Na aanvaring verdronken Patiënten gaven dokter Van Praag tuin met vijver Jongens braken in bij meisjes te zijn Geslaagden Christelijke nijverheidsschool Hitte temperde kritiek op het bestuursbeleid om Tweede tennistornooi De Munnik begonnen Koninklijk zilver voor een gouden jubilaris RONDOM DE BIJBEL „Het Verlossingsplan" Inbrekers zetten brandkast op steekwapen Bewegingsrecreatie op strand Noordwijk \rarlemisrhe examens Aanvoer waspeen neemt toe Vijf gewonden in Katwijk bij bromfietsongelukken NIEUWE LEIDSE COURANT Coöperatie in Aoord wi jk ALPHEN Geslaagden van de Christe lijke Nijverheidsschool voor meisjes: Wil v.d. Akker. AU Angenent. Lla Baste, Cor- rle van Berkel. Hjlde Blom. Joke Bout hoorn. Corrle Brand. Gerrle den Braven. Ineke Breeveld. Willy Broere. Dirkje Brouwer. Joke de Bruin, Dolly Bruné, Annie Cornellssen. Anneke Couvee. Irene Dijkman. Erica Domburg. Nel Domburg, Joke Dulveman, Janny Eikerbout, Chrlstlen Geuchles, Annemarle Groenen dijk, Corrle Groeneweg. Nanda Hart- wlgsen, All Helnen, Willy van Hemert, Grietje Hessellng. Tineke van 't Hoff, Corrle Hogervegt, Heieen Hogeweg. Si- mone Hopman. Marie de Jong. Trudy Kastelein, Frieda Ketel. Ineke v.d. Knijff. Ineke Koens. Anneke Koolwijk. Marian Koppe. Gerrle Kraan. Corrle Kulk. Els v.d Laar se. Marja v.d. Lee. Aagje v.d. I^eede. Joke van Marsbergen. Mineke Meyer, Anneke Nieuwland. Gretha Olel- mans. Aartje Ram. Ria de Ridder, Elly Rietveld. Gerda Rietveld. Cokkle de Rijk. Ida Roest. Mla Schaper. Cora Scholten. Roelle Slagter. Rla Snel. Herma Sprey. Cobj v.d. Streek Elleke Sultela. Louisa Talahataruson. Hennle Timmer, Margreth van Triest, Johanna Verhagen. Jannie Verkade. Hedwlg Verkerk. Greetje Verschuur. Anneke de Vries. Lljnle de Vrlea. Ineke Wornaar. Jet Wijsman. Ma rian van Winkel. Corrle Wlttebol. allen Alphen a d. Rijn. Gretha de Bruin. Anne ke Ooudrlaan. Annie Grootendorst. Jen- neke van Herk. Coby Jonkers. Anneke Kranenburg, Dletje Spoelstra, Nel van- Veen. allen Boskoop. Marguérithe le Cluae. Marrle van Dorp. Coby Duiker. Sonja van Lu.vk. Tineke Rademaker, Elly Rietveld, Tineke Schelllngerhout, Nel v.d. Steen. Elly Verheul, Marja Vernet. Ankle van Waay. allen Hazerswoude. Jacoba Guldemond. Janny de Jong. Nely de Jong. Joke de Leeuw. Willy van Vliet, Anneke v.d. Voorst, allen Koudekerk a.d. Rijn. Rita van Immerzeel. Greetje Vroon land. Wally Vroonland, allen Lelmulden. AU Koster. Wtlma van Llth. Corrle Lou- wes. Janny Verduyn. allen Nieuwkoop. Trljnle Domburg. Nleuwveen. Joke van Beek en Nel Etkelenboom. Rljnsaierwou- de. Dtcky Balvers. Cora Bardelmeljer, Marja van Dam. Marian Hogenes. Janny Kroon. Janny van Leeuwen. WH Meeu- wis. Henny Treur, Hanny Versluis, Ben ny Verzaal. Anna van Vliet, allen Ter aar. Marian van Beljeren, Rla de Blan ken. WUly Koetsier. Yvonne van Lullng. Janny Terhorst. Elly van 't Wout. allen Woubrugge. Tlny Domburg. Marian van Leeuwen. Nelly Vork. allen Zevenhoven. Eèn leerlinge van de primaire opleiding doet tengevolge van ziekte na de va kantie examen. Opleiding Assistente met de nadruk op theoretische vorming: Gladdys van Alphen. Greet Boerman. Dlta Braster. Hanny van Dijk. Margreet GroenedIJk. Marijke de Groot, Rla Haver kamp, Janny de Kleer. Ineke Langerak, Coby van Leeuwen, Janny Maaskant. Trudy van Mourlk. All v.d. Nagel. Greet Nieuwland. Aukje Schollaardt. Janda Schutte. Janneke Snel. Magda Trljzelaar, Gonny Turken. Thea