Ineke Hors man, Ria de'Jongh. Wim Ligtenberg, Hanny Montagne, Ferdy van Randen, Cor Segers, Tom Segers. Hans Smits, Lenie Stolker, Barreke Tromp, Wim van Turenhout en Teun in 't Veld. Eén kandidaat werd afgewezen. LISSE De heer P. M. Lefeber is geslaagd voor het diploma MHDS aan de Économische school in Den Haag. De heer Guldemond slaagde voor het kandidaatsexamen schei kunde en de heer J. C. Moolenaar voor het doctoraal examen tandheel kunde. Voor het examen adspirant- diëtiste slaagde mej. J. van Werk hoven. ALPHEN De promotie van de heer D. M. Bakker, leraar aan het christelijk lyceum, geschiedde gis teren aan de Leidse universiteit cum laude. HAZERSWOUDE Volgende week wordt de Zonnehuis-collecte gehouden. De opbrengst gaat naar mindervaliden. HAZERSWOUDE De heer C. van Driel is geslaagd voor het exa men staal- en betonconstructeur. HAZERSWOUDE De brand weer, onder leiding van comman dant W. Soeters heeft deelgenomen aan wedstrijden in Capelle aan den IJssel. Vierentwintig korpsen stre den op twee banen om de punten. Op baan 1 legde het Hazerswoudse team beslag op de zesde plaats. Spoedraad Voorhout VOORHOUT Vanavond om aoht uur komt de gemeenteraad in spoedeisende vergadering bijeen. school goedgekeurd en de vervan ging van de vloeren in drie lokalen van de chr. nat. school. De woning Europaplantsoen 19 werd toegewezen aan de heer J. C. M. Soefemelk. In principe besloot de raad mede werking te verlenen aan de aanschaf van leerboekjes voor de r.k. pa rochieschool. Dit gold tevens voor de aanleg van een zandbak en een schommelstelling bij de r.k. kleu terschool te Hoogmade. één en ander behoudens de goedkeuring van de inspecties. De nieuwe vorm van schoolgeldheffing bij de openbare kleuterschool zal nog dit jaar wor den ingevoerd. Met algemene stemmen werd mej. H. Suik, nu tijdelijke leerkracht bij deze school voor vast benoemd. Restauratiekosten De raad besloot opnieuw voor zes maanden een kasgeldlening van f 300.000 aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse gemeenten. Het voorstel, behalve de reeds verleende f 5000 subsidie als bijdra ge in de restauratiekosten van de Vlietpoldermolen. alsnog een extra subsidie van f 2942 te geven, werd door de raad aangenomen. Het raadslid Noordam (CHU) stemde te gen. Hij was van mening, dat dit geld veel beter besteed kon worden aan de aanleg van een zwembad. Na langdurige onderhandelingen met de kerkvoogdij van de Hervorm- Ziekenhuislening AMSTERDAM Een syndicaat, on der leiding van de Nederlandsche Credietbank en de Nederlandsche Middenstandsbank, stelt op vrijdag 5 juli de inschrijving a pari open op f 7.5 min. 7l2 procent 30-jarige obliga ties. lening 1968 van de Vereniging voor Protestants- Christelijke zieken verpleging v. Dordrecht en omstre ken. exploiterende het Diaconessen- huis en het ziekenhuis Refaja te Dor drecht. De stortingsdatum is donderdag 1 augustus. Notering ter beurze zal wor den aangevraagd, zo vermeldt het prospectus. De aflossing geschiedt pari in 25 gelijke jaarlijkse termijnen van au gustus 1974 af. Vervroegde gehele of gedeeltelijke aflossing van augustus 1978 t/m 1982 a 101 pet. daarna a pari Zoals bekends, zijn de totale bouw en inrichtingskosten voor het nieuwe Refaja-Diaconessenhuis geraamd op f45 miln. per uit. 1967 was f2.6 min. in het nieuwe project geïnvesteerd. Per uit. mei 1968 was voor de finan ciering van de bouw reeds f4.7 min. aangewend. De lening dient ter aflossing van de voor de financiering van dit bouwpro ject aangegane kortlopende verplich tingen. alsmede voor de verdere fi nanciering van de bouw. KATWIJK AAN ZEE Tal van jongelui hebben gistravond meege daan aan de in de omgeving van het caravankamp gehouden vossenjacht. De wedstrijd was georganiseerd door het sjaloomteam van de samen werkende Katwijkse Kerken. Het team heeft voor de gasten een aan trekkelijk programma samengesteld, dat onder meer bevat kinderspelen, poppenkast, fortenbouw en handen arbeid. Ook staan activiteiten op stapel waaraan de ouderen kunnen deelne men: volksdansen, een songfestival en een kampvuur. Elke avond om kwart voor tien wordt een dagslui ting gehouden. Dit