Verduyn. Ineke Vonk. Neltssa Wassenburg. Adrl Wentlnk. SJany Wiegman. Cora van 't Wout. allen Alphen aan den Rijn. Janny Slingerland, Tineke van Tol. Boskoop. Marian van Diggelen. Gerle Quartel, beide Ha- zerswoude. Carla Budding. Lla Jansen. LEIDERDORP Voor de twee de maal organiseert de Leiderdorpse tennisvereniging de Munnik haar open tournooi. Was vorig jaar de regen meerdere malen spelbrekér nu drukte een slopende warmte op de openingsdag op de spelers. Bij de dames in B lijkt de finale tussen Josine van der Hoogh en Joke Bos een uitgemaakte zaak. De Noordwijkse dames zijn veruit su perieur. al kunnen Agnes Engelen burg-Reef en Helma de Vries voor een verrassing zorgen. Helena de Vries startte wat moei zaam na een 64, 46. 64 zege op Anita Steenhauer. Bij de heren is een finale tussen Jaap Temmink en Dick Bouman de planning met Jan Ufkes en Jan Auke v. Werkum als eventuele out siders. De mooiste prestatie van de ope ningsronde kwam op naam van Modderman, die zijn vele jaren tro- penervaring nauwkeurig in stelling bracht tegen de sterke Roomburger Harrv Mulder. Met 6—2. 3—6. 6—4 bleef Modderman overwinnaar. De langste party van deze dag kwam op naam van Frans Karei Kroes en Rien de Meijere, waabij Kroes met 2—6, 17—15, 6—2 het volle rendement van de hitte op pikte. Bij de dames in C ligt een finale tussen Anita Steenhauer en Hen- riëtte Bakema in de verwachtingen, al kunnen de „juniortjes" Karin Braakman en Mieke v. Ulden een heel eind komen. Henriëtte Bakema bereikte reeds de halve finale na een 7—5, 6—2 zege op mevr. Zon neveld. Hendrie Spek. allen Nieuwkoop. Mleke de Bruyn. Annle Pijper, belde Nleuwveen. Betsy Cats. Ter Aar. Opleiding assistente met de nadruk op vorming ln de naaldvakken: Ida Bloupot, Gerda Duiker. Ada van Heusden. Gerda Hijman, Gerry van Leeu wen. Lla de Jong. Loes de Jong. Inge Koopman, Nancy Lalopua. Hellen Teteris- sa. Manja Vaartjes, allen Alpben a.d. Rijn. Willy v.d. Bas. Anneltes Kruyt. bei de Boskoop. Annie Demoed, Wil den Her tog. Joke Kroon. All van Ofwegen, Mar- thy Schreuder, allen Hazerswoude. Lida v.d. Voorst. Koudekerk a.d. Rijn. Marrle Dompellng. Lelmulden. Nel v.d. Kooy, Nieuwkoop. Margriet Colijn. Nieuw Ven nep. Greetje v.d. Boon, Woubrugge. Opleiding assistente met de nadruk op huishoudelijke vorming: Nel Breeveld. Dlny van Donk. Jans Goedhart. Tineke de Jong. Mjeke Keizer. Tiny Keizer. Dltty Kraan. Els Lieftlnk. Anneke Rijswijk. Els Schimmel. Linda Serrière du Blzournet. Gerrie van Soest. Wil van Triest. Jos Vermaas, allen Al phen aan den Rijn. Nel Voskuilen. Jaike Wtersma, belde Boskoop. Opleiding leerling-verkoopster: Dltty Ouwehand en Rla Stapper. Al phen aan den Rijn. Coby van Dorp en Anneke de Vogel. Ha/erswoude. Greet Koeman en Maria d Witte, Koudkerk a.d. Rijn. Tia v.d. Linden. Marianne Mans. Nieuwkoop. Joke de Blanken en Sarolta Schljff. Woubrugge. Opleiding kostuumnaaister: Alphen Letta Langerak. Mary Leef lang, Bea van Vliet, allen Aiphen a.d. RUn. Christien de Kooter. Koudekerk a.d. Rijn. Rla van Soest. Nieuwkoop. Nel Buiten huis, Janny den Houdijker, Wil van Of- wegen, Leny Plalsler, Hazerswoude. Opleiding kinderverzorgster: Mleke van Arkel. Llnda Celosse, Dlny Haverkamp. Nel Pols. Anne van Twlsk. Corry Ver horst. Marianne Verschuur. Dltte Vogel. Rla de Vries. Rlna v.d. Zwam, allen Al phen aan den Rijn. Joke van Dam en Astrld Moerlngs. Boskoop. Annle van Diggele. Koudekerk a.d. Rijn. Berthle Harkes. Hazerswoude. Nel den Boer. Woubrugge. Vooropleiding verzorgende beroepen: Dlny van Berkel, Lenneke v.d. Dol. Adrl Hijman. Erl v.d. Laken. Sari van Ofwc- genl Henny Sllgter. allen Alphen a.d. Rijn. Roos van Gemeren Boskoop. Rlta van Stuivenberg. Koudekerk a.d. Rijn. Henny Valk. Nieuwkoop. Tlny v.d. Ha ven. Lla Lek. Frjeda de Rijk. allen Ter Aar. Mary Terhorst en Leny Walraven. Woubrugge. Hoog en laag water le Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 8.13 en 20.42 uur; laag water 3.51 en 16.14 uur. KATWIJK AAN ZEE Don derdagavond hoopt ds. G. M. A. Hen- driksen (ex r.k. geestelijke) uit België te spreken in de Kapel aan de Voor straat Een zangkoor verleent mede werking. De bijeenkomst gaat uit van het comité In de Rechte Straat Lei den en omstreken. Bij de heren in C is Ad v. d. Berg de enige kracht van betekenis, zo dat de Noordwijker een prachtige kans heeft met de palmares te gaan strijken. Jan Theunissen heeft ook 'n kans je, want zijn 63, 64 zege op Wim Doornik maakte bepaald indruk. Jaap Kooreman, voor het eerst na een ernstige schouderblessure weer op het gravel startte goed tegen Stolk en won met 63, 62. Ook Rien v. d. Nat hield de naam van de Munnik hoog door ..good old" de Ruiter met 63. 46. 86 te kloppen. De belangrijkste uitslagen luiden: D.E.B.: H. de Vries-A. Steen hauer 64, 46, 64 H.E.B.: F. Kroes-K. de Meijere 2—6. 17—15. 6—2; A. v. d. Berg- A. Kleijn 62, 62; R. Hemeling- J. Jansen 60. 61; B. Modder- man-H. Mulder 62, 36. 64; R. Spaas-J. Wielsma 6—4. 62. D.E.C.: L. Giesen-Y. Dorlandt 97. 75; J. Teeuw-L. Noordman 64. 64; A. Zonneveld-Pante- broëk 6—1. 6—2; M. v. Ulden-E. Mulder 62. 61; H. Bakema-A. Zonneveld 75, 62. HJS.C.: J. v. d. Berg-N. Wempe 64, 63; J. Kooreman-S. Stolk 63. 62; v. Straaten-S. v. Egmond 62. 60; M. Braakman-J. Wiels ma 61, 75; Hollebrandse-Lucas 6—4. 6—1; E- Wilmink-R. Gallas 64. 62: E. Wempe-C. Meijer 60. 61; Dobbinga-v. Wijk 61. 6—3; C. v. d. Nat-C. de Ruiter 6—3, 46, 86; K. Heringa-Boelens 62. 6—0; J. v. Schaik-C. Stokkermans 6—1. 62- W. Doornik-Haazebroek 6—3, 6—0.' KOUDEKERK De 48-jarige A. P. Baauw uit Rijswijk (Gelder land) werknemer van Spanbeton Mij NV Nederland in Alphen, is gistermiddag in de Oude Rijn ge vallen en verdronken. Voorzover de politie bekend kon de man niet zwemmen. Dagelijks vaart een motorvlet over de Oude Rijn om werknemers van Spanbeton naar de overkant te brengen. De heer Baauw, die samen met nog iemand op de mo torvlet stond, sloeg overboord, toen het vaartuig werd aangevaren door een ander schip. Een schipper van een daar in de buurt liggende boot sprong in het water, maar kon het slachtoffer niet vinden. De gemeentepolitie van Alphen, die inmiddels was ge waarschuwd, begon onmiddellijk te dreggen. Ook de rijkspolitie ver leende assistentie. Ongeveer een uur na de aanvaring werd het stof felijk overschot uit het water ge haald. ALPHEN Loco-burgemeester J. van den Berg heeft gistermorgen in hetdirectiekantoor van Oost hoek en Zoon Industrie en Han delsmaatschappij N.V. aan de heer G. D. van der Maal in verband met diens vijftigjarig arbeidsjubi- leum de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau in opvolging uitgereikt. De gouden jubilaris had bij zijn veer tigjarig arbeidsjubileum de bron zen eremedaille ontvangen. De heer Van den Berg zei, dat het vieren van een gouden jubileum in de familie van der Maal'traditie is geworden. Immers ook de vader van de jubilaris heeft zijn gouden ar beidsjubileum bij de firma Oosthoek gevierd. Namens de directie sprak h\ H. Kotter. De familie Van der Maal is in totaal nu dus een eeuw aan het bedrijf verbonden. De heer Kotter gaf een over zicht van de afgelopen vijftig jaar. waarin de jubilaris zich v. d Valk Boumanweg 236, Leiderdorp 4 juli donderdagavond 8 uur. Spr. Dhr Y. S. KRAMER. Onderw.: U bent hartelijk welkom. 