voorstel vond bij de raad een goed onthaal. De ongeveer 140 leerlingen, die de zwemkunst nog niet machtig zijn, zullen het ko mende schooljaar in de gelegenheid worden gesteld in het nieuwe Kat wijkse sportfondsenbad Miereweide te lessen. Het daarvoor benodigde bedrag is voorlopig begroot op 4.352. Van de ouders wordt een bijdrage verwacht van 15 per jaar per kind, waardoor er een te kort blijft van 3.652. De 'zwemspecialist' in de raad, de heer Plattje. zwaaide, evenals mevrouw De Meijer-van Zon. B. en W. lof toe voor het voorstel. Wel had hij graag gezien, dat er ook in de zomermaanden (in het eigen bad) zou worden gezwommen. De heer Van Prooyen vond de verplichte bijdrage van de ouders nogal aan de hoge kant; hij infor- Correspondentschap te Rijnsburg RIJNSBURG Het plaatselijke correspondentschap van onze krant wordt waargenomen door de heren M. J. en L. J. Goudriaan en C. Vegt. Aankondigingen van vergaderingen en dergelijke kunnen het best wor den worden bezorgd bij de heer L. J. Goudriaan, Petronella van Saxen straat 16, tel. 2768. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur hoopt ds. P. J. Dorsman uit Staphorst in de zaal achter de gere formeerde kerk te spreken voor de hervormde evangelisatie. de Gemeente in Hoogmade. kwa men B en W met het voorstel van de pastorietuin 150 meter voor f 1500 over te nemen en daarmee het opstalrecht af te kopen. De gemeen te verplicht zich evenwel ingrijpen de verbeteringen aan te brengen, zoals terreinafscheiding, verhard klinkerpad naar de garage, grind- ophoging en aansluiting op de rio lering. Spelletje De heer Markx (KVP) vond de houding van de kerkvoogdij absurd. Er is hier een spelletje gespeeld. Men wilde het onderste uit de kan hébben, want de werkelijke kosten per meter zijn veel hoger. De heer Anker (CHU) wees erop. dat de waarde van de pastorie achteruit zal gaan, al was het maar, dat men een deel van zijn vrijheid kwijt raakt. De raadsleden bleken uiteenlopende meningen te hebben over waardevermindering of -ver meerdering. De voorzitter was het er mee eens dat men met moeilijke gespreks partners te doen had. Daar staat te genover, dat het sanitair rond de pastorie verbeterd is. Hierna ging de raad met het voorstel akkoord. LISSE De twaalfde Tour de Lisse belooft spannend te worden: verschillende renners zaten elkaar zó dicht op de hielen, dat het een „nek-aan-nek-race" werd. Er is bijzonder snel gereden. De renners kwamen tot een snelheid van 32 a 33 km per uur. De eerste twee ronden deden ver wachten dat Gerard Looijenstijn de tweede etappe zou gaan winnen, maar in de derde ronde was Jaap Kortekaas hem in snelheid de baas. Voordat voor de drie ronden ge start werd, is eerst een ploegenrit gereden, waarin de Schrama-Verf- ploeg als favoriet naar voren kwam met een tijd van 7 minuten en 42 seconden voor een parcours van 4,7 km. De Gezamenlijke Melkhandel lag er vlak achter met een tijd van 8.07 min, gevolgd door De Vlinder met 8.10 min. Vanavond wordt de 3e etappe ge reden met 4 ronden met een totaal van ruim 18 km. Uitslagen 2e etappe Ploegentijdrit: 1 Schrama-Verf 7.42, 2 Bromfietser botst legen personenauto KATWIJK AAN ZEE Gister- morgen om half acht zijn op de krui sing van de secundaire weg van de Zeeweg en het Waterloopje een bromfiets en een auto met elkaar in botsing gekomen. De bromfietser, de 18-jarige C. Guijt, liep hoofdletsel op. Hij is naar het Academisch Zieken huis te Leiden gebracht. LISSE Voor de evangelisatiekring zal vanavond om acht uur in De Witte Zwaan ds. J. Gravendeel spreken. Goud- en zilvermarkt Amesterdam Goudprijs Amster dam 1 juli per kg 4750—4910; zilver- prijs Amsterdam 289—301.50 vrijblij vend; informatie koersen goud f 4760— f 4910 vorige f 4750—4900 Zilvernotering: f 289—f 301.50; vorige notering f 288—f 300,50 p kg Programma Vakan tievreugd voor de jeugd" LISSE Met veel zorg heeft het Comité „Vakantievreugd voor de jeugd" een zomerprogramma in el kaar gezet en in een keurig ver zorgd boekje samengevat. De echt genote van de burgemeester, mevr. M. C. Berends-Van der Eist, schreef een pittig voorwoord, waarin zij haar waardering uitspreekt voor het werk