8 NOORDWIJK In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in het kantoor van het bloembollen- bedryf van De Graaff Bross en S. A. van Konijnenburg N.V. aan de Schie- straat. De dieven verschaften zich toegang door verbreking van een slot. Ver volgens transporteerde men met een steekwagen de brandkast uit het aan de weg gelegen kantoor naar een gang, waar men de ramen afscherm de met elders in het bedrijf wegge nomen gordijnen. Met behulp van snijapparatuur trachtten de daders de kast open te branden. Dit is echter niet gelukt. Bovendien was in de brandkast en ook elders in het kantoor, waar eer der werd ingebroken, vrijwel geen geld aanwezig. NOORDWIJK Een politiepa trouille heeft een 16-jarige jongen uit Sassenheim aangehouden toen NOORDWIJK Op initiatief van de Stichting VVV en de Evenemen tencommissie zullen de gasten in de gelegenheid worden gesteld tijdens hun vakantie kosteloos deel te ne men aan bewegingsrecreatie op het strand. Vanaf heden zullen de oefeningen dagelijks (uitgezonderd op zondag) op het strand worden gegeven en wel 's morgens van 10 tot 12 uur en 's middags van 2 tot 4 uur. 's Mor gens wordt de bewegingsrecreatie beoefend aan de noordzijde van het Oranjebad, 's middags moet men zich op het strand melden even ten zuiden van het Huis-ter Duin-bad. De plaatsen worden aangegeven door een vlag met de Noordwijkse badvis. De leeftijdsgrens voor de deelnemers ligt tussen 4 en 80 jaar. heeft weten te onderscheiden als leider in de hulpstukkenafdeling. Als geschenk werd een envelop pe met inhoud aangeboden. De jubilaris ontving tevens uit han den van ir. Kotter de zilveren legpenning met oorkonden van de Nederlandse vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland. Ir. P. Kolk sprak eveneens harte- tijke woorden tot de jubilaris. Hij bood diens zuster een bloemstuk aan. Namens het personeel bood de heer C. van Vliet een paraplubak aan met een bloemstuk voor de zuster van de jubilaris. Wachtmeester Pater 25 jaar in Lisse LISSE Maandag herdacht de heer D. Pater, wachtmeester 1ste klas bij de rijkspolitie, dat hij 25 jaar in dienst was. Bij de intieme huldiging is gezegd dat het bij de rijkspolitie zelden voorkomt, dat iemand zólang op dezelfde stand plaats werkzaam is. Dat hij in de kring van de rijkspolitie een grote plaats inneemt, is duidelijk geble ken uit de woorden, die hem wer den toegevoegd. Fioretti College aanbesteed LISSE Het Fioretti College is aanbesteed. De laagste inschrijver is de Aannemings Mij Van Rhyn Kat wijk N.V. met een bedrag van f 3.113.000. De bouw geschiedt onder directie van het architectenbureau Van Oer- le-Schrama-Bos uit Leiden. Het werk omvat 33 leslokalen, 3 vaklokalen en 3 gymnastieklokalen. Het gebouw zal 35.120 m2 groot worden. Ver wacht wordt dat in augustus met de bouw kan worden begonnen. NOORDWIJK Het deelnemen aan de sanering van de bezorgwij- ken van de bakkersbedrijven was noodzaak. Bestuur en raad van com missarissen stonden met de rug te gen de muur. Twee bezorgers wer den ziek en bovendien drukte de post bezorging (ruim f 44.000) dermate zwaar op de bedrijfsresultaten, dat men voor de keuze stond binnen af zienbare tijd het bedrijf te moeten sluiten en het personeel op straat te zetten, of het aantal bezorgwijken te beperken. Deze uitleg werd gisteravond van bestuurszijde gegeven van het be- deze met een meisje achter op de brommer een verkeersovertreding beging. Al gauw kwam aan het licht, dat hy samen met een Noordwyks vriendje van ongeveer dezelfde leef tijd het voertuig te Leiden had ge stolen. De jongelui hadden enige tijd ge leden kennis gekregen aan een paar meisjes uit Hilversum. Daar het reis geld ontbrak om daar de kennisma king te gaan voortzetten, besloten de knapen, bij wie zich nog een jonge man uit Noordwijk had gevoegd, geld te gaan stelen. Uit een huis aan de Zeestraat werd tijdens afwezigheid van de bewoners f 200 weggenomen. Met dit bedrag op zak trok men naar de radiostad, waar men goede sier maakte met het op oneerlijke wijze verkregen bezit. Toen zij de volgende dag naar huis terugkeerden, was in Leiden het geld op en stal men daar een brommer, waarop twee van hen naar Noordwijk terugreden. Burgerlijke stand van Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Neeltje Cornelia; d v B Heemskerk en L van der Kwaak: Burg. Hermans straat 21 a: Leendert Jacob: zvL J Poldervaart en H Bons Noordeinde 42; Willem z v T van Zuilen en A S Verhoog; Noordeinde 19. Ondertrouwd: Nicolaaas Guijt, 24 jaar: te Katwijk en Petra Johan na Hogewoning 23 jaar Graaf Flo- rislaan 34: Béla Faas 22 jaar te Lei den en Neeltje Dieuwertje de Mooij 20 jaar Irissenstraat 17 Henk Arie van Iterson 21 jaar Collegianten- straat 6 en Maria Clasina Ravens- bergen 20 jaar Vliet NZ 17. RIJNSBURG De Snelvlieger hield een wedvlucht van Roosendaal af met 239 duiven. Aankomst eerste prijsduif 9.43.02 uur. aankomst laatste prijsduif 13.5429 uur Uitslag: M Guit 1 17 40 45 46: A Stravers 2 5 6 15 20; J Admiraal 3 35; D Aanbanen 4 21 22 28; G Noteboom 7 8 18 29 30 41 42 53 54 57 58 59 60; gebr De Mooij 9 13 17 24 31 50: A Ros malen 10 11 23 25 32 33; V Aiohen v Delft 12: C v Doorn 14 36 47": A de Vries 16: M Souveriin 19 39 43 44; B Pauw 26 36 37 49 52 55 56; W Heems- kerk 27.51; J Pennaarts 34 48; W v Zanten 38. Tewens werd een wedvlucht met 4 duiven gehouden van St. Denis af over 391 km. Aankomst eerste prijsduif om 11.31.45 uur. laatste prijsduif om 11.58.30 KATWIJK AAN ZEE De eerste strandfeesten worden donderdag a.s. gehouden op het parkeerterrein bij De Zwean. Op 5 juli speelt de Katwijkse Vol leybalclub tegen SOS uit Utrecht op het parkeerterrein bij De Zwaan. Dezelfde avond wordt een brid ge-drive voor badgasten gehouden in Hotel Riche. De puzzelrit met auto's, motoren, scooters en bromfietsen wordt ge houden vrijdag 5 juli a.s. De start is bij het tennispark aan de Sportlaan. Zaterdag 6 juli wordt een wandel tocht gehouden door de zuidduinen. Al deze festiviteiten worden ver zorgd door de plaatselijke VW. KATWIJK AAN ZEE Donder dag 4 juli spreekt in de Kapel aan de Voorstraat ds. Hendriks (ex-priester). De bijeenkomst gaat uit van het comité „In de rechte straat". Aanvang 8 uur. sluit de coöperatie „De Verbetering" te laten deelnemen aan de bakkers sanering. Voor de algemene ledenvergade ring in „De Beurs" bestond slechts