van het Comité. Het program ma ziet er als volgt uit: Fiets-puzzeltocht van maandag S juli tot uiterlijk 9 augustus. Bij deze tocht komt het niet aan op prestaties, maar op goede opmer kingsgave. Ieder, vanaf 9 jaar, kan geheel persoonlijk deze puzzeltocht rijden. Veilig Verkeer-wedstrijd van 8 t.m. 15 juli: Bij deze wedstrijd zul len de deelnemers getoetst worden op hun praktische en theoretische kennis. Tekenwedstrijd voor kinderen van 614 jaar op dinsdag 9 juli. Een jury zal de inzendingen beoordelen op leeftijd, creativiteit, originaliteit en netheid. De wedstrijd wordt ge houden in het Verenigingsgebouw in De Engel, achter de kerk. Aai- vang 9 uur v.m. Hengelwedstrijd. Gezien 't grote succes van het vorig jaar is ook nu weer een hengelwedstrijd in het programma opgenomen en wel op zaterdag 13 juli. aanvang 8 uur v.m. Leeftijd 614 jaar. Etalage-zoekwedstrjjd van 15 tot 20 juli: Vliegerwedstrijd. Het Elektro- Techn. Bureau „De Vlinder" stelt voor deze wedstrijd een aantal vlie gers beschikbaar. De vaders kun nen ook helpen een vlieger te ma ken. De wedstrijd wordt gehouden in de Poelpolder, einde Uitermeer rechtsaf, aanvang 9 uur op 20 juli. Verkleedwedstrijd. Kinderen van 612 jaar kunnen deelnemen aan een verkleedwedstrijd. Deze wordt gehouden op 25 juli in Het Baken achter Rehoboth bij de Hervormde Kerk: aanvang 3 uur. Op dinsdag 6 augustus wordt een Veilig-Verkeer-middag gehouden in het Luxor-Theater met vertoning van een kinderfilm, alle leeftijden. Wedstrijd asfalt-tekenen op het zuidelijk voetpad langs de Stations weg tot de Van Lijndenweg, leef tijd 616 jaar. Dinsdag 30 juli, aan vang 2 uur. Op zaterdag 10 augustus wordt nog een „bonte morgen" ge houden op het terrein van de Open bare school met allerlei spelletjes .612 jaar). Melkhandel 8.07. 3 De Vlinder 8.10. 4 Ons Weekblad 8.16. 5 Graficus 8.18. 6 Beijers- bergen 8.39. 7 Tien ln één 8.46. 8 Van Ger- ven 8.51. Uitslag 2e gedeelte 1 Jaap Kortekaas 25 08 2 Gerard Looyensteyn 25.09, 3 Har ry v d Zwet 2510. 4 Bert Eigenbrood 25.10. 5 Kees de Boer 25.10. Algemeen puntenklassement: 1 Gerard Looyensteyn 24 pt. 2 Jaap Kortekaas 22. 3 Harry v d Zwct 20, 4 Bert Eigenbrood 12. 5 Jack van Ruiten 5. 6 Bas Langeveld 3. 7 Theo van Ruiten 2. 8 Kees de Boer 2. Klassement na de 2e etappe: 1 Jaap Kortekaas 50.26, 2 Harry v d Zwet 50.26, 3 Bert Eigenbrood 50.27. 4 Gerard Looyen steyn 50.27. 5 Theo van Ruiten 50,28. 6 Gerard Trompert 50.28, 7 Jan Vrijburg 50.28. 8 Joop v d Burg 50.28. 9 Bas Lan geveld 50.28. 10 Ton van Schooten. Algemeen ploegen klassement na 2e et.: 1 Schrama-Verf 2.39.06. 2 Ons Weekblad 2.39.40. 3 Melkhandel 2.40.17, 4 De Vlinder 2.42.28, 5 Graficus 2 42.59, 6 Beijersber- gen 2.44.01, 7 Van Gerven 2.49.16, 8 Tien in één 2.49.19. Algemeen Bergklassement: 1 Jaap Kor tekaas 20 pt. 2 Bert Eigenbrood 6. 3 Har ry v d Zwet 4. 4 Gerard Looyensteyn 3. 5 Martien Dofferhoff 3. 6 Gerard Trom pert 1. Uit de strijd: Ton van der Poel. Peter v d Zwet. Gerard Bemelman. Ongelukkigste renner: Wim Looyensteyn. Promotieprljs: Hans Timiners. BREDA Het bestuur van de N.V. Chocolade- en cacaofabriek Kwatta verwacht over 1968 een lager verlies dan over 1967 (f450.000). Het winstge vend stadium zal echter pas over eni ge jaren bereikt worden, zo luidde da verwachting in de algemene vergade ring van aandeelhouders. Pas dan kan gedacht worden aan hervatting van da dividenduitkering. De angst van een aandeelhouder, dat op den duur alle liquiditeiten van Kwatta zouden verdwijnen en dat de huidige reorganisatiemaatregelen geen effect zouden sorteren, kon het bestuur niet delen. Uit het door een Amerikaans bureau uitgebracht rap port is naar voren gekomen, dat opti misme over de toekomst van Kwatta ten volle gerechtvaardigd is. Duidelijk werd nog eens onderstreept dat da jarenlange bevoorrechte positie van de Nederlandse chocolade-industrie verloren is gegaan door EEG-maatra- gelen. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direkt voor vakantie- en vaste wijken. Leeftijd 15 jaar of ouder. Aanmelden: dagelijks van 9 tot 17 uur Steenstraat 37 Telefoon 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5