matige belangstelling. De hitte tem perde niet alleen het bezoek, maar ook de kritiek op het bestuursbe sluit.. Ondanks de omvang van de bezor ging was het ledental teruggelopen. Het bestuur beraadt zich op plan nen de leden die wegens de sanering niet meer kunnen worden bediend, toch in het lidmaatschap te laten delen. Ondemocratisch Sommige leden vonden het onele gant en ondemocratisch, dat het be stuur dit besluit had genomen, zon der dat de leden in de gelegenheid waren gesteld zich over deze zaak uit te spreken. Het bestuur had be grip voor dit bezwaar, al had het ge heel volgens de regels van de sta tuten gehandeld. Openlijk overleg in een ledenvergadering zou echter de onderhandelingspositie van de Coö peratie ten opzichte van de andere Noordwijkse bakkersbedrijven heb ben geschaad. Ook op de sanering in het alge meen werd kritiek uitgeoefend. Aan de consument wordt geen enkele keuze gelaten. Aan dit bezwaar zou enigszins kunnen worden tegemoet gekomen als per wijk twee verschil lende bedrijven zouden bezorgen. Uit de jaarstukken bleek, dat met de vernieuwing van het win kelbedrijf aan de Molenstraat f 83.500 gemoeid, was. De omzet in de nieuwe zaak vertoont duide lijk een stijgende lijn, maar in de noodwinkel was tijdens de ver bouwing met verlies gewerkt. Besloten werd de uitkering bij gezinsvermeerdering af te schaffen. De heren W. de Haas en Th. Ruig- rok werden bij enkele kandidaatstel ling respectievelijk als bestuurslid en commissaris herbenoemd. LEIDEN Geslaagd: doet ex Ned recht de heer D H van Mallzahn (Leiden i; kand ex geschiedenis de heer R Andries- sen Vlaardingen). W Troost (Den Haag), D E H de Boer (Den Haag). H P Lam- booij (Voorburg): doet ex geschiedenis de heer J C H Blom c 1 (Leiden), H F L O de Liarge Böhl (Milsweek>; kand ex W sociologie de heer H B Entzinger (Den Haag), P L Stroink (Leiden). C J H Intven (R'dam). J W Becker (Leiden), M Mazgani (Leiden), S S Waterreus (Den Haag), R L de Veer (Den Haag); doet ex vrije studier mevr C I Hupkes-Cohen (R'dam): kand ex Chinese taal- en let terkunde M E v d Berg (R'dam); doet ex Ned recht de heer A H E M Wellink (Hazerswoude), A J M Schrijver (Leiden), F J Buzek (Oud Beijerland); doet ex ge schiedenis mej V I Kerkhof (Rijswijk); doet ex klassieke taal- en letterkunde de heer A J Dries (Rdam), mevr B M Goge- lein-Autsema Leiden) RIJNSBURG Ingekomen: van der Gugten, W D; van Australië naar Jan Wildschutstr. 2; Vieveen, L C en echtgenote; van Schiplui den naar Valkenburgerweg 2; RK. Warns e v van der Vijver, L E; van Katwijk naar Oude Vlietweg 22; Uitslag: J Admiraal 1 14 16 19; A Stra vers 2 7 15: G Noteboom 3 4 6 8 11 12 20; W v Zanten 5 13 21; M Guit 9; W Heems kerk 10; A Rosmolen 17; B Pauw 18. KATWIJK Gisteren zyn drie ongelukken met bromfietsen gebeurd, waarby vüf personen gewond raak ten, drie Katwijkers en twee zusjes uit Rynsburg. 's Avonds om half acht reed de 22-jarige D. van der Plas op zijn bromfiets in de Badstraat de plot seling overstekende 4-jarige Mar greet Verdoes aan. De bromfietser liep een diepe wond aan het ach terhoofd op, het kind kreeg lichte verwondingen aan hoofd en benen. Op de hoek Zeeweg-Waterloop je haakten 's middags om twee uur de sturen van de bromfiets en de fiets DINSDAG 1 JUll \96& KATWIJK AAN DEN RIJN Ge stadig neemt nu de aanvoer van was peen wat toe. Er was zelfs al een dag- aanvoer van 40 ton en de totale weefc- lioeveelheid was 156.000 kg. Over het algemeen was de was- peenmarkt redelijk, behoudens een kleine inzinking voor wat betreft d» All peen in het midden van de week. Er was alweer export, met neme naar Duitsland, wat minder naar Bel gië en een enkel partijtje naar En geland. Zelfs de conservenfabrieken koch ten wat. bestemd voor conservering met doperwten. De noteringen wa ren AI f 7.70 tot f 14.50, An f 2.60 tot f 13.70, BI f 13.10 tot f 18.40. Bospeen, redelijk genoteerd voor f 31 tot f 79, was louter voor binnen landse consumptie bestemd. De kwaliteit van de bloemkool was goed, de prijzen waren wat hoger, de aanvoer ruimer. Geen exportverladin- gen. De noteringen waren: 6 per bak I 34—95, II 9—54. 8 per bak I 29—65, H 933 10 per bak 15, 12 per bak I 18—32. II 16. Andijvie werd beperkt aangevoerd en lager genoteerd voor 818. Sla werd veel aangeboden, 80.000 stiuka, de prijzen waren matig 516. Uien werden in toenemende mate aange boden en noteerden bosuien 624, pootuien 421, Prei deed het wel goed voor 12108; tomaten deden het niet geweldig AI per 6 kg: 4.20—5.90, AH 4, BI 6. Cl 44.10 en CCI 3.20—4. Overige produkten: boskroten 5IA per 100 kg 2—13, rabarber 18—80, snijbonen I 1.80—2.30. TL 1.20—1.95. prinsessefoonen 2.352.90, peulen 1.30 2.50, krombekken 40, tuinbonen 26 32, spinazie 2129. spitskool 1528, peterselie 410. selderie 626. krui- peterselie 717, bonekruid 4—13. ra dijs 323. postelein f 17, komkommei* 17. De aanvoer van de verschillende produkten neemt nu wed langzamer hand toe. Weekagenda Katwijk KATWIJK Programma W - eve nementen, dinsdag 2 Juli: Orgelconcert ta geven door Simon C. Jan sen. Maassluis ln de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, Aan vang 20 uur. Woensdag, 3 juli: CarUlonbespeling van 8-9 uur door Hessel H. de Harder. Donderdag, 4 juli: Strandfeesten op bet parkeerterrein bij „De Zwaan" voor kin deren van 3 Jaar en ouder. Aanvang de spelen 9.30 uur v.m. Opgave aan de start plaats voor de aanvang der spelen óèn 9.15 uur v.m. Concert: Wim Hendrlckx, Nijmegen, an gel en Rlna Cornelissen. sopraan 16 de Trjumfatorkerk. Jan Evertsenlaan tegeno ver het Raadhuis. Aanvang 20 uur. Vrijdag, s juli: Volleybalwedstrijd JCVC l-SOS. Utrecht op het parkeerterrein bU restaurant ..De Zwaan", Zuld-Boulevafifc Aanvang 10 uur. Puzzelrit: met auto's, Motorrijwielen, scooters en bromfietsen, Ir chrijfadres: Tennispark voor de start tussen 7 en g uur n.m. Bridge-drive: voor badaasten ln hotel ..Riche". Inschrijving vod* dinsdag bij sigarenmagazijn Parlevllet, Zuidstraat 38, (tel 2594). Aanvang 7.30 uur n.m. Zaterdag 6 Juli: Wandeltocht langs o.S), duinmeertjes en strand. Opbrengst voor liefdadig doel. Afstanden: 5. 10 en 19 kn>. Start tussen 14 en 13 uur bij strandpavil joen „Fock de Best". Carillonbespeling van tot uur door Hessel H. de Harder. KATWIJK Bij de rijkspost spaarbank te Katwijk aan Zee werd in juni ingelegd f 119511,81 en te rugbetaald f 118060.12. In het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn bedroeg de inlage f 42276.18 en werd terugbetaald f 47100.33. KATWIJK De huis-aan-huis- collecte voor het Roode Kruis heeft f 1857,50 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE De bij bellezing van ds. Van der Bijl woensdagavond voor de Geref. Ge meente kan niet doorgaan. Afscheid van Mul o-onderwijzer A. van Loon SASSENHEIM Vrijdagmiddag waren alle leerlingen van de Dr. De Visser-MULOschool in de aula bij een om afscheid te nemen van de heer A. van Loon, die als leraar Frans en handelsvakken 2VA jaar aan de school verbonden was. Namens het schoolbestuur sprak ere-voorzitter A. Vogelaar. Hy prees de kwaliteiten van de heer Van Loon, die o.a. tot uitdrukking kwa men in de resultaten van de leerlin gen. Als blijk van waardering bood hij een gouden armbandhorloge aan. Vier leerlingen van klas 3B, de speciale klas van de scheidende le raar, droegen een gedidht voor en. verrasten de heer en mevrouw Van Loon met bloemen. Gerda le Clerq bood namens alle leerlingen van de school een staande schemerlamp aan. Schoolhoofd J. Gordijn uitte zijn waardering over het werk en de collegialiteit van de scheidende leraar, die onder de leerlingen en collega's zeer gezien was. Hij drukte zijn spijt uit over het vertrek, ook al kon hij zich dit wel indenken, daar de nieuwe functie als onder directeur van de Geref. MAVO- school in Lisse aanblijven in Sas senheim niet mogelijk maakte. Na mens de leerkrachten overhandigde hij een vulpen-set. De heer R. Pit sprak ten slotte als oudste collega woorden van afscheid. van de zusjes Noteboom uit'Rijns burg. De meisjes kwamen te vallen. De 16-jarige Ineke die op de brom fiets reed. liep een hersenschudding en schaafwonden op, de 12-jarige Betty een gebroken linker elleboog en schaafwonden. Om vijf uur botste op de hoek Nieuwe Duinweg-Willem de Zwijger laan een bromfietser tegen de ach terkant van een plotseling remmen de personenauto. De bromfietser, de 17-jarige G. Nijgh, moest met een flinke wond in het linker oor naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Slopende warmte op Leiderdorpse hanen NOORDWIJKERHOUT Dokter K. A. van Praag heeft per 1 juli zijn praktijk als huisarts neergelegd. Dokter H. C. M. van Heesch zal de praktijk op hetzelfde adres voortzet ten. Zaterdagmiddag hebben de heer Van Praag en zijn echtgenote in ho tel Zegers afscheid genomen van ve le Noordwijkerhouters. De heer P. Laros sr. kon tijdens de ontvangst in hotel Zegers het resul taat van een bliksemactie onder de patiënten aa nde scheidende dokter aanbieden. Dokter Van Praag laat een bungalow bouwen dichtbij het in aanleg zijnde sportpark in de Boek horst. Van de tuin met vijver was een fraaie maquette gemaakt. In die vorm bood de jongeman die 23 jaar geleden als eerste baby door dokter Van Praag ter wereld werd gehol pen, het geschenk aan. Donderdag eerste strandfeesten In zijn toespraak schetste de heer Laros de taak van de huisarts. Dag en nacht staat hij klaar voor blijde en droeve gebeurtenissen. Daardoor neemt hij in de gemeenschap een heel bijzondere plaats in. Uit de re acties bij het afscheid is gebleken welke band tussen dokter en patiën ten is ontstaan. Daarna richtte de heer H. B. Th. Overkamp zich namens de patiënten tot mevrouw Van Praag. Hij schetste in het kort de speciale plaats, die de echtgenote van een huisarts inneemt. Hij sprak bewondering uit over de wijze, waarop mevr. Van Praag haar man in zijn moeilijke en zware taak steeds heeft bijgestaan. Twee jeug dige patiëntjes overhandigden haar een prachtig bloemstuk. Dokter Van Praag dankte voor de grote belangstelling bij zijn afscheid en voor het prachtige cadeau. Tijdens de receptie brachten de beide plaatselijke muziekvereniging gen gezamenlijk een serenade.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 8